HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 19 stu 2019, 14:05. Pogledaj neodgovorene postove
MOLITVENIK
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
tomi25

Spol: muško
PostanoPostano: sub 08 ožu 2008, 22:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bog je moj Otac

OĆØe moj koji jesi na nebesima, kako je slatko spoznati da si Ti moj Otac i da sam ja Tvoje dijete!

Posebno kad je nebo moje duÅ”e tmurno i kada je moj križ teži, osjeƦam potrebu ponoviti: OĆØe, vjerujem u Tvoju Ljubav za mene!

Da, vjerujem da si Ti moj Otac u svakom ĆØasu mojega života te da sam ja Tvoje dijete!

Vjerujem da me ljubiÅ” neiscrpnom ljubavlju!

Vjerujem da bdijeÅ” nad mnom danju i noƦu te da ni vlas ne padne s moje glave bez Tvojega dopuÅ”tenja!

Vjerujem da Ti u Svojoj beskrajnoj Mudrosti poznaŔ bolje od mene Ŕto je korisno za mene.

Vjerujem da Ti u Svojoj neograniĆØenoj MoƦi možeÅ” izvuƦi dobro ĆØak i iz zla.

Vjerujem da Ti u Svojoj beskrajnoj Dobroti ĆØiniÅ” da sve služi na korist onima koji Te ljube; ĆØak i pod rukama koje me udaraju, ja ljubim Tvoju ruku koja lijeĆØi!

Vjerujem ā€¦ , ali umnoži u meni vjeru, ufanje i ljubav!

NauĆØi me da uvijek vidim Tvoju Ljubav kao vodiĆØ u svakom dogaĆ°aju mojega života.

NauĆØi me da Ti se prepustim poput djeteta u majĆØinom naruĆØju.

OĆØe, Ti sve znaÅ”, Ti sve vidiÅ”, Ti me poznajeÅ” bolje nego ja sam: Ti sve možeÅ” i ljubiÅ” me!

OĆØe moj, jer želiÅ” da Ti se uvijek utjeĆØemo, eto dolazim Ti s povjerenjem i molim Te zajedno s Isusom i Marijom ... (ovdje kažite željenu milost).

Na tu nakanu, sjedinjujuƦi se s njihovim Presvetim Srcima i prikazujem Ti sve svoje molitve, moje žrtve i mrvljenja, sva svoja djela i veƦu vjernost svojim obavezama. *

Daj mi Svjetlo, Milost i Snagu Duha Svetoga.

Utvrdi me u tom Duhu na naĆØin da Ga viÅ”e nikada ne izgubim niti Ga ožalostim te da nikada ne dopustim da On oslabi u meni.

OĆØe moj, molim Te u ime Isusa, Tvojega Sina! A Ti, Isuse, otvori Svoje Srce i metni u Njega i moje, zajedno sa Srcem Marijinim prikaži ga naÅ”em božanskome Ocu! Isprosi milost za me koju trebam!

Božanski OĆØe, prizovi Sebi sve ljude. Neka cijeli svijet proglasi Tvoju oĆØinsku Dobrotu i Tvoje božansko MilosrĆ°e!

Božanski OĆØe, budi blag i ĆØuvaj me gdje god bio kao zjenicu oka Svoga. UĆØini da uvijek budem dostojan sin/kƦer; budi mi milostiv!

Božanski OĆØe, slatka nado naÅ”ih duÅ”a, budi obznanjen, ĆØaÅ”Ć¦en i ljubljen od svih ljudi!

Božanski OĆØe, neizmjerno dobro koje se izlijeva na sve narode, budi obznanjen, ĆØaÅ”Ć¦en i ljubljen od svih ljudi!

Božanski OĆØe, blagodatna roso ljudskoga roda, budi obznanjen, ĆØaÅ”Ć¦en i ljubljen od svih ljudi!

Majka Eugenia Ravasio

DjelomiĆØan oprost

ā€  Jean Cardinal Verdier
Nadbiskup Pariza
8. svibnja 1936.

ā€  Mons. Girard
Apostolski vikar
Kairo (Egipat), 9. listopada 1935

(*) Ako se ova molitva prikazuje kao devetnica, dodaje se: "ObeƦajem Ti da Ʀu biti velikoduÅ”niji, osobito u ovih devet dana, u takvim okolnostima ... u pogledu te osobe ..."

Zadnja promjena: tomi25; ned 09 ožu 2008, 18:00; ukupno mijenjano 1 put.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: LJUBIƈICA
teta Jeja
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 09 ožu 2008, 11:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

MOLITVA ZA SRETNU SMRT

Gospodine, kada Ti hoƦeÅ”,
Gospodine, gdje Ti hoƦeÅ”,
Gospodine, kako Ti hoƦeÅ”,
ali neka moja smrt bude u tvom zagrljaju!

SveviÅ”nji, diĆØni Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, ĆØvrstu nadu i savrÅ”enu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvrŔim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
gi-gi

PostanoPostano: ned 09 ožu 2008, 14:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

OĆØe moj nebeski, predajem se Tebi

OĆØe moj nebeski,
predajem se Tebi.
ƈini od mene Å”to se Tebi svidi,
Å”to god uĆØiniÅ” sa mnom,
bit Ʀu Ti na svemu zahvalan.
Na sve sam spreman.
Sve prihvaƦam!
Samo nek se vrŔi Tvoja volja
u meni i u svim stvorenjima.
NiŔta drugo ne tražim, dobri Bože!
Svoju duŔu predajem u Tvoje ruke.
Predajem je, Bože, sa svom ljubavlju svog srca.
Jer Te ljubim.
I jer mi je potrebna Tvoja ljubav.
Predajem se u Tvoje ruke
s potpunim pouzdanjem
jer si ti moj Otac!

Charles de Foucauld

Doưite k meni svi koji ste izmoreni i optereƦeni i ja Ʀu vas odmoriti. Mt 11, 28
gi-gi

PostanoPostano: pon 10 ožu 2008, 16:45
PostNaslov : Vapaj za neroĆ°ene
Citiraj i odgovori

Vapaj za neroĆ°ene

Blažena Djevice Marijo, Majko i ZaÅ”titnice neroĆ°ene djece,
prinosim Tvome PreĆØistom Srcu sve majke koje žele pobaĆØajem
usmrtiti plod svoje utrobe.

Prikazujem Tebi i po Tebi Isusu Spasitelju svu neroĆ°enu djeĆØicu
koja su osuĆ°ena da se nikada na ovome svijetu ne mole,
ne raduju, ne ljube.

Oni žele živjeti, Gospodine; žele da žive i da nam svima budu dar
i blagoslov; svojom molitvom ih zaŔtiti i spasi!

UtiÅ”aj, o Gospo, boli, rijeÅ”i zagovorom teÅ”koƦe, dovedi do pomirenja,
obrani od pobaĆØaja, obrati srca koja žele, zagovaraju, promiĆØu i
odobravaju abortus! Dajem Ti svoje vrijeme,
žrtve, ĆØinim pokoru i vapim:
ZaÅ”titi neroĆ°ene, pomozi trudnicama.
Amen.

Doưite k meni svi koji ste izmoreni i optereƦeni i ja Ʀu vas odmoriti. Mt 11, 28
gi-gi

PostanoPostano: sri 12 ožu 2008, 10:32
PostNaslov : Litanije Duhu Svetomu
Citiraj i odgovori

Litanije Duhu Svetomu

O molitvi

ObeƦanja Duha Svetoga
Ove Ʀe se litanije proÅ”iriti kao lavina. Tko ih bude Å”irio imati Ʀe udjela u njegovim molitvama.
Bilo bi poželjno reƦi Duhu Svetomu na koju nakanu molimo litanije, dali za druge ili za sebe.

ObeƦanje Boga Oca
Onima koji Ʀe najmanje triput tjedno moliti ove litanije
1. Istrgnut Ʀu te na oĆØigledan naĆØin iz ruku neprijatelja.
2. Otkloniti Ʀu zapreke koje ti se nalaze na putu savrÅ”enosti.
3. Dat Ʀu ti anĆ°ela ĆØuvara koji Ʀe te braniti od zasjeda Ć°avolskih.
4. Ti ƦeÅ” ustrajati na putu kreposti.
5. Ti ƦeÅ” potpuno spoznati svoje nedostatke.
6. Ti ƦeÅ” zadobiti snagu da se oslobodiÅ” svojih greÅ”nih navika.
7. Ja Ʀu uĆØvrstiti tvoju vjeru, tvoju nadu i tvoju ljubav.
8. Ja Ʀu te izbaviti iz materijalnih potreba.
9. Tvoja Ʀe obitelj živjeti u skladu i uzajamnoj ljubavi.
10. Tko bi želio pomoƦi svome bližnjemu, treba barem pola godine dnevno moliti ove litanije.

Litanije

Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu!
Kako bijaÅ”e na poĆØetku, tako i sada i vazda i u vijeke vjekova!
Amen!

1. DuÅ”e Sveti, siĆ°i s prijestolja svoje uzviÅ”enosti i nastani se u srcu sluge svojega!
Molimo Te usliŔi nas!
2. DuÅ”e Sveti, koji si ĆØaÅ”Ć¦en s Ocem i Sinom, nauĆØi me živjeti u stalnoj nazoĆØnosti Božjoj!
Molimo Te usliŔi nas!
3. DuÅ”e Sveti, koji si ĆØaÅ”Ć¦en s Ocem i Sinom, nauĆØi me živjeti po volji Božjoj!
Molimo Te usliŔi nas!
4. DuÅ”e Sveti, koji živiÅ” u Srcu Sina Božjega, nauĆØi me da Te bolje upoznam i iskrenije ljubim!
Molimo Te usliŔi nas!
5. DuÅ”e Sveti, koji se brineÅ” za slavu Boga Oca, nauĆØi me živjeti u savrÅ”enom predanju i povjerenju u Boga!
Molimo Te usliŔi nas!
6. DuÅ”e Sveti, koji si se pojavio u obliku goruƦih jezika, zapali u mom srcu vatru svoje ljubavi!
Molimo Te usliŔi nas!
7. DuÅ”e Sveti, koji nemaÅ” naliĆØja niti imena, nauĆØi me ispravno moliti!
Molimo Te usliŔi nas!
8. DuÅ”e Sveti, otajstvena Golubice, nauĆØi me razumjeti Sveto Pismo!
Molimo Te usliŔi nas!
9. DuÅ”e Sveti, koji progovaraÅ” preko proroka, nauĆØi me živjeti u miru i ravnoteži duha i duÅ”e!
Molimo Te usliŔi nas!
10. DuÅ”e Sveti, goruƦi Ognje ljubavi, nauĆØi me živjeti mudro i strpljivo!
Molimo Te usliŔi nas!
11. DuÅ”e Sveti, prepuna Riznico milosti, nauĆØi me da shvatim vrijednost trpljenja!
Molimo Te usliŔi nas!
12. DuÅ”e Sveti, Djelitelju svih milosti, nauĆØi me živjeti ponizno i skromno
Molimo Te usliŔi nas!
13. DuÅ”e Sveti, beskrajna posudo Milosti, nauĆØi me da ispravno koristim dragocijeno vrijeme!
Molimo Te usliŔi nas!
14. DuÅ”e Sveti, iz ĆØije riznice niÅ”ta ne propada, ĆØuvaj me od svake sebiĆØnosti i oholosti!
Molimo Te usliŔi nas!
15. DuÅ”e Sveti, ĆØije bogatstvo nitko ne može procijeniti, nauĆØi me da se odreĆØem nekorisnih predodžbi i misli!
Molimo Te usliŔi nas!
16. DuÅ”e Sveti, Djelitelju svih darova, nauĆØi me da izbjegavam nekorisna djela i besmislene, prazne rijeĆØi!
Molimo Te usliŔi nas!
17. DuÅ”e Sveti, od ĆØije Punine svi mi primismo, nauĆØi me Å”utjeti i u pravo vrijeme pronaƦi pravu rijeĆØ!
Molimo Te usliŔi nas!
18. DuÅ”e Sveti, Ti vjeĆØna Ljubavi, nauĆØi me davati dobar primjer drugima!
Molimo Te usliŔi nas!
19. DuŔe Sveti, Ti beskrajna Dobroto, podari mi ustrajnost u dobru!
Molimo Te usliŔi nas!
20. DuÅ”e Sveti, Ti ljubazni UĆØitelju, nauĆØi me dobrom odnosu s ljudima!
Molimo Te usliŔi nas!
21. DuÅ”e Sveti, Ti dragi Prijatelju duÅ”a, nauĆØi me da nikoga ne osuĆ°ujem ili nepravdu izreĆØem!
Molimo Te usliŔi nas!
22. DuÅ”e Sveti, Ti usreĆØujuƦe Svjetlo duÅ”a, nauĆØi me da uoĆØim potrebe drugih i ne propustim nijedno dobro djelo!
Molimo Te usliŔi nas!
23. DuÅ”e Sveti, Ti OĆØe bjednika, daj da spoznam svoje pogreÅ”ke!
Molimo Te usliŔi nas!
24. DuÅ”e Sveti, Ti koji ĆØiniÅ” ĆØudesa u duÅ”ama, vodi me kroz budnost do savrÅ”enosti!
Molimo Te usliŔi nas!
25. DuÅ”e Sveti, kojemu niÅ”ta nije sakriveno, nauĆØi me odbijati zasjede Ć°avolske!
Molimo Te usliŔi nas!
26. DuÅ”e Sveti, koji poznajeÅ” buduƦnost svijeta, pomozi mi da se otrgnem zavodljivostima tijela i Ć°avla!
Molimo Te usliŔi nas!
27. DuÅ”e Sveti, koji znadeÅ” i moju buduƦnost, stavi pod svoje okrilje i moju obitelj, moje prijatelje, dobroĆØinitelje i sve ljude!
Molimo Te usliŔi nas!
28. DuÅ”e Sveti, nauĆØi me živjeti s Tvojom božanskom pomoƦi: na veƦu slavu i ĆØast Božju, za spasenje duÅ”a i na radost Božjoj Majci Mariji, te tako jednom uzmognem umrijeti kao korisni sluga Božji!
Molimo Te usliŔi nas!

R. PoÅ”alji Duha svojega i postat Ʀe. O. I obnovit ƦeÅ” lice zemlje.

Pomolimo se:
Bože, koji si svjetloÅ”Ć¦u Duha Svetoga pouĆØio srca vjernih, daj da u tom istom Duhu Å”to
je pravo mislimo i njegovoj se utjehi vazda radujemo. Po Kristu Gospodinu naŔem. Amen

Nakon litanije slijedi Himan Duhu Svetomu

gi-gi

PostanoPostano: sri 12 ožu 2008, 10:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zazivi Duhu Svetomu

DuÅ”e Sveti, ponizno te Molim da vazda budeÅ” uz mene, da u svim stvarima radim samo po tvojim nadahnuƦima!

(Pio XII podijelio je oproŔtenje za tu molitvu. Imprimatur: J. L. Cordier; Paris, 11. 2. 1958. To je svagdanja molitva bratovŔtine Duha Svetoga.)

DoĆ°i, DuÅ”e Sveti, i ulij u duÅ”e vjeru, ufanje i ljubav!

(Pio XII, 8. 9. 1954.)

gi-gi

PostanoPostano: sri 12 ožu 2008, 10:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molitve Ocu

S dopuŔtenjem crkvenih vlasti
ā€  Giuseppe Casale
Nadbiskup Foggie
23. studenoga 1988.

Krunica Ocu nebeskom

Krunica Ocu sa svojih pet otajstva, molitva je poklonjena nam od providnosti. U njoj je sadržana sva ĆØovjeĆØja povijest
kojom upravlja OĆØeva ljubav koja je od poĆØetka stvaranja do krajnjeg izbavljenja vodila i nastavit Ʀe upravljati Njegovim nacrtom života.
Ova krunica znak je vremena; u ovim vremenima koja Ʀe gledati Isusov povratak na zemlju Ā«s velikom moƦiĀ» (Mt 24,30).
MoƦ je po odliĆØnosti OĆØeva osobina (Ā«Vjerujem u Boga, Oca svemoguƦegaĀ»): to je Otac koji dolazi u Isusu,
te Ga mi moramo poticati kako bi ubrzao vremena novoga stvaranja (Rim 8,19).

Ali ne smijemo zamijeniti krunicu Oca s Gospinom, veƦ nakon Å”to smo izmolili cijeli ružarij, zamolimo Majku neka moli zajedno s nama
krunicu Oca kako bi brže doŔlo Njegovo kraljevstvo (Lk 11,2)

Otac obeƦava da za svaki OĆØe naÅ” koji Ʀe biti izmoljen, deseci duÅ”a Ʀe biti spaÅ”ene od vjeĆØnog prokletstva,
a deseci duÅ”a Ʀe biti osloboĆ°ene ĆØistiliÅ”nih muka. Otac Ʀe posebno udijeliti milosti onim obiteljima koje Ʀe moliti ovu krunicu,
a milosti Ʀe prenositi iz generacije u generaciju. Svima onima koji budu molili s vjerom uĆØinit Ʀe velika ĆØuda,
takva i toliko velika o kakvim se nije nikada ĆØulo u povijesti Crkve.

Kako se moli ?

U ime ā€  Oca i ā€  i Sina i ā€  Duha Svetoga
Bože, u pomoƦ mi priteci.
Gospodine, pohitri da mi pomogneÅ”.
Slava Ocu ā€¦

OĆØe moj, OĆØe dobri, Tebi se prikazujem, Tebi se predajem.
AnĆ°ele Božji, ĆØuvaru moj, koga mi je za ĆØuvara dao dobri Bog:
danas me prosvjetljuj, ĆØuvaj i upravljaj. Amen

Na svakoj desetici se najavi otajstvo. Nakon kratke stanke za razmatranje izmole se po jedna Zdravo Marijo,
deset OĆØe naÅ”a i jedna Slava Ocu. Na kraju svake desetice ponove se dvije molitve: OĆØe moj, OĆØe dobri ā€¦ i
AnĆ°ele Božji. Na kraju krunice mole se litanije Ocu i molitve: OĆØe moj nebeski, predajem se Tebi i/ili OĆØe, zemlja Te treba.

U prvom otajstvu razmatra se OĆØeva pobjeda u Edenskom vrtu kada je nakon Adamovog i Evinog grijeha obeƦao dolazak Spasitelja.
Jahve, Bog, reĆØe zmiji: "Kad si to uĆØinila, prokleta bila meĆ°u svim životinjama i svom zvjeradi divljom!
Po trbuhu svome puzat ƦeÅ” i zemlju jesti sveg života svog! Neprijateljstvo ja zameƦem izmeĆ°u tebe i žene,
izmeĆ°u roda tvojeg i roda njezina: on Ʀe ti glavu satirati, a ti ƦeÅ” mu vrebati petu." (Post 3,14ā€“15)

U drugom otajstvu
razmatra se OĆØeva pobjeda u ĆØasu Marijinog Ā«FiatĀ» tijekom navjeÅ”tenja.
AnĆ°eo joj reĆØe: "Ne boj se, Marijo! Ta naÅ”la si milost u Boga. Evo, zaĆØet ƦeÅ” i roditi sina i nadjenut ƦeÅ” mu ime Isus.
On Ʀe biti velik i zvat Ʀe se Sin SveviÅ”njega. Njemu Ʀe Gospodin Bog dati prijestolje Davida, oca njegova,
i kraljevat Ʀe nad domom Jakovljevim uvijeke i njegovu kraljevstvu neƦe biti kraja." Nato Marija reĆØe:
"Evo službenice Gospodnje, neka mi bude po tvojoj rijeĆØi!" (Lk 1,30ā€“33; Lk 1,38 )

U treƦem otajstvu razmatra se OĆØeva pobjeda u Getsemanskom vrtu kada je svu Svoju moƦ predao Sinu.
"OĆØe! Ako hoƦeÅ”, otkloni ovu ĆØaÅ”u od mene. Ali ne moja volja, nego tvoja neka bude!" A ukaza mu se anĆ°eo s neba
koji ga ohrabri. A kad je bio u smrtnoj muci, usrdnije se molio. I bijaÅ”e znoj njegov kao kaplje krvi koje su padale na zemlju (Lk 22,42ā€“44).
Tada doĆ°e uĆØenicima i reĆØe im: "Samo spavajte i poĆØivajte! Evo, približio se ĆØas! Sin ƈovjeĆØji predaje se u ruke greÅ”niĆØke! Ustanite, hajdemo!
Evo, približio se moj izdajica." (Mt 26,45ā€“46) Istupi Isus naprijed te ih upita: "Koga tražite?" Odgovore mu: "Isusa NazareƦanina."
ReĆØe im Isus: "Ja sam!" A stajaÅ”e s njima i Juda, njegov izdajica. Kad im dakle reĆØe: "Ja sam!" - oni ustuknuÅ”e i popadaÅ”e na zemlju.
(Iv 18,4ā€“6)

U ĆØetvrtom otajstvu razmatra se OĆØeva pobjeda u ĆØasu svakog posebnog suda.
"Usta i poĆ°e svom ocu. Dok je joÅ” bio daleko, njegov ga otac ugleda, ganu se, potrĆØa, pade mu oko vrata i izljubi ga.
A sin Ʀe mu: 'OĆØe! SagrijeÅ”ih protiv Neba i pred tobom! Nisam viÅ”e dostojan zvati se sinom tvojim.' A otac reĆØe slugama:
'Brzo iznesite haljinu najljepÅ”u i obucite ga! Stavite mu prsten na ruku i obuƦu na noge! Tele ugojeno dovedite i zakoljite,
pa da se pogostimo i proveselimo jer sin mi ovaj bijaÅ”e mrtav i oživje, izgubljen bijaÅ”e i naĆ°e se!' I stadoÅ”e se veseliti."
(Lk 15,20-24)

U petom otajstvu razmatra se OĆØeva pobjeda u ĆØasu opƦega suda.
I vidjeh novo nebo i novu zemlju jer - prvo nebo i prva zemlja uminu; ni mora viŔe nema. I Sveti grad, novi Jeruzalem, vidjeh:
silazi s neba od Boga, opremljen kao zaruĆØnica nakiƦena za svoga muža. I zaĆØujem jak glas s prijestolja:
"Evo Å atora Božjeg s ljudima! On Ʀe prebivati s njima: oni Ʀe biti narod njegov, a on Ʀe biti Bog s njima.
I otrt Ʀe im svaku suzu s oĆØiju te smrti viÅ”e neƦe biti, ni tuge, ni jauka, ni boli viÅ”e neƦe biti jer - prijaÅ”nje uminu." (Otk 21,1-4)

Zdravo Kraljice, OĆØe naÅ”, Zdravo Marijo i Slava Ocu na nakanu Svetoga Oca.

Litanije Bogu Ocu

Gospodine, smiluj se!
Kriste, smiluj se!
Gospodine, smiluj se!
Kriste, ĆØuj nas!
Kriste, usliŔi nas!

OĆØe nebeski, Bože
Smiluj nam se!
Sine, Otkupitelju svijeta, Bože
DuŔe Sveti, Bože
Sveto Trojstvo, jedan Bože
OĆØe beskrajnog veliĆØanstva
OĆØe neograniĆØene moƦi
OĆØe beskonaĆØne blagosti
OĆØe, bezdane ljubavi
OĆØe, snago milosti
OĆØe, sjaju uskrsnuƦa
OĆØe, svijetlo mira
OĆØe, radosti spasenja
OĆØe, vazda Otac
OĆØe neiscrpnog milosrĆ°a
OĆØe neizrecivog sjaja
OĆØe, spasenje oĆØajnih
OĆØe, nado molitelja
OĆØe, utjeho svake patnje

OĆØe, za najslabiju djecu
Tebe molimo, usliŔi nas!
OĆØe, za najoĆØajniju djecu
OĆØe, za najmanje ljubljenu djecu
OĆØe, za djecu koja Te nisu upoznala
OĆØe, za najžalosniju djecu
OĆØe, za najzapuÅ”teniju djecu
OĆØe, za djecu koja najviÅ”e pate
OĆØe, za djecu koja se bore
da doĆ°e kraljevstvo Tvoje

JaganjĆØe Božji, koji oduzimaÅ” grijehe svijeta,
oprosti nam, Gospodine!
usliŔi nas, Gospodine!
smiluj nam se, Gospodine!

Pomolimo se! OĆØe, za svu Tvoju djecu molimo Te: podari im mir i spasenje
u ime Predragocjene Krvi Tvojega Sina Isusa i u ime Prežalosnog Srca Marijinog!
Amen.

OĆØe moj nebeski, predajem se Tebi

OĆØe moj nebeski,
predajem se Tebi.
ƈini od mene Å”to se Tebi svidi,
Å”to god uĆØiniÅ” sa mnom,
bit Ʀu Ti na svemu zahvalan.
Na sve sam spreman.
Sve prihvaƦam!
Samo nek se vrŔi Tvoja volja
u meni i u svim stvorenjima.
NiŔta drugo ne tražim, dobri Bože!
Svoju duŔu predajem u Tvoje ruke.
Predajem je, Bože, sa svom ljubavlju svog srca.
Jer Te ljubim.
I jer mi je potrebna Tvoja ljubav.
Predajem se u Tvoje ruke
s potpunim pouzdanjem
jer si ti moj Otac!

Charles de Foucauld

Bog je moj Otac

OĆØe moj koji jesi na nebesima, kako je slatko spoznati da si Ti moj Otac i da sam ja Tvoje dijete!

Posebno kad je nebo moje duÅ”e tmurno i kada je moj križ teži, osjeƦam potrebu ponoviti: OĆØe, vjerujem u Tvoju Ljubav za mene!

Da, vjerujem da si Ti moj Otac u svakom ĆØasu mojega života te da sam ja Tvoje dijete!

Vjerujem da me ljubiÅ” neiscrpnom ljubavlju!

Vjerujem da bdijeÅ” nad mnom danju i noƦu te da ni vlas ne padne s moje glave bez Tvojega dopuÅ”tenja!

Vjerujem da Ti u Svojoj beskrajnoj Mudrosti poznaŔ bolje od mene Ŕto je korisno za mene.

Vjerujem da Ti u Svojoj neograniĆØenoj MoƦi možeÅ” izvuƦi dobro ĆØak i iz zla.

Vjerujem da Ti u Svojoj beskrajnoj Dobroti ĆØiniÅ” da sve služi na korist onima koji Te ljube; ĆØak i pod rukama koje me udaraju, ja ljubim Tvoju ruku koja lijeĆØi!

Vjerujem ā€¦ , ali umnoži u meni vjeru, ufanje i ljubav!

NauĆØi me da uvijek vidim Tvoju Ljubav kao vodiĆØ u svakom dogaĆ°aju mojega života.

NauĆØi me da Ti se prepustim poput djeteta u majĆØinom naruĆØju.

OĆØe, Ti sve znaÅ”, Ti sve vidiÅ”, Ti me poznajeÅ” bolje nego ja sam: Ti sve možeÅ” i ljubiÅ” me!

OĆØe moj, jer želiÅ” da Ti se uvijek utjeĆØemo, eto dolazim Ti s povjerenjem i molim Te zajedno s Isusom i Marijom ... (ovdje kažite željenu milost).

Na tu nakanu, sjedinjujuƦi se s njihovim Presvetim Srcima i prikazujem Ti sve svoje molitve, moje žrtve i mrvljenja, sva svoja djela i veƦu vjernost svojim obavezama. *

Daj mi Svjetlo, Milost i Snagu Duha Svetoga.

Utvrdi me u tom Duhu na naĆØin da Ga viÅ”e nikada ne izgubim niti Ga ožalostim te da nikada ne dopustim da On oslabi u meni.

OĆØe moj, molim Te u ime Isusa, Tvojega Sina! A Ti, Isuse, otvori Svoje Srce i metni u Njega i moje, zajedno sa Srcem Marijinim prikaži ga naÅ”em božanskome Ocu! Isprosi milost za me koju trebam!

Božanski OĆØe, prizovi Sebi sve ljude. Neka cijeli svijet proglasi Tvoju oĆØinsku Dobrotu i Tvoje božansko MilosrĆ°e!

Božanski OĆØe, budi blag i ĆØuvaj me gdje god bio kao zjenicu oka Svoga. UĆØini da uvijek budem dostojan sin/kƦer; budi mi milostiv!

Božanski OĆØe, slatka nado naÅ”ih duÅ”a, budi obznanjen, ĆØaÅ”Ć¦en i ljubljen od svih ljudi!

Božanski OĆØe, neizmjerno dobro koje se izlijeva na sve narode, budi obznanjen, ĆØaÅ”Ć¦en i ljubljen od svih ljudi!

Božanski OĆØe, blagodatna roso ljudskoga roda, budi obznanjen, ĆØaÅ”Ć¦en i ljubljen od svih ljudi!

Majka Eugenia Ravasio

DjelomiĆØan oprost

ā€  Jean Cardinal Verdier
Nadbiskup Pariza
8. svibnja 1936.

ā€  Mons. Girard
Apostolski vikar
Kairo (Egipat), 9. listopada 1935

(*) Ako se ova molitva prikazuje kao devetnica, dodaje se: "ObeƦajem Ti da Ʀu biti velikoduÅ”niji, osobito u ovih devet dana, u takvim okolnostima ... u pogledu te osobe ..."

OĆØe, zemlja Te treba

OĆØe,
zemlja Te treba;
ĆØovjek, svi ljudi Te trebaju;
zrak, težak i oneĆØiÅ”Ć¦en, treba Te;
Molim Te, OĆØe,
ponovno koraĆØaj cestama svijeta;
ponovno se nastani meĆ°u svojom djecom;
vrati se voditi narode;
vrati mir i s njim pravdu;
vrati sjaj ognja ljubavi
kako bi otkupljeni patnjom postali nova biƦa.

OĆØe, obdari me

OĆØe,
Obdari me dubokom željom da neprekidno ljubim;
omoguƦi mi da uvidim kako svaki ĆØas koji proĆ°e
neƦu viÅ”e moƦi proživjeti u ljubavi;
omoguƦi mi da osjetim duboko žaljenje
zbog vremena koje sam isprazno proživio
i zbog svakog ĆØasa kojeg bi mogao uzalud potratiti.

OĆØe,
zapovijedi mojoj duŔi neka neprekidno živi u ljubavi,
ĆØak i kada je moje tijelo odsutno
neka Te moja duŔa nastavi ljubiti.
U Tebi, s Tobom i po Tebi
da ljubim cijeli svijet
i svako stvorenje s kojim se susretnem.

OĆØe,
jedino ovo želim:
molim Te da niti jedna sjenka mlakosti
ne zatamni moju duŔu,
kako bih ju gledajuƦi u smrtnome ĆØasu
bio obuzet radoÅ”Ć¦u vidjevÅ”i ju u sjaju
Tvoje svijetlosti.

JoŔ neke stvari vezane uz ovaj mali molitvenik Ocu naŔao sam na
http://otac.govori.svojoj.djeci.googlepages.com/

Zadnja promjena: gi-gi; pet 04 srp 2008, 11:45; ukupno mijenjano 3 put/a.

gi-gi

PostanoPostano: uto 18 ožu 2008, 15:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Krunica za duÅ”e sveƦenika
koja u ĆØistiliÅ”tu najviÅ”e trpi

Uvodna molitva

O Marijo, Majko boli, kleĆØeƦi pred križem želim s Tobom promatrati iskrvavljenog Spasitelja. Po Tvojim preĆØistim rukama prikazujem sada VjeĆØnom Ocu 33 puta predragocjenu Krv Isusovu za najbjedniju i najzapuÅ”teniju duÅ”u sveƦenika, koja najviÅ”e trpi i za koju nitko ne moli.

Na Ā«Krunicu sveƦeniĆØkih duÅ”aĀ», koja se sastoji od tri puta po ĆØetiri i tri puta po jedanaest crvenih zrnaca, moli se kako slijedi.

DržeƦi križ krunice jedanput:

Iz dubine vapijem k Tebi, Gospodine,
Gospodine usliŔi glas moj!
Neka pazi uho Tvoje
na glas moga vapaja!
Ako se, Gospodine, grijeha budeÅ” spominjao,
Gospodine, tko Ʀe opstati?
Al' u Tebe je praŔtanje,
da bismo Ti služili.
U Gospodina ja se uzdam,
duÅ”a se moja u njegovu uzda rijeĆØ.
DuÅ”a moja ĆØeka Gospodina
viÅ”e no zoru straža noƦna;
viÅ”e no zoru straža noƦna
nek Izrael ĆØeka Gospodina!
Jer je u Gospodina milosrĆ°e
i obilno je u Njega otkupljenje;
On Ʀe otkupiti Izraela
od svih grijeha njegovih.
Iz dubine vapijem k Tebi, Gospodine.
Pokoj vjeĆØni daruj im, Gospodine,
i svjetlost vjeĆØna svijetlila njima!
Ako budeÅ” na bezakonja gledao, Gospodine,
Gospodine, tko Ʀe opstati?

Kod prva ĆØetiri zlatna zrnca moli se strelovita molitvica:

NaÅ”a draga Gospo od Presvetog Srca, moli za tu bijednu sveƦeniĆØku duÅ”u!

Kod 11 crvenih zrnaca moli se:

VjeĆØni OĆØe, prikazujem Ti predragocjenu Krv Isusovu za duÅ”u onoga sveƦenika, koji mora u ĆØistiliÅ”tu najviÅ”e trpjeti i koji je najzapuÅ”teniji.

Tako se moli naizmjence do konca. Na svrŔetku krunice moli se:

Gospodine Isuse, vjeĆØni Veliki SveƦeniĆØe, koji si za vrijeme Svoga zemaljskog života pomogao bijednike koji su trpjeli i koji su bili zapuÅ”teni, molim Te, svrni Svoj milostivi pogled na duÅ”u onoga sveƦenika koji mora u ĆØistiliÅ”tu najviÅ”e trpjeti i koji je zaboravljen i napuÅ”ten. Pogledaj kako se ta duÅ”a grozno muĆØi u vatri i kako potresno vapije za pomoƦ!

Milosrdni Isuse, Ti si u gorkoj osamljenosti i u duÅ”evnim patnjama, znojeƦi se krvavim znojem, molio: Ā«OĆØe ako je moguƦe, da me mimoiĆ°e kalež ovaj, ali ne kako ja hoƦu, nego kako Ti hoƦeÅ”!Ā»
Zbog Te Tvoje predanosti, zbog bolnog trpljenja i zbog Tvoje smrtne stiske, molim Te, smiluj se najbjednijoj sveƦeniĆØkoj duÅ”i, za koju Te molim, ublaži joj boli i utjeÅ”i je u njezinoj zapuÅ”tenosti tako kao Å”to je Tebe Tvoj nebeski Otac utjeÅ”io po Svojem anĆ°elu!

NaÅ”a draga Gospo od Presvetog Srca, Majko milosrĆ°a i Majko vjeĆØnog Velikog SveƦenika, Kraljice apostola, svrni svoje milostive oĆØi na tu bijednu duÅ”u sveƦenika za koju te molim!

O blaga Kraljice Presvetog Srca, pokaži svoju moƦ i oslobodi duÅ”u tog sveƦenika iz ĆØistiliÅ”nih muka poradi zasluga predragocjene Krvi Isusove!

O divna Majko, sjeti se posebno svih sveƦenika koji danas leže u smrtnoj borbi i onih koji su pripravni baciti svoju sveƦeniĆØku krunu pred noge Sotonine!

Sveti Josipe, SVETI Mihaele arkanĆ°ele, sveti apostoli, biskupi i sveƦenici, svi sveti stanovnici Neba, molite za tog sveƦenika koji trpi, tjeÅ”ite ga, pomozite mu i izmolite njegovo brzo izbavljenje i njegov sretan ulaz u nebesko Kraljevstvo!

A ti, siromaÅ”no sveƦeniĆØko duÅ”o, moli za me i izmoli mi milostā€¦ ako je to na ĆØast Boju i na spas moje duÅ”e, da mogu posvuda objaviti tvoju pomoƦ i raÅ”iti ovu pobožnost! Amen![/i]

gi-gi

PostanoPostano: pet 21 ožu 2008, 15:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vapaj Božanskom milosrĆ°u za greÅ”nike
Izvadak iz dnevnika svete Faustine

187. toĆØka

Danas mi reĆØe Isus:

Ja želim da dublje upoznaÅ” Moju ljubav, u kojoj je Moje srce rasplamsano prema duÅ”ama. To ƦeÅ” razumjeti kad budeÅ” razmatrala Moju muku. Zazivaj Moje milosrĆ°e greÅ”nicima. ƈeznem za njihovim otkupljenjem.

Kad moliÅ” slomljena srca i u vjeri za jednog greÅ”nika slijedeƦu molitvu, podarit Ʀu mu milost obraƦenja. Molitva je:

O Krvi i Vodo, Å”to potekoste iz Srca Isusovoga kao izvor MilosrĆ°a za nas, Ja se uzdam u Tebe.

1397. toĆØka

Gospodin mi reĆØe:

Gubitak svake pojedine duÅ”e obara Me u smrtnu žalost. Ti Me uvijek tjeÅ”iÅ” kad moliÅ” za greÅ”nike. Molitva mi je najdraža, i to za obraƦenje greÅ”nika. Znaj, Moja kƦeri, da se ta molitva uvijek usliÅ”ava.

1320. toĆØka

U tri sata zazivaj Moje milosrĆ°e, posebno greÅ”nicima. Udubi se makar na kratko u Moju muku, prije svega u Moju napuÅ”tenost za vrijeme umiranja. To je ĆØas velikog milosrĆ°a svijetu. DopuÅ”tam ti prodrijeti u Moju smrtnu žalost. U tom ĆØasu ne uskraƦujem niÅ”ta duÅ”i koja Me moli po Mojoj muci.

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: ned 06 tra 2008, 12:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

MOLITVA ZA PRIJATELJA

Bože moj, prijatelju najbolji!

Htio bih danas od tebe izmoliti prijatelja kome se uvijek mogu povjeriti,
prijatelja koji me uvijek razumije, prijatelja koji mi želi ono najbolje.

Za prijatelja bih te molio, koji zna pomoƦi da ispravim pogreÅ”ke.

Takvog prijatelja koji je oslonac u životu.
Prijatelja tako dragog koji nikada neƦe pretraživati moje sjene.

Prijatelja koji s drugima o meni samo dobro govori.
Prijatelja koji s tobom prijateljuje i koji svaki dan
prepun tebe dolazi da obogati mene.

Prijatelja koji je sretan kada mu pružim i najmanji dar.
Prijatelja kraj kojega se mogu smijati prepunim srcem.
Prijatelja kraj kojega imam osjeƦaj da živim vjeĆØno.
Tomislav IvanĆØiƦ

lonelyhorseman

PostanoPostano: pon 21 tra 2008, 7:23
PostNaslov : ObeƦanja Duha Svetoga
Citiraj i odgovori

OBEƆANJA DUHA SVETOGA

Ovi Ʀe se zazivi proÅ”iriti kao lavina. Tko ih bude Å”irio imati Ʀe udjela u njegovim molitvama. Bilo bi poželjno reƦi Duhu Svetome na koju nakanu molimo zazive, da li za sebe ili za druge.

OBEƆANJE BOGA OCA ONIMA KOJI ƆE NAJMANJE TRIPUT TJEDNO MOLITI OVE ZAZIVE

1. Istrgnut Ʀu te na oĆØigledan naĆØin iz ruku neprijatelja
2. Otklonit Ʀu zapreke koje ti se nalaze na putu savrÅ”enosti
3. Dati Ʀu ti anĆ°ela ĆØuvara koji Ʀe te braniti od zasjeda Ć°avolskih
4. Ti ƦeÅ” ustrajati na putu kreposti
5. Ti ƦeÅ” potpuno spoznati svoje nedostatke
6. Ti ƦeÅ” zadobiti snagu da se oslobodiÅ” svojih greÅ”nih navika
7. Ja Ʀu uĆØvrstiti tvoju vjeru, nadu i tvoju ljubav
8. Ja Ʀu te izbaviti iz materijalnih poteÅ”koƦa
9. Tvoja Ʀe obitelj živjeti u skladu i uzajamnoj ljubavi

ZAZIVI DUHU SVETOMU

Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetom, kako bijaÅ”e na poĆØetku tako i sada i vazda i u vijeke vjekova! Amen.

DuÅ”e Sveti, siĆ°i s prijestolja svoje uzviÅ”enosti i nastani se u srcu sluge svojega!
DuÅ”e Sveti, koji si ĆØaÅ”Ć¦en sa ocem i sinom, nauĆØi me živjeti u stalnoj nazoĆØnosti Božjoj!
DuÅ”e Sveti, koji živiÅ” u srcu sina Božjega, nauĆØi me da te bolje upoznam i iskrenije ljubim!
DuÅ”e Sveti, koji si ĆØaÅ”Ć¦en sa Ocem i Sinom nauĆØi me živjeti prema volji Božjoj!
DuÅ”e Sveti, koji se brineÅ” za slavu Boga Oca, nauĆØi me živjeti u savrÅ”enom predanju i povjerenju u Boga!
DuÅ”e Sveti, koji si se pojavio u obliku goruƦih jezika, zapali u mom srcu vatru svoje ljubavi!
DuÅ”e Sveti, koji nemaÅ” naliĆØja niti imena, nauĆØi me ispravno moliti!
DuÅ”e Sveti, otajstvena golubice, nauĆØi me razumjeti Sveto Pismo.
DuÅ”e Sveti, koji progovaraÅ” preko proroka, nauĆØi me živjeti u miru i ravnoteži duha i duÅ”e.
DuÅ”e Sveti, goruƦi ognje ljubavi, nauĆØi me živjeti mudro i strpljivo!
DuÅ”e Sveti, prepuna riznico milosti, nauĆØi me da shvatim vrijednost trpljenja!
DuÅ”e Sveti, djelitelju svih milosti, nauĆØi me živjeti ponizno i skromno!
DuÅ”e Sveti, beskrajna posudo milosti, nauĆØi me da ispravno koristim dragocjeno vrijeme!
DuÅ”e Sveti, iz ĆØije riznice niÅ”ta ne propada, ĆØuvaj me od svake sebiĆØnosti i oholosti!
DuÅ”e Sveti, ĆØije bogatstvo nitko ne može procijeniti, nauĆØi me da se odreknem nekorisnih predodžbi i misli!
DuÅ”e Sveti, djelitelju svih darova, nauĆØi me da izbjegavam beskorisna djela i besmislene, prazne rijeĆØi.
DuÅ”e Sveti, od ĆØije punine svi mi primismo milosti, nauĆØi me Å”utjeti i u pravo vrijeme pronaƦi pravu rijeĆØ.
DuÅ”e Sveti, ti vjeĆØna ljubavi, nauĆØi me davati dobar primjer drugima!
DuŔe Sveti, ti beskrajna dobroto, podari mi ustrajnost u dobru!
DuÅ”e Sveti, ti ljubazni uĆØitelju, nauĆØi me dobrom odnosu s ljudima!
DuÅ”e Sveti, ti dragi prijatelju duÅ”a, nauĆØi me da nikoga ne osuĆ°ujem ili nepravdu izriĆØem!
DuÅ”e Sveti, ti usreƦujuƦe svjetlo duÅ”a, daj da uoĆØim potrebe drugih i ne propustim niti jedno dobro djelo.
DuÅ”e Sveti, ti oĆØe bijednika, daj da spoznam svoje pogreÅ”ke!
DuÅ”e Sveti, ti koji ĆØiniÅ” ĆØudesa u duÅ”ama, vodi me kroz budnost do savrÅ”enosti.
DuÅ”e Sveti, kojem niÅ”ta nije skriveno, nauĆØi me odbijati zasjede Ć°avolske.
DuÅ”e Sveti, koji poznajeÅ” buduƦnost svijeta, pomozi mi da se otrgnem zadovoljstvima tijela i Ć°avla.
DuÅ”e Sveti, koji znaÅ” i moju buduƦnost, stavi pod svoje okrilje moju obitelj, moje prijatelje, dobroĆØinitelje i sve ljude!
DuÅ”e Sveti, nauĆØi me živjeti s tvojom božanskom pomoƦi, na veƦu slavu i ĆØast Božju, za spasenje duÅ”a i na radost Božjoj majci Mariji, da tako jednom uzmognem umrijeti kao korisni sluga Božji.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
klara

PostanoPostano: pet 25 tra 2008, 22:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Marijin križni put

POƈETAK KRIŽNOGA PUTA
OĆØe, slutim neizrecivo bogatstvo Isusova puta do smrti na križu.
Uputio sam se Mariji, ženi koju si izabrao za majku svoga Sina,
da od nje nauĆØim razumijevati Isusovo otkupljenje ĆØovjeka kroz muku križa.
Nadahni me svojim Duhom da je slijedim i tako doĆ°em bliže Tvom Sinu,
a po njemu k Tebi.
Amen.

Prva postaja: Isusa osuĆ°uju na smrt
Kad mi je anĆ°eo navijestio da Ʀu roditi Isusa, svojim "neka mi bude" sva sam se opredijelila za to dijete i njegovo poslanje. Stala sam bez ostatka na njegovu stranu i odluĆØila vjerovati u njegov poziv bez pridržaja. Otada nisam imala drugog smisla života, nego samo njega. Sad sam ga gledala pred Pilatom. Moj narod ga je osudio, odbacio i predao Rimljanima da ga i oni kao okupatori mog naroda osude. Postala sam svjesna da sam tu i ja osuĆ°ena. Mislila sam kao on, sva moja životna zadaƦa i sreƦa bio je on i njegovo djelo. Sad je ta moja zadaƦa, moj smisao, moje opredjeljenje osuĆ°eno. Bila sam kao i on odbaĆØena. To je za mene bio kraj, posljednji životni put. Ja sam bila s njime osuĆ°ena na smrt.

ZnaÅ” li kako je to kad ti sve najdraže osude, popljuju, bace u blato? Sto tada raditi? Ostani uz Isusa, jer te on prima razoĆØarana i rasplakana. Uz njega Ʀe se sve besmisleno opet osmisliti. Daj mi ruku da te povedem mome Sinu. Kad istražujeÅ” svijet, ne oĆØekuj pohvale i nagrade, nego gledaj je li to izvorna ljepota i bljesak istine. Neka se u tajnosti odvija tvoje traganje i izgaranje za istinu i ljubav. Ljudske prosudbe su fragmentarne. Bog vidi cjelinu. Ne boj se ljudskih osuda. Prepusti se Božjem sudu. On odluĆØuje.

Druga postaja: Isus uzima na se križ
Gledala sam kako ulicama Jeruzalema, okrvavljen, znojan, iscrpljen, moj Sin nosi teÅ”ki drveni križ na kojem treba izdahnuti. Ja sam mu darovala ljudski život, a sad mu ga moji sunarodnjaci hoƦe oduzeti. ViÅ”e od trideset godina gradila sam njegovu buduƦnost i bila ponosna na nju. Samo sam za njega živjela. Sad u vrtlogu mržnje zaprepaÅ”teno gledam kako ide u smrt, a da mu ne mogu pomoƦi. Beskrajna volja da ga izbavim i neizreciva nemoƦ da to ostvarim nagomilali su se u meni kao grĆØ bola i tjeskobno pitanje: zaÅ”to je zlo u svijetu tako moƦno? Ima li negdje prostora gdje dobrota vlada i gdje pravda obasjava ljude? Prepoznala sam da je moj Sin Isus taj prostor. Htio je uzeti gomile zla na ramena da ih usmrti u svojoj smrti. To treperavo svjetlo davalo mi je snagu da ga slijedim. Zlo je izvor patnje. PrihvaƦena patnja pobjeĆ°uje zlo. VeliĆØina i smisao života raĆ°aju se kroz hrabro suoĆØavanje sa zlom u patnji. Kad gubiÅ” najdraža biƦa, gledaj naprijed, u susret koji Ʀe se dogoditi u vjeĆØnosti, a ne u prazninu koja iza njih zjapi, prijeteƦi da te pokopa u samosažaljenju. ProÅ”la sam tim putem da te uzmem za ruku i ohrabrim. Uz tebe sam vjerno, ne boj se.

TreƦa postaja: Isus pada prvi put pod križem
Dok je Isus padao, gotovo sam kriknula od straha da ga križ ne satre. Samo mi je jedna ĆØežnja bila u srcu: da se digne i da joÅ” živi. SlabaÅ”na utjeha, jer on se penje prema smrti. Majka sam mu i svaki produžen tren njegova života meni je bljesak nade. Sve bih bila dala samo da sam ga mogla osloboditi od gomile koja ga je vukla prema Kalvariji. Mislila sam: samo da nikada tamo ne stignemo, da se pojavi neko ĆØudesno izbavljenje...
Tako je srce molilo. On je trebao umrijeti i smrt je sada bila tu. Cesto mi je o tome govorio i sve sam shvaƦala, ali majĆØino srce to ne prihvaƦa. S njime umirem i ja, jer ga ljubim i vjerujem u njega. Ljudski su koraci do smrti neodgodivi. Život je tu da se dadne, a ne saĆØuva. Uzalud se grozniĆØavo brinuti da se saĆØuva Å”to se saĆØuvati ne da. U darivanju je i neuniÅ”tivost osobe. Kad padneÅ”, ustani da joÅ” ljubavi darujeÅ” nekome. Ohrabri se, proĆ°i svijetom ĆØineƦi dobro. Ne zaboravi, moja te molitva prati, neƦeÅ” se izgubiti. Bit ƦeÅ” tamo gdje sam ja.

ƈetvrta postaja: Isus susreƦe svoju svetu majku
Ni sama ne znam kako, ali odjednom smo se susreli na putu za Kalvariju. Nikad neƦu zaboraviti taj prodorni pogled mog Sina. Kao da je tražio nekoga tko razumije ovu besmislenu osudu. Svi su govorili da je izdajica naroda i da po Mojsijevu Zakonu treba umrijeti. Ja sam Židovka i za mene je Zakon bio ponos i svetinja. Srce mi se razdiralo. Gledala sam ga u oĆØi i dala mu do znanja da sam ĆØitava uz njega, na njegovoj strani. Zlo je zavelo ljude pa ne vide da je on Sin Božji i Spasitelj svijeta. Bilo mi je žao Å”to ljudi nisu raskrinkali prividnu logiku sile mraka. Ali, i moj Sin bio je siguran da zajedno s njime idem do kraja, kako bih s njime s onu stranu smrti uskrsno živjela. UtjeÅ”iti nekoga, to je reƦi mu da si s njime, da ga neƦeÅ” napustiti, da ƦeÅ” mu biti vjeran. S nekim tko je na tvojoj strani mogu se izbjeƦi sve smrti i oživjeti mrtva duÅ”a. Ljubav je srce vjernosti.

Peta postaja: Šimun Cirenac pomaže Isusu nositi križ
Odjednom je povorka zastala. Zadrhtalo mi je srce. Å to se dogodilo? A onda sam ugledala kako prisiljavaju Å imuna iz Cirene da ponese križ moga Sina. Gledala sam kako iza Å imuna tetura od iscrpljenosti moj Sin. Imala sam osjeƦaj kako me boli svaka njegova rana. Vjerovala sam u smisao njegove odbaĆØenosti. ƈesto smo u dugim veĆØerima znali o tome razgovarati, osobito nakon Josipove smrti.
Ali, sad sam se pitala ima li boli kao Å”to je moja. U takvom stanju, dobrota ĆØovjeka obasja i doda mu snage da ne klone. Tu dobrotu sam sada vidjela u Å imunu, koji je mome Sinu pomogao nositi križ. ViÅ”e nisam bila sama na strani moga Isusa. Zlo je postajalo sve manje uvjerljivo.
ZnaÅ”, dobrota se brzo rasprostre od srca do srca. Ima dobrote u svakom ljudskom biƦu. Ona je tvoj saveznik. Svi su ljudi u svijetlim dubinama srca uz tebe. Tamo je skriven žižak suƦuti. Kad se on razgori, sažeže svako zlo. Plamen ljubavi uniÅ”ti mnoÅ”tvo krivica i zloĆØina. Ima u svijetu nade.

Šesta postaja: Veronika pruža Isusu rubac
Vidjela sam krvavo, praÅ”njavo, znojno, iznakaženo lice svog Sina. Htjela sam, samo kad bih mogla, obrisati njegovo lice. Veronika je proĆØitala tu želju u mojim oĆØima. Progurala se do Isusa i pružila mu rubac. Isus se prenuo, bljesak ljubavi ga je obasjao. Uzeo je rubac i obrisao lice. Bila sam na trenutak utjeÅ”ena. Isus je vidio da nas ima na njegovoj strani. Kad se Veronika vratila, ugledale smo Isusovo lice na rupcu. U svakom patniĆØkom licu krije se Božji lik. "Å to god uĆØinite jednom od moje najmanje braƦe, meni ste uĆØinili", rekao je Isus. Dobro je lijeĆØiti iznakaženost ljudskih lica kako bi na njima zasjalo Isusovo lice. Do Boga se dolazi kroz ljubav prema ĆØovjeku. Tu se najbrže iskusi Božja blizina. Potrebno se progurati do ĆØovjeka, imati razumijevanja za njegove jadikovke, ostati uz ĆØovjeka napuÅ”tena. Kalvarijska povorka joÅ” se uvijek provlaĆØi ulicama sela i gradova. Isus je joÅ” na križnom putu u udovima svoje Crkve. On je patnik u patnicima svijeta i zove srca Veronika, da mu se približe, otaru patnju i vrate se s njegovim likom u duÅ”i. NajveƦa sreƦa je moƦi ljudima ĆØiniti dobro.

Sedma postaja: Isus pada drugi put pod križem
Padati pod teretom križa znaĆØilo je otvoriti nove rane. A Isus je veƦ sav bio jedna rana. Svaki pad mogao je biti posljednji, bilo zbog nove ozljede, bilo zbog bijesa vojnika. Zato me je duboko zabolio svaki Isusov posrtaj. Znala sam da je Isus Sin Božji, a ne samo moj Sin. Kao maĆØ zarinut u srce osjeƦala sam zato okrutnost ljudi. Oni ubijaju svoga Stvoritelja i to krajnjim prezirom. Å to može oĆØekivati svijet od buduƦnosti dok ubija svoj izvor, SvemoguƦega, korijene i srce svog biƦa? ƈudo da svijet joÅ” uopƦe postoji! Å to ga joÅ” drži? Drži ga moj Sin pod teretom križa. Na njega se sruĆØila sva zloƦa svijeta. On drži i danas svijet da se ne sunovrati u samorazaranje. Samo zato svijet ima buduƦnost. Isus pada da bi se svijet digao na duhovnu razinu ĆØovjekoljubivosti. Svijet postoji jer ga voli Isus.
Osloni se na Isusov pad i ostat ƦeÅ” na nogama, uspravan i poÅ”ten. Evo ti ruke da te vodim kako bi volio svijet kao Å”to ga voli Isus.

Osma postaja: Isus tjeŔi jeruzalemske žene
Usred vike, psovke, ruganja i galame zaĆØuo se plaĆØ, naricanje, glasna tuga. Na licima žena iz Jeruzalema tekle su suze. Pomislila sam kako Ʀe Isus reagirati. Isus je dobrohotno prihvatio ljubav. DapaĆØe, poĆØeo ih je tjeÅ”iti. Upozorio ih je na ozbiljnost ljudske egzistencije. Ako Božji Sin trpi razjarenu ljudsku zloƦu, onda Ʀe tim putem iƦi i svi koji ga slijede. Potrebno je plakati nad svakim ĆØovjekom. Nije najveƦa nesreƦa tjelesna patnja; daleko ubojitija i bolnija je moralna, jer ona ne vodi do tjelesne, nego do vjeĆØne smrti. Tom patnjom je natopljen svijet. Isus plaĆØe nad tom patnjom i odluĆØno se s njom sukobljava da je razotkrije i razori.
Ima patnji za koje treba Bogu zahvaljivati, jer su otkupiteljske. Ima tjelesnih patnji koje pomažu otkloniti moralne, uĆØiniti temeljni zaokret prema zakonitosti savjesti i evanĆ°elja. Patnje muĆØenika i junaka podižu nas i ohrabruju. Život treba uložiti za neÅ”to za Å”to se isplati živjeti i umirati. Samo se tako on saĆØuva i umnoži. Na tom putu ne oĆØekuj utjehu ljudi, iako je ona plemenita. Ona te ne može osnažiti za velike pothvate. Traži Božju utjehu u ĆØasovima tjeskobe i drhtanja. Samo je u Bogu snaga i spasenje, u njega se uzdaj u svako doba.

Deveta postaja: Isus pada treƦi put pod križem
Nijedan pad nije moga Sina mogao zaustaviti da stigne na Kalvariju. Neka neshvatljiva snaga ga je vukla. S revnoÅ”Ć¦u kojom se mi trudimo saĆØuvati život, on se trudio da ga izgubi. Isus je živio u sasvim drugim dimenzijama negoli ljudi. Pasti i zajaukati pod teretom kuÅ”nji, boli i tjeskobe nije znak slabosti, nego odlazak u dimenziju života iz koje se pruža vertikalna vizija svijeta. Padovi nas podsjeƦaju tko smo, od kakvog srno tkiva sazdani i kamo idemo. Oni nas upozoravaju da smo putnici, a ne stanovnici zemlje. Treba se vezati uz neprolazno, uz vrednote duha, uz Boga i njegov plan s nama. Kad to zaboravimo, stizat Ʀe nas udarci, bolesti Ʀe nas prikovati uz krevet, bol nas podsjetiti da smo opet otpali od izvorne vizije, a blizina smrti nas uvjeriti u hitnost zaokreta ka traženju istine i prepuÅ”tanju ljubavi. Sve su to glasnici neba da se ne izgubimo.
Ne boj se, doƦi Ʀe jutro, rasprÅ”it Ʀe se magle, zaustaviti bol, izgubit Ʀe neprijatelji ĆØovjeka. Ne zaustavljaj se u trenutnom grijehu, u sadaÅ”njoj bolesti, u razoĆØaranju od juĆØer, u fiksiranju na negativno. Udarci su tu da nam otvore oĆØi i okrenu nas Ocu.

Deseta postaja: Isusa svlaĆØe
Dok hodam uz Kalvariju za svojim Sinom, sjeƦam se Simunova proroÅ”tva: "A i tebi Ʀe samoj maĆØ probosti duÅ”u." OdbaĆØen je i nepravedno osuĆ°en Isus. Tukli su ga, biĆØevali, pljuvali mu u lice, trnovom krunom raskrvarili glavu, natovarili mu teÅ”ke balvane na ramena i s dvojicom ga razbojnika vodili na mjesto raspeƦa. Uzeli su mu ĆØast, slobodu, život. Njegovo dostojanstvo bacaju u blato, provaljuju nasilno vrata njegove intime i tako ga svestrano žele obezvrijediti i izbaciti iz svijeta živih i povijesti ĆØovjeĆØanstva. Svi su me ti maĆØevi pogaĆ°ali i ranjavali. Majka sam mu. ƈeznula sam da bude velik, ĆØastan, dostojanstven, sretan, slobodan. Vjerovala sam u njegovo mesijansko poslanje. Sad sam ponovo morala o svemu prebirati u srcu. Samo sam mu tako mogla biti blizu. Morala sam se odreƦi svih majĆØinskih snova i prihvatiti Božji plan. Znala sam, niÅ”ta ne smije ostati od mentaliteta svijeta u meni, sve treba napustiti i obuƦi mentalitet moga Sina.
Dok zemaljski život poput odijela klizi niz tvoje godine, ne žali. Obuci se u neprolazno, u Božje, u nebesko. Tu je snaga da izdržiÅ” pri svim udarcima života. Oni Ʀe stalno dolaziti da ispitaju ĆØvrstoƦu tvoje vjernosti neprolaznoj Božjoj humanosti.

Jedanaesta postaja: Isusa pribijaju na križ
Gledala sam dok su ga pribijali na križ. On viÅ”e ne može prolaziti svijetom lijeĆØeƦi svaku bolest i svaku nemoƦ. Križ je njegova posljednja postaja. Motrila sam kako odlazi nekud daleko, izmiĆØe oĆØima, a da ga ne mogu zaustaviti. On odlazi i pitam se ima li joÅ” na zemlji mjesto gdje ja mogu živjeti. S njime je otiÅ”lo sve Å”to sam imala i bila. Kako Ʀu se vratiti s Kalvarije kad me nema, kad sam s njime pribijena na križ, s njime umirem? Dok potmulo odjekuju udarci ĆØekiƦa, neki užas ispunja prostore Kalvarije. Tu ljudi ubijaju svoga Stvoritelja. Tu je zloĆØinstvo svijeta doseglo vrhunac. Tko da oĆØisti more zloƦe u svijetu? Moj Sin Isus dopuÅ”ta da se sav pakao svijeta svali na njega, da ga onda zajedno sa sobom povuĆØe u smrt, a uskrsnuƦem stvori bolji svijet. To mi je dalo snage da izdržim svu beÅ”Ć¦utnost krvnika i sudaca. Važno je da je duh jak, tada Ʀe izdržati i slabo tijelo.

Dvanaesta postaja: Isus umire na križu
Bolni se jauk prolomio Golgotom kad su uzdigli moga Sina na križu. Tada mi je doÅ”lo u sjeƦanje: otac moga naroda Abraham žrtvovao je sina Izaka, moj narod žrtvovao je pashalno janje, bezbrojne su se žrtve prinosile u hramu u Jeruzalemu. Sad se prinosi jedinstvena, božanska žrtva, neokaljani jaganjac, Sin Božji i moj Sin. Povijest ĆØovjeĆØanstva ima slobodan izlaz iz ropstva krivice i slobodan ulaz u domovinu u koju je prvi uÅ”ao kroz smrt moj Sin. To se dokonĆØalo ropstvo, a poĆØeo sveopƦi povratak Ocu. Križ je novi žrtvenik. Žrtva nije uniÅ”tenje nego preobraženje, nije smrt nego život, nije kraj nego poĆØetak. ƈula sam kako Isus u ruke OĆØeve predaje svoj život i zajedno s njime sam sebe i njega prinijela i ja SveviÅ”njemu. A onda mi je povjerio Ivana i sve vjerne njegovom putu. UĆØinio me majkom brojnih naroda. Tada je izrekao ĆØin posluÅ”nosti Ocu: "SvrÅ”eno je". Ispunjeno je sve Å”to je htio Otac. PoĆØinje novi svijet.
Na Kalvariji zavrÅ”ava put staroga svijeta. Vrati se kuƦi i vjeruj Radosnoj vijesti!

Trinaesta postaja: Isusa skidaju s križa
Kad se bijes zla do kraja iskalio na Isusu, smjeli smo priƦi i preuzeti brigu za njegovo mrtvo tijelo. Dok sam ga držala u naruĆØju, sjetila sam se trenutka kad sam ga u Å”talici izvan Betlehema prvi put uzela u naruĆØaj. Rodio se u izgnanstvu i bit Ʀe pokopan u progonstvu. U tuĆ°oj je kuƦi roĆ°en i u tuĆ°em grobu pokopan. Nije imao mjesta gdje bi glavu naslonio. Nisu ga primili u Betlehemu, u Nazaretu su ga htjeli strmoglaviti niz stijenu, u Jeruzalemu su ga raspeli. Dok sam gledala njegovo mrtvo tijelo, maĆØ boli otvorio mi je novu ranu. Tijelo koje sam s najdirljivijom ljubavlju nosila, hranila, njegovala, sad je bilo masakrirano, iznakaženo, izbodeno, da ga se jedva moglo prepoznati. Prije tridesetak godina donijela sam ga na svijet, sada ga moram iznijeti iz svijeta. Onda sam ga s radoÅ”Ć¦u i ponosom rodila, sad ga s neizmjernom tugom i ponižena spremam za ukop. Dok su Josip iz Arimateje i Nikodem zajedno s Ivanom i ženama skidali tijelo moga Sina, pogled mi se zadržao na drvu križa. Na poĆØetku ljudske povijesti s drva spoznaje dobra i zla ubrali su prvi ljudi plod neposluha i nepovjerenja prema Stvoritelju. Sad uzimamo sa stabla križa moga Sina, kojem je hrana bila vrÅ”iti volju OĆØevu. Pomislih kako ovdje prestaje zla kob ĆØovjeĆØanstva.
Važno je i u najbesmislenijoj patnji otkriti Božji plan, uhvatiti Stvoriteljevu misao i u njoj smisao. Tad je moguƦe izdržati sva obespravljenja i poniženja. Nad Isusovom patnjom lebdi nada uskrsnuƦa. To me drži.

ƈetrnaesta postaja: Isusa polažu u grob
Sunce je bilo na zalazu. Trebali srno požuriti s ukopom, jer je bilo predveĆØerje subote i židovska Priprava. Dok smo odlazili od groba, nisam se mogla pomiriti s pomisli da je to konaĆØni rastanak. Govorio je meni i uĆØenicima da Ʀe treƦi dan uskrsnuti. To mi je davalo nadu, bilo mi je kao da Ʀe se on ponovo roditi svijetu i u njemu nadvladati zloga, a uvesti ĆØovjekoljubive odnose. Kao Å”to sam povjerovala anĆ°elu Gabrijelu da Ʀe se iz mene roditi, povjerovala sam i njemu da Ʀe se opet kao Sin SveviÅ”njega roditi iz utrobe groba. NeÅ”to je neuniÅ”tivo visjelo u zraku. Protivnici su se bojali njegova groba, apostoli su slutili uskrsnuƦe, a ja sam molila i vjerovala. MajĆØinsko me je srce uvjeravalo da Ʀe se Isusova rijeĆØ ispuniti. ƈekala sam probdjevÅ”i noƦ od petka na subotu, nestrpljivo požurivala vrijeme da proĆ°e subotnji dan i u ljubavi iÅ”ĆØekivala da se njegov grob pretvori u mjesto preobraženog života. Stražari su ĆØuvali grob, a uĆØenici od strana pred Zidovima zakraĆØunali vrata. UĆØinilo mi se kao da je vrijeme stalo i kao da su nebo i zemlja zaustavili dah od iÅ”ĆØekivanja dogaĆ°aja koji Ʀe uslijediti. Sin je Božji sve izvrÅ”io Å”to je Otac naumio. Sad je Otac bio na potezu. Grobovi viÅ”e nisu mjesta beznadne tuge i posljednjeg rastanka, jer je u grob siÅ”ao Sin Božji. Život vjeĆØni se rada.

Petnaesta postaja: Isus uskrsava iz groba

Nedjeljno jutro, zora novog ĆØovjeĆØanstva je svitala. Sve se dogaĆ°alo poput munje. AnĆ°eo je otvorio grob, a od straha pred njim zadrhtali stražari. Žene su trĆØale da jave vijest o praznom grobu, a Ivan i Petar jurili bez daha da se o tome uvjere. Isus se ukazivao živ, preobražen, zdesna Ocu, Kralj kraljeva i Gospodar gospodara. Strelovito se Å”irila Isusova poruka povjerenja: "Ne bojte se, mir vama, samo vjerujte! Pogledajte ruke moje i noge. Ja sam to. Ispunilo se sve Å”to je u Mojsijevu Zakonu, u Prorocima i Psalmima o meni napisano." Vijest se munjevito Å”irila. Kao baklju rnira jedni su drugima predavali vijest: "Doista, uskrsnuo je Gospodin i ukazao se Simunu!" Duh je moj kliktao od radosti. Sve mi je bivalo jasnije zaÅ”to je moj Sin s križa rekao Ivanu: "Evo ti majke", a onda meni: "Evo ti Sina." Navijestio mi je da Ʀu po istom Duhu po kojem sam njega zaĆØela, sudjelovati u raĆ°anju njegova Tijela Crkve. Bit Ʀu po Božjoj milosti Majka Crkve. Opet sam mu ponavljala svoj ĆØvrsti i vjerni: da, neka mi bude po tvojoj rijeĆØi. Otada nosim sve vas vjernike i sve ljude u srcu. Samo jedno želim: privesti vas svome Sinu i tako uĆØiniti spaÅ”enima i nositeljima spasa drugima na putovima povijesti. Radosna sam zbog ovoga susreta na križnom putu moga Sina. Neka se odsada vaÅ”i životi stalno okreƦu svjetlu uskrsa i nose tu vijest svakom ĆØovjeku.

ZAVRŠETAK KRIŽNOGA PUTA
OĆØe, hvala na ovom hodu s Marijom za Tvojim Sinom.
Nisam viŔe isti. Idem živjeti za druge, kao Isus.
OdluĆØujem hodati svijetom ĆØineƦi dobro.
Obasjan svjetlom križa i bljeŔtavilom uskrsa prepoznajem u Isusu srce svijeta.
Sad znam kome sam povjerovao.
Svoje odluke stavljam u Tvoje ruke, OĆØe.
Ti me jaĆØaj, diži, lijeĆØi i vodi za ruku do kraja mog križnog puta.
Hvala za Tvoju Crkvu u kojoj zajedno s drugima hodam Tebi u susret.
Amen.

Dr. Tomislav IvanĆØiƦ

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: pon 02 lip 2008, 6:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

MOLITVA DUHU SVETOM

DuŔe Sveti, dahni u mene -
da, Ŕto je sveto, mislim.

DuŔe Sveti, potakni me -
da, Å”to je sveto, ĆØinim.

DuŔe Sveti, privuci me -
da, Ŕto je sveto, ljubim.

DuÅ”e Sveti, ojaĆØaj me -
da, Ŕto je sveto, Ŕtitim.

DuŔe Sveti, zaŔtiti me -
da, Ŕto je sveto, nikada ne izgubim.

Amen.

gi-gi

PostanoPostano: uto 17 lip 2008, 13:32
PostNaslov : Krunica Predragocjene Krvi
Citiraj i odgovori

Krunica Predragocjene Krvi

Moli se nakon Gospine krunice, na krunicu Predragocjene Krvi koja se razlikuje od Gospine time Ŕto umjesto 10 malih zrnaca unutar desetice ima 12 malih zrnaca.

Himan
Predragocjena Krvi Isusa Krista
Predragocjena Krvi Isusa Krista, spasi svijet

Zaziv Duha Svetoga
DoĆ°i, DuÅ”e Sveti, napuni srca Svojih vjernih i zapali u njima vatru Svoje ljubavi.
R. PoÅ”ali Duha svojega i postat Ʀe.
O. I obnovit ƦeÅ” lice zemlje.

Pomolimo se!
O Bože, koji si svjetloÅ”Ć¦u Duha Svetoga pouĆØio srca vjernih, daj da po istom Duhu Å”to je pravo mislimo i Njegovoj se utjesi vazda radujemo, po Kristu Gospodinu naÅ”emu.
Amen

Apostolsko vjerovanjeā€¦

(Prigni glavu)
Neka Predragocjena Krv koja istjeĆØe iz Svete Glave naÅ”ega Gospodina Isusa Krista, Hrama Božanske Mudrosti, SvetohraniÅ”ta Božanskog Znanja i SunĆØeva sjaja Neba i Zemlje pokrije sada i zauvijek.
Amen

R. O Predragocjena Krvi Isusa Krista
O. IzlijeĆØi Rane Presvetog Srca Isusova

OĆØe naÅ”
Zdravo Marijo (Tri puta)
Slava Ocu

(Prigni glavu)
Neka Predragocjena Krv koja istjeĆØe iz Svete Glave naÅ”ega Gospodina Isusa Krista, Hrama Božanske Mudrosti, SvetohraniÅ”ta Božanskog Znanja i SunĆØeva sjaja Neba i Zemlje pokrije sada i zauvijek.
Amen

PRVO OTAJSTVO
Pribijanje Desne Ruke naŔeg Gospodina Isusa
(Stanka za razmatranje)

Po Predragocjenoj Rani Tvoje Desne Ruke i po boli od ĆØavla koji je probio Tvoju Desnu Ruku, neka Predragocjena Krv koja se tu prolila, spasi greÅ”nike cijelog svijeta i obrati mnogo duÅ”a.
Amen

OĆØe naÅ”, Zdravo Marijo (Oboje na bijelo zrno)

R. Predragocjena Krvi Isusa Krista
O. Spasi nas i cijeli svijet

Slava Ocu

(Prigni glavu)
Amen

DRUGO OTAJSTVO
Pribijanje Lijeve Ruke naŔeg Gospodina Isusa
(Stanka za razmatranje)

Po Predragocjenoj Rani Tvoje Lijeve Ruke i po boli od ĆØavla koji je probio Tvoju Lijevu Ruku, neka Predragocjena Krv koja se tu prolila spasi duÅ”e u ƈistiliÅ”tu i zaÅ”titi umiruƦe od napada paklenskih duhova.
Amen

Slava Ocu

(Prigni glavu)
Amen

TREƆE OTAJSTVO
Probijanje Desne Noge naŔega Gospodina Isusa
(Stanka za razmatranje)

Po Predragocjenoj Rani Tvoje Desne Noge i po boli od ĆØavla koji je probio Tvoju Desnu Nogu, neka Predragocjena Krv koja se tu prolila, pokrije temelj KatoliĆØke crkve protiv planova okultnog kraljevstva i zlih ljudi.
Amen

Slava Ocu

(Prigni glavu)
Amen

ƈETVRTO OTAJSTVO
Probijanje Lijeve Noge naŔega Gospodina Isusa
(Stanka za razmatranje)

Po Predragocjenoj Rani Tvoje Lijeve Noge i po boli od ĆØavla koji je probio Tvoju Lijevu Nogu, neka Predragocjena Krv koja se tu prolila zaÅ”titi nas na svim naÅ”im putovima protiv planova i napada zlih duhova i njihovih slugu.
Amen

Slava Ocu

(Prigni glavu)
Amen

PETO OTAJSTVO
Probijanje Svetog Boka naŔega Gospodina Isusa
(Stanka za razmatranje)

Po Predragocjenoj Rani Tvoga Svetoga Boka i po boli od koplja koje je probilo Tvoj Sveti Bok, neka Predragocjena Krv koja se tu prolila izlijeĆØi bolesne, podigne mrtve, rijeÅ”i naÅ”e sadaÅ”nje probleme i pouĆØi nas putu do naÅ”ega Boga za vjeĆØnu slavu.
Amen

Slava Ocu

(Prigni glavu)
Amen

Zdravo Kraljiceā€¦

Pomolimo se!
O Predragocjena Krvi Isusa Krista, mi te ĆØastimo, Å”tujemo, klanjamo Ti se radi Tvojega vjeĆØnog zavjeta koji donosi mir ĆØovjeĆØanstvu. Zacijeli Rane Presvetog Srca Isusova. UtjeÅ”i SvemoguƦeg Oca na Njegovom prijestolju i operi grijehe cijeloga svijeta. Neka te svi Å”tuju, o Predragocjena Krvi, smiluj se.
Amen

Presveto Srce Isusovo, smiluj nam se.
Neokaljano Srce Marijino, moli za nas.
Sveti Josipe, supruže Marije, moli za nas.
Sveti Petre i Pavle, molite za nas.
Sveti Ivane pod Križem, moli za nas.
Sveta Marijo Magdaleno, moli za nas.
svi molitveni ratnici i nebeski zagovornici, molite za nas.
Svi veliki Sveci naŔega Gospodina, molite za nas.
Sve nebeske ĆØete, molite za nas.
Marijina Legijo, moli za nas.

NIHIL OBSTAT
Rev. P. Stephan Obiukwu, cenzor
Nadbiskupija Onitsha, država Anambra
NIGERIJA - 1. srpnja 1999.

Preuzeto iz molitvenika: Predragocjena Krv Isusa Krista ā€“ Pobožnost i apostolat, priredio fra Bogdan CvetkoviƦ, Sion, Zagreb, 2007.

Ovdje sam naŔao molitvenik u pdf formatu

gi-gi

PostanoPostano: uto 01 srp 2008, 15:34
PostNaslov : Posveta Presvetom Srcu Isusovu i BezgreÅ”nom Srcu Marijinu
Citiraj i odgovori

Posveta Presvetom Srcu Isusovu i BezgreŔnom Srcu Marijinu

Molitva Srcu Isusovu i Marijinu

Presveto Srce Isusovo,
po BezgrjeŔnom Srcu Marijinu
darujem ti svoje misli, rijeĆØi
i djela ovoga dana.

Neka moj život,
po zagovoru Majke Marije,
bude suglasan s Tvojim EvanĆ°eljem
i prožet vjerom, ufanjem i ljubavlju.
Tako ƦeÅ” sa Svojim križem
i uskrsnuƦem za mene biti
Put, Istina i Život.

Amen

Po Mariji k Isusu!

Molitva Presvetom Srcu Isusovu

Presveto Srce Isusovo,
izvore svakog dobra,
ja Ti se klanjam, vjerujem u Te,
ufam se u Te, ja te ljubim
i kajem se za sve svoje grijehe.

Tebi poklanjam ovo moje siromaŔno srce,
uĆØini ga poniznim, strpljivim, ĆØistim
i da u svemu odgovara Tvojim željama.
Daj o dobri Isuse, da ja živim u Tebi i Ti u meni.
Å titi me u opasnosti,
tjeŔi me u nevoljama i žalostima.
Udjeli mi zdravlje tijela,
blagoslovi sav moj rad
i daj mi milost svete smrti.

Amen

Slatko Srce moga Isusa daj da Te ljubim sve to viŔe!

Isuse blaga i ponizna Srca, uĆØini srce moje po Srcu svome!

Molitva BezgreŔnom Srcu Marijinu

Presveta Djevice Marijo, Majko i Kraljice moja,
tvojem BezgreÅ”nome Srcu posveƦujem i predajem cijelo svoje biƦe:
svoje misli, rijeĆØi i djela; svoj duh, duÅ”u i tijelo.
Raspolaži sa mnom i sa svime Ŕto mi pripada,
sada i u vjeĆØnosti, na hvalu i slavu Presvetoga Trojstva,
za posveƦenje Crkve i spasenje svega svijeta.

BezgreŔna moja Majko, pomozi mi živjeti
dostojno mojega krsnoga posveƦenja
da neopozivo pripadam svojemu Otkupitelju.
Daj da poput Tebe sluŔam poticaje Duha Svetoga!
Neka se u meni i po meni uvijek i u svemu ispunja
volja Božja!

Amen

Slatko Srce Marijino, budi moje spasenje!

gi-gi

PostanoPostano: uto 01 srp 2008, 20:26
PostNaslov : Litanije Presvetom Imenu Isusovu
Citiraj i odgovori

Litanije Presvetom Imenu Isusovu

Gospodine, smiluj se!
Kriste, smiluj se!
Gospodine, smiluj se!
Kriste, ĆØuj nas!
Kriste, usliŔi nas!

OĆØe nebeski, Bože, smiluj nam se!
Sine, Otkupitelju svijeta, Bože, smiluj nam se!
DuŔe Sveti, Bože, smiluj nam se!
Sveto Trojstvo, jedan Bože, smiluj nam se!

Isuse, Sine Boga živoga,
smiluj nam se!
Isuse, sjajnosti OĆØeva,
Isuse, jasnoƦo svjetlosti vjeĆØne,
Isuse, kralju slave,
Isuse, sunce pravde,
Isuse, Sine Marije Djevice,
Isuse ljubazni,
Isuse divni,
Isuse, Bože jaki,
Isuse, oĆØe buduƦega vijeka,
Isuse, anĆ°ele velikoga savjeta,
Isuse moƦni,
Isuse strpljivi,
Isuse posluŔni,
Isuse krotka i ponizna Srca,
Isuse, ljubitelju ĆØistoƦe,
Isuse, ljubitelju naÅ”,
Isuse, Bože mira,
Isuse, zaĆØetnice života,
Isuse, uglede krijeposti,
Isuse, revnitelju duŔa,
Isuse, Bože naŔ,
Isuse, utoĆØiÅ”te naÅ”e,
Isuse, oĆØe ubogih,
Isuse, blago vjernika,
Isuse, dobri pastiru,
Isuse, svjetlo istinito,
Isuse, mudrosti vjeĆØna,
Isuse, dobroto beskrajna,
Isuse, pute i živote naŔ,
Isuse, radosti anĆ°ela,
Isuse, kralju patrijarha,
Isuse, uĆØitelju apostola,
Isuse, nauĆØitelju evanĆ°elista,
Isuse, jakosti muĆØenika,
Isuse, svjetlo poznavalaca,
Isuse, ĆØistoƦo djevica,
Isuse, kruno svih svetih,

Milostiv budi, oprosti nam, Isuse!
Milostiv budi, usliŔi nas, Isuse!

Od svakoga zla,
oslobodi nas, Isuse!
Od svakoga grijeha,
Od srdžbe svoje,
Od zasjeda vražjih,
Od duha bludnosti,
Od smrti vjeĆØne,
Od nemara za nadahnuƦa tvoja,
Po otajstvu svetoga utjelovljenja svojega,
Po roĆ°enju svojemu,
Po djetinjstvu svojemu,
Po božanskome životu svojemu,
Po naporima svojim,
Po smrtnoj borbi i muci svojoj,
Po križu i zapuŔtenosti svojoj,
Po smrtnoj stisci svojoj,
Po smrti i ukopu svojemu,
Po UskrsnuƦu svojemu,
Po UzaÅ”aÅ”Ć¦u svojemu,
Po ustanovljenju Presvetoga Oltarskoga Sakramenta,
Po radostima svojim,
Po slavi svojoj,
oprosti nam, Isuse!
usliŔi nas, Isuse!
smiluj nam se, Isuse!

Isuse, ĆØuj nas!
Isuse, usliŔi nas!

Pomolimo se!
Gospodine Isuse Kriste, koji si kazao. "IÅ”tite i primit Ʀete, tražite i naƦi Ʀete, kucajte i otvorit Ʀe vam se", daj nam, molimo te, božansku svoju ljubav, da te svim srcem, ustima i djelom ljubimo i nikada te hvaliti ne prestanemo.

Daj nam, Gospodine, da se tvojega svetoga Imena bojimo i ujedno ga uvijek ljubimo, jer nikada ne prestajeÅ” ravnati one koje u svojoj ljubavi utvrĆ°ujeÅ”. Koji živiÅ” i kraljujeÅ” u vijeke vjekova. Amen.

gi-gi

PostanoPostano: uto 01 srp 2008, 20:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molitva Gospi od Zdravlja

Evo me pred tobom, dobra Majko,
milostiva Gospe od Zdravlja.
Istina je da zbog svojih grijeha
nisam dostojan da me pogledaÅ”;
ali, ipak, kao tvoje dijete,
uzdam se u tvoju majĆØinsku dobrotu.
Udijeli meni i mojima potpuno zdravlje duŔe i tijela.
Obrati grjeÅ”nike, da Isusa viÅ”e ne vrijeĆ°aju,
a tebe ne žaloste. Pomozi bijedne,
utjeŔi žalosne, ozdravi bolesne.
Budi nam svima draga Majka,
a mi Ʀemo biti tvoja dobra djeca!

Amen.

gi-gi

PostanoPostano: uto 01 srp 2008, 20:30
PostNaslov : Molitva Gospi od Brze PomoƦi
Citiraj i odgovori

Molitva Gospi od Brze PomoƦi

O Marijo, Majko Božja,
ti koja znaÅ” za jade i nevolje ovoga svijeta,
bdij bez prestanka nad nama
i nad cijelom Crkvom svojega Sina
i budi nam uvijek NaÅ”om Gospom Brze PomoƦi.
Pohiti da nam pomogneŔ u svim naŔim potrebama,
posebno ..........
Budi nam utoĆØiÅ”te za ovoga prolaznoga života
i isprosi nam život vjeĆØni,
po zaslugama Isusa, svojega Sina,
Gospodina i Otkupitelja naŔega.
Amen

vjernik

PostanoPostano: pet 11 srp 2008, 21:41
PostNaslov : Molitva Svetom Benediktu, zaÅ”titniku Europe
Citiraj i odgovori

Molitva Sv. Benediktu, zaŔtitniku Europe

Sveti Benedikte, koji si životvornom rijeĆØju svoga Pravila i neumornom revnoÅ”Ć¦u svojih uĆØenika

preobrazio Europu u blagoslovljenu zemlju krÅ”Ć¦anske vjere i jedinstva;

koji si odgojio ljude i narode za djela ljubavi i blagodat mira;

koji si otkrio ljepotu i dostojanstvo ljudskog napretka nadahnutog evanĆ°eljem,

vrati se Europi i svijetu svjetlom svojih ideala.

Vrati danaÅ”njim pokoljenjima smisao za Krista i posluÅ”nost njegovim rijeĆØima.

Budi nam i danas bliz svojim nebeskim zagovorom

da europski narodi naĆ°u i saĆØuvaju putove reda, pravednosti i bratskog zajedniÅ”tva.

Amen.

"Objavljeno ti je, ĆØovjeĆØe, Å”to je dobro,
Ŕto Jahve traži od tebe:
samo ĆØini pravicu,
milosrĆ°e ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
klara

PostanoPostano: uto 05 kol 2008, 17:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ā€žBijela krunicaā€œ jedan je u nizu nebeskih pomoƦi, pruženih nama u ovoj suznoj dolini da pobijedimo zlo i saĆØuvamo mnoge živote najmanjih Božjih anĆ°ela.

Odobrio je i blagoslovio biskup Ivan Milovan, 16. travnja 2008.

Krunica Nevine DjeĆØice (Bijela krunica)

moli se i na Gospinoj krunici

Znak križa. Poljubi medalju. Reci s ljubavlju:
DoĆ°i DuÅ”e Sveti, doĆ°i DuÅ”e ŽivotvorĆØe, doĆ°i DuÅ”e Boga Živoga!
Euharistijsko Srce Isusovo, smiluj nam se!
Prežalosno Srce Marijino, moli za nas!
Betlehemska Nevina DjeĆØice, zagovarajte nas!

Prvo zrno: OĆØe naÅ” ...
Tri sljedeƦa zrna: Zdravo, Marijo ...

Na zadnje zrno i sva velika zrna, moli se Molitva prikazanja:
OĆØe nebeski, prikazujemo ti Rane i Krv Isusa Krista,
Jaganjca Božjeg,
koji oduzima grijehe svijeta,
suze Majke Marije i ljubav Svetoga Josipa,
moleƦi milosrưe za nas i za neroưene.
Amen.

Mala zrna:
Isuse, Marijo, ja vas ljubim i molim:
spasite neroĆ°ene!

Nakon posljednje Molitve prikazanja izmoli tri puta Slava Ocu ...

Ako ne moliÅ” Litanije Svetim Srcima Isuse i Marije za spas neroĆ°enih,
reci joÅ”:
Sveti Mihaele ArkanĆ°ele, moli za nas!
Anưeli ƈuvari Neroưenih, molite za nas!
Blažena Majko Terezijo, moli za nas!
Slugo Božji Ivane Pavle II, moli za nas!

Pet deseticaā€¦ Kao pet rana Kristovihā€¦
Kao peta, srediŔnja Božja zapovijed: NE UBIJ!
NeroĆ°eni je ĆØovjek svetima,
to dijete ima besmrtnu duŔu i stvoreno je na sliku Božju.
PobaĆØaj ga ubija!

klara

PostanoPostano: uto 05 kol 2008, 17:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Litanije Svetim Srcima Isuse i Marije za spas neroĆ°enih

Srca Isusa i Marije, dva sveta ognjiÅ”ta ljubavi, ...............................SPASITE NEROƐENE!
Srca Isusa i Marije, sigurne luke spasa,
Srca Isusa i Marije, utoĆØiÅ”ta nevinih srdaÅ”ca,
Srca Isusa i Marije, utjehe u naŔim borbama,
Srca Isusa i Marije, snage u naÅ”im nemoƦima,
Srca Isusa i Marije, pomoƦi u naÅ”im potrebama,
Srca Isusa i Marije, najsnažnije obrane od Zloga,
Srca Isusa i Marije, izvori mira i milosrĆ°a,
Srca Isusa i Marije, ispunjena oproŔtenjem i pomirenjem,
Srca Isusa i Marije, koja odvraƦate osudu i gnjev,
Srca Isusa i Marije, koja darujete nježnost i milost,
Srca Isusa i Marije, obrane od zavisti i mržnje,
Srca Isusa i Marije, zaÅ”tite od grijeha i neĆØistoƦe ovoga svijeta,
Srca Isusa i Marije, slavna vrela života i radosti,
Srca Isusa i Marije, pouzdane jakosti u kuŔnjama i napastima,
Srca Isusa i Marije, koja skrŔujete oholost i uznositost,
Srca Isusa i Marije, koja uniŔtavate zle želje i sklonosti,
Srca Isusa i Marije, suprotnosti svih zlih neumjerenosti,
Srca Isusa i Marije, stijene spasa žena i djevojaka,
Srca Isusa i Marije, peƦine jakosti muževa i mladiƦa,
Srca Isusa i Marije, snažni Å”titovi u trenucima oĆØaja,
Srca Isusa i Marije, oružja vjere i ljubavi Boga Trojjedinoga,
Srca Isusa i Marije, BezgreÅ”na i PreĆØista naÅ”a naslado,
Srca Isusa i Marije, koja dajete život u punini,
Srca Isusa i Marije, koja ĆØuvate zaĆØetu djecu Božju,
Srca Isusa i Marije, koja Ʀete izvojevati zadnju pobjedu,
Srca Isusa i Marije, koja nas ljubite neopisivim žarom,
Srca Isusa i Marije, koja sagorijevate u milosrdnoj ljubavi,
Srca Isusa i Marije, razapeta, ponižena i odbaĆØena,
Srca Isusa i Marije, proslavljena, ustoliĆØena i vladajuƦa,
Srca Isusa i Marije, najvjerniji prijatelji djece i malenih,
Srca Isusa i Marije, sjajni odsjaji nebeskih divota,
Srca Isusa i Marije, ĆØuvari ƦudoreĆ°a i poniznosti,
Srca Isusa i Marije, najsigurnije pomoƦi neroưenih,

Srca Isusa i Marije, JA VAS LJUBIM I MOLIM:
SPASITE NEROƐENE!

klara

PostanoPostano: sri 06 kol 2008, 9:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molitva za obraƦenje psovaĆØa

+ OĆØe nebeski, Bože milosrdni,
vjerujem da si naÅ”oj domovini podario AnĆ°ela ƈuvara,
zahvaljujem Ti na njemu!
Po njegovom Te zagovoru svim srcem molim:
obrati psovaĆØe, koji Te toliko vrijeĆ°aju
i svojim grijehom ĆØine veliku sablazan,
odbacuju Tvoj blagoslov
i predaju sebe i bližnje tami.
Molim Te, Gospodine,
za njihov povratak k Tebi, izvoru dobra,
molim Te to s ljubavlju prema njima,
s pouzdanjem u Tvoje milosrĆ°e prema grjeÅ”nicima.
Krvi Kristova, Presveta Krvi JaganjĆØeva,
spasi i operi duÅ”e onih koji se odriĆØu Stvoritelja.
Zli duŔe bogopsovke, snagom Imena Isusova,
vežem te i Ŕaljem pod križ Golgote,
da te Spasiteljeve rane proganjaju i uniŔte.
Srce Isusovo, spasi bijedne psovaĆØe.
DuÅ”e Boga živoga, doĆ°i u vatri svoje ljubavi,
u sili svoje prisutnosti
i mojemu narodu (obitelji, braku, djeci, kolegama s posla)
povrati mir i radost.
Stavljam sebe i svoje drage,
sve Ŕto jesam i Ŕto ovdje posjedujem,
pod moƦnu zaÅ”titu Prežalosnog Srca ljubljene Majke Marije,
u Njezine ruke polažem svoje molbe i vapaje,
Å”tujuƦi Ju kao Kraljicu anĆ°ela, UtoĆØiÅ”te grjeÅ”nika i Pobjednicu zlih duhova.
Anưele ƈuvaru domovine Hrvatske,
tebi se preporuĆØujem, tebi se predajem i posveƦujem.
Obrani Lijepu NaŔu od nasrtaja zloga,
saĆØuvaj nam pobožnost i svetost,
opomeni bogopsovaĆØe na obraƦenje i promjenu života.
Svojim nas krilima zaÅ”titi, svojim nas maĆØem obrani,
svojim slavljenjem Svetoga Trojstva otjeraj neprijatelja spasenja.
Neka izgube snagu sve nesreƦe
koje su doŔle kao posljedica bogopsovke.
Dobri AnĆ°ele,
hvala ti na tvome zagovoru,
hvala ti na prijateljstvu i blagoslovu kojega nam donosiÅ”.
Sveti Josipe, zaÅ”titniĆØe domovine,
moli za nas.
Amen.

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: čet 02 lis 2008, 7:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ZAHVALA ANƐELU ƈUVARU

Hvala ti Å”to ĆØiniÅ”
sve tmurne trenutke svjetlijima,
Ŕto me nasmijavaŔ u danima tuge.

Hvala ti Ŕto me podižeŔ na noge
svaki put kada padnem,
Ŕto vjerujeŔ u mene
onda kada me svi odbace.

Hvala ti Å”to tvoja pomoƦ
stiže u zadnjem trenu,
kada potonu sve moje laĆ°eā€¦

Hvala ti Ŕto uza me si,
Ŕto me razumijeŔ
i drugujeÅ” sa mnom u danima samoƦe.

Hvala ti za sve lijepe stvari
koje mi dajeÅ” na dar ā€“ hvala ti
Å”to moj si AnĆ°eo ĆØuvar!

Gabrijela IvanoviƦ
www.katolici.org

klara

PostanoPostano: pon 13 lis 2008, 8:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molitva za milost ustrajnosti do kraja

VjeĆØni OĆØe, ponizno Ti se klanjam i zahvaljujem Ti
Ŕto si me stvorio i otkupio po Isusu Kristu,
zahvaljujem Ti Å”to sam postao krÅ”Ć¦anin,
Ŕto si mi dao pravu vjeru i Ŕto si me posinio po svetom KrŔtenju.
Zahvaljujem Ti Å”to si strpljivo ĆØekao na pokoru poslije tolikih mojih grijeha
i Ŕto si mi oprostio, kako se nadam, sve uvrede kojima sam Te povrijedio.
Ponovo se kajem za sve ĆØime sam uvrijedio tvoju beskrajnu dobrotu.

Zahvaljujem Ti jer si me saĆØuvao od ponovnih padova
u grijehe u koje bi pao da me Tvoja oĆØinska ruka nije ĆØuvala.
Moji neprijatelji ne prestaju i neƦe prestati da se bore sve do smrti
da ponovo padnem u grijeh i postanem njihovim robom.
Ako me Ti ne budeÅ” ĆØuvao i uvijek pomagao
ja Ʀu bijedan ponovo izgubiti Tvoju milost,
zato Te molim zbog ljubavi Isusa Krista
da mi dadeÅ” svetu ustrajnost do smrti.
Isus, Tvoj Sin, obeƦao nam je da ƦeÅ” nam dati
sve ono Ŕto molimo u njegovo ime.
Molim Te, dakle, po zaslugama Isusa Krista,
za mene i za sve one koji žive u Tvojoj milosti,
za milost da se viŔe nikad ne odjelimo od Tvoje ljubavi,
da te ljubimo zauvijek u ovom i drugom životu.
Marijo, Majko Božja moli Isusa za mene.
Amen.

Sveti Alfons Marija Liguori

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Žan, davorseljan, Magali
klara

PostanoPostano: pon 13 lis 2008, 8:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molitva za milost neprestane molitve u kuŔnjama

O VjeĆØni OĆØe, Bože moje duÅ”e,
ja se uzdam u Tvoju dobrotu,
da budem u Tvojoj milosti
i da si mi Ti veƦ oprostio sve moje grijehe kojima sam Te uvrijedio.
Zato Ti zahvaljujem od svega srca
i nadam se da Ʀu Ti zahvaljivati kroz cijelu vjeĆØnost.

Svjestan sam da sam pao,
jer se Tebi nisam utjecao kad sam bio napastovan.
ƈvrsto odluĆØujem ubuduƦe da Ʀu se uvijek Tebi utjecati,
osobito u napastima da Te ponovo uvrijedim.
OdluĆØujem da Ʀu se uvijek utjecati Tvome milosrĆ°u
zazivajuƦi sveta imena Isusa i Marije,
siguran u molitvi da ƦeÅ” mi dati milost da se oduprem mojim neprijateljima.
OdluĆØujem i obeƦavam da Ʀu tako ĆØiniti,
ali ĆØemu Ʀe koristiti sva moja obeƦanja
ako mi Ti svojom miloÅ”Ć¦u ne pomogneÅ” živjeti moje odluke
da se uvijek Tebi utjeĆØem u svim opasnostima.

Pomozi mi, vjeĆØni OĆØe, zbog ljubavi Isusa Krista
i ne dopusti da ja propustim utjecati se Tebi
uvijek kad budem napastovan.
Siguran sam da ƦeÅ” mi pomoƦi kad se Tebi utjeĆØem,
ali se bojim da Ʀu propustiti da se Tebi utjeĆØem
i da Ʀe ova nemarnost postati uzrokom moje propasti
i gubitka Tvoje milosti
Å”to bi bila najveƦa nesreƦa koja bi mi se mogla dogoditi.
OĆØe, zbog zasluga Isusa Krista,
daj mi milost molitve, veliku milost da molim uvijek i da dobro molim.

O Marijo, Majko moja, kad god sam se Tebi utjecao
Ti si mi izmolila milost da ne padnem.
Sada se ponovo Tebi utjeĆØem da mi izmoliÅ” joÅ” veƦu milost
da se uvijek utjeĆØem Tebi i tvome Sinu u svim mojim potrebama.
Kraljice moja, Ti mi izmoli sada od Boga Ŕto te molim,
da ljubim Isusa Krista, da ustrajno molim
i nikada ne propustim molitvu sve do moje smrti.
Amen!

Sveti Alfons Marija Liguori

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Žan, davorseljan, Magali
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.