HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 25 kol 2019, 16:18. Pogledaj neodgovorene postove
Islam i druge vjere
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Amel

Spol: muško
PostanoPostano: sub 19 tra 2008, 10:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Upravo tako!
Ja Bibliju citam onako kako i pise-ne tumacim je kao sto vi radite.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
ivoo

PostanoPostano: sub 19 tra 2008, 17:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A zaÅ”to onda prihvaƦaÅ” samo 80 % Biblije?
Amel

PostanoPostano: sub 19 tra 2008, 18:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne mogu prihvatiti da bog mora traziti Adama,da jede,pije,da jase male andjele,bljuje vatru,pusta dim iz nosa,da britvicom brije dlake ljudima,da je zemlja ravna ploca,da mjesec ima svoje svjetlo, da se u knjizi govori o polnim organima koji podsjecaju na magarece, o muskom izljevu koji se poredi sa konjskim, i jos mnoge druge.to za mene nije Boziji govor.
O mnogim kontradikcijama necu ni govoriti.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sub 19 tra 2008, 18:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Amele tek sad vidim da nisi shvatio Bibliju...

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Amel

PostanoPostano: ned 20 tra 2008, 14:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
Amele tek sad vidim da nisi shvatio Bibliju...

Laughing Laughing Laughing

Mene ne zanima kako ti ili tvoj svecenik koji ti objasnjava shvacate Bibliju
Bitno je da to pise.
U katekizmu C.K. citam da je Biblija rijec Bozija,a ja ne vjerujem da ce Bog pisati tako nesto,niti ce "nadahnuti" nekoga da pise o takvim stvarima.
Bez uvrede ali
ako to prihvatate kao normalno,te da je Lot imao odnos sa kcerima,da je Noa bio alkoholicar,Abraham lazov,itd..
nije mi ni cudo sto vjerujete da se Bog rodio,jeo,pio,spavao,plakao,proklinjao,nekom se molio..-i na kraju umro za grijehe jer Taj kome se molio po vama nije htjeo da ga spasi,a sve to se kosi sa biblijskim tekstom u kojem sam Isus kaze da nije umro na krizu (N.Z.),a S.Z. je jos jasniji-Onaj kome se on molio ga je cuo.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 20 tra 2008, 16:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bog je pokazao kako treba nositi svoj križ. Da ga je otac skinuo sa križa onda bi sve Å”to je uĆØinio bilo uzaludno,
PiŔe:
Tko me želi slijediti neka uzme svoj križ i neka ga nosi!

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Amel

PostanoPostano: ned 20 tra 2008, 18:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Reci mi sv.Franjo tko je za tebe Isus-Bog(Jahve) ili Bozji sin ?
ivoo

PostanoPostano: ned 20 tra 2008, 18:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Amele to pitanje je veƦ razrijeÅ”eno i mislim da nema potrebe viÅ”e se vraƦati na to Wink
Ali u neku ruku i shvaƦam da joÅ” nisi razumio tko je za npr Franju legendu Isus. Naime iz tvoga objaÅ”njenja je razumljivo zaÅ”to ne možeÅ” to shvatiti, pitanje je jel možeÅ” shvatiti ijednu knjigu zahtjevniju od Crvenkapice. S tom razlikom da i kod Crvenkapice vuk priĆØa pa se postavlja pitanje kakva je to sad nebuloza? Odakle to može životinja priĆØati sa ljudima????
Kako tek onda shvatiti da razumijeÅ” neku zahtjevniju literaturu, a pogotovo skup razliĆØitih knjiga, razliĆØitih književnih vrsta i da tako reĆØemo žanrova koje su pisane kroz razliĆØita vremenska razdoblja kao Å”to je Biblija.
Žan
mod team leader

PostanoPostano: ned 20 tra 2008, 18:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Amel napisa:
Reci mi sv.Franjo tko je za tebe Isus-Bog(Jahve) ili Bozji sin ?

A poÅ”tovani Amele, kakve veze ima ovo pitanje s islamom? I kompletna rasprava o autentiĆØnosti Biblije kao Božje rijeĆØi, o božanstvu Isusa Krista itd. - po meni to nema Å”to raditi na ovoj temi, a ni na ovom forumu. Ponudio si linkove na svoje forume, i to je viÅ”e nego dovoljno Å”to se tiĆØe toga. VaÅ” "dijalog" s krÅ”Ć¦anina svodi se na uvjeravanje i "dokazivanje" kako su krÅ”Ć¦ani u zabludi. PromaÅ”eno totalno. Koja bi toĆØno korist trebala biti od takvog "dijaloga"? Rolling Eyes

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
little_angel

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 20 tra 2008, 20:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Amele, tvoj dijalog se sastoji u postavljanju pitanja na koja Ʀemo mi odgovorit, a ti ƦeÅ” reƦi da smo u zabludi. BaÅ” kao Å”to je Žan rekao. Nema to svrhe Wink Dijalog je neÅ”to sasvim drugo, a oĆØito je da nam to s tobom ne ide. Uostalom, veƦ se jednom tako pokazalo.

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
merkat

PostanoPostano: pon 21 tra 2008, 13:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
Po plodovima njihovim Ʀe te ih prepoznati ( odgovor Isusa o lažnim prorocima ).

Papa Ivan Pavao II se ispriĆØavao svima, baÅ” kao Å”to se i Benedikt XVI posipa pepelom sada u americi.
U državama katoliĆØke veƦine muslimani uživaju potpunu slobodu dok u sredinama i državama muslimanske veƦine za katolike je potpuno suprotno.

Ta ĆØinjenice, ne konstatacija nego neoboriva ĆØinjenica je viÅ”e nego dovoljno mjesto svih filozofija i raspava ovoga svijeta.

Amel napisa:

Merkat,citirao si odlican stih -bas odgovara Very Happy
Primjeni ga na vas.
ako si za raspravu na tu temu izvoli,dodji postavio sam adresu.
Na tom forumu ti niko nece prijetiti niti ce ti biti brisani postovi -uvijek si dobrodosao.

Evo, to je to o ĆØemu priĆØam.
Da je svaka rasprava suviŔna.

Kako rekoh, pape se ispriĆØavaju i gdje trebaju i gdje ne rebaju i muslimani imaju potpunu slobodu izražavanja svoje vjere i kulture ( koju naravno dobrim dijelom i iskoriÅ”tavaju pa je puna kapa mnogim europljanima nametljivosti takve ), dok katolici i krÅ”Ć¦ani pod prijetnjom smrƦu u veƦini veƦinski muslimasnkih država to ne smiju.
I ti veliÅ” da onaj navod mogu primjeniti na nas ?
Pa ti ĆØovjeĆØe nisi ĆØist ! Ili si jako bezobrazan i briga te.

Å ta Ʀu ja na vaÅ”em forumu, imam svoju vjeru i ne zanima me paƦanje u tuĆ°e.
I ne živi se na forumu, ljudi su ubijani i protjerivani u pravom svijetu !
Kada Ʀete tu pokazati pravu suƦut, onda možemo o neƦemu razgovarati.
A ovu glumu svoje demokratiĆØnosti gdje pljujeÅ” po naÅ”oj vjeri bez pardona, ostavi na svome forumu.
Meni se te gluposti ne daju ĆØitati.
Imam pametnijeg posla

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
merkat

PostanoPostano: pon 21 tra 2008, 13:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Samo je preklani zbog svoje vjere u svijetu ubijeno 938 katolika, 629 ih je ozlijeưeno, a 100.345 ih je uhiƦeno.
Objavila je to organizacija PomoƦ Crkvi u potrebi (ACN) u svojemu 455 stranica dugaĆØkome petom godiÅ”njem izvjeÅ”taju u vjerskoj slobodi u svijetu.

U Europi je najloÅ”ije ocijenjena Bjelorusija, koja ima vrlo ograniĆØavajuƦi zakon o vjerskim slobodama. I Rumunjsku se optužuje da guÅ”i vjerske slobode jer katolicima istoĆØnoga obreda odbija vratiti crkve Å”to im ih je 1948. oduzeo komunistiĆØki režim. U Rusiji državna uprava neprijateljski je nastrojena prema KatoliĆØkoj crkvi. Nekoliko je sveƦenika lani protjerano iz Rusije jer ih se optužilo za Å”irenje katoliĆØanstva.
U Amerikama se stanje osjetno popravilo u Meksiku, nakon Å”to je protuvjerska Revolucionarna institucionalna stranka (PRI), koja je neprekidno vladala od 1929., prije tri godine zavrÅ”ila u oporbi. Najgore su proÅ”li katolici u Kolumbiji, gdje ih je zbog vjere lani ubijeno 127. Na Kubi ih je, pak, samo zbog svjedoĆØenja vjere 86 strpano u zatvor, dok se dozvole za gradnju i popravak crkava u pravilu ne mogu dobiti. U Venezueli je Crkva stalno izložena zastraÅ”ivanjima, a predsjednik Hugo Chavez nazvao ju je "rakom na revolucionarnom tkivu".
U Aziji ACN hvali "znakove otvaranja" u Kataru, ali istiĆØe da se katolike i dalje progoni u Saudijskoj Arabiji, Burmi, Laosu i u Vijetnamu. U Sjevernoj Koreji u koncentracijskim je logorima zatvoreno oko 100.000 krÅ”Ć¦ana. U Kini se, pak, politika mijeÅ”a u vjeru pa si vladajuƦa KomunistiĆØka stranka ĆØak uzima za pravo imenovati biskupe.
U Africi je najteže stanje u Nigeriji i Sudanu, gdje su muslimani u posljednje vrijeme sve radikalniji.

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.