HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 13 stu 2019, 8:13. Pogledaj neodgovorene postove
Crkvu potresaju seksualni skandali
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Dubravko

Spol: muško
PostanoPostano: sub 02 lip 2007, 23:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na pritisak celibata ne reagiraju svi jednako. Neki ga ispunjavaju lakÅ”e, neki teže, i svakako tu leži dio ovog problema. ƈovjek je seksualno biƦe nosio on mantiju, habit, Å”lajer...nažalost, nekada zdrava spolnost izraste u ĆØudoviÅ”te koje ne preza ni od ĆØega...dugotrajna apstinencija može na pojedincima ostaviti traga, i razultirati ovakvim pojavama.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Mara

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 03 lip 2007, 6:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zanimljivo?! VeƦina onih koji su na bilo koji naĆØin seksualno zlostavljali djecu (znam konkretnu djecu) su bili iz obitelji ili vrlo bliskog kruga djetetu i niti jedan nije bio sveƦenik. Radilo se o oženjenim ili prije oženjenim muÅ”karcima, npr. djedov brat i bratiƦ, tako to. Å to s tim?

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
Dubravko

PostanoPostano: uto 05 lip 2007, 19:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Upravo to sam i pokuÅ”ao reƦi, i u potpunosti se slažem s tobom. Ali je ĆØinjenica da ima puno sveƦenika koji su zlostavljali djecu( govorio sam iskljuĆØivo o njima), a jedna od pogodnih okolnosti, ne nužno, ne uvijek, može biti apstinencija.
Mara

PostanoPostano: uto 05 lip 2007, 19:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

To jako teÅ”ko mogu prihvatiti. ƈovjek koji ne zna ili ne može prihvatiti apstinenciju od seksualnih odnosa a da ne ugrožava okolinu je psihiĆØki poremeƦena osoba. Sasvim sam sigurna da apstinencija nije uzrok.
A to "puno sveƦenika" Å”to to znaĆØi? Koji su to sluĆØajevi - ajmo se uhvatiti naÅ”eg druÅ”tva! Ne bih o anglo-saksonskom pravu gdje se u takvim optužbama kriju mnogi pokuÅ”aji obrtanja velikih novaca.

robert

PostanoPostano: uto 05 lip 2007, 20:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dubravko napisa:
Upravo to sam i pokuÅ”ao reƦi, i u potpunosti se slažem s tobom. Ali je ĆØinjenica da ima puno sveƦenika koji su zlostavljali djecu( govorio sam iskljuĆØivo o njima), a jedna od pogodnih okolnosti, ne nužno, ne uvijek, može biti apstinencija.

Hmmm. Ako pogledamo statistiku: koliko "puno" ima sveƦenika meĆ°u puno zlostavljaĆØa?
Puno je relativan pojam, a i sveƦenici su ljudi.
Samo kad to napravi sveƦenik onda je to "straÅ”no" , a za ove druge luĆ°ake ... ahhh. ƈovjek je vrlo komplicirano biƦe Rolling Eyes

"Ljudi danas žive kao da Boga nema"
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 05 lip 2007, 23:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A zar vam nije svima malo ĆØudno da baÅ” u javnost procure tzv. pedofilske afere o sveƦenicima KatoliĆØke crkve, a niti jedne druge crkve/vjere baÅ” i ne?
To ne znaĆØi da takve sveƦenike ne treba sankcionirati,pa i zakonski,a ne premjeÅ”tajem u drugu župu.
No,ispada da Ʀemo i mi sami katolici u svakom sveƦeniku vidjeti potencijalnog pedofila kad zagrli dijete.
Tome Ʀe sigurno pridonijeti otvaranje ovakvih tema od nas koji se deklariramo katolicima.
Ne želim da se pomisli da treba stvari gurat pod pijesak,ali ovako lijepog materijala i naslada dajemo onima koji jedva ĆØekaju da se o tome raspravlja..

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Coje

PostanoPostano: sri 06 lip 2007, 7:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pedofililija, homoseksualnost i sliĆØne stvari - kod sveƦenika su užasna stvarnost. KOd nas nema puno priĆØa o drugim vjerskim zajednicama jer kod nas nisu toliko prisutne. Uvjeren sam da u SAD vrlo ĆØesto napadaju protestante jer oni su tamo brojniji od katolika.

Å to mislite zaÅ”to zbog takvih stvari nikad ne napadaju muslimanske sveƦenike? Zato Å”to bi takvi sveƦenici prije nego bi doÅ”li do medija preÅ”li prag vjeĆØnosti...

Osobno, volio bih kad bi KC takve stvari sankcionirala najstrožim kaznama bez moguƦnosti oproÅ”tenja grijeha do pred samu smrt (pa i tada samo ako je odradio vrlo žestoku pokoru bez recidiva). Jasno je da bi sve trebalo kazniti po civilnom pravu a onda joÅ” i dodati najgore moguƦe crkvene kazne. Tad bi valjda takvi ljudi shvatili da nisu za takvu službu i takvi viÅ”e ne bi postajali sveƦenici. Daj Bože da Å”to prije doĆ°e do toga. Tada viÅ”e mediji ne bi prozivali Crkvu zbog tako odvratnih stvari (premda oni uvijek imaju neÅ”to za pljuckati po Crkvi).

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Kristijan

PostanoPostano: sri 06 lip 2007, 11:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:

Tome Ʀe sigurno pridonijeti otvaranje ovakvih tema od nas koji se deklariramo katolicima.
Ne želim da se pomisli da treba stvari gurat pod pijesak,ali ovako lijepog materijala i naslada dajemo onima koji jedva ĆØekaju da se o tome raspravlja..

Bolje da katolici raspravljaju o tome, nego da neki tamo ateistiĆØki "prorok" uvjerava ljude kako Bog ne postoji jer da postoji onda bi sprijeĆØio da njegovi "podanici" rade takve stvari... tuzan Ovu temu nije otvorio paranoiĆØni nazovikatolik koji u svakom sveƦeniku vidi potencijalnog pedofila nego katolik kojemu je samo žao Å”to se pedofilija dogaĆ°a ƈAK i u onom sloju druÅ”tva koji se upravo bori protiv takvih i tima sliĆØnih ĆØinova... Hiperboliziram, to je isto kao da imate utoĆØiÅ”te za zlostavljane žene gdje psihologinja iscipelari ženu kad joj ova doĆ°e s problemom... Confused Dobro, znam, nije isto, ne morate odmah opaliti kontru ali shvaƦate? Tamo ona žena u Brazilu poÅ”alje unuka sveƦeniku koji se ponudio da Ʀe ga nauĆØiti svirati gitaru, a zauzvrat dobije silovano dijete s traumama do kraja života...

Najgore je Å”to je ta bakica vjerovala tom ĆØovjeku 100%, jer je sveƦenik... Kako Ʀe sada ta žena biti u stanju svoga unuka IKOME povjeriti ako ju je jedan sveƦenik izdao? U tome je problem...

I ne, nitko tu ne misli da je svaki sveƦenik predator, danas sam bio na ispovijedi i ĆØovjek je tako lijepo priĆØao sa mnom, bio ljubazan, smijeÅ”io mi se... I nisam pomislio da me želi, nego su mi suze doÅ”le na oĆØi zbog predivnog savjeta koji mi je dao...

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Angelus

Spol: neodrešen
PostanoPostano: sri 06 lip 2007, 16:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

bolje je da se o tome otvoreno raspravlja i razrjeŔuje nego da se stvari imalo pokuŔaju "pomesti pod tepih"
bar bi Crkvi to pametno bilo, jer istina uvijek nekakko na vidjelo izaĆ°e i onda se stekne dojam o Crkvi kao instituciji koja Å”titi pedofile, a to je valjda onda gore nego otvoreno priznati da se i takve stvari dogaĆ°aju...
Dubravko

PostanoPostano: čet 07 lip 2007, 10:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
To jako teÅ”ko mogu prihvatiti. ƈovjek koji ne zna ili ne može prihvatiti apstinenciju od seksualnih odnosa a da ne ugrožava okolinu je psihiĆØki poremeƦena osoba. Sasvim sam sigurna da apstinencija nije uzrok.
A to "puno sveƦenika" Å”to to znaĆØi? Koji su to sluĆØajevi - ajmo se uhvatiti naÅ”eg druÅ”tva! Ne bih o anglo-saksonskom pravu gdje se u takvim optužbama kriju mnogi pokuÅ”aji obrtanja velikih novaca.

Nije direktan i nije jedini uzrok, sama za sebe. Ali pogoduje nastanku devijacija svih vrsta. A zbog specifiĆØnosti poziva, sveƦenici mogu biti jako izloženi. Å to se broja tiĆØe, znaÅ” i sama da ti ne mogu reƦi toĆØan broj. Ali kad i jedno djete strada, previÅ”e je, i kad se jedan zloĆØin od strane Crkve ne rijeÅ”i, kao da ih je stotine.
Mara

PostanoPostano: čet 07 lip 2007, 11:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A po ĆØemu to apstinencija od seksualnih odnosa pogoduje devijacijama, lijepo molim?
I joÅ” neÅ”to Crkva ne ĆØini zloĆØine, zloĆØine ĆØine pojedinci. Istina jest da cijela Crkva trpi. A zaÅ”to bi jedan takav rijeÅ”eni zloĆØin bio kao da ih je rijeÅ”eno stotine. ToĆØno je da je previÅ”e i ako jedno dijete strada, ali je realnost da strada more djece.
I ponavljam ti, najviŔe skoro 80% od bliskih osoba.

Živac

PostanoPostano: čet 07 lip 2007, 12:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dubravko napisa:
[Apstinencija] nije direktan i nije jedini uzrok, sama za sebe. Ali pogoduje nastanku devijacija svih vrsta.

Ne bih rekao da pogoduje. Možda jedino pogoduje jasnijem detektiranju devijacija. Oženjen ĆØovjek Ʀe se lako iživiti na svojoj ženi, Å”to se ne primjeƦuje iz vana. Rezultat Ʀe biti joÅ” jedan uniÅ”teni brak, Å”to je po meni daleko veƦe zlo od bilo kakve pedofilije.

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo Ʀe vam se nadodati.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
Tonka

PostanoPostano: čet 07 lip 2007, 20:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Živac napisa:
Rezultat Ʀe biti joÅ” jedan uniÅ”teni brak, Å”to je po meni daleko veƦe zlo od bilo kakve pedofilije.

A ne, uniÅ”teni brak nije veƦe zlo od pedofilije! U braku se nalaze (ili bi se trebale nalaziti) dvije punoljetne, zrele i samostalne osobe koje su sposobne donositi odluke za sebe. Brak uspijeva ako se te osobe tako i ponaÅ”aju. Pedofilija oznaĆØava iživljavanje nad nekim tko se ne može braniti i može uniÅ”titi život žrtvi.
heartsong

PostanoPostano: čet 07 lip 2007, 21:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Živac napisa:
Dubravko napisa:
[Apstinencija] nije direktan i nije jedini uzrok, sama za sebe. Ali pogoduje nastanku devijacija svih vrsta.

Ne bih rekao da pogoduje. Možda jedino pogoduje jasnijem detektiranju devijacija. Oženjen ĆØovjek Ʀe se lako iživiti na svojoj ženi, Å”to se ne primjeƦuje iz vana. Rezultat Ʀe biti joÅ” jedan uniÅ”teni brak, Å”to je po meni daleko veƦe zlo od bilo kakve pedofilije.

oprosti, ali dali ti imaÅ” ikakvog pojma Å”to proživljava dijete zlostavljano na takav naĆØin? I to ne tog trenutka nego cijelog života? To dijete Ʀe uvijek biti duboko istraumatizirano i to Ʀe vjeĆØno obilježavati i proganjati.

Naime dijete kao takvo nema veƦ izgraĆ°ene mehanizme kojima se može obraniti od takve vrste nasrta, ni u fiziĆØkom ni u psihiĆØkom smislu. Odrsatao ĆØovjek se s tim nosi na temelju veƦ izgraĆ°ene osobnosti, koje dijete nema.

Jesi li kad upoznao dijete koje je seksualno zlostavljano? Ja jesam, to iskustvo mi je vrlo blisko i moram ti reƦi da je malo koja trauma dublja od ove... Korjeni su joj tako duboki da se u potpunosti nikada ne mogu zalijeĆØiti.

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
robert

PostanoPostano: čet 07 lip 2007, 21:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Živac napisa:
Rezultat Ʀe biti joÅ” jedan uniÅ”teni brak, Å”to je po meni daleko veƦe zlo od bilo kakve pedofilije.

Confused
Nikako se ne bih složio s tom konstatacijom.
Svaki unuŔteni brak iz bilo kojeg razloga je velika Ŕteta, ali ovo je neŔto sasvim drugo.
Niti mogu s pedofilijom napraviti bilo kakavu usporedbu. place

"Ljudi danas žive kao da Boga nema"
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Coje

PostanoPostano: sub 09 lip 2007, 21:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Koliko god nam je muka da se pedofilija javlja meĆ°u sveƦenicima u KC, tu stvarsnost nije potrebno gurati pod tepih! IZnesimo je na krovove - jer Ʀe se inaĆØe u Posljednji Dan iznesti na krovove. Bolje sada nego u buduƦem vremenu. Koliko god velik skandal bio pedofilija meĆ°u katoliĆØkim sveƦenicima, joÅ” je veƦi skandal ako bi se igdje otkrilo da je to proÅ”lo nekažnjeno i preÅ”uƦeno.
Crkva prema svima mora biti pravedna - pa i prema sveƦenicima. To znaĆØi - ĆØovjeka se treba ljubiti, ali grijeh uvijek treba prokazivati, mrziti i uniÅ”tavati.

Možda bi mogli napisati peticiju Papi da otvori neku novu "AnĆ°eosku kulu" u Vatikanu za sve takve sluĆØajeve, pa da se iza tih ljudi jednostavno "zatvore vrata kule"!... Cool Cool Cool

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 12 lip 2007, 13:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Coje napisa:
Koliko god nam je muka da se pedofilija javlja meĆ°u sveƦenicima u KC, tu stvarsnost nije potrebno gurati pod tepih! IZnesimo je na krovove - jer Ʀe se inaĆØe u Posljednji Dan iznesti na krovove. Bolje sada nego u buduƦem vremenu. Koliko god velik skandal bio pedofilija meĆ°u katoliĆØkim sveƦenicima, joÅ” je veƦi skandal ako bi se igdje otkrilo da je to proÅ”lo nekažnjeno i preÅ”uƦeno.
Crkva prema svima mora biti pravedna - pa i prema sveƦenicima. To znaĆØi - ĆØovjeka se treba ljubiti, ali grijeh uvijek treba prokazivati, mrziti i uniÅ”tavati.

Možda bi mogli napisati peticiju Papi da otvori neku novu "AnĆ°eosku kulu" u Vatikanu za sve takve sluĆØajeve, pa da se iza tih ljudi jednostavno "zatvore vrata kule"!... Cool Cool Cool

Dovoljno to i mediji provlaĆØe, ĆØesto generalizirajuƦi stvari, pa mislim da je stvar na biskupima koji imaju ovlasti reagirati na svaki konkretan sluĆØaj

Podržavam sve Å”to je Coje rekao ali kad govorimo o neĆØemu, onda pokuÅ”ajmo to i konkretizirati, jer, kao Å”to rekoh, kako je medijima u interesu da se na svakog sveƦenika ili redovnika gleda kao na potencijalnog zlostavljaĆØa, pedofila..

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Natty

PostanoPostano: uto 12 lip 2007, 18:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovo je jedna tema koja mene osobno jako boli. Iz viÅ”e razloga, jedan od njih je i da sam majka i svakako ne želim da to moje dijete proživi, a drugi je Å”to znam da je to doista trauma za ĆØitav život. Nije nikakava problem joÅ” u naruÅ”enoj seksualnosti, problem je u naruÅ”enoj osobnosti i samopouzdanju kojeg viÅ”e takva osoba nema. Zlostavljana djeca uglavnom postaju problematiĆØna ili suicidna ukoliko im netko ne pomogne na adekvatan naĆØin.

Dodatno boli ĆØinjenica da sveƦenik koji drži i daje Tijelo Kristovo to može ĆØiniti. No ne vidim pretjerani problem u samim sveƦenicima i svakako ne mogu zbog toga osuditi crkvu jer to nije fer.

No po meni najosnovniji problem je u tome Å”to se sveƦenik sve viÅ”e provlaĆØi kao posao, kao zanimanje koje daje egzistencijalnu sigurnost, dok je za mene iskljuĆØivo to poziv, cjeloživotni. Dakle, da, treba oĆØistiti strukture i to ne samo crkvene od onih kojima tamo nije mjesto.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Mara

PostanoPostano: uto 12 lip 2007, 19:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi moji, to su stvari kojih je uvijek bilo. Samo... nije bilo interneta i sliĆØnih stvari i o mnogoĆØemu se Å”utjelo. Zar je malo biskupa imalo "ius primae noctis" ili mislite da ga mnogi nisu i koristili. Koliki su kroz povijest postali biskupi jer su bili takvog roda i imena... Sve je to veƦ viĆ°eno u povijesti Crkve, ona Ʀe uvijek biti i sveta i greÅ”na.

Kristijan

PostanoPostano: uto 12 lip 2007, 20:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
Sve je to veƦ viĆ°eno u povijesti Crkve, ona Ʀe uvijek biti i sveta i greÅ”na.

Objasnio mi je moj bivÅ”i vjerouĆØitelj i rektor Å”kole, kada sam mu dosaĆ°ivao upravo s time kako je Crkva mogla biti toliko greÅ”na kroz povijest (bazirajuƦi se veƦinom na inkviziciju u to vrijeme...), kako je Crkva sazdana od 49% ĆØovjeĆØjeg i 51% Božjeg. I koliko god onaj ĆØovjeĆØji dio zaglibio duboko, uvijek je tu ona Božja "prevaga"... SviĆ°a mi se ta misao, ne znam je li njegova ili tuĆ°a, nije niti važno, od njega sam je ĆØuo... Samo sam htio reƦi da se slažem s tobom, Mara...

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Lycos

PostanoPostano: uto 12 lip 2007, 21:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ima tu dosta i medijske histerije, sjetimo se samo biskupija u SAD-u koje su skoro bamkrotirale zbog isplate visokih odŔteta zrtvama pedofilskih skandala, a mediji su uživali...Uglavnom pogubno je bilo zataŔkavanje takvih radnji..oni najodgovorniji nisu reagirali na vrijeme i u skladu s kanonskim pravom.
Mara

PostanoPostano: sri 13 lip 2007, 5:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lycos napisa:
Ima tu dosta i medijske histerije, sjetimo se samo biskupija u SAD-u koje su skoro bamkrotirale zbog isplate visokih odŔteta zrtvama pedofilskih skandala, a mediji su uživali...Uglavnom pogubno je bilo zataŔkavanje takvih radnji..oni najodgovorniji nisu reagirali na vrijeme i u skladu s kanonskim pravom.

Veliko je pitanje Å”to je istina i u tim skandalima. No, svakako je sudstvo i te kako naklonjeno takvim žrtvama, ali i onda kad su "žrtve", tj. kad je to samo naĆØin kako do love.

sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: sri 13 lip 2007, 11:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne zaboravite u Americi vlada drugo pravo - ako si optužen ti moraÅ” dokazati da nisi poĆØinio ono za Å”to si optužen, a ne da ti se dokaže zloĆØin. Obratno nego kod nas. I tamo ima mnogo manipulacija.

Å to da uzvratim Gospodinu za sve Å”to mi je uĆØinio?
ƈaÅ”u spasenja uzet Ʀu i Ime Gospodnje prizvat Ʀu.
Živac

PostanoPostano: sri 13 lip 2007, 13:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sneni napisa:
Ne zaboravite u Americi vlada drugo pravo - ako si optužen ti moraÅ” dokazati da nisi poĆØinio ono za Å”to si optužen, a ne da ti se dokaže zloĆØin. Obratno nego kod nas. I tamo ima mnogo manipulacija.

Jesi siguran?

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo Ʀe vam se nadodati.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
banana

PostanoPostano: sri 13 lip 2007, 18:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A baÅ” gledam vijesti, onak sve po redu - RTL, Nova, HRT.. Wink
Policijski službenici Primorsko-goranske županije priveli su danas sveƦenika D. Lj. zbog osnovane sumnje da je poĆØinio pet kaznenih djela 'bludne radnje' nad djeĆØacima od 10 do 12 godina..

Eh, stvarno je straÅ”no i tužno za to ĆØuti..
Al eto, ima i takvih koji iznevjeruju taj svboj sveƦeniƦki poziv i sve te neke moralne, ljudske vrijednosti.. tuzan Rolling Eyes

Bog moj i sve moje!
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.