HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 15 ruj 2019, 10:18. Pogledaj neodgovorene postove
Sai Baba
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : sai baba je...

ĆØudotvorac 
2%
 2%  [ 1 ]
luĆ°ak 
42%
 42%  [ 21 ]
"utjelovljeni" sotona 
30%
 30%  [ 15 ]
lažni prorok 
26%
 26%  [ 13 ]

Ukupno glasova : 50

Autor Poruka
sv.Franjo legenda

Spol: muško
PostanoPostano: pon 30 srp 2007, 9:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Doista je u ovom zadnjem postu, u potpunosti otkrio svoju narav.
Pala je maska....

Sada je zanimljivo proĆØitat njegove prve postove tzv miroljubive... pa onda kako su sve religije dobre pa na kraju kako je isus obmana i unosi strah... takva inspiracija može doƦi samo od neĆØasnog ...

Neka se proslavi ime Isusovo! molitva

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
angelous

PostanoPostano: pon 30 srp 2007, 18:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

eh...ma nemogu a da ne napiŔem tekst thompsonove pjesme

Svadjaju se narodi i rase
i proroci lazni zaludjuju mase
djeca, vjera, tijelo, prodaje se sve

Wink

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i ĆØist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
braslav

PostanoPostano: pon 30 srp 2007, 19:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A zasto nema anketa recimo opciju lazni prorok? Ili hostapler?
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pon 30 srp 2007, 20:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

braslav napisa:
A zasto nema anketa recimo opciju lazni prorok? Ili hostapler?

Zato jer autor teme nije predvidio tu opciju Wink Evo dodah lažnog proroka.

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
cassie-10

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 25 lis 2007, 5:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

belji se belji se belji se belji se belji se belji se belji se

Ako niŔta,onda je ona reklama za Red Bull pravi prikaz Sai Babe, to bi i ukratko bilo moje miŔljenje o njemu!!!!

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Ne zanima me koga poznajeÅ” i kako si dospio ovamo.Želim znati hoƦeÅ” li i dalje sa mnom stajati u žaru vatre i ne posustajati.
ƈokolada
iskljuĆØen

PostanoPostano: čet 25 lis 2007, 5:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

folirant sa dobrim maĆ°ioniĆØarskim trikovima
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pet 01 vel 2008, 13:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

NiÅ”ta posebno... I sotona može ĆØiniti ĆØuda... Ali on zarobljava... Wink

vjernik

PostanoPostano: ned 03 vel 2008, 12:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja Ʀu samo neÅ”to spomenuti.
DogaĆ°a mi se to, da kad se god zainteresiram npr. o Sai Babi, Hari KriÅ”ni
(da saznam o njima, a znamo tko su)...i proĆØitam neÅ”to o njima, ili joÅ” gore pogledam videa na you tubu, poĆØnu problemi.
U mojoj glavi poĆØnu se dogaĆ°at ĆØudne "nuspojave", osjeƦam se muĆØno i teÅ”ko,...

I nameƦe mi se da Isus nije jedini i pravi Bog !!
Stvarno mi mora bit dovoljno upozorenje iz Biblije, kad se govori o lažnim prorocima.

"Objavljeno ti je, ĆØovjeĆØe, Å”to je dobro,
Ŕto Jahve traži od tebe:
samo ĆØini pravicu,
milosrĆ°e ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: ned 03 vel 2008, 12:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vjernik napisa:
DogaĆ°a mi se to, da kad se god zainteresiram npr. o Sai Babi, Hari KriÅ”ni
(da saznam o njima, a znamo tko su)...i proĆØitam neÅ”to o njima, ili joÅ” gore pogledam videa na you tubu, poĆØnu problemi.
U mojoj glavi poĆØnu se dogaĆ°at ĆØudne "nuspojave", osjeƦam se muĆØno i teÅ”ko,...

I nameƦe mi se da Isus nije jedini i pravi Bog !!
Stvarno mi mora bit dovoljno upozorenje iz Biblije, kad se govori o lažnim prorocima.

"Ako vam tada tko rekne: 'Evo Krista ovdje! Eno ondje!' - ne vjerujte. Ustat Ʀe doista lažni kristi i lažni proroci i tvorit Ʀe znamenja i ĆØudesa da, bude li moguƦe, zavedu izabrane. Vi dakle budite na oprezu!" (Mk 13, 21-23)

Mislim da se svakom vjerniku kad-tad pojavi neka sumnja u sve ono Å”to vjeruje... Zato i kaže Isus da moramo biti na oprezu, jer lažnim prorocima je zadaƦa sipati uokolo svo bljeÅ”tavilo i primamljivo samo da zavedu, da ih pridobe na prvu loptu, onime Å”to se ĆØovjeku može najviÅ”e svidjeti... Treba biti na oprezu i ne se dati uvuƦi, ne dozvoliti si razmiÅ”ljati poput tih lažnih proroka i na taj naĆØin prepuÅ”tati se tome... Isus nas poziva da bdijemo i molimo da ne padnemo u napast. Å to sotona neprestano ĆØeka nad svakim? ƈeka samo trenutak blokade savjesti, trenutak kad dozvolimo savjesti da zaspi, i tad udara, nama se to sve ĆØini lijepo i ugoodnooo, i na kraju kad te grijeh baci u blato, oÅ”ine te i ne možeÅ” shvatit kako si dopustio taj grijeh, kako si sad potpuno svjestan ljage grijeha, a prije ne... I zato Isus poziva na bdijenje i molitvu, da nam savjest uvijek bude pripravna, da budemo spremni oduprijeti se kad nas neprijatelj želi izmanipulirati i sruÅ”iti... Tražiti utoĆØiÅ”te u Isusu Kristu, uvijek iznova k Njemu se utjecati. UpoznavajuƦi svoju vlastitu vjeru, Nauk naÅ”e Crkve, upoznavajuƦi EvanĆ°elje i Boga, postajemo sve jaĆØi i imuniji, postajemo zid u kojem se napasti obijaju kao valovi od stijene jako sretan Ne daj se, vjerniĆØe Smile Vjeruj - Krist Gospodin, Bog moj i tvoj, samo je jedan i zaista nema drugoga uz njega.

(Iv 13, 35)
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 03 vel 2008, 13:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vjernik napisa:

osjeƦam se muĆØno i teÅ”ko,...

Ja ovo osjetim kada sluÅ”am agresivnu glazbu... ili glazbu koja ima text kontra morala.... OsjeƦam kako to ruÅ”i moje dostojanstvo pred Bogom.

ivoo

PostanoPostano: ned 03 vel 2008, 22:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

eh, vjernik nažalost tako je a na sreƦu žan je opet napisao kao i uvijek post u kojem je sve reĆØeno.
O samom sai babi sam veƦ dao link na te seksualne delikte koje spominje Drago PleĆØko, a i piÅ”e dosta toga u ovoj temi ali kad je ĆØokolada iznio ove njegove stavove red je da se osvrnem jer zaista imaju negativan utjecaj kako vjernik kaže na glavu vjernika. Drago PleĆØko se stalno predstavlja kao znanstvenik i stalno kao neutralan ĆØovjek ali uvijek s jasnom tendencijom. U drugoj temi je ĆØokolada isto dao jedan njegov ĆØlanak gdje je napao ovaj forum a izmeĆ°u ostalog je napao da ne piÅ”emo njegovo prezime sa ĆØ veƦ sa Ʀ. A on sam svoje prezime u potpisu piÅ”e pogreÅ”no sa c a znamo da koristi tastaturu sa ĆØ i Ʀ jer njih koristi u tekstu. Isto tako tamo sam ukazao kako on iskrivljuje ĆØinjenice. Napisao sam Å”to je rekao u onoj emisiji a ovdje sam PleĆØko kaže da sai baba nije Bog ali da ono Å”to ĆØini nije trik hm? Tamo kaže da su to odlike Boga a ovdje da ipak nije Bog hehe. Ali ostavimo se mi njegovih miÅ”ljenja. Pozabavimo se mi na temelju ĆØega on kaže da nije trik? SlijedeƦi logiku PleĆØkova znanstvenoi istraživnja on to najvjerojatnije tvrdi zato jer sam Sai Baba kaže da nije trik. Drago je snimao i nije mogao otkriti trik, ali i na zapadu ima ljudi koji ĆØine trikove i ljudi ih snimaju i ne mogu skužiti trik, samo za razliku od Sai Babe ne tvrde da rade neÅ”to paranormalno niti se predstavljaju Bogovima, Evo primjer jednoga http://www.dcopperfield.com/
A Å”to se tiĆØe drugog posta Draga PleĆØka tiĆØe to pokazuje kakav je njegov stav prema yogi, reinkarnaciji i svemu tome. Nama bi to bilo isto kao da netko puta oi neĆØemu iz Harrya Pottera i ovaj odgovoara, svi znamo da je to bajka i da su ono izmiÅ”ljeni likovi, ali ovdje je i ovaj ninĆ°a koji postavlja pitanje i PleĆØko koji odgovara uvjereni u istinitost ovih nebuloza, priĆØama o avatarima reinkaranacijama i sliĆØnim da ne reĆØem Å”to. A za potvrdu toga sam dao neki dan i link gdje se vidi kojim se to zananstvenim poslom bavi Drago PleĆØko, on otkriva tko bio tko u proÅ”lom životu. Pa je otkrio zananstvenom metodom koju naravno taji da je Jadranka Kosor u proÅ”lom životu bila koreografkinja itd ali on se i tu opet pokazuje kao neutralan pa je i tu dao za nekakvu ravnotezu i Gordanu GrbiƦ iz SDP pa je i njoj tražio Å”to je bila u proÅ”lom životu. Netko tko zna osnove naÅ”e vjere trebao bi znati da mi vjerujemo u UskrsnuƦe i to je temelj naÅ”e vjere a ne u reinkarnaciju, to je temelj koji bi trebao znati svaki vjernik pa i el pepe, pa bi mu onda mnoge stvari bile jasnije Wink
ƈokolada
iskljuĆØen

PostanoPostano: pon 04 vel 2008, 9:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈekajte samo da postanem guru. Laughing Ali ja neƦu ljudima dijelit pepeo ko Sai Baba veƦ ĆØokolade od kojih se ne deblja. njam
mala_ive21

PostanoPostano: pon 04 vel 2008, 13:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da nam je Isus jasno rekao da Ʀe bit lažnih proroka,....mislim da pitanje sai babe pripada tome,bar ja tako vjerujem...
Vjerujem u Isusa,u Njegovo UskrsnuƦe,u Njegov drugi dolazak.... u sve ono Å”to molim u Vjerovanju na svetoj Misi i nitko,ama baÅ” nitko mi nemože prodavat nikakve priĆØe o reinkarnaciji,...i tim Å”arlatanskiim stvarima.Ako me je veƦ Isus spasio pa da kome Ʀu ja vjerovat onda....
Uostalom naŔ Bog jedini je siŔao k nama da bude jednak nama,...u svemu osim u grijehu.
Znam puno praktiĆØnih vjernika koji amo reƦ interesiraju se za sekte toga tipa.
Nepada mi napamet,to postoji isto ko Ŕto i sotona postoji.
Samo jednomu vjerujem,jednomu se molim,i samo Ʀe me Jedan spasiti,moj Spasitelj...nitko drugi nego Isus Krist.Zar da ja Njegov kalež trpljenja usporeĆ°ujem s iĆØim drugim???
(možda nije u skladu s temom i raspravom jednostavno to je moj komentar ko ima Ŕta protiv neka kaže)

.. kako bismo mogli uživati u nekoj stvari, ako je ne bismo ljubili? Ljubav prethodi i nadi. Jer nadamo se samo onome Ŕto ljubimo. Ljubav prethodi i mržnji. Jer mi mrzimo zlo samo za volju ljubavi koju gajimo prema dobru. (Franjo SaleŔki, Teotim)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
pingi

PostanoPostano: pon 04 vel 2008, 16:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nije mi jasno Å”to pored ove naÅ”e prekrasne krÅ”Ć¦anske vjere
netko traži "uokolo"?
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pon 04 vel 2008, 17:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pingi napisa:
nije mi jasno Å”to pored ove naÅ”e prekrasne krÅ”Ć¦anske vjere
netko traži "uokolo"?

Jer ne živi tu vjeru. Stuja lakÅ”e prolazi linijom manjeg otpora, tj. uokolo Å”araju oni koji bi željeli imat sve bez muke, na tacni, fino izglancano, miriÅ”ljavo itd., a upravo se to može najprije zapazit na "Å”tandovima" drugih... Kad ne živiÅ” vjeru, hodaÅ” oko tih "Å”tandova" i teÅ”ko ti je skužit da to ponuĆ°eno na njima nije stvarno, veƦ nacrtano na kartonu da prekrije ono iza...

(Iv 13, 35)
merkat

PostanoPostano: uto 05 vel 2008, 7:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"Tko nije samnom, protiv mene je "

Tko je imao milost Božju da kada se petlja s takvim stvarima, osjeti da je to od Ć°avla, nikada mu ne padne na pamet neÅ”to sliĆØno.
Belive me.

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
Fra Bubi

PostanoPostano: sri 15 lis 2008, 19:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Po meni je on najobiĆØniji lažni prorok! Jer nije dobro, po meni, govoriti nekome da je Sotona ili ne ili neÅ”to tome sliĆØno! Pustimo Boga da on da posljednji sud!! A sai baba kao takav odvlaĆØi one koji mu to dopuste! Na nama je da primjerom vratimo te ljude "pravoj vjeri"! Zar ne? Wink
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.