HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 14 lis 2019, 4:37. Pogledaj neodgovorene postove
Glazba na HKR-u
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
sv.Franjo legenda

Spol: muško
PostanoPostano: pon 31 ožu 2008, 11:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Å to se tiĆØe sumnjivih pjesama, smatram da takve ne postoje, barem se na puÅ”taju na HKR-u, postoje samo sumnjivi sluÅ”aĆØi. Primjerice, mene Ʀe Stairway to heaven oplemeniti i potaknuti na plemenite osjeƦaje puno prije duhovne pjesmice slabe kvalitete u kojoj se 368 puta spominje Isus, a jednog antikrÅ”Ć¦ana Ʀe ista ta duhovna pjesma izazvati da opsuje zbog naglaÅ”ene nekvalitete dok za vrijeme Stairwaya Ʀe smireno pjevuÅ”it.
Nije zlato sve Ŕto sja. Živjeli

ajme meni Å”ta sve neƦu proĆØitat!!!!

Tebi pjesma posveƦena sotoni oplemenjuje.. a posveƦena Isusu , a slabije je kvalitete može natjerati da opsuje...
E ja bi se zamislio tko se ovdje sumnjivi sluÅ”aĆØ!

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pon 31 ožu 2008, 13:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

O ukusim se ne govori.
Kada se gleda glazba tu je jako Ŕkakljivo.
I na H-epicentru imamo problema sa nekima kojima se glazba ne sviưa. Tako Ʀe biti i sa HKR-om.
Nitko nije savrÅ”en pa tako i ovaj naÅ” katoliĆØki medijski prostor.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Cordelia

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 31 ožu 2008, 14:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Franjo, na temelju ĆØega zakljuĆØujeÅ” da je "Stairway to Heaven" posveƦena Sotoni? pitam se ja sad!

There's a lady who's sure all that glitters is gold
And she's buying a stairway to heaven
And when she gets there she knows if the stores are closed
With a word she can get what she came for

There's a sign on the wall but she wants to be sure
And you know sometimes words have two meanings
In a tree by the brook there's a songbird who sings
Sometimes all of our thoughts are misgiven

There's a feeling I get when I look to the west
And my spirit is crying for leaving
In my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
And the voices of those who stand looking

And it's whispered that soon, if we all call the tune
Then the piper will lead us to reason
And a new day will dawn for those who stand long
And the forest will echo with laughter

And it makes me wonder

If there's a bustle in your hedgerow
Don't be alarmed now
It's just a spring clean for the May Queen

Yes there are two paths you can go by
but in the long run
There's still time to change the road you're on

Your head is humming and it won't go in case you don't know
The piper's calling you to join him
Dear lady can't you hear the wind blow and did you know
Your stairway lies on the whispering wind

And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul
There walks a lady we all know
Who shines white light and wants to show
How everything still turns to gold
And if you listen very hard
The tune will come to you at last
When all are one and one is all
To be a rock and not to roll

There's a lady who's sure all that glitters is gold
And when she gets there she knows if the stores are closed
With a word she can get what she came for

Question

"Ja sam Put, Istina i Život. Nitko ne dolazi Ocu osim po meni." (Iv 14,6)
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 31 ožu 2008, 15:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

led zeppelin su poznati po svom sotonskom opredjeljenju... svi albumi su im posveƦivani na crnim misama prije puÅ”tanja u prodaju...
To nije niŔta novo...

veƦ su davno raspravljali na tu temu ovdje na forumu.. Meni ta tema nije posebno zanimljiva al neke stvari treba imati na umu.

Cordelia

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 31 ožu 2008, 16:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Znam da se o tome raspravljalo, ali sve je ostalo na nagaĆ°anjima i "priĆØam ti priĆØu"... Pa me je zanimalo po ĆØemu je konkretno ova pjesma sotonistiĆØka.

InaĆØe, ni meni ta tema nije osobito zanimljiva - ali iz razloga Å”to se na takvim temama redovito raspravlja bez stvarnih argumenata, a prevladava wishful thinking i ideoloÅ”ki fanatizam.

"Ja sam Put, Istina i Život. Nitko ne dolazi Ocu osim po meni." (Iv 14,6)
El Gibbor

PostanoPostano: pon 31 ožu 2008, 20:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
led zeppelin su poznati po svom sotonskom opredjeljenju... svi albumi su im posveƦivani na crnim misama prije puÅ”tanja u prodaju...
To nije niŔta novo...

veƦ su davno raspravljali na tu temu ovdje na forumu.. Meni ta tema nije posebno zanimljiva al neke stvari treba imati na umu.

Cordelia je majstorski odgovorila tako da se ne trebam previÅ”e truditi. Samo tako strpat ljude u neke sotonske krugove i naposlijetku u pakao baÅ” i nije u duhu Onoga koji reĆØe "idi i ne grijeÅ”i viÅ”e". Pamet u glavu legendo ajoj
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 31 ožu 2008, 21:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

http://en.wikipedia.org/wiki/Stairway_to_Heaven

posluŔaj audio od Backmasking controversy pri dnu stranice...
nadam se da ne trebam prevodit ono Ŕto izgovara kada pjesma ide unatrag.... Ipak to nije za ovaj forum...

Ovu tematiku ne volim i klonim je se... Nadam se da vam je sada jasno da znam o ĆØem govorim...

Zato vas molim "pamet u glavu"

El Gibbor

PostanoPostano: uto 01 tra 2008, 8:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

http://en.wikipedia.org/wiki/Stairway_to_Heaven

posluŔaj audio od Backmasking controversy pri dnu stranice...
nadam se da ne trebam prevodit ono Ŕto izgovara kada pjesma ide unatrag.... Ipak to nije za ovaj forum...

Ovu tematiku ne volim i klonim je se... Nadam se da vam je sada jasno da znam o ĆØem govorim...

Zato vas molim "pamet u glavu"

Zanimljivo je da ĆØujeÅ” Å”to želiÅ” ĆØuti. ZaÅ”to si previdio njihovu apologiju?

Led Zeppelin has for the most part ignored such claims; for years the only comment came from Swan Song Records which issued the statement: "Our turntables only play in one directionā€”forwards". Led Zeppelin audio engineer Eddie Kramer confirmed this, calling the allegations "totally and utterly ridiculous. Why would they want to spend so much studio time doing something so dumb?"[28] Robert Plant expressed frustration with the accusations in an interview: "To me it's very sad, because 'Stairway to Heaven' was written with every best intention, and as far as reversing tapes and putting messages on the end, that's not my idea of making music

I zaista, koji bolesnik Ʀe sluÅ”ati pjesmu unatrag? Koji Ʀe bolesnik to svjesno raditi? Kladim se kada bi neke duhovne pjesme iÅ”ao pustiti unatrag naiÅ”ao bi na kojekakve poruke. To je stvar vjerojatnosti.
U ostalom, reci mi, kako utjeĆØe na tebe ta pjesma?? Ugodna je uhu, to je definitvno, a rijeĆØi su ĆØak i pouĆØne.
Dalje, gledajuƦi rijeĆØi i sluÅ”ajuƦi unatraÅ”ku verziju ispada da IF THERE IS zvuĆØi SATAN, e sad, koliko pjesama na svijetu postoji sa konstrukcijom IF THERE IS??? ZnaĆØi li to da svaka pjesma koja pjeva IF THERE IS zapravo veliĆØa sotonu jer unatrag to tako zvuĆØi????? IT'S JUST A SPRING bi bilo 666, da li svaka pjesma koja pjeva o proljeƦu je potencijalna sotonistiĆØka pjesma???
Naravno, sluÅ”ajuƦi unazad bilo koju pjesmu to izaziva jezu i nelagodu jer se radi o kakofoniji vokala. NiÅ”ta nije razgovjetno i svaÅ”ta bi sa dalo prevesti, i ako uzmemo psiholoÅ”ki moment, zbunjenost i jezu kojoj su izloženi sluÅ”aĆØi vrlo je jasno da Ʀe prosjeĆØni sluÅ”atelj krÅ”Ć¦anskih svjetonazora ostati sablažnjen i izostat Ʀe kritiĆØno promiÅ”ljanje.
I zadnje, to sve je otkrio neki baptistiĆØki sveƦenik. Poznate su nam njihove metode i manijakalni fundamentalizam. Nisu li svojevremeno pokuÅ”ali i rock glazbu na ĆØelu sa Presleyem proglasiti sotonistiĆØkom. Kada im to nije uspjelo od onda traže dlaku u jajetu, jer ako nema sotonista i velike zavjere njihova religioznost polako gubi smisao.
I sada kada sve zbrojimo: svjedoĆØanstvo samih autora pjesme i tehniĆØara koji je snimao, posluÅ”amo li i duhovne pjesme unatrag pa da vidimo Å”to one poruĆØuju, kako pjesma utjeĆØe na ljude - konkretno na tebe i mene, vjerojatnost i trud koji bi morali uložiti da naprave takvo Å”to, druge pjesme koje imaju istu konstrukciju pa nisu proglaÅ”ene sotonistiĆØkim - nisu ĆØak ni presluÅ”avane, smisao samog teksta, psiholoÅ”ki moment i fundamentalizam otkrivatelja ove zavjere; onda dobijemo zdravorazumski zakljuĆØak koji bi, ako bi ga suprotno protumaĆØili vrijeĆ°ao ljudski potencijal, a zakljuĆØak je da je u cijeloj toj priĆØi puno maÅ”te i malo ili nimalo istine.
Poruka ostaje, pamet u glavu!
coldplayer

PostanoPostano: uto 01 tra 2008, 10:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

OpƦenito mi se ĆØini da je danas meĆ°u vjernicima premalo zdravog razuma i da se u svakoj stvari, pa i najbanalnijoj, traži Božja poruka ili pak sotonistiĆØko djelovanje. Duh Sveti je duh razuma, On nas ĆØini normalnima i uravnoteženima, da živimo svoj život neoptereƦeni i slobodni, a ne da presluÅ”avamo pjesme unatrag (!?) i tražimo gdje Ʀe se ĆØuti rijeĆØ "Satan"...

Upaliti Ŕibicu mnogo je korisnije od proklinjanja tame
Benedikt XVI.
Gandalf

PostanoPostano: uto 01 tra 2008, 12:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo, baŔ bih se složio s ovom dvojicom... pa ko normalan sluŔa pjesme unatrag?

Kako? Ja nemam takav ureĆ°aj, i ne pada mi na pamet kupovati takvo Å”to.

A tko bi snimao naopako, i koliko bi to truda uzimalo?

Ma iskeno, briga me. SluŔao sam tu pjesmu prije, dok nisam znao za tu poruku u pozadini koju navodno "naŔa podsvijest sluŔa i vrti pjesmu unaprijed i unatrag, ulijevo i udesno" i nikad mi nije naŔkodila, i nisam postao sotonist.

Brijem da su tu podudarnost iskoristili u svoje vrijeme kako bi dobili na kultnosti benda...

Priznajem, Eaglesi sa Hotel California me viÅ”e ispunjavaju paranojom, (zbog ulice California di se nalazi sot. crkva i zbog nekog sot. sveƦenika koji je na naslovnici CD-a) ali je i dalje smatram predobrom pjesmom i nisam imao nikakvih problema zbog nje... bar za koje znam...

Znas sta...
neptun01

PostanoPostano: uto 01 tra 2008, 12:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hkr ne sluÅ”am zato Å”to ne znam koja je stanica, a kao drugo nznam dali uopƦe mogu uhvatiti ju.. tuzan inaĆØe sluÅ”am duhovnu glazbu i ĆØesto mi je puno bolja od svjetovne, ali ne znam na Å”to se misli kao duhovna ovdi, jer kat. rad. ne sluÅ”am..

Tvoj dodir je u meni odagnao bijeg, obnovio zavjet, slomio ponos da ne ostanem, ne padnem dolje (opet). Opet sasuÅ”en žeĆ°am za Tobom i veĆØeras, ovaj put zaista obnavljam svoju vjeru spaÅ”en u Tvojoj milosti i ljubavi.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 01 tra 2008, 18:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hotel californiju ne treba sluÅ”ati unatrag.. inaĆØe, pjeva o sotonskom obredu....
Ovu temu ne volim i klonim je se (nikad nigdje nisam pisao o njoj niti ikada raspravljam o njoj)jer se na nju uglavnom hvataju fanatici i ljudi koji vole misterije i sl... Meni to ne treba niti me zanima... Poznam te rock grupe jer sam sve sluŔao dok sam odrastao... Na ovo me je izazvao komentar da duhovna glazba loŔije kvalitete može izazvati na psovku...
Ovim zatvaram svoje izlaganje na ovu temu!

Gandalf

PostanoPostano: sri 02 tra 2008, 12:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mislim da je Isus u Sv.Pismu rekao 365 puta "ne bojte se"... (nisam brojao)... zato, NE BOJ SE Legendo!

Znas sta...
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 02 tra 2008, 17:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gandalf napisa:
mislim da je Isus u Sv.Pismu rekao 365 puta "ne bojte se"... (nisam brojao)... zato, NE BOJ SE Legendo!

365 tako je! Wink mislim da je u pitanju cijela Biblija!
i papa ivan pavao II je poĆØeo svoj pontifikat rijeĆØima Ne Bojte se!
Ipak je glazba i inspiracija koja je usmjerena prema Bogu neusporediva sa svim drugim! Very Happy
Pozz!

El Gibbor

PostanoPostano: čet 03 tra 2008, 11:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hotel californiju ne treba sluÅ”ati unatrag.. inaĆØe, pjeva o sotonskom obredu....
Ovu temu ne volim i klonim je se (nikad nigdje nisam pisao o njoj niti ikada raspravljam o njoj)jer se na nju uglavnom hvataju fanatici i ljudi koji vole misterije i sl... Meni to ne treba niti me zanima... Poznam te rock grupe jer sam sve sluŔao dok sam odrastao... Na ovo me je izazvao komentar da duhovna glazba loŔije kvalitete može izazvati na psovku...
Ovim zatvaram svoje izlaganje na ovu temu!

Kao i obiĆØno, legendo, ne dajeÅ” argumente veƦ subjektivno iznosiÅ” neke ĆØudne zakljuĆØke. KrÅ”Ć¦anstvo je vjera koja traži razumijevanje i u skladu s time sam se i upustio u raspravu, ali nisam dobio nikakve argumente s tvoje strane. Svatko ĆØista pogleda i zdrave pameti može sam donijeti zakljuĆØak na temelju naÅ”e rasprave pa stoga živio do neke nove rasprave u nadi da ƦeÅ” ponuditi bolje argumente i suvislije zakljuĆØke mislioc
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.