HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 18 lis 2019, 9:20. Pogledaj neodgovorene postove
Crkvu potresaju seksualni skandali
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
robert

Spol: muško
PostanoPostano: sub 16 lip 2007, 20:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Angelus napisa:
robert napisa:
Šalio se ti ili ne , meni je ipak to sve pomalo smjeŔno.
Stavite se u situaciju kad ste vi imali 10 godina, priĆØe s vjeronauka, zapovijedi , ispovijed, grijeh...i sad mi recite kako bi vas mogao nakon svega toga sveƦenik nagovoriti na to ili neÅ”to sliĆØno, odnosno kako bi reagirali odmah nakon recimo tog ĆØinaa, silovanja ( grozim se od te rijeĆØi) ili sliĆØno.

baŔ smijeŔno?.. pa kak to može biti smijeŔno?
nisam psiholog , ali kolko znam djeca su u toj dobi jako ranjiva i ako im neko od "moralnog autoriteta" veli da nikom ne kažu vjerojatno Ʀe Å”utjeti, možda i od osjeƦaja srama...

ProĆØitaj joÅ” jednom moj cijeli post, pa onda Marin post, bude ti jasnije Cool. Ako ne izvlaĆØiÅ” iz konteksta vidiÅ” da nije doslovno smijeÅ”no, nego "smijeÅ”no". Izostavih navodnike , ali nisam želio da me se pogreÅ”no shvati. Sorry

"Ljudi danas žive kao da Boga nema"
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Angelus

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pon 18 lip 2007, 3:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
Na kraju mi nije jasno Å”to je bilo, odnosno tko su ta djeca i u kojoj je to prilici on radio "bludne radnje"?. Naime, u sakristiji sigurno nije - sakristija nije ni izdvojena, ni osobito zatvorena, djeca oblaĆØe ministrantsko odijelo preko svoje normalne odjeƦe, a u nju svaki ĆØas netko ulazi. Da bi takvo neÅ”to radio, trebao bi s djecom biti nasamo. I to s petero djece? Ma, ovdje neÅ”to jako smrdi!

da si proĆØitao (il proĆØitala? sad se viÅ”e ne ne sjeƦam... Smile ) ĆØlanak na koji sam stavio link; tamo stoji da je djeĆØake vodio na kupanje na neku osamljenu plažu kako bi se goli kupali...
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Mara

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 18 lip 2007, 6:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Radi se o djeĆØacima dobi s kojom radim. Ipak, kako to da ima puno ljudi koji se zaklinju da su i njihova djeca bila pa niÅ”ta. Ne znam, valja pustitita da sud utvrdi istinu (ako utvrdi). Zanima me jesu li ta djeca to rekla doma i zaÅ”to roditelji nisu odmah nazvali biskupa Å”to bi bilo logiĆØno. Nego neki ĆØudan put - mama kod uĆØiteljice. Sve mi je tu mutno i sumnjivo.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
Natty

PostanoPostano: pon 18 lip 2007, 7:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da netko to radi mom dijetetu (ne dao Bog), moj put bi bio kod tog idiota (oprostite na izrazu), a zatim na policiju. Neovisno tko je, župnik, uĆØitelj ili susjed.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Mara

PostanoPostano: pon 18 lip 2007, 8:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A eto, ja to ne bih. Sasvim sigurno da bih najprije nazvala biskupa.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 19 lip 2007, 10:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

EJ LJUDI ZA NEVJEROVATI

ProĆØitao sam u danaÅ”njem 24 sata u Osijeku osuĆ°en neki ĆØovjek zbog seksualnog maltretiranja maloljetne djece. Ime "tog ĆØasnog i poÅ”tenog graĆ°anina" nije objavljeno, a koliko vidim niti se novinari trude o tome pisati... Zbogom pameti!

Å to da uzvratim Gospodinu za sve Å”to mi je uĆØinio?
ƈaÅ”u spasenja uzet Ʀu i Ime Gospodnje prizvat Ʀu.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Kristijan

PostanoPostano: uto 19 lip 2007, 11:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zdravo tugo . . . Da je kojim sluĆØajem taj "ĆØasni" graĆ°anin imao bijeli kolar na crnoj koÅ”ulji, onda bi brujali svi novinski papiri od traĆØeva... Mogu si samo misliti koliko samo sliĆØnih sluĆØajeva uopƦe ne dospije do javnosti jer "nisu medijski isplativi". . . StraÅ”no...

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: uto 19 lip 2007, 19:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne znam, kod mene uvijek vrijedi ona: ĆØovjek je nevin dok mu se ne dokaže suprotno... Pa tako i u ovom sluĆØaju. Ali i ovdje smo se pokazali (novinari, ostali) da samo želimo zadovoljiti svoju znatiželju. A Å”to je uopƦe bit toga svega? Neki su zaboravili i o ĆØemu se tu radi. Gdje su ta djeca koja su možda bila zlostavljana? Kakvi Ʀe njihovi životi sada biti? I koliko ih joÅ” ima posvuda, i u Hrvatskoj, i u ĆØitavom svijetu...Svi se zgražaju nad tim sveƦenikom, ali ponovno mi se ĆØini da u prvi plan ide osuda ĆØovjeka, a ne osuda grijeha koje je možda ĆØinio.

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Kristijan

PostanoPostano: pon 16 srp 2007, 8:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

LosanĆ°eleska biskupija isplaƦuje 600 milijuna dolara odÅ”tete zlostavljanima. . . Kaže jedna žena, žrtva, kako Ʀe si sada moƦi platiti lijeĆØenje i kako Ʀe se boriti za reformu ustanove koja joj je naudila! Pa nije joj Crkva naudila, naudio joj je individualac koji ju je zlostavljao!

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
angelous

PostanoPostano: pon 16 srp 2007, 10:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tako je to kod ljudi, zbog jednog pedofila napadaju cijelu Crkvu...sjeƦam se, nedavno, kako su se ljudi bunili zbog biskupskih dvorova (ak se tak kaže), u centru grada...rekli su ''imat Ʀemo centar pedofilije u centru grada'', ili ''ja svoje dijete neƦu dati tim pedofilima na vjeronauk''...i takve stvari

ljudi u ogorĆØeni zbog jednog ĆØovjeka na cijelu Crkvu.... Confused

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i ĆØist.''

Otk 19, 11,14
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 16 srp 2007, 11:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da bi razumijeli zaÅ”to u SAD-u crkva daje milijunske odÅ”tete treba prije svega znati razliku izmeĆ°u anglosaxonskog prava (SAD, VB, AUS) i kontinentalnog (gotovo cijeli svijet)
naime,

-u anglosaxsonsko pravo dopuÅ”ta da se tuži pravna osoba( tvrtka...) iako je djelo uĆØinio pojedinac na svoju ruku.
- kontinentalno pravo ne dopuÅ”ta tu moguƦnost ako je fiziĆØka osoba djelo uĆØinila na svoju ruku...
(najjednostavnije reĆØeno)

Zato danas zbog pojedinih izoliranih zloĆØina u domovinskom ratu odgovaraju osobe iz HR vrha. Jer se sudi po anglosaxonskom pravu... nažalost to su nam englezi progurali.... tuzan
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 16 srp 2007, 11:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kao Ŕto je nekad u komunizmu bilo lako nekog optužiti za djela protiv ustavnog poretka i sl.
tako Ʀe se ubrzo lakoƦom optuživati sveƦenike za sve ...
place
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.