HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 15 lis 2019, 19:14. Pogledaj neodgovorene postove
KonaĆØno i redovnici imaju pravo na samoobranu
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Treba li redovnicima omoguĆØiti noÅ”enje oružja za samobranu?

a)Da ako je život redovnika ili vjernika ugrožen 
50%
 50%  [ 8 ]
b)Ne zaÅ”titu treba jamĆØiti policija ili zaÅ”titarska služba 
50%
 50%  [ 8 ]

Ukupno glasova : 16

Autor Poruka
andeli apokalipse

Spol: neodrešen
PostanoPostano: čet 21 kol 2008, 0:49
PostNaslov : KonaĆØno i redovnici imaju pravo na samoobranu
Citiraj i odgovori

KonaĆØno i redovnici imaju pravo na samoobranu

--------------------------------------------------------------------------------

Crkva nema niÅ”ta protiv naoružanih sveƦenikaU noƦi s ponedjeljka na utorak nepoznati je poĆØinitelj provalio u Župni ured Sv. Nikole u Poljanici Bistranskoj i 51-godiÅ”njem sveƦeniku Tomislavu Novoselu ukrao piÅ”tolj marke RossiJedan od modela piÅ”tolja marke RossiZanimljivo je da je nepoznati poĆØinitelj, iz samo njemu znanih razloga, ukrao iskljuĆØivo sveƦenikov piÅ”tolj vrijedan nekoliko tisuƦa kuna.

Policija tvrdi da je sveƦenik posjedovao urednu dozvolu za držanje oružja. Za kradljivcem se intenzivno traga.

Na pitanje kako ZagrebaĆØka nadbiskupija gleda na naoružane sveƦenike i Å”tete li oni ugledu Crkve, glasnogovornica ZagrebaĆØke nadbiskupije Matilda KoliƦ StaniƦ je odgovorila kako prema crkvenom zakonu nema zabrane da sveƦenik posjeduje oružje.

'Ako postoji stvarna pogibelj, posjedovanje oružja može biti opravdano', zakljuĆØila je. tportal.hr
srijeda, 20.8.2008 Cool
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: čet 21 kol 2008, 5:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I redovnici su ljudi tako da tu ne treba radit razliku.
Mislim da je ako im je život ugrožen mogu nosit legalno oružije.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: čet 21 kol 2008, 9:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Isus je lijepo rekao Petru u maslinskom vrtu Ŕto misli o oružju.
Svatko ima pravo na samoobranu, al piŔtolj je napravljen da ubija.

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
ja

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 21 kol 2008, 10:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:

Svatko ima pravo na samoobranu, al piŔtolj je napravljen da ubija.

A kako bi se onda netko (bio sveƦenik ili ne) trebao/mogao obraniti, ako mu prijeti smrtna pogibelj od napadaĆØa i može si spasit život samo ako puca u napadaĆØa?

Ljubiti nekog ĆØovjeka znaĆØi vidjeti ga onakvim kakvim ga je Bog zamislio. (F. M. Dostojevski)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: čet 21 kol 2008, 11:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako nekome direktno prijeti smrtna opasnost onda to treba prijaviti policiji i tražiti zaŔtitu.
Teoretski je svatko u opasnosti.
Svi bi trebali nositi piÅ”tolje za opasaĆØem.
PiŔtolj je opasan i napravljen je da ubija. ViŔe puta ubija nevine nego krivce.

davorseljan

PostanoPostano: čet 21 kol 2008, 11:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da je ovo noÅ”enje oružija na svakome da odluƦi. HoƦe ili ne.
Možda ako mu je život u opasnosti onda svakako.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
ja

PostanoPostano: čet 21 kol 2008, 12:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
Ako nekome direktno prijeti smrtna opasnost onda to treba prijaviti policiji i tražiti zaŔtitu.
Teoretski je svatko u opasnosti.
Svi bi trebali nositi piÅ”tolje za opasaĆØem.
PiŔtolj je opasan i napravljen je da ubija. ViŔe puta ubija nevine nego krivce.

Postoji situacije kada se ne stigne doƦi do policije i tražiti pomoƦ. Ili bi možda svatko (preventivno) trebao unajmiti jednog policajca da ga prati kuda god ide i da ga spasi od nepredviĆ°enih napada na njegov život?

Ljubiti nekog ĆØovjeka znaĆØi vidjeti ga onakvim kakvim ga je Bog zamislio. (F. M. Dostojevski)
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: čet 21 kol 2008, 21:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tko ti garantira da ƦeÅ” stiƦi do piÅ”tolja?? Možda ti dijete doĆ°e do njega pa sluĆØajno upuca tebe?
PiŔtolj je napravljen da ubija.

ivoo

PostanoPostano: čet 21 kol 2008, 21:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa ja ne bih unajmljivao policajca ali ne bih uzimao ni piŔtolj jer on sluzi za ubijanje. Ako se netko bas toliko boji da ce ga netko ubiti moze nositi prsluk koji stiti od metaka Wink Al na kraju krajeva to je osobni izbor, meni je osobno draže da mene ubiju nego da ja nekoga ubijem ( na kraju krajeva svi moramo prije ili kasnije umrijeti ). Dakle ako netko prijeti meni npr ja bih ili uzeo taj prsluk ili uzeo tjelohranitelja ili prijavio policiji eto ga to je to.
gogo6ak

PostanoPostano: pet 22 kol 2008, 3:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da je moj život u smrtnoj opasnosti, ja bi se branio jer meni je moj život puno važniji od nekog života manijaka koji me pokuŔava ubiti. jer ako mene pokuŔa i uspije tada to može ponoviti jos 100 puta, a ako ja svoj život spasim spasit cu vjerojatno i zivote onih koje je jos pokusao ubiti.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Natty

PostanoPostano: pet 22 kol 2008, 7:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

noŔenje oružja i njegovo koriŔtenje je stvarno u skladu sa Isusovim naukom. Confused

Nije bit vjere pouzdati se u Gospodina kada sve ide dobro nego onda kada smo na rubu ponora.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Ponosna_Hrvatica

PostanoPostano: pet 22 kol 2008, 8:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad je takvo neÅ”to u pitanju, uvijek sam skeptiĆØna. Ako je sve s dooobrim razlogom i zakonski ureĆ°eno, onda Ʀu to prihvatit tako kako je. Sve mora imati svoje granice.

Kao koŔuta Ŕto za vodom žudi,
žudim za Tobom ja...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
coldplayer

PostanoPostano: pet 22 kol 2008, 8:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Natty napisa:
noŔenje oružja i njegovo koriŔtenje je stvarno u skladu sa Isusovim naukom. Confused

Nije bit vjere pouzdati se u Gospodina kada sve ide dobro nego onda kada smo na rubu ponora.

Ako sam te dobro shvatio, da neki manijak pred tobom krene na tvoje dijete, ti bi kleknula i molila Boga da se niŔta ne dogodi?

Upaliti Ŕibicu mnogo je korisnije od proklinjanja tame
Benedikt XVI.
Natty

PostanoPostano: pet 22 kol 2008, 8:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ne, nisi me dobro shvatio, jer tada nikad ne bih otiÅ”la kod doktora, borila bih se rukama i nogama, zubima i ne znam ĆØime sve ne ali ne bih nosila oružje. NeÅ”to Å”to se možda može dogoditi ne smije biti dopuÅ”tenje za noÅ”enje oružja. Jer tako se nikad ne bih vozila autom jer Ʀe me neki manijak slupat, ne bih letila avionom jer se može sruÅ”it. IdeÅ” li ti u avion s padobranom?

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: ivoo
penziƦ

PostanoPostano: pet 22 kol 2008, 9:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

župni uredi jesu u zadnje vrijeme ĆØesta meta provalnika.
ali mislim da piÅ”tolj i nemre baÅ” puno pomoƦi, jer provalnici su mahom profesionalci koji svoje naprave prije nego ĆØovek more kaj napraviti!
mislim da bi, buduƦi da biskupije imaju novca za raznorazne luksuze, viÅ”e pažnje trebalo posvetiti protuprovalnoj opremi. ne veli narod uzalud. "bolje sprijeĆØiti nego lijeĆØiti"
coldplayer

PostanoPostano: pet 22 kol 2008, 9:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Natty napisa:
ne, nisi me dobro shvatio, jer tada nikad ne bih otiÅ”la kod doktora, borila bih se rukama i nogama, zubima i ne znam ĆØime sve ne ali ne bih nosila oružje. NeÅ”to Å”to se možda može dogoditi ne smije biti dopuÅ”tenje za noÅ”enje oružja. Jer tako se nikad ne bih vozila autom jer Ʀe me neki manijak slupat, ne bih letila avionom jer se može sruÅ”it. IdeÅ” li ti u avion s padobranom?

Ne, jer nikad nisam doživio neugodno iskustvo na letovima. Da jesam, dobro bih promislio da li da uopƦe uĆ°em u avion. Isto kao Å”to viÅ”e ne sjedam u automobil onako bezbrižno kao prije saobraƦajke koju sam doživio kao klinac.

ƈovjek kada jednom doživi traumatiĆØno iskustvo osjeƦa potrebu uĆØiniti sve Å”to je u njegovoj moƦi da se to viÅ”e ne dogodi. SveƦenik kojem je ukraden piÅ”tolj u ovoj priĆØi vrlo vjerojatno ima dobar razlog zaÅ”to ga je držao u ladici. Da je tebi netko provalio u kuƦu i napao ti dijete, vjerojatno ti piÅ”tolj kao sredstvo zaÅ”tite viÅ”e i ne bi zvuĆØao kao loÅ”a ideja. Uostalom, s moralnog glediÅ”ta, u ĆØemu je razlika hoƦeÅ” li ti u samoobrani udariti napadaĆØa Å”akom, bejzbolskom palicom ili ƦeÅ” ga pogoditi metkom?

Benedikt XVI.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Drosera
Drosera

PostanoPostano: pet 22 kol 2008, 9:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

piÅ”tolji, osim za ubijanje, mogu biti i vrlo vrijedni, s povijesnom vrijednoÅ”Ć¦u. netko skuplja skupe maĆØeve i ima ih izložene na zidu, netko skuplja marke, netko novĆØiƦe, a netko skuplja piÅ”tolje i staro vrijedno oružje, zaÅ”to ne? pa Å”to ako je to sveƦenik? zaÅ”to ne bi smio imati strast prema Å”to ja znam, revolverima. jer ako sam dobro shvatila, piÅ”tolj koji je ukraden nije bilo kakav veƦ neki skupi. dakle razlozi za imat piÅ”tolj su razliĆØiti. pa ĆØak da je i za samoobranu, mislim da je i to u redu. najgluplje je reƦi, pouzdaj se u boga, pa bu sve dobro?! da, ali to ne znaĆØi da sjedneÅ” i ĆØekaÅ”, pa Å”to bude. ako te napadnu, braniÅ” se. ĆØime god možeÅ”. upotrebljavaÅ” oružje s namjerom da se obraniÅ”, ne da ubijeÅ”. mislim da tu postoji bitna razlika.

Citat:
NeÅ”to Å”to se možda može dogoditi ne smije biti dopuÅ”tenje za noÅ”enje oružja. Jer tako se nikad ne bih vozila autom jer Ʀe me neki manijak slupat, ne bih letila avionom jer se može sruÅ”it. IdeÅ” li ti u avion s padobranom?

pa nitko nije rekao da treba nosit piÅ”tolj za pojasom kud god iÅ”la. kad voziÅ” auto, ne oĆØekujeÅ” da Ʀe te bog ĆØuvati ako se provozaÅ” po lijevoj strani ceste brzinom 100 na sat, jel da? oprezan si i poÅ”tujeÅ” pravila prometa. ljudi se bave borilaĆØkim vjeÅ”tinama i sposobni su ozlijediti ĆØovjeka, treba i to zabraniti? nažalost živimo u svijetu u kojem je potreban oprez. treba biti spreman obraniti se. nauĆØi se boriti i uzdaj u boga da nikad neƦeÅ” morati udariti ĆØovjeka. kupi piÅ”tolj i uzdaj se u boga da ga nikad neƦeÅ” morati upotrijebiti. ako se netko osjeƦa sigurnijim s oružjem u kuƦi, ja mu ne zamjeram, po uvjetom da ga zna pravilno upotrijebiti (badava ti piÅ”tolj ako ne znaÅ” na koju stranu da ga okreneÅ” Wink )

Zemlja ne pripada ĆØovjeku; ĆØovjek pripada zemlji. Sve stvari povezane su kao krv koja ujedinjuje obitelj. Å to god snaĆ°e zemlju snaƦi Ʀe i sinove zemlje. ƈovjek ne tka tkivo života; on je samo struk u tome. Å to god ĆØini tkanju ĆØini i sebi samome.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pet 22 kol 2008, 13:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Malo Ʀu ironizirat pa ĆØu reƦi da i atomska bomba ima povijesnu vrijednost. Oružje je oružje.
Ako netko ima strast prema oružju onda neŔto s njim nije u redu.

Å to se tiĆØe trauma i sl.... To se može usporediti i sa ovakvim primjerom...
MladiƦ se zaljubi i djevojka ga prevari... i on odluĆØi da viÅ”e neƦe vjerovati djevojkama...
Jel tako da bi svi rekli da nije u pravu?

I ja kažem da nije u pravu onaj koji zbog neke traume sada hoda sa piŔtoljem....

Å to se tiĆØe pljaĆØkanja župnih ureda... Jel bolje pustiti novac ili ubiti provalnika?

ja

PostanoPostano: pet 22 kol 2008, 15:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Franjo leĆ°end, Å”to bi npr. trebala napravit jedna mlada djevojka (srednjoÅ”kolka) koja odluĆØi u subotu otiƦi s prijateljiccama van do kasnih noƦnih sati. Pretpostavimo da živi na drugom dijelu grada od svojih prijateljica te se mora sama vraƦati kuƦi. Pretpostavimo da mora proƦi kroz park u kojem u to doba noƦi nema žive duÅ”e. Pretpostavimo i to da nema mobitel pa ne može zvati policiju. I baÅ” se u tom trunutku naĆ°e u tom parku neki manijak koji jedva doĆØeka prvu žrtvu da je siluje i ubije... Å to bi ona u tom trenutku trebala napraviti? Pustiti ga da "napravi svoje" jer ga iz krÅ”Ć¦anskog milosrĆ°a i ljubavi ne bi smjela ubiti i tako obraniti sebe? Ili uĆØiniti neÅ”to da obrani svoju ĆØast i život pa makar to bilo neÅ”to Å”to bi rezultiralo oduzimanjem života napadaĆØa? U ovakvoj situaciji baÅ” mi i ne izgleda da postoji neka treƦa moguƦnost... Situaciju sam izmislila. Ne želim "tjerati" nikakvu paranoju; razgovaramo samo hipotetski - dokle bi trebale biti granice u samoobrani...

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: coldplayer
coldplayer

PostanoPostano: pet 22 kol 2008, 16:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

JoÅ” uvijek ĆØekam da mi netko objasni u ĆØemu je razlika, s moralnog glediÅ”ta, koristiÅ” li u samoobrani Å”ake, nož, palicu ili piÅ”tolj?

Po meni, kljuĆØno pitanje ovdje nije koje sredstvo koristiÅ”, veƦ kako se prema njemu odnosiÅ”. Ako si odgovoran i savjestan ĆØovjek kojemu nije cilj nikoga napadati, veƦ se iskljuĆØivo braniti u najkrajnijem sluĆØaju nužde, a živiÅ” u strahu za sebe i svoje bližnje, zaÅ”to ne bi imao pravo posjedovati piÅ”tolj ako ti to doprinosi osjeƦaju sigurnosti? Po ĆØemu je to "manje krÅ”Ć¦anski" od sluĆØaja da se od manijaka obraniÅ” bejzbolskom palicom?

Benedikt XVI.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: ja
ivoo

PostanoPostano: pet 22 kol 2008, 17:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Heh, a ĆØini mi se da neke stvari koje su napisane potpuno krivo shvaƦate Rolling Eyes
Pa ja evo ĆØitam i ne vidim tko je to napisao da se ne smijemo braniti???????
Meni je osobno glupo imati neÅ”to Å”to ne mislim koristiti. Ako nosim piÅ”tolj da bi nekoga zastraÅ”io a ne mislim ga koristiti onda to djeluje neuvjerljivo. Ako ga nisi spreman upotrijebiti onda ti to može biti ĆØak i smetnja u situaciji nekog sukoba, Å”to ako su napadaĆØi neki iskusni tipovi koji znaju sa oružjem? Ja svoje izglede za preživljavanje procjenjujem veƦim bez piÅ”tolja Wink Al to je moja osobna procjena.
Ja ta situacija za koju si navela primjer je moguƦ al zar ti toj curi predlažeÅ” da nosi piÅ”tolj sa sobom ( a ta cura može biti svaka cura dakle u globalu jel to prijedlog da od danas sve cure nose sa sobom piÅ”tolje? ) Dakle ako baÅ” želi oružje treba iƦi na obuku itd a možda je bolje da ode trenirati taekwondo pa joj i to može pomoƦi u eventualnom pokuÅ”aju silovanja a ako ne doĆ°e do tog pokuÅ”aja možda osvoji i koju medalju na sljedeƦim Olimpijskim igrama Wink
ja

PostanoPostano: pet 22 kol 2008, 17:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I meni se ĆØini da neke stvari koje su napisane neki potpuno krivo shvaƦaju... Rolling Eyes

Nigdje nije napisano da se žrtva mora braniti iskljuĆØivo piÅ”toljem. Ivoo, ne razumijem kako si uspio iÅ”ĆØitati iz mog primjera da ne postoje drugi naĆØini za samoobranu.. Ni ja ne bih koristila piÅ”tolj jer sam trenirala taekwondo pa mi piÅ”tolj ni ne treba. Ali, djevojci iz primjera ne bi uzela za zlo da se u ovakvoj situaciji ipak odluĆØi obraniti piÅ”toljem... Wink

ivoo

PostanoPostano: pet 22 kol 2008, 18:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A tko bi joj uzeo za zlo?
ƈini mi se da ste vi postavili krivu dilemu dali se braniti ili ne pa onda kasnije sve krivo dalje ide, ne kaže narod zaludu da je teÅ”ko ispravljati krivu Drinu Wink
Franjo je joÅ” u svom prvom postu napisao da svatko ima pravo na samoobranu i da je piÅ”tolj napravljen da ubije. Mislim da je to ono bitno reĆØeno.
Poslije idu pitanja kako se obraniti u sluĆØaju prijetnje smrti, pa su navedeni neki a vi uvijek shvaƦatze kao da se nekome brani pravo na samoobranu. Ja sam u svom postu iznio svoje razmiÅ”ljanje i naveo da je to sve do osobnog izbora. Na tvoje pitanje Franji koji je veƦ u prvom postu naveo da svatko ima pravo na samoobranu ( i ne znam zaÅ”to o tome uopƦe raspravljamo) postavljaÅ” pitanje kao da je netko toj djevojci zabranio samoobranu, osim toga Å”to smo zakljuĆØili da je piÅ”tolj napravljen za ubijanje. Ti ĆØovjeka možeÅ” ubiti i znanjem taekwondo-a, ali je ipak moj dojam da viÅ”e ljudi koji ne znaju rukovati piÅ”toljem s njime se koriste za navodnu obranu od npr ljudi koji koriste taekwondo za obranu a da ga nisu nikada trrenirali. ( naravno ne raĆØunam one koji koriste poteze i ne znajuƦi da je to potez iz taekwondo-a). Gledaj možda netko koristi piÅ”tolj samo za samoobranu da bi nekoga zastraÅ”io, ali treba znati da je ĆØesto i put u pakao poploĆØan dobrim namjerama Wink
ja

PostanoPostano: pet 22 kol 2008, 21:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tko to mi? Ja sam napisala u svom prethodnom postu dilemu: gdje su granice u samoobrani. ProĆØitaj joÅ” jednom coldplayerov zadnji post...

VaÅ”i postovi su skroz zbunjujuƦi... Netko je ovdje rekao da noÅ”enje oružja (ovdje pretpostavljam piÅ”tolj, nož, pa u ovom kontekstu i bejzbolsku palicu s obzirom da bi nekome/napadaĆØu nanijela bol) nije u skladu s Isusovim naukom. Onda ti, ivoo, kažeÅ” da i tae kwon do može ubiti ĆØovjeka pa radiÅ” usporedbu sa "Å”akatanjem", da bi na kraju tvrdio da žrtvi nitko ne osporava pravo na samoobranu... Confused

Natty

PostanoPostano: pet 22 kol 2008, 21:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

coldplayer napisa:
JoÅ” uvijek ĆØekam da mi netko objasni u ĆØemu je razlika, s moralnog glediÅ”ta, koristiÅ” li u samoobrani Å”ake, nož, palicu ili piÅ”tolj?

Po meni, kljuĆØno pitanje ovdje nije koje sredstvo koristiÅ”, veƦ kako se prema njemu odnosiÅ”. Ako si odgovoran i savjestan ĆØovjek kojemu nije cilj nikoga napadati, veƦ se iskljuĆØivo braniti u najkrajnijem sluĆØaju nužde, a živiÅ” u strahu za sebe i svoje bližnje, zaÅ”to ne bi imao pravo posjedovati piÅ”tolj ako ti to doprinosi osjeƦaju sigurnosti? Po ĆØemu je to "manje krÅ”Ć¦anski" od sluĆØaja da se od manijaka obraniÅ” bejzbolskom palicom?

Živjeti u stalnom strahu za sebe i svoje može ĆØovjeka dovesti do straÅ”nih psihoza koje Ʀe opet dovesti do upotrebe oružja onda kada to i nije potrebno. Npr. uzmimo da osoba ima piÅ”tolj u kuƦi, noƦ je, spava, sluĆØajno je zaboravio zakljuĆØati vrata od stana i ĆØuje otvaraju se vrata. Izlazi s piÅ”toljem iz sobe, ugleda nekog deĆØka u hodniku i puca iz straha. Rani ga, deĆØko zavrÅ”i u bolnici i na kraju se sazna da je samo malo previÅ”e popio i falio stan. A zbog toga je mogao izgubiti i život.

Ne volim oružje, sama njegova prisutnost me ĆØini nemirnom. Osim toga ma koliko to ludo možda zvuĆØalo, ja stvarno imam povjerenje u Boga, potpuno, neƦe dopustiti da mi se desi niÅ”ta Å”to ne mogu podnijeti. NeƦe mi dati križ koji ne mogu nositi. I ja to smatram vjerom u stvarnosti, ne u crkvi, vjerom koju živim !

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.