HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 22 kol 2019, 16:11. Pogledaj neodgovorene postove
Gdje / kako naƦi osobu za vezu?
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Da li ste ikada bili u vezi?

Da 
67%
 67%  [ 37 ]
Ne 
32%
 32%  [ 18 ]

Ukupno glasova : 55

Autor Poruka
ƈokolada
iskljuĆØen

Spol: muško
PostanoPostano: čet 20 pro 2007, 22:55
PostNaslov : Gdje / kako naƦi osobu za vezu?
Citiraj i odgovori

Gdje, kako da mladi katolik naĆ°e svoju bolju polovicu? Embarassed
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pet 21 pro 2007, 12:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam djevojku naŔao u Frami.

Rekao bi da se gotovo svugdje može naƦi dobra osoba al na nekim mjestima su Å”anse veƦe.
Vrlo je važno (presudno) kojo stvari su temelj veze. zajedniĆØke.
Ako je zajedniĆØko ljubav prema Bogu onda Ʀe teÅ”ko može pogrijeÅ”iti.

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
5rich
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 21 pro 2007, 16:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

paaaaa....imala sam jednu "vezu" od godinu dana u svom kratkom životu..sve ostalo kudikamo...ono...shorty...ali tog deĆØka sam naÅ”la u crkvi...ali krvoga,ko i obiĆØno...a i joÅ” jendoga sam naÅ”la u crkvi..i neslavno je zavrÅ”ilo..ali ne gubim vjeru

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
logica

PostanoPostano: uto 25 pro 2007, 13:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

preko interneta (forum, grupe, spajalica...),
na predavanjima, susretima (mladih, molitvenim, izletima...),
u udrugama, radionicama, teĆØajevima (jezika, plesa...)
na utakmicama.

proĆØitaj poglavlje o traženju prave

Ti me rukom svojom nosiŔ, o Bože moj.
Gledam, ime moje piŔe na dlanu tvom.
BiliƦeva

PostanoPostano: uto 25 pro 2007, 15:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

preko posrednika????!!!!
Prijateljica poznaje mene, poznaje njega i pomisli pa oni bi se mogli upoznati, i eto........ dalje moliti Boga. Very Happy Very Happy Very Happy zaljubljeni

Uvelike zauzdavaj jezik i misli, te osjeƦaje redovito upravljaj Bogu, pa Ʀe se tvoj duh božanski ražariti.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
logica

PostanoPostano: uto 25 pro 2007, 23:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

BiliƦeva napisa:
preko posrednika????!!!!
Prijateljica poznaje mene, poznaje njega i pomisli pa oni bi se mogli upoznati, i eto........ dalje moliti Boga. Very Happy Very Happy Very Happy zaljubljeni

slažem se! moj brat tako naŔao djevojku. dobru djevojku.

Ti me rukom svojom nosiŔ, o Bože moj.
Gledam, ime moje piŔe na dlanu tvom.
vjernik

PostanoPostano: sri 26 pro 2007, 15:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

TeÅ”ko je pronaƦi odnosno upoznati osobu s kojom možeÅ” biti u vezi i kasnije u braku, ali nije nemoguƦe.Treba se moliti i tražiti.

Citat iz molitve sv.Antunu Padovanskom."mogao bih nerazboritoÅ”Ć¦u prouzrokovati nesreƦu za sve dane svoga života. Ali ti,dragi moj uĆØitelju,nemoj to nikada dopustiti..."
Može poslužiti Wink ne moram niŔta objaŔnjavati

"Objavljeno ti je, ĆØovjeĆØe, Å”to je dobro,
Ŕto Jahve traži od tebe:
samo ĆØini pravicu,
milosrĆ°e ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Anny

PostanoPostano: sri 26 pro 2007, 16:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e i ja se pitam gdje i kako naƦi bolju polovicu Question

ponekad se pitam želim li uopƦe naƦi
odgovor potpun joŔ nisam naŔla
pahuljica

PostanoPostano: ned 06 sij 2008, 22:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da nalaženje prave osobe nema puno veze sa postavljenim pitanjem gdje? odnosno sa lokacijom Wink Jer se takva osoba može naƦi usudila bih se reƦi skoro svugdje. A odgovor na kako? jest otvorenost srca i pouzdanost u Božji plan za nas. Bez predrasuda za bilo koga, i s molitvom da znamo prepoznati i cijeniti ono Å”to nam Bog Å”alje.
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 7:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pahuljica napisa:
Mislim da nalaženje prave osobe nema puno veze sa postavljenim pitanjem gdje? odnosno sa lokacijom Wink Jer se takva osoba može naƦi usudila bih se reƦi skoro svugdje. A odgovor na kako? jest otvorenost srca i pouzdanost u Božji plan za nas. Bez predrasuda za bilo koga, i s molitvom da znamo prepoznati i cijeniti ono Å”to nam Bog Å”alje.

Slažem se da se takva osoba može naƦi skoro svugdje, ali ne bih se potpuno složio da nalaženje prave osobe nema puno veze s lokacijom Wink Okolina i druÅ”tvo u kojem se netko kreƦe pokazuje odreĆ°enu sliku te osobe, kako gleda na život, na ljude oko sebe... Stoga je veƦa vjerojatnost da Ʀe mladi katolik naƦi onu svoju "bolju polovicu" kakvu bi želio (a želje su redovito u visinama Wink) na mjestima i zajednicama gdje postoji zdrava atmosfera ispunjena radoÅ”Ć¦u, poÅ”tovanjem, moralom... jako sretan Ne kažem iskljuĆØivo tamo, nego da je veƦa vjerojatnost Wink Evo, mnogi od nas su svjedoci divnih i Bogu odanih parova koji su se spojili preko raznih katoliĆØkih susreta, križnih puteva itd. Spontanost i Božja providnost, bez prisiljavanja sebe i drugoga, prijateljstvo kao temelj, a onda ako oboje žele - gradit dalje na tome Wink

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
merkat

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 9:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

SjeƦam se kako sam gledao neki vestren kao klinac.
DoĆ°e stranac u grad i pita žali se nekom ĆØiĆØi kako nema sreƦe s djevojkama ( baÅ” je izlazio iz bara ).
ƈiĆØa mu reĆØe , kako se cure ne traže u birtiji nego u crkvi ! Very Happy

TakoĆ°er me je tetka savjetovala u vezi cure.
Veli, odvezi je na sljeme bez da joj govoriÅ” kamo idete.
I stani kod kapelice ili crkvice i vidjet ĆØeÅ” po njenim reakcijama ( oĆØekivanjima ) je li za tebe.

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
El Pepe

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 12:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na placu se najviŔe cura upozna.

I odmah skužiÅ” koja zna biti domaƦica, koja je vegetarijanka...

Tak si ja to mislim
pahuljica

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 13:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:
pahuljica napisa:

Slažem se da se takva osoba može naƦi skoro svugdje, ali ne bih se potpuno složio da nalaženje prave osobe nema puno veze s lokacijom Wink Okolina i druÅ”tvo u kojem se netko kreƦe pokazuje odreĆ°enu sliku te osobe, kako gleda na život, na ljude oko sebe... Stoga je veƦa vjerojatnost da Ʀe mladi katolik naƦi onu svoju "bolju polovicu" kakvu bi želio (a želje su redovito u visinama Wink) na mjestima i zajednicama gdje postoji zdrava atmosfera ispunjena radoÅ”Ć¦u, poÅ”tovanjem, moralom... jako sretan Ne kažem iskljuĆØivo tamo, nego da je veƦa vjerojatnost Wink Evo, mnogi od nas su svjedoci divnih i Bogu odanih parova koji su se spojili preko raznih katoliĆØkih susreta, križnih puteva itd. Spontanost i Božja providnost, bez prisiljavanja sebe i drugoga, prijateljstvo kao temelj, a onda ako oboje žele - gradit dalje na tome Wink

Ja i dalje tvrdim da nema puno veze. Zar se mladi katolici mogu naƦi samo na križnim putevima i u Crkvi? Zar oni ne idu i u kafiƦe, roĆ°endane, razne druge aktivnosti, faks? Istina da viÅ”e mladih katolika možeÅ” naƦi na jednom križnom putu nego možda na faksu, ali za osobu tvog života nije dovoljno da je mladi katolik, ako razumijete Å”to hoƦu reƦi. Naravno, možda je nekome ovdje to dovoljno, eto, meni nije iako mi je najbitnije Wink
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 14:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
TakoĆ°er me je tetka savjetovala u vezi cure.
Veli, odvezi je na sljeme bez da joj govoriÅ” kamo idete.
I stani kod kapelice ili crkvice i vidjet ĆØeÅ” po njenim reakcijama ( oĆØekivanjima ) je li za tebe.

Dobraaa pljesak Wink

pahuljica napisa:
Žan napisa:

Ja i dalje tvrdim da nema puno veze. Zar se mladi katolici mogu naƦi samo na križnim putevima i u Crkvi? Zar oni ne idu i u kafiƦe, roĆ°endane, razne druge aktivnosti, faks? Istina da viÅ”e mladih katolika možeÅ” naƦi na jednom križnom putu nego možda na faksu, ali za osobu tvog života nije dovoljno da je mladi katolik, ako razumijete Å”to hoƦu reƦi. Naravno, možda je nekome ovdje to dovoljno, eto, meni nije iako mi je najbitnije Wink

Hehe Laughing Nigdje nije reĆØeno da se mladi katolici mogu naƦi SAMO na križnim putevima i u Crkvi (misliÅ” valjda u crkvi? Mladi katolik je uvijek u Crkvi Wink) tak da ne znam u ĆØemu mi toĆØno kontriraÅ”, jer nisi rekla niÅ”ta Å”to bi negiralo moje Wink Za osobu tvog života je bitno da ima dobre temelje (tj. trebalo bi bit), a dobre temelje ƦeÅ” prije naƦi u druÅ”tu i zajednicama koje spomenuh (primjeti da ih nisam imenovao i lokalizirao, nego okarakterizirao Wink) nego u bilo kojem kafiƦu, roĆ°endanu, faksu... Wink Jasna stvar da osobu svog života možeÅ” upoznat u kafiƦu, roĆ°endanu, na faksu il na nekom treƦem mjestu, nitko to ne negira - ali ovdje govorimo o veƦoj vjerojatnosti, tj. ajmo reƦ "sigurnijoj varijanti" belji se Wink

(Iv 13, 35)
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 15:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovaj Merkatov primjer koji mu je teta ispriĆØala je odliĆØan.

Ne znam jel netko vidje, al gore sam napisao da se prava osoba može naƦi svugdje al su negdje Å”anse veƦe! Wink
A ako ju upoznaŔ i na drugom mjestu onda se može primjeniti savjet Merkatove tete.

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
pahuljica

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 17:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:

Hehe Laughing Nigdje nije reĆØeno da se mladi katolici mogu naƦi SAMO na križnim putevima i u Crkvi (misliÅ” valjda u crkvi? Mladi katolik je uvijek u Crkvi Wink) tak da ne znam u ĆØemu mi toĆØno kontriraÅ”, jer nisi rekla niÅ”ta Å”to bi negiralo moje Wink Za osobu tvog života je bitno da ima dobre temelje (tj. trebalo bi bit), a dobre temelje ƦeÅ” prije naƦi u druÅ”tu i zajednicama koje spomenuh (primjeti da ih nisam imenovao i lokalizirao, nego okarakterizirao Wink) nego u bilo kojem kafiƦu, roĆ°endanu, faksu... Wink Jasna stvar da osobu svog života možeÅ” upoznat u kafiƦu, roĆ°endanu, na faksu il na nekom treƦem mjestu, nitko to ne negira - ali ovdje govorimo o veƦoj vjerojatnosti, tj. ajmo reƦ "sigurnijoj varijanti" belji se Wink

Ja nikome ne kontriram, tako da ne znam po ĆØemu si to toĆØno shvatio Wink Å to to za tebe toĆØno znaĆØi imati dobre temelje? Pa slažem se da Ʀu mlade katolike kao Å”to sam veƦ napisala prije naƦi u nekoj katoliĆØkoj zajednici i križnom putu nego npr. na fakultetu. Ali ti dobri temelji nisu dovoljni da naĆ°eÅ” osobu svog života. Å to ako ona i nema tako dobre temelje (iako ne znam da li mislimo na iste dobre temelje), zar to znaĆØi da ne može biti osoba mog života? Možda baÅ” zajedno moramo izgraditi te temelje. Možda ta osoba u svom životu nije imala Å”ansu izgraditi ih kao neki u svojim obiteljima koje su katoliĆØke, koje žive tu vjeru i koje prakticiraju tu vjeru. A možda ta osoba ima volju da ih izgradi, i možda joj baÅ” ja kao osoba njezina života u tome mogu najviÅ”e pomoƦi.

P.S. nisam znala da se mora na to paziti, inaĆØe znam razliku izmeĆ°u Crkve i crkve, ali sam mislila da u onoj mojoj reĆØenici to nije toliko važno, tj. da se lako shvati na Å”to se misli
Amistad

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 19:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pahuljica napisa:
dobri temelji nisu dovoljni da naĆ°eÅ” osobu svog života. Å to ako ona i nema tako dobre temelje (iako ne znam da li mislimo na iste dobre temelje), zar to znaĆØi da ne može biti osoba mog života? Možda baÅ” zajedno moramo izgraditi te temelje.....

Pahuljice, apsolutno si u pravu!!!!!!!!!!!!

Ja sam svoju djevojku, jos malo pa zenu, upoznao na ovom forumu, tocnije jednom od susreta!!!!!! veseo zaljubljeni hej jupi pusa

A mislim da svugdje mozete pronaci nekoga, samo treba biti otvoren!!! Obicno se ono pravo dogodi kada najmanje ocekujete! Vjerujte mi na rijec! Wink

"Ako nam život omoguƦi da naÅ”a ljubav ovlada nama, kao Å”to je njihova ljubav nosila njih, jednom, na kraju puta, možda možemo oĆØekivati da i mi umremo sretni." (SiniÅ”a GlavaÅ”eviƦ)
pahuljica

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 20:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Amistad napisa:

A mislim da svugdje mozete pronaci nekoga, samo treba biti otvoren!!! Obicno se ono pravo dogodi kada najmanje ocekujete! Vjerujte mi na rijec! Wink

Upravo to. Otvorenost je najbitnija, i tu ljudi najĆØeÅ”Ć¦e grijeÅ”e. Npr. u katoliĆØkim zajednicama su otvoreni i misle da tu moraju naƦi nekoga, a npr. na fakultetu su skroz zatvoreni jer vide da možda veƦina nisu neki vjernici. A možda baÅ” neka dobra duÅ”a ĆØeka u toj gomili Laughing
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 20:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pahuljica napisa:
Å to ako ona i nema tako dobre temelje (iako ne znam da li mislimo na iste dobre temelje), zar to znaĆØi da ne može biti osoba mog života? Možda baÅ” zajedno moramo izgraditi te temelje. Možda ta osoba u svom životu nije imala Å”ansu izgraditi ih kao neki u svojim obiteljima koje su katoliĆØke, koje žive tu vjeru i koje prakticiraju tu vjeru. A možda ta osoba ima volju da ih izgradi, i možda joj baÅ” ja kao osoba njezina života u tome mogu najviÅ”e pomoƦi.

Slažem se s ovim pljesak Wink

Kad kažem 'dobri temelji', onda mislim na temelje vjere i ĆØovjeĆØnosti Smile Al dobro kažeÅ”, svaki ĆØovjek ima svoje kriterije, neÅ”to Å”to je meni važno, tebi može bit totalno nevažno itd. tak da... Wink
Nema univerzalnog recepta gdje i kako naƦi osobu za vezu, on je individualan za svakoga i sve Å”to ovdje rekoh moje je osobno miÅ”ljenje koje za drugog ne mora funkcionirat Wink Kako ste rekli: spontanost i otvorenost, biti uvijek i svagdje ono Å”to jesi, i ako naiĆ°e osoba tvog života - osjetit ƦeÅ” jako sretan Wink

(Iv 13, 35)
smjeŔko

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 20:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kao Å”to je žan gore spominjao i ja sam jedna od onih koja se možda viÅ”e orjentirala na crkveni krug ljudi pri pronalasku svoje bolje polovice....tako eto svog ,danas muža, prvo sam vidla na jednom križnom putu...ali poÅ”to sam tam uvijek bila u organizaciji nisam imala puno prilike za razgovor sa drugima...ali eto nakon jednog PKP-a on se opet odluĆØio pojavit na forumu...kad smo skužili ko se krije iza kojeg nicka krenuli su uĆØestali pp-i pa živjeli forumaÅ”ki susreti i eto Smile Smile Smile Smile Smile srce srce srce srce srce sad u sretnom braku!!!! Ali nigdje ne treba bit zatvoren za tu moguƦnost jer nikad ne znaÅ” ni dan ni ĆØas kad Ʀe naiƦi ta osoba.....naÅ”i jedni jako dragi prijatelji se upoznali tako na naÅ”oj svadbi.....i eto uskoro i oni planiraju svatove,hvala Bogu na toj njihovoj otvorenosti!!!!!! Jedino mislim da je nekako malo lakÅ”e možda naƦ nama katolicima na tim nekim susretima jer kad si u kafiƦu obiĆØno si s nekim svojim druÅ”tvancem...ili ste na plesu gdje je glasna muzika....pa ne dolazi tolko možda susret ĆØesto do izražaja,razgovor....ali ne znaĆØi da se ne može dogoditi...zato vi koji tražite sretno vam bilo i uvijek budite otvoreni za nova poznanstva pa Å”to Bog da...a kad treba On uvijek da

LJUBAV UVIJEK POBJEƐUJE!!!!
mrvica85

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 21:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Blago vam se...Hvala Bogu, i daj Bože da bude joŔ takvih veza, brakova...

NiÅ”ta ne vuĆØe tako snažno i ne povezuje tako ĆØvrsto kao tanka nit ljubavi.
Korny

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 21:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hehe, baÅ” htjedoh napisati neÅ”to Å”to sad vidim da ste spomenuli, al joÅ” jednom za sve koje su izgubili nadu - vjerujte mi na rijeĆØ, kad se najmanje nadate, kad niÅ”ta viÅ”e ne oĆØekujete, naletite na nekoga negdje i ne možete vjerovati da vam se to dogodilo Laughing

I onda ste jupi

Laughing Laughing Laughing Laughing

just have faith! Wink

Otvori sva ĆØula - istinu traži,
da vjerujeŔ u dobro - to svijetu pokaži!
sike

PostanoPostano: uto 08 sij 2008, 12:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

smjeŔko napisa:
kad smo skužili ko se krije iza kojeg nicka krenuli su uĆØestali pp-i pa živjeli forumaÅ”ki susreti i eto Smile Smile Smile Smile Smile srce srce srce srce srce sad u sretnom braku!!!!

Jesam li rekao da treba ponovno oživjeti forumaŔke susrete? Vidite da ima nekog smisla Laughing

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
El Pepe

PostanoPostano: sri 09 sij 2008, 6:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam svoju pucu upoznal na placu v Koprivnici. Mal sam joj objasnil da SDP ni dobar i te politiĆØke stvari, tak smo se zagledavali i sad je se v redu. Laughing

Tak si ja to mislim
merkat

PostanoPostano: sri 09 sij 2008, 14:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni najdraže cure odlaze u ĆØasne, i kaj da sad ja radim ?
Cool

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.