HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretranik Pretranik lanstvo lanstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 26 svi 2020, 18:34. Pogledaj neodgovorene postove
www.križ-života.com - liberalizam i(li) granice
Zaponi novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedea tema
Autor Poruka
vasha

Spol: ensko
PostanoPostano: sub 17 pro 2005, 21:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
vasha, pa zar nitko nije èitao što je papa rekao ?
Tri godina prevladanja skolonosti.
Oèito da je to bilo malo drugaèije èim se reagiralo.
Malo me èude tvoji stavovi, prvo taj liberalizam pa onda si razmišljala ( ako griješim sorry) da preložiš deèku vezu bez poljubaca.
Valjda si se šalila.
A onakve slike Angeline Jolie nema nit na smjelijim forumima. Laughing

Merkat, papa ne postaje aseksualno biæe kad se zaredi.. Isto kao niti jedan drugi sveæenik, jel tako? I opet ti da sam ja razmišljala da deèku predložim vezu bez poljubaca (ne sjeæam se jel si me ti ili netko drugi za to veæ pitao), nisam ja uopæe o tome razmišljala nego sam OPÆENITO pitala kako to predložiti deèku koji nije baš vjernik, nisam pitala konkretno za sebe Wink
A Anða Ðoli.. Ajd sad reci da ti nije bilo drago Laughing
Ma, nisam ja liberalna i sl. nego samo pokušavam gledati svijet Božjim oèima - s razumijevanjem i bez osuðivanja i sa prihvaæanjem realnosti. Ne kažem da mi to baš uspijeva, ali trudim se... Embarassed
Korisniki profilPoalji privatnu poruku [Vrh]
merkat

Spol: muko
PostanoPostano: sub 17 pro 2005, 21:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma kaj bi mi bilo drago za anðu Rolling Eyes
Svako se slažem da treba gledati kroz Božje oèi, tu dakle je ono posebno razumijevanje iz katekizma ali ne puno toga što danas je tema.
Ja osobno nisam nit sanjao da je moguæe da ima homoseksualaca u crkvi, ne mislim na prikrivene kao i pedofile.
Znaèi toleriralo se a kad se povlaèi ta tolerantnost, oèito da se nije dobro pokazalo.
Evo meni je anða mrak, full sexy na onoj slici, ali mislim da nije primjereno za katolièki forum, dakle meni paše ali ako želimo Boga imati na prvom mjestu onda Mu se trebamo i prilagoditi a ne Njega sebi.
Dakle ti je sloboda potpuna, samo je pitanje kako doživljavamo našu vjeru i koliko smo spremni na nju i davanje sebe kroz nju.

I na kraju dokle æemo dokazivat neku slobodu mišljenja i demokraciju kroz loše stvari, kada æemo napokon zatražiti od homoseksualaca da prihvate Boga i Njegove zakone a ne opravdavati ih ?
Naravno na njima je sloboda odabira ali ne diraj te nam svetinje i pustite djeèicu na miru jel ona su nevina i nisu sposobna odluèivati te ako nam vjera govori da je homoseksualnost grijeh, zar æemo dati djeèicu da nam ju netko odgaja u grijehu ?

Što æe mi život bez vjere ?
Što æe mi vjera bez života ?
vasha

PostanoPostano: sub 17 pro 2005, 22:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
Ma kaj bi mi bilo drago za anðu Rolling Eyes
Svako se slažem da treba gledati kroz Božje oèi, tu dakle je ono posebno razumijevanje iz katekizma ali ne puno toga što danas je tema.
Ja osobno nisam nit sanjao da je moguæe da ima homoseksualaca u crkvi, ne mislim na prikrivene kao i pedofile.
Znaèi toleriralo se a kad se povlaèi ta tolerantnost, oèito da se nije dobro pokazalo.
Evo meni je anða mrak, full sexy na onoj slici, ali mislim da nije primjereno za katolièki forum, dakle meni paše ali ako želimo Boga imati na prvom mjestu onda Mu se trebamo i prilagoditi a ne Njega sebi.
Dakle ti je sloboda potpuna, samo je pitanje kako doživljavamo našu vjeru i koliko smo spremni na nju i davanje sebe kroz nju.

I na kraju dokle æemo dokazivat neku slobodu mišljenja i demokraciju kroz loše stvari, kada æemo napokon zatražiti od homoseksualaca da prihvate Boga i Njegove zakone a ne opravdavati ih ?
Naravno na njima je sloboda odabira ali ne diraj te nam svetinje i pustite djeèicu na miru jel ona su nevina i nisu sposobna odluèivati te ako nam vjera govori da je homoseksualnost grijeh, zar æemo dati djeèicu da nam ju netko odgaja u grijehu ?

Pazi, ako je tebi Anða zgodna, bit æe ti zgodna i u novinama i ovdje na forumu i ta æe slika isto djelovati na tebe, pa ne kužim...
A što se tièe homoseksualnosti, naravno da je grijeh, ali ako se prakticira.. Ti ljudi oèito ne mogu protiv sebe i svojih poriva, takvi su, to je devijacija i nisu oni krivi za to, ali ako se suzdržavaju i ako su svjesni toga, jel im to grijeh?
I ne kužim ti zadnju reèenicu, pa svi smo u grijehu... Nitko od nas nije bezgrešan..

Joj sad ispada da branim homoseksualce, a nije tako, i ja smatram da je to grijeh i da nije u redu...
klara

PostanoPostano: ned 18 pro 2005, 11:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hm ... imali smo temu Moj prijatelj je gay,
koja je brzo zamrla,
a sad kad je tema o granicama ili liberalizmu
na katolièkim portalima ili forumima
- svodi se na raspravu o homoseksualnosti ...
a luda li svita ... Shocked Laughing Laughing Laughing

za one koji uredbu o reðenju sveæenika
smatraju diskriminacijom - imam pitanje:
nije diskriminacija ako se ne dopusti, primjerice, nekome
tko pati od vrtoglavice - upis u školu za astronaute.
a nema li Crkva pravo odrediti koje kvalitete treba imati jedan sveæenik?

vasha, voljela bih da pojasniš zbog èega smatraš
da je cenzura na ovom našem forumu prevelika ...

jasno mi je da ni moderatori ni admini nisu mame koje æe
ostale forumaše šibom tjerati kako da pišu,
no i sama si rekla da si protiv vrijeðanja i vulgarnosti ...
zar je cenzura ako bilo tko od moderatora u postu obriše
direktno vrijeðanje pa i èitav post koji vrijeða osobu ...
pazi, ne kritiku mišljenja, veæ direktno vrijeðanje osobe ...
ili smatraš da je u redu da se èlanovi bilo kojeg foruma
(a pogotovo onog koji nosi predznak katolièki)
meðusobno vrijeðaju, pod izlikom da je to sloboda mišljenja
i više govori o njima samima?

slijedeæe pitanje (da ne bi bilo zabune - nije upuæeno samo vashi):
èemu služe moderatori i administratori na forumu,
koja je njihova zadaæa ?

dalje:
živost u raspravama - nedostaje li samo zbog "krutosti odgovornog osoblja"? Wink
ili je ipak prvenstveno rijeè o vlastitim strahovima
zbog kojih se ne napiše mišljenje koje odudara od ostalih?
npr. strah od moguæih "optužbi braæe vjernika" ...
a tu se onda ne radi o cenzuri, veæ autocenzuri ...

i: u èemu je razlika izmeðu katolièkog foruma i npr. iskona?

osobno - više bih voljela da se u nastavku rasprave bavimo ovim pitanjima,
a manje razmišljanjima o homoseksualnosti ...

ako netko sebe želi promovirati kao katolièki forum
- onda o tome treba voditi raèuna.
ne znaèi da neæe biti kritièkih odmaka u komentarima, diskusijama.
no, tanka je linija izmeðu kritiènosti i kritizerstva.
oèekuje se odreðena živost.
ali prije svega oèekuje se i velika odgovornost. Wink

uèiniti dobro, a zatim otiæi bez buke ...
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mail [Vrh]
vasha

PostanoPostano: ned 18 pro 2005, 12:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:

vasha, voljela bih da pojasniš zbog èega smatraš
da je cenzura na ovom našem forumu prevelika ...

jasno mi je da ni moderatori ni admini nisu mame koje æe
ostale forumaše šibom tjerati kako da pišu,
no i sama si rekla da si protiv vrijeðanja i vulgarnosti ...
zar je cenzura ako bilo tko od moderatora u postu obriše
direktno vrijeðanje pa i èitav post koji vrijeða osobu ...
pazi, ne kritiku mišljenja, veæ direktno vrijeðanje osobe ...
ili smatraš da je u redu da se èlanovi bilo kojeg foruma
(a pogotovo onog koji nosi predznak katolièki)
meðusobno vrijeðaju, pod izlikom da je to sloboda mišljenja
i više govori o njima samima?

slijedeæe pitanje (da ne bi bilo zabune - nije upuæeno samo vashi):
èemu služe moderatori i administratori na forumu,
koja je njihova zadaæa ?

dalje:
živost u raspravama - nedostaje li samo zbog "krutosti odgovornog osoblja"? Wink
ili je ipak prvenstveno rijeè o vlastitim strahovima
zbog kojih se ne napiše mišljenje koje odudara od ostalih?
npr. strah od moguæih "optužbi braæe vjernika" ...
a tu se onda ne radi o cenzuri, veæ autocenzuri ...

i: u èemu je razlika izmeðu katolièkog foruma i npr. iskona?

Pa veæ sam nekoliko puta rekla zašto mislim da je cenzura velika... Mislim da je zadaæa moderatora prvenstveno sankcionirati vulgarnosti i prijetnje, a ne i paziti jesu li korisnici dovoljno pristojni i odgojeni da ne koriste argumente ad hominem... I naravno da postoji i autocenzura - osobno mislim da bi me neki ljudi na forumi pogrešno shvatili - kao što, uostalom, veæ jesu - evo veæ na ovoj temi zakljuèiše kako sam liberalna i branim homoseksualnost, a to baš i nije tako. Možda se ne znam dobro izraziti, pa se radije "autocenzuriram" Wink
Mene zanima što znaèi ovo "katolièki forum"? Je li to znaèi da tu ne mogu pisati npr. oni koji nisu katolici, oni koji ne zastupaju katolièke stavove i mišljenja? Bi li oni bili cenzurirani?
klara

PostanoPostano: ned 18 pro 2005, 13:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vasha napisa:

Pa veæ sam nekoliko puta rekla zašto mislim da je cenzura velika...

valjda sam danas veæa plavusha nego uobièajeno ... Mr. Green
proèitah sve što je na temi otpoèetka bilo napisano,
al nisam pronašla konkretan odgovor ...
rekla sam veæ prije da je netko poput sv. Franje, a neki poput sv. Jeronima ... i ok ...
a i dalje ne kužim što se, osim vrijeðanja, cenzuriralo na forumu ...
zanima me - konkretno što, po moguænosti bez latinskog ... Mr. Green
i zbog èega je cenzura opæenito prevelika,
koje su to konkretno stvari koje se cenzuriraju ...

Citat:
Mislim da je zadaæa moderatora prvenstveno sankcionirati vulgarnosti i prijetnje, a ne i paziti jesu li korisnici dovoljno pristojni i odgojeni da ne koriste argumente ad hominem...

moderatori nemaju ovlasti za sankcioniranje prijetnji i vulgarnosti ... Wink
ukoliko rasprava preraste u meðusobno prepucavanje dvoje korisnika
koje nema nikakve veze s temom - mislim da im treba dati do znanja
da za takve stvari služi pp (takav je stav "osoblja foruma", a koliko je
meni poznato - tako je i na ostalim forumima, jer stvar postaje off-topic) ...
ukoliko ide vrijeðanje na osobnoj razini - uvrede se brišu
(a i to se dogodilo za nabrojati na prste jedne ruke)
i na ovom i na ostalim forumima, èak i onima koji nisu katolièki ...

Citat:
Je li to znaèi da tu ne mogu pisati npr. oni koji nisu katolici, oni koji ne zastupaju katolièke stavove i mišljenja? Bi li oni bili cenzurirani?

nisam primijetila da je prilikom registracije na forum
postavljeno pitanje jesmo li katolici ili ne ... Wink
osim toga, jedan od dragih nam forumaša je u pravilu
kontra stavova Crkve i kontra stavova ostatka foruma
pa nisam primijetila da je ili cenzuriran ili da je dobio banane na poklon ... Wink
a i nekolicina bananih nije to bila zbog razlika u mišljenjima ...

Zadnja promjena: klara; ned 18 pro 2005, 13:59; ukupno mijenjano 1 put.

merkat

PostanoPostano: ned 18 pro 2005, 17:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vasha napisa:
Pazi, ako je tebi Anða zgodna, bit æe ti zgodna i u novinama i ovdje na forumu i ta æe slika isto djelovati na tebe, pa ne kužim...

Moram priznati da tvoja fotka je tu najsmjelija, naime nisam vidio sliènu u bilo kojim novinama, barem što se tièe angeline, možda ne èitam baš sve novine, al u tome i je kvaka, ako sam željan sexy fotki znam gdje æu ih naæi, na katolièkom forumu se nisam nadao.
I šta ako ja kao praktièni katolik ne želim brijat po takvim stranicama, zar nemam pravo bar imat neku moralnu oazu na katolièkim stranicama.
Što je katolièko, baš to - nauk o moralu, izmeðu ostaloga.

Èitam u novinama kako je u beogradu netko podvalio u djeèje poklone mjesto cd-a sa božiænim pjesmama cd - sa najgorim vulgarizmima nekog hip-hoop-era. Jel to loše ?
Ako je, dopusti da ljudi u vlastitoj izgradnji kao ja ili netko odgojem želi tu djeèju nevinost saèuvati bar na katolièkim portalima !

Mislim da si još mlada i nadobudna i tek stvaraš svoj svijet prava i pravde, gle ja sam u tvojim godinama bio sroljo samo takav, ali nikad nisam dovodio u pitanje èednost praktiènih katolika, jednostavno o tome nisam raspravaljao jel sam tada bio neki drugi svijet, iako sam išao svake nedjelje u crkvu.

vasha

PostanoPostano: ned 18 pro 2005, 17:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
vasha napisa:

Moram priznati da tvoja fotka je tu najsmjelija, naime nisam vidio sliènu u bilo kojim novinama, barem što se tièe angeline, možda ne èitam baš sve novine, al u tome i je kvaka, ako sam željan sexy fotki znam gdje æu ih naæi, na katolièkom forumu se nisam nadao.
I šta ako ja kao praktièni katolik ne želim brijat po takvim stranicama, zar nemam pravo bar imat neku moralnu oazu na katolièkim stranicama.
Što je katolièko, baš to - nauk o moralu, izmeðu ostaloga.

Èitam u novinama kako je u beogradu netko podvalio u djeèje poklone mjesto cd-a sa Božiænim pjesmama cd - sa najgorim vulgarizmima nekog hip-hoop-era. Jel to loše ?
Ako je, dopusti da ljudi u vlastitoj izgradnji kao ja ili netko odgojem želi tu djeèju nevinost saèuvati bar na katolièkim portalima !

Mislim da si još mlada i nadobudna i tek stvaraš svoj svijet prava i pravde, gle ja sam u tvojim godinama bio sroljo samo takav, ali nikad nisam dovodio u pitanje èednost praktiènih katolika, jednostavno o tome nisam raspravaljao jel sam tada bio neki drugi svijet, iako sam išao svake nedjelje u crkvu.

Uh, stvarno oprosti ako je ta fotka tako djelovala na tebe, po mom mišljenju nije tako provokativna, mislim nije gola na toj slici i sl., isprièavam se.
merkat

PostanoPostano: ned 18 pro 2005, 18:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gle nije pretrašna, ali brijem da nije za katolièke stranice, bar nisam viðao nešto slièno ni bilo kojim vjerskim stranicama.
U tome i je fora cijele ove teme o neèemu što nije ili je za takve stranice.
Neke stvari kako papa-gay ( iako je promijenio naziv te teme da ispadne blaži, urednik na forumu križ života, što je krajnje nekorektno nakon što je napravio budalu od postulatora bl. Merza te mijenjanjem još veæu ) nema na puno liberalnijim stranicama a onda osvane na tzv. našim. Ma PRESTRAŠNO !

Mi katoliici želimo biti predvodnici u Božjem nauku, moralnosti , etici i sl., naravno da dopuštamo drugima njihove poglede te shodno tome nek se produciraju tako ali isto tako i imamo pravo kao dio crkve reagirati na stvari kao na portalu križ života koji nisam siguran ali drži se kao katolièki a miriši na protestantski. Volio bih kad bi se urednik izjasnio što je te na stranicama istakao šta je.
Èitajuæ danas forum po meni je èisti protestant ili bar putnik u te vode a da je pošten to bi iskreno i rekao a ne kemijao i folirao se kao neki kršèanin.
Mislim kao da je zatjim da sam hrvat pa kažem da sam europejac, kao nekad jugoslaveni. Ako me baš netko jednom i pita, nevoljko kažem da sam hrvat makar po životu sam nešto posve drugo.
Mislim ono, graðanin svijeta koji je tako jadan, radije sam dio neèega dobroga otvoren prema svijetu nego taj svijet. Graðanin grobalizacije, baš ono što žele od katolika napraviti, razvodniti pa zavladati uz dužno pljuvanje gdje imaju i igraèe iznutra. Koji možda nisu nit svjesni toga.

Dakle poanta je da mi kao dio crkve se trebamo ravnati prema papi i biskupima kao Kristovim namjesnicima na zemlji koji vode ovu našu crkvicu na velikim valovima oluje koja ju želi srušiti ali ona se ne da jel je usidrena na nepotopljivoj Petrovoj stijeni te se po njoj moramo ravnati a ne ravnati nju po sebi jel tada mo nešto drugo.

klara

PostanoPostano: ned 18 pro 2005, 21:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

molim vas da rasprave o homoseksualizmu
nastavite na temi Moj prijatelj je gay ... Wink

ovdje možete o granicama i(li) liberalizmu na forumu ...

hvala i doðite nam opet ... Cool

Natty

PostanoPostano: pon 19 pro 2005, 9:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nisam primjetila da je cenzura oštra. Postoji na onim mjestima gdje se rasprava svede na vrijeðanje sugovornika, a to je fakat za brisanje jer na kraju krajeva i nebitno je da li je forum katolièki ili ne, to je bonton. Mnogi ne znaju razgovarati, ni argumentirati nego uvredama i vikom, a nešto što je javno dostupno po meni bi svakako trebalo biti èisto od takvih izjava.

Toliko.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
hrvoje

Spol: neodreen
PostanoPostano: pon 19 pro 2005, 21:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hej ljudi!

Eto da vas samo pozdravim! Ne želim se sad isprièavati ili dokazivati nekome kakav je portal Križ života. Oni koji ga svakodnevno prate i èitaju sadržaj znaju, a oni koji æe ga htjeti blatiti uvijek æe naæi i za to sadržaja jer je istina jedna a to je da Križ života nije savršen portal niti æe ikada biti. I ja imam pogrešaka u životu i neke stvari sam zasigurno krivo rekao i napravio. Kajem se zbog toga. S druge, pak strane,takoðer mislim da ni Križ života ni ikoji drugi medij ne može "držati" istinu, ili Istinu pisano velikim slovom. Ta svi ju mi tijekom svog života tražimo.

Inaèe službeni naziv portala je "vjerski prtal Križ života", ali je sadržajem veæinom katolièki, mada smo ostvarili suradnju s jednim pastorom koji i inaèe piše u jednom listu Katolièke crkve - Biblija danas.

Žao mi je što neki vide samo negativnosti na portalu, a 99% ostalog sadržaja ne vide. No, eto, svatko kortisti one medije koji mu odgovaraju. Neki æe èitati Katolike na internetu, neki Mlade HBK, a neki Križ života. I dao Bog da ima još više web stranica i portala vjerske tematike.

Toliko od mene! Srdaèan pozdrav svima i neka vam je blagoslovljen Božiæ i sretna 2006. godina! Smile

Nešto sasvim novo
www.kriz-zivota.com
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
ucenik

PostanoPostano: et 22 pro 2005, 17:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:

protestant ili bar putnik u te vode a da je pošten to bi iskreno i rekao a ne kemijao i folirao se kao neki kršèanin.

Ispravi me ako griješim, ali i baptisti su kršæani??

A sad što se tièe Križa života, a na njegovom primjeru i ostalih katolièkih foruma...

Kad sam naletio tamo na forum i pogledao prva želja mi je bila da odustanem i da se jednostavno tamo ne javljam. Ali time bi se dobilo upravo to, da veæinu èine oni koji æe blatiti sve i svakoga.

Inaèe na tom forumu nije problem samo onih koji dovode u pitanje Nauk KC, po meni je tamo možda još veæi problem onih koji se stavljaju u poziciju branitelja KC, jer jako èesto pribjegavaju nekakvim upitnim argumentima koji su èesto "ad hominem", i onda se sve svede na prepucavanje oko toga tko je kakav i na nekakav niz poluuvreda.
Žalosno je da se i jedan od takvih sugovornika poziva na ovaj forum kako bi utvrdio svoju poziciju.

A to je ono što mislim da bi svaki ozbiljni forum trebao sankcionirati. Pa to èak nema veze s time da li je nekoga mama nauèila pristojno se izražavati ili samo vrijeðati. To nije fer prema onima koji bi htjeli normalnu raspravu, razmjenu mišljenja neoptereæeni time da uz nekoliko kvalitetnih postova dobiju gomilu beskorisnog prepucavanja. I to je ono gdje mislim da bi i naši moderatori u neku ruku mogli pomoæi Hrvoju s obzirom na njegovo neiskustvo vezano za voðenje foruma svojim iskustvom, a sad je na njemu u kojoj je mjeri spreman prihvatiti takvu pomoæ.

Isto tako mislim da bi se pogotovo na katolièkim forumima ipak trebalo povesti reda o tome tko i na koji naèin govori o stvarima koje su katolicima bitne. Konkretno logièno je za oèekivati da æe katolik koji u skladu sa Naukom Crkve smatra kako je homoseksualnost poremeæaj, naæi uvredljivim èinjenicu da se netko "pita" da li je Papa gay, pa onda kad isti autor na jednoj drugoj temi vrlo negativno i ružno govori o sveæenicima. Ili recimo kad netko KC naziva tvrtkom ili talijanskom politièkom strankom ili talijanskom ekspoziturom. Meni je logièno oèekivati da je to katoliku uvredljivo i to je ono što smatram da bi trebalo sankcionirati, jer ako netko baš ima potrebu tako javno se pitati takve stvari ili tako kvalificirati KC to onda može napraviti na nekom forumu koji ne nosi u sebi predznak katolièki. Doði ti na nekakav muslimanski forum i poèni govoriti svaštarije o islamu (ne govorim o argumentiranim èinjenicama) nego nekakvim paušalnim kvalifikacijima i sliènom.
merkat

PostanoPostano: sri 28 pro 2005, 18:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni je na kraju ostao gorak okus nakon što je o.Nagy isprdan kao neki dripac a u meðuvremenu su izmjenjeno ime tema , pobrisane neke stvari u postovima te èak nametnuta neka pravila i baniranju i to tek što je dibidus na vrlo komièan naèin razotkrio situaciju na tom forumu a sjeæam se kako je urednik tog portala hvalio na ovom foruma kako na tom nema baniranja kao na drugima, kao daje nešto posebno demokratièan a pokazao je kako je demokratièan na onima koju vrlo ružno govore o najveæim svetinjama te prostaæe vlo vulgarno dok je demokraciju ukinuo kad dibudus otkrije pozadinu tobožnje slobode izražavanja.
Kao i nekim starim strukturama gdje se busalo u prsa o jednakosti a ispalo je da vladaju jednakiji...

Ako èak nije tako, što dozvoljavam, iako ne vjerujem, ispalo je jako jadno i pokvareno to da je baèena slika jenog uglednog sveæenika, postulatora nešeg blaženika i buduæeg sveca bl. Ivana Merza, na tendeciozan naèin, a sve na kraju promijenjeno što je na kraju i zahtijevao o. Nagy.
Ali ispriku nisam vidio.
Znaèi rezime prièe je da je plasirana bezobzirna podvala u medije i sve promijenjeno bez obrazloženja i isprike tako da kad netko se osvræe na to i èita ne vidi pravu istinu !
Nego ono što je iskonstruirao i posložio urednik, ah ta demokracija... Rolling Eyes
Bijedno, bijedno urednièe !
Kao pravi komunistièki novinar, svaka èast !

Dakle o. Nagy prikazan je kao neki mulac, odgovoreno kako se ništa neæe mijenjati i bahtilo time a na kraju se ipak promijenilo dosta toga, samo da ljudi nebi vidjeli koji je to jad i na koji jadan naèin ljudi rade umišljajuæ si da su kršèani.
I da ljudi ne vide koliko je samo o.Nagy bio u pravu i koliko su tek jadni komentari urednika tog portala na sve to.

merkat

PostanoPostano: sub 21 sij 2006, 13:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo s malim zakašnjenjem ispravljam pogrešku gdje sam naveo kako se ne slažem što katolièki novinari nisu plaæeni za rad nedjeljom >>>>

merkat napisa:
Podržavam naravno osuðujivanje grešaka u crkvi kao npr. neplaæanja rada nedjeljom novinara

što sam neoprezno napisao ne provjeravajuæ stanje stvari nego prihvatio zdravo za gotovo tekst sa portala križ-života, dakle napadam urednika za jedno a i sam radim to ! Embarassed

zato donosim tekst koji je g. Antun Šuljiæ napisao kao reakciju na tekstove nekih novina gdje lijepo piše stanje stvari koje nikako nemaju veze s ostalim ugroženim radnim skupinama koji rade nedjeljom a za koje se crkva zalaže da ne rade nedjeljom jel nit imaju dovoljno odmora nit dobijaju plaæen takav oblik rada blagdanom. štoviše mnogi uopæe nemaju slobodno ni minumumom radnog ugovora i nikome ništa.

Antun Šuljiæ napisa:
Novinar je problematici pristupio pretjerano željan vruæe teme pa je pomiješao neke istine i dosta poluistina s neistinama. Redom: èinjenica je da je novi Pravilnik na snagu stupio 1. listopada i èinjenica jest da novinari IKA-e za rad nedjeljom u listopadu do sada nisu primili naknadu. No, to nije riješeno zbog nedogovora oko visine radnog vremena. Naime, tek je prošao prvi mjesec od uspostave novoga Pravilnika pa je preuranjeno u tome gledati problem. To æe se sigurno riješiti. Moglo bi se diskutirati o visini naknade, no buduæi da ona, prema mojim spoznajama, ne ide ispod razine u društvu, mislim da se novinar malo pretjerano zabrinuo. Drugo, IKA-ini novinari radili su i do sada vikendom i, premda im taj rad nije bio plaæen, ipak je prema internom pravilniku bio pravedno nadoknaðivan slobodnim danima. Nadalje, i prema prijašnjim ugovorima i prema sadašnjem Pravilniku subota je radni dan. Èinjenica je, meðutim, da se subotom dežura, dakle radi samo dežurni, te da ostali novinari ne rade više od zakonom predviðenog vremena. No, buduæi da se radi o crkvenoj ustanovi, nije baš sve moguæe svesti na puki odnos zaposlenika i poslodavca. Neke stvari naprave se i iz osjeæaja crkvenosti pa se tako znade raditi i više od onoga što propisje Pravilnik. Ja o svojim suradnicima mogu reæi sve najbolje i smatram da nisu zakinuti, a da æe se problem listopada i narednih nedjelja riješiti posve je jasno. Bi li mogli biti i bolje nagraðeni za svoj rad, drugo je pitanje. No, o tome se ipak odluèuje prigodom potpisivanja ugovora kao i Pravilnikom. Na koncu, kad bi novinari koji rade u drugim medijskim kuæama bili barem upola tako sigurni i zaštiæeni kao u IKA-i mislim da bi svima bilo bolje.

merkat

PostanoPostano: uto 07 vel 2006, 19:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

POKUŠAJ RAZARANJA CRKVE IZNUTRA !

http://www.fokus-tjednik.hr/vijest.asp?vijest=4689

Mara

PostanoPostano: uto 07 vel 2006, 20:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajmo ne dramatizirat previše. Ovo što je fokus napisao meni isti nema veze s pameæu. Jest da na križu život ima svašta, ali i to spada u stvarni križ života. Ne živimo u nekom drugom svijet. Jeste li kada probali vidjeti što mladi pišu na chatovima, znate li da mi se opijaju 13 -to godišnje curice i plaze po momcima?! Imamo svijet kojemu smo poslani i on je takav kakav jest. Toga treba biti svjestan. Pa nije Ratzinger postao peder jer je to neka budala pomislila. Jasno, tamo se piše svašta, ali to je stvarnost. Ovdje mi je ljepše, ali u mojoj je svakodnevnici puno veæa vjetrometina. Pustimo, neka bude, katkada se i tamo treba uhvatit u koštac. A kad vidiš da nema smisla ništa napisat, ušutiš i sve se pretvori u muk. Ako napuhancu ne odgovaraš na postove, izgubi gušt.

Ljubi i èini što hoæeš
merkat

PostanoPostano: uto 07 vel 2006, 22:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Itekako ima toga na križu života ali to nema veze sa chatovima ni najmanje.
Radi se naime o vjernièkom portalu koji lijevo-liberalni ( nekad komunistièki ) mediji koriste za napade na katolièku crkvu i još koriste taj portal osloviti za katolièki što naravno nije.
I tu je problem. Ako si pažljivo èitala šta piše u fokusu , jasno je reèeno da je vrijeme da HBK napokon uèini nešto na obilježavanju katolièkih stranica tako da se zna koje su u duhu naše vjere i nauka a koje nisu a ne da se razne stranice lažno koriste u blaæenju katiolièkih vrijednosti predstavljajuæi se kao katolièke. Tu naravno mislim više na medije jel na takvim i sliènim stranicama doista svatko može pisati šta hoæe, samo nek se i taj izjasni što je i tko je a ne da na tv popuje o papinskim dokumentima s pozicije katolika a debelo vuèe na protestanta.

Daniel

PostanoPostano: sri 08 vel 2006, 7:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nedavno sam bio na stranicama križa života, mogu reèi da ima zanimljivih stvari, ali slažem se s merkatom jer iz mnogih stavova teško se razabire katolicizam. Ne znam dali se radi o vjerskom neznaju i slabom poznavanju katolièke vjere, ali ima stavova koji u mnogome odudaraju od shvaæanja Katolièke crkve, a jedan praktièni katolik, bez obzira na obrazovanje, trebao bi znati takve stvari.
Mara

PostanoPostano: sri 08 vel 2006, 7:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ha, vjerojatno bi administratorska i moderatorska metla trebala imati više posla. Znam da sam se prestala logirati kad sam shvatila da ono što pišem svi izvræu. Ali se slažem da bi se trebalo znati koje su katolièke stranice. Meðutim trebalo bi i naæi naèina da se izbjegne mrtvilo. Npr. pamtim katolike kada je dolazio svatko pa je i bilo svašata, ali je bilo i dobrih, živih stvari. Danas vlada prilièno mrtvilo, polemika nema. A to nije stvarni život, to je nekakav mir koji je samo prividan i ne vodi nikuda.

Ljubi i èini što hoæeš
merkat

PostanoPostano: sri 08 vel 2006, 10:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Odlièno ste to primjetili Daniele i Mara.
Upravo je i u tome kvaka i zamka foruma.
Neka pišu šta žele ali nek se jasno da do znanja svima da to nije katolièki forum i da se u medijima s time ne manipulira jel neki to vrlo vješto iskorištavaju kako bi pokazali da su katolici drugaèiji od same crkve i nauka tj. da ju ne prate nego da su neki moderni, baš kako bi oni htjeli.
Problem je što se prosjeènom katoliku može puno toga pomutiti jel prosjeèni katolik ima vrlo slabo znanje i lako upada u zamke.
A zamka ne bi bila zamka da nema skrivenih stvari.

Naime sam informativni dio je najviše zastupljen katolièkim vijestima , neznam , valjda oni drugi i nemaju nekih dogaðanja jel su toliko razjedinjeni u reformacijskom dijelu da ih se sve nit ne može pominjati èesto. Ali isto tako vješto se rovari na sve moguæe naèine protiv iste te katolièke crkve i još se pišu neprovjerene informacije i laži.
Uvjeren sam da urednik želi pod svaku cijenu napraviti neki sukob sa KC i postati napokon službeni protestant, samo èekam kad æe se moje pretpostavke obistiniti, pazite što sam vam rekao. Wink
Ili se možda bude bolje osjeæao da iznutra rovari protiv crkve nekom svojom lažnom prvednošæu i istinoljubivošæu koja jako miriše na protestantizam. Pa eto i sam mu je voditelj duhovnih štiva protestant.
Ja osobno nemam ništa protiv protestanata ali brate, onda se tako izjasni a ne da bude katolièka slika sa protestantskim djelovanjem.
Vrlo podlo.
Puno više volim iskrene protestante koji se odmah tako izjasne.

Mara slažem se da treba na forumima biti malo više života i polemika samo bi to bila još boje kada bi se ljudi izjašnjavali što su.
Primjerice ja se odmah izjasnim kao katolik, koja mi je župa, crkva, ali oni koji napadaju crkvu uvijek i u pravilu izbjegavaju se izjasniti.
Zna se dogoditi da kaže netko da je katolik ali se ide u crkvu i ne slaže se sa njom i papom. Je li taj onda zaista katolik ?
A i problem je što se katolici grupiraju na hbk mladi i katolici a i ne idu na druge forume da pišu istinu o katolièkoj vjeri a ne da ju drugi falsificiraju i lažno prikazuju drugima koji ustvari i ne znaju puno pa se gube.
Opæenito je malo katolika sa nekim znanjem koji surfaju po forumima.
Da samo znate šta se piše na forum.hr ( gdje misle da sam sveæenik Rolling Eyes ) ili index a tek iskon.hr Shocked Confused ???!!!
I tako mladež i oni koji ne znaju baš dovoljno dobijaju sasvim krivu sliku i truju se lažima i mržnjom onih koji su jako revni u napadanju baš na KC !

Sav problem u cijeloj toj priæi oko križa-života je jednostavan. Pišite šta hoæete ali se ne skrivajte iza lažnog katolièkoga plašta kada to niste.
Ipak moram priznati da je urednik rekao kako to nije katolièki forum nego vjerski ali novinar uporno piše da se radi o neslužbenom katolièkom portalu ali tu se urednik nije oèitovao nego prenio njegove vijesti kao normalne. Dakle da se slaže s svime što je napisano, a tako i najviše s time da je to neslužbeni katolièki portal !

Mara

PostanoPostano: sri 08 vel 2006, 11:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Znaš, ima nešto i u onome da nitko od nas nije uèio biti agresivan. U vrijeme moje mladosti agresija je bila nešto vrlo negativno, osim toga Kristovo je uvijek bilo "ako hoæeš". To u7 prvom srazu s divljaštvom teško prolazi. Recimo kad meni netko poène pisati traktate èupajuæi izvatke iz Biblije, ja nemam ni volju odgovarati, jer znam da istinu ne želi i da nije dobronamjeran. A u takvim je sluèajevima to samo rasipanje snage i vremena. Znade se i na Iskonu naæi poneki pouèeni katolik, ali tko ga sluša. Ljudi vole ono što im podilazi. Što se mene tièe, nastojim uvijek dati obrazloženje vjere i nade koja je u meni, reæi i nešto više smatrajuæi da sam na to pozvana kao službenica Crkve, ali za nasilnost nemam smisla. A puno puta i kad dirneš u neku krivu zasadu, oni koji sebe smatraju pobožnim katolicima, vrište do neba.

Ljubi i èini što hoæeš
sike

PostanoPostano: uto 01 svi 2007, 22:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pokušaj razaranja Crkve iznutra

Netko može primijetiti: ima li uopæe smisla obzirati se na jednu od tolikih tisuæa privatnih, amaterskih i beznaèajnih web stranica koje postoje na Internetu?
Stranica "križ-života.com" zaista ne zaslužuje ni truda, ni vremena, ni ovoga novinskog prostora za neki osvrt kad ne bi bila rijeè o opasnoj obmani (èitaj podvali).
Neki liberalni mediji kod nas, kojima nije do istine nego do škandala, u posljednje su vrijeme poèeli nazivati ovu stranicu "katolièkom" i dapaèe "hvaliti ju" jer je to bila "jedina katolièka stranica" koja "zauzima kritièki stav prema Crkvi", i tako dalje u tome stilu.
Kao prvo: nije istina da je "križ-života" katolièka stranica! To nigdje ne piše u njihovu impressumu, niti to oni èak za sebe tvrde! U impressumu je samo ime, prezime i adresa glavnoga i odgovornoga urednika Hrvoja Cirkvenca, koji ujedno figurira i kao izdavaè, uz imena skupine suradnika, i to je sve! Nikakva vjerska udruga, nikakva crkvena katolièka institucija ne stoji iza te stranice!
Druga je stvar što su na stranici i vijesti vjerskoga karaktera, uglavnom s katolièkog podruèja pa se dobiva potpuno površni i krivi dojam da je to "vjerska, katolièka stranica", što ona nije i u što se svatko može brzo uvjeriti. A kad nije katolièka, onda što jest?
Stvar postaje ozbiljnija kad se malo prošeæe po stranici i njezinim sadržajima. Sve one vjerske vijesti prepisane iz drugih izvora i stavljene na prvu stranicu, uz bogate ilustracije, zapravo su samo obièni staniol da bi se posjetitelja namamilo, a onda mu servirali najrazlièitije sadržaje, kojima oèito nije cilj promicanje vjerskih i moralnih vrijednosti kako ih nauèava Katolièka Crkva, nego upravo suprotno.
Na rafinirani naèin napada se Katolièku Crkvu i napose kršæanski moral. Tu su vrlo èesto kritièki i kritizerski tekstovi naspram Crkve i njezinoga uèenja. Ako se dogodi koji škandal u Crkvi, to se odmah spremno i rado servira èitateljstvu. Tako možemo èitati ovakve naslove: "Plaæa li Crkva rad nedjeljom", "Kršæani lansirali golišav kalendar", "Kult svetaca, štovanje ili obožavanje i pretjerana ceremonijalnost", "Postoji li veza Udruge Teen-star s Crkvom", Kakva je korist od obraæenja", "Ecclesia ante portas", "Stop beatifikaciji Ivana Pavla II." itd. I sve tako u tome stilu.
No ono što posebno upada u oèi jest veliko zanimanje, brižljivost, simpatija i "razumijevanje" s kojim ova stranica objavljuje sadržaje o homoseksualizmu i srodnim perverzijama. S druge pak strane, kritièki se osvræe i napada Crkvu kad izrekne svoje stavove o toj protuprirodnoj stvarnosti.
Neke hrvatske gay udruge na svojim web stranicama spremno prenose èlanke objavljene na "križu života", što veæ dostatno pokazuje na kojoj je valnoj dužini ta stranica. Upada u oèi i jedan link kamo se posjetiteljima "križa-života" sugerira da se prošeæu: Kapis - katolièki pastoral za istospolno usmjerene vjernike (Slo) - .Da bude stvar neobiènija, u rubrici Linkovi taj je link stavljen ispod linka na Vatikan!
Meðutim, tek kad se uðe na FORUM "križa-života", tada stvari postaju sasvim bistre o kakvom je tzv. "portalu" rijeè. Poznato je da se na forumima piše sve i svašta. Ali kad uredništvo jedne stranice koja "pretendira" biti kanoti "vjerska" (samo koje vjere?), bez ikakvoga izbora i kritièkoga stava tolerira da svaki bolesni um "u ime slobode mišljenja i izražavanja" postavi bilo kakvu temu, i nastavlja tolerirati sve moguæe odgovore kojima se izravno vrijeðaju vjerski osjeæaji milijuna katolika, gdje pljuju i izruguju sve ono što je jednom katoliku sveto, gdje se omoguæuje neimenovanim patološkim tipovima da svoju mržnju prema Crkvi i njezinome moralnom uèenju izliju na ovim stranicama, jer to nisu mogli uèiniti drugdje, onda je to jasna legitimacija ove stranice i njezina cilja.
Npr. kad se na Forumu ove stranice otvori direktorij CRKVA (!!!), zapljusnu vas teme poput ovih: Što je grijeh, Crkva i kondomi, Je li masturbacija grijeh, Papa Benedikt XVI - gay! itd. Pogotovo je ova posljednja vrhunac oèitovanja ureðivaèke politike na ovoj web stranici!Koji se katolik, a i svaki pošten èovjek, ne bi zgrozio i kojemu se ne bi zgadilo kad proèita takvo što!Komentari o kakvoj je "ureðivaèkoj politici" rijeè, zaista više nisu potrebni!
Analizom ove stranice zakljuèak se nameæe sam po sebi: ovo nije vjerska, još manje katolièka stranica, ovo je stranica za razaranje Crkve iznutra i za borbu protiv njezina moralnoga uèenja. Na rafinirani naèin uštrcava se kroz vješto sroèene vijesti otrov sumnje i obezvrjeðivanja kršæanskih moralnih naèela.
A pogotovo se jasno zakljuèuje ovo: Ova stranica želi svojim napisima perverziju homoseksualizma nametnuti crkvenoj javnosti i izboriti za nju "graðansko pravo" u crkvenim strukturama. Može se još samo postaviti pitanje: a tko zapravo financira izradu i održavanje te stranice?
Iznenaðuje èinjenica da do sada nitko od odgovornih u crkvenoj javnosti nije upozorio vjernike na ovo "kukavièje jaje". Da stvar bude zaprepašæujuæa, odgovorni urednik ove stranice èak radi u jednoj uglednoj crkvenoj informativnoj instituciji na Kaptolu u Zagrebu, a s druge strane ureðuje stranicu gdje pljuju po svemu što je katolicima sveto!!!
Iznenaðuje, takoðer, èinjenica da su svoje intervjue na ovoj stranici dali i neki biskupi i ugledni profesori. Oèito je da su bili prevareni i da nisu znali s kime i sa èime imaju posla kad ih je jedan student teologije na KBF-u zamolio za intervju za jednu "pobožnu" stranicu koja, eto, u nazivu ima "križ"!
Osim toga, kako se moglo dogoditi da su na Radio Mariji u svojoj emisiji, koju u ime križarske organizacija ureðuje Dario Vrbaslija, 21. studenoga 2005. omoguæili glavnome uredniku "križa života" Hrvoju Cirkvencu, koji inaèe na televiziji javno kritizira crkvene dokumente (o reðenju sveæenièkih kandidata), da u pola sata napravi propagandu za svoju stranicu na kojoj se izruguje kršæanskome moralu, proglašava Papu Benedikta XVI. homoseksualcem itd?!?!
Koliko je stvar ozbiljna, a obmana velika pokazuje i èinjenica da mnoge katolièke stranice oèito iz neznanja i zavedeni nazivom "križ" u popisu svojih katolièkih linkova imaju link i na ovo kukavièje jaje. Bilo bi zaista veoma poželjno, dapaèe hitno potrebno, da mjerodavni za medije u Crkvi u Hrvata što prije izrade i objave popis hrvatskih katolièkih web stranica koje udovoljavaju kriterijima usklaðenosti s katolièkim vjerskim i moralnim naèelima i uèenjem Crkve.
Tako bi se ubuduæe jasno znalo što je katolièko, a što nije; što je to što se javnosti pokušava podmetnuti umotano u vjerski celofan, a zapravo je protukatolièko, kao što je stranica "križ života" koja zlorabi katolièke sadržaje da bi promicala svoje ideje krajnjega liberalizma koji nema ništa zajednièkoga s kršæanskom vjerom i moralom.

Fokus - Dalija Vinkoviæ

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš rijeèi života vjeènoga!
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Zaponi novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne moe otvarati nove teme.
Ne moe odgovarati na postove.
Ne moe ureivati svoje postove.
Ne moe izbrisati svoje postove.
Ne moe glasovati u anketama.