HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 17 lis 2019, 10:52. Pogledaj neodgovorene postove
Klasika
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
heartsong

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 30 ožu 2006, 13:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

AnĆ°elina napisa:
Joj, u mom se mp3-ju stalno vrti klasika. Jeste ĆØuli kad onu izvedbu "Canite et psalite, omnes populi" od naÅ”eg skladatelja I. LukaĆØiƦa? (puno pitam, ha)

to smo, mislim, izvodili prije nekoliko godina.. jako lijepa muzika. Laughing Laughing Laughing Laughing

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
AnĆ°elina

PostanoPostano: sub 01 tra 2006, 19:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Stvarno je genijalan.

Mir svima !
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Daniel

Spol: muško
PostanoPostano: sri 26 tra 2006, 9:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prekrasan je doživljaj uƦi u baziliku Marije AnĆ°eoske u Asizu (Porcijunkulu) i ĆØuti Bacha na onim ogromnim orguljama. jako sretan

Bog moj i sve moje.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Dara

PostanoPostano: sri 26 tra 2006, 21:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

istinu danco zboris iako sam ja to rekla da je mozart a kad ono bach,ali sve u svemu jako lijepo

....Gospodin je moja snaga,moj mir....
MARIJA

PostanoPostano: čet 27 tra 2006, 9:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mozart je zakon! Cool

http://www.youtube.com/watch?v=B7kcKczSrDo&feature=related
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: pet 28 tra 2006, 12:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U katedrali sv. Vida u nedjelju 30.travnja koncert gregorijanskig spjevova, djela Mozarta, Schuberta i suvremene duhovne glazbe pod nazivom 'Sing to the Glory of the Lord'. nastupit ce solisti i zbor studenata Konzervatorija za crkvenu glazbu Nadbiskupije u St.Poeltenu u Austriji. Pocetak je u 19:30

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: uto 02 svi 2006, 8:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da je u ovo vazmeno vrijeme dobro malo posluÅ”ati Hendlovog "Mesiju". OdliĆØan je. Wink

Bog moj i sve moje.
heartsong

PostanoPostano: uto 02 svi 2006, 14:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo, cijeli ovaj semestar smo na akademiji radili veliki projekt "Requiem" W.A.Mozarta.
Bila mi je to odliĆØna prilike pobliže upoznat ovo veliĆØanstveno djelo koju je autor napisao za svoj vlastiti pogreb. Svaki dio je ljepÅ”i od prethodnog...

Predivno! Ne znam dali ste to imali priliku sluŔati, ali ako ju ulovite, nemojte propustiti!

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Daniel

PostanoPostano: uto 02 svi 2006, 15:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mozartov "Requiem" je stvarno veliĆØanstven. Vjerujem da su svi ĆØuli pojedini dio iz toga djela.

Bog moj i sve moje.
Žan
mod team leader

PostanoPostano: uto 02 svi 2006, 15:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Daniel napisa:
Mozartov "Requiem" je stvarno veliĆØanstven. Vjerujem da su svi ĆØuli pojedini dio iz toga djela.

Istina istina, Mozartov Requiem mi je baÅ” veliĆØanstven Smile
Kad sam ga nabavljao od sestre, ĆØudno me pogledala - zakaj bi to ja sluÅ”ao Laughing Laughing OĆØito je mislila da sam tad bio preneozbiljan za tak neÅ”to... A baÅ” me ozbiljno dotaklo Wink

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Happy

PostanoPostano: uto 02 svi 2006, 16:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A evo...kada veƦ priĆØamo o klasici. Ja sam sluÅ”ala Requiem veƦ x puta i moram reƦi da uvijek ostanem bez daha. U mojoj župi na Veliki petak župni zbor uvijek pjeva možda jedan od najljepÅ”ih stavaka Requiem-a: "Lacrimosa". Da vam se zaledi krv u žilama. Jadan Wolfgang nije možda niti bio svjestan da je to remek djelo sebi napisao. Njegov "Ave Verum corpus" je isto prekrasan.
Eto, Mozart, Bethoveen, a nadasve J.S. Bach me fasciniraju.
Uvijek me prolaze trnci kada sluÅ”am 9. Bethoveenovu simfoniju i redovito se rasplaĆØem kada se sjetim kako mu je moralo biti dok je to pisao. Njegovo, vjerojatno najgenijalnije, djelo...a kada ga je skladao bio je veƦ potpuno GLUH. Jel možete to zamisliti? Nemam drugog objaÅ”njenja za to, osim da je bio potpuno Bogom nadahnut, jer Oda radosti zaista i ostavlja takav dojam. Ako niste joÅ” posluÅ”ali....preporuĆØam je.
NiÅ”ta manje vrijedna mi nije niti Bachova "Muka po Mateju". Jest da traje nekih 4.5 sati, ali isplati se. Mislim da, kada bi je sluÅ”ao onaj koji nije vjernik, vjerojatno bi se obratio. Kolika je samo Božja prisutnost u tom djelu....Pa onda Bachova "Ave Maria" pa "Aria" ĆØini mi se u G-duru pa BrandeburÅ”ki koncerti...itd,itd.
...e da, jako volim Straussa i mlaĆ°eg i starijeg sve njihove valcere i plesove, Dvorzakove Slavenske plesove kao i Brahmsove MaĆ°arske plesove. ƈajkovskog, takoĆ°er. Albinonijev Adagio, pa zatim Boccherinijev Menuet. Vivaldijeva "ƈetiri god. doba" su krasna. Možda je to sve zato jer sam nekada plesala balet i svirala klavir, a i dolazim iz glazbeno relativno vudrene obitelji. Ne znam! jako sretan
Tko naĆ°e, neka si posluÅ”a djelo "Ma Vlast" Bedridcha Smetane i to stavak "Vltava". Prekrasan je. Da samo ĆØujete kako se glazbom može doĆØarati da iz malog potoĆØiƦa nastaje veliĆØanstvena rijeka!
Super vam je i koncert za klavir br.2 u c-molu S. Rachmaninov-a.

Ako vam je viŔe do dramskih remek djela onda je super posluŔati Puccinijevog "Turandota" ili "Toscu" ili pak Wagnerov "Prsten Niebelunga", "Tristana i Izoldu",...ali meni osobno je Wagner malo pretežak i naporan, iako je divan.
ViŔe volim Verdija: "Aida" (pogotovo onu famoznu ariju na Nilu), "Nabucco", "Traviata" itd.
Naravno, i hrvatska klasika je super: Zajc pogotvo, Gotovac, Lisinski...
Ma ljudi moji, ima toliko krasne klasiĆØne glazbe i toliko divnih skladatelja da bi se o tome dalo danima priĆØati. Mene jedino klasika može opustiti. Jednostavno, obožavam je. Jedino uz tihu klasiku mogu moliti. Svaka druga glazba me ne može držati u molitvenoj koncentraciji. Vjerujem da je klasika joÅ” jedan od, uistinu, beskrajno lijepih Darova Božjih.

Ipak...kad bi morala birat izmeĆ°u mnoÅ”tva, izabirem: J.S.Bach-a, Bethoveena i Mozarta. Po meni oni su bili genijalci Božji (bez obzira na Mozartovo masonsko opredjeljenje)!

Nemojte zamjerit na dugom postu, ali nisam si mogla pomoƦi Rolling Eyes jako sretan

Bog moj i sve moje... Wink
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: uto 02 svi 2006, 21:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Happy, svaka ĆØast, vidim da nam se ukus za klasiĆØnu glazbu uvelike poklapa.

Bog moj i sve moje.
AnĆ°elina

PostanoPostano: uto 02 svi 2006, 22:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajme, Happy, svaka ti ĆØast.
InaĆØe, ja sam negdje na poĆØetku upoznavanja s klasiĆØnom glazbom baÅ” i tog razloga kojeg je Happy spomenula: Božja prisutnost u toj glazbi. Zaista veliĆØanstven prikaz genijalnosti ĆØovjekovog uma. To JE umjetnost.

Sramota je Å”to joÅ” nisam ĆØula taj Mozzartov Requiem, ali ĆØim ga nabavim, pokuÅ”at Ʀu. "Mesiju" sam sluÅ”ala i zakon je, a "Muku po Mateju" bih isto voljela zavrtit u cd-playeru. Volim baroknu i renesansnu glazbu. To mi je baÅ” super. A nopose zborska pjevanja: Dvoržakov "Gospode, pomiluj" i Hr. misa u d-molu Borisa Papandopula je zakon. Beethovenova, Schumana i Shuberta neƦu ni spominjat jer se podrazumjevaju.

Mir svima !
Happy

PostanoPostano: sri 03 svi 2006, 6:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

...Ma, Bogu hvala za sve i Njemu svaka ĆØast. Hvala Mu, jer je nama mladima dao dar da volimo klasiku i da možemo o tome razglabati. Mislim da je to uistinu dar, jer mnogi mladi pa ĆØak i oni stariji (koji bi trebali posvetiti malo viÅ”e pažnje na "klasiĆØno obrazovanje") kolutaju oĆØima na prvi spomen nekog skladatelja, a ne daj Bože, na odlazak na koncert...Ja sam npr. prije dva mjeseca bila na baletu "Trnoružica" P. I. ƈajkovskog, žao mi je da nisam imala moguƦnosti iƦi na koncert BeĆØke filharmonije i BeĆØke državne opere u Lisinski krajem veljaĆØe. Naime, liste ĆØekanja su bile kilometarske, a i karte su bile oko 500-700kn. UŽAS!!! (Kaže mi frend koji u BeĆØu studira dirigiranje da ih tamo možete sluÅ”ati za max. 10 eura). Neki su me ĆØudno gledali kada sam rekla da sam iÅ”la u HNK na balet ili Å”to ĆØesto odem u Lisinski.
Premalo se, po mom miÅ”ljenju posveƦuje pažnje glazbi i to klasiĆØnoj, "predaleko" je naÅ”a zavrÅ”ena osnovna i srednja Å”kola u kojoj smo to sve uĆØili. Ostaje nam da se sami interesiramo ili ne interesiramo za tu glazbu. TeÅ”ko je to kraj gomile Å”unda i smeƦa od glazbe, da tako moram reƦi, koje nam nudi ovaj svijet. Zato i mislim da je voljeti klasiku veliki Dar.

A sve ove skladbe i skladatelje koje sam vam spomenula u prethodnom postu imam doma, ali nažalost na ploĆØama. Dio sam davno presnimila na kazete koje su veƦ izlizane od presluÅ”avanja. Tada kada je to moj pokojni djed sve nabavio, nije bilo cd-a. Tamo 50-tih, 60-tih i 70-tih. Sve mi je to prekrasna ostavÅ”tina. Voljela bi da mogu sve te ploĆØe kvalitetno prebaciti na cd-e i staviti u mp3 pa na internet i tako s vama podijeliti, jer su izvedbe svih tih skladbi vrhunske, ali nažalost takvu tehnologiju joÅ” nemam! tuzan tuzan

Uistinu je Bog silan u takvom stvaralaÅ”tvu...u klasiĆØnoj glazbi!

E da, zaboravila sam da jako volim naÅ”e puĆØke napjeve i mise. Redovito se kod nas na Veliki petak pjeva "PuĆØe moj" (dva muÅ”ka solista, a capella, dvoglasno) koji jednostavno "razara".
Ne znam dal ste sluÅ”ali, ali jako mi se sviĆ°a staroslavenska misa od Albe VidakoviƦa, a pogotovo "SvrÅ”i stopi moje".
OpƦenito, duhovni puĆØki napjevi i pjesme koje opisuju Muku i Korizmu, opƦenito. Klapsko pjevanje me oduÅ”evljava. Takva vrsta pjesme je najbolji dokaz koliko netko zna pjevati. A capella, intonativno toĆØno, s duÅ”om i srcem, BEZ IKAKVE MATRICE i PLEJBEKA, do kraja sebe izraziti...Pa ti sada vidi Å”to je pravo pjevanje! Laughing Laughing Razz. Preferiram klapu Cambi te Nostalgiju.
Jednako tako volim naŔu etno glazbu, odnosno folklor: pjesmu i ples koji uz to idu.
Možda to sve Å”to sam navela i ne ide u klasiku, ali je definitivno dio prebogate hrvatske baÅ”tine i zaista se može reƦi da imamo Å”to pokazati svijetu. Ne kaže se bez razloga da je Hrvatska dio Zemlje koju je Bog namijenio sebi, a kada je vidio, u raspodjeli zemalja ostalim narodima, da je na Hrvate zaboravio, onda je taj svoj komad DAROVAO nama!
Pa, eto, Bože, za taj ti dar zahvaljujem beskrajno!!!!!!!! jako sretan jako sretan jako sretan

Budite mi dobro i blagoslovljeni!
Pozdrav Cool

Daniel

PostanoPostano: sri 03 svi 2006, 9:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Happy baÅ” mi je drago Å”to si svojim postovima osvježila ovu temu. SviĆ°aju mi se tvoja razmiÅ”ljanja o klasiĆØnoj glazbi. Ono Å”to si rekla, neke temelje za sluÅ”anje i poznavanje klasiĆØne glazbe dobili smo svi u osnovnoj i srednjoj Å”koli, ali kao Å”to kažeÅ” "davno je to bilo", ja sam na isti naĆØin samoinicijativno poĆØeo sluÅ”ati i viÅ”e se interesirati za klasiĆØnu glazbu, pojedina djela koja mi se posebno sviĆ°aju, kao i za pojedine skladatelje.

Citat:
Zato i mislim da je voljeti klasiku veliki Dar.

Slažem se, a mislim da je joÅ” veƦi dar i razumjeti je.

kao povjesniĆØar uvijek sam nastojao sveobuhvatno prouĆØiti vrijeme kojim sam se bavio, tako da se nikada nisam zadržavao samo na pukoj faktografiji i uzroĆØno - posljediĆØnim vezama dogaĆ°anja u nekom vremenu, nego sam uvijek nastojao to vrijeme obuhvatiti i Å”ire tako da sam prouĆØavao književnost, umjetnost, glazbu i dr. Å”to je obilježilo pojedino povijesno razdoblje, te sam si time stvarao jasniju i obuhvatniju sliku vremena i ljudi u tome vremenu.

Bog moj i sve moje.
AnĆ°elina

PostanoPostano: sri 03 svi 2006, 18:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Joj, dragi moji, konaĆØno netko tko zaista raspoznaje umjetnost. Happy je dobro napisala spomenuvÅ”i smeƦe, kiĆØ i Å”und danaÅ”njice. To je zaista žalosno.

InaĆØe, klasika me poĆØela zanimati prije par mjeseci. Naime, VELIKI sam ljubitelj književnosti, to mi je zaista velika ljubav, to me ispunja i nekako uživam u tome. I sve to usko je povezano s klasikom i tom vrstom uopƦe. U svemu tome osjeƦam nadahnuƦe. Ljudi moji, niÅ”ta, ali zaista niÅ”ta se danas ne može mjeriti s takvim umovima - od Mozarta i Beethovena do ƈehova, Baudleaira, Å enoe itd itd.

Ne znam za vas, ali veliĆØina Božja u tome je preeeevelika i preeeoĆØita

Mir svima !
Happy

PostanoPostano: sri 03 svi 2006, 21:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi moji,
Znam da bi ovaj post možda trebao iƦi u neku temu o modernoj zabavnoj glazbi, ali upravo sam doÅ”la doma iz Lisinskog s koncerta dalmatinskih klapa: "Najbolje od dalmatinske Å”ansone, Å ibenik 1998-2005". JoÅ” ne mogu doƦi k sebi i htjedoh to podijelit s vama. Klapa Maslina je poĆØela s "Da te mogu pismom zvati", bio je H. RonĆØeviƦ, Arsen i Gabi, Meri CetiniƦ, klape More, Bonaca, Fortica, klapa Cambi...itd. te na kraju Tedi Spalato s prekrasnom pjesmom "Lipote gladan, jubavi žedan" i na kraju opet Maslina+cijela dvorana "Da te mogu pismom zvati". Predivnoooooo!!! Ovo je bio doživljaj, jer se ipak radi o naÅ”im vrlo, vrlo kvalitetnim pjevaĆØima. HRT je snimao i mislim da Ʀe za koji dan biti snimka (ako nije bio direktan prijenos) pa obavezno pogledajte!

Da se mi vratimo na klasiku...Ja bi u ovu vrstu glazbe svakako stavila soundtrack iz "Pasije". Tako je krasan! Znam ga vrlo ĆØesto sluÅ”ati. Stavila bi i soundtrack iz Gibsonovog filma "Hrabro srce" kao i mnoge druge.

...prije skoro godinu dana sam takoĆ°er bila, a gdje drugdje nego, u Lisinskom na koncertu. Na repertoaru: "Carmina burana", pjevao zbor I.G.KovaĆØiƦ, a dirigirao Vjekoslav Å utej! Sat vremena bez daha. NeobiĆØno djelo, ali fantastiĆØno i "podiže"! Sad Ʀe uskoro, za koji dan Goranovci opet pod Å utejevom palicom izvoditi Mozarta. Mislim da bi moglo biti jako dobro. Tko može, neka ode!
...A Å”to se književnosti tiĆØe...ja je nisam voljela onda kada mi je bila "najpotrebnija"...u Å”koli jako sretan jako sretan jako sretan . Nisam voljela ĆØitati i pisati lektiru, analizirati pjesme itd., ali zato sada sve Å”to sam propustila nadoknaĆ°ujem. Obožavam poeziju, ljubavnu ponajviÅ”e, a i prozna djela. Mene to takoĆ°er nadahnjuje. Eto, mogli bi pokrenuti temu o književnosti, a ja predlažem joÅ” jednu super temu: UMJETNOST, ali u smislu likovne umjetnosti, tj. povijesti umjetnosti. Sve to ima veze s klasikom...povezanost umjetnosti s glazbom, književnoÅ”Ć¦u, filozofijom, vjerom i naĆØinom života ljudi odreĆ°enog vremenskog perioda u razliĆØitim djelovima svijeta. Eto, možemo se i dalje Å”kolovati i obrazovati preko naÅ”eg foruma!!! jako sretan jako sretan jako sretan

Pozdrav i laka vam i blagoslovljena noƦ.

klara

PostanoPostano: sri 03 svi 2006, 21:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

samo usputni komentar ... Wink
nemojte otvarat nove teme o književnosti, pliiiiiiiiz .... Laughing Laughing Laughing
na Ostalim temama postoje veƦ dvije:
* Duhovno i ostalo Ŕtivo
* Književni susreti treƦe vrste ...

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Happy

PostanoPostano: čet 04 svi 2006, 5:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ok. Nema novih tema o književnosti!!! jako sretan

Daniel

PostanoPostano: čet 04 svi 2006, 8:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jasno da ne namjeravamo otvarati nove teme o književnosti, ovdje ipak priĆØamo o klasiĆØnoj glazbi, ali se u jednom segmentu moramo dotaknuti i književnih djela koja su poslužila kao podloga za libreto. Recimo "Carmina Burana" ili hrvatski "Bavarska Pjesma" je nastala iz istoimene zbirke pjesama koje je u 19. st. Carl Orff uglazbio. Naime "Carmina Burana" je zbirka pjesama razliĆØitih autora i razliĆØite tematika nastala u srednjem vijeku i ĆØuva se u jednom bavarskom samostanu. U toliko se moramo dotaknuti i književnosti i umjetnosti ako želimo analizirati neko klasiĆØno glazbeno djelo.

Bog moj i sve moje.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 03 srp 2007, 18:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Morate posluÅ”ati A.Dvoraka koncert za cello u h-molu (savrÅ”enstvo) TakoĆ°e njegovi simfoniju novi svijet
Dvorak je genijalac . Numero uno!

TakoĆ°e obratite pažnju na Rodriga - Concerto de aranjuez (ovo je malo novije) Ovo stavljam jer sviram klasiĆØnu gitaru.. he he

TakoĆ°e su lijepa Shumanova djela za klavir.... ili Chopinova!

Ako volite instrumentalnu glazbu onda obratite pažnju na
Al di meola , winter nights. Ali samo ovaj album. Kad ĆØujete ovu obradu Ave Marie plakat Ʀete!
logica

PostanoPostano: sri 11 srp 2007, 12:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne znam na koju bih temu ovo stavila.
Trenutno mi svira Andy Mckee - instrumental, akustiĆØna gitara.
Znate li ima li joÅ” sliĆØnih sviraĆØa? Instrumental, gitare...

meni lijepa pjesma

Malo neobiĆØna gitara

Ti me rukom svojom nosiŔ, o Bože moj.
Gledam, ime moje piŔe na dlanu tvom.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 11 srp 2007, 16:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

al di meola, album winter nights
gipsy kings imaju odliĆØnih instrumentala...
reflective moments of praise , imaju fenomenalne ako ih uspijeÅ” naƦi,
tomy emanuel takoĆ°e....

dosta? jako sretan
Xino

Spol: neodrešen
PostanoPostano: sri 29 kol 2007, 21:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

logica napisa:
Ne znam na koju bih temu ovo stavila.
Trenutno mi svira Andy Mckee - instrumental, akustiĆØna gitara.
Znate li ima li joÅ” sliĆØnih sviraĆØa? Instrumental, gitare...

meni lijepa pjesma

Malo neobiĆØna gitara

Ako ti se svidnja Mckee onda ce ti Trace Bundy biti jos bolji!
Barem meni, tip je stvarno genijalan
evo nesto od njega(ovo sam i naucio svirati nakon mnogo muke):
http://www.youtube.com/watch?v=N9to1auUNTk

Inace Mckee, Bundy i Justin King su famozni trojac koji koristi slicnu tehniku na gitari, ali meni je trace najbolji pa probaj poslusati..
Ficko

PostanoPostano: sub 19 sij 2008, 13:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Obožavam klasiĆØnu glazbu a trenutno mi je najdraža Bachova Toccata u d-molu !!! (to vam je ona skladba na orguljama koja se ĆØesto koristila na temu Drakule, ali je zpravo pisana za crkvene sadržaje)

Isto taku su mi prekrasni Moteti (vokalna glazba na latinskom jeziku sakralnog znaĆØaja) tipa: Kyre-palestrina-missae Papae Marceli....

Sve je ispraznost, samo ispraznost, živite u dobroti i jednostavnosti, budite dobri ako možete,jer sve drugo je ispraznost!
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.