HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 25 kol 2019, 16:05. Pogledaj neodgovorene postove
Volontiranje
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
mrvica85

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 13 ožu 2008, 21:47
PostNaslov : Volontiranje
Citiraj i odgovori

Nedavno je u Splitu održana Å”kola za volontere i to me potaknulo na otvaranje ove teme. Kakva su vaÅ”a iskustva s volontiranjem ? Tko sve može bit volonter ? ƈinjenica je da uvijek pomažemo/volontiramo unutar nekakve udruge, Crkve...a gotovo nikad u krugu svoje obitelji. ZaÅ”to?

NiÅ”ta ne vuĆØe tako snažno i ne povezuje tako ĆØvrsto kao tanka nit ljubavi.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: ned 23 ožu 2008, 17:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam volonter cijeli život u KC.
Moje je iskustvo sjajno i nebi ga mjenjao.
Iako sam anoniman volonter jer ja to javno ne govorim, za to do sada nisam dobio nikakvu nagradu i priznanje, mogu reƦi da se tu može puno nauĆØiti.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 23 ožu 2008, 23:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

volontiranje- služenje jest bit krÅ”Ć¦anstva

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
robert

PostanoPostano: pon 24 ožu 2008, 11:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moj otac je cijeli život volonter u Gradskom DruŔtvu crvenog križa, a ja sam volonter u Udruzi , doduŔe sad sam i predsjednik iste, ali volonter.
Ali kad se dotiĆØemo teme volonterstva kod mladih , vezano za dosadaÅ”nja iskustva i prisustvovanju raznih sastanaka i okruglih stolova na temu volonterstva, mislim da je prije toga jedan drugi faktor vrlo bitan.
To je ODGOJ.
Kako mladima usaditi smisao vrijednosti volonterstva u civilnom druÅ”tvu, kada nemaju osjeƦaja osnovnih vrijednosti, prema autoritetu, poÅ”tovanja prema starijima, prema imovini tuĆ°oj ni svojoj, prema vjeri, imaju vrlo nizak prag tolerancije, nemaju suosjeƦanja, doslovno skoro niĆØega Å”to je preduvjet da bi mogli shvatiti važnost volonterstva.
Jedino oni (rijetki) koji imaju barem ovo gore navedeno mogu biti dosegnuti predavanjima i apelima na volonterstvo.
Oni bogatih roditelja koji cijeli život imaju sve Å”to požele i oni "srednjeg" i siromaÅ”nijeg staleža koje najĆØeÅ”Ć¦e, na žalost, odgaja ulica rijetko Ʀe se naƦi u krugu volontera.
A broj volontera u naŔem druŔtvu je pravi pokazatelj i kakvo nam je druŔtvo.

DoduÅ”e i ja prvi za sebe priznam da sam se maksimalno posvetio volonterstvu tek kad mi se dijete razbolilo, ali sam imao sve gore navedene predispozicije, dok sam kao mlaĆ°i redovito volontirao npr. na ureĆ°enju okoliÅ”a Å”kole isl.

"Ljudi danas žive kao da Boga nema"
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
mrvica85

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 25 ožu 2008, 19:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se Roberte s tobom, osnovnih ljudskih vrijednosti gotovo da i nema...pomaganje, suosjeƦanje, služenje... uvijek sve to može napraviti netko drugi, zaÅ”to bi ja ? Mislim da nije nužno volontirati pri nekoj udruzi da bi nekom pomogao, da bi odvojio dio svog vremena da nekoga sasluÅ”aÅ”...to možemo i u krugu svoje obitelj.

NiÅ”ta ne vuĆØe tako snažno i ne povezuje tako ĆØvrsto kao tanka nit ljubavi.
robert

PostanoPostano: uto 25 ožu 2008, 22:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

@mrvica85
MožeŔ malo objasniti, zaŔto baŔ volontiranje u krugu obitelji?
/sorry Ŕto se nisam odmah osvrnuo na to u prvom postu/
Ne kontam baŔ na Ŕto ciljaŔ.

Zar to ne bi trebalo biti omeĆ°eno znakom jednakosti? Ako netko potrebuje pomoƦ zar mora biti dio obitelji da bi mu se dragovoljno pružila...
OBITELJ= (obitelj+susjedstvo+zajednica)

"Ljudi danas žive kao da Boga nema"
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.