HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretranik Pretranik lanstvo lanstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 22 stu 2019, 21:41. Pogledaj neodgovorene postove
Nastup puèkih pjevaèa
Zaponi novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedea tema
Autor Poruka
Mara

Spol: ensko
PostanoPostano: ned 16 ruj 2007, 18:07
PostNaslov : Nastup puèkih pjevaèa
Citiraj i odgovori

Evo, sinoæ je koprivnièka župa sv. Nikole ugostila mlade puèke pjevaèe iz Dola. Najstariji je u 18., a najmlaði ima 14. I glazbene znalce su iznenadili èvrstoæom i doraðenošæu pjevanja. Otpjevali su kraæi koncert starih crkvenih napjeva iz svih dijelova liturgijske godine. Posebno je dojmljiva èinjenica da u ovoj eri kada veliki broj mladih provodi svoje slobodno vrojeme ubijajuæi ga, oni od srca vježbaju, od zaborava otimlju višestoljetne napjeve. Mene je posebno dodirnula pjesma "plaè Jeremije proroka", jer je tekst premda star oko 2500 godina danas tako aktualan.
Danas su momci pjevali misu. Kod njih je ljubav prema Bogu i ovakvom pjevanju tako vidljiva u glasu u kretnji, u svemu što èine. Neka im Gospodin sam bude nagrada.

Ljubi i èini što hoæeš
Korisniki profilPoalji privatnu poruku [Vrh]
5rich
mod team

Spol: ensko
PostanoPostano: pon 17 ruj 2007, 13:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

meni je bila najbolja ona božiæna...još da bi znala kak se zove,ali svaka èast deèkima na odliènim a capella izvedbama...rijetkost je èuti ovak nekaj,pogotovo od mladih ljudi,a deèki zbilja imaju super glas i potencijal

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraèiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoæ moli.
Korisniki profilPoalji privatnu poruku [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Zaponi novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne moe otvarati nove teme.
Ne moe odgovarati na postove.
Ne moe ureivati svoje postove.
Ne moe izbrisati svoje postove.
Ne moe glasovati u anketama.