HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 02 lip 2020, 17:48. Pogledaj neodgovorene postove
Zdrava prehrana
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Koliko vam je važno hraniti se zdravo?

Malo 
28%
 28%  [ 16 ]
Dosta 
71%
 71%  [ 40 ]

Ukupno glasova : 56

Autor Poruka
mrvica85

Spol: žensko
PostanoPostano: sub 12 svi 2007, 11:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

juĆØer sam ĆØula na tv-u da un dijeta nije zdrava,kao ni veƦina njih,jer se sve svodi na reduciranje, a trebalo bi iƦ na umjerenost. Laughing

NiÅ”ta ne vuĆØe tako snažno i ne povezuje tako ĆØvrsto kao tanka nit ljubavi.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: sub 12 svi 2007, 12:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fora je u tome Å”to 90-dnevna dijeta UOPƆE nije reduktivna, za razliku od veƦine drugih dijeta - obroci su veƦi nego u mojoj ''uobiĆØajnoj'' prehrani (no, koliko sam ja dobar primjer, druga je stvar...)

SveviÅ”nji, diĆØni Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, ĆØvrstu nadu i savrÅ”enu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvrŔim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: sub 12 svi 2007, 12:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Možda je reduktivna u smislu raznovrsnosti prehrane, a ne koliĆØine obroka. Istina da gledajuƦi ĆØitav tjedan sadržava raznovrsnu hranu, ali u jednom danu ipak jedemo raznovrsniju hranu kad nismo na dijeti Laughing

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: ned 13 svi 2007, 8:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

L.A. napisa:
u jednom danu ipak jedemo raznovrsniju hranu kad nismo na dijeti Laughing

kako tko...

nemoj generalizirati! možda ti i tvoji jedete raznovrsno, isto kako Å”to i ja mogu reƦi da i mi jedemo raznovrsno (bez obzira na trenutnu dijetu na kojoj smo sve tri sestre), i bez lažne skromnosti mogu izjaviti kako ne poznam nikoga tko se tako dobro hrani.

dosta sam prouĆØavala prehrambene navike drugih (joooj, jel ovo zvuĆØi malo strange Confused ) i uvijek me zgrožavalo koliko puno mesa a kako malo povrƦa svi jedu. i koliko je kruh svima važan Rolling Eyes

znam da su mnogi uvjereni u svoju dobru prehranu, tim viÅ”e Å”to im, bar za sad, ne Å”teti zdravlju, dok ja, kao nestruĆØnjak, itekako vidim greÅ”ke u istoj.

priliĆØno sam zadovojna svojim znanjem o zdravlju i prehrani (koje sam, milom ili/i silom, skupljala kroz život) i sigurna samo da se hranim zdravo, osim Å”to izbjegavam meso, pa se, ipak, fiziĆØki, dobro osjeƦam na 90-dnevnoj jer se forsam bar katkad pojest meso - ĆØeÅ”Ć¦e nego inaĆØe.

ƈokolada
iskljuĆØen

Spol: muško
PostanoPostano: pon 09 srp 2007, 13:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Iz knjige o Danijelu,prvo poglavlje:

Dn 1
1TreƦe godine kraljevanja Jojakima, kralja Judeje, doĆ°e Nabukodonozor, kralj Babilona, na Jeruzalem te ga opsjede. 2Gospodin mu dade u ruke Jojakima, kralja judejskog, i dio predmeta iz Doma Božjega; on ih dopremi u zemlju Å inear i pohrani predmete u riznici svojih bogova. 3Kralj naredi AÅ”fenazu, starjeÅ”ini svojih dvorjanika, da dovede od Izraelaca nekoliko djeĆØaka kraljevskoga ili velikaÅ”kog roda: 4neka budu bez nedostatka, lijepi, vrsni u svakoj mudrosti, dobro pouĆØeni i bistri, prikladni da stoje na kraljevu dvoru; AÅ”fenaz neka ih nauĆØi pismu i jeziku Kaldejaca. 5Kralj im odredi dnevni obrok od kraljevskih jela i od vina sa svoga stola. Neka se odgajaju tri godine, a poslije toga imali bi stajati pred kraljem. 6MeĆ°u njima bijahu Judejci: Daniel, Hananija, MiÅ”ael i Azarja. 7DvorjaniĆØki starjeÅ”ina nadjene im imena: Daniel Ʀe se zvati Baltazar, Hananija Å adrak, MiÅ”ael MeÅ”ak, Azarja Abed Nego. 8Daniel je u srcu odluĆØio da se neƦe okaljati kraljevim jelima i vinom s njegova stola, pa zamoli dvorjaniĆØkog starjeÅ”inu da ga poÅ”tedi te se ne okalja. 9Bog dade Danielu te naĆ°e dobrohotnost i smilovanje u dvorjaniĆØkog starjeÅ”ine. 10StarjeÅ”ina reĆØe Danielu: "Bojim se svoga gospodara kralja; on vam je odredio jelo i pilo, pa ako vidi da su vam lica mrÅ”avija nego u drugih djeĆØaka vaÅ”e dobi, ja Ʀu zbog vas biti kriv pred kraljem." 11Tada reĆØe Daniel ĆØuvaru koga bijaÅ”e dvorjaniĆØki starjeÅ”ina odredio Danielu, Hananiji, MiÅ”aelu i Azarji: 12"Molim te, pokuÅ”aj sa svojim slugama deset dana: neka nam se daje povrƦe za jelo i voda za pilo. 13Vidjet ƦeÅ” onda kakvi Ʀemo biti mi a kakvi djeĆØaci koji jedu od kraljevih jela, pa uĆØini sa svojim slugama po onome Å”to budeÅ” vidio." 14On pristade i stavi ih na kuÅ”nju deset dana. 15A nakon deset dana oni bijahu ljepÅ”i i ugojeniji nego svi djeĆØaci koji jeĆ°ahu od kraljevih jela. 16Od tada ĆØuvar dokinu njihova jela i obrok vina Å”to su imali piti te im davaÅ”e povrƦa. jako sretan
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: pon 30 srp 2007, 9:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nedavno je objavljeno u jednim besplatnim dnevnim novinama:
Citat:
ProsjeĆØan Hrvat mjeseĆØno pojede oko 6,2 kilograma kruha, neÅ”to viÅ”e od pet kilograma razliĆØitog voƦa, 3,7 kilograma krumpira, neÅ”to viÅ”e od kilogram i pol mesa peradi, a manje od 20 dekagrama teletine, popije neÅ”to viÅ”e od osam litara mlijeka, te oko dvije i pol litre mineralne ili izvorske vode (statistiĆØki podaci Državnog zavoda za statistiku za proÅ”lu godinu)

Shocked Shocked Shocked

Koji je to prosjeĆØan Hrvat??? Ono Å”to su zaboravili napisati, a sigurno bi razjasnilo stvari, jest koliki je bio ispitni, a koliki kontrolni uzorak Laughing

Šalu na stranu, ali postoji li itko tko bi se u potpunosti složio s ovim podacima??

KrenuvÅ”i od sebe i svoje obitelji (i ne gledajuƦi na svoju ljetnu ili dijetnu prehranu, nego ĆØisto realnog pogleda): nama je jedan kruh dnevno previÅ”e. Ja osobno mjeseĆØno pojedem maksimalno (i to je priliĆØno nategnuti maksimum) 1 kruh. Koliko je to kilograma kruha? Pet kila voƦa? U mjesec dana? a ne ne u tjedan dana! Krumpir razmislja ā€¦ kako ja ipak viÅ”e preferiram rižu, hah, 2 bi se kile mogle nabacat u 30 dana (ali kad bi se s t v a r n o bacale hehe). Å to se mesa tiĆØe, kod mene tu nisu puno fulali (ali ja sam svjesna da mesa konzumiram premalo i da mi svi sirevi koji ga ''mijenjaju'' ne mogu zamijeniti), ali vode! Ne proĆ°e dan da ne otvorimo bar jednu flaÅ”u (a ljeti i viÅ”e) od 1,5 l mineralne + najmanje 2 l obiĆØne (opet: mjeseĆØna koliĆØina iskoriÅ”tena u danu). Dvaput tjedno kupujemo paket od 12 litri mlijeka. Ok, nas ima troje, ali koliko je to mjeseĆØno po osobi?

Gdje su ti njihovi prosjeĆØni Hrvati?? Ne bih li i ja trebala spadati, barem djelomiĆØno u tu skupinu? Ili sam ja izvan prosjeka ?

angelous

PostanoPostano: pon 30 srp 2007, 10:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

eh, meni ovdje odgovaraju statistike za kruh, meso i mlijeko Very Happy
kruh jedem skoro uza svaki obrok....jednostavno mi je neobiĆØno neÅ”to jesti bez kruha(dobro, dogodi se da koji put zaboravim uzeti kruh Laughing )..
meso jedem...malo manje meso od peradi, ali....jedem...
a mlijeko Very Happy ..uf...e to je moje piƦe Laughing Laughing ...neznam ni sam koliko mlijeka mjeseĆØo potroÅ”im na kavu i kakao Laughing ....pogotovo kakao Laughing Laughing

a sad, voda i voƦe....vodu pijem kad sam žedan Laughing Laughing ('ko bi rek'o Laughing Laughing )...a voƦe..eh...voƦe jedem premalo....znam da nije najzdravije to, ali Å”to Ʀu Wink ...e sad, joÅ” neÅ”to...povrƦe isto jedem ĆØesto...ali kad jedem draže mi je pojesti ga sirovo nego skuhano Laughing Laughing

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i ĆØist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Srki

PostanoPostano: pon 30 srp 2007, 11:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja jedem premalo kruha,a niti mi ne treba puno. U ljetnim mjesecima pijem dosta vode i razne tekuƦine,pogotovo mineralne,koja mi je bolja nego voda za žeĆ°. VoƦa jedem dosta,ovisno koliko ga ima doma,ali i ja uvijek znam kupiti razne vrste voƦa. Meso pretjerano ne volim jesti,pogotovo u ljetnim mjesecima,a Å”to dalje od pljeskavica,ƦevapƦiƦa,za to i nisam. Rolling Eyes Volim pojesti ipak perad,janjetinu,teletinu,uglavnom lakÅ”e meso.
Ribu volim,ali opet ne previÅ”e,iako bi je trebalo ĆØeÅ”Ć¦e konzumirati.
PovrƦe ne volim pretjerano,samo ono odabrano.
Mlijeko volim,uglavnom hladno,iz tetrapaka.
Eh,ipak slatkoga dosta pojedem. Laughing Cool Nema do kolaĆØa! veseo Very Happy

Uglavnom, ljeti viŔe pijem nego Ŕto jedem,a zimi obrnuto...hehe! Laughing

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
banana

PostanoPostano: pon 30 srp 2007, 16:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hehe, ja se trenutno hranim bosanskim pitama.. Laughing
InaĆØe i ja ljeti puuno viÅ”e pijem nego Å”to jedeem..

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Korny

PostanoPostano: ned 04 stu 2007, 20:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U zadnje vrijeme je opet aktualna tema fast fooda iliti nezdrave hrane...stalno ĆØitam neÅ”to u novinama o tome ili gledam na tv...

Kako vi stojite s time? Sad kad je jesen, poĆØele su Å”kolske i fakultetske obaveze...?

Ja ove godine nemam ni vremena jesti, raspored mi je katastrofa...i dogodi mi se da sam cijele dane u Rijeci na ĆØokoladicama...ili strpam u sebe neki bezvezni sendviĆØ koji bi najraĆ°e ispovraƦala odmah nakon toga jer mi je užasan, a nemam vremena jesti....

grozno Rolling Eyes Confused Rolling Eyes

i onda se ĆØudim kad mi je slabo...ali zato npr. jedem puno mandarinki u ovo jesensko vrijeme... Smile

Otvori sva ĆØula - istinu traži,
da vjerujeŔ u dobro - to svijetu pokaži!
5rich
mod team

PostanoPostano: ned 04 stu 2007, 21:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i ja...
jednostavno nemam vremena jesti...trudim se dan zapoĆØeti voƦem..ali nejde mi uvijek..a nekad ono pecivo ili jabuka ili ĆØokolada,puding tj kaj veƦ pojedem mi zna biti celi dan,pa onda naveĆØer doĆ°em doma, i najedem se kaj ne znam kak se zovem..a to nije dobro..udebljat Ʀu se..

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
Srki

PostanoPostano: pon 05 stu 2007, 12:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nije dobro niti piti coca-colu,a evo sad sam popio jednu ĆØaÅ”u,jer nemam soka. InaĆØe,puno ĆØaja pijem,dnevno dvije Å”alice,nekad i viÅ”e.
Trudim se jesti Å”to viÅ”e voƦa i povrƦa.
sad sam proĆØitao,Å”to se tiĆØe ĆØokolade,da je zdravo i ljekovito,dnevno pojesti 3,4 kockice crne ĆØokolade,znaĆØi,jedan red.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.