HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 22 tra 2018, 4:37. Pogledaj neodgovorene postove
Volontiranje
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
mrvica85

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 13 ožu 2008, 21:47
PostNaslov : Volontiranje
Citiraj i odgovori

Nedavno je u Splitu održana škola za volontere i to me potaknulo na otvaranje ove teme. Kakva su vaša iskustva s volontiranjem ? Tko sve može bit volonter ? Činjenica je da uvijek pomažemo/volontiramo unutar nekakve udruge, Crkve...a gotovo nikad u krugu svoje obitelji. Zašto?

Ništa ne vuče tako snažno i ne povezuje tako čvrsto kao tanka nit ljubavi.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: ned 23 ožu 2008, 17:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam volonter cijeli život u KC.
Moje je iskustvo sjajno i nebi ga mjenjao.
Iako sam anoniman volonter jer ja to javno ne govorim, za to do sada nisam dobio nikakvu nagradu i priznanje, mogu reći da se tu može puno naučiti.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 23 ožu 2008, 23:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

volontiranje- služenje jest bit kršćanstva

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
robert

PostanoPostano: pon 24 ožu 2008, 11:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moj otac je cijeli život volonter u Gradskom Društvu crvenog križa, a ja sam volonter u Udruzi , doduše sad sam i predsjednik iste, ali volonter.
Ali kad se dotičemo teme volonterstva kod mladih , vezano za dosadašnja iskustva i prisustvovanju raznih sastanaka i okruglih stolova na temu volonterstva, mislim da je prije toga jedan drugi faktor vrlo bitan.
To je ODGOJ.
Kako mladima usaditi smisao vrijednosti volonterstva u civilnom društvu, kada nemaju osjećaja osnovnih vrijednosti, prema autoritetu, poštovanja prema starijima, prema imovini tuđoj ni svojoj, prema vjeri, imaju vrlo nizak prag tolerancije, nemaju suosjećanja, doslovno skoro ničega što je preduvjet da bi mogli shvatiti važnost volonterstva.
Jedino oni (rijetki) koji imaju barem ovo gore navedeno mogu biti dosegnuti predavanjima i apelima na volonterstvo.
Oni bogatih roditelja koji cijeli život imaju sve što požele i oni "srednjeg" i siromašnijeg staleža koje najčešće, na žalost, odgaja ulica rijetko će se naći u krugu volontera.
A broj volontera u našem društvu je pravi pokazatelj i kakvo nam je društvo.

Doduše i ja prvi za sebe priznam da sam se maksimalno posvetio volonterstvu tek kad mi se dijete razbolilo, ali sam imao sve gore navedene predispozicije, dok sam kao mlađi redovito volontirao npr. na uređenju okoliša škole isl.

"Ljudi danas žive kao da Boga nema"
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
mrvica85

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 25 ožu 2008, 19:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se Roberte s tobom, osnovnih ljudskih vrijednosti gotovo da i nema...pomaganje, suosjećanje, služenje... uvijek sve to može napraviti netko drugi, zašto bi ja ? Mislim da nije nužno volontirati pri nekoj udruzi da bi nekom pomogao, da bi odvojio dio svog vremena da nekoga saslušaš...to možemo i u krugu svoje obitelj.

Ništa ne vuče tako snažno i ne povezuje tako čvrsto kao tanka nit ljubavi.
robert

PostanoPostano: uto 25 ožu 2008, 22:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

@mrvica85
Možeš malo objasniti, zašto baš volontiranje u krugu obitelji?
/sorry što se nisam odmah osvrnuo na to u prvom postu/
Ne kontam baš na što ciljaš.

Zar to ne bi trebalo biti omeđeno znakom jednakosti? Ako netko potrebuje pomoć zar mora biti dio obitelji da bi mu se dragovoljno pružila...
OBITELJ= (obitelj+susjedstvo+zajednica)

"Ljudi danas žive kao da Boga nema"
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.