HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 23 lis 2017, 9:34. Pogledaj neodgovorene postove
Sekte - problem današnjice
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Kristijan

Spol: muško
PostanoPostano: pet 19 lis 2007, 17:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Može li netko od vas navesti ukratko neka osnovna obilježja raznoraznih sekti (jesu to sekte?) poput pentekostalaca, adventista, metodista i sl.? Oduvijek me zanimalo po čemu se razlikuju od katolika ali kada odem na njihove stranice većinom srećem na propagandu stoga bih volio čuti od jednog katolika/katolikinje koje su razlike. I koliko sekti uopće ima? Thx onome tko se namuči tipkajući Wink !

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
klara

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 19 lis 2007, 19:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kristijan napisa:
Može li netko od vas navesti ukratko neka osnovna obilježja raznoraznih sekti (jesu to sekte?) poput pentekostalaca, adventista, metodista i sl.? Oduvijek me zanimalo po čemu se razlikuju od katolika ali kada odem na njihove stranice većinom srećem na propagandu stoga bih volio čuti od jednog katolika/katolikinje koje su razlike. I koliko sekti uopće ima? Thx onome tko se namuči tipkajući Wink !

Linkovi na kateheze:

protestantizam

mormoni

mormoni i hinduističke sekte

jehovini svjedoci

kako prepoznati sekte

pružaju li sekte istinu o Bogu i čovjeku

kojim se metodama služe sekte

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
ioannes corvus

PostanoPostano: sub 20 lis 2007, 11:38
PostNaslov : Sekte - problem današnjice
Citiraj i odgovori

Već sam vidio kako mnogi na forumu pišu o sektama, ali pojedinačno.
Svjestan sam da je danas to veliki problem u svijetu. Nažalost mi katolici često samo šutimo, a kad- kad i nesvjesno budemo ''plijen'' njihovog krivovjerstva. Želim otvoriti ovu temu u kojoj ćemo progovoriti o svim sektama, te o tome po čemu ih prepoznati i kako postupiti i što činiti kada se nađemo s njima ''licem u lice''. Ja nisam nikakav stručnjak (daleko sam od toga) jer sam tek sjemeništarac, ali znam štošta jer nam se o tome govori i jer sam već imao iskustva i susrete s sektama koje ''vrebaju da koga proždru'' diljem Hrvatske i svijeta. Vidim da na forumu ima i pokoji teolog, tako da i njih posebno molim da nas isprave ukoliko pogriješimo, te da zajedno s nama diskutiraju o ovoj temi. Molimo Boga da nas prosvijetli preko Duha Svetoga! molitva molitva molitva molitva Very Happy Very Happy

Ako itko želi pitati o nekoj sekti ili pak želi o nekoj sekti diskutirati neka napiše.

Suvremeni čovjek radije sluša svjedoke negoli učitelje ili ako sluša učitelje, sluša ih zato što su svjedoci!
Pavao VI (Evangeli Nuntiandi)
Atolla

PostanoPostano: sub 20 lis 2007, 16:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da nam sekte i sektaši uopće nisu opasnost niti problem. Bitno je na koji način ih prihvatimo. Ono što oni naučavaju za njih nije krivovjerje jer oni vjeruju u to kao što mi vjerujemo u svoje. No bitno je prihvatiti čovjeka takvim kakav jest. Moramo shvatiti da svatko bira svoj put i sam sebe traži.
Ako smo sigurni u našem izboru i čvrsto stojimo sa našim uvjerenjima niti jedna sekta ni njihovi pripadnici ne mogu nam ništa.
Kao pravi kršćanin bitno nam je slijediti Isusa i njegov nauk pa po tome možemo vidjeti da se On s nikim nije svađao ni prepucavao.
vjerujem da je sektaše dovoljno poslušati,a onda im iznjeti da mi ne vjerujemo na takav način i da imamo svoje uvjerenje.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Kristijan

PostanoPostano: sub 20 lis 2007, 20:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hm.... Jučer sam postavio pitanje na podforumu i zamolio ukratko najosnovnija obilježja nekih sekti (usput, hvala klari Smile Smile ), a danas sam ispred zgrade naletio na dvije Jehovine svjedokinje koje su mi uvalile besplatne primjerke njihovih časopisa uz riječi "Pokažite svojim ukućanima, dobro će doći". Na naslovnici su natpisi tipa "Zašto Bog dopušta zlo" i "Zaštitimo djecu od zlostavljanja"... Samo sam im zahvalio na tome (kurtoazija), pročitat ću to kad stignem da vidim čime me žele "prosvijetliti". Slažem se s Atollom, ako smo dovoljno jaki u svojoj vjeri, neće nas odvući svakojaka obećanja onih koji su se možebit razočarali u katoličkoj vjeri pa osnovali neku svoju sektu i skrojili svoja pravila.

Ali istina je da ima mnogo sekti, pa je pitanje što se toliko ljudima ne sviđa u katoličkom nauku, radi li se tu o želji da se skroje nova pravila po kojima je "lakše" živjeti ili su stvari fanatičke prirode i ljudi se jednostavno izgube pa Bibliju koja je puna prenesenog značenja počnu tumačiti doslovno svako slovo... Mene posebno zanimaju pentekostalci i adventisi jer ne znam ništa o njima, volio bih znati po čemu se razlikujemo...

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
klara

PostanoPostano: sub 20 lis 2007, 20:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kristijan napisa:
Mene posebno zanimaju pentekostalci i adventisi jer ne znam ništa o njima, volio bih znati po čemu se razlikujemo...

vjeruj mi - ne želiš ... Wink Laughing Laughing Laughing
šala mala, naravno ...

svojevremeno smo imali ulet pentekostalaca na forum
i misionarenje na skoro dvadeset stranica teme
Razgovor ugodni naroda kršćanskoga ...
e, sad, podosta o njima možeš tu pronaći,
samo ako imaš živaca iščitavat tolike stranice ... Wink

nadam se samo da otvaranje ove teme
neće shvatit kao otvoren poziv na predstavljanje ...
ajmeee

klara

PostanoPostano: sub 20 lis 2007, 21:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

heh, npr. u Italiji je prisutno oko 700 alternativnih vjerskih pokreta
i više od 100 sekta ...

evo, koga više zanima,
najvažnije karakteristike:

adventisti

pentekostalci

evangelici

raspad jedinstva

jehovini svjedoci

baptisti

p.s. to nisu isti linkovi koje ostavih na onoj drugoj temi ... Wink

Zadnja promjena: klara; ned 21 lis 2007, 9:58; ukupno mijenjano 1 put.

Kristijan

PostanoPostano: ned 21 lis 2007, 9:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:

nadam se samo da otvaranje ove teme
neće shvatit kao otvoren poziv na predstavljanje ...
ajmeee

Vjerojatno neće, a sve i da počnu napadati tu je uvijek "svemogući" admin pa se to da riješiti Smile Smile

Dakle, koliko ja vidim iz svega napisanog na ovoj stranici koju si ponudila, "kriv" je Henrik VIII. Naravno, ne može se njega optužiti za totalni raspad sistema koji vlada danas ali sigurno je da je započeo sve... Raskol 1054. je bio veoma tužan događaj u povijesti Crkve ali odvajanje Engleske odakle su potekle, koliko vidim, brojne sekte je napravilo puno teži problem.

Sad baš proučavam časopis "Probudite se" Jehovinih svjedoka i čitam članak o tome što se događa s nama kada umremo. Piše kako je čovjek isto što i životinja, napravljen od istih stvari, imamo isti duh u nama kao i životinje i po našoj smrti prestajemo biti svjesni ičega i postajemo prah.

"Smrću ne počinje bolji život", piše. Također piše da je smrt kazna zbog grijeha koji je počinio Adam i koji više nije bio dostojan zvati se Božjim sinom. Pa ga je Bog kaznio smrću i tako, zahvaljujući Adamu, mi danas umiremo. I onda na kraju ovog depresivnog članka, koji je ispunjem citatima iz Biblije, stoji kako je Isus uskrsnuo Lazara i pouka: "Bog se može sjetiti svake pojedinosti u vezi s mrtvima, osobnosti, fizičkog izgleda i sjećanja, može ih vratiti u život".

I eto već u prvim minutama čitanja gomile nelogičnosti, a prva je ta što na početku piše "smrt ne vodi u bolji život", a na kraju "Bog će vratiti mrtve u život i nećemo tugovati i ići na groblje". Ne sviđa mi se usporedba Boga sa opcijom "Restore Point" iz Windowsa. On će doći, vratiti me kakav sam bio i što onda? Na to nisu dali odgovor, ne piše da ćemo Ga gledati u lice, uživati u neizmjernoj slavi i sreći nego samo da nećemo odlaziti na groblje više. Neš ti... Shocked

Općenito ne volim kada se stvari vade iz konteksta i onda se barata djelomičnom istinom kao da je potpuna. Vjerujem da što dalje budem čitao da ću nailaziti na još više ovakvih paradoksa....

ja

PostanoPostano: ned 21 lis 2007, 10:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da treba razlikovati između sekte i vjerskih zajednica proizašlih iz Reformacije. To pišem jer, koliko vidim po naslovu, ovdje je riječ o sektama, a Klara je u svome postu navela neke vjerske zajednice (evangelici, baptisti) koje ubrajamo u odijeljene kršćane. Wink

Zadnja promjena: ja; pon 22 lis 2007, 9:44; ukupno mijenjano 2 put/a.

Ljubiti nekog čovjeka znači vidjeti ga onakvim kakvim ga je Bog zamislio. (F. M. Dostojevski)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
ioannes corvus

PostanoPostano: ned 21 lis 2007, 11:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Za početak ću se pretstaviti (bez obzira što nije bilo izravno, ali želim da imate povjerenja u mene), zapravo već sam spomenuo da sam sjemeništarac. Nemam nikakvog bloga ili nešto slično kao dokaz.
Atolla' napisa:
Mislim da nam sekte i sektaši uopće nisu opasnost niti problem. Bitno je na koji način ih prihvatimo. Ono što oni naučavaju za njih nije krivovjerje jer oni vjeruju u to kao što mi vjerujemo u svoje. No bitno je prihvatiti čovjeka takvim kakav jest. Moramo shvatiti da svatko bira svoj put i sam sebe traži.
Ako smo sigurni u našem izboru i čvrsto stojimo sa našim uvjerenjima niti jedna sekta ni njihovi pripadnici ne mogu nam ništa.
Kao pravi kršćanin bitno nam je slijediti Isusa i njegov nauk pa po tome možemo vidjeti da se On s nikim nije svađao ni prepucavao.
vjerujem da je sektaše dovoljno poslušati,a onda im iznjeti da mi ne vjerujemo na takav način i da imamo svoje uvjerenje.

Da, imaš pravo, to je jednostavno za one koji su pravi katolici. Što je s onima koji još nisu upoznali Krista dovoljno dobro, koji još ne znaju dovoljno dobro što Ctkva Katolička nalaže. Takvim ljudima je potrebno naše svjedočanstvo, takvim ljudima je dovoljno da dođe neki sektaš i spomene im Krista i oni će misliti da je to dobro.

Sam Isus je rekao kako će mnogi u njegovo ime propovijedati. Vidiš da i Isus upozorava. Sektaši su janjad prerušena u vučju kožu.

ja napisa:
Mislim da treba razlikovati između sekte i vjerskih zajednica proizašlih iz Reformacije i smatram da ih se ne bi trebalo poistovjećivati.

Tako je. Moramo se paziti toga. Mi trebamo provoditi ekumenizam, ali ne s sektama već s odjeljenim kršćanima.

Suvremeni čovjek radije sluša svjedoke negoli učitelje ili ako sluša učitelje, sluša ih zato što su svjedoci!
Kristijan

PostanoPostano: ned 21 lis 2007, 12:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se s gornjim ali problemi nastaju kada ljudi postanu fanatici i ne puštaju te na miru (poput Jehovinih svjedoka, susjed mi je bio jedan pa znam kako je to izgledalo.) Ja nikad nisam bio grub prema nekome tko me došao "uvjeriti" da vjerujem krivo, isto kao što nisam otpilio one dvije svjedokinje nego zahvalio na časopisima i nastavio dalje.

Hvala Klari koja je ubacila link na sada već zaključanu temu gdje se vodila žestoka rasprava s jednim pentekostalcem i jednim neizjažnjenim članom... Bilo je i niskih riječi, optužbi i sl. Ekumenizam se može ostvariti sa ljudima koji su sazreli u svojim uvjerenjima, ne s onima koji koriste svoja uvjerenja da napadaju i optužuju druge, za takve se može samo moliti... Srećom, toga ima malo ali ima. Koje su to vjerske zajednice proizašle iz Reformacije? Ustvari, kada se misli na Reformaciju, jel se misli na Henrika VIII? Jer na onoj stranici piše da su nastale Luteranska, Anglikanska i Reformirana Crkva te još neke...

Ioannes, možda nam možeš pojasniti razliku između sekte i vjerske zajednice? Mislim da vidim u čemu je razlika ali za svaki slučaj Wink

ioannes corvus

PostanoPostano: ned 21 lis 2007, 13:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sekte- kod njih se prilikom ulaska pojedinac obvezuje da će činiti sve što mu se nalaže (pa makar to bilo ubiti sebe ili nekoga, a bilo je takvih slučajeva kod nekih sekti). Kod njih možemo reći vrijedi ptavilo ''Takla Makan'' tj. uđeš ne izađeš. Sekte ''popunjavaju'' nedostatke Crkve, tamo gdje Crkva ''griješi'' tu sekta stupa na snagu. Npr. Crkva vjeruje u djevičanstvo Blažene Djevice Marije, dok to jehovini svjedoci smatraju ludošću. Vjeruju da je Marija začela po Duhu Svetome a ne vjeruju da je mogla po Duhu Svetome i roditi. Naravno da prirodni procesi to ne mogu shvatiti(mislim da žena ostane djevica nakon poroda). U sektama vlada tzv. elitizam, tj. pripadnici sekti pripadaju ''eliti koju je Bog odabrao''.
Sekte se protive učenju Crkve i ne priznaju papu kao vjerskog vođu. Smatraju da je Crkva pohlepna. Vidiš, oni strogo čuvaju svoje pripadnike, dok recimo u Crkvi ti imaš slobodu (slobodu nam je na kraju krajeva svima Bog podario), ne ovisiš o nečijoj ideologiji, dok sekte čvrsto stoje iza svog vođe. Važno je po čemu se može prepoznati lažnost nečijeg pokreta- to je neposlušnost prema papi.
Vjerske zajednice proizišle iz Reformacije- To je nešto drugo. One isto spadaju pod pojam religija. To je bitna razlika od sekti. dalje ne želim govoriti jer upravo proučavam o tj razlici. ne želim nešto krivo reći. Kada to proučim reći ću, ukoliko ti već ne doznaš o tome. Smile Wink

El Pepe

PostanoPostano: ned 21 lis 2007, 20:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:
heh, npr. u Italiji je prisutno oko 700 alternativnih vjerskih pokreta
i više od 100 sekta ...

evo, koga više zanima,
najvažnije karakteristike:

adventisti

pentekostalci

evangelici

raspad jedinstva

jehovini svjedoci

baptisti

p.s. to nisu isti linkovi koje ostavih na onoj drugoj temi ... Wink

Iznenađen sam nepoznavanjem biti stvari a pogotovo shvaćanju da su gore nabrojane vjerske zajednice i crkve sekte.
Mogla bi nam Klara objasniti kojim se to kriterijima vodila da je označila te nabrojane sektama jer jedna od njih sudjeluje i u Ekumenskim molitvama. Stoga se radi ipak o greški jer teško mi je povjerovati u Ekumenizam s sektom Shocked

Tak si ja to mislim
klara

PostanoPostano: ned 21 lis 2007, 20:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

El Pepe napisa:

Iznenađen sam nepoznavanjem biti stvari a pogotovo shvaćanju da su gore nabrojane vjerske zajednice i crkve sekte.
Mogla bi nam Klara objasniti kojim se to kriterijima vodila da je označila te nabrojane sektama

a ja sam iznenađena količinom zlonamjernosti koja je u tebi ... Confused

negdje sam napisala da su to sekte?

kristijana su zanimali pentekostalci i adventisti
i ubacih i linkove na ostale manje poznate ...
na svakom linku piše radi li se o sekti ili ne ...
pametnome dosta ...

a što se tiče mojeg nepoznavanja biti stvari
- no comment ... Rolling Eyes Cool

Kristijan

PostanoPostano: ned 21 lis 2007, 20:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja imam jednu ideju! Mogli bismo otvoriti podforum "Svađaonica"... Wink (trebam li pisati da se šalim? Iako riskiram misunderstanding ako ne napišem... Smile )

Dobro, Ioannes je pojasnio što su to sekte, iako sam slutio o čemu je kod njih riječ... Ali i vjerske zajednice su opet okrenule (svaka u svojoj mjeri, naravno) leđa Katoličkoj Crkvi, samo bi s takvim zajednicama trebalo biti puno lakše ostvariti dijalog, zar ne? Samo što one teško prihvaćaju činjenicu da smo "mi u pravu, a oni na krivom putu", pa zato su i nastale, na kraju krajeva... Ja bih baš volio jednom prisustvovati "misama" svih tih sekti/VZ da doživim iz drugu stranu medalje (bez brige, moja vjera je dovoljno čvrsta da mogu razlučiti pravu istinu od "naštimane", to pišem ako je tko pomislio da se još pronalazim). Vidi se da me krasi znanstveni duh, sve bih odmah istraživao Laughing

El Pepe

PostanoPostano: ned 21 lis 2007, 20:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:
a ja sam iznenađena količinom zlonamjernosti koja je u tebi ... Confused

Ajmo bez osobnih zločestih konotacija i to bez i jednog argumenta, može?
Hvala.

Citat:
negdje sam napisala da su to sekte?

kristijana su zanimali pentekostalci i adventisti
i ubacih i linkove na ostale manje poznate ...
na svakom linku piše radi li se o sekti ili ne ...
pametnome dosta ...

Post je prilično neprecizan pa otuda i neshvaćanje i nerazumijevanje. Ne moraš odmah s visoka i oholo jer utrpati tu Baptiste je stvarno ono Shocked

Citat:
a što se tiče mojeg nepoznavanja biti stvari
- no comment ... Rolling Eyes Cool

Pa i dalje nema kriterija za ocjenu što je sekta a što nije zar ne?

Tak si ja to mislim
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 21 lis 2007, 20:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

el pepe napisa:

Mogla bi nam Klara objasniti kojim se to kriterijima vodila da je označila te nabrojane sektama jer jedna od njih sudjeluje i u Ekumenskim molitvama. Stoga se radi ipak o greški jer teško mi je povjerovati u Ekumenizam s sektom :shock

i ti nađeš problem gdje ga nema

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Kristijan

PostanoPostano: ned 21 lis 2007, 20:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
el pepe napisa:

Mogla bi nam Klara objasniti kojim se to kriterijima vodila da je označila te nabrojane sektama jer jedna od njih sudjeluje i u Ekumenskim molitvama. Stoga se radi ipak o greški jer teško mi je povjerovati u Ekumenizam s sektom :shock

palac gore
Very Happy

El Pepe

PostanoPostano: ned 21 lis 2007, 20:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

el pepe napisa:

Zakaj?
Recimo sad si me podsjetil bil je jedan članak di je tajnik Svete Stolice govorio o sekti Međugorana ali ne znam po kojim je to kriterijima procjenio? Morti ti znaš?

Tak si ja to mislim
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 21 lis 2007, 21:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

el pepe napisa:
Zakaj?
Recimo sad si me podsjetil bil je jedan članak di je tajnik Svete Stolice govorio o sekti Međugorana ali ne znam po kojim je to kriterijima procjenio? Morti ti znaš?

E, sad si se nadmašio.... Neutral

little_angel

PostanoPostano: ned 21 lis 2007, 21:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nadmašio se on već davno ovdje... Wink

Da, i ja bi voljela prisustvovati "misama" svih tih sekti da vidim kako to kod njih izgleda. Htjela bi saznati više o njima iz razloga što mislim da bi tek tada moja vjera postala čvršća. To je jedan od razloga što nekad znam poslušati Jehovine svjedoke i ostale, kad me uhvate na trgu dok čekam tramvaj Smile

Zadnja promjena: little_angel; ned 21 lis 2007, 21:10; ukupno mijenjano 1 put.

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
El Pepe

PostanoPostano: ned 21 lis 2007, 21:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

el pepe napisa:
Zakaj?

E, sad si se nadmašio.... Neutral

Ja ti ne lažem dečec.
Nu pogleč sam
http://www.pincom.info/bih/opsirnije.asp?ID=41774
nis ja nikaj izmislil.
I meni puno stvari ni jasno, pa sam i štel da najprvo vidimo kaj je u stvari sekta i gdo tu spada?

Tak si ja to mislim
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 22 lis 2007, 8:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Čuo sam ja za tu izjavu od Bertonea....

Klara je gore jasno napisala
klara napisa:
u Italiji je prisutno oko 700 alternativnih vjerskih pokreta
i više od 100 sekta ...

Znači da nije ove sve stavila pod sekte Neutral

klara

PostanoPostano: pon 22 lis 2007, 9:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ioannes corvus napisa:
Npr. Crkva vjeruje u djevičanstvo Blažene Djevice Marije, dok to jehovini svjedoci smatraju ludošću.
Sekte se protive učenju Crkve i ne priznaju papu kao vjerskog vođu.

i ne samo jehovini svjedoci ...
i jedno i drugo smatraju i protestanti, koji nisu sekta ... Wink
niti priznaju Sakramente ...

izraz sekta dolazi od latinske riječi sequi = slijediti, ići za nekim ...
sekta je relativno mala vjerska zajednica koja se posebnim nazorom
odvojila od vladajuće Crkve.
obično se ističe moralnim rigorizmom, fanatizmom i žarom
u pridobivanju novih sljedbenika...

sekte obično zastupaju učenje zasnovano na subjektivnom tumačenju
svetih knjiga i službenih dogmi ...
dakle, kod sekti je naglasak na subjektivnom religioznom iskustvu,
subjektivnom tumačenju Biblije ili kojeg njezinog dijela ...

uoči reformacije nastaju husiti, moravska braća i njihovi ogranci,
a nakon reformacije unutar protestantizma nastaju ove sekte:
anabaptisti, kvekeri, mormoni, adventisti sedmoga dana,
Novoapostolska crkva, Kršćanska znanost, jehovini svjedoci,
Kristova općina, pentekostalci.

izvor: Opći religijski leksikon, (A. Rebić), str. 484.

clermont
isključen

Spol: neodređen
PostanoPostano: pon 22 lis 2007, 11:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jehovini svjedoci jedini znaju pravu istinu jer svoju vjeru temelje isključivo na Bibliji. Katolička crkva je izmislila hrpu gluposti i iskrivila Bibliju. Mi živimo u posljednjim danima i uskoro će Krist sići ponovo na Zemlju. Biti će bitka kod Armagedona i Zemlja će se pretvoriti u raj. Mrtvi koji su zaslužili će uskrsnuti i živjeti 1000 godina s Kristom. Zatim će sotona biti nakratko pušten iz zatvora i ljudi koji će mu se predati će umrijeti, a oni koji neće će zauvijek živjeti u rajskoj Zemlji. Nema čistilišta, pakla i sličnih gluposti.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.