HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 22 stu 2017, 11:08. Pogledaj neodgovorene postove
Projekt 'Ljeto u Zagrebu'
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Pitanje : Dali bi htio aktivno sudjelovati u projektu 'SUPER LJETO U ZAGREBU

DA 
83%
 83%  [ 10 ]
NE 
0%
 0%  [ 0 ]
NE ZNAM 
16%
 16%  [ 2 ]

Ukupno glasova : 12

Autor Poruka
klara

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 21 lip 2006, 12:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Pitam se zbog ćega se meni i svima koji žele raditi i imaju projekte ne dopušta radit i ne da im se podrška?
Zašto?

davore, razumijem i tvoj bijes i ogorčenost i sve,
no čini mi se da ovakva pitanja postavljaš na krivom mjestu ... Wink
i sipaš žuč na krivom mjestu ...
ovo je forum, a mislim da se takve stvari
ne mogu ovdje riješiti ... Wink

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Žan
mod team leader

Spol: muško
PostanoPostano: sri 21 lip 2006, 12:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

davorseljan napisa:
Mislim da se oholost i ponos danas vladaju.
Pogotovo kod župnih animatora Zagrebačke nadbiskupije.

Aj ne lupetaj gluposti.
Cijelo vrijeme šamaraš po tim ljudima, pa i po meni.
Sad su župni animatori krivi što nije prihvaćen tvoj ljetni projekt na razini cijele Nadbiskupije...
Ako želiš dalje pljuvat po animatorima, dođi u Povjerenstvo za pastoral mladih, Kaptol 31, pa da čuju i oni koji te očito ne čuju... Rolling Eyes

I ovdje završava priča o davorovim frustracijama na forumu u vezi animatora Wink

Btb*

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: sri 21 lip 2006, 12:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:
davore, razumijem i tvoj bijes i ogorčenost i sve,
no čini mi se da ovakva pitanja postavljaš na krivom mjestu ... Wink
i sipaš žuč na krivom mjestu ...
ovo je forum, a mislim da se takve stvari
ne mogu ovdje riješiti ... Wink

Pa kako znam ovdje dolazi župni animatori tj baletani.
Treba se ukazaivati na probleme, a ne šutjeti, markirati ljude.
Zar smo mi članovi KC?
Ja ne znam, kako znam Isus je sve prihačao i nije markirao ljude.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: sri 21 lip 2006, 12:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:
davorseljan napisa:
Mislim da se oholost i ponos danas vladaju.
Pogotovo kod župnih animatora Zagrebačke nadbiskupije.

Aj ne lupetaj gluposti.
Cijelo vrijeme šamaraš po tim ljudima, pa i po meni.
Sad su župni animatori krivi što nije prihvaćen tvoj ljetni projekt na razini cijele Nadbiskupije...
Ako želiš dalje pljuvat po animatorima, dođi u Povjerenstvo za pastoral mladih, Kaptol 31, pa da čuju i oni koji te očito ne čuju... Rolling Eyes

I ovdje završava priča o davorovim frustracijama na forumu u vezi animatora Wink

Btb*

Žan
Ja sam sada dobio priliku da djelujem na što sam jako jako sretan i zahvalan sam SKAC-u koji mi je dao priliku.
Nisam ljut na sve župne animatore u cijeloj Lijepoj našoj nego samo na župne animatore ZG nadbiskupije i na Tenšeka.
To što mi se ne dopušta djelovanje na razini nadbiskupije mogu zahvaliti nekim ljudima koji su uz Tenšeka i i njemu osobno.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Živac

PostanoPostano: sri 21 lip 2006, 21:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ycteris napisa:
Živac napisa:
Dobro, a koja je onda svrha tih animatora? Zar ne bi sve aktivnosti Crkve trebale ići ka uspostavi moralnih vrijednosti, poboljšanju kvalitete odnosa i buđenju nade? Naravno, obitelji je to puno lakše i na njoj je veća odgovornost, ali je i na nama...

Dapače, ali ne možeš očekivati da će šaćica ljudi samo tako iz korijena promijeniti cijelu župu ili još šire.

Zašto ne? Baš u kršćanstvu pojedinci rade velike stvari. Zrno koje padne na plodno tlo može roditi storstruko. I cijelo kršćanstvo je pokrenuo pojedinac. Smile

Citat:
Činjenica je da ima animatora koji idu na Lošinj prvenstveno radi ljetovanja i zabave, ali to ovisi o čovjeku i o župniku koji ga je poslao. No većina ih ide zato što žele nešto napraviti u svojim župama i žele nešto naučiti i podijeliti iskustva s drugim animatorima.

Hm, rekao bih da si malo optimisličan (ovo je eufemizam). Mislim da ćemo biti sretni ako jedan od tih ljudi za kojih 100 godina bude na razmatranju za beatifikaciju, a ne nekakva većina. Nemojmo biti naivni, većina ljudi ipak nema motive oslobođene od grijeha. tuzan

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo će vam se nadodati.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
pocahontas

PostanoPostano: čet 22 lip 2006, 11:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi moji! pa svi smo mi ljudi različiti. i ne može se očekivati da će svatko imati prave motive, ili ideje. Svatko se trudi koliko može. ako se i desi koji propust nije to strašno. Bila sam na Lošinju prošle godine. I tvrdim da su ti mladi došli tamo da nešto nauče. Pa čak i oni koji nisu znali točno gdje idu jer su iz neke manje župe van Zagreba. Cijela ova godina je tome dokaz. Mladi koje sam tamo upoznala mogu se vidjeti na svakom susretu za mlade. Kad god se treba uključiti u neki posao, organizaciju... na večinu njih se može računati. Pa makar se tih tjedan dana samo družili. Upoznali su mlade iz drugih župa, s njima su ostali u kontaktu. Jednako kao i s Povjerenstvom. I to ih je potaknulo da i oni u svojim župama djeluju i rade. Zato treba uvijek gleati pozitivne rezultate! o kojem god se projektu radilo...
Zato i postoje različite zajednice, udruge, nije svatko pozvan djelovati i živjeti u istoj.
Dajte sve od sebe tamo gdje ste sada i ne budite zavidni ostalima. Sve se poznaje po plodovima!
Wink
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiša pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: čet 22 lip 2006, 13:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Živac napisa:
Zašto ne? Baš u kršćanstvu pojedinci rade velike stvari. Zrno koje padne na plodno tlo može roditi storstruko. I cijelo kršćanstvo je pokrenuo pojedinac.

Istina, ali to ovisi o čovjeku. I mogu ti reći da stvarno ima takvih animatora, ali ne možeš ti sad očekivati od svakog animatora koji je najčešće prosječan momak/djevojka da uspiju u tome. I u povijesti Crkve kao što i sam kažeš pojedinci su činili velkika djela, dakle niej ih bilo "na bacanje" i nisi svagdje gdje si išao mogao očekivati da nađeš takve ljude. Nekima je dano, a nekima nije...

Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: sub 24 lip 2006, 17:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo nije me bilo poduze, zbog raznih putovanja u inozemstvo vezano za rad u zupi...ali mislim da je problem ostao i dok me nije bilo...

I uvijek ce postojati...no mi smo ti koji mozemo uciniti nesto drugacije...

Svi kao da imaju neke isprike...no nema isprike...ŽIVOT TREBA ŽIVJETI SADA...i mi MORAMO POKUŠATI...činiti promjene...SLJEDEĆI KRISTA...i to UVIJEK...mi smo njegovi radnici koji moraju uvijek biti aktivni...bez obzira na vrijeme i mjesto...

Osobno ne mogu ici na Losinj, mislim da se tamo moze dosta nauciti. Idu drugi animatori i tamo i na Modrave i nadam se da ce nam to pomoci, ali opet sto sa nama koji ostajemo se prziti na zagrebackom suncu...

Mislim da se moze nesto napraviti, pa makar za nekolicinu, eto nekolicinu bar sa foruma...neko neformalno druzenje na npr. Jarunu ili Bundeku ili Sljemenu sa razlicitim duhovnim sadrzajem. Opcenito govoreci mislim da rad ne bi trebao stati na ljeto...Trebali bi produbiti ono sto imamo i nauciti uciti od drugih...

Stojim iza svojih rijeci...tu sam ako se slazete za navedeno...spremna sam organizirati nesto makar vas i ne poznajem dovoljno...normalno uz vasu potporu...

Budimo prijatelji, braca, kako nas je On ucio i pokusajmo prihvacati razlicita misljenja i stajalista...

Magali

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: ned 10 lip 2007, 12:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Još koji tjedan i završava škola.
Koje zainteresiran da krenemo u osmišljavanju i ovog ljeta ponudimo svima neka događanja u gradu gdje bi mlade povukli sa ceste na jedno mjesto.
Za sada je sigurno da ću ja viditi izlete subotom.
Kako znam u Zavrtnici će biti događanja četvrtkom.
Tko je za akciju, tko je da konačno osmislimo mladima nešto u gradu neka mi se jave na pp.
Napravimo da svima ovo ljeto bude ne zaboravno.

U radu je spas.
Harris

PostanoPostano: pon 11 lip 2007, 23:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

davore, ja ti ne mogu ništa obećat, ali planiram dobar dio ljeta provesti u zagrebu, ali tek od kraja 7 mjeseca... ako budem u mogućnosti, pohodit ću program koji se planira, a što se tiće same pomoći, kada dođem, vrlo rado ću pomoć... ali nemoj me držati za riječ 100% jer je puno stvari upitno

http://s4.gladiatus.com/game/c.php?uid=85473
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: ned 17 lip 2007, 21:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Koje zainteresiran da krenemo u osmišljavanju i ovog ljeta ponudimo svima neka događanja u gradu gdje bi mlade povukli sa ceste na jedno mjesto.
- ja sam za....

Kako znam u Zavrtnici će biti događanja četvrtkom.
- gdje na Zavrtnici...radim u tom kvartu pa bi mi to pasalo...

Javim se...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pet 27 srp 2007, 11:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

OTVORENO
Dragi animatori
Što ste napravili za mlade preko ljeta koji su u Zagrebu?
Znam da ste se povukli na Lošinj ali sada je vrijeme za djelovanje.
Praksa je važnija od teorije.
Ja imam program samo nikako da ga prihvatite.
Kasnije ćemo se pitati gdje su nam mladi.
Ja sam spreman ponoć i imam program samo trebam suradnju a ne zatvorena vrata od nadbiskupije do Vas.
Istina da sam star ali još imam i volje i želje i znanja za djelovanje.
Isus nije pitao svoje apostole za godine, a kod nas se to uoprno pita, kao da niste Kristovi.
Hajmo djelovat, još nije kasno.
Sve informacije i prijedloge primam na pp i na mail.

U radu je spas.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.