HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 07 lip 2020, 9:00. Pogledaj neodgovorene postove
UhiƦen hrvatski general Ante Gotovina!
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
vasha

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 12 pro 2005, 23:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Dibi,mislim da je samo pitanje dana kad Ʀe ovaj tvoj post biti maknut,pa Å”teta da na ovom podforumu nisam moderator jer bih ga odmah maknuo
Opet napadaÅ” ĆØovjeka-makar za tebe bilo to razmjenjivanje miÅ”ljenja,ali sve to si mogao reƦi tako da ne bodeÅ” u autora veƦ u njegovo razmiÅ”ljanje
Ali ne,ti moraÅ” derati po ljudima..

Sike, pusti, kakvo god bilo njegovo pisanje, ne spada u krÅ”enje ljudskih prava niti u abuse domenu, a svatko je odgovoran za vlastitu prezentaciju sebe kao ĆØovjeka. Ako on želi sebe tako prezentirati - ok...

InaĆØe, usprkos svemu osjetila sam olakÅ”anje zato Å”to Ʀe se konaĆØno braniti, barem Ʀe ovako viĆ°ati svoju obitelj, koliko toliko, a možda ima i Å”anse da se obrani kao BlaÅ”kiƦ. Osim toga, optužnica je toliko sramotna, lažna i apsurdna da Ʀe je tim lakÅ”e biti pobiti...
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Dibidus

Spol: muško
PostanoPostano: uto 13 pro 2005, 6:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sike, kad te netko napadne oružjem onda reakcija mora biti odgovarajuƦa - oružjem.
Ono Ŕto je Merkat napisao je neobjaŔnjivo i zahtjevalo je po mom sudu jednu oŔtru reakciju.

Nego da se dotaknem Gotovine ... moram priznati da sam se osjeƦao ĆØudno kad sam vidio prve snimke njegovog uhiƦenja. Nekako sam suosjeƦao, a osjeƦaj koji sam osjetio je osjeƦaj napuÅ”tenosti. Bilo mi ga je žao.
A drgue strane sam osjetio i olakÅ”anje o kojem su priĆØali Å”panjolski policajci.
Nije lako biti progonjen, stalno u bijegu.
Na ovaj naĆØin, sad kad je uhiƦen, kao da je osjetio slobodu.
ZvuĆØi kontradiktorno, ali nije.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceAIMYIMMSNMICQ [Vrh]
pingi

PostanoPostano: uto 13 pro 2005, 11:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dibi, tema je ovdje stavljena kako bi svako od nas mogao dati svoj komentar na nju. Ne želim da bilo koga napadaŔ, ti ili bilo tko drugi, jer svi imamo pravo na svoje miŔljenje! Bilo to miŔljenje pravo ili krivo!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
klara

PostanoPostano: uto 13 pro 2005, 11:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dibidus ko da je znao da me do danas neƦe bit na netu ... Laughing Laughing Laughing

razliĆØitost u miÅ”ljenjima i želja za oÅ”trijom raspravom
ne daje nikome od nas pravo
proglaÅ”avati nekoga sluĆØajem za VrapĆØe i
predviĆ°ati mu tamo blistavu karijeru,
konstatirati da se netko nije javljao jer mu u ustanovi
nisu dozvolili pristup internetu ...
prozivati je li netko veƦi Hrvat i je li uopƦe Hrvat ... Rolling Eyes
možemo se ne slagati u razmiŔljanjima i stavovima,
ali bez osobnih uvreda ...

obisala sam te izjave u dibidusovom postu ...
ostatak njegovog posta nije obrisan,
jer je njegovo miÅ”ljenje na temu (koje ima pravo izreƦi) ...
ali, takva prozivanja i sliĆØne izjave Ʀu i ubuduƦe brisati ...
ako bude potrebe - i ĆØitave postove.
Amen!

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: uto 13 pro 2005, 16:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kao prvo, puno pozdrava merkatu koji nam je opet doŔao!

Kao drugo, ja sam joÅ” bil klinac u vrijeme rata i ono Å”to znam o ratu je uglavnom iz priĆØa ljudi koji su bili u ratu ili kako su to doživjeli oni koji su to sve gledali od doma. Ali ovo Å”to se dogaĆ°a sad mislim da je prava sramota! Politika, muljaže i prevare vezane uz nju mi se veƦ odavno gade, al ovih dana mi je stvarno prekipilo. Kada vidim kako se na domovinskom ratu, generalima i domobranima pokuÅ”avaju dobiti izbori a da bi ih se poslije posve zanemarilo ili kada si stranci daju za pravo cijelom svietu odreĆ°ivati kako Ʀe živjeti a sebe držati izvan zakona stvarno mi je veƦ dosta svega. Gotovina je samo posljednji u tom nizu. NeƦu sad raspravljati o tom kaj je sve radio u životu, ĆØinjenica je da je uĆØinio jako puno za Hrvatsku u ratu. I ljudi za koje se tada borio i koji su oĆØito radili gluposti nisu mu dozvolili da kaže svoju priĆØu joÅ” 98. i da sad bude slobodan. Neznam Å”to se sve skriva iz toga, ali znam da to barem jednoj obitelji uniÅ”tava život i da zbog tuĆ°ih interesa jedan ĆØovjek pati veƦ godinama. Bojim se da je sada uza sve dokaze o nevinosti Gotovinina presuda veƦ donesena i da Ʀe se od njega napraviti primjer za ostale...

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Dibidus

PostanoPostano: uto 13 pro 2005, 17:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni je muka recimo kad razni ƆesiƦ Rojsovi za kojeg sam od mnogih "zlonamjernika" da je osobno sudjelovao u egzekucijama civila u Oluji govore o tome kako nas samo krunica može spasiti i da se moramo Bogu moliti i da se želi kompromitirati Domovinski rat i Hrvatska ovim suĆ°enjima...
Zbog tih i takvih se mi svi osjeƦamo poput budala.
Istina je da je Hrvatski rat bio obrambeni, kao Å”to je i istina da su se zloĆØini dogaĆ°ali u i nakon Oluje.
Kao Å”to je rekao jedan sluÅ”atelj Radija 101, da ga krnje citiram:"Gotovina je za mene ratni heroj i hvala Bogu da je bilo ljudi kao Å”to je on da se sada mogu vratiti doma, ali moram reƦi da je sreƦa da su se srpski civili povukli jer bi nam se danas svima sudilo za daleko veƦi broj žrtava".
Gotovina sada plaƦa za sve bitange koji su radili sranja za vrijeme i po Oluji.
Nemojmo se praviti blesavi i praviti se da nije bilo tisuƦa (brojkom: 1000) zapaljenih kuƦa, ne u ratnim djelovanjima, nego nakon toga i da nije bilo neviĆ°ene pljaĆØke nakon osloboĆ°enja.
Zbog svega toga je sada Gotovina u Haagu.
A mi dozvoljavamo da nam razni foliratni koji su radili te stvari govore kako je svijet protiv nas ... da, protiv nas je, ali radi njih!
I puna mi je kapa osobne i narodne frustracije zbog toga.

A Å”to se tiĆØe Merkata, rekao bih samo da je Klara napravila poÅ”ten posao i da se slažem s njom. UĆØinila je najviÅ”e Å”to je mogla u okviru ovakvog Pravilnika. Rekoh Zvekiju da neƦu puno po Pravilniku, jer možda ga beatificiraju jednog dana. ZnaĆØjno je kako ga se Administratori drže slijepo kao da je od Božje brade otkinut.

I mislim da je Klara dala dobar primjer ostalim moderatorima kako se radi posao.

I ne Klara, ne Ŕalim se, doista to mislim.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceAIMYIMMSNMICQ [Vrh]
fat drummer

PostanoPostano: uto 13 pro 2005, 21:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

super je Å”to je gotovina u haagu... preduge ĆØetiri godine bio sam u potpunom mraku o njegovom zdravlju, psihiĆØkom stanju i inim tehnikalijama. no, eto sad je u zatvoru pa sam sav sretan jer me novine dnevno izvjeÅ”tavaju o tome kako je popio ĆØaj i kako je ispriĆØao vic...

da, eto, mislim da stvarno ne mogu viŔe tražiti.

gotovina je u haagu- zijev. Å”ta sad? Å”ta??? neki tamo tip je u zatvoru jer nije poÅ”tivao zakone svoje zemlje, a optužen je i za nepoÅ”tivanje ljudskih prava i tkvih triĆØarija. živeƦi pravim životom bjegunca ostavljao je napojnice od 10 eura (ja isto to radim, samo se ne radi o eurima i ne radi se o broju 10 veƦ 0).
optužen je. nije osuĆ°en. daklem optužnica NIJE isto kao i presuda u kojoj se kaže kriv si. ne ne sudi se cijeloj hrvatskoj, ne neƦemo svi u zatvor. da svatko treba odgovarati za ono za Å”to ga se optužuje pogotovo ako to ukljuĆØuje ubojstva.
navodno da je tužman živ i on bi bio u haagu. a to bi bilo grozno. jer bi onda i o njemu morao ĆØitat svaki dan u novinama.

general gotovina je nepravedno optužen i stoga shvaƦamo njegovo skrivanje 4 godine. da, ja i ne baÅ”, oĆØito sam glup i onaj žig iz procesa kaznenog stoji u indexu kao ukras. nepravedno optužen.. o ne...Å”to Ʀemo sad? a Å”to ako doĆ°e tužitelj na to suĆ°enje i ima tu blesavu optužnicu, a nema dokaza. hm, ne znam možda ga oslobode...

i stoga....

who cares?

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
sike

PostanoPostano: uto 13 pro 2005, 22:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Za sve one koji misle da se molitvom može pomoƦi Gotovini,bilo da je nevin pa da ga se oslobodi ili bilo da je kriv pa da naĆ°e unutarnji Mir u svemu tome kaosu..

Uglavnom,danas je u Dubrovniku pokreenuta devetnica Milosrdnom Isusu za Gotovinu pa su pozvani svi da se ukljuĆØe i mis edo tada,ako žele,prikažu za njega

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
merkat

PostanoPostano: sri 14 pro 2005, 5:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

UopƦe nisam mislio se vraĆØat na forum nego samo reƦi svoje miÅ”ljenje, oprostite neki ako sam vas povrijedio, možda sam krivo shvatio demokraciju.

dibidus, znamo se od nekuda ?
molio bih da urediÅ” tekst u kojem me vrijeĆ°aÅ” da bude kompletan da znam o ĆØemu si ustvari pisao.

Zahvaljujem svima koji me podržaÅ”e i zaželjeÅ”e se moje blesave prisutnosti, fat razbit Ʀu te ! Laughing

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
klara

PostanoPostano: sri 14 pro 2005, 5:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:

dibidus, znamo se od nekuda ?
molio bih da urediÅ” tekst u kojem me vrijeĆ°aÅ” da bude kompletan da znam o ĆØemu si ustvari pisao.

merkat, pogledaj par postova viŔe
nabrojala sam sve Ŕto je bilo obrisano ... Wink
sve ostalo (Å”to se tiĆØe osobnih razgovora i uvreda) rjeÅ”avajate na pp,
a ne editiranjima editiranog teksta ... Cool

fat drummer

PostanoPostano: sri 14 pro 2005, 8:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

teta klara meni onaj merkat prijeti.... buuuuuhuuuuuu, jel znaÅ” ti kolko njih ima u koloniji?
tisuƦe, mogu me pojest i nikad neƦe naƦi moje tijelo.

inaĆØe, jeeeeej! merkat se vratio!! jeeej...
upozoravam mekrata da Ʀu vrlo komotno izbjegavat proĆØitat i shvatit sve njegove postove u kojima objaÅ”njava da se ipak nije vratio

vicevi generala gotovine:

ide klinton ulicom i sretne srbina
Clinton: ej vidi ti to kako je svijet mali
Srbin: Nije svijet mali veƦ je Srbija velika

ono lom u sudnici, LOM kažem vam

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
pingi

PostanoPostano: sri 14 pro 2005, 12:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi dragi, pa zar vam pored svih loÅ”ih vijesti u ovom svijetu i dalje nije dosta gluposti, pa se morate i ovdje na forumu prepucavati? Ili možda neki meĆ°u nama IPAK ne mogu shvatiti da nam neke osobe doista i NEDOSTAJU, ma gdje one bile?
Dajte, prestanite pisati gluposti i bezvezarije i piŔite neŔto pametno!
fat drummer

PostanoPostano: sri 14 pro 2005, 15:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ne znam... jel ovaj gore post izvaĆ°en iz konteksta? jel to dio nekog veƦeg posta? ovako nema smisla... pogotovo zadnja reĆØenica

klara

PostanoPostano: sri 14 pro 2005, 20:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:
ne znam... jel ovaj gore post izvaĆ°en iz konteksta? jel to dio nekog veƦeg posta? ovako nema smisla... pogotovo zadnja reĆØenica

post nije izvaĆ°en iz konteksta ...
da je editirano - pisalo bi ... Cool

a sad možete dalje pisat na temu ...
ak ne - lokot ... Mr. Green

Gogi

PostanoPostano: sri 14 pro 2005, 22:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ICTY optužio 93 Srba,
32 Hrvata i 10 BoŔnjaka

OSMORICA NA SLOBODI Osim generala Mladena MarkaĆØa i Ivana ƈermaka, poĆØetak haaÅ”kog suĆ°enja na slobodi ĆØekaju i Å”estorica bivÅ”ih vojnih i politiĆØkih dužnosnika HR Herceg-Bosne
GOTOVINA OSAMLJEN Jedini Hrvat iz Hrvatske koji se trenutaĆØno nalazi u pritvoru je general Ante Gotovina

ViŔe --> http://www.slobodnadalmacija.hr/20051214/novosti01.asp
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
pingi

PostanoPostano: čet 02 vel 2006, 14:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Primjetite li kakva je gužva izbila oko Gotovinina uhiƦenja, a sada se rijetko i spominje? Sada odjednom postaje kljuĆØni problem tko Ʀe financirati njegovu obranu; Vlada okreƦe glavu, pa graĆ°ani preuzimaju inicijativu. Izgleda svi peru ruke od njega... tuzan
merkat

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 15:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jadno.
Žalosne li države koja ne može finincirati obranu onoga koji ju je obranio.
Ali to nije sve, Gotovina je kao bio jedini uvjet hrvatkoj za ulazak u eu, kleli su se da je to to a sada francuska ( neŔi vjekovni "prijatelj" ) i joŔ neki su rekli kako nek se joŔ prime u eu rumunjska i bugarska a ostali ne.
Britanci ( naÅ”i joÅ” veƦi " prijatelj " ) predlažu balkansku zonu slobodne trgovine !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Malo po malo se obistinjuje Å”to je TuĆ°man govorio a novine ga sprdale isto kako danas sprdaju i branitelje i generale, crkvu i sl.
ali Å”ta nas to sve ĆØudi kada je stevica mesiƦ joÅ” na zagrebaĆØkom summitu nam nadjenuo taj nikada opravdani balkanski nadimak.
Pa ako nas predsjednik gura tu kako neƦe i drugi.
Kao da je to nama neka korist jel smo kako reĆØe kao neki predvodnici u toj regiji.
Neznam zaŔto onda karla del ponte i joŔ neki govore da je beograd balkanski newyork !
Mi nikada nismo bili balkan, sa nazadnijima od nas ne možemo napredovati nikako, nam je mjesto u europi !
Da nas stave u tu zonu sumraka zbog koje su desetine tisuƦa ginule i generacije izgubile mladost opet bi bilo izjednaĆØavanje te bi opet napredniji( ĆØitaj oni koji žele raditi ) hranili druge zbog neke ravnopravnosti koja bi bila samo u tome, koju su nam nametali srbi prije a sad bi europa.
Ma nemoj !

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
sike

PostanoPostano: čet 16 ožu 2006, 21:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Apsolutno podržavam ovaj potez Gotovine da izrazi suƦut Slobi,jer kako je rekao,to je bilo iz krÅ”Ć¦anskih motiva i posebno me se dojmilo Å”to to nije zanijekao. Bilo je za oĆØekivati da Ʀe to podržati naÅ”i biskupi, a joÅ” viÅ”e da Ʀe biti protivnika tog ĆØina.

Uglavnom, MesiƦ i mnogi politiĆØari su bili protiv jer njima je krÅ”Ć¦anska suƦut Å”pansko selo, dok je i HVIDRA bila protiv. S jedne strane ih mogu razumjet, jer su se borili u ratu protiv Slobinih sljedbenika, ali mi je ĆØudna ta reakcija ako se uzme za obzir da im je zaÅ”titni znak tih godina bila krunica oko vrata.
A ako vjeruju, onda sami znaju da Ʀe mu Bog presuditi a na nama je da opraÅ”tamo ili barem rijeĆØima izrazimo suƦut svakom smrtniku koji prijeĆ°e na drugi svijet

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
klara

PostanoPostano: čet 16 ožu 2006, 21:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gotovinin potez je apsolutno civiliziran i krÅ”Ć¦anski ĆØin ...

izvrsna kolumna na tu temu iz pera jednog sveƦenika ...
... svakako proĆØitati ... Wink

sike

PostanoPostano: čet 16 ožu 2006, 21:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad bi na ovaj naĆØin razmiÅ”ljali i živjeli, svijet bi veƦ sutra bio Edenski vrt - potpuni sklad izmeĆ°u ljudi, svih stvorenja..

klara

PostanoPostano: čet 16 ožu 2006, 22:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

teŔko je, znam ... meni prvoj ...
i ja sam bila jedna od onih koja je na tu vijest automatski odreagirala
reĆØenicom: "Å”teta Å”to nije doĆØekao izricanje presude" ... Embarassed Embarassed Embarassed

no, Å”to se tiĆØe izricanja suƦuti obitelji ... ipak je bio samo ĆØovjek ...
i da se naĆ°em u sliĆØnoj situaciji - postupila bih isto ...
svi mi imamo u životu svoje "miloÅ”eviƦe" ...
možda Ʀe nekome kad se to poveže s gornjom reĆØenicom
zazvuĆØati licemjerno, al ...

pingi

PostanoPostano: sub 14 lis 2006, 10:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈitam danas kako Ʀe uskoro zapoĆØeti akcija u kojoj
Ʀe se na nekom broju telefona skupljati novac
za obranu generala Gotovine.
Što kažete na to?
sike

PostanoPostano: sub 14 lis 2006, 13:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tko stoji iza te akcije?
Da je sam Gotovina,dao bih mu a ovako..ne znam.. Rolling Eyes

banana

PostanoPostano: sub 11 kol 2007, 20:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

VeƦ se neko vrijeme vrti po novinama, vjestima da uz garanciju Vlade i tvrtke ElmoTech koja bi trebala osigurati stalni elektroniĆØki nadzor za Gotovinu garantira i zadarski nadbiskup Ivan PrenĆ°a.
Jer kako kaže "General Gotovina je meni je obeƦao da Ʀe poÅ”tivati sve odluke ovoga Tribunala i da neƦe pokuÅ”ati pobjeƦi ako mu bude odobrena privremena sloboda..."

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.