HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 16 pro 2017, 7:25. Pogledaj neodgovorene postove
Računala - opasno po zdravlje
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Čokolada
isključen

Spol: muško
PostanoPostano: sub 17 vel 2007, 23:26
PostNaslov : Računala - opasno po zdravlje
Citiraj i odgovori

Naslov teme govori sve.Pišite i kako kompjuteri djeluju na vaše osobno zdravlje (da li vam pucaju kapilari na očima,da li vas oči bole ,osjećate li se ozračeno,umorno,kako računala djeluju na vaš izgled,da li vas boli glava i slično). jako sretan
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Angelus

Spol: neodređen
PostanoPostano: ned 18 vel 2007, 0:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ništa od navedenog.
Smile
treba samo imati dobar monitor koji ne zamara oči ( frekvencija osvježavanja mora biti dovoljo visoka)

računalo je super stvar i donijelo mi je samo koristi...
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
teta Jeja
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 18 vel 2007, 7:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e, a kad smo već kod računala (da i ja budem malo off topic - dugo nisam Wink ), može se pitanje malo i prestrukturirat:
kako mi utječemo na računala?
jeste li ikad čuli da postoje ljudi koji, kad uđu u sobu s računalom/ima, ovi prestanu radit?
što stručnjaci (čit. FERovci) kažu o tom?

Svevišnji, dični Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, čvrstu nadu i savršenu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvršim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Čokolada
isključen

PostanoPostano: ned 18 vel 2007, 15:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam čuo za takve ljude dok sam se još bavio bioenergijom i ostalom alternativom.Ne samo da bi računala prestala radit nego i ostali uređaji (radio,televizija itd.).Odgovor alternative je da ti ljudi posjeduju iznadprosječnu količinu bioenergije koju nisu naučili kontrolirati pa to ometa rad uređaja. jako sretan
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: ned 18 vel 2007, 16:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a jel?
vi'š ja sam čula da neki ljudi imaju tu neku energiju.
a kad se naš prvi komp, od prvog dana kad je ušo u kuću, počel zamrzatat samo u mojoj blizini, prepala sam se da sam ja jedna od takvih Embarassed. a onda smo otišli drugom "doktoru za kompove" (ne onom od kojeg smo kupili), on nam je zamjenil baš sve osim vanjskog dijela kućišta (dakle same kutije) i onda je sve bilo ok.
zaljučila sam da ipak nije bio problem u meni nego u konfiguraciji (iako ni novom dr-u nije bilo jasno zašto nije šljako jer, kad je ponovo iskoristio te stare dijelove, oni su normalno funkcionirali). Shocked
ali, ipak me strah svaki put kad počnem radit na nekom drugom računalu, a ovaj počne davat čudne signale, da ipak to nije moja energija Confused

Svevišnji, dični Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, čvrstu nadu i savršenu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvršim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Angelus

Spol: neodređen
PostanoPostano: ned 18 vel 2007, 17:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

čudne signale?
kakve čudne signale?
Shocked
Čokolada
isključen

PostanoPostano: ned 18 vel 2007, 22:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Leli je čarobnica,ima nadnaravne moći! Laughing
Čokolada
isključen

PostanoPostano: ned 18 vel 2007, 22:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Angelus napisa:
ništa od navedenog.
Smile
treba samo imati dobar monitor koji ne zamara oči ( frekvencija osvježavanja mora biti dovoljo visoka)

računalo je super stvar i donijelo mi je samo koristi...

Ja sam prije imao raznih problema zbog računala,valjda zato što imam stariji monitor,ali sad sam smanjio štetu na minimum minimuma i ne osjećam više nikakve nuspojave.Naime,nabavio sam "zaštitnu masku" koja se učvršćuje ispred ekrana+uvijek surfam netom sa "Police" sunčanim naočalama. jako sretan
little_angel

PostanoPostano: sub 03 ožu 2007, 19:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kod mene još nema nekih posebnih nuspojava iako boravim hm... malo više na kompjutoru. Jedino ako budem par sati, zna mi se malo vrtit u glavi pa teže čitam. Ali zasad je uglavnom sve u redu... Razz Smile

E Čokolado, kak misliš - dal se osjećate ozračeno? Možeš mi opisat taj osjećaj? Laughing

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Daisy Adaire

PostanoPostano: sub 03 ožu 2007, 19:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma strašno... Smile jako puno sam na netu... štoviše, komp palim kad ustajem i gasim kad odlazim spat... a šta je sve preživio i proživio samnom....

čokolado, kad si napisao kako utječe na zdravlje, dobro si me sjetio, moram stavit naočale kad sam za monitorom.. uništila sam si vid...

Live. Love. Laugh.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Alfan

PostanoPostano: ned 11 ožu 2007, 17:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni su kompjuteri, a narocito Internet struka, a vec mi ih je dosta a jos nisam diplomirao. Kad se samo sjetim da ću cili život gledati u komjuter...

Isuse, blaga i ponizna srca, učini srca naša po srcu svom!
http://www.oazamira.hr
http://www.mladi-sibenske-biskupije.com
Žan
mod team leader

PostanoPostano: čet 15 ožu 2007, 18:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Daisy Adaire napisa:
čokolado, kad si napisao kako utječe na zdravlje, dobro si me sjetio, moram stavit naočale kad sam za monitorom.. uništila sam si vid...

Eh taj vid I ja moram priznat da mi se malo otupio vid. Sad, dal je to utjecaj računala il ne, ne bih znao razmislja Moguće, al onda bi slabije vidio na oba oka, ne samo na desno Laughing Wink
Računalo može utjecat na dva zdravlja: tjelesno - dugo i nepomično sjedenje, ukočenost, naprezanje očnih mišića,... duševno - zatvorenost, asocijalnost, agresivnost, živčanost, izrazito idealistički ili pesimistični pogled na svijet itd...
U svim stvarima treba bit umjeren, pa tako i u radu s računalom Wink Ako se nikako ne može izbjeć dugotrajno sjedenje pred računalom (a siguran sam da se može smanjit), onda to nadoknadit raznoraznim treninzima, i tjelesnim i duševnim Wink

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Daisy Adaire

PostanoPostano: čet 15 ožu 2007, 19:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a isto to što kažeš, predugo sjedenje...

i onda kad odeš na ručak pa sjediš.. pa na večeru pa sjediš... nekako je počeo trbuh rasti.. šlaufići i te stvari... hm, ne sviđa mi se... nikako se ne krećem...

Live. Love. Laugh.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: uto 17 tra 2007, 18:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hm, tema je da su računala opasna po naše zdravlje no meni se često čini da sam ja opasan po njihovo zdravlje. Razz To kažem jer mi je do sada svake godine redovito komp krepavao. I to baš u razmacima od jedne godine. I to UVIJEK zbog spržene matične ploče! Shocked Nemam pojma kako ali uvijek bi mi se to desilo. razmislja Možda zbog toga što nisam birao baš najkvalitetnije matične (ili možda zbog činjenice da bi baš tada uzeo flat rate i jedva kada gasio komp Razz ). No ovaj put sam se malo više raspitao za komponente koje sam uzimao krajem 12. mjeseca tako da mi se čini da će sada potrajati. Wink
No tek ću za 8 mjeseci sigurno znati da li sam dobro odabrao. Laughing

metal^n!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Srki

PostanoPostano: uto 17 tra 2007, 21:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Opasna jesu,ali kako danas bez njih? razmislja
Prije svega za oči(ali ja uvijek smatram da me naočale štite od ekrana),a tu je i stalno sjedeći oblik.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Metalac

PostanoPostano: uto 17 tra 2007, 23:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, istina je da naočale štite! Cool Sada se u sve nove modele ugrađuje taj neki posebni soj/premaz/šta-god-već koji ti štiti oči pri radu na kompu. Wink

metal^n!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Srki

PostanoPostano: sri 18 tra 2007, 16:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad gledam bez naočala u komp ili tv,bole me oči.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
robert

PostanoPostano: sub 05 svi 2007, 21:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Oftamolozi kažu da računalni monitori ne utječu na sam vid, ali utječu na pigmentaciju oka i sposobnost prilagođavanju razlici svijetla.
Naime zbog učestale promijene svijetla i boja s monitora, zjenica oka postaje tromija ( valjda da ne zgori servo Laughing Laughing Laughing ) a onda to pravi problem kod trajnije promijene svijetla, pa kad sa svijetla dođete u mrak, ko ćorava koka tapkate 10 minuta dok ne progledate, tj. dok se zjenica ne raširi toliko da propusti dovoljno svijetla.

Utjecaj na duševno zdravlje, kako kaže Žan ipak mislim da nije posljedica računala, nego same osobe kojoj na to može utjecati i knjiga, slikarstvo ili neka druga zanimacija u kojoj se pretjeruje.

Tjelesno je zasigurno problem zbog položaja tijela, dugitrajnog sjedenja itd, a što i ja osjećam, pogotovo kad se kile u ovim godinama počnu skupljati iz ničega Razz

"Ljudi danas žive kao da Boga nema"
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: sri 11 srp 2007, 15:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

robert napisa:
Utjecaj na duševno zdravlje, kako kaže Žan ipak mislim da nije posljedica računala, nego same osobe kojoj na to može utjecati i knjiga, slikarstvo ili neka druga zanimacija u kojoj se pretjeruje.

Slažem se. Utjecaj računala kao komada plastike i hrpetine tranzistora, kondenzatora i drugih stvarčica je totalno zanemariv u odnosu na utjecaj onoga što se prikazuje na ekranu... Ima ljudi koje računala zarobe, bilo to poslovno ili rekreativno - čim se počinju zanemarivati dužnosti u obitelji, na poslu, rađe se gleda u piksele nego u ljudske oči, rađe se šuti i tipka nego razgovara uživo, rađe se igra neka pucačina nego napravi koja šetnjica, udahne svježi zrak... Tako računalo nije stvar koja će pomoći čovjeku u svakidašnjem poslu i komunikaciji, već postaje potpuno novi svijet, i nažalost, sve mi se više čini, kao čelija sa šipkama na prozorima... Confused

(Iv 13, 35)
angelous

PostanoPostano: sri 11 srp 2007, 19:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo, ja moram priznati, otkako mi je komp premješten u sobu, sve više buljim u njega Rolling Eyes ...što mi i nije dobro... Rolling Eyes ...ali, mene ako previše buljim u ekran (monitor, tv) boli glava..il me oči bole...tak da istog trena se maknem... Wink ...ne blejim više u ekran Laughing ...ali, isto...to što je Žan rekao, koji put sam i živčan od kompjutora Rolling Eyes ....(mada mi mama kaže da je to o kave)...ali, komp me nekad stvarno izživcira, tak da i kad se malo socijaliziram (ak se tak kaže Rolling Eyes )....znaju mi još ostati posljedice tog živciranja Laughing Rolling Eyes Laughing Laughing

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sub 22 pro 2007, 23:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

doista osjetim da mi je koncetracija loša kada duže vrijeme provedem pred kompjuterom.....
Takođe mi je teško učiti i osjećam se umoran.

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Žan
mod team leader

PostanoPostano: čet 09 srp 2009, 13:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Za svakog osobno - bi li mogao/la bez računala? Wink

(Iv 13, 35)
fratar

PostanoPostano: čet 09 srp 2009, 15:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Fora tema,...
ja moram priznati da ja zbog kompa ima podosta problema, vid mi je puno lošiji, ne spavam dobro, leđa me bole(dobro to je zbog loše stolice na kojoj sjedim) čak ponekad, kad više vremena provedem za kompom počnem mucati tj. ne mogu se sjetiti kako se izgovaraju neke riječi... mislim da sam zbog kompa potpuno prolupao, ali sam primjetio da čim se par dana udaljim od njega da puno bolje funkcioniram... a na pitanje bi li mogao bez kopma odgovaram sa ITEKAKO, pogotovo kad vidim šta sam sve nabrojao gore, sve ćešće sam sve manje za kompom Smile

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveća je među njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
angelous

PostanoPostano: čet 09 srp 2009, 19:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:

itekako...
nekako, sve manje vremena provodim na njemu...ujutro pročitam vijesti, tj..prođem svoj standardni krug web stranica..i poslije sat-dva neidem na njega..i tu i tamo sjednem na kojih 10 min na msn radi nekog dogovora il čekam nešto...al sve tako, po malo...i sve manje
Wink

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
lucija

Lokacija: tu...pa tamo...al uvik se vraća u Isusov zagrljaj;)
PostanoPostano: pet 10 srp 2009, 8:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:

Baš sam o tome razmišljala ovih dana Wink ... Ne bi mogla. Bar ja mislim da ne bi mogla Embarassed
Ljeti bi mogla, zapravo ne provodin liti puno vrimena uz komp... ALi tijekom akademske godine. Kompjuter mi je izvor muzike (bez koje ne mogu ni ne želin ni... Laughing ), izvor komuniciranja s ljudima - i s ovima blizu i s onima šta su oko 400 km od mene (neman telefon, na mobu nikad para Wink ), glavni za fax (pisanje seminara, pretraživanje članaka, konzultiranje s kolegama i profesorima, informacije)... i naravno, izvor gubitka vrimena (iliti način popunjavanja dijela slobodnog vrimena (od foruma, nekih web str. poput skaca, novina...)

Uf, šta san se tako raspisala Laughing

Nemojmo zaboraviti: ispunjajući Volju Božju prolazi se iznad poteškoća... ili ispod njih... ili sa strane. Ali se... prolazi! (Escriva)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.