HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 14 pro 2019, 17:11. Pogledaj neodgovorene postove
Karizmatski pokreti, zajednice, osobe...
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
coldplayer

Spol: muško
PostanoPostano: pon 18 kol 2008, 18:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bio sam na jednom karizmatskom seminaru fra Ive PaviƦa na kojem je on neprestano inzistirao da svi poĆØnemo moliti u jezicima. Moram priznati da sam se neugodno osjeƦao u tim trenucima. Masa ljudi neÅ”to blebeƦe, a nitko ne zna Å”to. Na kraju se umjesto dostojanstvene molitve sve prelilo u obiĆØan žamor i kakofoniju. Da je netko sa strane tko možda nije joÅ” toliko ĆØvrst u vjeri to sluĆØajno promatrao i vidio Å”to se tamo dogaĆ°a, garantiram da bi pobjegao glavom bez obzira i pomislio kakvi su ovo ĆØudaci.

Upaliti Ŕibicu mnogo je korisnije od proklinjanja tame
Benedikt XVI.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Mara

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 19 kol 2008, 9:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

NeÅ”to sliĆØno sam vidjela na susretu Manjackla, s time da su tako samo neki. No, nije djelovalo ni skladno, ni poticalo na vjeru, viÅ”e je sliĆØilo na cirkus.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
vjernik

PostanoPostano: uto 19 kol 2008, 15:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svatko ima svoje miŔljenje o karizmatskom pokretu.
Moje je uglavnom pozitivno. Malo me je zasmetala fra Kožulova izjava da karizmatski pokret ili obnova daje najbolje rezultate tj. najviŔe uspjeha, al dobro nije lagao Wink Al ipak dolio je ulje na vatru

"Objavljeno ti je, ĆØovjeĆØe, Å”to je dobro,
Ŕto Jahve traži od tebe:
samo ĆØini pravicu,
milosrĆ°e ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Mara

PostanoPostano: uto 19 kol 2008, 17:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Po ĆØemu se vidi taj uspjeh, koje je mjerilo?

vjernik

PostanoPostano: uto 19 kol 2008, 19:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:

Po obraƦenju ljudi.
Ima na žalost mnogo onih koji dolaze na karizmatske susrete ili obnove samo s jednim ciljem...ĆØuli su da mnogi svjedoĆØe o ĆØudima koje su im se dogodili, pa da pokuÅ”aju ne bi li se i njima dogodili.Krivo!!
ƈuda da, ali ĆØuda obraƦenja ljudi i usput ozdravljenja, odnosno ĆØuda oko kojih stoje podjeljenja miÅ”ljenja ljudi.
Zato se Isus u ono vrijeme skrivao od onih ljudi koji su tražili samo ĆØuda, a ne i obraƦenja Wink
Naime, otud ta "popularnost" karizmatika koja je stekla mnogo neistomiŔljenika.
Neki govore o mjeÅ”anju liturgije s psihologijom, drugi s protestantizmom itd, treƦi o manipuliranju mase itd...

Ne znam za drugdje, ali ovdje u Istri svaka duhovna obnova sveƦenika karizmatika izazove velik interes vjernika a tako se dolazi i do obraƦenja o kojima govorimo Wink

"Objavljeno ti je, ĆØovjeĆØe, Å”to je dobro,
Ŕto Jahve traži od tebe:
samo ĆØini pravicu,
milosrĆ°e ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: čet 21 kol 2008, 5:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sada se priprema jedan susret u Zagrebu.
Nadam se da Ʀe biti ozdravljenja u Duhu i da Ʀe ovaj susret mnogima pomoƦi.
Mnogi traže seznzacije tamo gdje ih nema.

U radu je spas.
El Pepe

PostanoPostano: čet 11 ruj 2008, 7:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jeli tko bio na duhovnoj obnovi u domu sportova, od 05. do 07. rujna?
Kako je bilo?
Je li netko ozdravio?

Tak si ja to mislim
Mara

PostanoPostano: čet 11 ruj 2008, 14:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vjernik napisa:
Mara napisa:

Po obraƦenju ljudi.
Ima na žalost mnogo onih koji dolaze na karizmatske susrete ili obnove samo s jednim ciljem...ĆØuli su da mnogi svjedoĆØe o ĆØudima koje su im se dogodili, pa da pokuÅ”aju ne bi li se i njima dogodili.Krivo!!
ƈuda da, ali ĆØuda obraƦenja ljudi i usput ozdravljenja, odnosno ĆØuda oko kojih stoje podjeljenja miÅ”ljenja ljudi.
Zato se Isus u ono vrijeme skrivao od onih ljudi koji su tražili samo ĆØuda, a ne i obraƦenja Wink
Naime, otud ta "popularnost" karizmatika koja je stekla mnogo neistomiŔljenika.
Neki govore o mjeÅ”anju liturgije s psihologijom, drugi s protestantizmom itd, treƦi o manipuliranju mase itd...

Ne znam za drugdje, ali ovdje u Istri svaka duhovna obnova sveƦenika karizmatika izazove velik interes vjernika a tako se dolazi i do obraƦenja o kojima govorimo Wink

Ovdje, u Koprivnici je bio J. Manjackl. Tri dana se pljeskalo, pjevalo, propovijedalo, iz jednog Ŕatora vriŔtalo (kažu da su izgonili zloduhe). Stadion je bio pun. I?
NiÅ”ta! Ono Å”to osobno znam jest jedan dobro uzdrman brak koji se ipak poslije konsolidirao. Toliko se vikalo o ozdravljenjima, vjerskom buĆ°enju - niÅ”ta!
SluÅ”ala sam propovijedanje u danima Velikog tjedna jednog naÅ”eg karizmatika, a viÅ”e je sliĆØilo na reklamu za vlastite proizvode. A Å”etnja sa Presvetim po crkvi mi je bila na sablazan kako je to izgledalo.
Ja sam osobno od konkretnih ĆØlanova karizmatske zajednice doživjela samo neljudskost, a ono Å”to sam na svoje oĆØi vidjela jesu loÅ”e stvari.
Ima li makar koje doista dokumentirano ozdravljenje na tim seminarima?
I koja se to zajednica stvarno time obogatila i preporodila.
ƈitala sam jedan broj ĆØasopisa Rhema - to je užas i ne znam tko neke stvari dozvoljava - nisi dobar vjernika ako si siromaÅ”an i bolestan, moraÅ” lijeĆØit obiteljsko stablo... pa to su veƦ viĆ°ene protestanste mudrolije iz tzv. teologije prosperiteta u Americi.
Lijepo molim komentar nekoga tko se u ove stvari dobro razumije da se i meni (eventualno) neŔto prosvijetli.

5rich
mod team

PostanoPostano: čet 11 ruj 2008, 15:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

El Pepe napisa:
Kako je bilo?
Je li netko ozdravio?

ĆØitala sam u novinama da su iz jedne cure istjerivali sotonu Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
sigurno pred toliko ljudi Rolling Eyes Rolling Eyes

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
Jopica

PostanoPostano: pet 12 ruj 2008, 10:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
El Pepe napisa:
Kako je bilo?
Je li netko ozdravio?

ĆØitala sam u novinama da su iz jedne cure istjerivali sotonu Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

pa i mene zanima kak je bilo na duh obnovi. ja nažalost nisam mogla iƦi jer mi se sestriĆØna udavala i neƦak imao krstitke. no baÅ” mezanimaju dojmovi.

Å”to se tiĆØe istjerivanja sotone, mislim da novinarima ne treba puno da radi senzacije izmisle i napiÅ”u gluposti.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Mara

PostanoPostano: pet 12 ruj 2008, 14:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo, saznah danas kako umire žena kojoj je ovog proljeƦa jedan naÅ” karizmatik rekao kako ju je Bog ozdravio. Njena neƦakinja (14 g.) to ne može pojmiti.

Jopica

PostanoPostano: pet 12 ruj 2008, 17:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
Evo, saznah danas kako umire žena kojoj je ovog proljeƦa jedan naÅ” karizmatik rekao kako ju je Bog ozdravio. Njena neƦakinja (14 g.) to ne može pojmiti.

a koji?

plus zaÅ”to smrt i ozdravljenje moraju biti u suprotnosti, možda je žena umrla pomirena sa sobom i to znaĆØi to ozdravljnje.
Mara

PostanoPostano: pet 12 ruj 2008, 20:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovo je izvrdavanje stvari. Ona je otiÅ”la na seminar i svi njezini (mlada je žena) da zadobije tjelesno zdravljeSmatram da je reƦi joj da je Bog ozdravlja u kontekstu njezine bolesti bilo krajnje neozbiljno i neodgovorno. A jer poznajem sluĆØaj, za sada se niÅ”ta nije u duhovnom smislu promijenilo.
NeƦu navesti ime, jer jgovorim o jednom fenomenu koji u ovo vrijeme nije baÅ” rijedak, a dotiĆØna osoba je podložna biskupu ĆØija je ingerencija i ovakav pastoral. Javnu hajku nemam namjeru otvoriti.

cromahalia

PostanoPostano: pet 12 ruj 2008, 21:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a Å”to toĆØno želiÅ” postiƦi pisanjem u stilu "netko je nekome rekao neÅ”to Å”to se ispostavilo netoĆØno, neƦu reƦi tko niti kome, ali eto nek se zna" ?

ima svega u karizmatskom pokretu, pa Ŕta?
ima svega bilo gdje gdje je Crkva.

When you are through with the blues, you've got nothing to rest on.
(Mahalia Jackson)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Mara

PostanoPostano: sub 13 ruj 2008, 7:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A zaŔto tvrdiŔ krivo? Ja sam napisala ono Ŕto je OSOBNO znam i dobro poznajem, a ti insinuiraŔ da iznosim rekla-kazala. Nije fer!

Poznajem bolesnike, poznajem i navedene karizmatike.
A isto je tako zanimljivo da se nitko nije javio s argumentima koje sam molila koji post ranije.

Jopica

PostanoPostano: sub 13 ruj 2008, 13:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ok nemam namjeru izvrtati stvari, ali nejasno si napisala prvi post o toj ženi, pa mi nije bilo jasno zaŔto...
No ne vidim razloga da se preÅ”uƦuje ime, ako karizmatik, po tvome miÅ”ljenju, nije poÅ”ten. Mislim znam da ni ovaj forum nije potpuno anoniman, ali ne radi se tu o otvaranju hajke veƦ o raspravi.
Ja na žalost toliko malo o svemu tome znam (na temu sam doÅ”la radi toga kaj me zanima kako je bilo na duhovnoj obnovi fra liniƦa, i to duhovno a ne karizmatsko i izbacivanje Ć°avla i kajtijaznam) da ne mogu niti zakljuĆØiti o kome se radi, možda drugi mogu naslutiti o kome govoriÅ” i time biti oprezniji.

"Molitva" je poniznost ĆØovjeka, koji priznaje svoju duboku bijedu i veliĆØinu Boga kojemu se obraƦa i kojemu se klanja na naĆØin da sve oĆØekuje od Njega, niÅ”ta od sebe.
Sv. Josemaria Escriva
Jopica

PostanoPostano: sub 13 ruj 2008, 14:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sad sam ja proĆØitala cijelu temu, nebudlijena, i kužim o ĆØemu se radi.
Naime sad mi je jasno da se LiniƦ ubraja u karizmatike ali i zl. Sudac (dobro to sam znala, valjda).
Naime ja sam malo iÅ”la na stranice Tabora i vidjela da Ʀe u Zagrebu biti duhovna obnova, a i LiniƦ mi je simpatiĆØan (sumnjam da bih iÅ”la na Suca) tako da sam pomislila da ne bi bilo loÅ”e doƦi na dio seminara ili otiƦi do tabora na jedna dan.
Sad nisam baÅ” tako sigurna.
Mara je prije u temi navodila osude od ljudi koji govore u jezicima i sliĆØna nerazumijevanja ...ja to ne trebam, ali zaista, nisam se iz svih sranja iÅ”ĆØupala da bi se vratila tu di sam se vratila i sad da me ponovo maltretiraju frustrirani ā€žduhovnjaciā€œ i njihovi sljedbenici.

Ono zbog ĆØega sam htjela otiƦi na seminar LiniƦev je bio dobiti neki makar mali poticaj da ponovo osjetim kako je to iskreno moliti, Å”to znaĆØi moliti, kako je to bilo biti u naruĆØju Isusa kad sam bila dijete i tako, dakle neki pomak iz uĆØmalosti i ljenosti. No zaista ne znam viÅ”e dal je to pametno. Mislim meni zadnje Å”to treba su karizmatske obnove, treba mi ĆØisto obnavljanje temelja, kao evangelizacija IvanĆØiƦeva, a ne dar jezika sa kojim zaista ne znam Å”to bi (i Å”to je to uopƦe).

Dakle konkretno pitanje je da li je to za mene pametno ili ne, otiƦi na iduƦi seminar LiniƦev, koji Ʀe biti javan?

A imam i komentar : ĆØini mi se da je suprotnost karizmatskom pokretu onaj tip duhovnosti koju Anselm Grun naziva duhovnost odozdo.

"Molitva" je poniznost ĆØovjeka, koji priznaje svoju duboku bijedu i veliĆØinu Boga kojemu se obraƦa i kojemu se klanja na naĆØin da sve oĆØekuje od Njega, niÅ”ta od sebe.
Sv. Josemaria Escriva
cromahalia

PostanoPostano: sub 13 ruj 2008, 16:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jopica,
ako se nalazis u stanju "duhovne krize", kako sama kazes, lijenosti i ucmalosti, a zudis za zrelom duhovnoscu, vecina ce ti savjetovati duhovne seminare, tipa ovog posljednjeg od fra Linica, jer kad covjek vidi tisuce ljudi da zajedno mole, tesko ce ostati ravnodusan.
Medjutim, mora se priznati da takvi masovni seminari znaju djelovati na neku osobu u cisto emocionalnoj sferi, bez pomaka na duhovnom planu. Pa ti je, za vrijeme trajanja, sve to lijepo, molitva je laka, ali kad se vratis u svakodnevicu, opet se nalazis pred istim poteskocama u ostvarenju duhovnog zivota.
Zato bih ti ja preporucila da ne polazes nade u vikend seminare, nego da prvo ucinis sama nesto po planu ozivljavanja svojeg duhovnog zivota, a seminar(i) neka ti bude(budu) samo u tome jedno od sredstava pomoci.

A sto mozes sama uciniti?
Prisili se.
Nekad nam je najteze zapoceti nesto, posebno molitvu, i tek onda kad ubijemo taj otpor u sebi i konacno pocnemo, osjecamo da nam se vraca i motivacija.
Nabavi neku dobru knjigu, mene je recimo iz razdoblja dugotrajnog duhovnog sivila izbavila knjiga pape Benedikta - Isus iz Nazareta. Za tebe ce to mozda biti neka druga.
Odluci postiti, npr.jednom tjedno. I zrtvovati se vise. Post je jako mocno oruzje protiv duhovnog mrtvila.
Znam, sve si ovo vec negdje procitala, ne govorim ti nista novog, ali na tim starim receptima je krscanstvo prezivjelo vec dva tisucljeca i na njima su izrasli mnogi duhovni velikani.
E, da, i ne ocekuj brze pomake. Nekad nam Bog daje da u jednom trenutku dozivimo prosvjetljenje, da osjetimo Njegovu prisutnost i oslobodimo se te duhovne ucmalosti. Ali nekad nam dopusta da iskusimo tu tezinu duhovnu da bi mu kasnije bili blizi.
sve u svemu, najgore sto mozes napraviti je prepustiti se i cekati da te osjecaj duhovne lijenosti sam od sebe prodje. nece proci sam od sebe, nego trazi tvoj angazman.

When you are through with the blues, you've got nothing to rest on.
(Mahalia Jackson)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Mara

PostanoPostano: sub 13 ruj 2008, 16:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jopica napisa:
Sad sam ja proĆØitala cijelu temu, nebudlijena, i kužim o ĆØemu se radi.
Naime sad mi je jasno da se LiniƦ ubraja u karizmatike ali i zl. Sudac (dobro to sam znala, valjda).
Naime ja sam malo iÅ”la na stranice Tabora i vidjela da Ʀe u Zagrebu biti duhovna obnova, a i LiniƦ mi je simpatiĆØan (sumnjam da bih iÅ”la na Suca) tako da sam pomislila da ne bi bilo loÅ”e doƦi na dio seminara ili otiƦi do tabora na jedna dan.
Sad nisam baÅ” tako sigurna.
Mara je prije u temi navodila osude od ljudi koji govore u jezicima i sliĆØna nerazumijevanja ...ja to ne trebam, ali zaista, nisam se iz svih sranja iÅ”ĆØupala da bi se vratila tu di sam se vratila i sad da me ponovo maltretiraju frustrirani ā€žduhovnjaciā€œ i njihovi sljedbenici.

Ono zbog ĆØega sam htjela otiƦi na seminar LiniƦev je bio dobiti neki makar mali poticaj da ponovo osjetim kako je to iskreno moliti, Å”to znaĆØi moliti, kako je to bilo biti u naruĆØju Isusa kad sam bila dijete i tako, dakle neki pomak iz uĆØmalosti i ljenosti. No zaista ne znam viÅ”e dal je to pametno. Mislim meni zadnje Å”to treba su karizmatske obnove, treba mi ĆØisto obnavljanje temelja, kao evangelizacija IvanĆØiƦeva, a ne dar jezika sa kojim zaista ne znam Å”to bi (i Å”to je to uopƦe).

Dakle konkretno pitanje je da li je to za mene pametno ili ne, otiƦi na iduƦi seminar LiniƦev, koji Ʀe biti javan?

A imam i komentar : ĆØini mi se da je suprotnost karizmatskom pokretu onaj tip duhovnosti koju Anselm Grun naziva duhovnost odozdo.

Lijepo je i viÅ”e nego ugodno doživljavati Božju blizinu. Ipak, nikada ne treba smetnuti s uma da mi istina živimo veƦ, ali ne joÅ”, to znaĆØi da joÅ” nismo u vjeĆØnosti, nego ovdje.
Ja ti predlažem da ustrajeÅ” u molitvi bez obzira na ono Å”to osjeƦaÅ”, da ĆØitaÅ” duhovnu literaturu i nastojiÅ” vrÅ”iti Božju volju. Nemoj tražiti radost. Jednog dana doƦi Ʀe sama. Jer radost (ona istinska) plod je života s Bogom, bez obzira da li to tvoji osjeƦaji registriraju ili ne. Pustinja je nužni dio života - valja ustrajati.
Gruen mi se ĆØini jako dobar izbor duhovne literature- jesi li ĆØitala njegove anĆ°ele?

Jopica

PostanoPostano: sub 13 ruj 2008, 18:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

@ cromahalia

Hvala ti na prijedlogu posta, baÅ” sam o postu razmiÅ”ljala u posljednje vrijeme, ali ĆØini mi se da imamo i previÅ”e oruĆ°a za borbu protiv te uĆØmalosti pa ja onda biram i biram pa nikad ne izaberem. tako je i sa postom, ĆØitala sam i zaboravila.
molila sam krunicu svaki dan kroz 2 mjeseca, i ostavila je u trenu kad viÅ”e nisam iÅ”la po danima : slavna, tužna... veƦ sam vidjela da ima mnogo krunica(krvi kristove, anĆ°elima...).
I imaÅ” krivo da me zamaraÅ” sa iznoÅ”enjem neĆØeg Å”to sam veƦ negdje proĆØitala, baÅ” mi takvi prijedozi dobro doĆ°u, kadmi netko predloži neÅ”to Å”to sam zna da radi.

@ Mara
U pravu si kad kažeÅ” da je radost i poznavanje Duha Svetoga plod rada, i drugaĆØije ne može biti. Ma ja sam nezahvalna tek sad to vidim, doživjela sam u posljednjih pola godine i viÅ”e nego jednu radost i milost da razumijem stvari koje sam nekad obijala shvatiti.
Red je na meni da neŔto i radim.

Å”to se gruna tiĆØe, nisam ĆØitala njegove anĆ°ele.
evo recenzije

Anselm GrĆ¼n -
50 anĆ°ela za duÅ”u

AnĆ°eli su slike dublje, trajne ĆØežnje za pomoƦi, ozdravljenjem i spasenjem koji ne dolaze od nas samih.

Lijepo je zamisliti da Ʀe nas kroz godinu dana koja dolazi pratiti anĆ°eo vjernosti ili anĆ°eo nježnosti, da nam Bog Å”alje anĆ°ela koji Ʀe nas uvesti u tajnu smirenosti ili ljubavi.

Kroz razliĆØite vrline koje autor pridaje pojedinim anĆ°elima na jednostavan su naĆØin opisane snage koje oblikuju naÅ” život, potencijali koji ga preobražavaju, koji nas mogu viÅ”e suobliĆØavati izvornoj slici, onome kakvi bismo mogli i trebali biti. Ti potencijali transformacije izlaze nam ususret u liku anĆ°ela.

Nakon knjige 50 anĆ°ela za godinu, sada i knjiga 50 anĆ°ela za duÅ”u, napisana u istome stilu.

preuzeto sa ks stranice.

Maro ja te molim da ako ti se da preseliÅ” se na temu duhovno Å”tivo pa mi ispriĆØaj kakva ti je kniga. ovu u recenziji je divno.
a misliÅ” li na anĆ°ele duÅ”e ili kroz godinu?
klara

PostanoPostano: sub 13 ruj 2008, 18:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

veƦ smo na duhovnom Å”tivu pisali o tim knjigama ...
polukni ... Wink

dijelove tekstova iz knjiga možeÅ” pronaƦi i na temi AnĆ°eli:
(samo klikni na naslove)

anĆ°eo žalosti
anĆ°eo zaborava
anĆ°eo trijeznosti
anĆ°eo strpljivosti
anĆ°eo tiÅ”ine (Å”utnje)
anĆ°eo hrabrosti
anĆ°eo rastanka
anĆ°eo životne radosti
anĆ°eo mira
anĆ°eo mira II.
anĆ°eo topline

joÅ” par tekstova imaÅ” i na kutku za umorne 1. i 2.

sori za off topic ...
Embarassed Wink

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Jopica

PostanoPostano: sub 13 ruj 2008, 19:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:

sori za off topic ...
Embarassed Wink

zaljubljeni fala ti kaj si se potrudila sa ovom hrpetinom linkova

ma nije baŔ tako velik offtopik, viŔe je koristan nego off!!

Curke svima pozdrav i puno hvala na savjetima i podrÅ”Ć¦i.
VeƦ vidim da Ʀu u ponedeljak na kaptol
labirint

Spol: neodrešen
PostanoPostano: ned 14 ruj 2008, 4:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:

DotiĆØni sluĆØaj poznam i istinit je. A znam muke župnika te djevojĆØice koja sada ne može prihvatiti da joj teta umire (metastaze na jednjaku) a mala je tetu jako volila i sada krivi Boga Å”to teta umire a rekli su joj da je ozdravila.

I nemojte odgovoriti da župnik treba dijete pouĆØiti. Tako se ruÅ”i vjera kod ljudi, ali za neke važno je senzacija. Žalosno. No poznam joÅ” neke ljude koji su na isti naĆØin prekinuli s Bogom i Crkvom.
El Pepe

PostanoPostano: pon 15 ruj 2008, 6:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

SluĆØaj je tragiĆØan i žalostan. S druge strane karizme su prisutne u Crkvi od njenih poĆØetaka pa do danas.
Mislim da bi vjernici iz samog karizmatskog pokreta trebali viÅ”e inzistirati na uvoĆ°enju reda u sve to.
Mislim da bi trebali napisati statut i program djelovanja te to dati na provjeru biskupima i samoj Svetoj stolici, ovisno o razini na kojoj djeluju.
Tako bi se uvelo viŔe reda i samanjila samovolja pojedinca.

Tak si ja to mislim
mateja_p

PostanoPostano: pet 19 ruj 2008, 8:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
El Pepe napisa:
Kako je bilo?
Je li netko ozdravio?

ja sam bila redar na tom seminaru i ono Å”to mogu reƦi je da je bilo predivno. Gospodin je na mnogo naĆØina dotaknuo mnoge ljude.
a ovo Å”to novinari piÅ”u samo je puko pretjerivanje i napuhavanje stvari kojih uopƦe nije bilo. a i da je i bilo neĆØeg sliĆØnog "istjerivanja sotone iz cure" sigurno se ne bi to dogaĆ°alo pred toliko ljudi. a i za one malo neupuƦene to nejde samo od jednom, treba proƦi vremena da se osoba oslobodi od zloga duha.

Gospodin mi je svjetlost i spasenje, koga da se bojim?
Gospodin je Ŕtit života moga, pred kime da strepim?
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: El Pepe
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.