HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 23 lis 2018, 21:37. Pogledaj neodgovorene postove
Savjeti o stranim zemljama
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
sike

Spol: muško
PostanoPostano: uto 13 lip 2006, 13:30
PostNaslov : Savjeti o stranim zemljama
Citiraj i odgovori

Kako često netko od nas forumaša putuje van domovine,bilo bi dobro imate jednu ovakvu temu i sva pitanja u vezi nekih gradova,država gdje se putuje ovdje postaviti kako bi se lakše orjentirali po svijetu

Evo,za 2 tjedna putujem u Poljsku,u Krakow,pa onda malo u Czestohowu,zatim u Češku u Brno te na kraju Mađarsku u Estergom pa ako netko tamo nekog zna ili ima kakav koristan savjet..

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
~*slatka_austrijanka*~

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 19 pro 2007, 19:19
PostNaslov : savjete za austriju, francusku i madarsku
Citiraj i odgovori

hy:D

ja zivim u austriji. Ako ikad imadnete priliku da dodete ovamo ponesite obavezno kisobran sa sobom i fotoaparat Smile
Vrime se ovdje mijenja za cas...
Ako ce te za francusku- eh onda se dobro cuvajte onih ljudi na bazaru. Francusi su jako prijatni ljudi ali samo su uvik malo u stresu.
A ako odlucite ici za madarsku u budapestu-tamo se cuvajte lopova. Mojoj frendici su u vlaku ukrali digitalnu fotokameru. Nas je bilo oko 10 ljudi u vlaku i nitko nije primjetio tu kradu. Torbe nek vam budu uvik uz tijelo! I ako budete u Hotel pazite sta jedete. Nije bas sve frisko jako sretan

Eto to je to. Nadam se da sam bar netkome pomogla Wink

~* Život svakog čovjeka je bajka koju je napisala Božja ruka *~
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: sri 19 pro 2007, 19:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kad govorimo o mađarkoj,nije ni sve fino...govorim izu iskustva

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
magivek

PostanoPostano: sri 19 pro 2007, 21:37
PostNaslov : Re: savjete za austriju, francusku i madarsku
Citiraj i odgovori

~*slatka_austrijanka*~ napisa:
hy jako sretan

ja zivim u austriji. Ako ikad imadnete priliku da dodete ovamo ponesite obavezno kisobran sa sobom i fotoaparat Smile
Vrime se ovdje mijenja za cas...
Ako ce te za francusku- eh onda se dobro cuvajte onih ljudi na bazaru. Francusi su jako prijatni ljudi ali samo su uvik malo u stresu.
A ako odlucite ici za madarsku u budapestu-tamo se cuvajte lopova. Mojoj frendici su u vlaku ukrali digitalnu fotokameru. Nas je bilo oko 10 ljudi u vlaku i nitko nije primjetio tu kradu. Torbe nek vam budu uvik uz tijelo! I ako budete u Hotel pazite sta jedete. Nije bas sve frisko jako sretan

Eto to je to. Nadam se da sam bar netkome pomogla Wink

Pozdravljam svoju susjedu u Welsu! U subotu sam čak bio u tvom gradu, inače živim u glavnom gradu Austrije... Slažem se uglavnom sa savjetima, pazite se i stričeka džepara... ima ih ko pljeve...
~*slatka_austrijanka*~

PostanoPostano: čet 20 pro 2007, 11:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
kad govorimo o mađarkoj,nije ni sve fino...govorim izu iskustva

hey...a sto je se to tebi desilo, pa da nije SVE lipo ?
Podijeli svoja misljenja snama Wink

~* Život svakog čovjeka je bajka koju je napisala Božja ruka *~
suncee

PostanoPostano: uto 11 ožu 2008, 19:54
PostNaslov : Moje iskustvo u Engleskoj!
Citiraj i odgovori

Nisam se dugo javljala, no, kako sam trenutno u Engleskoj, voljela bi napisati par rijeci o mojim iskustvima ovdje..Naime, zivim u obitelji koja nije Katolicka, a u biti ni u gradu u kojem boravim nema bas puno ljudi katolicke vjere. U pocetku mi je sve bilo cudno, prvi puta sam se nasla u takvoj situaciji, sve puno Crkava oko mene, a ni jedna katolicka jer je ovdje malo ljudi katolicke vjere. Mislila sam..ajme pa kako cu ja prezivjeti ovu godinu bez mise, bez mojih citanja, bez mojih crkvenih pjesama...no, bila sam sva sretna kad sam nakon tjedan dana boravka ovdje ugledala "znak" tj.cestu koja bi trebala voditi do Katolicke Crkve..i stvarno...nasla sam tu malu Crkvicu i otisla tako jedne nedjelje na Misu. Naravno, misa je na engleskom, ne razumijem sve, i prvi puta mi je bilo onako cudno, no, ono sto je najvaznije osjetila sam da je Isus uz mene i tako sada i dalje odlazim tamo jer bez obzira sto su oko mene ljudi razlicitih boja i nacionalnosti, ipak se osjeca ono sto nas povezuje i u cemu smo svi jednaki, a to je VJERA.
Isto tako, buduci da nema jako puno ljudi na Misi, manje vise svi jedan drugoga znaju..i tako su odmah i skuzili da sam ja stranac medu njima i odmah mi pristupili, upoznala sam svecenika, ma predivna osoba, osjeca se posebna toplina koja zraci iz njega.
Eto..htijela bi vam samo jos reci..gdje god da jeste na ovom svijetu..vjerujte u njega i on ce vas voditi dalje, kao sto vodi mene Razz
lijep pozdrav iz UK!
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 11 ožu 2008, 20:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hej slično iskustvo ima moja prijateljica francuskinja koja je na postdiplomskom bila u stockolmu!
Ona je našla jednu crkvu u kojoj su bile mise na mnogo jezika tijekom dana! bila je i misa na hrvatskom ali nije bilo na Francuskom! zamisli!
I tako je išla na hrvatsku misu godinu i pol! Wink

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
suncee

PostanoPostano: sri 12 ožu 2008, 18:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma super, vidis ti to...,ja zivim u malom gradu tako da je tu Misa samo na engleskom. Cula sam da u Londonu ima Crkva gdje je Misa na hrvatskom, no, nisam bas tako blizu Londona, no, nema veze, i tu mi je lijepo Wink

Isuse, ti si moj jedini Spasitelj, vodi me kroz ovaj zivot...
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 12 ožu 2008, 18:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uvijek Bog nađe način da nam bude blizu! Wink

suncee

PostanoPostano: sri 12 ožu 2008, 20:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, istina...evo...cak me opet potaknuo da posjetim ovaj najbolji forum na svijetu gdje postoje najdivnije osobe Wink

sv.Franjo legenda

PostanoPostano: čet 13 ožu 2008, 18:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

alelujaa crkva sunce moje malo

suncee

PostanoPostano: čet 13 ožu 2008, 18:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

thank you

suncee

PostanoPostano: ned 23 ožu 2008, 17:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi moji, ovo je moj prvi Uskrs da nisam u svojoj domovini i medu svojima, nego medu Englezima. Ne mogu vam opisati, ali ti me ljudi dosta iznenaduju u nekim poljima zivota. Tako npr. jako je malo njih koji su katolicke vjere, ja si ne mogu pomoci, ali meni su ljudi bez vjere prazni ljudi. Ne znam kako je po vasim zupama, ali u mojoj zupi u Zagorju tradicija je da se nosi na Veliku sub. ili na Uskrs hrana na blagoslov, toga ovdje nema, pa cak ni u katolickoj crkvi u koju ja hodam ovdje.
Tako je ovaj moj Uskrs ove godine, bio drugaciji, nisam bojala jaja(ma jesam onako jednu za svoju dusu Smile , nego smo ih trazili po vrtu. Naime, kod njih je obicaj da baka sakrije velika cokoladna jaja u vrt pa onda svi to traze, to mi je jako zanimljivo, mada mi je ipak ljepse vidjeti kosaru onih pravih ili ispuhanih jaja jer ona ipak daju osjecaj jednostavnosti, dok ta ogromna, cokoladna jaja su samo jedan u nizu marketinskih aktivnosti na koje "oni" padaju.
Tesko je opisati nacin na koji oni zive, no, uglavnom, prvi puta sam u konatku s ljudima koji u svom zivotu mogu reci da imaju sve sto pozele i stvarno imaju, i ja bih dodala, ali nisu nimalo sretniji od nas. Ja u zivotu imam sve sto mi treba i sretna sam, a pogotovo zbog toga sto sam unatoc tome sto sam daleko od svoje domovine i od svojih najdrazih ostala svoja, naravno, jer je Gospodin uz mene miiir

sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 23 ožu 2008, 23:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Ja u zivotu imam sve sto mi treba i sretna sam

ovo je formula za sreću!!!! Very Happy

suncee

PostanoPostano: uto 25 ožu 2008, 20:52
PostNaslov : Vazno je biti cvrst...
Citiraj i odgovori

Vjerujem da se slazete sa mnom kada velim da nije dovoljno samo biti katolik i ici u Crkvu, nego puno vise od toga. Vjeru jednostavno treba dozivjeti, zivjeti i hraniti. Sva sreca da sam u fazi kad mogu reci da mi je vjera na neki nacin cvrsta jer inace bi mi medu svim tim ne vjernicima bilo jos teze....ma u biti sto zelim reci Rolling Eyes ..zelim reci da jednostavno me svaki dan nesto iznenadi ovdje u Engleskoj..tek sad vidim koliko covjeku malo treba da se pridruzi vecini , tj. onima koji ne idu u Crkvu i tako postane dio one vecine koja ne vjeruje ili vjeruje, ali ne ide u crkvu, ne postuje nedjelju kao Dan Gospodnji, opija se, ima osjecaj bezbriznosti, nedostiznosti, ne mare za tude osjecaje i potrebe....ma ni sama ne znam kako da vam to opisem Confused
...Kada mislimo da je kod nas jako puno rastava braka, je, no, ovdje je jos gore. Kada mislimo da u nasim klubovima, kaficima ne mozemo upoznati normalnu osobu, varate se, mozete, trebate vidjeti ovdje, katastrofa, a najzalosnije je jer su to sve jakoo mladi ljudi.
Upoznala sam dosta ljudi s razlicitim zivotnim situacijama, tako npr.....tu je najnormalnije da je netko rastavljen dva ili vise puta. Imala sam priliku razgovarati s jednim covjekom koji je rastavljen dva puta i ima dijete. Tu je zakon da djeca zive s majkom tako da on sina vida povremeno. Pricao mi je o svom zivotu, i rekao mi je da je to dijete jedino za sto zivi u svom zivotu. Tuga koju nosi vidjela mu se u ocima tuzan . Oni sami vele da je tu opca katastrofa, nitko u nista ne vjeruje i nitko nikoga ne postuje, pa tako se ni brak ne postuje. Meni osobno je najvise zao djece...
Isto tako taj covjek mi je rekao...pazi, prije nego se udas, udaj se za covjeka kojeg ces voljeti i koji ce tebe voljeti Razz . Da, isto tako tvrde da je katolicka vjera najbolja vjera...
I ono sto bih vam jos voljela napisati je...jedva cekam da se vratim jer nema bolje zemlje i boljih ljudi od nase Hrvatse..i zato kad god mislite da bi vam negdje bilo ljepse i bolje, varate se, vjerujte mi veseo !

Lux

PostanoPostano: čet 03 tra 2008, 7:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zanimljivo je čitati ove tvoje postove Suncee.
Želim ti da i dalje živiš radosna s Kristom iako si izvan Hrvatske.
Bog je sveprisutan.

Ja sam svjedok Isusa Krista u duhu Don Bosca
suncee

PostanoPostano: čet 03 tra 2008, 12:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala ti..vec sam mislila da to nikome nije zanimljivo tuzan , a ipak vidim da nekome je Razz , i hvala na podrsci veseo ..lijep pozdravcek andjeo

sv.Franjo legenda

PostanoPostano: čet 03 tra 2008, 15:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kako da to kažem a da ne zvuči oholo...
al mi Hrvati smo zaista poseban i blagoslovljen narod! jako sretan
Bogu hvala što sam se rodio u Hercegovini kao Hrvat! jako sretan

suncee

PostanoPostano: čet 03 tra 2008, 15:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi Sv. Franjo, vjerni moj citatelju zivio ,
sto god da kazes ili napises ne moze zvucati oholo, vjeruj mi, stvarno smo poseban narod i kako kazes Blagoslovljen. Jesmo, to tek sada vidim boraveci ovdje u UK. Ne znam....svi ovdje nasu zemlju uglavnom povezuju s ratom. Bojim se to izreci, no, iako Hvala Bogu mi u Zagorju nismo osjetili strahote rata, ali smo ipak nekako suosjecali s drugim ljudima i mislim da i u tome lezi nesto, jer oni nisu nikad osjetili nesto poput rata pa nemaju ono "nesto" u sebi.
Ali..unatoc svemu sto lijepo zive i sto stvarno imaju sve, ja se zelim vratiti medu svoje ljude jer taj mentalitet ne postoji nigdje veseo ..i kad im velim onako s veseljem da volim svoju zemlju i da ne mislim ovdje ostati...vele: Ali tu bi s svojim obrazovanjem mogla puno bolje zaradivati i zivjeti...Ali ipak, ja nisam navikla da mi netko treci cisti kucu, pere ves, ureduje vrt, jednim dijelom odgaja djecu, moja mama je to sve i jos uvijek sve to stigne sama veseo .
Isto tako, u Hrvatskoj kad netko boluje od necega pa to zna cijela zemlja i svi pomazemo, npr. pa barem pozivom na neki br. telefona zato sto smo mali, dok oni...ma tu nema nekoj osjecaja zajednistva..ako i netko boluje, boluje sam, pa zar to nije tuzno place .
Neka Vas blagoslovi Bog i neka Vas cuva jupi .

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.