HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 02 lip 2020, 19:13. Pogledaj neodgovorene postove
Znanstvenici otvaraju pandorinu kutiju
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Živac

Spol: muško
PostanoPostano: uto 11 ruj 2007, 16:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kristijan napisa:
SavrŔeno dobro znam da duŔa nije kodirana u genima nego dolazi od Njega i samo od Njega...

No svejedno, strava...

Dobro, al to mi nije neki argument. Zamisli da su ljudima u srednjem vijeku priĆØali o avionima. Pa to bi im bila strava i grozili bi se.

Ja opƦenito mislim da se olako, bez puno znanja i jasnog razmiÅ”ljanja, odbacuju neki napretci u ime vjere. To nažalost nije niÅ”ta novo, puna je povijest toga. Naravno, isto tako stoji da su znanstvenici ĆØesto oholi, ali to nas ne opravdava.

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo Ʀe vam se nadodati.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
Angelus

Spol: neodrešen
PostanoPostano: čet 13 ruj 2007, 20:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Luka7 napisa:
pa te ja pitam si ti 100% siguran da kad bi se jednom rodio ĆØovijek sa 1% životinjskom dna da se to nebi nasljeĆ°ivalo? Mislim ako je on otpoĆØetka sa tim genima predodreĆ°en, onda nemože dat u nasljedstvo neke druge?? Malo mi razjasni.

ovdje se uopƦe ne radi o raĆ°anju ljudi s životinjskom DNA,

a ak u nekog naknadno staviÅ” neke stanice koje imaju životinjske DNA onda se ta DNA neƦe prenjeti na ostale stanice, niti Ʀe se u spolnim žlijezdama stvarati spolne stanice koje imaju životinjsku DNA pa se onda neƦe ni prenositi nasljeĆ°ivanjem:
kolko je meni poznato... (nisam biolog po struci pa se ograĆ°ujem, ako nije toĆØno neka me neko demantira)
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Kristijan

Spol: muško
PostanoPostano: sub 15 ruj 2007, 16:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Angelus napisa:

ovdje se uopƦe ne radi o raĆ°anju ljudi s životinjskom DNA,

a ak u nekog naknadno staviÅ” neke stanice koje imaju životinjske DNA onda se ta DNA neƦe prenjeti na ostale stanice, niti Ʀe se u spolnim žlijezdama stvarati spolne stanice koje imaju životinjsku DNA pa se onda neƦe ni prenositi nasljeĆ°ivanjem:
kolko je meni poznato... (nisam biolog po struci pa se ograĆ°ujem, ako nije toĆØno neka me neko demantira)

Ako stavljaÅ” tuĆ°i DNA, onda ga generalno stavljaÅ” u embrio jer je tad mitoza (dijeljenje stanica) ultrahiperbrzo. Tada se ta DNA rasporedi pravilno po cijelom tijelu, tj. svaka stanica Ʀe imati kopiju strane DNA.

Spolne žlijezde koje proizvode spermije/jajne stanice (proces se zove mejoza) uzimaju svih 46 kromosoma koliko ih ĆØovjek ima, rekombiniraju ih meĆ°usobno (crossing-over) i potom dijele sadržaj na pola, dakle 23. To se dogaĆ°a zato da bi mala beba koja nastaje spajanjem spermija i jajne stanice imala opet 46 kromosoma, a ne 92!! Uvjetno reĆØeno, mi smo pola mama i pola tata ali te dvije polovice združene zajedno daju jedinstvenu kombinaciju...

Ako ti gurneÅ” životinjsku DNA u odraslog ĆØovjeka, možeÅ” pratiti promjene koje Ʀe se dogaĆ°ati s tijelom sukladno tome kako strana DNA ispoljava svoje gene. Sve dok ne diraÅ” stanice od kojih nastaju spermiji/jajne stanice, u redu je i ta se strana DNA neƦe prenijeti na potomstvo. Jedino Å”to se može dogoditi je to da novi geni inhibiraju (koĆØe) spolni sustav, pa onda nema potomstva uopƦe.

Dakle, to Å”to Angelus govori je toĆØno, s malom ispravkom, a to je da se ne stavljaju stanice nego DNA iz njih. DNA iz stanica se ne može "proÅ”iriti" na ostale stanice, jedino Å”to se dogaĆ°a je da nastaju nove stanice od one prvotne koja je primila stranu DNA.
Sada, ako poremetiÅ” spolne stanice, onda se poremeƦaj Å”iri na potomstvo, pod uvjetom da ĆØovjek ostane plodan...

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.