HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 20 ruj 2017, 2:10. Pogledaj neodgovorene postove
Propovijedi
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Chico

Spol: muško
PostanoPostano: pon 16 lis 2006, 16:30
PostNaslov : Propovijedi
Citiraj i odgovori

Već neko vrijeme razmišljam lurkajući da otvorim ovu temu. Nadam se na dobrom mjestu. Ovdje bi trebali staviti propovijedi koje su nas se jako dojmile nedjeljom. bvb

tvoj prijatelj je odgovor na sve tvoje molitve
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Helena

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 16 lis 2006, 17:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja mogu izdvojiti jedan detalj s mise koju je u trsatskom perovoju predvodio porečko-pulski biskup ivan milovan..
naime, rekao je kako bismo svi mi voljeli imati u župi mladom svećenika, ali nitko ne bi htio da je to netko iz njegove obitelji, tj.da nekome sin ode u svećenike...
to me ponukalo na razmišljanje i pitala sam mamu ako bi ona htjela da brat ide za svećenika (napominjem, imam samo brata) na sto je ona rekla da NE. naravno, i ona bi htjela da je naša zemlja puna dečki koji idu za svećenike, i sretna je što brat nije pokazao afinitete za odlazak u sjemenište.

Helena
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Mara

PostanoPostano: uto 17 lis 2006, 7:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma nije baš tako. Da se o mom sinu radilo, bilo bi mi drago da bude svećenik. Ali nije pokazao nikakvu želju, a danas mu ni crkva baš nije omiljeno mjesto boravka.

Ljubi i čini što hoćeš
ivanxxiiii

PostanoPostano: uto 17 lis 2006, 12:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

blagdan sv. Frane, crkva Gospe od zdravlja u Splitu:

.......propovjednik nakon duže propovijedi završava sa anegdotom sa svog studija filozofije negdje u Njemačkoj sedamdesetih godina:

"...nakon predavanja pita student profesora: zašto je toliko mnogo otpada od Crkve , zašto toliki napuštaju zvanje?
profesor mu odgovara: kolega pitanje je krivo postavljeno , pitanje je - -- Zašto smo mi tu ? "
sike

PostanoPostano: uto 17 lis 2006, 13:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uvijek kad odem u Međugorje guštam u propovijedima fra Marija Knezovića.Čovjek uvijek propovijed započinje s nekom anegdotom iz svog života, a kako živi 24 sata na dan za druge,takvih životnih priča ne nedostaje

Nikad neću zaboraviti 2 njegove propovijedi:

Jedna se tiče profesionalnog hokejaša koji je u finalu doigravanja imao na tanjuru priliku da sebe proslavi i odvede svoju momčad do ukupne pobjede.Cjela dvorana kliče,navija,a onda u trenutku kad treba zabit gol iz publike začuje psovku usmjerenu na Boga.Hokejaš ostavlja palicu i pak i odlazi u svlačionicu..svi u komi..time je pokazao gdje mu je srce,što mu je najvažnije:proslavio je Boga a ne sebe!!!!

Druga je o jednom tajkunu koji mu je došao da pred cjelom javnosti putem radija Mir Međugorje gdje je fra Mario bio ravnatelj,prizna sve ono što je loše radio u životu:varao ljude,krao ih,varao ženu..I fra Mario je mislio da će odustati od tog traženja ali nije i omogućio mu je da to i javno kaže,uživo na radiju.Time je ogolitio sebe,priznaos e grešnikom kako bi mogao dalje koračati čista srca i obraza za Kristom.

Koja hrabrost!Koja vjera!Neki će reći i koja ludost ali znamo da Bog treba lude ovog svijeta da posrami mudre.. Wink

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sneni
isključen

PostanoPostano: uto 17 lis 2006, 13:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jednom mi je pripovijedao jedan pokojni otac dominikanac a inače dobar propovijednik." Idem jednom prema brodu i na dnu Pazara sreten me neki pijani čovjek i onako pijan počne: "Hvaljen Isus patre... a kako ste u ne djelju lipo propividali..." A ja njemu:" Koja vajda što rđa fali."

Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je učinio?
Čašu spasenja uzet ću i Ime Gospodnje prizvat ću.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: ned 14 sij 2007, 22:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo dvije misli sa današnje propovijedi... Wink

Marija je veliki Božji poklon svakome od nas. Ona ima posebnu ulogu u Božjim planovima. Ona nije činila ništa što bi se tadašnjih ljudi moglo posebno dojmiti, nije činila neka očita čuda poput njezinog Sina. Ali imala je posebnu ulogu samim time što je posrednica. Ona je tu da nas zagovara kod Boga, ona je tu da moli za nas jer je sa Gospodinom, ona je tu da izmoli čuda za svakoga od nas...

Isus Krist je početak svog javnog djelovanja započeo na svadbi. Time je još jednom pokazao koliko bi sklapanje braka i sam brak trebalo biti važno u našem životu. U braku, u potpunom predanju muškarca i žene, skriva se čista svetost i dubina. Ali samo ako dopustimo Bogu da potpuno prožme taj brak, da bude zajednička utjeha kada je teško, zajednički izvor radosti, zajednički blagoslov ljubavi, zajednički životni cilj... Jer ono što čini brak pravim i istinskim je ljubav, a Bog je sama Ljubav.

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
angelous

PostanoPostano: ned 21 sij 2007, 12:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja se sjećam jedne propovijedi od svog bivšeg žipnika (sada je u novom marofu... Wink )

Bio nekoć bogat čovjek. Nije pretjerano mario ni za Crkvu, ni za siromašne i potrebite... Dok njegovi su susjedi i poznanici bili ljudi velika srca.....tako..jednoga dana taj čovjek umre. Dođe on u raj, te ga Isus pozva. Išli su tako i Isus mu je pokazivao: ''pogledaj, ovo je kuća tvog susjeda...a ovo drugog susjeda....'' kuće su bile predivne, velike. Čovjek malo razmisli pa dođe do zaključka ''pa ja sam bio bogat...mora da ja onda imam još veću kuću...kakva li je samo'' i tako on upita Isusa gdje je njegova kuća...njegov posjed... Dođoše do jednog čoška u kojemu su bile 3 daske. Te su daske bile sva imaština toga čovjeka...jer, toliko je zaslužio... Wink Wink

eto....meni je osobno zanimljiva jako... Wink

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
lujo2

Spol: neodređen
PostanoPostano: ned 04 vel 2007, 16:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Postoje i online propodvjednici:
http://palotinci.hr/nedjeljna_propovijed.php
sneni
isključen

PostanoPostano: ned 04 vel 2007, 19:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i na ovoj stranici imate nedjeljne propovijedi:

www.zupa-dol.hr/prop44.htm

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: ned 04 vel 2007, 19:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa, ima nedjeljnih propovjedi i na SKAC-u, ali mislim da ovdje nije bit preporučiti stranicu (za to imamo temu), nego prepričati neku propovjed koja je baš u pravom trenu iz pravih usta pogodila točno ono što je osobu trenutno mučilo. recimo...
    Autor teme veli:
Citat:
Ovdje bi trebali staviti propovijedi koje su nas se jako dojmile nedjeljom.

Svevišnji, dični Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, čvrstu nadu i savršenu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvršim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sneni
isključen

PostanoPostano: ned 04 vel 2007, 20:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Propovijed koju se sjećam iz najranijeg djetinjstva. Negdje 1948, 49
Veliki petak, u crkvi mrak, gori samo mala svijeća na propovijedaonici. Gore uzlazi dominikanac (bijela odjeća crni ogrtač) buka u crkvi od "Barabana" on najednom zvika - skoro zaurla - Dosta ubojice ubili ste ga! ..... najednom tajac u crkvi.... propovijed ide dalje i propovijednik govori: Gledajte što je grješnik, neće ga nebo, neća ga zemlja, neće ga more, kamo ćemo s njime?
Iz dna crkve se čuje glas: Pošalji ga u partizane!

little_angel

PostanoPostano: ned 25 vel 2007, 12:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo jedne misli iz današnje propovijedi... Wink

Bog nam šalje kušnje kako bi nas ojačao, kako bi osnažili sebe kao osobu. Jednako kao što snažan vjetar lomi grane nekog drveta, a tada drvo pusti dublje korijenje i postane snažnije i privrženije za čvrsto tlo. Tako i mi postajemo snažniji, i bliži Ocu.

prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Gogi

PostanoPostano: ned 25 vel 2007, 21:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mene se dojmila propovijed o Isusovim kušnjama. Posebno sto se tice trece kusnje kad Đavao kaze Isusu da se baci sa hrama pa da ce Bog poslat anđele da Ga spase.
"...Danas ljudi cesto zele zamjeniti uloge Boga i covjeka, pa da Bog služi nama umjesto mi Njemu!..."

Primit ćete snagu,
Duh Sveti sići ce na vas
i bit ćete mi svjedoci,
sve do na kraj svijeta!
Dj 1, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: ned 16 stu 2008, 22:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nije dovoljno samo iskoristiti svoje talente, reći da radiš svoj posao najbolje što možeš, reći da se u životu trudiš najbolje što možeš... Isus zna da možeš više i traži više od tebe. Želi da Boga uneseš u sve što radiš. I drugi imaju diplome, magisterije i doktorate. I neki drugi obavljaju svoj posao najbolje što mogu. Po čemu se mi moramo razlikovati od ostalih? Po tome što će Bog biti prisutan u svemu što činimo u životu. To je ta dimenzija koja od jednog talenta stvara još jedan. Ako sve što činimo, činimo u ime Isusa, Gospodin će učiniti čuda u našim životima, u našim obiteljima, u svemu.

prvi znaci su pobjedi
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: coldplayer
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.