HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 17 pro 2017, 15:37. Pogledaj neodgovorene postove
Studij / život = ?
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Pitanje : Karakteristično za moje studiranje?

posvećenost studiju, želja i volja 
75%
 75%  [ 21 ]
studij usput, čim prije se rješit toga 
25%
 25%  [ 7 ]

Ukupno glasova : 28

Autor Poruka
Žan
mod team leader

Spol: muško
PostanoPostano: čet 06 pro 2007, 11:02
PostNaslov : Studij / život = ?
Citiraj i odgovori

Kroz moje dosadašnje tri godine studija dođu u glavu svakakva pitanja, razmišljanja, pa evo ovo su neka od... Wink

Kako bi trebalo (pre)živjeti studentski život? Postoje, ajmo reć', dvije vrste studenata: 1) oni koji imaju ŽELJU i VOLJU studirati jer ih to zanima i usmjereni su na to i 2) oni koji studiraju s motivom da se ČIM PRIJE rješe toga jer su usmjereni na nešto drugo.
Ono što mene zanima u svemu tome je sljedeće: dozvoljava li studij da uz studiranje postoje druge aktivnosti; jesu li uopće potrebne kakve aktivnosti uz studij ili treba isključiti sve što nije povezano sa studijem; na kraju krajeva ono najbitnije: je li studij ispred razvoja drugih TALENATA, tj. treba li dozvoliti da studij potiskuje i zakopava druge talente koje posjedujemo? Je li dobro ne iskoristiti neki svoj talent za dobro drugoga (dakle, dobro djelo) uz ispriku da je studij najbitniji, "moram učit, nemam vremena" itd...
Studiranje je obično vezano uz godine kad se čovjek najbolje razvija (mentalno, duhovno...). Hoću li ja, dakle, isključivati iz tog razdoblja svog bližnjega kome sam možda baš tada najpotrebniji, kome baš tada treba neka moja sposobnost, jer "nemam vremena, moram učit" ili ću možda dozvolit da takve i druge aktivnosti šire Božju ljubav drugima te pomognu i meni samome u napretku, makar možda malo popustio u ocjenama...?

Puno pitanja sam nabacao, ali mislim da razumijete poantu... Želio bih da popričamo malo o toj tematici, što uopće znači studij za život - tada i poslije, koliko nam i što dopušta ili prijeći u životu, pokazuju li rezultati na studiju nešto o nama samima itd. Ima nas ovdje puno (sadašnjih i bivših) studenata pa me zanima vaše iskustvo i mišljenje... Smile

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: čet 06 pro 2007, 11:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Čovijek nikada ne bi smio zapostaviti svakodnevne stvari radi nekog cilja... bio to studij ili nešto drugo. Ako se čovijek posveti samo znanosti ili sportu... ne izgrađuje se kao kompletna osoba. A čovijek nema taj problem samo tijekom studija, već se može pojavit i tijekom srednje škole ili kasnijeg zaposlenja...
naravno , treba odrediti prioritete, ali kada se vrijeme rasporedi i drži se toga, onda se ima vremena za sve, što nam je važno.

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
emma

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 06 pro 2007, 11:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nisam još glasala u anketi jer mi vjerojatno ne bi prihvatila dvostruki odgovor. Kad sam krenula na faks, uživala sam u studiju, i upisala sam ga iz isključive ljubavi prema tim predmetima bez ikakvih planova o budućem poslu (iako sam jedino rekla da NEĆU NIKADA predavati u školi što naravno, upravo radim i naravno, zaljubila sam se u taj posao Laughing ). I sad sam pred kraj počela raditi u "struci" iako još nisam završila, i toliko mi se sviđa da se želim posvetiti poslu i završiti što prije faks. Ali nemam više taj entuzijazam prema faksu, nego samo hoću očistiti ono što mi je ostalo i to mi se ne sviđa. Faks sad doživljavam kao breme koje me opterećuje, nažalost i ljutim se na sebe zbog toga... jer da ga nisam upisala, ne bih mogla raditi tu gdje radim....paradoksalno tuzan

"Bog je tako velik da mu se isplati darovati čitav jedan život." Sv. Terezija Avilska
Korny

PostanoPostano: čet 06 pro 2007, 20:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam djelomično upisala ono što volim... Laughing Naime, već od osnovne škole mi je velika želja bila završiti engleski i jednog dana predavati negdje, a onda sam uz engleski upisala i njemački i time si praktički zagorčala život....kao prvo, 2 jezika je nešto najgore moguće što se studiranja tiče čak i ako ih čovjek već savršeno zna jer se uvijek dobivaju ogromne zadaće, prijevodi, o lektirama vam neću ni pričati....a da stvar bude bolja, njem sam učila samo 4 godine u osnovnoj školi, a na fax došla na predavanja koja vode austrijski profesori koji NE pričaju hrvatski.....

Naravno da po svemu tome možete zaključiti da se praktički ne mičem od riječnika i knjiga...

Smatram da je studentsko vrijeme vrijeme kada čovjek počne sazrijevati (barem ja to tako na sebi vidim)....drukčije se razmišlja....i mislim da bi se trebalo usmjeriti i na druga područja, a ne samo na fax, ali u mom slučaju je to, recimo, jaaako teško....iako mi je puno puta žao što negdje ne idem ili nešto ne mogu napraviti zato što pišem zadaću, jednostavno se moram pomiriti s činjenicom da sam upisala što sam upisala i da ću se sljedeće 4 godine itekako mučiti ako to mislim završiti....jer ne ide na lakše, nego je sve gore i gore... Confused

Ali što je, tu je.....bar preko praznika se kolko - tolko opustim i napravim nešto za sebe i za druge Laughing Wink

Otvori sva čula - istinu traži,
da vjeruješ u dobro - to svijetu pokaži!
little_angel

PostanoPostano: čet 06 pro 2007, 21:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo, ja sam upisala studij kojeg sam željela upisati, onako baš jako Laughing Znači nije kod mene bilo dilema, ali pošto sam probala bit svjesna kako je teško upasti, pokušavala sam pronać još neku opciju. No to je sad manje bitno. Znam samo da sam plakala od sreće kad sam vidla svoje ime na listi onih koji upadaju veseo I moja mama je plakala Laughing

Volim geografiju, sve ono što je uz nju vezano, i to najviše zato jer je "široka" znanost. Jer obuhvaća stvarno puno toga, od geomorfologije, pa do urbanizma, stanovništva, GIS-a... I uvijek sam razmišljala kako bih najviše voljela biti profesor. Iako, što vrijeme više odmiče, bilo bi mi drago da izaberem određeni smjer koji nije isključivo vezan uz obrazovanje. Zapravo mi je želja nekoliko prvih i nekoliko zadnjih godina provest u školstvu Laughing a između toga naći posao u nekoj tvrtki, vezanoj uz prostorno planiranje, turizam ili GIS (geografski informacijski sistemi).

I sad... ja znam da mi studiranje nije usputno. Naprotiv, trudim se da mi bude prioritet u životu. Znači da bude na prvom mjestu kad se radi o iskorištavanju vremena itd. I moje mišljenje je da bismo svi tako trebali. A ono vrijeme što nam ostane od studiranja (ali stvarnog truda, a ne vječitog učenja za nekakav prolaz) možemo uvijek utrošiti na stvari koje volimo, za koje smo talentirani, gdje ćemo možda moći biti od koristi drugima.

I tko god studira usput i da se što prije riješi toga, znači želi dobiti prolaz i diplomu u ruke kako bi mogao zarađivati novac. Ma što će meni sve ocjene koje mi profesori upišu u indeks, ako znam da sam mogla bolje? Ako znam da sam učila jedan dan, i da ću to sutra zaboraviti? Što će mi te ocjene ako ja nemam znanja koje ću jednog dana moći prenositi drugima? Znanja s kojim ću obavljati dostojno neki posao, pomagati drugima, poučavati druge... Ma to je kao da vam netko daruje na pladnju diplomicu, vi je uokvirite i stavite na zid, a zatim sljedećih pedesetak godina ne znate raditi ama baš ništa. Jer niste stekli nikakvo dugoročno znanje, nešto čime biste mogli služiti, raditi nešto korisno, i zarađivati za vlastitu obitelj.

A najveći motiv? Truditi se na studiju kako bih za nekoliko godina svojoj budućoj obitelji, svojoj djeci... mogla osigurati normalne uvjete za život. Ako se trudimo najbolje što možemo, ili bar blizu toga, mislim da je to - to... sve ostalo je u Božjim rukama jako sretan

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
lucija

Lokacija: tu...pa tamo...al uvik se vraća u Isusov zagrljaj;)
PostanoPostano: pet 07 pro 2007, 8:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam još malo zbunjena oko faksa i svega u vezi s tim Confused , jer sam brucošica, pa sam još na početku.
Upisala sam psihologiju šta mi je stvarno bila (još uvijek jest) velika želja i ljubav prema radu s ljudima. Very Happy Tako da iman veliku motivaciju za trud oko faksa. Samo se nadam da se tijekom studija neću razočarat.
Slažem se s Korny da je vrijeme studiranja bitno za sazrijevanje (ako nećemo sad, kada ćemo Question Wink ) i baš zato mislim da je glupo i besmisleno zbog studija zanemarit 'ostatak života' (druženje s ljudima, duhovnu formaciju, pomaganje potrebnima-volontiranje i sl.). Samo kad bi se dobro organizirala (šta meni baš i ne ide Embarassed ), mislim da bi uspila i faks i ostalo.

...Pa, kad smo kod organizacije vrimena- dosta foruma, idem učit statistiku Wink

Nemojmo zaboraviti: ispunjajući Volju Božju prolazi se iznad poteškoća... ili ispod njih... ili sa strane. Ali se... prolazi! (Escriva)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
vjernik

PostanoPostano: sri 19 pro 2007, 16:49
PostNaslov : Re: Studij / život = ?
Citiraj i odgovori

Prije svega mislim da bi mogao puno napisati o ovoj temi, ali nastojat ću biti što kraći.I da znaš Žan, baš sam mislio otvorit sličnu ako ne i istu temu vezano uz studiranje. palac gore
Ovako... ja sam glasao u anketi za prvi odgovor, ali zapravo trebao sam za drugi.U početku,kao brucoš bio sam fasciniran svojim odabirom studiranja, ali što vrijeme odmiče vidim da ne mislim isto kao tada.
Ma, ja mislim da se ne bi smjeli zapostaviti naši talenti nego se treba dobro organizirati tijekom studiranja. Ali na žalost, meni to trenutačno ne ide najbolje.Mislio sam da neću stići sve što moram-učenje,molitva,bližnji,rad,...ali pomogao mi je savijet jednog svećenika.Rekao mi je:"kad učiš-uči, kad moliš-moli i kad radiš-radi!".
Sve je u organizaciji samo se treba potruditi i naći vremena kako za studijske obveze, tako i za ostale radnje ili talente... mudrost

"Objavljeno ti je, čovječe, što je dobro,
što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: sri 19 pro 2007, 21:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bez muke nema nauke...
jednom ću proširiti ovaj post...puno se ima toga za pričati...
ali ovo je oduvijek bio moj školski/studentski moto...
i u biti sam sretna zbog toga...jer sve što sam postigla postigla sama...svojim trudom...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Srki

PostanoPostano: sub 22 pro 2007, 20:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja studiram onako,tek toliko da završim faks.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sike

PostanoPostano: sub 22 pro 2007, 20:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki napisa:
Ja studiram onako,tek toliko da završim faks.

To sam i ja mislio da ću tamo nakon upisa na Teologiju, a odmah poslije neuspjeha pri upisu na novinarstvo..
Za pravo, Bog me upisao na faks koji je najbolje za mene! i to sad vidim kad sam ga završio!

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
vjernik

PostanoPostano: čet 24 sij 2008, 17:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sad u ovom periodu pripremanja ispita, molim Boga da mi ne zamjeri ako zapostavim obitelj,prijatelje, pa čak i molitvu-molit ću se ali manje nego inače
Stalno kombiniram s ispitima- kad i šta prijavit.Već sam odavno trebao odlučit na šta ću izaći !!
Mislim da sam i Bogu dosadan.
Neka nam Isus pomogne u planiranju s ispitnim rokovima i da se svi veselimo konačnim ishodom tj.da prođemo
molitva molitva

što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti

Mihej 6, 8
Žan
mod team leader

PostanoPostano: sub 26 sij 2008, 9:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žao mi je što je od tolikog broja sadašnjih i bivših studenata samo nekoliko skupilo snage i volje reći svoje mišljenje o ovoj temi... Neutral A u uvodnom postu toliko pitanja i upitnika...

vjernik napisa:
Neka nam Isus pomogne u planiranju s ispitnim rokovima i da se svi veselimo konačnim ishodom tj.da prođemo

Koji su vaši motivi kad se pripremate i izlazite na ispit? Prolaz, ocjena ili nešto drugo?

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
vjernik

PostanoPostano: sub 26 sij 2008, 11:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:
Koji su vaši motivi kad se pripremate i izlazite na ispit? Prolaz, ocjena ili nešto drugo?

Imam nekoliko motiva...

Prije svih naravno prolaz. E sad, ne mora bit "tek da prođem", nego ako doista mogu, da bude što veća ocjena na kraju.
Mnogi moji kolege stalno govore da im je cilj prolaz, pa makar minimalan.
Nije to mudro razmišljanje.
Neki ljudi (koje znam) nakon studija stvarno imaju oskudno znanje, i žale za propuštenim prilikama kad su umjesto učili, prepisivali.

Treba završit faks, ali isto tako treba i steći potrebno znanje i vještine vezano uz titulu (zvanje).
Ja sam na početku studiranja stvarno učio minimalno-za prolaz.
I na ispitu sam znao "muljat" na mnoge načine, no to se promjenilo.

Sad sam "pošteni student" i nastojim ostat takav. Wink

što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti

Mihej 6, 8
lucija

Lokacija: tu...pa tamo...al uvik se vraća u Isusov zagrljaj;)
PostanoPostano: sub 26 sij 2008, 11:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vjernik napisa:
Žan napisa:

Prije svih naravno prolaz. E sad, ne mora bit "tek da prođem", nego ako doista mogu, da bude što veća ocjena na kraju.
Mnogi moji kolege stalno govore da im je cilj prolaz, pa makar minimalan.
Nije to mudro razmišljanje.
Neki ljudi (koje znam) nakon studija stvarno imaju oskudno znanje, i žale za propuštenim prilikama kad su umjesto učili, prepisivali.

Treba završit faks, ali isto tako treba i steći potrebno znanje i vještine vezano uz titulu (zvanje).
Ja sam na početku studiranja stvarno učio minimalno-za prolaz.
I na ispitu sam znao "muljat" na mnoge načine, no to se promjenilo.

Sad sam "pošteni student" i nastojim ostat takav. Wink

Slažem se, pogotovo s ovim boldanim... Ja sam još na početku, ali mislim da su mi svi ovi predmeti bitni da nešto iz njih naučim, i da to znam čak Laughing i posli ispita...
Samo, kako se bliži dan ispita, sve mi se čini da ću bit zadovoljna i s dvojkom Confused

Nemojmo zaboraviti: ispunjajući Volju Božju prolazi se iznad poteškoća... ili ispod njih... ili sa strane. Ali se... prolazi! (Escriva)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
Korny

PostanoPostano: ned 27 sij 2008, 11:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A i ja uvijek prije ispita mislim da će biti dobro ako uopće prođem (pa makar sa 2), ali prošle godine su rezultati mojih ispita nadmašili sva moja očekivanja Smile

Ipak se na kraju isplati sav taj trud i muka...koliko god se to činilo nemogućim Wink

Ne znam, meni je ova godina puuuuno teža nego prošla, evo već par dana uopće ne izlazim iz kuće jer već sutra imam 2 grozna ispita, a da vam ne pričam što me još sve čeka...a što je najbolje, ja bih to SVE htjela riješiti do kraja 2. mjeseca tako da u 4. mj. mogu odmarati, a ne bi bilo loše ni kad bi ocjene bile od 4 nadalje Laughing Rolling Eyes Laughing ali, kao što rekoh, imamo strašne predmete ove godine, gramatika bi me malo mogla spustiti na zemlju Confused

Ne znam, jako me strah jer imam feeling da kolko god učim, ocjena neće ovisiti o tome već o tome kakv će mi biti dan i kako će profesorica ili profesor složiti ispit...ah....bumo vid'li......

sretno svima!!! Wink

Otvori sva čula - istinu traži,
da vjeruješ u dobro - to svijetu pokaži!
emma

PostanoPostano: ned 27 sij 2008, 19:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:

Ovisi o ispitu, a i prioriteti su se promijenili. U početku mi je bio bitan prolaz, pa su se potrefile i dobre ocjene, pa sam zbog tog počela pucati na prosjek (jednom sam i odbila ocjenu, nikad više!!!), a sad mi je stalo do znanja, ali što se tiče ocjena - prolaza (nisu sve ocjene odraz znanja, ni dobre ni loše). Ono što mi je zanimljivo, što smatram korisnim (ja osobno za svoj budući rad) i što sam svladala, polažem bez nekog razmišljanja o ocjeni, pretpostavljam da bih trebala proći i dobiti dobru ocjenu, ali znam da sam naučila i da to znam, to mi je najvažnije (koliko dugo- o tom potom, ali...). Ono što me ne zanima- odgulim učenje, ali me više strah pred ispit, valjda jer mi predmet nije prirastao srcu

A pretpostavljam da na svakom faksu ima onih ispita "iz kojih svi dobiju 5", pa sam tad pod pritiskom- hoću li biti iznimka, ona koja je dobila manje...

"Bog je tako velik da mu se isplati darovati čitav jedan život." Sv. Terezija Avilska
vjernik

PostanoPostano: sub 19 tra 2008, 20:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi, kako napreduje studiranje, uči li se što?
Nešto smo zapostavili ovaj topic.
Wink

Ja imam 3 neprijatelja sad za ljetni ispitni rok:

-Ljetni izazovi-more itd...
-Galama turista
-Euro u austriji i švicarskoj
mislioc

što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti

Mihej 6, 8
gogo6ak

PostanoPostano: ned 20 tra 2008, 18:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vjernik napisa:
Ljudi, kako napreduje studiranje, uči li se što?
Nešto smo zapostavili ovaj topic.
Wink

mislioc

eh, baš si me morao podsjetiti na fax? tuzan
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: ned 20 tra 2008, 20:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da... uči se, ili se bar pokušava učit,
ali ne ide, u mislima sam već u varaždinu Laughing

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
gogo6ak

PostanoPostano: pon 21 tra 2008, 4:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mislim da ovaj tjedan nitko neće moći učiti. svi išćekuju SHKM
davorseljan

PostanoPostano: pon 21 tra 2008, 9:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

gogo6ak napisa:

Slažem se s ovim, mada po gužvi kod mene u knjižnici svi uče i to na veliko.
Ja studiram uz rad i to dopisnu teologiju koja traje 4 godine.
Učim kad imam vremena jer rokovi su još daleko tj stigao mi je tek uvodni dio koji sam več naučio.

U radu je spas.
Cordelia

PostanoPostano: pon 28 tra 2008, 13:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam na PDS-u i studiram ono što doista volim. Bez obzira na to, učenje zna biti gnjavaža... ali ipak mislim da je bitno lakše podnijeti i to nužno zlo ako čovjek ima motivaciju za studij.

"Ja sam Put, Istina i Život. Nitko ne dolazi Ocu osim po meni." (Iv 14,6)
.bubamara.

PostanoPostano: pon 28 tra 2008, 23:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

gogo6ak napisa:

hehe ev ja jučer imala kolokvij, a učilo se i u nedjelju u busu na povratku iz Varaždina Laughing Laughing još sutra jedan pa će biti lakše do 6. mjeseca... Wink
Studiram matematiku na PMF-u u Zg-u, prva godina...
kad sam upisivala faks nisam baš bila nekak posebno zagrijana i stalno mi se motalo po glavi dal sam odabrala dobar faks za mene... a sad kad stvarno studiram na matematici, prezadovoljna sam i zahvalna dragom Bogu što me usmjerio upravo ovdje jer sam se našla u ovoj znanosti Smile i stvarno sam zavoljela matematiku Laughing Laughing i nadam se da će me ovakvo raspoloženje držati dok god ću bit na faksu jer kad voliš i kad te zanima ono što studiraš, puno puno je lakše (postaje čak i zabavno) učiti...

... s Tobom želim poć ... srce
... i ostati s Tobom zauvijek... in love

zaljubljeni
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
gogo6ak

PostanoPostano: uto 29 tra 2008, 3:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

blago tebi, ja ne elektrotehnici imam probleme s integralima.
Lalaith

PostanoPostano: uto 29 tra 2008, 15:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uf, ja sutra imam kolokvij, i malo sam u zaostatku zbog Varaždina, al isplatilo se Smile Smile studiram na PMF-u fiziku, 2. godina. Bilo je kriza i trenutaka kad sam se osjećala izgubljeno u svemu tome i nisam znala želim li to ili ne, ali sad sam baš happy, i zadovoljna, nadam se da će biti i još bolje Smile Smile
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.