HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 07 lip 2020, 10:26. Pogledaj neodgovorene postove
Treba li Hrvatska uƦi u Europsku Uniju pod svaku cijenu???
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Treba li Hrvatska uƦi u EU pod svaku cijenu?

a) treba 
5%
 5%  [ 1 ]
b) EU je buduƦnost ali ne pod svaku cijenu 
55%
 55%  [ 11 ]
c) Hrvatska nema Å”to tražiti u EU 
25%
 25%  [ 5 ]
d) da, ali pod naÅ”im uvjetima 
10%
 10%  [ 2 ]
e) nemam pojma 
5%
 5%  [ 1 ]

Ukupno glasova : 20

Autor Poruka
Maki

Spol: muško
PostanoPostano: pon 22 svi 2006, 15:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eto Srbi nam se polako raspadaju. Sada će se uskoro i Kosovo po principu Crne nam Gore odvojiti. jako sretan jako sretan ViÅ”e od svega volio bi kada bi se Vojvodina nekako uspjela odvojiti od Srba, ali ipak mislim da je to u doglednoj budućnosti ipak nemoguće, al eto... Srbi nemaju viÅ”e mora. jako sretan jako sretan jako sretan
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Alfan

PostanoPostano: čet 25 svi 2006, 16:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nisam pregledao sve postove, pa ne znam kako je tekla rasprava, ali mogu reƦi svoje miÅ”ljenje.
MIslim da Hrvatskoj uopƦe nije potrebno ulaziti u EU. Toliko godina smo ĆØekali samostalnost, toliki su ljudi ginuli za domovinu, zapovjedalo se iz BudimpeÅ”te, BeĆØa, Beograda a sada bi iz Brisela.
Pogledajte samo Nizozemsku, "najliberalniju" zemlju na svijetu na Ŕto je pala.
Bog je u novoj Europi totalno zaboravljen ili bolje reĆØeno izbaĆØen. Nema vjere nema niĆØega. Ljudi samo gledaju sebe i svoj novac, djeca su viÅ”e kao nekakvo nužno zlo postala...

Isuse, blaga i ponizna srca, uĆØini srca naÅ”a po srcu svom!
http://www.oazamira.hr
http://www.mladi-sibenske-biskupije.com
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
MM

Spol: neodrešen
PostanoPostano: sri 31 svi 2006, 10:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Europska unija je d.o.o. DruÅ”tvo s ograniĆØenom odgovornoÅ”Ć¦u. Hrvatska je oduvijek u Europi, vjerujem da se ĆØinjeniĆØno o ovome nema Å”to raspravljati. Ali, zar da uĆ°emo u druÅ”tvo koje isisava sva prirodna bogatstva, druÅ”tvo koje viÅ”e liĆØi na neopoganstvo, druÅ”tvo koja je uistinu u ogromnim moralnim problemima...
Ja kažem, hvala lijepa, ali...
MM
igor

PostanoPostano: sri 31 svi 2006, 12:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi moji, moramo zauzeti cvrst stav protiv EU, da kad dodje referendum svi slozno kazemo jedno veliko NE...

Oni nek tamo legaliziraju HOMO, PEDO ili sto vec zele... ali mi se mozemo drzati van toga..

ZIVJELA HRVATSKA!
Srki

PostanoPostano: sri 31 svi 2006, 12:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pitanje je možemo li se razviti izvan EU.
Lako NorveÅ”ka,njoj to uopƦe viÅ”e ne treba.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
igor

PostanoPostano: sri 31 svi 2006, 12:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pitanje je drukcije. Mozemo li opstati van EU s OVAKVIM POLITICARIMA U zemlji... a mislim da ne moze.. moramo obnoviti klasu politicara, i onda mozemo itekako bez EU... imamo more!
MM

PostanoPostano: uto 06 lip 2006, 10:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

EU je hitno potrebna duovna restauracija... Europska unija viÅ”e nema nikakve veze s krÅ”Ć¦anstvom... to je neopogansko carstvo...
MM
ivoo

PostanoPostano: sri 07 lip 2006, 18:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A Ŕto su igore to svi u Europi protiv nas, isto kao Ŕto su svi suci svijeta protiv AC Milana u kojem god se natjecanju nadmetao Wink
A Å”to se politiĆØara tiĆØe oni su onakvi kakvim smo ih mi stvorili. Evo npr imaÅ” neki zakon kao npr o pobacaju taj se zakon o zabrani nece donijeti jer tko ga donese on ce izgubiti izbore. E sad to je jedan od osnovnih stvari oko cega se svi katolici mogu sloziti a kazu da je u nas vecina katolika, a kako onda priĆØati o nekim drugim stvarima. Politicari su samo odraz drustva
Maki

PostanoPostano: sri 07 lip 2006, 21:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Po meni kada bi na vlast doÅ”li ljudi koji ne bi gledali svoju korist o korist svoje stranke, tek Ʀe onda neÅ”to krenuti na bolje, a ovako i dalje Ʀe mafija raditi svoje.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
klara

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 07 lip 2006, 21:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

baÅ” sam danas s kolegicom (baptistkinjom) priĆØala o nekim
stvarima u Londonu i promjenama otkad su u EU,
vezanim ponajviŔe uz Ŕkolstvo, ali i ostale segmente ...
ona je dugo živjela vani, jedno vrijeme i u Londonu,
i uglavnom, vele joj frendovi Englezi:
"molite Boga da ne uĆ°ete tako skoro u EU" ...

ne znam jeste li ovo imali prilike proĆØitati,
meni se jako svidjelo
(iako je usko vezano i uz temu o pobaĆØaju,
nekako mi viŔe paŔe staviti ovdje) :

Citat:
ABORTUS "DA", KOLINJE "NE"

Nije mi namjera raspredati ovdje o abortusu. Å to se tu joÅ” ima za reƦi. Nekome je to ubojstvo, a nekome nije. ToĆØka.

Nije mi namjera raspredati ovdje o kolinjama. Å to se tu joÅ” ima za reƦi. Nekome je to nehumano, a nekome nije. ToĆØka.

Ono nad ĆØim se treba zamisliti miÅ”ljenje je EU o jednoj i o drugoj stvari; abortus je legalan, a kolinje nisu. ToĆØka.

Možemo zakljuĆØiti kako je sisaljkom "odstraniti" embrij legalno, a nožem zaklati životinju nije. Možemo zakljuĆØiti kako embrij nema prava, a životinja ima. Možemo ĆØak reƦi kako veƦu vrijednost nosi, npr. pas, nego zametak. Iako je svima jasno, i tu se bar svi slažu, kako embrij doista jest poĆØetak "neĆØega", možemo reƦi kako to nije dovoljno da opstane u svakom sluĆØaju, pa makar se to "neÅ”to" "opasno" približilo pojmu "život".

"Vi ste barbari" kaže EU svakom tko svinju pred klanje ne omami. "Vi ste zatucani" kažu oni svakom tko se javno zamisli nad pravom ženina ploda.

Veliko srce, doista veliko prema pravima stoke, i nikakvo, doista nikakvo, prema misteriju embrija. Ogromna tankoƦutnost prema jednome, i potpuna ravnoduÅ”nost prema drugome.

Legalizirani apsurd.

Netko bi mogao predbaciti kako je ovo nategnuta analogija koja dolazi iz smjera krÅ”Ć¦anskog mesojeda. To je, naravno, istina; krÅ”Ć¦anin može zaklati veliku kravu i životom braniti siƦuÅ”ni embrij; istinski EU ĆØovjek može odobriti abortus, a zabraniti klanje stoke. Stvar je, jasno, u svjetonazoru, i toĆØka; EU ĆØovjek zna kamo ide, ali ne zna od kud dolazi. To umiruje dobro ureĆ°eni svijet napokon nesposobnog da subverzivno transcendentira, a sposobnog da liÅ”i sustav Ā«suviÅ”nogĀ», neproduktivnog Boga. Pojmovi ispravnog i pogreÅ”nog institucionalizirani su kao i kod Velikog Inkvizitora iz romana "BraƦa Karamazovi". EU sistem misli za vas, po zakonu ste osuĆ°eni ili osloboĆ°eni, jad i slava inkorporirani u ispovjedaonicu sudstva otkupljuje narav ljudske bijede.
NiŔta nas viŔe ne može iznenaditi, kaže EU, zakonodavstvo vam je otpustilo "grijehe", vaŔa savijest naŔa je briga.
Po zakonu ste spaŔeni. Idite u miru.
I ne koljite svinje.

MiÅ”el BaroviƦ

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
ivoo

PostanoPostano: čet 08 lip 2006, 22:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, Maki u pravu si Wink
Mi smo mali ali možemo biti svoji, pogledajmo kako je dubrovaĆØka republika koja je bila sa svih strana okružena Turcima a prijetili su i Mleci a ipak je ostala slobodna i ĆØak je osnivala svoje kolonije i razvijala se. U kneževu dvoru gdje je stolovao knez koji se birao na mjesec dana na ulazu u Veliko vijeƦe stoji naptpis "Obliti privatorum - publica curate" (zaboravite osobne stvari - brinite se o javnim) Mislim da bi neÅ”to sliĆØno trebalo staviti i na ulazu u naÅ” Sabor. I ne samo staviti veƦ i provoditi Smile
I onda neƦe biti straha od EU. Jer onda se ne ulazi kao guske u maglu vec se znaju stavovi koji se branu i zastupaju nacionalni interesi. Klara hvala za ovaj citirani tekst on zaista pokazuje odnos suvremenog covjeka prema moralu i vrijednostima, ali je mislim da je kriva dilema ako se tako postavi EU ili zbrana pobacaja jer nama nitko to ne moze narediti da moramo dozvoliti pobacaj, sada nismo u EU pa je ozakonjen dok recimo u Portugalu je zabranjen. U NjemaĆØkoj je legaliziran i joÅ” je legalizirana i prostitucija i istospolni brakovi a u Nizozemskoj joÅ” i lake droge a pokuÅ”ava se legalizirati i stranka koja ce dekrimminalizirati pedofiliju i ostale nastranosti da ih sada ne spominjem. Sve je to EU sada je na nama Å”to Ʀe mo od toga izabrati Portugal i Irsku ili Nizozemsku i NjemaĆØku da tako karikiram. Postoji u nas veliki problem korupcije i nepotizma i onda je tesko biti vjerodostojan, pa onda umjesto da se rjesava npr korupcija lakse je npr ne dirati pitanje pobacaja. Tako se moze prihvatiti svasta i potpisati a sto nekad i nije potrebno tj sto je moguƦe i izbjeci. Mislim da je nas put prema EU a onda zajedno sa svim katolicima Europe se boriti za ova pitanja al za nacionalna pitanja uzeti za primjer dubrovaĆØku republiku.
MM

PostanoPostano: uto 13 lip 2006, 6:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo, kako ĆØujemo naÅ”a Evil or Very Mad Europa sada pak kaže kako ipak neƦe Hrvatska k njima joÅ” nekoliko godina... a i onada Ʀemo vidjeti... Question
Užas kako su naÅ”i politiĆØari prodani...
MM
sike

PostanoPostano: uto 03 tra 2007, 13:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jel se slažete s dolje navedenim vlĆØ.Zlatka Sudca?

Ako želimo i dalje prodavati naÅ”e biserje, otoke, banke, tvornice, da drugi s time raspolažu, onda Ʀemo postati bijelo roblje. Ja ne želim da mi budemo robovi Europe, veƦ da toj Europi ponudimo neÅ”to autentiĆØno, da se ĆØuje i naÅ” glas, da i mi imamo utjecaja. SaĆØuvajmo sebe, svoje dostojanstvo, ono svoje autohtono Å”to imamoā€, kaže vlĆØ. Sudac, dodajuƦi kako naÅ”i ljudi u svijetu uspijevaju i bez Å”kole.
Razlog tome je taj Å”to je u Hrvatskoj Hrvat Hrvatu neprijatelj. Vlada zavist. Tko god da nam doĆ°e na vlast neƦe biti dobar, jer mi ne možemo podnijeti da naÅ” ĆØovjek uspije. ProÅ”ao sam cijelu Europu i vidio kako se u Europi radiā€, kaže vlĆØ. Sudac.

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.