HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 17 pro 2017, 4:20. Pogledaj neodgovorene postove
Božji (duhovni) poziv
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Bepo

Spol: muško
PostanoPostano: pon 18 kol 2008, 6:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moram priznati da je u našoj župi molitva urodila plodom, sad će dvojica dječaka ići u bogosloviju. A otkako smo uveli sat molitve pred Presvetim nije prošlo ni godinu dana. Bitno je moliti.
Međutim, poznajem te momke, jer su bili ministranti. Oni još ni neznaju točno je li to pravi poziv ili samo njihova želja.
Njihovi vršnjaci im se rugaju, okolina misli da su malo blesavi. Stoga stalno treba upozoravati i hrabriti djecu, a one koji ne razumiju prekoravati zbog zadirkivanja. Mnogo na sve skupa utječe i obiteljski odgoj.
Malo se u obiteljima raspravalja o pozivu u redovnički život, i uglavnom su roditelji opterećeni da nebi slučajno njihovo dijete išlo tim "Pogrešnim " putem. Ovako razmišljaju, nažalost, mnogi kršćanski roditelji.
Molimo svi skupa da Isus poziva što više radnika u svoje vinograde. Vidite i sami kakvi su se zakoni počeli izglasavati i u našem Hrvatskom, Katoličkom Saboru. Teška su vremena. Pšenica je iznikla, ali nema sijača, pa me pomalo strah da će dozrela pšenica istrunutu u polju.

Veliča duša moja Gospodina
i kliče duh moju u Bogu Spasitelju mome
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: klara, davorseljan, valentina, terezija.tere
valentina

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 20 lis 2008, 13:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dal je netko kada razmišljao o pjesmi Krist na žalu, a da je pomislio da se pjesma odnosi na osobu koja osjeća duhovni poziv?
Bilo bi mi drago kad bi neko napisao neko svoje mišljenje o toj pjesmi!!!
Pišite!!! Zaista je važno!!

"O, kada bih od svojega života mogao učiniti nešto priprosto i jednostavno,poput bambusove frulice koju Gospodin ispunjava glazbom!"
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: pon 20 lis 2008, 14:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

valentina napisa:
dal je netko kada razmišljao o pjesmi Krist na žalu, a da je pomislio da se pjesma odnosi na osobu koja osjeća duhovni poziv?

pa mislim da se pjesma definitvno odnosi na osobe/osobu koja osjeća duhovni poziv..ja imam,evo,jednu anegdotu vezanu za tu pjesmu..prije koje dvije godine,moj zbor mladih iz župe je trebao pjevati krajem osmog mjeseca na jednom vjenčanju..par koji se trebao vjenčati je inače iz hrvatske,ali su živjeli u njemačkoj,pa smo sve dogovarali telefonski,i četri tjedna prije vjenčanja zove nas mladenka da je njen budući izričito tražaio da se pjeva Krist na žalumjoš je anma bilo čudno zakaj to,jer to obično pjevamo na mladim misama ili tak nečemu...i zove ona nas tjedan dana poslije,sva jadna,u suzama,nema vjenčanja..mi u čudu kak nema vjenčanja,ali ništ nismo pitali,neugodno nam je bilo,a kad ono,saznamo za par mjeseci da je dečko ide na bogosloviju...pa,evo ti jedan primjer toga molitva molitva

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: valentina, vjernik, davorseljan
valentina

PostanoPostano: pon 20 lis 2008, 19:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pišete, važno je!!!

"O, kada bih od svojega života mogao učiniti nešto priprosto i jednostavno,poput bambusove frulice koju Gospodin ispunjava glazbom!"
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: uto 21 lis 2008, 13:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Več dugo osječam poziv, ali.
U među vremenu sam se razbolio, dobio šizofreniju i od toga za sada ništa. U među vremenu sam upisao dopisnu teologiju tako da pokšavam gajit nadu da ću jednog dana u redovnike. Čak mi je pater Luka rekao da bi to bio dobar put za mene.
Svaki trenutak pokušavam molit, ali zbog posla ne stignem preko tjedna na misu.
Mnogi moji prijatelji se spremaju na taj put. Mene je malo usporila moja bolest. Ako bude sve u redu nadam se da ću slijedeće godine krenut u redovnike.
Prije 8 godina sam trebao krenut u misionare ljubavi, ali spletom okolnosti nisam. Od tada poziv u meni zrije i jača. Najsretniji sam na misi i kada molim pred presvetim.
Studij dopisne teologije mi jako puno znaći i siguran sam da ću ga nastavit kada konačno krenem u redovnike.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Kika

PostanoPostano: sri 22 lis 2008, 19:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Valentina, zašto je to tako važno? čisto me zanima Wink

Naravno da ta pjesma može osobi koja ima poziv značiti kao potvrda, zašto ne... ovisno o tome tko razmišlja o toj pjesmi... nekoga može potaknuti na poziv u svećenike/redovnice nekoga ne, već ćeš osjetiti ako je to to.... nije da baš svi to tako shvaćaju.... nije svakome dano isto niti na isti način...netko će to shvatiti tj naći potvrde u pjesmi netko u nekim drugim znakovima, ali definitivno smatram da ta pjesma može biti kao potvrda na poziv Smile

When GOD leads you to the edge of the cliff, trust Him fully! Only one of the two things will happen; either He will catch you when you fall or He will teach you how to fly!
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: valentina
little_angel

PostanoPostano: sri 22 lis 2008, 20:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa moguće je da se ta pjesma odnosi na osobu koja osjeća duhovni poziv. Ali mislim da isključivo to i nije bit te pjesme. Jer tu se radi o odazivu na Božji poziv da budeš Njegovo dijete, da živiš svoju vjeru, da nastojiš svjedočiti svoju vjeru itd. I mislim da se ta pjesma odnosi i na nas koji možda ne osjećamo duhovni poziv. "Bože, zar si pozvao mene?" - Bože, zar si pozvao mene ovaku malenu i slabu da budem tvoj poslanik, tvoj svjedok, tvoj suradnik, tvoje oruđe? Zar me zaista toliko ljubiš? jako sretan Prekrasna misao za sve nas...

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Kika, valentina
Anny

PostanoPostano: čet 23 lis 2008, 8:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

valentina napisa:

krist na žalu, učitelju gdje stanuješ, odlučio sam sljediti Krista, pusti mreže te - to su pjesme koje već duže vrijeme me ne ostavljaju ravnodušnom

događa se da ih za vrijeme mise ne mogu niti ispjevati do kraja...

Ojećam li poziv???Čini mi se da da? Hoću li ha prihvatiti, nadam se da da..

Dami la mano, voglio restar per sempre insieme a Te
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: valentina, spocky, terezija.tere, davorseljan, Magali
Fra Bubi

PostanoPostano: čet 23 lis 2008, 15:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Krenite, odazovite se.... veseo
terezija.tere

PostanoPostano: sub 25 lis 2008, 9:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

samo naprjed....

svaki put je vazan ako ga prihvatimo s ljubavlju...
tako da veselim se svima koji idu u za svecenike i casne sestre...
a moj jedan prijatelj je na tome putu pa molim Boga da uspije...

molitva molitva molitva
biser

PostanoPostano: pon 27 srp 2009, 12:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Krist jednom stade na žalu
tražeć ljude za velika djela
da love srca božanskom Riječi.

Ja sam siromašan čovjek.
Moje blago su predanost Tebi
i srce čisto da idem s Tobom.

Ti trebaš dlanove moje,
moga srca ražaren plamen
i kaplje znoja, samoću moju.

Ti i ja krećemo danas
lovit' srca na moru života
a mreža bit će Riječ Božja prava.

O Bože, zar si pozvao mene?
Tvoje usne moje rekoše ime.
Svoju lađu sada ostavljam žalu,
odsad idem kamo šalješ me ti.

. . . Jer velik si, činiš djela velika, nitko nije kao TI . . .
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali, 5rich, teta Jeja
Magali
mod team

PostanoPostano: pon 27 srp 2009, 14:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zašto sam čudna ovih dana?

Na granici sam...
na rubu...

Svjedočiti u svijetu kao laik i slijediti taj poziv,
ili preći na onu drugu stranu, stranu koja je nešto posve drugačije...

Kako odlučiti?

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: 5rich, teta Jeja, Jopica, Anny
Anny

PostanoPostano: uto 28 srp 2009, 16:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Anny napisa:

krist na žalu, učitelju gdje stanuješ, odlučio sam sljediti Krista, pusti mreže te - to su pjesme koje već duže vrijeme me ne ostavljaju ravnodušnom

događa se da ih za vrijeme mise ne mogu niti ispjevati do kraja...

Ojećam li poziv???Čini mi se da da? Hoću li ha prihvatiti, nadam se da da..

i prihvatila, odazvala se
molitva molitva

Magali, evo jedan savjetić; odi provjeriti izbliza Wink

Dami la mano, voglio restar per sempre insieme a Te
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: teta Jeja, lucija, Zvijezda, banana, Magali
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.