HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 02 lip 2020, 18:14. Pogledaj neodgovorene postove
Provodi
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Je li pogreÅ”no ako izaĆ°em van i popijem?

Da, kad izlazim van kao krÅ”Ć¦anin ne smijem piti nikako kako bih bio primjer ostalima 
10%
 10%  [ 3 ]
Hm, pa ako popijem koju pivicu nisam niÅ”ta loÅ”e uĆØinio 
71%
 71%  [ 20 ]
ne, jer Å”to je u tome loÅ”e da se koji put napijem a da ne ležim mrtav pijan na cesti 
17%
 17%  [ 5 ]

Ukupno glasova : 28

Autor Poruka
sike

Spol: muško
PostanoPostano: uto 12 lip 2007, 12:38
PostNaslov : Provodi
Citiraj i odgovori

Gdje je po vama granica izlazaka mladih krÅ”Ć¦ana? Popit neÅ”to: da ili ne? Do koje se mjere ponaÅ”at "veselo" u druÅ”tvu?

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Srki

PostanoPostano: uto 12 lip 2007, 16:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne volim izlaziti,tek tu i tamo na koju maturalnu zabavu.
Izlazak može predstavljati svaÅ”ta,a ne samo u diskaĆØe i kafiƦe gdje Ʀe se mladež opijati. To mi nema smisla.
Opijanje je najveƦi problem danaÅ”njih izlazaka,jer se mnoge nesreƦe dogaĆ°aju upravo zbog toga. Isto tako,autom izaƦi negdje nije pametno. Radije Ʀu se voziti taksijem. Volim izaƦi na nekakav koncert,to je super. Za disko baÅ” i nisam.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
5rich
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 12 lip 2007, 17:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

volim izlaziti(u tim sam godinama),ali definitvno me smeta opijanje svakog vikenda i to kaj je svima cilj Å”to viÅ”e se opiti i da ti starci ne skuže...kaj misliÅ”..straÅ”na stvar...viÅ”e volim otiƦi negdje i dobro se isplesat i ispjevat...kod ns nije baÅ” neka ponuda mjesta za izaƦ.,.svugdi treÅ”te narodnjaci..a to me smeta..msilim ima par dobrih mjesta kao Å”to su npr Pub..i nemrme se setiti kaj joÅ”....i definitvno mi je jedno od omiljenijih mjesta koprivniĆØka pivnica..sviraju tamburaÅ”i koje poznam,uvijek je usoer atmosfera,nema incidenta (manje viÅ”e) i mogu se ispjevat i ispleat...ali nema boljega od privatne feÅ”tice u goricama...gitara, tamburaÅ”i, probrano,ugodno druÅ”tvo...lepo ureĆ°ena kljet...fino vino( u normalnim koliĆØinama) i glupiranje( u granicama normale)....ali uredu je popit koju pivicu..

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Korny

PostanoPostano: pet 15 lip 2007, 20:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja sam jedna od onih koja voli izlaziti, ali malo drugaĆØije vidim zabavu od veƦine svojih vrÅ”njaka.....

I Bogu hvala Ŕto sam uvijek bila u druŔtvu koje je dijelilo miŔljenje sa mnom jako sretan

Naime, uvijek sam iÅ”la, idem i iƦi Ʀu van zato da se dobro ispleÅ”em! I smatram da za to nije potrebno biti mrtav pijan!

A opet, ako ideÅ” van sjesti na rivu i družiti se - ĆØemu piva u ruci? Confused Rolling Eyes

Ne znam, ne razumijem one koji idu van sa ciljem da se napiju....smatram da se to može i doma.....sjedni pred TV, uzmi pivicu i pij........koja ti je svrha toga...? Rolling Eyes

Da se ĆØovjek dobro zabavi, treba mu samo dobro druÅ”tvo i dobra volja, niÅ”ta viÅ”e! Wink Razz

Otvori sva ĆØula - istinu traži,
da vjerujeŔ u dobro - to svijetu pokaži!
majĆØe

PostanoPostano: pet 15 lip 2007, 22:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

... ja baÅ” i ne volim izlaziti... ali kad izĆ°em volim iƦ na živu svirku... gde se mogu ispevati i izigrati... ili jednostavno otiƦ u park i ispriĆØat se sa prijateljima... a alkohol mrzim... naravno, nemam niÅ”ta protiv njega u umerenim koliĆØinama... i Isus je u Kani pretvorio vodu u vino, kako bi se svatovi nastavili veseliti.... ali opijanje... ne mogu razumeti ni svrhu ni smisao... i neki ljudi koje inaĆØe volim, i dragi su mi, ali kad se opiju, ne mogu ih podneti... najradije bi ih pretukla... Embarassed alkohol je velik problem... drogom uniÅ”tavaÅ” sam sebe... ali alkoholiĆØari uniÅ”tavaju i sebe i svoju porodicu... no nije mi uopÅ”te jasno... kako mladi ne kuže da s opijanjem nikad viÅ”e neƦa prestati... teÅ”ko, jako teÅ”ko... i kakvi Ʀe oni biti roditelji... uzor deci... a neki su i sami bili žrtve alkoholizma....
ALKOHOL NIJE PROVOD!!!

Citat:
Da se ĆØovjek dobro zabavi, treba mu samo dobro druÅ”tvo i dobra volja, niÅ”ta viÅ”e!

VoliÅ” li me?
Iv 21,17
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailYIMMSNMICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: pet 15 lip 2007, 22:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad govorimo o alkoholu,jeswte li pomislili zbog ĆØega bi bio zbog vjerskih razloga zabranjen muslimanima? Sigurno ne samo tako..

Ma, ja sam radikalan u ovome..smatram da ĆØovjek kad kaže "koju pivicu" rijetko misli na 2 ili 3 dcl, veƦ se obiĆØno tu podrazumijeva par pivica.. A na nas ne može tih par pivica utjecati? MoÅ”' mislit..

Å to se tiĆØe provoda i alkohola, smatram da kad su krÅ”Ć¦ani u pitanju, to dvoje ne ide jedno s drugim. Ne kažem da nisam nikad to dvoje isprobavao na svojoj koži, ali ĆØovjek uĆØi na greÅ”kama..

Jer, ako izaĆ°emo van i cugamo a oko nas deseci mladih..koji ne vjeruju u Isusa..po ĆØemu im mi onda Isusa svjedoĆØimo? Kakvu sliku o Isusu im nosimo? Jesmo li svjesni da tada ĆØinimo teži grijeh jer smo ODGOVORNI dok oni nisu? A možda oni u nama gledaju jedino svjetlo u ovom svijetu, kao primjer mladih koji se raduju životu, ustreaju u vjeri..a onda im to svjetlo ugasimo s bocom alkohola u ruci.. Jel razmiÅ”ljamo ikad o tome Å”to ljudi u nama gledaju? Kakvi smo svjedoci Krista dok slažemo boce pive kraj sebe?

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Srki

PostanoPostano: sub 16 lip 2007, 16:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

By the way,ne volim pivu. Mislim da nije toliko rijeĆØ o pivi,koliko o nekom težem alkoholu(votki,rakiji). Sve ĆØeÅ”Ć¦e se uzima to. Znam da im je votka uobiĆØajena stvar,kad se neko druÅ”tvance okupi(tako je bilo u mom razredu).

JoŔ neŔto Ŕto me smeta,a nije daleko od alkohola,je puŔenje. Mrzim to i ne vidim smisao Ŕto toliki mladi puŔe,a pogotovo kad odu van.

5rich
mod team

PostanoPostano: sub 16 lip 2007, 17:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja nemrem poreƦi da volim pivu...i vino..ali sve to unnormalnoj koliĆØini..jedna mala pivica, ĆØaÅ”a vina...ko uz ruĆØak...ali votku nemrem podnesti da mi platiÅ”....joÅ” rakiju poopijem ko aperitiv,ali tto ne ono,ĆØist malo...i to je najĆØeÅ”Ć¦e viÅ”njevac, niÅ”t jakoga,ali dok vidim kaj sve moje druÅ”tvo meÅ”a...kruÅ”kovac i mlijeko,....., ono, toatalno mi se želudac okrene
ili dok je neko tolko napuŔen i pojan da za miljeko misli da je pina colada...pogotovo ako je taj netko vjernik...ono....sva se uznemirim...
dpobro...nemrem reƦi da si i ja nekad zapalim koju, doks am nervozna najviÅ”e, ali dok se neko napuÅ”i tak da ne vidi pred sobom...ma koma

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
Srki

PostanoPostano: sub 16 lip 2007, 17:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

To ti ne smanjuje nervozu,veƦ je samo potiĆØe. To je moj stav.

Priznajem da sam probao votku,ali u malim koliĆØinama.
ƈaÅ”a vina je zdrava i ne Å”teti.

banana

PostanoPostano: čet 28 lip 2007, 13:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Heh, Leli zna da sam se danas preko gmaila prepirala sa jednom osobom oko tih izlazaka i alkohola.. Rolling Eyes Laughing

I Å”to da ja velim na ovakve bisere koje ta osba koja se deklarira katolikom meni provaljuje na gmailu, a ĆØesto i uživo:
" pa kad idemo van svi piju toliko bar 2l bambusa ili 3l pive, standard. I to veƦ slabo djeluje pa smo i dalje svi normalni. S nama nikad nema sranja"
A kada mu ponovih da to ispijanje alkohola baÅ” i ne podržavam ĆØovac mi kaže: "pa neki ne, neki da to je moja odluka da pijem i niĆØija druga", "a Å”ta ƦeÅ”? kad gledaÅ” danas, koliko mladih pije kad su vani?"
A kada ga pitah za smisao svega toga!? "pijem samo da se opustim i bolje zabavim"
Onda je uslijedila moja teorija o tome da se ako imaÅ” dobro druÅ”tvo možeÅ” zabaviti i bez kapi alkohla, da se ako imaÅ” povjerenja u ljude sa kojima si možeÅ” nakon nekog vremena opustiti i bez jedne ĆØaÅ”e ponovi mi "u dobrom druÅ”tvu se najbolje pije"
Eh, izgleda da on i ja imamo razliĆØite poglede na "dobro druÅ”tvo" Wink
A ako niste znali zaÅ”to se subotom ne može iƦi van, a da se ne pije !?
"jer nije zanimljivo i lakŔe je skontat neku curu"
Hehe, a postoje i taktike; "ali kad idem van ovdje onda pijemo do 11 i dalje triježnjenje"

Heh, onda smo doŔli do isto tak bolne teme mnogih izlazaka - flert..
Ali ne bi sada joÅ” i o tome Rolling Eyes

Ma ja nisam za neke krajnosti. Ali Ŕto kada mnogi nemaju neke granice. DruŔtvo te ponese..
Ne tako davno bijah sa grupom ljudova, a tema koja nas je zapala bila je neumjerenost u jelu i piƦu..
I ispala sam užasno glupa i naivna kada sam postavila pitanje da li im je žao dan poslije toga pijanĆØevanja..
Svi koji su rekli da piju su rekli da im nije žao i mislim da je tu problem.
Ok, dogodi se da se napijeŔ! Ali ako ti ne vidiŔ niŔta loŔega u tome, eh.. Rolling Eyes
Ma nemam pravo nikoga osuĆ°ivati jer se ja možda neƦu napiti ali Ʀu napraviti neÅ” drugo.

A previÅ”e se prilagoĆ°avamo nekim svjetovnim ljestvicama..

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Srki

PostanoPostano: uto 21 kol 2007, 20:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gdje se najĆØeÅ”Ć¦e provodite ovoga ljeta?

arkandeo

PostanoPostano: sri 22 kol 2007, 4:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovog ljeta sam se najbolje proveo 18.08. gdje sam bio to Ʀe ostati tajna. Cool

Tko je kao Bog?
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema