HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretranik Pretranik lanstvo lanstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 18 lis 2019, 9:05. Pogledaj neodgovorene postove
Katolièka prièest u Taizéu
Zaponi novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedea tema
Autor Poruka
ivoo

Spol: muko
PostanoPostano: et 31 sij 2008, 12:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja nisam rekao da si ti promijenio mišljenje veæ da si ga korigirao. Dakle ispravi me ako griješim, bio si pisao da ima spasenja izvan Crkve ( naveo sam ti i citat) isto si pisao da se ljudi spasu ako žive po pravilima svoje vjere ali si to korigirao kad je Franjo napisao da se radi o životu po kršæanskim pravilima. Prièao si o iluziji o obraæenju nekog muslimana tako tvrdeæi da je njima dovoljno to da žive po svojoj vjeri i da su dobri. Zato smo mi i reagirali
zbog tvoje interepretacije Katekizma Katolièke Crkve.
Citat koji ponavljaš je "Odluka o spasenju obuhvaca i one koji priznaju Stvoritelja, medju kojima su u prvom redu muslimani, koji se, ispovijedajuci da drze vjeru Abrahamovu, klanjaju s nama jedinomu, milosrdnom Bogu, koji ce suditi ljude u posljednji dan".
citat na koji sam ja veæ odgovorio kada sam napisao da su muslimani bliže Istini nego npr hindusi jer su oni ipak nešto prepisali od nas i Židova te prilagodili. Wink Ali to nema neke veze jer bitno je ono nema spasenja izvanm Crkve zato je biztan Franjin post koji si ti prihvatio na svu sreæu. Nitko se ne može spasiti ako ne prihvati Krista a ako ga prihvati onda je kršten željom, a veæ sam ponovio da Bog zna svaèije srce i zna da li ga prihvaæa.
Postoji i druga strana medalje s kojom æeš se vjerujem složiti da psotoje i katolici koji su kršteni i sve formalno ok ali stvarno ne prihvaæaju Krista, ali Bog pozna i njihovo srce i ako mogu prevariti nas ljude ne mogu prevariti Boga Wink
Korisniki profilPoalji privatnu poruku [Vrh]
coldplayer

PostanoPostano: et 31 sij 2008, 14:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ivoo napisa:
Ja nisam rekao da si ti promijenio mišljenje veæ da si ga korigirao. Dakle ispravi me ako griješim, bio si pisao da ima spasenja izvan Crkve ( naveo sam ti i citat) isto si pisao da se ljudi spasu ako žive po pravilima svoje vjere ali si to korigirao kad je Franjo napisao da se radi o životu po kršæanskim pravilima. Prièao si o iluziji o obraæenju nekog muslimana tako tvrdeæi da je njima dovoljno to da žive po svojoj vjeri i da su dobri. Zato smo mi i reagirali zbog tvoje interepretacije Katekizma Katolièke Crkve.

Prvo mi objasni što za tebe znaèi živjeti po kršæanskim pravilima? Živjeti po 10 Božjih zapovjedi? Ako da, koju od 10 Božjih zapovjedi krši musliman koji živi po pravilima svoje vjere?

ivoo napisa:
Citat koji ponavljaš je "Odluka o spasenju obuhvaca i one koji priznaju Stvoritelja, medju kojima su u prvom redu muslimani, koji se, ispovijedajuci da drze vjeru Abrahamovu, klanjaju s nama jedinomu, milosrdnom Bogu, koji ce suditi ljude u posljednji dan".
citat na koji sam ja veæ odgovorio kada sam napisao da su muslimani bliže Istini nego npr hindusi jer su oni ipak nešto prepisali od nas i Židova te prilagodili. Wink Ali to nema neke veze jer bitno je ono nema spasenja izvanm Crkve zato je biztan Franjin post koji si ti prihvatio na svu sreæu. Nitko se ne može spasiti ako ne prihvati Krista a ako ga prihvati onda je kršten željom, a veæ sam ponovio da Bog zna svaèije srce i zna da li ga prihvaæa.

Nitko ne spori da se èovjek ne može spasiti ako ne prihvati Krista, ali èini mi se da ti odbijaš moguænost da se Krista može prihvatiti i NAKON SMRTI. Pokaži mi gdje u Katekizmu piše da musliman mora ZA ŽIVOTA prihvatiti Krista da bi se spasio? Musliman koji za života prihvati Krista kao Spasitelja više nije musliman, nego je kršæanin. A u Katekizmu je izrièito navedeno da spasenje obuhvaæa i muslimane, dakle ljude koji žive svoj život po pravilima islama.
ivoo

PostanoPostano: et 31 sij 2008, 20:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nema nakon smrti prelazaka, odluka je konaèna isto kao i za anðele. Mi u ovom životu imamo šansu prihvatiti ili odbaciti Krista a nakon smrti nema promjene, tko ode u pakao nema prelaska. U trenutku smrti znamo svoju sudbinu, iz èistilišta se ide samo u raj ne ide se u pakao Wink
U èistilištu se èistimo da doðemo savršeni pred lice Božje.
Ova tvoja teza da ljude spašava to što žive po pravilima islama je nategnuta i netoèna je. Naravno da spasenje obuhvaæa i muslimane, pa Krist je došao da spasi sve ljude svijeta i on želi da se svi spasu, ali neæe oni biti spašeni zato što žive po pravilima Islama kako ti tvrdiš veæ æe biti spašeni ( oni koji budu) po milosrðu Božjem.
Po kršæanskim pravilima živjeti znaèi živjeti LJUBAV i kad se živi LJUBAV onda je srce otvoreno, otvoreno za sve ljude a samim tim i za Krista. Opet æu ponoviti samo Bog pozna svaèije srce. Netko može održavati svih deset zapovijedi ali biti zatvorena srca.
coldplayer

PostanoPostano: pet 01 vel 2008, 1:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ivoo napisa:
Po kršæanskim pravilima živjeti znaèi živjeti LJUBAV i kad se živi LJUBAV onda je srce otvoreno, otvoreno za sve ljude a samim tim i za Krista. Opet æu ponoviti samo Bog pozna svaèije srce. Netko može održavati svih deset zapovijedi ali biti zatvorena srca.

Dakle po tebi èovjek koji živi po pravilima islama ne može živjeti ljubav?
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pet 01 vel 2008, 9:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jesi li èuo za fetvu??? Znaèi po pravilima islama možeš ubiti èovjeka.... Kako æe se taj spasit osim ako se pokaje a neæe ako ga islam nauèava da je to dopušteno!

ne ubij, ni maèem, ni traèem!
ivoo

PostanoPostano: pet 01 vel 2008, 12:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

coldplayer napisa:
ivoo napisa:

Dakle po tebi èovjek koji živi po pravilima islama ne može živjeti ljubav?

Ja to nigdje nisam napisao Wink
Anðeo

PostanoPostano: pet 01 vel 2008, 12:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pink Panter napisa:
Citat:
Naravno da vjerujem u Božju svemoæ, ali iz toga nikakvom logikom ne slijedi da æe se svi spasiti. Na žalost, ne æe. Premda Bog silno ljubi svakog èovjeka, i premda bi, nedvojbeno, želio da se svi ljudi spase, i premda je on dao moguænost svakom èovjeku da se spasi, mi znademo na temelju Objave da se mnogi ne æe spasiti, jer vlastitom krivnjom odbijaju prihvatiti (pa èak ne žele ni ozbiljno razmotriti) naèin spasenja koji je Bog odredio i objavio.

Vi ovdje zastupate jedan posvemašnji relativizam i indiferentizam; samo mi onda nije jasno zašto na drugim temama kritizirate Jehovine svjedoke i kojekakve sekte, kad ionako ispada da je svejedno što netko vjeruje ili ne vjeruje, jer æe se, kao, svi spasiti.

Nisam ja ni rekao da æe se svi ljudi spasiti. Ali ti kažeš da se neæe spasiti ni muslimani, ni židovi, ni budisti, kao ni svi oni koji nisu prihvatili krštenje.
Pitanje: Hoæe li se spasiti Mojsije, Abraham, Zaharija - miljenici Božji koji isto tako nisu bili kršteni???[/quote]

Da nema Boga, ne bi bilo ni ateista.
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Pink Panther

PostanoPostano: pet 01 vel 2008, 18:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Anðeo napisa:
Pitanje: Hoæe li se spasiti Mojsije, Abraham, Zaharija - miljenici Božji koji isto tako nisu bili kršteni???

Hoæe, jer su živjeli pod starim zavjetom, kada krštenje nije bilo propisano.
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mail [Vrh]
Anðeo

PostanoPostano: uto 05 vel 2008, 13:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bog se ne mijenja!!!

Da nema Boga, ne bi bilo ni ateista.
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Pink Panther

PostanoPostano: uto 05 vel 2008, 20:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

...ali se njegovi savezi s ljudima mijenjaju.
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mail [Vrh]
zara

Spol: neodreen
PostanoPostano: et 07 vel 2008, 16:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pink Panther napisa:
majèe napisa:
Pink, u svim ovim raspravama, iznošenjima zakona, pravila i citata mislim da si zaboravio jednu jako vrlo bitnu stvar!
BOG JE LJUBAV!

Ne bih rekao, Majèe, da sam zaboravio; samo drukèije to shvaæam od tebe. Na kraju krajeva, odakle uopæe znamo da je Bog ljubav? To znamo iz Svetog Pisma ili Biblije.

ne,to znam iz života i iskustva Boga molitva

zaista nisam elokventna za ovu raspravu, nebi sada o njoj, donijela bi vlastito iskustvo, pa pomagajte ljudi kako znate!!!

dakle, na ovogodišnjem susretu u Ženevi, u nedjelju, u župi u kojoj smo bili smješteni ( katolièka župa svetog Martina, o koje ironije) umjesto mise imali smo "ekumensko slavlje" (zajedno sa susjednom protestantskom župom) na kojem je isto tako bila sveta prièest, bez objašnjenja, bez odvajanja, i bez svete mise zajednièka za katolike i protestante.
kasnije, na veèernjem sastanku animatora, župnik se "pohvalio" kako je to zabranjeno od Rima.
tu je stvar, za mene potpuno jasna, ali...

Exclamation mladi iz hrvatske to su smatrali super novinom i "vrlo zabavnim" za razliku od...
Exclamation a i... ova je župa pod jurizdikcijom lokalnog biskupa, to je stvar lokalnog biskupa, proširimo malo pogled i pogledajmo ostatak Katolièke Crkve, a ne samo Taize zajednicu koja je takva kakva je, a (Ukoliko mi dopuštate malo amaterske teologije) po djelima æete ih prepoznati.

hvala Vam
blagoslov!
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Zaponi novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne moe otvarati nove teme.
Ne moe odgovarati na postove.
Ne moe ureivati svoje postove.
Ne moe izbrisati svoje postove.
Ne moe glasovati u anketama.