HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 14 kol 2018, 21:50. Pogledaj neodgovorene postove
MOLITVENIK
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
tomi25

Spol: muško
PostanoPostano: sub 08 ožu 2008, 22:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bog je moj Otac

Oče moj koji jesi na nebesima, kako je slatko spoznati da si Ti moj Otac i da sam ja Tvoje dijete!

Posebno kad je nebo moje duše tmurno i kada je moj križ teži, osjećam potrebu ponoviti: Oče, vjerujem u Tvoju Ljubav za mene!

Da, vjerujem da si Ti moj Otac u svakom času mojega života te da sam ja Tvoje dijete!

Vjerujem da me ljubiš neiscrpnom ljubavlju!

Vjerujem da bdiješ nad mnom danju i noću te da ni vlas ne padne s moje glave bez Tvojega dopuštenja!

Vjerujem da Ti u Svojoj beskrajnoj Mudrosti poznaš bolje od mene što je korisno za mene.

Vjerujem da Ti u Svojoj neograničenoj Moći možeš izvući dobro čak i iz zla.

Vjerujem da Ti u Svojoj beskrajnoj Dobroti činiš da sve služi na korist onima koji Te ljube; čak i pod rukama koje me udaraju, ja ljubim Tvoju ruku koja liječi!

Vjerujem … , ali umnoži u meni vjeru, ufanje i ljubav!

Nauči me da uvijek vidim Tvoju Ljubav kao vodič u svakom događaju mojega života.

Nauči me da Ti se prepustim poput djeteta u majčinom naručju.

Oče, Ti sve znaš, Ti sve vidiš, Ti me poznaješ bolje nego ja sam: Ti sve možeš i ljubiš me!

Oče moj, jer želiš da Ti se uvijek utječemo, eto dolazim Ti s povjerenjem i molim Te zajedno s Isusom i Marijom ... (ovdje kažite željenu milost).

Na tu nakanu, sjedinjujući se s njihovim Presvetim Srcima i prikazujem Ti sve svoje molitve, moje žrtve i mrvljenja, sva svoja djela i veću vjernost svojim obavezama. *

Daj mi Svjetlo, Milost i Snagu Duha Svetoga.

Utvrdi me u tom Duhu na način da Ga više nikada ne izgubim niti Ga ožalostim te da nikada ne dopustim da On oslabi u meni.

Oče moj, molim Te u ime Isusa, Tvojega Sina! A Ti, Isuse, otvori Svoje Srce i metni u Njega i moje, zajedno sa Srcem Marijinim prikaži ga našem božanskome Ocu! Isprosi milost za me koju trebam!

Božanski Oče, prizovi Sebi sve ljude. Neka cijeli svijet proglasi Tvoju očinsku Dobrotu i Tvoje božansko Milosrđe!

Božanski Oče, budi blag i čuvaj me gdje god bio kao zjenicu oka Svoga. Učini da uvijek budem dostojan sin/kćer; budi mi milostiv!

Božanski Oče, slatka nado naših duša, budi obznanjen, čašćen i ljubljen od svih ljudi!

Božanski Oče, neizmjerno dobro koje se izlijeva na sve narode, budi obznanjen, čašćen i ljubljen od svih ljudi!

Božanski Oče, blagodatna roso ljudskoga roda, budi obznanjen, čašćen i ljubljen od svih ljudi!

Majka Eugenia Ravasio

Djelomičan oprost

† Jean Cardinal Verdier
Nadbiskup Pariza
8. svibnja 1936.

† Mons. Girard
Apostolski vikar
Kairo (Egipat), 9. listopada 1935

(*) Ako se ova molitva prikazuje kao devetnica, dodaje se: "Obećajem Ti da ću biti velikodušniji, osobito u ovih devet dana, u takvim okolnostima ... u pogledu te osobe ..."

Zadnja promjena: tomi25; ned 09 ožu 2008, 18:00; ukupno mijenjano 1 put.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: LJUBIČICA
teta Jeja
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 09 ožu 2008, 11:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

MOLITVA ZA SRETNU SMRT

Gospodine, kada Ti hoćeš,
Gospodine, gdje Ti hoćeš,
Gospodine, kako Ti hoćeš,
ali neka moja smrt bude u tvom zagrljaju!

Svevišnji, dični Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, čvrstu nadu i savršenu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvršim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
gi-gi

PostanoPostano: ned 09 ožu 2008, 14:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Oče moj nebeski, predajem se Tebi

Oče moj nebeski,
predajem se Tebi.
Čini od mene što se Tebi svidi,
što god učiniš sa mnom,
bit ću Ti na svemu zahvalan.
Na sve sam spreman.
Sve prihvaćam!
Samo nek se vrši Tvoja volja
u meni i u svim stvorenjima.
Ništa drugo ne tražim, dobri Bože!
Svoju dušu predajem u Tvoje ruke.
Predajem je, Bože, sa svom ljubavlju svog srca.
Jer Te ljubim.
I jer mi je potrebna Tvoja ljubav.
Predajem se u Tvoje ruke
s potpunim pouzdanjem
jer si ti moj Otac!

Charles de Foucauld

Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti. Mt 11, 28
gi-gi

PostanoPostano: pon 10 ožu 2008, 16:45
PostNaslov : Vapaj za nerođene
Citiraj i odgovori

Vapaj za nerođene

Blažena Djevice Marijo, Majko i Zaštitnice nerođene djece,
prinosim Tvome Prečistom Srcu sve majke koje žele pobačajem
usmrtiti plod svoje utrobe.

Prikazujem Tebi i po Tebi Isusu Spasitelju svu nerođenu dječicu
koja su osuđena da se nikada na ovome svijetu ne mole,
ne raduju, ne ljube.

Oni žele živjeti, Gospodine; žele da žive i da nam svima budu dar
i blagoslov; svojom molitvom ih zaštiti i spasi!

Utišaj, o Gospo, boli, riješi zagovorom teškoće, dovedi do pomirenja,
obrani od pobačaja, obrati srca koja žele, zagovaraju, promiču i
odobravaju abortus! Dajem Ti svoje vrijeme,
žrtve, činim pokoru i vapim:
Zaštiti nerođene, pomozi trudnicama.
Amen.

Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti. Mt 11, 28
gi-gi

PostanoPostano: sri 12 ožu 2008, 10:32
PostNaslov : Litanije Duhu Svetomu
Citiraj i odgovori

Litanije Duhu Svetomu

O molitvi

Obećanja Duha Svetoga
Ove će se litanije proširiti kao lavina. Tko ih bude širio imati će udjela u njegovim molitvama.
Bilo bi poželjno reći Duhu Svetomu na koju nakanu molimo litanije, dali za druge ili za sebe.

Obećanje Boga Oca
Onima koji će najmanje triput tjedno moliti ove litanije
1. Istrgnut ću te na očigledan način iz ruku neprijatelja.
2. Otkloniti ću zapreke koje ti se nalaze na putu savršenosti.
3. Dat ću ti anđela čuvara koji će te braniti od zasjeda đavolskih.
4. Ti ćeš ustrajati na putu kreposti.
5. Ti ćeš potpuno spoznati svoje nedostatke.
6. Ti ćeš zadobiti snagu da se oslobodiš svojih grešnih navika.
7. Ja ću učvrstiti tvoju vjeru, tvoju nadu i tvoju ljubav.
8. Ja ću te izbaviti iz materijalnih potreba.
9. Tvoja će obitelj živjeti u skladu i uzajamnoj ljubavi.
10. Tko bi želio pomoći svome bližnjemu, treba barem pola godine dnevno moliti ove litanije.

Litanije

Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu!
Kako bijaše na početku, tako i sada i vazda i u vijeke vjekova!
Amen!

1. Duše Sveti, siđi s prijestolja svoje uzvišenosti i nastani se u srcu sluge svojega!
Molimo Te usliši nas!
2. Duše Sveti, koji si čašćen s Ocem i Sinom, nauči me živjeti u stalnoj nazočnosti Božjoj!
Molimo Te usliši nas!
3. Duše Sveti, koji si čašćen s Ocem i Sinom, nauči me živjeti po volji Božjoj!
Molimo Te usliši nas!
4. Duše Sveti, koji živiš u Srcu Sina Božjega, nauči me da Te bolje upoznam i iskrenije ljubim!
Molimo Te usliši nas!
5. Duše Sveti, koji se brineš za slavu Boga Oca, nauči me živjeti u savršenom predanju i povjerenju u Boga!
Molimo Te usliši nas!
6. Duše Sveti, koji si se pojavio u obliku gorućih jezika, zapali u mom srcu vatru svoje ljubavi!
Molimo Te usliši nas!
7. Duše Sveti, koji nemaš naličja niti imena, nauči me ispravno moliti!
Molimo Te usliši nas!
8. Duše Sveti, otajstvena Golubice, nauči me razumjeti Sveto Pismo!
Molimo Te usliši nas!
9. Duše Sveti, koji progovaraš preko proroka, nauči me živjeti u miru i ravnoteži duha i duše!
Molimo Te usliši nas!
10. Duše Sveti, gorući Ognje ljubavi, nauči me živjeti mudro i strpljivo!
Molimo Te usliši nas!
11. Duše Sveti, prepuna Riznico milosti, nauči me da shvatim vrijednost trpljenja!
Molimo Te usliši nas!
12. Duše Sveti, Djelitelju svih milosti, nauči me živjeti ponizno i skromno
Molimo Te usliši nas!
13. Duše Sveti, beskrajna posudo Milosti, nauči me da ispravno koristim dragocijeno vrijeme!
Molimo Te usliši nas!
14. Duše Sveti, iz čije riznice ništa ne propada, čuvaj me od svake sebičnosti i oholosti!
Molimo Te usliši nas!
15. Duše Sveti, čije bogatstvo nitko ne može procijeniti, nauči me da se odrečem nekorisnih predodžbi i misli!
Molimo Te usliši nas!
16. Duše Sveti, Djelitelju svih darova, nauči me da izbjegavam nekorisna djela i besmislene, prazne riječi!
Molimo Te usliši nas!
17. Duše Sveti, od čije Punine svi mi primismo, nauči me šutjeti i u pravo vrijeme pronaći pravu riječ!
Molimo Te usliši nas!
18. Duše Sveti, Ti vječna Ljubavi, nauči me davati dobar primjer drugima!
Molimo Te usliši nas!
19. Duše Sveti, Ti beskrajna Dobroto, podari mi ustrajnost u dobru!
Molimo Te usliši nas!
20. Duše Sveti, Ti ljubazni Učitelju, nauči me dobrom odnosu s ljudima!
Molimo Te usliši nas!
21. Duše Sveti, Ti dragi Prijatelju duša, nauči me da nikoga ne osuđujem ili nepravdu izrečem!
Molimo Te usliši nas!
22. Duše Sveti, Ti usrečujuće Svjetlo duša, nauči me da uočim potrebe drugih i ne propustim nijedno dobro djelo!
Molimo Te usliši nas!
23. Duše Sveti, Ti Oče bjednika, daj da spoznam svoje pogreške!
Molimo Te usliši nas!
24. Duše Sveti, Ti koji činiš čudesa u dušama, vodi me kroz budnost do savršenosti!
Molimo Te usliši nas!
25. Duše Sveti, kojemu ništa nije sakriveno, nauči me odbijati zasjede đavolske!
Molimo Te usliši nas!
26. Duše Sveti, koji poznaješ budućnost svijeta, pomozi mi da se otrgnem zavodljivostima tijela i đavla!
Molimo Te usliši nas!
27. Duše Sveti, koji znadeš i moju budućnost, stavi pod svoje okrilje i moju obitelj, moje prijatelje, dobročinitelje i sve ljude!
Molimo Te usliši nas!
28. Duše Sveti, nauči me živjeti s Tvojom božanskom pomoći: na veću slavu i čast Božju, za spasenje duša i na radost Božjoj Majci Mariji, te tako jednom uzmognem umrijeti kao korisni sluga Božji!
Molimo Te usliši nas!

R. Pošalji Duha svojega i postat će. O. I obnovit ćeš lice zemlje.

Pomolimo se:
Bože, koji si svjetlošću Duha Svetoga poučio srca vjernih, daj da u tom istom Duhu što
je pravo mislimo i njegovoj se utjehi vazda radujemo. Po Kristu Gospodinu našem. Amen

Nakon litanije slijedi Himan Duhu Svetomu

gi-gi

PostanoPostano: sri 12 ožu 2008, 10:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zazivi Duhu Svetomu

Duše Sveti, ponizno te Molim da vazda budeš uz mene, da u svim stvarima radim samo po tvojim nadahnućima!

(Pio XII podijelio je oproštenje za tu molitvu. Imprimatur: J. L. Cordier; Paris, 11. 2. 1958. To je svagdanja molitva bratovštine Duha Svetoga.)

Dođi, Duše Sveti, i ulij u duše vjeru, ufanje i ljubav!

(Pio XII, 8. 9. 1954.)

gi-gi

PostanoPostano: sri 12 ožu 2008, 10:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molitve Ocu

S dopuštenjem crkvenih vlasti
† Giuseppe Casale
Nadbiskup Foggie
23. studenoga 1988.

Krunica Ocu nebeskom

Krunica Ocu sa svojih pet otajstva, molitva je poklonjena nam od providnosti. U njoj je sadržana sva čovječja povijest
kojom upravlja Očeva ljubav koja je od početka stvaranja do krajnjeg izbavljenja vodila i nastavit će upravljati Njegovim nacrtom života.
Ova krunica znak je vremena; u ovim vremenima koja će gledati Isusov povratak na zemlju «s velikom moći» (Mt 24,30).
Moć je po odličnosti Očeva osobina («Vjerujem u Boga, Oca svemogućega»): to je Otac koji dolazi u Isusu,
te Ga mi moramo poticati kako bi ubrzao vremena novoga stvaranja (Rim 8,19).

Ali ne smijemo zamijeniti krunicu Oca s Gospinom, već nakon što smo izmolili cijeli ružarij, zamolimo Majku neka moli zajedno s nama
krunicu Oca kako bi brže došlo Njegovo kraljevstvo (Lk 11,2)

Otac obećava da za svaki Oče naš koji će biti izmoljen, deseci duša će biti spašene od vječnog prokletstva,
a deseci duša će biti oslobođene čistilišnih muka. Otac će posebno udijeliti milosti onim obiteljima koje će moliti ovu krunicu,
a milosti će prenositi iz generacije u generaciju. Svima onima koji budu molili s vjerom učinit će velika čuda,
takva i toliko velika o kakvim se nije nikada čulo u povijesti Crkve.

Kako se moli ?

U ime † Oca i † i Sina i † Duha Svetoga
Bože, u pomoć mi priteci.
Gospodine, pohitri da mi pomogneš.
Slava Ocu …

Oče moj, Oče dobri, Tebi se prikazujem, Tebi se predajem.
Anđele Božji, čuvaru moj, koga mi je za čuvara dao dobri Bog:
danas me prosvjetljuj, čuvaj i upravljaj. Amen

Na svakoj desetici se najavi otajstvo. Nakon kratke stanke za razmatranje izmole se po jedna Zdravo Marijo,
deset Oče naša i jedna Slava Ocu. Na kraju svake desetice ponove se dvije molitve: Oče moj, Oče dobri … i
Anđele Božji. Na kraju krunice mole se litanije Ocu i molitve: Oče moj nebeski, predajem se Tebi i/ili Oče, zemlja Te treba.

U prvom otajstvu razmatra se Očeva pobjeda u Edenskom vrtu kada je nakon Adamovog i Evinog grijeha obećao dolazak Spasitelja.
Jahve, Bog, reče zmiji: "Kad si to učinila, prokleta bila među svim životinjama i svom zvjeradi divljom!
Po trbuhu svome puzat ćeš i zemlju jesti sveg života svog! Neprijateljstvo ja zamećem između tebe i žene,
između roda tvojeg i roda njezina: on će ti glavu satirati, a ti ćeš mu vrebati petu." (Post 3,14–15)

U drugom otajstvu
razmatra se Očeva pobjeda u času Marijinog «Fiat» tijekom navještenja.
Anđeo joj reče: "Ne boj se, Marijo! Ta našla si milost u Boga. Evo, začet ćeš i roditi sina i nadjenut ćeš mu ime Isus.
On će biti velik i zvat će se Sin Svevišnjega. Njemu će Gospodin Bog dati prijestolje Davida, oca njegova,
i kraljevat će nad domom Jakovljevim uvijeke i njegovu kraljevstvu neće biti kraja." Nato Marija reče:
"Evo službenice Gospodnje, neka mi bude po tvojoj riječi!" (Lk 1,30–33; Lk 1,38 )

U trećem otajstvu razmatra se Očeva pobjeda u Getsemanskom vrtu kada je svu Svoju moć predao Sinu.
"Oče! Ako hoćeš, otkloni ovu čašu od mene. Ali ne moja volja, nego tvoja neka bude!" A ukaza mu se anđeo s neba
koji ga ohrabri. A kad je bio u smrtnoj muci, usrdnije se molio. I bijaše znoj njegov kao kaplje krvi koje su padale na zemlju (Lk 22,42–44).
Tada dođe učenicima i reče im: "Samo spavajte i počivajte! Evo, približio se čas! Sin Čovječji predaje se u ruke grešničke! Ustanite, hajdemo!
Evo, približio se moj izdajica." (Mt 26,45–46) Istupi Isus naprijed te ih upita: "Koga tražite?" Odgovore mu: "Isusa Nazarećanina."
Reče im Isus: "Ja sam!" A stajaše s njima i Juda, njegov izdajica. Kad im dakle reče: "Ja sam!" - oni ustuknuše i popadaše na zemlju.
(Iv 18,4–6)

U četvrtom otajstvu razmatra se Očeva pobjeda u času svakog posebnog suda.
"Usta i pođe svom ocu. Dok je još bio daleko, njegov ga otac ugleda, ganu se, potrča, pade mu oko vrata i izljubi ga.
A sin će mu: 'Oče! Sagriješih protiv Neba i pred tobom! Nisam više dostojan zvati se sinom tvojim.' A otac reče slugama:
'Brzo iznesite haljinu najljepšu i obucite ga! Stavite mu prsten na ruku i obuću na noge! Tele ugojeno dovedite i zakoljite,
pa da se pogostimo i proveselimo jer sin mi ovaj bijaše mrtav i oživje, izgubljen bijaše i nađe se!' I stadoše se veseliti."
(Lk 15,20-24)

U petom otajstvu razmatra se Očeva pobjeda u času općega suda.
I vidjeh novo nebo i novu zemlju jer - prvo nebo i prva zemlja uminu; ni mora više nema. I Sveti grad, novi Jeruzalem, vidjeh:
silazi s neba od Boga, opremljen kao zaručnica nakićena za svoga muža. I začujem jak glas s prijestolja:
"Evo Šatora Božjeg s ljudima! On će prebivati s njima: oni će biti narod njegov, a on će biti Bog s njima.
I otrt će im svaku suzu s očiju te smrti više neće biti, ni tuge, ni jauka, ni boli više neće biti jer - prijašnje uminu." (Otk 21,1-4)

Zdravo Kraljice, Oče naš, Zdravo Marijo i Slava Ocu na nakanu Svetoga Oca.

Litanije Bogu Ocu

Gospodine, smiluj se!
Kriste, smiluj se!
Gospodine, smiluj se!
Kriste, čuj nas!
Kriste, usliši nas!

Oče nebeski, Bože
Smiluj nam se!
Sine, Otkupitelju svijeta, Bože
Duše Sveti, Bože
Sveto Trojstvo, jedan Bože
Oče beskrajnog veličanstva
Oče neograničene moći
Oče beskonačne blagosti
Oče, bezdane ljubavi
Oče, snago milosti
Oče, sjaju uskrsnuća
Oče, svijetlo mira
Oče, radosti spasenja
Oče, vazda Otac
Oče neiscrpnog milosrđa
Oče neizrecivog sjaja
Oče, spasenje očajnih
Oče, nado molitelja
Oče, utjeho svake patnje

Oče, za najslabiju djecu
Tebe molimo, usliši nas!
Oče, za najočajniju djecu
Oče, za najmanje ljubljenu djecu
Oče, za djecu koja Te nisu upoznala
Oče, za najžalosniju djecu
Oče, za najzapušteniju djecu
Oče, za djecu koja najviše pate
Oče, za djecu koja se bore
da dođe kraljevstvo Tvoje

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta,
oprosti nam, Gospodine!
usliši nas, Gospodine!
smiluj nam se, Gospodine!

Pomolimo se! Oče, za svu Tvoju djecu molimo Te: podari im mir i spasenje
u ime Predragocjene Krvi Tvojega Sina Isusa i u ime Prežalosnog Srca Marijinog!
Amen.

Oče moj nebeski, predajem se Tebi

Oče moj nebeski,
predajem se Tebi.
Čini od mene što se Tebi svidi,
što god učiniš sa mnom,
bit ću Ti na svemu zahvalan.
Na sve sam spreman.
Sve prihvaćam!
Samo nek se vrši Tvoja volja
u meni i u svim stvorenjima.
Ništa drugo ne tražim, dobri Bože!
Svoju dušu predajem u Tvoje ruke.
Predajem je, Bože, sa svom ljubavlju svog srca.
Jer Te ljubim.
I jer mi je potrebna Tvoja ljubav.
Predajem se u Tvoje ruke
s potpunim pouzdanjem
jer si ti moj Otac!

Charles de Foucauld

Bog je moj Otac

Oče moj koji jesi na nebesima, kako je slatko spoznati da si Ti moj Otac i da sam ja Tvoje dijete!

Posebno kad je nebo moje duše tmurno i kada je moj križ teži, osjećam potrebu ponoviti: Oče, vjerujem u Tvoju Ljubav za mene!

Da, vjerujem da si Ti moj Otac u svakom času mojega života te da sam ja Tvoje dijete!

Vjerujem da me ljubiš neiscrpnom ljubavlju!

Vjerujem da bdiješ nad mnom danju i noću te da ni vlas ne padne s moje glave bez Tvojega dopuštenja!

Vjerujem da Ti u Svojoj beskrajnoj Mudrosti poznaš bolje od mene što je korisno za mene.

Vjerujem da Ti u Svojoj neograničenoj Moći možeš izvući dobro čak i iz zla.

Vjerujem da Ti u Svojoj beskrajnoj Dobroti činiš da sve služi na korist onima koji Te ljube; čak i pod rukama koje me udaraju, ja ljubim Tvoju ruku koja liječi!

Vjerujem … , ali umnoži u meni vjeru, ufanje i ljubav!

Nauči me da uvijek vidim Tvoju Ljubav kao vodič u svakom događaju mojega života.

Nauči me da Ti se prepustim poput djeteta u majčinom naručju.

Oče, Ti sve znaš, Ti sve vidiš, Ti me poznaješ bolje nego ja sam: Ti sve možeš i ljubiš me!

Oče moj, jer želiš da Ti se uvijek utječemo, eto dolazim Ti s povjerenjem i molim Te zajedno s Isusom i Marijom ... (ovdje kažite željenu milost).

Na tu nakanu, sjedinjujući se s njihovim Presvetim Srcima i prikazujem Ti sve svoje molitve, moje žrtve i mrvljenja, sva svoja djela i veću vjernost svojim obavezama. *

Daj mi Svjetlo, Milost i Snagu Duha Svetoga.

Utvrdi me u tom Duhu na način da Ga više nikada ne izgubim niti Ga ožalostim te da nikada ne dopustim da On oslabi u meni.

Oče moj, molim Te u ime Isusa, Tvojega Sina! A Ti, Isuse, otvori Svoje Srce i metni u Njega i moje, zajedno sa Srcem Marijinim prikaži ga našem božanskome Ocu! Isprosi milost za me koju trebam!

Božanski Oče, prizovi Sebi sve ljude. Neka cijeli svijet proglasi Tvoju očinsku Dobrotu i Tvoje božansko Milosrđe!

Božanski Oče, budi blag i čuvaj me gdje god bio kao zjenicu oka Svoga. Učini da uvijek budem dostojan sin/kćer; budi mi milostiv!

Božanski Oče, slatka nado naših duša, budi obznanjen, čašćen i ljubljen od svih ljudi!

Božanski Oče, neizmjerno dobro koje se izlijeva na sve narode, budi obznanjen, čašćen i ljubljen od svih ljudi!

Božanski Oče, blagodatna roso ljudskoga roda, budi obznanjen, čašćen i ljubljen od svih ljudi!

Majka Eugenia Ravasio

Djelomičan oprost

† Jean Cardinal Verdier
Nadbiskup Pariza
8. svibnja 1936.

† Mons. Girard
Apostolski vikar
Kairo (Egipat), 9. listopada 1935

(*) Ako se ova molitva prikazuje kao devetnica, dodaje se: "Obećajem Ti da ću biti velikodušniji, osobito u ovih devet dana, u takvim okolnostima ... u pogledu te osobe ..."

Oče, zemlja Te treba

Oče,
zemlja Te treba;
čovjek, svi ljudi Te trebaju;
zrak, težak i onečišćen, treba Te;
Molim Te, Oče,
ponovno koračaj cestama svijeta;
ponovno se nastani među svojom djecom;
vrati se voditi narode;
vrati mir i s njim pravdu;
vrati sjaj ognja ljubavi
kako bi otkupljeni patnjom postali nova bića.

Oče, obdari me

Oče,
Obdari me dubokom željom da neprekidno ljubim;
omogući mi da uvidim kako svaki čas koji prođe
neću više moći proživjeti u ljubavi;
omogući mi da osjetim duboko žaljenje
zbog vremena koje sam isprazno proživio
i zbog svakog časa kojeg bi mogao uzalud potratiti.

Oče,
zapovijedi mojoj duši neka neprekidno živi u ljubavi,
čak i kada je moje tijelo odsutno
neka Te moja duša nastavi ljubiti.
U Tebi, s Tobom i po Tebi
da ljubim cijeli svijet
i svako stvorenje s kojim se susretnem.

Oče,
jedino ovo želim:
molim Te da niti jedna sjenka mlakosti
ne zatamni moju dušu,
kako bih ju gledajući u smrtnome času
bio obuzet radošću vidjevši ju u sjaju
Tvoje svijetlosti.

Još neke stvari vezane uz ovaj mali molitvenik Ocu našao sam na
http://otac.govori.svojoj.djeci.googlepages.com/

Zadnja promjena: gi-gi; pet 04 srp 2008, 11:45; ukupno mijenjano 3 put/a.

gi-gi

PostanoPostano: uto 18 ožu 2008, 15:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Krunica za duše svećenika
koja u čistilištu najviše trpi

Uvodna molitva

O Marijo, Majko boli, klečeći pred križem želim s Tobom promatrati iskrvavljenog Spasitelja. Po Tvojim prečistim rukama prikazujem sada Vječnom Ocu 33 puta predragocjenu Krv Isusovu za najbjedniju i najzapušteniju dušu svećenika, koja najviše trpi i za koju nitko ne moli.

Na «Krunicu svećeničkih duša», koja se sastoji od tri puta po četiri i tri puta po jedanaest crvenih zrnaca, moli se kako slijedi.

Držeći križ krunice jedanput:

Iz dubine vapijem k Tebi, Gospodine,
Gospodine usliši glas moj!
Neka pazi uho Tvoje
na glas moga vapaja!
Ako se, Gospodine, grijeha budeš spominjao,
Gospodine, tko će opstati?
Al' u Tebe je praštanje,
da bismo Ti služili.
U Gospodina ja se uzdam,
duša se moja u njegovu uzda riječ.
Duša moja čeka Gospodina
više no zoru straža noćna;
više no zoru straža noćna
nek Izrael čeka Gospodina!
Jer je u Gospodina milosrđe
i obilno je u Njega otkupljenje;
On će otkupiti Izraela
od svih grijeha njegovih.
Iz dubine vapijem k Tebi, Gospodine.
Pokoj vječni daruj im, Gospodine,
i svjetlost vječna svijetlila njima!
Ako budeš na bezakonja gledao, Gospodine,
Gospodine, tko će opstati?

Kod prva četiri zlatna zrnca moli se strelovita molitvica:

Naša draga Gospo od Presvetog Srca, moli za tu bijednu svećeničku dušu!

Kod 11 crvenih zrnaca moli se:

Vječni Oče, prikazujem Ti predragocjenu Krv Isusovu za dušu onoga svećenika, koji mora u čistilištu najviše trpjeti i koji je najzapušteniji.

Tako se moli naizmjence do konca. Na svršetku krunice moli se:

Gospodine Isuse, vječni Veliki Svećeniče, koji si za vrijeme Svoga zemaljskog života pomogao bijednike koji su trpjeli i koji su bili zapušteni, molim Te, svrni Svoj milostivi pogled na dušu onoga svećenika koji mora u čistilištu najviše trpjeti i koji je zaboravljen i napušten. Pogledaj kako se ta duša grozno muči u vatri i kako potresno vapije za pomoć!

Milosrdni Isuse, Ti si u gorkoj osamljenosti i u duševnim patnjama, znojeći se krvavim znojem, molio: «Oče ako je moguće, da me mimoiđe kalež ovaj, ali ne kako ja hoću, nego kako Ti hoćeš!»
Zbog Te Tvoje predanosti, zbog bolnog trpljenja i zbog Tvoje smrtne stiske, molim Te, smiluj se najbjednijoj svećeničkoj duši, za koju Te molim, ublaži joj boli i utješi je u njezinoj zapuštenosti tako kao što je Tebe Tvoj nebeski Otac utješio po Svojem anđelu!

Naša draga Gospo od Presvetog Srca, Majko milosrđa i Majko vječnog Velikog Svećenika, Kraljice apostola, svrni svoje milostive oči na tu bijednu dušu svećenika za koju te molim!

O blaga Kraljice Presvetog Srca, pokaži svoju moć i oslobodi dušu tog svećenika iz čistilišnih muka poradi zasluga predragocjene Krvi Isusove!

O divna Majko, sjeti se posebno svih svećenika koji danas leže u smrtnoj borbi i onih koji su pripravni baciti svoju svećeničku krunu pred noge Sotonine!

Sveti Josipe, SVETI Mihaele arkanđele, sveti apostoli, biskupi i svećenici, svi sveti stanovnici Neba, molite za tog svećenika koji trpi, tješite ga, pomozite mu i izmolite njegovo brzo izbavljenje i njegov sretan ulaz u nebesko Kraljevstvo!

A ti, siromašno svećeničko dušo, moli za me i izmoli mi milost… ako je to na čast Boju i na spas moje duše, da mogu posvuda objaviti tvoju pomoć i rašiti ovu pobožnost! Amen![/i]

gi-gi

PostanoPostano: pet 21 ožu 2008, 15:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vapaj Božanskom milosrđu za grešnike
Izvadak iz dnevnika svete Faustine

187. točka

Danas mi reče Isus:

Ja želim da dublje upoznaš Moju ljubav, u kojoj je Moje srce rasplamsano prema dušama. To ćeš razumjeti kad budeš razmatrala Moju muku. Zazivaj Moje milosrđe grešnicima. Čeznem za njihovim otkupljenjem.

Kad moliš slomljena srca i u vjeri za jednog grešnika slijedeću molitvu, podarit ću mu milost obraćenja. Molitva je:

O Krvi i Vodo, što potekoste iz Srca Isusovoga kao izvor Milosrđa za nas, Ja se uzdam u Tebe.

1397. točka

Gospodin mi reče:

Gubitak svake pojedine duše obara Me u smrtnu žalost. Ti Me uvijek tješiš kad moliš za grešnike. Molitva mi je najdraža, i to za obraćenje grešnika. Znaj, Moja kćeri, da se ta molitva uvijek uslišava.

1320. točka

U tri sata zazivaj Moje milosrđe, posebno grešnicima. Udubi se makar na kratko u Moju muku, prije svega u Moju napuštenost za vrijeme umiranja. To je čas velikog milosrđa svijetu. Dopuštam ti prodrijeti u Moju smrtnu žalost. U tom času ne uskraćujem ništa duši koja Me moli po Mojoj muci.

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: ned 06 tra 2008, 12:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

MOLITVA ZA PRIJATELJA

Bože moj, prijatelju najbolji!

Htio bih danas od tebe izmoliti prijatelja kome se uvijek mogu povjeriti,
prijatelja koji me uvijek razumije, prijatelja koji mi želi ono najbolje.

Za prijatelja bih te molio, koji zna pomoći da ispravim pogreške.

Takvog prijatelja koji je oslonac u životu.
Prijatelja tako dragog koji nikada neće pretraživati moje sjene.

Prijatelja koji s drugima o meni samo dobro govori.
Prijatelja koji s tobom prijateljuje i koji svaki dan
prepun tebe dolazi da obogati mene.

Prijatelja koji je sretan kada mu pružim i najmanji dar.
Prijatelja kraj kojega se mogu smijati prepunim srcem.
Prijatelja kraj kojega imam osjećaj da živim vječno.
Tomislav Ivančić

lonelyhorseman

PostanoPostano: pon 21 tra 2008, 7:23
PostNaslov : Obećanja Duha Svetoga
Citiraj i odgovori

OBEĆANJA DUHA SVETOGA

Ovi će se zazivi proširiti kao lavina. Tko ih bude širio imati će udjela u njegovim molitvama. Bilo bi poželjno reći Duhu Svetome na koju nakanu molimo zazive, da li za sebe ili za druge.

OBEĆANJE BOGA OCA ONIMA KOJI ĆE NAJMANJE TRIPUT TJEDNO MOLITI OVE ZAZIVE

1. Istrgnut ću te na očigledan način iz ruku neprijatelja
2. Otklonit ću zapreke koje ti se nalaze na putu savršenosti
3. Dati ću ti anđela čuvara koji će te braniti od zasjeda đavolskih
4. Ti ćeš ustrajati na putu kreposti
5. Ti ćeš potpuno spoznati svoje nedostatke
6. Ti ćeš zadobiti snagu da se oslobodiš svojih grešnih navika
7. Ja ću učvrstiti tvoju vjeru, nadu i tvoju ljubav
8. Ja ću te izbaviti iz materijalnih poteškoća
9. Tvoja će obitelj živjeti u skladu i uzajamnoj ljubavi

ZAZIVI DUHU SVETOMU

Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetom, kako bijaše na početku tako i sada i vazda i u vijeke vjekova! Amen.

Duše Sveti, siđi s prijestolja svoje uzvišenosti i nastani se u srcu sluge svojega!
Duše Sveti, koji si čašćen sa ocem i sinom, nauči me živjeti u stalnoj nazočnosti Božjoj!
Duše Sveti, koji živiš u srcu sina Božjega, nauči me da te bolje upoznam i iskrenije ljubim!
Duše Sveti, koji si čašćen sa Ocem i Sinom nauči me živjeti prema volji Božjoj!
Duše Sveti, koji se brineš za slavu Boga Oca, nauči me živjeti u savršenom predanju i povjerenju u Boga!
Duše Sveti, koji si se pojavio u obliku gorućih jezika, zapali u mom srcu vatru svoje ljubavi!
Duše Sveti, koji nemaš naličja niti imena, nauči me ispravno moliti!
Duše Sveti, otajstvena golubice, nauči me razumjeti Sveto Pismo.
Duše Sveti, koji progovaraš preko proroka, nauči me živjeti u miru i ravnoteži duha i duše.
Duše Sveti, gorući ognje ljubavi, nauči me živjeti mudro i strpljivo!
Duše Sveti, prepuna riznico milosti, nauči me da shvatim vrijednost trpljenja!
Duše Sveti, djelitelju svih milosti, nauči me živjeti ponizno i skromno!
Duše Sveti, beskrajna posudo milosti, nauči me da ispravno koristim dragocjeno vrijeme!
Duše Sveti, iz čije riznice ništa ne propada, čuvaj me od svake sebičnosti i oholosti!
Duše Sveti, čije bogatstvo nitko ne može procijeniti, nauči me da se odreknem nekorisnih predodžbi i misli!
Duše Sveti, djelitelju svih darova, nauči me da izbjegavam beskorisna djela i besmislene, prazne riječi.
Duše Sveti, od čije punine svi mi primismo milosti, nauči me šutjeti i u pravo vrijeme pronaći pravu riječ.
Duše Sveti, ti vječna ljubavi, nauči me davati dobar primjer drugima!
Duše Sveti, ti beskrajna dobroto, podari mi ustrajnost u dobru!
Duše Sveti, ti ljubazni učitelju, nauči me dobrom odnosu s ljudima!
Duše Sveti, ti dragi prijatelju duša, nauči me da nikoga ne osuđujem ili nepravdu izričem!
Duše Sveti, ti usrećujuće svjetlo duša, daj da uočim potrebe drugih i ne propustim niti jedno dobro djelo.
Duše Sveti, ti oče bijednika, daj da spoznam svoje pogreške!
Duše Sveti, ti koji činiš čudesa u dušama, vodi me kroz budnost do savršenosti.
Duše Sveti, kojem ništa nije skriveno, nauči me odbijati zasjede đavolske.
Duše Sveti, koji poznaješ budućnost svijeta, pomozi mi da se otrgnem zadovoljstvima tijela i đavla.
Duše Sveti, koji znaš i moju budućnost, stavi pod svoje okrilje moju obitelj, moje prijatelje, dobročinitelje i sve ljude!
Duše Sveti, nauči me živjeti s tvojom božanskom pomoći, na veću slavu i čast Božju, za spasenje duša i na radost Božjoj majci Mariji, da tako jednom uzmognem umrijeti kao korisni sluga Božji.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
klara

PostanoPostano: pet 25 tra 2008, 22:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Marijin križni put

POČETAK KRIŽNOGA PUTA
Oče, slutim neizrecivo bogatstvo Isusova puta do smrti na križu.
Uputio sam se Mariji, ženi koju si izabrao za majku svoga Sina,
da od nje naučim razumijevati Isusovo otkupljenje čovjeka kroz muku križa.
Nadahni me svojim Duhom da je slijedim i tako dođem bliže Tvom Sinu,
a po njemu k Tebi.
Amen.

Prva postaja: Isusa osuđuju na smrt
Kad mi je anđeo navijestio da ću roditi Isusa, svojim "neka mi bude" sva sam se opredijelila za to dijete i njegovo poslanje. Stala sam bez ostatka na njegovu stranu i odlučila vjerovati u njegov poziv bez pridržaja. Otada nisam imala drugog smisla života, nego samo njega. Sad sam ga gledala pred Pilatom. Moj narod ga je osudio, odbacio i predao Rimljanima da ga i oni kao okupatori mog naroda osude. Postala sam svjesna da sam tu i ja osuđena. Mislila sam kao on, sva moja životna zadaća i sreća bio je on i njegovo djelo. Sad je ta moja zadaća, moj smisao, moje opredjeljenje osuđeno. Bila sam kao i on odbačena. To je za mene bio kraj, posljednji životni put. Ja sam bila s njime osuđena na smrt.

Znaš li kako je to kad ti sve najdraže osude, popljuju, bace u blato? Sto tada raditi? Ostani uz Isusa, jer te on prima razočarana i rasplakana. Uz njega će se sve besmisleno opet osmisliti. Daj mi ruku da te povedem mome Sinu. Kad istražuješ svijet, ne očekuj pohvale i nagrade, nego gledaj je li to izvorna ljepota i bljesak istine. Neka se u tajnosti odvija tvoje traganje i izgaranje za istinu i ljubav. Ljudske prosudbe su fragmentarne. Bog vidi cjelinu. Ne boj se ljudskih osuda. Prepusti se Božjem sudu. On odlučuje.

Druga postaja: Isus uzima na se križ
Gledala sam kako ulicama Jeruzalema, okrvavljen, znojan, iscrpljen, moj Sin nosi teški drveni križ na kojem treba izdahnuti. Ja sam mu darovala ljudski život, a sad mu ga moji sunarodnjaci hoće oduzeti. Više od trideset godina gradila sam njegovu budućnost i bila ponosna na nju. Samo sam za njega živjela. Sad u vrtlogu mržnje zaprepašteno gledam kako ide u smrt, a da mu ne mogu pomoći. Beskrajna volja da ga izbavim i neizreciva nemoć da to ostvarim nagomilali su se u meni kao grč bola i tjeskobno pitanje: zašto je zlo u svijetu tako moćno? Ima li negdje prostora gdje dobrota vlada i gdje pravda obasjava ljude? Prepoznala sam da je moj Sin Isus taj prostor. Htio je uzeti gomile zla na ramena da ih usmrti u svojoj smrti. To treperavo svjetlo davalo mi je snagu da ga slijedim. Zlo je izvor patnje. Prihvaćena patnja pobjeđuje zlo. Veličina i smisao života rađaju se kroz hrabro suočavanje sa zlom u patnji. Kad gubiš najdraža bića, gledaj naprijed, u susret koji će se dogoditi u vječnosti, a ne u prazninu koja iza njih zjapi, prijeteći da te pokopa u samosažaljenju. Prošla sam tim putem da te uzmem za ruku i ohrabrim. Uz tebe sam vjerno, ne boj se.

Treća postaja: Isus pada prvi put pod križem
Dok je Isus padao, gotovo sam kriknula od straha da ga križ ne satre. Samo mi je jedna čežnja bila u srcu: da se digne i da još živi. Slabašna utjeha, jer on se penje prema smrti. Majka sam mu i svaki produžen tren njegova života meni je bljesak nade. Sve bih bila dala samo da sam ga mogla osloboditi od gomile koja ga je vukla prema Kalvariji. Mislila sam: samo da nikada tamo ne stignemo, da se pojavi neko čudesno izbavljenje...
Tako je srce molilo. On je trebao umrijeti i smrt je sada bila tu. Cesto mi je o tome govorio i sve sam shvaćala, ali majčino srce to ne prihvaća. S njime umirem i ja, jer ga ljubim i vjerujem u njega. Ljudski su koraci do smrti neodgodivi. Život je tu da se dadne, a ne sačuva. Uzalud se grozničavo brinuti da se sačuva što se sačuvati ne da. U darivanju je i neuništivost osobe. Kad padneš, ustani da još ljubavi daruješ nekome. Ohrabri se, prođi svijetom čineći dobro. Ne zaboravi, moja te molitva prati, nećeš se izgubiti. Bit ćeš tamo gdje sam ja.

Četvrta postaja: Isus susreće svoju svetu majku
Ni sama ne znam kako, ali odjednom smo se susreli na putu za Kalvariju. Nikad neću zaboraviti taj prodorni pogled mog Sina. Kao da je tražio nekoga tko razumije ovu besmislenu osudu. Svi su govorili da je izdajica naroda i da po Mojsijevu Zakonu treba umrijeti. Ja sam Židovka i za mene je Zakon bio ponos i svetinja. Srce mi se razdiralo. Gledala sam ga u oči i dala mu do znanja da sam čitava uz njega, na njegovoj strani. Zlo je zavelo ljude pa ne vide da je on Sin Božji i Spasitelj svijeta. Bilo mi je žao što ljudi nisu raskrinkali prividnu logiku sile mraka. Ali, i moj Sin bio je siguran da zajedno s njime idem do kraja, kako bih s njime s onu stranu smrti uskrsno živjela. Utješiti nekoga, to je reći mu da si s njime, da ga nećeš napustiti, da ćeš mu biti vjeran. S nekim tko je na tvojoj strani mogu se izbjeći sve smrti i oživjeti mrtva duša. Ljubav je srce vjernosti.

Peta postaja: Šimun Cirenac pomaže Isusu nositi križ
Odjednom je povorka zastala. Zadrhtalo mi je srce. Što se dogodilo? A onda sam ugledala kako prisiljavaju Šimuna iz Cirene da ponese križ moga Sina. Gledala sam kako iza Šimuna tetura od iscrpljenosti moj Sin. Imala sam osjećaj kako me boli svaka njegova rana. Vjerovala sam u smisao njegove odbačenosti. Često smo u dugim večerima znali o tome razgovarati, osobito nakon Josipove smrti.
Ali, sad sam se pitala ima li boli kao što je moja. U takvom stanju, dobrota čovjeka obasja i doda mu snage da ne klone. Tu dobrotu sam sada vidjela u Šimunu, koji je mome Sinu pomogao nositi križ. Više nisam bila sama na strani moga Isusa. Zlo je postajalo sve manje uvjerljivo.
Znaš, dobrota se brzo rasprostre od srca do srca. Ima dobrote u svakom ljudskom biću. Ona je tvoj saveznik. Svi su ljudi u svijetlim dubinama srca uz tebe. Tamo je skriven žižak sućuti. Kad se on razgori, sažeže svako zlo. Plamen ljubavi uništi mnoštvo krivica i zločina. Ima u svijetu nade.

Šesta postaja: Veronika pruža Isusu rubac
Vidjela sam krvavo, prašnjavo, znojno, iznakaženo lice svog Sina. Htjela sam, samo kad bih mogla, obrisati njegovo lice. Veronika je pročitala tu želju u mojim očima. Progurala se do Isusa i pružila mu rubac. Isus se prenuo, bljesak ljubavi ga je obasjao. Uzeo je rubac i obrisao lice. Bila sam na trenutak utješena. Isus je vidio da nas ima na njegovoj strani. Kad se Veronika vratila, ugledale smo Isusovo lice na rupcu. U svakom patničkom licu krije se Božji lik. "Što god učinite jednom od moje najmanje braće, meni ste učinili", rekao je Isus. Dobro je liječiti iznakaženost ljudskih lica kako bi na njima zasjalo Isusovo lice. Do Boga se dolazi kroz ljubav prema čovjeku. Tu se najbrže iskusi Božja blizina. Potrebno se progurati do čovjeka, imati razumijevanja za njegove jadikovke, ostati uz čovjeka napuštena. Kalvarijska povorka još se uvijek provlači ulicama sela i gradova. Isus je još na križnom putu u udovima svoje Crkve. On je patnik u patnicima svijeta i zove srca Veronika, da mu se približe, otaru patnju i vrate se s njegovim likom u duši. Najveća sreća je moći ljudima činiti dobro.

Sedma postaja: Isus pada drugi put pod križem
Padati pod teretom križa značilo je otvoriti nove rane. A Isus je već sav bio jedna rana. Svaki pad mogao je biti posljednji, bilo zbog nove ozljede, bilo zbog bijesa vojnika. Zato me je duboko zabolio svaki Isusov posrtaj. Znala sam da je Isus Sin Božji, a ne samo moj Sin. Kao mač zarinut u srce osjećala sam zato okrutnost ljudi. Oni ubijaju svoga Stvoritelja i to krajnjim prezirom. Što može očekivati svijet od budućnosti dok ubija svoj izvor, Svemogućega, korijene i srce svog bića? Čudo da svijet još uopće postoji! Što ga još drži? Drži ga moj Sin pod teretom križa. Na njega se sručila sva zloća svijeta. On drži i danas svijet da se ne sunovrati u samorazaranje. Samo zato svijet ima budućnost. Isus pada da bi se svijet digao na duhovnu razinu čovjekoljubivosti. Svijet postoji jer ga voli Isus.
Osloni se na Isusov pad i ostat ćeš na nogama, uspravan i pošten. Evo ti ruke da te vodim kako bi volio svijet kao što ga voli Isus.

Osma postaja: Isus tješi jeruzalemske žene
Usred vike, psovke, ruganja i galame začuo se plač, naricanje, glasna tuga. Na licima žena iz Jeruzalema tekle su suze. Pomislila sam kako će Isus reagirati. Isus je dobrohotno prihvatio ljubav. Dapače, počeo ih je tješiti. Upozorio ih je na ozbiljnost ljudske egzistencije. Ako Božji Sin trpi razjarenu ljudsku zloću, onda će tim putem ići i svi koji ga slijede. Potrebno je plakati nad svakim čovjekom. Nije najveća nesreća tjelesna patnja; daleko ubojitija i bolnija je moralna, jer ona ne vodi do tjelesne, nego do vječne smrti. Tom patnjom je natopljen svijet. Isus plače nad tom patnjom i odlučno se s njom sukobljava da je razotkrije i razori.
Ima patnji za koje treba Bogu zahvaljivati, jer su otkupiteljske. Ima tjelesnih patnji koje pomažu otkloniti moralne, učiniti temeljni zaokret prema zakonitosti savjesti i evanđelja. Patnje mučenika i junaka podižu nas i ohrabruju. Život treba uložiti za nešto za što se isplati živjeti i umirati. Samo se tako on sačuva i umnoži. Na tom putu ne očekuj utjehu ljudi, iako je ona plemenita. Ona te ne može osnažiti za velike pothvate. Traži Božju utjehu u časovima tjeskobe i drhtanja. Samo je u Bogu snaga i spasenje, u njega se uzdaj u svako doba.

Deveta postaja: Isus pada treći put pod križem
Nijedan pad nije moga Sina mogao zaustaviti da stigne na Kalvariju. Neka neshvatljiva snaga ga je vukla. S revnošću kojom se mi trudimo sačuvati život, on se trudio da ga izgubi. Isus je živio u sasvim drugim dimenzijama negoli ljudi. Pasti i zajaukati pod teretom kušnji, boli i tjeskobe nije znak slabosti, nego odlazak u dimenziju života iz koje se pruža vertikalna vizija svijeta. Padovi nas podsjećaju tko smo, od kakvog srno tkiva sazdani i kamo idemo. Oni nas upozoravaju da smo putnici, a ne stanovnici zemlje. Treba se vezati uz neprolazno, uz vrednote duha, uz Boga i njegov plan s nama. Kad to zaboravimo, stizat će nas udarci, bolesti će nas prikovati uz krevet, bol nas podsjetiti da smo opet otpali od izvorne vizije, a blizina smrti nas uvjeriti u hitnost zaokreta ka traženju istine i prepuštanju ljubavi. Sve su to glasnici neba da se ne izgubimo.
Ne boj se, doći će jutro, raspršit će se magle, zaustaviti bol, izgubit će neprijatelji čovjeka. Ne zaustavljaj se u trenutnom grijehu, u sadašnjoj bolesti, u razočaranju od jučer, u fiksiranju na negativno. Udarci su tu da nam otvore oči i okrenu nas Ocu.

Deseta postaja: Isusa svlače
Dok hodam uz Kalvariju za svojim Sinom, sjećam se Simunova proroštva: "A i tebi će samoj mač probosti dušu." Odbačen je i nepravedno osuđen Isus. Tukli su ga, bičevali, pljuvali mu u lice, trnovom krunom raskrvarili glavu, natovarili mu teške balvane na ramena i s dvojicom ga razbojnika vodili na mjesto raspeća. Uzeli su mu čast, slobodu, život. Njegovo dostojanstvo bacaju u blato, provaljuju nasilno vrata njegove intime i tako ga svestrano žele obezvrijediti i izbaciti iz svijeta živih i povijesti čovječanstva. Svi su me ti mačevi pogađali i ranjavali. Majka sam mu. Čeznula sam da bude velik, častan, dostojanstven, sretan, slobodan. Vjerovala sam u njegovo mesijansko poslanje. Sad sam ponovo morala o svemu prebirati u srcu. Samo sam mu tako mogla biti blizu. Morala sam se odreći svih majčinskih snova i prihvatiti Božji plan. Znala sam, ništa ne smije ostati od mentaliteta svijeta u meni, sve treba napustiti i obući mentalitet moga Sina.
Dok zemaljski život poput odijela klizi niz tvoje godine, ne žali. Obuci se u neprolazno, u Božje, u nebesko. Tu je snaga da izdržiš pri svim udarcima života. Oni će stalno dolaziti da ispitaju čvrstoću tvoje vjernosti neprolaznoj Božjoj humanosti.

Jedanaesta postaja: Isusa pribijaju na križ
Gledala sam dok su ga pribijali na križ. On više ne može prolaziti svijetom liječeći svaku bolest i svaku nemoć. Križ je njegova posljednja postaja. Motrila sam kako odlazi nekud daleko, izmiče očima, a da ga ne mogu zaustaviti. On odlazi i pitam se ima li još na zemlji mjesto gdje ja mogu živjeti. S njime je otišlo sve što sam imala i bila. Kako ću se vratiti s Kalvarije kad me nema, kad sam s njime pribijena na križ, s njime umirem? Dok potmulo odjekuju udarci čekića, neki užas ispunja prostore Kalvarije. Tu ljudi ubijaju svoga Stvoritelja. Tu je zločinstvo svijeta doseglo vrhunac. Tko da očisti more zloće u svijetu? Moj Sin Isus dopušta da se sav pakao svijeta svali na njega, da ga onda zajedno sa sobom povuče u smrt, a uskrsnućem stvori bolji svijet. To mi je dalo snage da izdržim svu bešćutnost krvnika i sudaca. Važno je da je duh jak, tada će izdržati i slabo tijelo.

Dvanaesta postaja: Isus umire na križu
Bolni se jauk prolomio Golgotom kad su uzdigli moga Sina na križu. Tada mi je došlo u sjećanje: otac moga naroda Abraham žrtvovao je sina Izaka, moj narod žrtvovao je pashalno janje, bezbrojne su se žrtve prinosile u hramu u Jeruzalemu. Sad se prinosi jedinstvena, božanska žrtva, neokaljani jaganjac, Sin Božji i moj Sin. Povijest čovječanstva ima slobodan izlaz iz ropstva krivice i slobodan ulaz u domovinu u koju je prvi ušao kroz smrt moj Sin. To se dokončalo ropstvo, a počeo sveopći povratak Ocu. Križ je novi žrtvenik. Žrtva nije uništenje nego preobraženje, nije smrt nego život, nije kraj nego početak. Čula sam kako Isus u ruke Očeve predaje svoj život i zajedno s njime sam sebe i njega prinijela i ja Svevišnjemu. A onda mi je povjerio Ivana i sve vjerne njegovom putu. Učinio me majkom brojnih naroda. Tada je izrekao čin poslušnosti Ocu: "Svršeno je". Ispunjeno je sve što je htio Otac. Počinje novi svijet.
Na Kalvariji završava put staroga svijeta. Vrati se kući i vjeruj Radosnoj vijesti!

Trinaesta postaja: Isusa skidaju s križa
Kad se bijes zla do kraja iskalio na Isusu, smjeli smo prići i preuzeti brigu za njegovo mrtvo tijelo. Dok sam ga držala u naručju, sjetila sam se trenutka kad sam ga u štalici izvan Betlehema prvi put uzela u naručaj. Rodio se u izgnanstvu i bit će pokopan u progonstvu. U tuđoj je kući rođen i u tuđem grobu pokopan. Nije imao mjesta gdje bi glavu naslonio. Nisu ga primili u Betlehemu, u Nazaretu su ga htjeli strmoglaviti niz stijenu, u Jeruzalemu su ga raspeli. Dok sam gledala njegovo mrtvo tijelo, mač boli otvorio mi je novu ranu. Tijelo koje sam s najdirljivijom ljubavlju nosila, hranila, njegovala, sad je bilo masakrirano, iznakaženo, izbodeno, da ga se jedva moglo prepoznati. Prije tridesetak godina donijela sam ga na svijet, sada ga moram iznijeti iz svijeta. Onda sam ga s radošću i ponosom rodila, sad ga s neizmjernom tugom i ponižena spremam za ukop. Dok su Josip iz Arimateje i Nikodem zajedno s Ivanom i ženama skidali tijelo moga Sina, pogled mi se zadržao na drvu križa. Na početku ljudske povijesti s drva spoznaje dobra i zla ubrali su prvi ljudi plod neposluha i nepovjerenja prema Stvoritelju. Sad uzimamo sa stabla križa moga Sina, kojem je hrana bila vršiti volju Očevu. Pomislih kako ovdje prestaje zla kob čovječanstva.
Važno je i u najbesmislenijoj patnji otkriti Božji plan, uhvatiti Stvoriteljevu misao i u njoj smisao. Tad je moguće izdržati sva obespravljenja i poniženja. Nad Isusovom patnjom lebdi nada uskrsnuća. To me drži.

Četrnaesta postaja: Isusa polažu u grob
Sunce je bilo na zalazu. Trebali srno požuriti s ukopom, jer je bilo predvečerje subote i židovska Priprava. Dok smo odlazili od groba, nisam se mogla pomiriti s pomisli da je to konačni rastanak. Govorio je meni i učenicima da će treći dan uskrsnuti. To mi je davalo nadu, bilo mi je kao da će se on ponovo roditi svijetu i u njemu nadvladati zloga, a uvesti čovjekoljubive odnose. Kao što sam povjerovala anđelu Gabrijelu da će se iz mene roditi, povjerovala sam i njemu da će se opet kao Sin Svevišnjega roditi iz utrobe groba. Nešto je neuništivo visjelo u zraku. Protivnici su se bojali njegova groba, apostoli su slutili uskrsnuće, a ja sam molila i vjerovala. Majčinsko me je srce uvjeravalo da će se Isusova riječ ispuniti. Čekala sam probdjevši noć od petka na subotu, nestrpljivo požurivala vrijeme da prođe subotnji dan i u ljubavi iščekivala da se njegov grob pretvori u mjesto preobraženog života. Stražari su čuvali grob, a učenici od strana pred Zidovima zakračunali vrata. Učinilo mi se kao da je vrijeme stalo i kao da su nebo i zemlja zaustavili dah od iščekivanja događaja koji će uslijediti. Sin je Božji sve izvršio što je Otac naumio. Sad je Otac bio na potezu. Grobovi više nisu mjesta beznadne tuge i posljednjeg rastanka, jer je u grob sišao Sin Božji. Život vječni se rada.

Petnaesta postaja: Isus uskrsava iz groba

Nedjeljno jutro, zora novog čovječanstva je svitala. Sve se događalo poput munje. Anđeo je otvorio grob, a od straha pred njim zadrhtali stražari. Žene su trčale da jave vijest o praznom grobu, a Ivan i Petar jurili bez daha da se o tome uvjere. Isus se ukazivao živ, preobražen, zdesna Ocu, Kralj kraljeva i Gospodar gospodara. Strelovito se širila Isusova poruka povjerenja: "Ne bojte se, mir vama, samo vjerujte! Pogledajte ruke moje i noge. Ja sam to. Ispunilo se sve što je u Mojsijevu Zakonu, u Prorocima i Psalmima o meni napisano." Vijest se munjevito širila. Kao baklju rnira jedni su drugima predavali vijest: "Doista, uskrsnuo je Gospodin i ukazao se Simunu!" Duh je moj kliktao od radosti. Sve mi je bivalo jasnije zašto je moj Sin s križa rekao Ivanu: "Evo ti majke", a onda meni: "Evo ti Sina." Navijestio mi je da ću po istom Duhu po kojem sam njega začela, sudjelovati u rađanju njegova Tijela Crkve. Bit ću po Božjoj milosti Majka Crkve. Opet sam mu ponavljala svoj čvrsti i vjerni: da, neka mi bude po tvojoj riječi. Otada nosim sve vas vjernike i sve ljude u srcu. Samo jedno želim: privesti vas svome Sinu i tako učiniti spašenima i nositeljima spasa drugima na putovima povijesti. Radosna sam zbog ovoga susreta na križnom putu moga Sina. Neka se odsada vaši životi stalno okreću svjetlu uskrsa i nose tu vijest svakom čovjeku.

ZAVRŠETAK KRIŽNOGA PUTA
Oče, hvala na ovom hodu s Marijom za Tvojim Sinom.
Nisam više isti. Idem živjeti za druge, kao Isus.
Odlučujem hodati svijetom čineći dobro.
Obasjan svjetlom križa i blještavilom uskrsa prepoznajem u Isusu srce svijeta.
Sad znam kome sam povjerovao.
Svoje odluke stavljam u Tvoje ruke, Oče.
Ti me jačaj, diži, liječi i vodi za ruku do kraja mog križnog puta.
Hvala za Tvoju Crkvu u kojoj zajedno s drugima hodam Tebi u susret.
Amen.

Dr. Tomislav Ivančić

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: pon 02 lip 2008, 6:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

MOLITVA DUHU SVETOM

Duše Sveti, dahni u mene -
da, što je sveto, mislim.

Duše Sveti, potakni me -
da, što je sveto, činim.

Duše Sveti, privuci me -
da, što je sveto, ljubim.

Duše Sveti, ojačaj me -
da, što je sveto, štitim.

Duše Sveti, zaštiti me -
da, što je sveto, nikada ne izgubim.

Amen.

gi-gi

PostanoPostano: uto 17 lip 2008, 13:32
PostNaslov : Krunica Predragocjene Krvi
Citiraj i odgovori

Krunica Predragocjene Krvi

Moli se nakon Gospine krunice, na krunicu Predragocjene Krvi koja se razlikuje od Gospine time što umjesto 10 malih zrnaca unutar desetice ima 12 malih zrnaca.

Himan
Predragocjena Krvi Isusa Krista
Predragocjena Krvi Isusa Krista, spasi svijet

Zaziv Duha Svetoga
Dođi, Duše Sveti, napuni srca Svojih vjernih i zapali u njima vatru Svoje ljubavi.
R. Pošali Duha svojega i postat će.
O. I obnovit ćeš lice zemlje.

Pomolimo se!
O Bože, koji si svjetlošću Duha Svetoga poučio srca vjernih, daj da po istom Duhu što je pravo mislimo i Njegovoj se utjesi vazda radujemo, po Kristu Gospodinu našemu.
Amen

Apostolsko vjerovanje…

(Prigni glavu)
Neka Predragocjena Krv koja istječe iz Svete Glave našega Gospodina Isusa Krista, Hrama Božanske Mudrosti, Svetohraništa Božanskog Znanja i Sunčeva sjaja Neba i Zemlje pokrije sada i zauvijek.
Amen

R. O Predragocjena Krvi Isusa Krista
O. Izliječi Rane Presvetog Srca Isusova

Oče naš
Zdravo Marijo (Tri puta)
Slava Ocu

(Prigni glavu)
Neka Predragocjena Krv koja istječe iz Svete Glave našega Gospodina Isusa Krista, Hrama Božanske Mudrosti, Svetohraništa Božanskog Znanja i Sunčeva sjaja Neba i Zemlje pokrije sada i zauvijek.
Amen

PRVO OTAJSTVO
Pribijanje Desne Ruke našeg Gospodina Isusa
(Stanka za razmatranje)

Po Predragocjenoj Rani Tvoje Desne Ruke i po boli od čavla koji je probio Tvoju Desnu Ruku, neka Predragocjena Krv koja se tu prolila, spasi grešnike cijelog svijeta i obrati mnogo duša.
Amen

Oče naš, Zdravo Marijo (Oboje na bijelo zrno)

R. Predragocjena Krvi Isusa Krista
O. Spasi nas i cijeli svijet

Slava Ocu

(Prigni glavu)
Amen

DRUGO OTAJSTVO
Pribijanje Lijeve Ruke našeg Gospodina Isusa
(Stanka za razmatranje)

Po Predragocjenoj Rani Tvoje Lijeve Ruke i po boli od čavla koji je probio Tvoju Lijevu Ruku, neka Predragocjena Krv koja se tu prolila spasi duše u Čistilištu i zaštiti umiruće od napada paklenskih duhova.
Amen

Slava Ocu

(Prigni glavu)
Amen

TREĆE OTAJSTVO
Probijanje Desne Noge našega Gospodina Isusa
(Stanka za razmatranje)

Po Predragocjenoj Rani Tvoje Desne Noge i po boli od čavla koji je probio Tvoju Desnu Nogu, neka Predragocjena Krv koja se tu prolila, pokrije temelj Katoličke crkve protiv planova okultnog kraljevstva i zlih ljudi.
Amen

Slava Ocu

(Prigni glavu)
Amen

ČETVRTO OTAJSTVO
Probijanje Lijeve Noge našega Gospodina Isusa
(Stanka za razmatranje)

Po Predragocjenoj Rani Tvoje Lijeve Noge i po boli od čavla koji je probio Tvoju Lijevu Nogu, neka Predragocjena Krv koja se tu prolila zaštiti nas na svim našim putovima protiv planova i napada zlih duhova i njihovih slugu.
Amen

Slava Ocu

(Prigni glavu)
Amen

PETO OTAJSTVO
Probijanje Svetog Boka našega Gospodina Isusa
(Stanka za razmatranje)

Po Predragocjenoj Rani Tvoga Svetoga Boka i po boli od koplja koje je probilo Tvoj Sveti Bok, neka Predragocjena Krv koja se tu prolila izliječi bolesne, podigne mrtve, riješi naše sadašnje probleme i pouči nas putu do našega Boga za vječnu slavu.
Amen

Slava Ocu

(Prigni glavu)
Amen

Zdravo Kraljice…

Pomolimo se!
O Predragocjena Krvi Isusa Krista, mi te častimo, štujemo, klanjamo Ti se radi Tvojega vječnog zavjeta koji donosi mir čovječanstvu. Zacijeli Rane Presvetog Srca Isusova. Utješi Svemogućeg Oca na Njegovom prijestolju i operi grijehe cijeloga svijeta. Neka te svi štuju, o Predragocjena Krvi, smiluj se.
Amen

Presveto Srce Isusovo, smiluj nam se.
Neokaljano Srce Marijino, moli za nas.
Sveti Josipe, supruže Marije, moli za nas.
Sveti Petre i Pavle, molite za nas.
Sveti Ivane pod Križem, moli za nas.
Sveta Marijo Magdaleno, moli za nas.
svi molitveni ratnici i nebeski zagovornici, molite za nas.
Svi veliki Sveci našega Gospodina, molite za nas.
Sve nebeske čete, molite za nas.
Marijina Legijo, moli za nas.

NIHIL OBSTAT
Rev. P. Stephan Obiukwu, cenzor
Nadbiskupija Onitsha, država Anambra
NIGERIJA - 1. srpnja 1999.

Preuzeto iz molitvenika: Predragocjena Krv Isusa Krista – Pobožnost i apostolat, priredio fra Bogdan Cvetković, Sion, Zagreb, 2007.

Ovdje sam našao molitvenik u pdf formatu

gi-gi

PostanoPostano: uto 01 srp 2008, 15:34
PostNaslov : Posveta Presvetom Srcu Isusovu i Bezgrešnom Srcu Marijinu
Citiraj i odgovori

Posveta Presvetom Srcu Isusovu i Bezgrešnom Srcu Marijinu

Molitva Srcu Isusovu i Marijinu

Presveto Srce Isusovo,
po Bezgrješnom Srcu Marijinu
darujem ti svoje misli, riječi
i djela ovoga dana.

Neka moj život,
po zagovoru Majke Marije,
bude suglasan s Tvojim Evanđeljem
i prožet vjerom, ufanjem i ljubavlju.
Tako ćeš sa Svojim križem
i uskrsnućem za mene biti
Put, Istina i Život.

Amen

Po Mariji k Isusu!

Molitva Presvetom Srcu Isusovu

Presveto Srce Isusovo,
izvore svakog dobra,
ja Ti se klanjam, vjerujem u Te,
ufam se u Te, ja te ljubim
i kajem se za sve svoje grijehe.

Tebi poklanjam ovo moje siromašno srce,
učini ga poniznim, strpljivim, čistim
i da u svemu odgovara Tvojim željama.
Daj o dobri Isuse, da ja živim u Tebi i Ti u meni.
Štiti me u opasnosti,
tješi me u nevoljama i žalostima.
Udjeli mi zdravlje tijela,
blagoslovi sav moj rad
i daj mi milost svete smrti.

Amen

Slatko Srce moga Isusa daj da Te ljubim sve to više!

Isuse blaga i ponizna Srca, učini srce moje po Srcu svome!

Molitva Bezgrešnom Srcu Marijinu

Presveta Djevice Marijo, Majko i Kraljice moja,
tvojem Bezgrešnome Srcu posvećujem i predajem cijelo svoje biće:
svoje misli, riječi i djela; svoj duh, dušu i tijelo.
Raspolaži sa mnom i sa svime što mi pripada,
sada i u vječnosti, na hvalu i slavu Presvetoga Trojstva,
za posvećenje Crkve i spasenje svega svijeta.

Bezgrešna moja Majko, pomozi mi živjeti
dostojno mojega krsnoga posvećenja
da neopozivo pripadam svojemu Otkupitelju.
Daj da poput Tebe slušam poticaje Duha Svetoga!
Neka se u meni i po meni uvijek i u svemu ispunja
volja Božja!

Amen

Slatko Srce Marijino, budi moje spasenje!

gi-gi

PostanoPostano: uto 01 srp 2008, 20:26
PostNaslov : Litanije Presvetom Imenu Isusovu
Citiraj i odgovori

Litanije Presvetom Imenu Isusovu

Gospodine, smiluj se!
Kriste, smiluj se!
Gospodine, smiluj se!
Kriste, čuj nas!
Kriste, usliši nas!

Oče nebeski, Bože, smiluj nam se!
Sine, Otkupitelju svijeta, Bože, smiluj nam se!
Duše Sveti, Bože, smiluj nam se!
Sveto Trojstvo, jedan Bože, smiluj nam se!

Isuse, Sine Boga živoga,
smiluj nam se!
Isuse, sjajnosti Očeva,
Isuse, jasnoćo svjetlosti vječne,
Isuse, kralju slave,
Isuse, sunce pravde,
Isuse, Sine Marije Djevice,
Isuse ljubazni,
Isuse divni,
Isuse, Bože jaki,
Isuse, oče budućega vijeka,
Isuse, anđele velikoga savjeta,
Isuse moćni,
Isuse strpljivi,
Isuse poslušni,
Isuse krotka i ponizna Srca,
Isuse, ljubitelju čistoće,
Isuse, ljubitelju naš,
Isuse, Bože mira,
Isuse, začetnice života,
Isuse, uglede krijeposti,
Isuse, revnitelju duša,
Isuse, Bože naš,
Isuse, utočište naše,
Isuse, oče ubogih,
Isuse, blago vjernika,
Isuse, dobri pastiru,
Isuse, svjetlo istinito,
Isuse, mudrosti vječna,
Isuse, dobroto beskrajna,
Isuse, pute i živote naš,
Isuse, radosti anđela,
Isuse, kralju patrijarha,
Isuse, učitelju apostola,
Isuse, naučitelju evanđelista,
Isuse, jakosti mučenika,
Isuse, svjetlo poznavalaca,
Isuse, čistoćo djevica,
Isuse, kruno svih svetih,

Milostiv budi, oprosti nam, Isuse!
Milostiv budi, usliši nas, Isuse!

Od svakoga zla,
oslobodi nas, Isuse!
Od svakoga grijeha,
Od srdžbe svoje,
Od zasjeda vražjih,
Od duha bludnosti,
Od smrti vječne,
Od nemara za nadahnuća tvoja,
Po otajstvu svetoga utjelovljenja svojega,
Po rođenju svojemu,
Po djetinjstvu svojemu,
Po božanskome životu svojemu,
Po naporima svojim,
Po smrtnoj borbi i muci svojoj,
Po križu i zapuštenosti svojoj,
Po smrtnoj stisci svojoj,
Po smrti i ukopu svojemu,
Po Uskrsnuću svojemu,
Po Uzašašću svojemu,
Po ustanovljenju Presvetoga Oltarskoga Sakramenta,
Po radostima svojim,
Po slavi svojoj,
oprosti nam, Isuse!
usliši nas, Isuse!
smiluj nam se, Isuse!

Isuse, čuj nas!
Isuse, usliši nas!

Pomolimo se!
Gospodine Isuse Kriste, koji si kazao. "Ištite i primit ćete, tražite i naći ćete, kucajte i otvorit će vam se", daj nam, molimo te, božansku svoju ljubav, da te svim srcem, ustima i djelom ljubimo i nikada te hvaliti ne prestanemo.

Daj nam, Gospodine, da se tvojega svetoga Imena bojimo i ujedno ga uvijek ljubimo, jer nikada ne prestaješ ravnati one koje u svojoj ljubavi utvrđuješ. Koji živiš i kraljuješ u vijeke vjekova. Amen.

gi-gi

PostanoPostano: uto 01 srp 2008, 20:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molitva Gospi od Zdravlja

Evo me pred tobom, dobra Majko,
milostiva Gospe od Zdravlja.
Istina je da zbog svojih grijeha
nisam dostojan da me pogledaš;
ali, ipak, kao tvoje dijete,
uzdam se u tvoju majčinsku dobrotu.
Udijeli meni i mojima potpuno zdravlje duše i tijela.
Obrati grješnike, da Isusa više ne vrijeđaju,
a tebe ne žaloste. Pomozi bijedne,
utješi žalosne, ozdravi bolesne.
Budi nam svima draga Majka,
a mi ćemo biti tvoja dobra djeca!

Amen.

gi-gi

PostanoPostano: uto 01 srp 2008, 20:30
PostNaslov : Molitva Gospi od Brze Pomoći
Citiraj i odgovori

Molitva Gospi od Brze Pomoći

O Marijo, Majko Božja,
ti koja znaš za jade i nevolje ovoga svijeta,
bdij bez prestanka nad nama
i nad cijelom Crkvom svojega Sina
i budi nam uvijek Našom Gospom Brze Pomoći.
Pohiti da nam pomogneš u svim našim potrebama,
posebno ..........
Budi nam utočište za ovoga prolaznoga života
i isprosi nam život vječni,
po zaslugama Isusa, svojega Sina,
Gospodina i Otkupitelja našega.
Amen

vjernik

PostanoPostano: pet 11 srp 2008, 21:41
PostNaslov : Molitva Svetom Benediktu, zaštitniku Europe
Citiraj i odgovori

Molitva Sv. Benediktu, zaštitniku Europe

Sveti Benedikte, koji si životvornom riječju svoga Pravila i neumornom revnošću svojih učenika

preobrazio Europu u blagoslovljenu zemlju kršćanske vjere i jedinstva;

koji si odgojio ljude i narode za djela ljubavi i blagodat mira;

koji si otkrio ljepotu i dostojanstvo ljudskog napretka nadahnutog evanđeljem,

vrati se Europi i svijetu svjetlom svojih ideala.

Vrati današnjim pokoljenjima smisao za Krista i poslušnost njegovim riječima.

Budi nam i danas bliz svojim nebeskim zagovorom

da europski narodi nađu i sačuvaju putove reda, pravednosti i bratskog zajedništva.

Amen.

"Objavljeno ti je, čovječe, što je dobro,
što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
klara

PostanoPostano: uto 05 kol 2008, 17:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

„Bijela krunica“ jedan je u nizu nebeskih pomoći, pruženih nama u ovoj suznoj dolini da pobijedimo zlo i sačuvamo mnoge živote najmanjih Božjih anđela.

Odobrio je i blagoslovio biskup Ivan Milovan, 16. travnja 2008.

Krunica Nevine Dječice (Bijela krunica)

moli se i na Gospinoj krunici

Znak križa. Poljubi medalju. Reci s ljubavlju:
Dođi Duše Sveti, dođi Duše Životvorče, dođi Duše Boga Živoga!
Euharistijsko Srce Isusovo, smiluj nam se!
Prežalosno Srce Marijino, moli za nas!
Betlehemska Nevina Dječice, zagovarajte nas!

Prvo zrno: Oče naš ...
Tri sljedeća zrna: Zdravo, Marijo ...

Na zadnje zrno i sva velika zrna, moli se Molitva prikazanja:
Oče nebeski, prikazujemo ti Rane i Krv Isusa Krista,
Jaganjca Božjeg,
koji oduzima grijehe svijeta,
suze Majke Marije i ljubav Svetoga Josipa,
moleći milosrđe za nas i za nerođene.
Amen.

Mala zrna:
Isuse, Marijo, ja vas ljubim i molim:
spasite nerođene!

Nakon posljednje Molitve prikazanja izmoli tri puta Slava Ocu ...

Ako ne moliš Litanije Svetim Srcima Isuse i Marije za spas nerođenih,
reci još:
Sveti Mihaele Arkanđele, moli za nas!
Anđeli Čuvari Nerođenih, molite za nas!
Blažena Majko Terezijo, moli za nas!
Slugo Božji Ivane Pavle II, moli za nas!

Pet desetica… Kao pet rana Kristovih…
Kao peta, središnja Božja zapovijed: NE UBIJ!
Nerođeni je čovjek svetima,
to dijete ima besmrtnu dušu i stvoreno je na sliku Božju.
Pobačaj ga ubija!

klara

PostanoPostano: uto 05 kol 2008, 17:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Litanije Svetim Srcima Isuse i Marije za spas nerođenih

Srca Isusa i Marije, dva sveta ognjišta ljubavi, ...............................SPASITE NEROĐENE!
Srca Isusa i Marije, sigurne luke spasa,
Srca Isusa i Marije, utočišta nevinih srdašca,
Srca Isusa i Marije, utjehe u našim borbama,
Srca Isusa i Marije, snage u našim nemoćima,
Srca Isusa i Marije, pomoći u našim potrebama,
Srca Isusa i Marije, najsnažnije obrane od Zloga,
Srca Isusa i Marije, izvori mira i milosrđa,
Srca Isusa i Marije, ispunjena oproštenjem i pomirenjem,
Srca Isusa i Marije, koja odvraćate osudu i gnjev,
Srca Isusa i Marije, koja darujete nježnost i milost,
Srca Isusa i Marije, obrane od zavisti i mržnje,
Srca Isusa i Marije, zaštite od grijeha i nečistoće ovoga svijeta,
Srca Isusa i Marije, slavna vrela života i radosti,
Srca Isusa i Marije, pouzdane jakosti u kušnjama i napastima,
Srca Isusa i Marije, koja skršujete oholost i uznositost,
Srca Isusa i Marije, koja uništavate zle želje i sklonosti,
Srca Isusa i Marije, suprotnosti svih zlih neumjerenosti,
Srca Isusa i Marije, stijene spasa žena i djevojaka,
Srca Isusa i Marije, pećine jakosti muževa i mladića,
Srca Isusa i Marije, snažni štitovi u trenucima očaja,
Srca Isusa i Marije, oružja vjere i ljubavi Boga Trojjedinoga,
Srca Isusa i Marije, Bezgrešna i Prečista naša naslado,
Srca Isusa i Marije, koja dajete život u punini,
Srca Isusa i Marije, koja čuvate začetu djecu Božju,
Srca Isusa i Marije, koja ćete izvojevati zadnju pobjedu,
Srca Isusa i Marije, koja nas ljubite neopisivim žarom,
Srca Isusa i Marije, koja sagorijevate u milosrdnoj ljubavi,
Srca Isusa i Marije, razapeta, ponižena i odbačena,
Srca Isusa i Marije, proslavljena, ustoličena i vladajuća,
Srca Isusa i Marije, najvjerniji prijatelji djece i malenih,
Srca Isusa i Marije, sjajni odsjaji nebeskih divota,
Srca Isusa i Marije, čuvari ćudoređa i poniznosti,
Srca Isusa i Marije, najsigurnije pomoći nerođenih,

Srca Isusa i Marije, JA VAS LJUBIM I MOLIM:
SPASITE NEROĐENE!

klara

PostanoPostano: sri 06 kol 2008, 9:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molitva za obraćenje psovača

+ Oče nebeski, Bože milosrdni,
vjerujem da si našoj domovini podario Anđela Čuvara,
zahvaljujem Ti na njemu!
Po njegovom Te zagovoru svim srcem molim:
obrati psovače, koji Te toliko vrijeđaju
i svojim grijehom čine veliku sablazan,
odbacuju Tvoj blagoslov
i predaju sebe i bližnje tami.
Molim Te, Gospodine,
za njihov povratak k Tebi, izvoru dobra,
molim Te to s ljubavlju prema njima,
s pouzdanjem u Tvoje milosrđe prema grješnicima.
Krvi Kristova, Presveta Krvi Jaganjčeva,
spasi i operi duše onih koji se odriču Stvoritelja.
Zli duše bogopsovke, snagom Imena Isusova,
vežem te i šaljem pod križ Golgote,
da te Spasiteljeve rane proganjaju i unište.
Srce Isusovo, spasi bijedne psovače.
Duše Boga živoga, dođi u vatri svoje ljubavi,
u sili svoje prisutnosti
i mojemu narodu (obitelji, braku, djeci, kolegama s posla)
povrati mir i radost.
Stavljam sebe i svoje drage,
sve što jesam i što ovdje posjedujem,
pod moćnu zaštitu Prežalosnog Srca ljubljene Majke Marije,
u Njezine ruke polažem svoje molbe i vapaje,
štujući Ju kao Kraljicu anđela, Utočište grješnika i Pobjednicu zlih duhova.
Anđele Čuvaru domovine Hrvatske,
tebi se preporučujem, tebi se predajem i posvećujem.
Obrani Lijepu Našu od nasrtaja zloga,
sačuvaj nam pobožnost i svetost,
opomeni bogopsovače na obraćenje i promjenu života.
Svojim nas krilima zaštiti, svojim nas mačem obrani,
svojim slavljenjem Svetoga Trojstva otjeraj neprijatelja spasenja.
Neka izgube snagu sve nesreće
koje su došle kao posljedica bogopsovke.
Dobri Anđele,
hvala ti na tvome zagovoru,
hvala ti na prijateljstvu i blagoslovu kojega nam donosiš.
Sveti Josipe, zaštitniče domovine,
moli za nas.
Amen.

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: čet 02 lis 2008, 7:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ZAHVALA ANĐELU ČUVARU

Hvala ti što činiš
sve tmurne trenutke svjetlijima,
što me nasmijavaš u danima tuge.

Hvala ti što me podižeš na noge
svaki put kada padnem,
što vjeruješ u mene
onda kada me svi odbace.

Hvala ti što tvoja pomoć
stiže u zadnjem trenu,
kada potonu sve moje lađe…

Hvala ti što uza me si,
što me razumiješ
i druguješ sa mnom u danima samoće.

Hvala ti za sve lijepe stvari
koje mi daješ na dar – hvala ti
što moj si Anđeo čuvar!

Gabrijela Ivanović
www.katolici.org

klara

PostanoPostano: pon 13 lis 2008, 8:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molitva za milost ustrajnosti do kraja

Vječni Oče, ponizno Ti se klanjam i zahvaljujem Ti
što si me stvorio i otkupio po Isusu Kristu,
zahvaljujem Ti što sam postao kršćanin,
što si mi dao pravu vjeru i što si me posinio po svetom Krštenju.
Zahvaljujem Ti što si strpljivo čekao na pokoru poslije tolikih mojih grijeha
i što si mi oprostio, kako se nadam, sve uvrede kojima sam Te povrijedio.
Ponovo se kajem za sve čime sam uvrijedio tvoju beskrajnu dobrotu.

Zahvaljujem Ti jer si me sačuvao od ponovnih padova
u grijehe u koje bi pao da me Tvoja očinska ruka nije čuvala.
Moji neprijatelji ne prestaju i neće prestati da se bore sve do smrti
da ponovo padnem u grijeh i postanem njihovim robom.
Ako me Ti ne budeš čuvao i uvijek pomagao
ja ću bijedan ponovo izgubiti Tvoju milost,
zato Te molim zbog ljubavi Isusa Krista
da mi dadeš svetu ustrajnost do smrti.
Isus, Tvoj Sin, obećao nam je da ćeš nam dati
sve ono što molimo u njegovo ime.
Molim Te, dakle, po zaslugama Isusa Krista,
za mene i za sve one koji žive u Tvojoj milosti,
za milost da se više nikad ne odjelimo od Tvoje ljubavi,
da te ljubimo zauvijek u ovom i drugom životu.
Marijo, Majko Božja moli Isusa za mene.
Amen.

Sveti Alfons Marija Liguori

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Žan, davorseljan, Magali
klara

PostanoPostano: pon 13 lis 2008, 8:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molitva za milost neprestane molitve u kušnjama

O Vječni Oče, Bože moje duše,
ja se uzdam u Tvoju dobrotu,
da budem u Tvojoj milosti
i da si mi Ti već oprostio sve moje grijehe kojima sam Te uvrijedio.
Zato Ti zahvaljujem od svega srca
i nadam se da ću Ti zahvaljivati kroz cijelu vječnost.

Svjestan sam da sam pao,
jer se Tebi nisam utjecao kad sam bio napastovan.
Čvrsto odlučujem ubuduće da ću se uvijek Tebi utjecati,
osobito u napastima da Te ponovo uvrijedim.
Odlučujem da ću se uvijek utjecati Tvome milosrđu
zazivajući sveta imena Isusa i Marije,
siguran u molitvi da ćeš mi dati milost da se oduprem mojim neprijateljima.
Odlučujem i obećavam da ću tako činiti,
ali čemu će koristiti sva moja obećanja
ako mi Ti svojom milošću ne pomogneš živjeti moje odluke
da se uvijek Tebi utječem u svim opasnostima.

Pomozi mi, vječni Oče, zbog ljubavi Isusa Krista
i ne dopusti da ja propustim utjecati se Tebi
uvijek kad budem napastovan.
Siguran sam da ćeš mi pomoći kad se Tebi utječem,
ali se bojim da ću propustiti da se Tebi utječem
i da će ova nemarnost postati uzrokom moje propasti
i gubitka Tvoje milosti
što bi bila najveća nesreća koja bi mi se mogla dogoditi.
Oče, zbog zasluga Isusa Krista,
daj mi milost molitve, veliku milost da molim uvijek i da dobro molim.

O Marijo, Majko moja, kad god sam se Tebi utjecao
Ti si mi izmolila milost da ne padnem.
Sada se ponovo Tebi utječem da mi izmoliš još veću milost
da se uvijek utječem Tebi i tvome Sinu u svim mojim potrebama.
Kraljice moja, Ti mi izmoli sada od Boga što te molim,
da ljubim Isusa Krista, da ustrajno molim
i nikada ne propustim molitvu sve do moje smrti.
Amen!

Sveti Alfons Marija Liguori

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Žan, davorseljan, Magali
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.