HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 02 lip 2020, 19:09. Pogledaj neodgovorene postove
Svijet nije onakav kakav bi trebao biti
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
sike

Spol: muško
PostanoPostano: sri 22 ožu 2006, 14:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"What a wonderful world"

I see trees of green, red roses too,
I see them bloom for me and you,
and I think to myself
What a wonderful world.

I see skies of blue and clouds of white,
the bright blessed day, dark sacred night,
and I think to myself
What a wonderful world.

The colors of the rainbow,
so pretty in the sky
are also on the faces
of people goin' by,

I see friends shakin' hands,
sayin', "How do you do!
They're really sayin'
"I love you,"

I hear babies cry,
I watch them grow
They'll learn much more than
I'll ever know and I think to myself
What a wonderful world.

Yes, I think to myself
What a wonderful world.

Louis Armstrong

Svijet i je takav!Pitanje je smao da li imamo oĆØi koji ga mogu takvim vidjeti i ruke koje mogu pomoƦi da bude joÅ” ljepÅ”i..Ne skrivajmo se iza ostalih da oni uĆØine neÅ”to!
UĆØinimo mi prvi korak da svijet postane takav i drugi ga takvog vide te ne posustajmo i ne obeshrabrujmo se zbog toga Å”to drugi misle i govore!

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
banana

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 17 tra 2006, 13:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hmm...
Pa, da i ja ostavim tragiƦ na ovoj temi...

Svijet možda nije onakav kakav bi trebo biti tj. onakav kakvim bi smo ga mi htjeli.
Ɔesto me neki dogaĆ°aji u svijetu sablazne Shocked , ražaloste, iznenade...Ne rijetko se pitam ''Pa Bože, zaÅ”to?? ZaÅ”to dopuÅ”taÅ” sve te podlosti, ubijanja, ratove place ...''
Npr. StraÅ”no mi je bilo kad se je, viÅ”e se nesjeƦam gdje toĆØno, odronio dio planine i zatrpao cijelo selo.PriĆØalo se da su djeca ostala zatrpana u Å”kolama, ljudi u svojim domovima, a spasioci nisu mogli do njih Shocked ....Pitala sam se pa kako On može dopustiti da toliko nevinih ljudi odjednom zakopa, poklopi blato. Uistinu neÅ”to Å”to sam samo u filmovima gledala...doĆ°e do odrona, a blato zakopa cijelo selo.
Al' mi ljudi krivi smo za sve to. Na tom podruĆØju prekomjerno su sjekli Å”ume koje nisu bile tamo bez razloga.
ZakljuĆØak: Hehe... izgleda da smo mi ljudi krivi za veƦinu loÅ”ih stvari na ovome svijetu, a On je jedino ''kriv'' zato Å”to nam je dao slobodnu volju, slobodu da radimo Å”to hoƦemo.
Al' eto ne možemo sad tek tako reƦi '' Svijet je takav kakav je. Nije onakav kakav bi trebao biti ili bolje reƦeno nije onakav kakvim ga mi zamiÅ”ljamo''. Mislim da se ne bi trebali prepustiti koloteƦini, gledati sve crno. Na ovom svijetu ima joÅ” mnoÅ”tvo ljubavi, pravde,nade,prijateljstva...SreƦu i lijepotu ovoga svijeta trebamo pronalaziti u malim ali katkad straÅ”no velikim stvarima... neĆØijem osmijehu, pruženoj ruci, prijateljskom zagrljaju, lijepoj pjesmi, mirisima prirode... jako sretan jako sretan
Ali naravno da se moramo boriti i protiv svega onoga loÅ”ega...truditi se loÅ”e ispraviti, žrtvama pomoƦi koliko je god to u naÅ”oj moƦi ( materijalno ali i prijateljski...imajuƦi razumijevanja za njihovu patnju)...

Zadnja promjena: banana; uto 11 srp 2006, 12:00; ukupno mijenjano 1 put.

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: sri 19 tra 2006, 13:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

banana napisa:
Hehe... izgleda da smo mi ljudi krivi za veƦinu loÅ”ih stvari na ovome svijetu, a On je jedino ''kriv'' zato Å”to nam je dao slobodnu volju, slobodu da radimo Å”to hoƦemo.

Slažem se s tobom. Svijet nije kakav bi trebao biti? A kakav bi to trebao biti? Ne znam..svijet svakako juri u neku drugu stvarnost, u neku suprotnu krajnost. Na krivu stranu. Ali mi koji smo toga svjesni smo takoĆ°er dio tog svijeta. Da li i mi imamo svog udjela u tome da svijet u kojem živimo nije onakav kakav bi trebao biti? Ili smo mi ipak koĆØnica onog jurenja na suprotnu stranu... Vjerojatno bi svatko od nas sam za sebe mogao odgovoriti na ovo pitanje, a i vjerojatno sve ovisi o situacijama u naÅ”em životu.

Bog nas ĆØeka, On nas uvijek ponovno ĆØeka da se vratimo na onaj dio gdje smo jednom davno skrenuli na krivu stazu. I baÅ” kao Å”to je banana rekla, to skretanje je takoĆ°er bio dio naÅ”e volje, koju nam je opet On darovao. I danaÅ”nji svijet je produkt naÅ”e volje, volje svih ljudi. A ima nas stvarno svakakvih, tako da je i ovaj svijet razliĆØit.. Tako da ga je vrlo teÅ”ko po ovom pitanju gledati potpuno u globalu. Stvarno se zamislim kad se sjetim da sve loÅ”e Å”to se dogaĆ°a na ovom svijetu, svaka suza koja potekne niz neĆØije lice, da je to izroĆ°eno iz tako predivnog Božjeg dara - iz slobode. Å to smo sve spremni uĆØiniti, samo da svakome od nas bude dobro. Da iskoristimo svoju slobodu, makar to uniÅ”tavalo neĆØiju tuĆ°u..
Možda sam otiŔla malo van teme, ali to je ipak sve dio..svijeta u kojem živimo...

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
banana

PostanoPostano: uto 11 srp 2006, 16:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

'' Ne daj se obeshrabriti. Postani dobar ĆØovjek. Tada Ʀe i djeliƦ svijeta u kojem živiÅ” postati bolji djeliƦ svijeta ''

Nedavno sam naiŔla na ovu misao Phil Bosmansa...Wink

Katkad mi je teÅ”ko vjerovati tim rijeĆØima. Pa Å”to ja mogu napraviti da svijet postane ''bolji'', Å”to može napraviti moja mama,tata, baka, ujak, teta ?!
Niti imaju neki veliki novac, vlast, popularnost ...
Ne mogu oni donositi zakone, upravljati ljudima ...

I onda upadnem u neku koloteƦinu prihvaĆØajuƦi, mirivÅ”i se sa tim ''svijetom kakav ne bi trebao biti''. PrilagoĆ°avam mu se misleƦi ; Pa,neƦu ja iƦi protiv struje ?! Bude meni i svima lakÅ”e ako se svemu tome prilagodim. Ako prihvatim da jedni imaju, a drugi nemaju za jest, jedni su osamljeni, a drugi ne znaju kud Ʀe sa mnoÅ”tvom prijatelja ... ( a lako mi je to i pokuÅ”avati prihvatiti dok se ja ne naĆ°em u njihovoj ulozi Rolling Eyes )
JoÅ” lakÅ”e mi je svu tu odgovornost prebaciti na drugoga. Tražiti od nekoga drugoga da se promijeni. Pa uvijek je lakÅ”e zapoĆØeti od drugoga... JoÅ” lakÅ”e je katkad svu tu odgovornost prebaciti na Boga. Ljutiti se na njega zato Å”to stalno Å”uti. Pa, ako je tako svemoguƦ zaÅ”to On Å”to ne uĆØini, zaÅ”to On neda jesti gladnima ?! Heh, koliko se puta kada sluÅ”am o tim ratovima pitam; Pa gdje je sada Bog ?! Zna li koliko ne dužne dijece pogiba, može li On reƦi pokretaocu rata da sklopi primirje ?! A onda svo to moje ljucenje pada u vodu kada se sijetim da je ova Zemlja ipak stvorena radi nas, da nam je na neki naƦin dana da u njoj uživamo, radujemo se. Dana nam je ta slobodna volja, puÅ”teno je naÅ”oj maÅ”ti na volju ... Da, Bog na neki naƦin i govori, traži prestanak rata, zavrÅ”etak gladi, siromaÅ”tva... Vjerujem da nije lako znati da je zbog tvoje naredbe ubijeno toliko ljudi, dobra je ta naÅ”a savjest. Govori On i preko mnogih ljudi. Preko onih koji traže taj zavrÅ”etak. UĆØi nas na pogreÅ”kama. Možda je problem u tome Å”to nam se svagdje servira samo ono loÅ”e. Bit Ʀe na Tv-u npr. prikazan prilog o gay paradi, prikazane na dnevniku snimke njihovih ''soƦnih'' poljubaca...Ne vidimo mnoÅ”tvo onih malih ljudova, mraviƦa koji svaki dan vrijedno rade, koji se brinu o drugim ljudima ...
Nije mi uvije lako mnoge stvari razumijeti, shvatiti neĆØiju patnju, naƦi sprave rijeĆØi utjehe, ne osuĆ°ivati. Nije lako uz svoje problemĆØiƦe baciti oko na ljude oko sebe ...
Eh, kako smo mi ljudi katkad smijeŔni, ludi?!
Pa sve nam je dano, na nama je ''samo'' da to pravilo raspodijelimo, iskoristimo ...
Ali ne! Mi uvijek želimo viÅ”e, gledamo samo svoju korist. Negdje trĆØimo, sebiĆØni smo...
ZagorĆØujemo drugima i sebi život radi sitnica, a imamo toooliko stvari koje ne zaslužujemo...
Ne znam Å”to je gore, ta naÅ”a ( moja ) sebiĆØnost ili ravnoduÅ”nost ...
Nekada sam onako sretna mislivŔi ; pa danas nisam nikome niŔ loŔe napravila, nisam nikome niŔta opsovala, nikoga jaaako naljutila, pustila sam ih da žive svoj život ...
Eh, sada kada malo razmiÅ”ljam taj moj Ʀesti stav mi se Ʀini tako pogreÅ”nim...
Pa tako svijet ( djeliƦ toga svijeta ) uz to Å”to nema Å”tete nema ni nikakve koristi od mene...

Barba Bosmans je i u pravu. Oni i ja ma kako to izgledalo mogu boljim uĆØinit barem taj mali djeliƦ svijeta. I tako djeliƦ po djeliƦ ...
Za taj djeliƦ im neƦe trebati silni novci, vlast i sl. stvari koje se traže u danaÅ”njem svijetu...
Treba samo malo dobre volje, malo odvojenog vremena, puuno ljubavi, dobrote,razumijevanja ...
Svatko je od nas djeliƦ toga svijeta...Svaki naÅ” susjed, poznanik, teta u trgovini, barba u poÅ”ti ili robnoj kuƦi...

Eh, svaŔta sam napiskarala, izfilozofirala - > eh ... Rolling Eyes

Da, ne treba gledati sve tako crno ... Pa u biti, toliko toga lijepoga se sada dogaĆ°a, samo treba malo protrljati okice i sve to vidjeti jako sretan
Ne treba biti slijep na ono ''crno'' ali treba prvo gledati svoje srce i onaj crno bijeli svijet koji se u njemu krije...

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: sri 12 srp 2006, 21:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

banana napisa:
'' Ne daj se obeshrabriti. Postani dobar ĆØovjek. Tada Ʀe i djeliƦ svijeta u kojem živiÅ” postati bolji djeliƦ svijeta ''

Nedavno sam naiŔla na ovu misao Phil Bosmansa...Wink

Jako je lijepa i zapravo bitna ta misao.. Možemo utjecati na ljude oko sebe, možemo stvoriti ljepÅ”im i boljim taj djeliƦ svijeta... Smile

Ne smijemo misliti da je sve Å”to ĆØinimo krivo, nedovoljno vrijedno, ili da naÅ” trud nikada neƦe biti nagraĆ°en. NaÅ”a plaƦa je na nebu.. Wink To nikad ne smijemo zaboraviti.

Ali svakako da je bitno da se trudimo, da ĆØinimo onoliko koliko možemo, pa makar to vidjele i dvije osobe...Nije bitno, bitno je da smo nekome pomogli u neĆØemu, da smo mu možda otvorili oĆØi, ili ga makar potakli na razmiÅ”ljanje... Može to biti i u malim stvarima, znamo svi koliko upravo te male stvari ĆØine ĆØovjeka velikim.

I možda Ʀemo utjecati na samo mali djeliƦ svijeta, ali ne zaboravimo da je cijeli svijet jedna velika slagalica puzzli. Taj djeliƦ je možda samo jedna puzzla u toj ogromnoj slagalici, ali recite vi meni, da li bi ta slagalica bila to Å”to je bez tog djeliƦa? Da li bi ono Å”to prikazuje bilo potpuno?

Nemojmo se predati i odustajati ako shvatimo da naÅ”a dobra djela osjeti i vidi samo dva ĆØovjeka. UĆØinit Ʀemo jedan djeliƦ svijeta boljim, kako kaže Bosmans SmileSmile

prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
banana

PostanoPostano: sub 02 pro 2006, 0:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"Svijet je opasno mjesto za život ne zbog ljudi koji ĆØine zlo, nego zbog ljudi koji sjede i dopuÅ”taju da se ono dogodi."

Toliko puta svi kukakamo kako je loŔe. Kako ima toliko zla, tužnih sudbina..
Kako bi mi da smo stvoritelji napravili bolji svijet. Onaj u kojem ne bi bilo rata, gladi, siromaŔtva, nepravde, bolesti..
Da, napravili bi mi to ali dirigirajuƦi iz fotelje Rolling Eyes

E pa izgleda da to ne ide tako..
Kukati, zgražati se nad tuĆ°im loÅ”im postupcima, nepravdi, a ni prstom maknuti da se to bar malo ispravi..
Pa nismo li tako gori od onih koji rade neŔto loŔe !?
malo na noge pa..
Jer stvarno je lijepo kada te osoba zbog najmane uĆØinjene sitnice za nju stisne za ruku, zahvali i puno Božjeg blagoslova zaželi Wink

Bog moj i sve moje!
sike

PostanoPostano: sub 02 pro 2006, 0:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5.12.je MeĆ°unarodni dan volontera pod geslom "Ne možemo u svijetu uĆØiniti SVE ali možemo uĆØiniti NEÅ TO".

A to neÅ”to dolazi s odlukom kad se ustanem da si kažem kako Ʀu taj dan uĆØiniti bar neÅ”to sitno Å”to Ʀe natjerati osmjeh na lice drugoga i ispuniti komadiƦ moga srca..

Tako se svijet mijenja na bolje,tako ga gradimo..

Iz dana u dan..

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Srki

PostanoPostano: sub 02 pro 2006, 11:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lijepo je bilo od Ivane ViÅ”njiƦ Å”to je održala dražbu za pomoƦ orangutanima sa Bornea. Takvih stvari bi trebalo ĆØiniti viÅ”e,jer neke opasnosti ozbiljno prijete svijetu.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sike

PostanoPostano: čet 04 sij 2007, 23:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ova godina Ʀe biti najtoplija u povijesti mjerenja...

Zaboravite uopƦe snijeg iduƦe godine i spremite se za more u prosincu!

Ako svi prije ne pomremo od raka kože na ljeto!

ILE

PostanoPostano: sub 06 sij 2007, 13:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

HEhehehehe krema, zaŔtitni faktor 1000 i u hlad!! jako sretan jako sretan jako sretan

Pa možda i preživimo da nam u prosincu bude ugodno toplo

hehehehe Wink

Wink
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
banana

PostanoPostano: ned 07 sij 2007, 1:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A da.. Rolling Eyes
Jel to opet u pitanju naÅ”a ljudska neodgovornost, želja da ovaj tren udovoljimo svojoj guzi.. RazmiÅ”ljanje tipa : Pih, pa koga briga za svijet, ja Ʀu biti dva metra ispod zemlje kada se pocne podizati razina mora, kada joÅ” jace zatopli..!?

Ok?! Ne bum govorila koliko toga imam protiv tog ĆØovjeka al' mal mi je bilo ĆØudno da se i dan danas ljudi - vjeÅ”aju i to bez beda možeÅ” pogledati na telki, netu.. Shocked Rolling Eyes

Ima i toliko najava pandemija gripe koje bi mogle uzeti živote milijunima ljudi. Kao da Ʀe nova pandemija, bez obzira na danaÅ”nju medicinu, uzeti mnogo viÅ”e života od 1918.. NajsiromaÅ”nije narode svijeta gripa Ʀe pogoditi najjaĆØe ( ah, niÅ” novo ). Neki znanstvenici vjeruju kako bi nova gripa mogla doƦi vrlo brzo, a njen pokretaĆØ mogla bi bit ptiĆØja gripa..

Al' opet.. Kada bi živjeli sam u nekom strahu stalno razmiÅ”ljajuƦi o tome, gdje bi zavrÅ”ili !?
Kao Ŕto je Ile rekao - faktor 1000 pa do kada nam se posreci.. Wink

Bog moj i sve moje!
banana

PostanoPostano: pet 27 tra 2007, 11:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Toliko puta zalutam u nekim svojim oblacima, a onda me neki dogaĆ°aj zna dobrano spustiti...
Pa si postavim pitanje; A tko je rekao da Ʀe život biti pravedan!?
Kada suosjeƦamo s drugima razglabajuƦi o njihovim problemima sto puta znam spomenuti ono "Nije poÅ”teno, nije fer"..

PrihvaƦate li tj. treba li prihvatiti tu ĆØinjenicu da život nije poÅ”ten ili Wink !?

Bog moj i sve moje!
little_angel

PostanoPostano: pet 27 tra 2007, 20:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

banana napisa:

PrihvaƦate li tj. treba li prihvatiti tu ĆØinjenicu da život nije poÅ”ten ili Wink !?

Pa život nije poÅ”ten po naÅ”im ljudskim mjerilima. Zato jer bi nama bilo poÅ”teno kad bi bilo sve onako kako mi zamislimo, isplaniramo. Onako kako mi vidimo stvari. A svi znamo da stvari nisu uvijek onakve kakvima se ĆØine. A i mislim da se ono nepoÅ”teno i ono poÅ”teno kad-tad vrati ĆØovjeku, pa je život zapravo u konaĆØnici poÅ”ten.

Znate onu:
"Svi moji punti kad se zbroje,
sve doĆ°e na svoje..."

Zapravo ni ne znam dal se taj stih može gledati u tom smislu, ali ja sam ga baŔ tako shvatila Wink

prvi znaci su pobjedi
robert

PostanoPostano: sri 16 svi 2007, 19:49
PostNaslov : Evo jedna zgodna priĆØica na temu i kao reply na zadnji post
Citiraj i odgovori

Evo jedna zgodna priĆØica na temu i kao reply na zadnji post

Ponekad se desi upravo to: da stvari ne idu onako kako bismo željeliā€¦

Neke osobe ulaze u naÅ”e živote i brzo odlaze iz njihā€¦

Neke osobe nam postaju prijatelji
ostaju sa nama dugo ostavljajuƦi prekrasne tragove u naÅ”im srcima...
i neƦemo biti isti kao prije jer smo imali dobroga prijatelja!!

JuĆØer je povijest.
Sutra, jedna zagonetka.
Danas, jedan poklon.
I zbog toga se zove sadaŔnjost!

Vjerujem da je život poseban...živi ga i upijaj svaki trenutak...

U ovom trenutku -

-Netko je ponosan na tebe.
-Netko misli na tebe.
-Nekome nedostajeÅ”.
-Netko je zahvalan na podrŔci koju si mu dao.
-Netko želi da budeŔ sretan.
-Netko ti želi neŔto darovati.
-Netko misli da ti JESI dar.
-Netko te želi zagrliti.
-Nekome si u mislima i osmjehuje se.
-Netko želi plakati na tvom ramenu.
-Netko želi sa tobom izaƦi i zabaviti se.
-Netko ima potrebu za tvojim oprostom.
-Netko je zahvalan Ŕto si mu oprostio.
-Netko želi podjeliti vlastite snove sa tobom.
-Netko te cijeni zbog toga kakav si.
-Netko želi da znaŔ da je uvijek tu uz tebe.
-Netko je sretan jer si mu prijatelj.
-Netko ti želi biti prijatelj.
-Netko se uzda u tebe.
-NETKO IMA POTREBU ZA OVOM PORUKOM

(Arq. Marcelo Daniel Lacroix)

"Ljudi danas žive kao da Boga nema"
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
andeli apokalipse

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pon 23 srp 2007, 8:19
PostNaslov : Odgovor vam je pred nosom samo kliknite na link
Citiraj i odgovori

http://www.youtube.com/watch?v=nKI6vrJG8yM Novi svjetski poredak
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
banana

PostanoPostano: pon 24 ruj 2007, 16:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U subotu sam bila u Puli sa ekipom starijih ljudi od kojih sam dobila zadatak da pokuÅ”am anketirati ljude, a kasnije kada su oni iÅ”li na ruĆØak bila sam i pod balonom na Å”tandu..
Radilo se o jednoj reklami za bankarsku kuƦu, osiguranjima, raznim fondovima, mirovinskim stupovima...

Taj dan sam se nasluŔala podosta onih da niŔta nije kako treba biti, da se mnogi zaboravljaju, da je sve namjeŔteno, da nema smisla...
Kako su takvi ljudovi smetali onima koji su taj dan tamo pokuÅ”ali zaraditi Å”togod osigurajuƦi nekoga ja sam se ĆØesto ubacivala i upuÅ”tala u razgovore sa njima na nezadovoljstvo onih sa kojima sam radila..

Ono, ĆØovjek, vidljivo sa ruba druÅ”tva, ti doĆ°e tamo na Å”tand i pita te smije li ti neÅ”to reƦi i kada mu ti to naravno dopustiÅ” poĆØme priĆØati o nepravdi u njegovom životu, životima ljudi oko njega...
I toliko puta sam taj dan rekla ono - razumijem vas, teŔko je, nije fer, ali ja nažalost ne mogu niŔta promjeniti..

Svijet nije onakav kakav bi trebao biti. Tvrdnja je to sa kojom se istovremeno slažem ali isto tako i ne slažem..
Svijet je onakav kakvim ga mi i ljudi oko nas ĆØine. Ima nepravde ali neka ta nepravda bude ono Å”to mi neƦemo ĆØiniti! Ima laži ali neka mi govorimo istinu...

Hehe, ma dobra je nama ova naŔa Zemljica.. Laughing

Bog moj i sve moje!
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.