HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 23 svi 2019, 1:16. Pogledaj neodgovorene postove
Odricanje i post
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Postim

Nikada 
0%
 0%  [ 0 ]
par puta godiÅ”nje 
71%
 71%  [ 20 ]
petkom 
10%
 10%  [ 3 ]
vrlo ĆØesto 
17%
 17%  [ 5 ]

Ukupno glasova : 28

Autor Poruka
sike

Spol: muško
PostanoPostano: pet 03 ožu 2006, 14:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

heartsong napisa:
Neka mi netko pokaže veƦu žrtvu i veƦe odricanje od konkretnih djela ljubavi... Neka nam upravo Ljubav bude smjernica i najveƦa zapovjed kroz ovu korizmu, a ne tradicija, ne mi sami, ne ĆØak ni post, osobito nemrs, jer to niÅ”ta nije bez ljubavi Bogu milo...

Odreknimo se dijela svog slobodnog vremena u korist potrebitih oko nas i uĆØinit Ʀemo najbolju korizmu..
Nek se cigara i ĆØokolada odriĆØu oni od svijeta,kojima je to sport a mi se odreknimo topline svog doma,svoje udobnosti i izaĆ°imo meĆ°u one koji ne znaju Å”to je to topli dom..

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
pingi

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 03 ožu 2006, 15:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja se niĆØeg posebno nisam odrekla u korizmi, ali sam odluĆØila jedan dio svog slobodnog vremena podariti onima kojima je to potrebno. Tako npr. 2 put tjedno dolazim obaviti neke poslove u crkvi, i mislim da je to bolje nego da sam se neĆØeg odrekla.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: pet 03 ožu 2006, 16:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja djeci danas kažem na župskom vjeronauku hajde odrecite se jedne svoje omiljele TV serije. jednoglasno su odgovorili "Nema Ŕanse" :

Å to da uzvratim Gospodinu za sve Å”to mi je uĆØinio?
ƈaÅ”u spasenja uzet Ʀu i Ime Gospodnje prizvat Ʀu.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
klara

PostanoPostano: sub 04 ožu 2006, 9:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Subota nakon Pepelnice

A kad izaĆ°e odatle, opazi carinika, imenom Levi, gdje sjedi u carinarnici, pa mu reĆØe: "Hajde za mnom". On ostavi sve, ustade i poĆ°e za njim.
Lk 5, 27-28

NaÅ”i životi su odreĆ°eni da budu poput Isusovog. Potpuna nakana Isusova poslanja je da nas dovede kuƦi Ocu. Nije Isus doÅ”ao samo zato da nas oslobodi spona grijeha i smrti, nego je takoĆ°er doÅ”ao da nas uvede u intimnost svoga božanskog života. TeÅ”ko nam je zamisliti Å”to to znaĆØi. Imamo potrebu naglaÅ”avati razliku izmeĆ°u Isusa i nas. Vidimo Isusa kao sveznajuƦeg i svemoguƦeg Sina Božjeg koji je nedohvatljiv nama greÅ”nicima, nesavrÅ”enim ljudskim biƦima. Ali razmiÅ”ljajuƦi na taj naĆØin, zaboravljamo da je Isus doÅ”ao k nama da nam daruje svoj život. DoÅ”ao je da nas uzdigne do ljubljenog jedinstva s Ocem. Tek kad shvatimo radikalnu nakanu Isusova poslanja, moƦi Ʀemo razumjeti znaĆØenje duhovnog života. Sve Å”to pripada Isusu, dano je za nas.

ā€œBiti u svijetu a ne biti od svijeta.ā€ Ove rijeĆØi dobro sažimlju naĆØin Isusova govora o duhovnom životu. To je život u kojem smo potpuno transformirani Duhom ljubavi. Pa ipak, to je život u kojem se ĆØini da sve ostaje isto. Živjeti duhovni život ne znaĆØi da moramo ostaviti svoje obitelji, napustiti posao, ili promijeniti naĆØin rada; to ne znaĆØi da moramo napustiti druÅ”tvene i politiĆØke aktivnosti, ili izgubiti interes za literaturu i umjetnost; to ne zahtjeva ozbiljne oblike askeze ili duge sate molitve. Zapravo takve promijene mogu nekoga povuƦi iz duhovnog života. Za druge pak ljude radikalne promijene su bitne. Duhovni život se može živjeti na toliko naĆØina koliko je ljudi. Novost je u tome da se od mnoÅ”tva stvari okrenemo prema kraljevstvu Božjem. Novost je da smo osloboĆ°eni od prisile svoga svijeta i da priklonimo srce jedino potrebnom. Novost je da ne doživljavamo viÅ”e stvari, ljude, dogaĆ°aje kao beskonaĆØne uzroke briga, nego da ih poĆØnemo doživljavati kao bogatstvo razliĆØitih naĆØina kako nam se Bog objavljuje.

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
klara

PostanoPostano: sub 04 ožu 2006, 20:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prva korizmena nedjelja
Henri J.M. Nouwen

Gospodinu Bogu svom se klanjaj,
Njemu jedinom služi.

Mt 4,10

Isusu je bila najvažnija posluÅ”nost Ocu, i trajni život u njegovoj prisutnosti. Samo tako mu je postala jasna njegova zadaƦa u odnosu prema ljudima. To je put koji Isus preporuĆØa svojim apostolima: ā€œOvime se proslavlja moj Otac: da donosite mnogo roda i da budete moji uĆØenici.ā€ (Iv 15,8 ). ƈini se da se neprestano moramo podsjeƦati da je prva zapovijed, koja traži od nas da ljubimo Boga cijelim svojim srcem, svom duÅ”om i svim umom svojim, uistinu prva. Zanima me da li stvarno vjerujemo u to. Jer to znaĆØi da bismo trebali živjeti tako da dajemo bratu ĆØovjeku Å”to je viÅ”e moguƦe svoga srca, duÅ”e i uma, a u isto vrijeme ne zaboraviti Boga. ƈini se kao da svoju pažnju moramo razdijeliti izmeĆ°u Boga i bližnjega. No Isusov zahtjev je puno radikalniji. On zahtjeva da se potpuno predamo njemu i samo njemu. Bog želi naÅ”e ĆØitavo srce, sav razum i cijelu duÅ”u. To je ta bezuvjetna i bezrezervna ljubav prema Bogu koja nas dovodi do brige za bližnjega; ne kao aktivnost koja nas odvlaĆØi od Boga ili se natjeĆØe s naÅ”om pažnjom prema Bogu, nego kao izraz naÅ”e ljubavi prema Bogu koji se objavljuje kao Bog svih ljudi. U Bogu pronalazimo svoje bližnje i otkrivamo svoju odgovornost za njih. Možemo, dapaĆØe, reƦi da samo u Bogu naÅ” bližnji postaje bližnji, a ne da je to ugrožavanje naÅ”e slobode; i da je samo u Bogu i kroz Boga moguƦe naÅ”e služenje.

Ipak, znam da istinska radost dolazi kada dopuÅ”tam Bogu da me on voli na naĆØin na koji on to želi, bez obzira da li je to bolest ili zdravlje, promaÅ”aj ili uspjeh, siromaÅ”tvo ili bogatstvo, prezir ili slava. TeÅ”ko mi je reƦi: ā€œSa zahvalnoÅ”Ć¦u Ʀu prihvatiti, Gospodine, sve Å”to je tebi po volji. Neka bude volja tvoja.ā€ No kada uistinu vjerujem da je moj Otac ĆØista ljubav, sve viÅ”e je moguƦe to reƦi iz svega srca.
Charles de Foucauld je napisao molitvu predanja koja lijepo izražava duhovno shvaƦanje kakvo bih i sam želio imatiā€¦
ƈini se da je dobro moliti ovu molitvu ĆØesto. RijeĆØi su to sveca i pokazuju put kojim moramo iƦi. Shvatio sam da nikada svojom snagom ne mogu uĆØiniti da se ove rijeĆØi obistine. Ali Duh Isusov koji mi je dan može mi pomoƦi da se one ostvare. Znam da moj unutarnji mir ovisi o želji da ova molitva postane i moja osobna molitva.

Molitva

OĆØe, predajem se u tvoje ruke; ĆØini sa mnom Å”to želiÅ”.
Å togod uĆØiniÅ”, zahvaljujem ti; spreman sam na sve, prihvaƦam sve.
Neka se samo ispuni tvoja volja u meni, i u svim tvojim stvorenjima.
NiŔta drugo ne želim, o Gospodine.
U tvoje ruke predajem duŔu svoju; darujem ti je svom ljubavlju srca svoga,
Jer te volim, Gospodine, i imam potrebu da se predam u tvoje ruke, bez rezerve
I s bezgraniĆØnim povjerenjem.
Jer ti si moj Otac.

klara

PostanoPostano: uto 07 ožu 2006, 12:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Utorak prvog korizmenog tjedna

Kada molite, ne brbljajte kako to pogani ĆØine, jer misle da Ʀe biti usliÅ”ani zbog mnoÅ”tva rijeĆØi. Ne budite kao oni; zna Otac vaÅ” Å”to vam je potrebno i prije nego li ga zamolite.
Mt 6, 7-8

Mnogima od nas moliti ne znaĆØi niÅ”ta viÅ”e nego razgovarati s Bogom. I buduƦi da se obiĆØno ĆØini da je to priliĆØno jednostrani posao, molitva jednostavno znaĆØi govor Bogu. Ova je ideja dovoljna da stvori jake frustracije. Ako ukažem na problem, oĆØekujem rijeÅ”enje; postavim li pitanje, oĆØekujem odgovor; tražim li zaÅ”titu, oĆØekujem odgovor. I kada se ĆØini da govorim potpuno u prazno, nije ĆØudo da uskoro poĆØinjem sumnajti da je moj dijalog s Bogom zapravo monolog. Tada se pitam: Kome ja zapravo govorim, Bogu ili sebi?ā€¦
Kriza molitvenog života je u tome da naŔ um može biti ispunjen idejom Boga dok naŔe srce ostaje daleko od njega.

KonaĆØno, posluÅ”aj svoje srce. To je mjesto gdje ti Isus najintimnije govori. Molitva je prvenstveno i najvažnije - sluÅ”anje Isusa koji stanuje u dubini tvoga srca. On ne viĆØe. On se ne gura preda te. Njegov glas je skroman, sliĆØan Å”apatu, glas nježne ljubavi. Å togod ĆØiniÅ” od svog života, prvo posluÅ”aj Isusov glas u svom srcu. To sluÅ”anje mora biti aktivno i vrlo pažljivo jer, taj pun ljubavi Božji glas, može biti zagluÅ”en u naÅ”em nemirnom i buĆØnom svijetu. MoraÅ” odvojiti vremena svaki dan za aktivno sluÅ”anje Boga, barem dest minuta. Deset minuta svaki dan samo za Isusa može donijeti radikalne promijene tvoga života.
Uvidjet ƦeÅ” da nije lako biti miran cijelih deset minuta. Odmah ƦeÅ” otkriti da mnogi drugi glasovi, glasovi koji su vrlo buĆØni i zbunjujuƦi, glasovi koji ne dolaze od Boga, zahtjevaju tvoju pažnju. Ali ako ustrajeÅ” u svojem dnevnom molitvenom vremenu, tada ƦeÅ” polako ali sigurno ĆØuti nježni glas ljubavi i ĆØeznut ƦeÅ” sve viÅ”e i viÅ”e da ga sluÅ”aÅ”.

Duboka Å”utnja nas vodi do sumnje da je moliva, na prvom mjestu, primanje. ƈovjek koji moli je ĆØovjek koji stoji otvorenih ruku prema svijetu. On zna da Ʀe se Bog objaviti u prirodi koja ga okružuje, u ljudima koje sreƦe, u okolnostima u kojima se naĆ°e. On vjeruje da svijet drži Božja tajna unutar njega, i oĆØekuje da mu se tajna objavi. Molitva stvara otvorenost u kojoj se Bog daje ĆØovjeku. Uistinu, Bog se želi dati; želi se darovati ĆØovjeku kojega je stvorio, ĆØak moli da mu se dozvoli pristup u ljudsko srce.

Molitva
ZaŔto mi je, Bože, tako teŔko usmjeravati srce prema tebi?
ZaŔto moj um luta okolo, i zaŔto moje srce želi stvari koje me vode pogreŔnim putem?
Daj mi osjetiti tvoju prisutnost usred nemira.
Uzmi moje umorno tijelo, moj zbunjeni um i moju nemirnu duŔu u svoje ruke
I daruj mi mir, jednostavno samo mir.

sike

PostanoPostano: sub 01 tra 2006, 13:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kako vam ide do sada u Korizmi s odricanjima i djelima ljubavi?
ƈovjek nikad ne može biti zadovoljan ali vidim na sebi napredak u odnosu prema svojima doma,potrebitima te u svom odnosu prema Bogu.JoÅ” sve to treba biti 1000000 puta bolje,ali..

Nemojmo se pokolebati!Ako smo kiksali,pali,pridignimo se i poĆØnimo ispoĆØetka jer bližimo se vrhuncu!Pred nama je posljednji korizmeni tjedan a onda Veliki tjedan..

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
little_angel

PostanoPostano: sri 21 vel 2007, 19:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo, stigla nam je i Korizma... Wink
NajĆØeÅ”Ć¦e pitanje koje ljudi vežu uz nju jest ĆØega se odreƦi?
Neki se odriĆØu ĆØokolade, neki cigareta, a neki psovke.

NeƦu vas pitati da li ste se vi neĆØega odrekli, nego kakvo je vaÅ”e miÅ”ljenje o odricanju? Koji je uopƦe smisao odricanja?

Da li se za Korizmu nephodno neĆØega odreƦi? Ili puno veƦu dubinu i na kraju samo UskrsnuƦe donosi neÅ”to drugo? Možda da postanemo ustrajniji u molitvi? Da viÅ”e molimo? Možda da se napokon osvrnemo na ljude oko sebe? Da uvidimo njihove patnje i probleme? I na kraju - da budemo tu za njih?

Ili se odgovor na to pitanje razlikuje od osobe do osobe. Nekome Ʀe možda odricanje od neke drage navike biti žrtva koju Ʀe prikazati Bogu i zbog koje Ʀe možda duhovno rasti, a nekome Ʀe dobro djelo biti ono Å”to Ʀe ga približiti Uskrslome Kristu.

A ĆØemu uopƦe težimo u Korizmi? Å to je svakome od vas glavni cilj Korizme?

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Gogi

PostanoPostano: sri 21 vel 2007, 20:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa ja se uvijek pokuŔam necega odreci. Što se tice cinjenja dobrih djela i nepsovanja recimo, na to smo pozvani i tjekom cijele godine. Ja cu se ovu korizmu konkretno odrec crne kave. Nije kava sama po sebi toliko losa, al jednostavno poruka korizme za mene je da bez svega u zivotu mozemo osim bez Božje ljubavi.

Primit Ʀete snagu,
Duh Sveti siƦi ce na vas
i bit Ʀete mi svjedoci,
sve do na kraj svijeta!
Dj 1, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
MARIJA

PostanoPostano: sri 21 vel 2007, 20:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

za mene korizma znaĆØi duhovni rast,mjenjanje sebe...
Potrudit Ʀu se da svakodnevno budem na Euharistiji,odreƦi Ʀu se svega onoga Å”to je na bilo koji naĆØin prijeĆØilo da Bog bude u svakom trenu na prvom mjestu u mom srcu i životu,molit Ʀu se viÅ”e i eto-zaista se želim promijeniti ove korizme,a to je zapravo i njezina bit i za to Ʀe mi trebati puuuno Božje milosti...
Citat iz Biblije koji Ʀe me pratiti ove korizme: "Tražite najprije Božje kraljevstvo i sve drugo bit Ʀe vam nadodano."

jako sretan

http://www.youtube.com/watch?v=B7kcKczSrDo&feature=related
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: čet 29 ožu 2007, 20:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈitala sam da na zapadu post potjeĆØe i od nekrÅ”Ć¦anskog zaleĆ°a koje se zasniva na shvaƦanju da unos mesa, tj. životinja koje se seksualno razmnožavanju nije preporuĆØljiv kao unos ribe za koje se držalo da su aseksualne.

Å to se tiĆØe krÅ”Ć¦anskog shvaƦanja, post je nedjeljiv od molitve, solidarnosti...

"Ovo je post koji mi je po volji, rijeĆØ je Jahve Gospoda: Kidati okove nepravedne, razvezivat spone jarmene, puÅ”tati na slobodu potlaĆØene, slomiti sve jarmove; podijeliti kruh svoj s gladnima, uvesti pod krov svoj beskuƦnike, odjenuti onog koga vidiÅ” gola, i ne kriti se od onog tko je tvoje krvi."
(Iz 58,6-7).

Sad kad smo malo proÅ”tudirali Wink o Korizmi, mogli bismo malo i o postu. VaÅ”a razmiÅ”ljanja o postu koji je znaĆØajka ovih 40 dana? Možda iskustvo kroz ovu Korizmu (koja istina joÅ” nije proÅ”la, ali...)?

prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
banana

PostanoPostano: sri 06 vel 2008, 12:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pelepnica je - na ulaznim smo vratima joÅ” jedne Korizme!

Meni je predivna ona pjesma koja bi mogla biti i cilj Korizme, cijeloga života!

"O, da mi Te sresti
na uskrsno jutro
kao Magdalena
...
i ostati, Isuse s Tobom
dijelit taj osjeƦaj divan
osjeƦaj divan"

Blagoslovljen vam hod kroz Korizmu Wink !

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Lux

PostanoPostano: sri 06 vel 2008, 15:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja želim svima da ustraju u svojim odlukama.
Samo hrabro!

Ja sam svjedok Isusa Krista u duhu Don Bosca
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
mala_ive21

PostanoPostano: sri 06 vel 2008, 21:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Neka nam ova korizma svima bude prilika,iskoristimo je dobro i za sebe i druge,
neka nam dragi Bog pomogne u naŔim nastojanjima,..
želim vam svima blagoslovljeno ovo milosno vrijeme u koje smo uŔli. lepi bil

.. kako bismo mogli uživati u nekoj stvari, ako je ne bismo ljubili? Ljubav prethodi i nadi. Jer nadamo se samo onome Ŕto ljubimo. Ljubav prethodi i mržnji. Jer mi mrzimo zlo samo za volju ljubavi koju gajimo prema dobru. (Franjo SaleŔki, Teotim)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
merkat

PostanoPostano: čet 07 vel 2008, 9:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈega se odreƦi u korizmi ?
Možda sebe ?

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
Lux

PostanoPostano: čet 07 vel 2008, 10:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nije nužno samo se odricati. MožeŔ i nekaj dobro raditi.
To dobro može biti za tvoje osobno, a može i za druge.

little_angel

PostanoPostano: čet 07 vel 2008, 16:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lux napisa:

Osobno mislim da se trebamo odricati neke greÅ”ne navike koje se nikako ne možemo "rjeÅ”iti". Npr. ako se odreknemo psovke tih 40 dana, onda postoji velika moguƦnost da Ʀemo i nakon Korizme istrijebiti tu "naviku". Jer zaista ne vidim svrhu u odricanju od ĆØokolade ili mesa... Nit je straÅ”no loÅ”e to jesti (naravno ako se radi o umjerenim koliĆØinama Laughing ), nit je grijeh.

prvi znaci su pobjedi
Lux

PostanoPostano: čet 07 vel 2008, 21:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

little_angel napisa:
Lux napisa:

Osobno mislim da se trebamo odricati neke greÅ”ne navike koje se nikako ne možemo "rjeÅ”iti". Npr. ako se odreknemo psovke tih 40 dana, onda postoji velika moguƦnost da Ʀemo i nakon Korizme istrijebiti tu "naviku". Jer zaista ne vidim svrhu u odricanju od ĆØokolade ili mesa... Nit je straÅ”no loÅ”e to jesti (naravno ako se radi o umjerenim koliĆØinama Laughing ), nit je grijeh.

Apsolutno se slažem kaj se tiĆØe takvih odricanja.
Ja sam se tak prije 4-5 godina odreka psovke, a fakat sam puno psovao.

merkat

PostanoPostano: pet 08 vel 2008, 13:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

naravno da se može i treba neÅ”to dobro raditi, baÅ” danaÅ”nje ĆØitanje govori o postu i djelima gdje se djela stvaljaju ispred posta.
ali i odricanje i dobra djela mogu skupa a ne "ili".
vjerujem kako je odricanje put, oružje koje nas ĆØini boljima a takvi Ʀemo sigurno raditi dobra djela.
danas sam ĆØuo na hkr od prof.IvanĆØiƦa jednu monaÅ”ku izreku:
"umri prije smrti ". možda jest radikalnog prizvuka ali vjerujem u taj smisao.

itekako se može spojiti umiranje u sebi s djelima. primjer, ne idem na pizzu da bi taj novac dao siromahu...ne idem na utakmicu nego u posjet djeĆØjem ili domu za stare i nemoƦne...

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
mala_ive21

PostanoPostano: pet 08 vel 2008, 14:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

baŔ sam na pepelnicu sluŔala propovijed i stvarno mi je ostalo nekako urezano kad je fratar rekao da bi kroz korizmu trebale 3 komponente bit izražene i to ne jedna bez druge;POST,DOBRA DJELA I MOLITVA.
Ja bi se u potpunosti složila.
Jer post bez molitve po meni nema smisla,a kroz sve to trebala bi iƦ dobra djela.
Po meni odricanje nije ako se ja odreknem neĆØega i onda sam ljuta na cijeli svijet Å”to ja sad npr.nemogu puÅ”it kroz korizmu...etc
Kako trebamo provest korizmu lijepo nam piÅ”e u sv.Pismu,...mislim da ako to slijedimo da se neƦemo izgubiti u takozvanim odricanjima nego Ʀemo shvatit njihovu bit i onda Ʀe nam slaĆ°i bit;i post i pokora a dobra djela Ʀe samo biti kruna na sve to....

.. kako bismo mogli uživati u nekoj stvari, ako je ne bismo ljubili? Ljubav prethodi i nadi. Jer nadamo se samo onome Ŕto ljubimo. Ljubav prethodi i mržnji. Jer mi mrzimo zlo samo za volju ljubavi koju gajimo prema dobru. (Franjo SaleŔki, Teotim)
Ficko

PostanoPostano: pet 08 vel 2008, 20:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Po meni u korizmi ne bismo se trebali odriĆØati samo od neĆØega (materijalno odricanje), nego bismo se trebali odricati za neÅ”to ( ĆØiniti djela milosrĆ°a) moliti za osobe za koje nitko ne moli paziti na one koje nitko ne ĆØuva!
Otvoriti Isusu koji kuca!!! Very Happy Wink molitva
Molite!!!!
Neprestano molite!!!! molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva

Sve je ispraznost, samo ispraznost, živite u dobroti i jednostavnosti, budite dobri ako možete,jer sve drugo je ispraznost!
davorseljan

PostanoPostano: sub 09 vel 2008, 19:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ficko napisa:
Po meni u korizmi ne bismo se trebali odriĆØati samo od neĆØega (materijalno odricanje), nego bismo se trebali odricati za neÅ”to ( ĆØiniti djela milosrĆ°a) moliti za osobe za koje nitko ne moli paziti na one koje nitko ne ĆØuva!
Otvoriti Isusu koji kuca!!! Very Happy Wink molitva
Molite!!!!
Neprestano molite!!!! molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva

Slažem se sa ovim.

U radu je spas.
SINDJO87

PostanoPostano: sub 09 vel 2008, 22:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Post? Odricanje? Evo u ĆØetvrtak sam bio u poslastiĆØarnici. ( Ja tokom korizme petkom strogo postim, a ostalim danima se trudim jesto manje mesa, slatkiÅ”a) I tako ja u poslastiĆØarnici i stojim u redu, ĆØekam da kažem Å”ta želim, a muž i žena iza mene se dogovaraju Å”ta Ʀe. Kaže žena, a joj pa ja postim, ne bih niÅ”ta. Muž na to, ma kakav post, ostavi se toga, i naruĆØe dva kolaĆØa njoj, dva njemu.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
Anny

PostanoPostano: sub 09 vel 2008, 22:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Shocked Shocked Shocked

nemam komentara

samo Ʀu reƦ da korizma nije odricanje..........

Dami la mano, voglio restar per sempre insieme a Te
SINDJO87

PostanoPostano: sub 09 vel 2008, 23:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mnogi se na primer odreknu neĆØega Å”to vole, jedan od primera je ĆØokolada, i onda ide hvalisanje, e ja sam se odrekao ĆØokolade, znaÅ” kako mi je teÅ”ko, ja je jako volim, a ne jedem je uopÅ”te sada, e kako ja patim .... i to se nastavlja za svaki predmet odricanja. Nije stvar u tome, ako neko smatra da treba neĆØega da se odrekne, neka uĆØini to. Ako Ʀe se bolje oseĆØati zbog toga, neka istraje u tome. Neko Ʀe mnogo viÅ”e moliti, neko Ʀe se odreƦi neĆØega i mnogo Ʀe moliti ( zahvaljivati). Korizma je jedan period godine kada treba da pogledamo samoga sebe, da vidimo kakva smo osoba, ne da se hvalimo okolo, nego da se ponizno poklonimo Gospodinu i molimo, zahvaljujemo.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.