HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 20 lis 2019, 4:03. Pogledaj neodgovorene postove
Biti u Crkvi ili biti u crkvi???
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
matejic

Spol: muško
PostanoPostano: pon 02 srp 2007, 15:10
PostNaslov : Biti u Crkvi ili biti u crkvi???
Citiraj i odgovori

Å to je za nas Crkva danas? Je li ona Crkva ili je crkva? Molimo li se mi u Crkvi ili se molimo u crkvi? MiÅ”ljenja sam da danas ide sve kroz materijal ne stvari i da ta Crkva postaje crkva... Ljudi sve viÅ”e postaju neproduhovljeni i veƦinu toga gledaju kroz materiju, kroz novac... Ma nije ni to problem Å”to oni gledaju kroz materiju veƦ je taj Å”to ta Crkva igra jako malu ulogu u njihovim životima u bilo kojem smislu!! Živimo u 21.st. i nije kao prije.. Sve viÅ”e se odbacuje Crkva, Teologija, Bog, Isus Krist....
Znam mnogo i mladih, a i starih koji idu u crkvu kako bi se reklo da su bili u crkvi..Pa ....neki idu da bi vidjelli kako se neĆØija kƦer obukla... neki idu da izogovara ju cijelo selo ili mjesto na putu od kuƦe do Crkve i na putu od Crkve do kuƦe.... Ne treba njima živi Bog, ne treba njima Duh Sv., Å”to Ʀe im BožiƦ, Å”to Ʀe im Uskrs...Ne treba im kada imaju nekog svog drugog Boga...Al i moram naglasiti: ƈast onima koji ne idu zbog toga...ĆØast onima koji idu zaista u Crkvu..
Crkvu treba gledati kao Crkvu i treba iƦi u Crkvu,a ne crkvu.. To je ono pravo, to je naÅ” život, to su temelji na kojima mi poĆØivamo....
Nadam se da ste se zapitali, tj.nadam se da idemo u Crkvu? Jesmo li se ikada zapitali koja je uloga nas u toj Crkvi, Ŕto pridonosi mo toj Crkvi?
I joÅ” jedno pitanje tj.proble m??? Å to je s onima koji su izmeĆ°u? Koji nisu ni u Crkvi, a nisu ni u crkvi???
Molit Ʀemo za njih da ipak doưu u ono pravo, da doưu u Crkvu...

Da li je odlazak u Crkvu zaista postao formalnost????????

Zadnja promjena: matejic; pon 02 srp 2007, 15:24; ukupno mijenjano 1 put.

Ne zaboravi: Svaki dan ti je pružen kao vjeĆØnost da budeÅ” sretan!!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Kristijan

PostanoPostano: pon 02 srp 2007, 15:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ZahvaljujuƦi medijima, danaÅ”njem naĆØinu života i blagoj (?) dekadenciji druÅ”tva, Crkva je nažalost sve manje "popularna", mladi koji idu redovito na mise i "ne daj Bože" kažu da se mole, u svom su druÅ”tvu ismijavani ili ih smatraju dvorskim ludama. . . Doživio sam par puta neÅ”to sliĆØno. Ali opet, Bogu hvala, ima i puno onih koji žive ili pokuÅ”avaju živjeti krÅ”Ć¦anskim životom.

Ja idem u crkvu koja mi pomaže da doživim Crkvu. . . U posljednje vrijeme me odlazak u katedralu neopisivo smiruje i dok sjedim tamo, ne razmiÅ”ljam ni o ĆØemu, samo meditiram. . . Ljudima je to smijeÅ”no.

Mislim da Crkva gubi utrku s modernim vremenom. Jako polako ali postojano. . . Crkva veƦinom poĆØiva na tradicionalnom, na onome Å”to je provjereno i dokazano uĆØinkovito (ovdje ne mislim na tradicionalnu misu konkretno, tako da se ne prebaci ovdje rasprava s druge teme Smile ), a ĆØovjeku se danas ne sviĆ°a tradicija i konzervatizam, hoƦe "nesputanost", "slobodu" i ine stvari koje bih mogao staviti pod navodnike. . . Eto to je problem. Sve Å”to je "zabranjeno", danaÅ”njem ĆØovjeku je slatko. Crkva propovjeda disiplinu i red, a mi to ne želimo (kažem mi kao kolektiv), želimo da nas se pusti na miru da budemo "slobodni".

Mislim da je na nama koji se trudimo red da animiramo ostatak umrtvljenih, ali problem je kada ja s 19 godina idem nekome od 42 priĆØati o Crkvi i njenom nauku, nitko me ne shvaƦa ozbiljno ili im idem na živce. . .

Za mene Ʀe uvijek ostati važne i crkva i Crkva. Kao Å”to jednom rekoh, dok postoji i jedan vjernik, sve skupa ima smisla. . .

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: pon 02 srp 2007, 15:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovo pitanje je vrlo složeno i slojevito.
PokuÅ”at Ʀu samo malo odgovoriti:
tradicionalno - gubi trku s vremenom - to je ĆØinjenica no isto tako ima joÅ” uvijek mnogo ljudi kojima je tradicija dovoljan razlog vjere i potpuno ih zadovoljava. Oprez da prebrzo ne izbacimo tradiciju iz igre.

Crkva ima kao druÅ”tvo svoja pravila, posebno u javnom slavljenju Boga - to mladi danas potpuno dobro shvaƦaju - ni jedan igraĆØ ne može igrati ako ne trenira (drži odreĆ°ene pravila) u sportu na pr. možeÅ” napredovati samo ako držiÅ” odreĆ°ena pravila. zato oprez i sa pravilima.

OsjeƦaj pripadnosti Crkvi - je neÅ”to Å”to se po sebi danas teÅ”ko može pravdati. Tu treba odgoj - na žalost zakazao je onaj temeljni odgoj za osjeƦaj pripadnosti Crkvi - župni (župski) vjeronauk. Ne želim kriviti nikoga ovo je ĆØinjenica!

Možda kasnije dodam joŔ po neŔto.

Å to da uzvratim Gospodinu za sve Å”to mi je uĆØinio?
ƈaÅ”u spasenja uzet Ʀu i Ime Gospodnje prizvat Ʀu.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 05 pro 2007, 12:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mene danas jako zaĆØuĆ°uje to da mnogo prije svega mladih ostaje ispred crkve iako ima mjesta u crkvi.
Radi se o zdravim osobama.

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
teta Jeja
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 18 sij 2008, 11:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nedavno nam je jedan tatin srednjoÅ”kolski prijatelj - tetraplegiĆØar (distrofiĆØar) ispriĆØao kako je poslao pismo svojoj župi (Siget) u kojem je zamolio za pomoƦ pitavÅ”i bi li mogli ti mladi koji su aktivni u župi (a mislim da svi ovdje znamo da u spomenutoj župi ima jako puno aktivne mladeži) mogli povremeno njemu pomoƦi.
koliko li je samo hrabrosti trebalo za takvu molbu!
odgovor je dobio na jednoj misi. sveƦenik je (ne znam koji, da li župnik ili neki drugi od fratara, ali to uopƦe nije ni važno) na misi proĆØitao to njegovo pismo, dodavÅ”i kako mladi nemaju vremena jer imaju drugih obaveza. oni, naime, snimaju CD. Exclamation

baÅ” sam zmotana! skroz sam zaboravila da je Isus iÅ”ao ovom zemljom pjevajuƦi i, obilazeƦi diskografske kuƦe, dijelio im svoj demo (kojeg je, vjerojatno, spržio Duh Sveti pretvorivÅ”i se, pritom, u plameni jezik Rolling Eyes ) i da je Zakeju rekao ''Danas mi je proboraviti u tvojoj kuƦi jer Ʀe jednoga dana o meni pjevati'' (usp. Lk 19,5b). stvarno mi nije jasno Shocked da nikada prije nisam primijetila redak u Bibliji gdje Isus kaže ''Primjer sam vam dao da i vi pjevate kao Å”to ja vama pjevah'' (usp. Iv 13,15)

kakvog onda smisla ima pjevati ''uzmi me u službe svoje'', ako u srcu misliÅ” ''ali samo one službe koje meni paÅ”u''?? kakvog smisla ima reƦi ''želim iƦi tamo gdje me Tvoja ljubav zove'' kada u cijeloj Bibliji ĆØitamo kako je Ljubav zvala gubave, hrome..., a niti jedan pisac ne donosi poziv: ''Idite i pjevajte po svem svijetu!''??

SveviÅ”nji, diĆØni Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, ĆØvrstu nadu i savrÅ”enu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvrŔim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sike

PostanoPostano: pet 18 sij 2008, 13:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Leli napisa:
nedavno nam je jedan tatin srednjoÅ”kolski prijatelj - tetraplegiĆØar (distrofiĆØar) ispriĆØao kako je poslao pismo svojoj župi (Siget) u kojem je zamolio za pomoƦ pitavÅ”i bi li mogli ti mladi koji su aktivni u župi (a mislim da svi ovdje znamo da u spomenutoj župi ima jako puno aktivne mladeži) mogli povremeno njemu pomoƦi.
odgovor je dobio na jednoj misi. sveƦenik je (ne znam koji, da li župnik ili neki drugi od fratara, ali to uopƦe nije ni važno) na misi proĆØitao to njegovo pismo, dodavÅ”i kako mladi nemaju vremena jer imaju drugih obaveza. oni, naime, snimaju CD. Exclamation

baÅ” sam zmotana! skroz sam zaboravila da je Isus iÅ”ao ovom zemljom pjevajuƦi i, obilazeƦi diskografske kuƦe, dijelio im svoj demo (kojeg je, vjerojatno, spržio Duh Sveti pretvorivÅ”i se, pritom, u plameni jezik Rolling Eyes ) i da je Zakeju rekao ''Danas mi je proboraviti u tvojoj kuƦi jer Ʀe jednoga dana o meni pjevati'' (usp. Lk 19,5b). stvarno mi nije jasno Shocked da nikada prije nisam primijetila redak u Bibliji gdje Isus kaže ''Primjer sam vam dao da i vi pjevate kao Å”to ja vama pjevah'' (usp. Iv 13,15)

kakvog onda smisla ima pjevati ''uzmi me u službe svoje'', ako u srcu misliÅ” ''ali samo one službe koje meni paÅ”u''?? kakvog smisla ima reƦi ''želim iƦi tamo gdje me Tvoja ljubav zove'' kada u cijeloj Bibliji ĆØitamo kako je Ljubav zvala gubave, hrome..., a niti jedan pisac ne donosi poziv: ''Idite i pjevajte po svem svijetu!''??

Leli, ovo je dobra pljuska i za SigeƦane ali i sve nas, pod koju god župu spadali, ako Ʀemo se ogluÅ”ivati na ovakve Kristove vapaje!!!

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Luka7

PostanoPostano: pet 18 sij 2008, 23:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, žalosno zbilja.

A sa ovom tezom da "Crkva gubi bitku sa modernim vremenom" se ja uopƦe nebi složio. ZaÅ”to? Pa zato jer je Bog oduvijek i njegove zapovijedi vrijede uvijek bez obzira u kojem se stoljeƦu nalazili, a ljudi su ti koji si umiÅ”ljaju da su "napredovali" i da sukladno s time mogu mjenjat Božje zapovijedi. Dakle ispravnije bi bilo reƦ da je moderni ĆØovijek taj koji gubi bitku.

Po ovim trendovima neƦu ni zamiÅ”ljat Å”ta bi bilo sa Crkvom za sto godina jer Bog neƦe dopustiti da svijet vijeĆØno stoji u ovakvoj otvorenoj pobuni protiv Njega u kakvoj je danas.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sub 19 sij 2008, 9:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bog je uvijek moderan i neponovljiv. Uvijek daje i otkriva neŔto novo. NepresuŔan izvor dobra.

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: teta Jeja
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: sub 19 sij 2008, 10:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Leli napisa:

Leli, ovo je dobra pljuska i za SigeƦane ali i sve nas, pod koju god župu spadali, ako Ʀemo se ogluÅ”ivati na ovakve Kristove vapaje!!!

Stvarno ne znam kaj da velim na ovo... I ja sam viÅ”e godina isto bil tamo aktivan i znam da tamo ima puno mladih koji su voljni pomoƦi. Istina da dosta njih ima jako puno posla, ali upravo oni najĆØeÅ”Ć¦e i nalaze najviÅ”e vremena za pomoƦ. Znam da kad god nam se reklo za takvo neÅ”to uvijek se bar po par ljudi javilo, a pogotovo za neÅ”to ovakvo. Ne znam kom se sve reklo za ovo jer ĆØesto ni mi nismo za puno toga opƦe ĆØuli, ali ako se znalo onda je ovo stvarno pljuska u obraz naÅ”em franjevaÅ”tvu...

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
franjo

PostanoPostano: sub 19 sij 2008, 13:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kao pripadnik benda koji svira u župi Sv. Križa u Sigetu, kao framaÅ”, i kao ĆØovjek osjecam se jako razoĆØarano.
neka se potpiÅ”e tko je taj tko je napisao ovo jer bi ga želio upoznati, ipak svi smo mi braƦa i sestre u Kristu.
s obzirom da u naÅ”oj župi postoji mali milijun organizacija koje se brinu o onima kojima treba pomoƦ izmeĆ°u kojih je i FRAMA, teÅ”ko mi je povjerovati da se bas sve oglusilo na molbu ovoga covjeka. zelio bih da bude jasno da u župi takoĆ°er djeluje oko stotinjak odraslih osoba koje se brinu za potrebite župljane, tako da ovim postom osuĆ°ujete i njih.

sigetska župa je jako aktivna u pogledu pomoƦi drugima.
cijepamo drva, kupujemo teÅ”ko pokretnim osobama, pomažemo starijima, siromaÅ”nima, beskuƦnicima, mladima i starima te svima kojima je potrebna pomoƦ. trebalo bi pitati njih za misljenje, ali vecina njih nema internet. mozemo pitati i djecu iz Brezovice ili starce iz starackog doma sv.Ana, ali ni oni nemaju internet. mislim da sve skupa obilazimo oko 300-400 osoba redovito i jos mnoge druge ako im je potrebna pomoƦ ako netko ima toliku potrebu da se sam uvjeri u to, kao nevjerni Toma, zelio bih jako rado da nam se prikljuĆØi i da nam pomogne jer nas je premalo.
tuzno je da netko iza leĆ°a pljuje po nekome i nekoj situaciji koju je samo nacuo iz nekog razgovora bez da je provjerio stvarno stanje stvari.
zao mi je sto postoji toliko ljutnje u ovom svijetu.
ja za toga ĆØovjeka nisam niti ĆØuo i ne sjecam se da je itko ikada spomenuo njega ili njegov problem na misi. oprostite, ali stvarno ima mnogo potrebitih. a i mi smo studenti, i to vecina studira farmaciju, medicinu i FER.

mladi župljani ne snimaju nikakav cd jer nemaju vremena. u naŔoj župi, naime, djeluje frama koja je i ovako prezauzeta raznim djelovanjima (a i neznamo bas pjevati Smile )
cd snima band koji svira na misi, ĆØiji ĆØlanovi nisu pripadnici ove župe veƦ dolaze na misu iz cijeloga grada (neki ĆØak i iz Dugog Sela),a neki ĆØlanovi su veƦ oženjeni ili rade u inozemstvu i moraju se brinuti za svoju obitelj. oni djeluju u svojim župama u duhu KrÅ”ĆØanstva, neki su pripadnici FSR-a. takoĆ°er ne snimaju cd u nikakvim diskografskim kuƦama veƦ sve plaƦaju iz svoga džepa a za snimanje toga cd-a stedjeli su 5 godina.
takoĆ°er u naÅ”oj župi sviraju i pripadnici poznatih duhovnih bendova, pa ste svojim postom i njih kritizirali.
jako mi je teÅ”ko kada vidim kako mi braƦa okreƦu leĆ°a, zato molim vas sve da razmislite prije nego javno nekoga kritizirate provjerite stvar detaljnije.
to stvarno nije lijepo i jako je bolno. a siguran sam da ne zelite nikoga povrijediti.
ako je ta osoba kojoj treba pomoƦ prijatelj oca ove oĆØito mlade osobe koja tako lijepo i rijeĆØito "popljuvala" svoju braƦu, zasto sama ne poduzme nesto u vezi toga da pomogne toj osobi?
bilo bi mi drago kada bi mi odgovorila na moj mail franjo.vuglec@gmail.com i jako cemo je rado ukljuĆØiti u djelovanje naÅ”e župe.

oprostite ako sam bio malo žustar u odgovoru, ali žustro pitanje zahtijeva žustri odgovor.
joÅ” jednom pozivam sve koji se žele prikljuĆØiti karitativnim i humanim akcijama u naÅ”oj župi da slodobno doĆ°u! ili ako samo želite vidjeti kako teku stvari takoĆ°er ste dobrodoÅ”li.
FRAMA ima susrete ponedjeljkom i petkom u 8.15!

i da... hvala na kritici, toga nikad dosta Smile
molim vas joÅ” jednom nemojte donositi preuranjene zakljuĆØke ili Å”iriti razne priĆØe koje nisu provjerene, jer tako cete povrijediti druge ljude oko sebe i u njima cete gasiti ono svijetlo koje bi trebalo postajati sve jace i jace u nasim medusobnim susretima. takoĆ°er molim vas nemojte koristiti citate iz Svetog Pisma da potkrijepite takve neispitane price.
hvala braco i sestre

gdje je ljubav,prijateljstvo, ondje je i Bog
sve nas sazda sad u jedno ljubav Krista!

divno je kad izlazim na svjetlo dok priviknu se oci ja znam da nisam sam
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: sri 23 sij 2008, 8:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:

ja sam protiv ikakvog nasilja, pa tako i fiziĆØkog, pa nisam htjela nikoga (osobno) Å”amarati, ali nisam mogla preÅ”utjeti...
istina je da sam si dopustila malo viÅ”e pjesniĆØke slobode i žao mi je ako sam nekoga time povrijedila, ali istina je da sam htjela ĆØuti reakcije i miÅ”ljenja ostalih na jedan takav komentar.
franjo napisa:
...zasto sama ne poduzme nesto u vezi toga da pomogne toj osobi?

Å”to se mojeg osobnog pomaganja tiĆØe - pa Å”to misliÅ” kako sam doÅ”la do te informacije?? otkad znam za sebe posjeƦujemo ga i pomažemo koliko je to u naÅ”oj moƦi i sukladno vremenu koje mu možemo posvetiti. ĆØinjenica je i da smo mi na drugom kraju grada i da nam on ne može i ne smije biti srediÅ”te svijeta i života iako treba konstantnu pomoƦ i njegu.

franjo napisa:
...u naÅ”oj župi postoji mali milijun organizacija koje se brinu o onima kojima treba pomoƦ izmeĆ°u kojih je i FRAMA...

a sada Ʀu opet biti malo zloĆØesta glede frame...
svaka ĆØast tebi i ostalima koji mi popravljaju miÅ”ljenje o framaÅ”ima (ne moram ih imenovati - mislim da svi znaju koji su srce), ali ja se ni dalje ne mogu oteti dojmu kako se ipak neki ne drže moralnih naĆØela i obeƦanja koja su dali, pa tako ĆØisto sumnjam da bi pomagali sužupljanima u potrebi. Å”toviÅ”e, osobno znam neke sigetske framaÅ”e veƦ dugi niz godina koji ne paze na predbraĆØnu ĆØistoƦu, niti misle da je sex za jednu noƦ s potpunim neznancem (i bez zaÅ”tite) iÅ”ta loÅ”e. javno ih neƦu imenovati, iako su neki od njih registrirani na forumu (ali mislim da ih veƦ odavno nema jer nisu objavili ni jedan post), ali privatno nikome neƦu preÅ”utjeti o kome je rijeĆØ, jer sam ā€“ iskreno ā€“ ponosna na sebe Å”to takva prijateljstva viÅ”e ne održavam.

maĆØi

PostanoPostano: sri 23 sij 2008, 10:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Å”toviÅ”e, osobno znam neke sigetske framaÅ”e veƦ dugi niz godina koji ne paze na predbraĆØnu ĆØistoƦu, niti misle da je sex za jednu noƦ s potpunim neznancem (i bez zaÅ”tite) iÅ”ta loÅ”e. javno ih neƦu imenovati, iako su neki od njih registrirani na forumu (ali mislim da ih veƦ odavno nema jer nisu objavili ni jedan post), ali privatno nikome neƦu preÅ”utjeti o kome je rijeĆØ, jer sam ā€“ iskreno ā€“ ponosna na sebe Å”to takva prijateljstva viÅ”e ne održavam.

samo da se nadovežem nakratko... i ja sam u Frami, duži niz godina i znam da ima ljudi koji ne održavaju svoje ObeƦanje dano Bogu. to je izmeĆ°u te idividue i Boga. ali to nije temelj na kojem možeÅ” prosuditi kakva je zapravo Frama. mladi smo i tražimo se. tako veƦina zapravo doĆ°e na Framu- tražeƦi odgovore na svoje pitanja. neki u svetom Franji vide uzora i žele ga slijediti dok drugi ne.

oni koji ga žele slijediti pomažu- mladima, starima, svim potrebitima. ali, ne može se svima pomoƦi. jer svi smo pozvani ĆØiniti dobra djela, bili mi u nekoj organizaciji ili ne. postoji niz Framinih akcija (na bratskoj, regijskoj ili nacionalnoj razini) i pomaže se koliko se može (bar sam ja stekla takav dojam..., ako se varam, molim da me netko ispravi)

pozvani smo ĆØiniti dobra djela tako noseƦi svoj križ. možda se nemože pomoƦi svima kojima je potrebna pomoƦ, ali zato moramo djelovati UJEDINJENO (bez kategotizacije) da se pomogne Å”to veƦem broju ljudi. nemojte se srditi ako vam katkad nitko ne želi pomoƦi- to je kuÅ”nja jer Gospodin misli da ste vi dovoljno jaki da to sami uĆØinite. no naÅ” dobri Otac se ne ogluÅ”uje na naÅ”e vapaje- "iÅ”tite i dat Ʀe vam se, tržite i naƦi Ʀete, kucajte i otvorit Ʀe vam se"
ali strpljivo. sve u svoje vrijeme jako sretan
Bvb*

Ti si ĆØuvar srca mog!
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: sri 23 sij 2008, 10:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

lijepo reĆØeno, maĆØi! Wink
ja ni ne prosuĆ°ujem framu po nekolicini, nego odreĆ°ene ljude koji (sluĆØajno ili namjerno) pripadaju upravo frami smatram dovoljno loÅ”im osobama da ih ne želim u svojoj blizini.
no, kako o samoj frami postoji druga tema, predlažem da eventualni nastavak razgovora o frami obavljamo tamo.

lusy8

PostanoPostano: sri 23 sij 2008, 20:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Draga Leli! lepi bil
Žao mi je Å”to tako misliÅ”.....iako nisam iz Zagreba, poznajem sve ĆØlanove benda koji su snimili cd (dobar glas daleko se ĆØuje pa i u moje južnije krajeve) i ne vidim u tome niÅ”ta loÅ”e...Onda po tvom ne bi postojao niti jedan cd duhovne glazbe...Neznam je si li ĆØula pjesmu koju su snimili, možeÅ” je naƦ na internetu, pa tko zna , možda promjeniÅ” miÅ”ljenje..
p.s. navijacica Jeshuanci samo naprijed!!! bend

"LJUBAV JE CILJ ŽIVOTA.

Tko živi za neŔto drugo,
uvijek Ʀe se prevariti."
banana

PostanoPostano: sri 23 sij 2008, 20:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma mislim da je Leli, izdvojivÅ”i primjer ovog poznanika, samo željela ukazati na propupuste koji nam se, nažalost i neopravdano, svima dogaĆ°aju.
Nije toliko ni važno da li je ili nije sveƦenik pismo proĆØitao na misi, da li su u pitanju stariji ili mlaĆ°i ĆØlanovi aktivni u toj župi..
veƦ to da se ĆØovjeku nije pomoglo, a vjerujem da se moglo!

isto tako mi se ĆØini da je Leli samo htjela ukazati na neke prioritete nas koji se smatramo dijelom Crkve.

Ali mene zanima neŔto drugo..
Može li mi tko dati Å”to jednostavniji odgovor za nekog tko se drži one koju ĆØesto ĆØujemo - "Bog da, Crkva ne!"?

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: čet 24 sij 2008, 8:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

banana napisa:
Može li mi tko dati Å”to jednostavniji odgovor za nekog tko se drži one koju ĆØesto ĆØujemo - "Bog da, Crkva ne!"?

Jednostavno reĆØeno: to ne može tako biti, to je svojevrsni paradoks. Crkva je mistiĆØno Tijelo Kristovo te kao takvo ne može biti odijeljena od Boga i po tome ne možeÅ” doživjeti Boga ako ne doživljavaÅ” Crkvu.

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
ivoo

PostanoPostano: čet 24 sij 2008, 11:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, ovdje je Leli osudila grijeh i na to smo svi pozvani. Nije ona napisala da nije u redu snimiti CD veƦ kako je banana napisala ona je samo htjela ukazati na neke prioritete nas koji se smatramo dijelom Crkve.
Ona je isto tako osudila loÅ”e ponaÅ”anje, ali ne možemo ĆØovjeka osuditi. Ona je kritizirala za konkretnu situaciju, a ja bih volio da i franjo nastavi ovdje pisati, a ne samo da se ovdje aktivirao kako bi reagirao na ovaj post i viÅ”e ne pisati. Svi smo mi jedna Crkva.
Pink Panther

PostanoPostano: čet 24 sij 2008, 18:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

banana napisa:

A da li dotiĆØna osoba prihvaƦa Isusa Krista i EvanĆ°elja?

Ako prihvaƦa, onda joj se može vrlo jednostavno odgovoriti: uputiti ju na Isusove rijeĆØi u samom EvanĆ°elju - npr. ono kad kaže "sagradit Ʀu Crkvu svoju i vrata paklena neƦe je nadvladati", ili kak kaže "ako [tvoj brat] ni Crkve ne posluÅ”a, neka ti bude kao poganin i carinik", ili kad kaže apostolima (a time i njihovim nasljednicima - sveƦenicima) "tko vas sluÅ”a, mene sluÅ”a; tko vas prezire, mene prezire"...

Ako ne prihvaƦa, onda je odgovor na žalost kompliciraniji...
franjo

PostanoPostano: pet 25 sij 2008, 11:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

franjo je prezatrpan poslom i stvarno jako slabo stigne ista drugo.

totalna je glupost odvajati crkvu i Boga.
crkva smo svi mi!
negdje sam cuo, kako smo mi vojska crkve...mi smo vojska Kristova i predodredeni smo i po krÅ”tenju dužni ĆØiniti dobro i biti svjedoci Krista ovome svijetu.

kada netko kaže Bog da, Crkva ne...onda to znaĆØi da se razoĆØarao u crkvu, tj. razoĆØarao se u nama, možda baÅ” u tebi!

gdje je nestalo: "pogledajte kako se ljube!"

draga Leli, zao mi je Å”to ne shvaƦaÅ” kako tim ljudima o kojima govoriÅ” nije lijepo to Å”to žive. njima je puno gore nego nama, kako bi se ti osjecala kada bi, kako kazes, spavala s nekim samo za jednu noc, oni znaju da je to grijeh, isto kao Å”to i ti znaÅ” da je grijeh nekoga ogovarati.
sigurno bi se osjecala ruzno i ostavljeno, i prazno.
ali ti se tako ne osjecas. oni imaju velik križ.
ne shvacas kako je njima isto toliko potrebna ponoc kao i tvom prijatelju. njihova se dusa razboljela, a kako smo mi braƦa i sestre, i dio crkve i Isusovog nauka, obavezali smo se time da pomažemo braƦi kojima je to potrebno.
Isus je u svima nama, ne samo u dobrima...i on sve ljubi jednoliko.
zapravo...njegova ljubav lijeĆØi rane duÅ”e....a njegova ljubav je u nama....
dakle ako napraviÅ” konkluziju toga...
Isus preko nas (crkve) lijeĆØi rane u drugim ljudima!

nitko od nas nije uistinu dobar! samo je jedan dobar!! to je ono najvažnije Ŕto moramo znati.
mi možemo samo težiti k dobrome...to je kao neki limes u beskonaĆØno.

iiiiiii takoĆ°er svi imamo potencijal ĆØiniti dobro! Smile
a da tako ĆØinimo nitko ne bi odvajao Crkvu od Boga!
bvb

divno je kad izlazim na svjetlo dok priviknu se oci ja znam da nisam sam
ivoo

PostanoPostano: pet 25 sij 2008, 22:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bogu hvala franjo da si s nama da stigneÅ” napisati Å”togod. Nadam se da ƦeÅ” tako s vremena na vrijeme kad uhvatiÅ” vremena od obveza napisati koji post i ĆØitati nas da se obogatiÅ” i ti nas obogatiÅ”. Lijepo si ovo napisao o Crkvi ali ovaj dio kad piÅ”eÅ” Leli, ĆØini mi se da si pogrijeÅ”io metu jer meni se barem nije uĆØinilo da je ona napisala da je ovim ljudima koji grijeÅ”e lijepo. Ne mislim da je ogovarala jer nije navela imena, samo je prozvala grijeh i to je jako bitno jer ako se stavlja ispod tepiha i pravi kao da toga nema onda se može dobiti dojam da mi to podržavamo. Zato bi ponovio tvoju reĆØenicu kada netko kaže Bog da, Crkva ne...onda to znaĆØi da se razoĆØarao u crkvu, tj. razoĆØarao se u nama, možda baÅ” u tebi! i baÅ” zbog toga je važno reƦi ti ljudima koji to rade da nije u redu, a ne se praviti kao da nije niÅ”ta i zataÅ”kavati. Radi drugih ljudi koji ako Ʀe mo konkretno gledaju prema tim ljudima koji su dali obeƦanja kao ljude iz Crkve i onda se razoĆØaraju kada vidu da i nema neke razlike izmeĆ°u njih( s tim da ovi mogu reƦi da oni i ne krÅ”e obeƦanja a ovi iz Crkve to rade jer to je onda dupli grijeh valjda znamo da kome je viÅ”e dano da se od njega viÅ”e i traži )
Ovaj dio gdje kažeÅ” da njima treba pomoƦi se slažem s tobom i mi smo tu da im pomognemo a ne da ih osuĆ°ujemo, Leli je osudila grijeh a mislim da je o toj razlici lijepo napisao giovi na temi osudivati grijeh a ne covjeka pa toplo preporuĆØam njegove postove. Wink
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.