HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 23 lis 2019, 19:01. Pogledaj neodgovorene postove
Sigurnost kapelica i crkvi...
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Kristijan

Spol: muško
PostanoPostano: čet 05 lip 2008, 21:51
PostNaslov : Sigurnost kapelica i crkvi...
Citiraj i odgovori

http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2008/06/05/0741006.html

Jednostavno nemam rijeĆØi na ovaj vandaliski ĆØin. Osobno sam gotovo svake godine u toj kapelici na sv. Mariji i sada kada znam da je oskvrnjena doĆ°u mi suze na oĆØi...

Mislite li da je ugrožena sigurnost kapelica i crkvica diljem lijepe naÅ”e, ne samo u DubrovaĆØkoj biskupiji? Ta kapelica nije zakljuĆØana jer se nalazi usred nacionalnog parka, na otoĆØiƦu gdje nakon sedam sati naveĆØer ne bi smjelo viÅ”e biti posjetitelja... I sve viÅ”e i viÅ”e crkvi je iÅ”arano, vrata otuĆØena... Uskoro Ʀe svaka crkva morati imati po jednog "sokola" koji Ʀe danonoƦno dežurati...

Mene je jako strah za naÅ”e graĆ°evine jer imam osjeƦaj da je ljude sve manje i manje strah pred neĆØim tako svetim kao Å”to je Crkva. Zbilja ne bih volio da se ovakvo neÅ”to ponovi no imam osjeƦaj da je to tek poĆØetak, nažalost... tuzan tuzan[/url]

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pet 06 lip 2008, 13:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se.
Vandalizam je na žalost postala normala.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pet 06 lip 2008, 17:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a ĆØuo sam i ja danas za ovo....
A takve bi trebalo katapultirat iz Hrvatske!
divljaci!

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Kristijan

PostanoPostano: pet 06 lip 2008, 19:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kaže moja mati: "Eto nama EU! Pametni francuski doktori.... Pa gle Å”to napraviÅ”e!! ƈitav oltar zap***li!!!". Nadam se da se viÅ”e nikad neƦe vratiti kod nas, NIKAD! I da sam na mjestu vlasti, svaki ovakav i sliĆØne dogaĆ°aje bi kažnjavao zabranom ulaska u zemlju... Ne možeÅ” se tako ponaÅ”ati prema neĆØemu Å”to je drugome svetinja nad svetinjama... Ne možeÅ”.... place

I danas onda joÅ” proĆØitam za onu dvojicu mulaca koji su krali iz sakristije nakon vjeronauka... Ne znam toĆØno gdje... Katastrofa. Da mi je jedini spas od smrti kraĆ°a iz crkve, radije bih smrt izabrao... ViÅ”e ne znam Å”to se s ovim svijetom dogaĆ°a, sve je otiÅ”lo (ili polako klizi) kvragu... JoÅ” tu i tamo postoje otoĆØiƦi sreƦe ali eto i oni nam izurinirani i zagaĆ°eni postaju. Ɛizs Krajst!

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
gogo6ak

PostanoPostano: pon 09 lip 2008, 3:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

eh, da sam ja tada bio tamo u blizini,. ja bi ih sve zadavio na licu mjesta i to golim rukama
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pon 09 lip 2008, 13:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sigurno ovo nije usmljeni sluĆØaj.
NaŔa vlada svira kako EU kaže.
Da oni kažu da treba poruŔit sve kapelice i to bi napravili.
Pogledajmo kakvi zakoni su u proceduri.
Kako sada stvari stoje KC se dobro ne piŔe u Lijepoj naŔoj mada sam je premjer svake nedjelje na misi u Zvonimirovoj crkvi u Zagrebu.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
5rich
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 09 lip 2008, 13:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

gogo6ak napisa:
eh, da sam ja tada bio tamo u blizini,. ja bi ih sve zadavio na licu mjesta i to golim rukama

no,no...ne pretjeruj...

ima svakakvih idiota..ali nisu problem samo vanadali po naÅ”im crkvama,primjera radi, u koprivnici svako malo su provale u pravoslavnu crkvu,a da ne priĆØam kak izgleda zid oko te crkve,kao i zid oko moje župne crkve...
a da ne priĆØam o grobljima..ma..sve skupa..katastrofa place place place

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Kristijan

PostanoPostano: pon 09 lip 2008, 14:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma, premijer... I vlastitu majku i ženu bi u roblje dao da mu Bruxelles naredi! Razumijem gogo6aka, da sam u tom trenutku bio tamo, Bog zna Å”to bi se dogodilo jer ĆØovjek u afektu reagira instinktivno. A ako ti netko uniÅ”tava OLTAR takvim ĆØinom kao Å”to je uriniranje, drogiranje i seksanje po njemu, onda... Ma ježim se pomisli...

ProĆØitao sam na jednom blogu kojeg sam sasvim sluĆØajno otvorio (radi se o sotonistici) kako za 50 do 100 godina viÅ”e nitko neƦe iƦi u crkve jer nikoga neƦe biti briga. NAravno da se to neƦe dogoditi, uostalom, dovoljan je i jedan ĆØovjek na Zemlji pa da Crkva i dalje postoji. Ali zbilja me strah da Ʀe za 50-ak godina krÅ”Ć¦ani opet natrag u katakombe i da Ʀemo postati "ilegalni" u neku ruku...

Ne želim ispasti sada kakav crni prorok ali danaÅ”nje globalno stanje u svijetu ne vodi niĆØemu dobrome.

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.