HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 15 srp 2019, 22:39. Pogledaj neodgovorene postove
volite svoje neprijatelje... to ih izluĆ°uje
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
sunny

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 31 pro 2007, 17:26
PostNaslov : volite svoje neprijatelje... to ih izluĆ°uje
Citiraj i odgovori

Å to da vam kažem. Nažalost svijet je danas prepun ljudi koji osuĆ°uju nas vjernike te nas se na razne naĆØine gaze... TeÅ”ko je ponekad pregristi jezik i otiƦi ne osvrƦuƦi se na njihova pogrdna djela. Ipak, rijeĆØi nas, ponekad viÅ”e od djela, povrijede.
Na razno razne naĆØine pokuÅ”avaju nas Ā½izbaciti iz taktaĀ½,ali ne smijemo posustati i ...
MOLITE ZA SVOJE NEPRIJATELJE I OPROSTITE SVAKU NJIHOVU POGRDNU RIJEƈ NAMJENJENU VAMA I VAÅ IM BLIŽNJIMA!
Neka vam nova godina zapoĆØne s mirom, oprostom i Božjim blagoslovom!

Trebam Te, Tvoju ljubav, da nad koracima mojim bdije... Tvoju svetost, da mi duÅ”u ranama krije i da usne moje kažu rijeĆØi za kojima žude... Tvoje rijeĆØi Majko, Tvoje rijeĆØi- NEKA MI BUDE!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
lucija

Lokacija: tu...pa tamo...al uvik se vraƦa u Isusov zagrljaj;)
PostanoPostano: uto 01 sij 2008, 22:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Naslov ove teme me asocira na nesto... IspriĆØat Ʀu vam svojim riĆØima, al valjda Ʀete uspit pohvatat bit Wink
Bila sam na katehezama i sveƦenik nas pita: Po ĆØemu bi se trebalo prepoznavat da smo mi vjernici, katolici Question Å ta bi mi tribali radit?
Da viÅ”e molimo? To je dobro, ali opet... pripadnici nekih drugih religija mole viÅ”e od nas (npr. muslimani, mislim da je njima obaveza 5 puta na dan; nisan toĆØno sigurna)
Da ĆØinimo viÅ”e dobrih djela, da pomažemo potrebnima? To je isto lipo, i to mi isto "trebamo", ali ĆØesto neki potpuno nereligiozni ljudi ĆØesto viÅ”e, i organiziranije pomažu (npr. "zvijezde").
.....

Dobro, pa po ĆØemu mi moramo bit prepoznatljivi?
Po tome Å”to ljubimo neprijatelje; po tome Å”to se tribamo trudit ljubit ljude i onda kad idu protiv nas, protiv naÅ”e volje (ne neke "grozne", daleke neprijatelje; nego možda i bliske ljude ili ljude koje ĆØesto susreƦemo.

Nemojmo zaboraviti: ispunjajuƦi Volju Božju prolazi se iznad poteÅ”koƦa... ili ispod njih... ili sa strane. Ali se... prolazi! (Escriva)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
Ficko

Spol: muško
PostanoPostano: čet 31 sij 2008, 12:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne bih možda rekao ljubite svoje neprijatelje-to ih izluĆ°uje
Prije bih rekao ljubite svoje neprijatelje da ih potaknete na razmiÅ”ljanje, na razmiÅ”ljanje koje Ʀe voditi Bog! Bog koji nas može izvuƦi i iz najveƦe prljavÅ”tine, ako odluĆØimo ubijeliti svoje haljine (naÅ”e živote) u krvi jaganjĆØevoj (sveta misa,ispovijed)!
Zato ne uzvraƦajmo zlo zlim! Vatra se vatrom ne gasi! Ugasite je rijekom Božje milosti!
Very Happy Wink Very Happy
-Ljubav je strpljiva-

Sve je ispraznost, samo ispraznost, živite u dobroti i jednostavnosti, budite dobri ako možete,jer sve drugo je ispraznost!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: pet 01 vel 2008, 9:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Heh Ficko možeÅ” ti mislit kaj god hoƦeÅ”, al ĆØinjenica je da taj "tvoj neprijatelj" ne zna kaj ti misliÅ” i inaĆØe kad on oĆØekuje da mu vratiÅ” istom mjerom, a ti njemu odvratiÅ” ljubavlju, postiƦ ƦeÅ” upravo taj efekt: izludit ga Laughing

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Ficko

PostanoPostano: pet 01 vel 2008, 10:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ycteris napisa:
Heh Ficko možeÅ” ti mislit kaj god hoƦeÅ”, al ĆØinjenica je da taj "tvoj neprijatelj" ne zna kaj ti misliÅ” i inaĆØe kad on oĆØekuje da mu vratiÅ” istom mjerom, a ti njemu odvratiÅ” ljubavlju, postiƦ ƦeÅ” upravo taj efekt: izludit ga Laughing

Ja Ʀu ponoviti:
Ljubav je strpljiva!!!
Ljubavi je sve moguƦe!!!

Sve je ispraznost, samo ispraznost, živite u dobroti i jednostavnosti, budite dobri ako možete,jer sve drugo je ispraznost!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: sub 02 vel 2008, 16:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nisam ja niÅ” rekao protiv toga, dapaĆØe, samo kažem kako to zna ispasti... Wink

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
.bubamara.

PostanoPostano: uto 19 vel 2008, 12:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ycteris napisa:

heh... imam puno upravo takvih primjera oko sebe... al uvijek su mi ĆØudni ti ljudi, ko da ne mogu podnjeti da je netko dobar prema njima, da ima ne pamti njihove pogreÅ”ke i loÅ”e ponaÅ”anje... heh i onda redovito izbjegavaju onog koji je takav prema njima... place meni je to uvijek tak žao vidjeti (i joÅ” viÅ”e osjetiti, eh...) place

... s Tobom želim poƦ ... srce
... i ostati s Tobom zauvijek... in love

zaljubljeni
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 19 vel 2008, 13:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Wink ne želim praÅ”tati da bih nekoga izludio... veƦ zato da bi im pokazao primjerom da sam Kristov. Wink

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
davorseljan

PostanoPostano: uto 19 vel 2008, 16:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Treba ljubit svoje neprijatelje i stime ih izluĆ°ujemo.
Trebamo praŔtati svaki dan, svakome.
Kada praŔtam, barem meni je lakŔe prebroditi teŔke sitvacije.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
-Petra-

PostanoPostano: uto 11 ožu 2008, 23:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja to gledam ovako: mrzim li onoga tko me mrzi, mrzit Ʀemo se joÅ” viÅ”e, vrijeĆ°am li onoga tko me vrijeĆ°a, naÅ”e Ʀe uvrede prijeƦi u sukob koji Ʀe možda i izmaƦi kontroli, gazim li onoga tko mene gazi, netko Ʀe od nas biti pregažen i tada viÅ”e neƦe biti povratka, a i tako zasigurno nitko neƦe naƦi mir. TuĆ°e loÅ”e namjere je teÅ”ko poniÅ”titi vlastitim loÅ”im namjerama, tako se samo nastavlja pakleni krug kojega netko mora prekinuti. ƈovjek loÅ”ih namjera nema volje niti je osvijestio to Å”to ĆØini pa to oĆØito mora biti netko razuman i rastereƦen negativnih misli. Istina je, takvi ĆØesto ostanu bez argumenata za opstanak svoje zloƦe kada se suoĆØe s prazninom, nedostatkom dobrote koja im nedostaje, a zbog koje su naprosto ujedali.
ƈovjek koji mrzi, siromaÅ”an je jer jedini koga prezire je on sam, a da to ne bi osjetio, svoju mržnju i bijes projicira na druge koji nisu ni za Å”to krivi. Upravo zato u njih tako negativne treba usmjeriti ono pozitivno jer tome se jedino ne mogi oduprijeti. Ipak smo svi mi samo ljudi - koliko teÅ”ki, toliko i meki.

Now I say to you that you are Peter and upon this rock I will build my church, and all the powers of hell will not conquer it. [Mathew 16:18]
Bepo

PostanoPostano: uto 01 tra 2008, 11:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zapitam se, kada samo preÅ”utim na neĆØije podbadanje ili možda i malo grublju provokaciju, da li sam postupio ispravno.
Moram priznati da s težinom preÅ”utim, ali srce osijeƦa i dalje nemir.
Å to znaĆØi ljubiti svoje neprijatelje?
Ili bolje je pitanje tko su moji neprijatelji?

Smatram da su meni neprijatelji svi koji na bilo koji naĆØin naruÅ”avaju moj unutarnji mir.
Å to sam dublje razmiÅ”ljao shvatio sam da svoj mir vrlo ĆØesto naruÅ”im upravo sam sebi. Jer naĆØin na koji reagiram proizlazi iz mene. ZaÅ”to bi neko imao toliku vlast nadamnom da se srdim ili ljutim na njegovo ponaÅ”anje.
Mislim da je korjen ove boli puno dublji.
Smeta me ono Ŕto sam ja.

JA sam sebi vrlo ĆØesto najveƦi neprijatelj.

Moram se joŔ bolje upoznati i pokuŔati ljubiti sebe.
Ja sam Božje djete. Stvoren sam na sliku Božju, dionik sam njegove slave u buduƦnosti. ZaÅ”to sam srdit. ZaÅ”to me ljudi nerviraju. Tko sam ja.
DUÅ O MOJA, GDJE JE TVOJ MIR.

Nadam se da shvaƦate moje unutarnje razmiÅ”ljanje. Ako upoznam sebe i ako bude mogao voljeti sebe onda mi neƦe smetati Å”to mi drugi rade, jer ako ja sam sebe ne poznajem kako mogu oĆØekivatio od drugih da me poznaju, pa samim time da me uvažavaju ili prihvaƦaju.

Iako, ako se sam prihvatim, neƦe me smetati Å”to me drugi ne prihvaƦaju.
Biti Ʀu zadovoljan Å”to znam da sam Ja Ja i da tražim Å”to je volja ONOGA koji me htio upravo ovakoga.

MORAM NAUƈITI LJUBITI SAM SEBE. JER ƆU U SPOZNAJI SEBE LJUBITI ONOGA ƈIJI DUH POƈIVA U MENI.
emma

PostanoPostano: ned 11 svi 2008, 9:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bepo napisa:
Ili bolje je pitanje tko su moji neprijatelji?

Smatram da su meni neprijatelji svi koji na bilo koji naĆØin naruÅ”avaju moj unutarnji mir.
Å to sam dublje razmiÅ”ljao shvatio sam da svoj mir vrlo ĆØesto naruÅ”im upravo sam sebi. Jer naĆØin na koji reagiram proizlazi iz mene.

To je toĆØno, mi smo ti koji reagiramo.
BaÅ” sam o tome nedavno razmiÅ”ljala.Svatko u naÅ”oj blizini nam ponekad naruÅ”i duÅ”evni mir, razljuti nas ili razoĆØara, htjeli mi to ili ne i htio on/ona to ili ne. Po tom kriteriju svi su nam neprijatelji, ali mi smo isti takvi prema drugima- trudimo se biti ok, ali ipak nam to ne uspije svaki put. Ne bih rekla da ih "tko tebe kamenom, ti njega kruhom" naĆØin ponaÅ”anja izluĆ°uje u negativnom smislu, veƦ da ih ostavlja s upitnikom iznad glave, primiri ih i možda ĆØak malo i mijenja. Moja vjerouĆØiteljica je govorila da je to Å”ok "kao da si ih zalio žeravicom po glavi" Laughing IzluĆ°uje ih možda isprva jer se ne mogu poÅ”teno niti posvaĆ°ati majko mila ili te rastužiti a možda bi baÅ” to htjeli, ali kasnije se pitaju zaÅ”to si tako (odnosno nisi) reagirao i vide da to i nije tako loÅ”e. Nekad treba malo duže, ali mislim da uvijek ostavi bar malo traga.
A ako sam ja "negativka" u priĆØi, kad kažem ili uĆØinim neÅ”to Å”to povrijedi drugoga, draže mi je kad reagira dobroƦudno, odmah se posramim i smirim. Embarassed

"Bog je tako velik da mu se isplati darovati ĆØitav jedan život." Sv. Terezija Avilska
Cordelia

PostanoPostano: ned 11 svi 2008, 14:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
Wink ne želim praÅ”tati da bih nekoga izludio... veƦ zato da bi im pokazao primjerom da sam Kristov. Wink

Ovo potpisujem Very Happy

"Ja sam Put, Istina i Život. Nitko ne dolazi Ocu osim po meni." (Iv 14,6)
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.