HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 21 stu 2019, 11:58. Pogledaj neodgovorene postove
Vijesti - Najave...
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
klara

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 22 lis 2008, 12:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zagreb, 12.12.-14.12.2008.

Duhovne vježbe po sv.Pavlu u organizaciji Zaklade biskup Josip Lang
"Meni je živjeti Krist,a smrt dobitak"

Mjesto: samostan ĆØasnih sestara KarmeliƦanki Božanskog Srca Isusova,
Vrhovec 29, Zagreb

PoĆØetak - petak 12.12.2008. u 16 sati
ZavrŔetak - nedjelja 14.12.2008. u 14 sati

Teme razmatranja : Misli i poruke sv.Pavla apostola

1) "Meni je živjeti Krist,a smrt dobitak" ( Fil 1,21)
2) "Ne živim viŔe ja,nego Krist živi u meni"( Gal 2,20)
3) "Sve mogu u Onome koji me jaĆØa"( Fil 4,13)
4) "PreobliĆØavajte se obnovom svoga uma" ( Rim 12,2)
5) "Prinesite sebe kao žrtvu živu, svetu i ugodnu Bogu (Rim 12,1)
6) "Ljubav sve ispriĆØava,sve vjeruje,svemu se nada ,sve podnosi"( 1 Kor 13,7)
7) "Tko Å”krto sije ,Å”krto Ʀe i žeti;tko obilato sije obilato Ʀe i žeti!" (2 Kor 9,6)
8 ) "Vi ste,braƦo,na slobodu pozvani" ( Gal 5,13)
9) "Bog nas u ljubavi predodredi sebi za sinove po Isusu Kristu" (Ef 1,5)
10) "A ja,Bože saĆØuvaj da bih se iĆØim ponosio osim križem Gospodina naÅ”ega Isusa Krista po kojem je meni svijet raspet i ja svijetu" ( Gal 6,14)

Duhovne vježbe vode: p.Antun Cvek i p.Mijo NikiƦ s volonterima zaklade BJL

Prilika za životnu ispovijed i otkrivanje Božje volje za svoj život!

Informacije i rezervacije na telefon - 01 4803-043

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali
Lux

Spol: muško
PostanoPostano: čet 23 lis 2008, 6:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pozivamo sve mlade da se odazovu na tradicionalne kestenijade u salezijanskim župama u Zagrebu koje Ʀe biti sljedeƦih dana:
u nedjelju, 26. listopada, u 19:30 sati na Knežiji,
u subotu, 8. studenog, u 20 sati na Jarunu,
u nedjelju, 9. studenog, u 19:30 sati u Podsusedu i
u nedjelju, 16. studenog, u 19:30 sati u RudeŔu.

Ja sam svjedok Isusa Krista u duhu Don Bosca
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali, Bubica, CroStorm
Bubica

PostanoPostano: sri 05 stu 2008, 17:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Veliki koncert duhovne glazbe u Tvornici kulture u Zagrebu:

ATMOSFERA
nedjelja, 30.11.2008. u 20h
nastupaju: BSB
Emanuel
Zakon neba

Ulaznice po cijeni od 20kn (na dan koncerta 30kn) mozete kupiti u knjizari Teovizija, Kaptol 26 i na blagajni TVORNICE KULTURE, Subiceva 2/Lj. Posavskog 1.

Povedite svoje prijatelje i posvjedocimo zajedno kako mozemo biti Kristovi u suvremenim strujanjima sredina u kojima zivimo! c ya Wink

www.atmosferalive.com

"Neka te blagoslovi Gospodin i neka te ĆØuva!
Neka te Gospodin licem svojim obasja, milostiv neka ti bude! Neka pogled svoj Gospodin svrati na te i mir ti donese!" (Br 6, 24-26)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali, CroStorm, tanja
Bubica

PostanoPostano: sri 05 stu 2008, 18:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Predstavljanje knjige dr.sc. Josipa BlaževiƦa:

"SVE Å TO KATOLIK TREBA ZNATI O REIKIJU"
Dvorana Sv. Franje
Sveti Duh 31, Zagreb

13.11.2008. u 19.30h

U glazbenom programu nastupa grupa FIDES!

Neka te Gospodin licem svojim obasja, milostiv neka ti bude! Neka pogled svoj Gospodin svrati na te i mir ti donese!" (Br 6, 24-26)
Bubica

PostanoPostano: sri 05 stu 2008, 18:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Promocija knjige "RADIKALNI KRÅ Ć†ANI"

-osobno svjedoĆØenje poznatih poljskih glazbenika punk grupe 2Tm2,3. Potresno & poticajno.
-11.11.2008. u 20h
-crkva svetog Križa, Zagreb-Siget (dvorana ispod same crkve)
-cijena knjige: 50 kuna

KONCERT TimoteuŔa 12.11.2008. u KSETu

u KSET po prvi puta dolazi poljska rock 'n roll atrakcija 2Tm2,3 (ili TimoteuÅ” kako ih zovu mediji i fanovi). PriĆØa ide otprilike ovako: nekoliko poljskih underground glazbenika koji su svoje vjeÅ”tine brusili po ponajboljim punk, hardcore, reggae roots, metal bendovima poljske scene (Armia, Acid Drinkers, Houk) odluĆØilo je osnovati svojevrsnu konceptualnu supergrupu. Koncepcija se sastoji u tome Å”to uglazbljuju ni manje ni viÅ”e nego biblijske psalme koristeƦi sve moguƦe i nemoguƦe utjecaje s off-rock muziĆØke trpeze (Joy Division ili Sepultura samo su neki od njih). Albumima žanrovski variraju, a zadnji službeni pod imenom ā€œ888ā€ potpuno je iznenaĆ°ujuƦi punk-rock naramak odliĆØnih pjesama na liniji najboljih ostvarenja old-school punk legendi.
OdliĆØno posjeƦeni koncerti diljem istoĆØne Europe, ukljuĆØujuƦi i nedavan nastup na najveƦem non-profit rock festivalu u Europi Przystanek Woodstock, te respektabilna baza fanova govori da TimoteuÅ” nadilazi uobiĆØajeno žanrovsko ladiĆØarenje afirmirajuƦi se kao autentiĆØan projekt.
Od kritike hvaljen i od publike odliĆØno prihvaƦen album "888" jamĆØi jedan od najzanimljivijih koncerata sezone.

ZahvaljujuƦi tome Å”to je organizaciju koncerta financijski pomoglo Veleposlanstvo Republike Poljske u RH, cijena ulaznice bit Ʀe neuobiĆØajeno pristupaĆØna i iznosit Ʀe samo 30 kuna. Koncert poĆØinje u 21 sat.

Magali
mod team

PostanoPostano: čet 06 stu 2008, 7:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Najavljujemo prvi susret mladih zagrebaĆØke nadbiskupije u susret BožiƦu koji Ʀe se održati u Župi Stenjevec 2-sv. Nikola biskup 29.11.

O toĆØnom poĆØetku samog susreta Ʀete biti naknadno obavijeÅ”teni.
Ja nemam tu informaciju, a koliko znam nije joÅ” definirano.
Smile

Zadnja promjena: Magali; čet 06 stu 2008, 15:46; ukupno mijenjano 1 put.

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: pet 07 stu 2008, 7:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi moji,
pozivam Vas na vecer evangelizacije zajednice Emanuel koja ce se odrzati danas u samom sredistu Zagreba u crkvi Marije na Dolcu u TkalĆØiƦevoj (ulaz s TkalĆØiƦeve ili s Dolca).

Inace ovakva vecer se odrzava svaki prvi petak u mjesecu.
Svi oni koji su bili u Paray le Monialalu znaju da je ovo prekrasno iskustvo, a neki su jedan dio klanjanja osjetili i na zadnjem kriznom putu...

Pocet cemo u 19.30 sa pohvalama, a oko 20.00 ce biti izlozeno Presveto,
Evangelizacija ce trajati do 21.45.

Ako imate vremena dodjite,
poklonite se Gospodinu i u molitvi i klanjanju nadjite svoj mir...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: ned 09 stu 2008, 11:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dobrotvorni koncert u zagrebaĆØkoj župi sv. Blaža

Zagreb, (IKA) - U dvorani zagrebaĆØke župe sv. Blaža (Kordunska ulica 1) prireĆ°uje se u nedjelju 9. studenoga u 20 sati dobrotvorni koncert na kojemu Ʀe se nastupiti mladi bendovi: "Novi svijet" i "UliĆØna rasvjeta", zbor mladih iz župe sv. Kvirina "Capella miercoles", zbor "Hilarus" iz župe BezgreÅ”nog zaĆØeƦa BDM, zbor mladih iz župe sv. Ivana evanĆ°elista i apostola iz Utrine i zbor domaƦin "Esprit".
Sav Ʀe prihod biti darovan udruzi "DjeteÅ”ce, na sunaÅ”ce!" koja ima sjediÅ”te na podruĆØju župe sv. Blaža, a brine se za trudnice u teÅ”koƦama. Njihovo je poslanje borba da svako zaĆØeto dijete doĆ°e na svijet, pomažu majkama savjetima i materijalnim sredstvima, pelenama i opremom za bebe.

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
klara

PostanoPostano: sri 19 stu 2008, 15:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hagioterapijski susreti

U ĆØetvrtak, 13. studenoga 2008. u 20 sati zapoĆØeli au
hagioterapijski susret za mlade (studente, srednjoŔkolce, zaposlene),
koje vodi prof. dr. Tomislav IvanĆØiƦ u Zagrebu,
u velikoj dvorani župe sv. Blaža (ā€žKinotekaā€œ), u Kordunskoj ulici br. 1

Susreti Ʀe se tijekom akademske godine održavati
svakog ĆØetvrtka od 20 do 22 sata.

..

Magali
mod team

PostanoPostano: pet 21 stu 2008, 15:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

SUSRET S EMANUELOM

Dragi svi!

U subotu - 22. studenog odrzat ce se "Susret s Emanuelom" u zupi sv Barbare - Vrapce (sa Crnomerca vozi linija 125).

Buduci da se susret odrzava na blagdan sv Cecilije, tema ce biti glazba u liturgiji, slavljenju Boga i evangelizaciji.
Kao i inace hvalit cemo Gospodina, druziti se, imati adoraciju i priliku za ispovijed, a zavrsit cemo svetom misom u 18h.

Ako vam je potrebna duhovna obnova, ako zelite malo vremena posvetiti Bogu i svom duhovnom rast - pridruzite nam se u ovom duhovnom i raspjevanom susretu!!!

RADOSNO VAS OCEKUJEMO!

PS Svi vasi prijatelji su takoder dobrodosli!ĀØ

BVB

Daisy Adaire

PostanoPostano: sub 22 stu 2008, 19:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako netko jos uvijek ne zna, zbor mladih sa TreÅ”njevke, Izvor, u SC-u 29.11.2008. slavi 15. godisnjicu postojanja! Bit ce fenomenalan gospel koncert s gostima Ivanom Kindl, sestrama Husar, Petrom AntoliƦ i Markom Prosolijem!

Tako da vas ocekujemo! Smile

Live. Love. Laugh.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali, davorseljan
Magali
mod team

PostanoPostano: pon 24 stu 2008, 21:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

HRVATSKI KATOLIƈKI ZBOR ā€žMIā€œ - TRIBINA ā€žDOƐI...ā€œ

O temi

"Crkva, Hrvatska i Europska unija"

govorit Ʀe dr. sc. msgr. Marin SrakiƦ nadbiskup Ć°akovaĆØko-osjeĆØki i predsjednik Hrvatske biskupske konferencije

11. prosinca u 19 sati
Dvorana ā€žTribine grada Zagrebaā€œ
Kaptol 27

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: čet 11 pro 2008, 14:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dobih obavjest sms-om, pa proslijeĆ°ujem u javnost

Dobrotvorni koncert Nadbiskupske klasiĆØne gimnazije iz Zagreba za Udrugu Zdenac (klinki)

Nadbiskupska klasiĆØna gimnazija organizira dobrotvorni koncert za izgradnju misijske kuƦe u Tanzaniji
u petak 12. prosinca 2008. u 19.30 h u sjemeniÅ”nu crkvu Srca Isusova na Å alati, VoƦarska 106, Zagreb.

Na koncertu Ʀete imati priliku kupiti božiƦne darove za svoje bližnje:
misijski kalendar za 2009. godinu, autentiĆØne suvenire, slike i originalni
nakit iz zemalja treƦega svijeta, radove djece iz misija i volontera
Zdenca te božiƦne ĆØestitke i ukrase koje su izradili uĆØenici i profesori naÅ”e Å”kole.

Ubi caritas et amor, Deus ibi est: ............. Gdje je ljubav i prijateljstvo, ondje je i Bog:
    congregavit nos in unum amor Christi. ........združila nas je u jedno ljubav Kristova.

SveviÅ”nji, diĆØni Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, ĆØvrstu nadu i savrÅ”enu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvrŔim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Magali
mod team

PostanoPostano: pon 15 pro 2008, 8:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Danas

U kinu SC 19 h- predstavljanje knjige o Zlatku Sudcu

na trgu u 20 h - koncert zbora Allegro iz župe Stupnik-LuĆØko

na trgu u 21 h - koncert za V. Å uteja i zakladu Ana Rukavina

u pastoralu mladih u 20 h - susret animatora

Puno dogaĆ°anja...

Magali
mod team

PostanoPostano: čet 18 pro 2008, 9:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

20.12.2008. - zadnja zajedniĆØka priprema za mlade u župi sv. Jeronima - Maksimir u 19:30

20.12.2008. - u 20 h, Palmin BožiƦni koncert u PalmotiƦevoj

klara

PostanoPostano: sub 20 pro 2008, 15:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

KiƦenje božiƦne jelke ispred zagrebaĆØke katedrale
Zagreb, 23.12.2008.

ZagrebaĆØka nadbiskupija organizira kiƦenje božiƦnog drvca na trgu ispred zagrebaĆØke katedrale u utorak 23. prosinca, dan uoĆØi Badnjaka, u 12 sati. Okupljene Ʀe blagosloviti zagrebaĆØki pomoƦni biskup Ivan Å aÅ”ko, a dogaĆ°aj Ʀe svojom pjesmom uljepÅ”ati djeĆØji zbor iz župe sv. Pavla iz Retkovca.

Tom Ʀe prilikom svi vjernici imati i prigodu dati svoj božiƦni dar za Caritas ZagrebaĆØke nadbiskupije.

Caritas Ʀe ujedno na svome Å”tandu predstaviti i ruĆØne radove koje su izradila djeca s teÅ”koƦama u razvoju i osobe s invaliditetom, Å”tiƦenici Caritasovih kuƦa.

Caritas ZagrebaĆØke nadbiskupije danas na stalnom smjeÅ”taju zbrinjava viÅ”e od 450 djece i odraslih osoba, brojnim programima i projektima izravno pomaže viÅ”e od 2000 socijalno ugroženih osoba i obitelji, a od župnih caritasa pomoƦ prima oko 5000 obitelji.

kni

klara

PostanoPostano: sub 20 pro 2008, 15:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svetom misom - Djeca za djecu
Zagreb, 28.12.2008.

Posvetimo svoje srca i misli svoj nedužnoj djeci koja su stradala i joŔ uvijek pate zbog naŔe nebrige i nedostatka ljubavi.

Na blagdan Nevine djeĆØice, koji je ove godine ujedno i blagdan sv. Obitelji, a pada u nedjelju, 28. prosinca 2008. slavit Ʀe se u 11,30 sati u ZagrebaĆØkoj katedrali sveta misa sa sljedeƦom nakanom: Djeca za djecu.

Cilj nam je toga dana okupiti svu naÅ”u mladost i obitelji da u zajedniĆØkoj pjesmi i molitvi posvetimo svoje srca i misli svoj nedužnoj djeci koja su stradala i joÅ” uvijek pate zbog naÅ”e nebrige i nedostatka ljubavi.

Tom prigodom misno Ʀe slavlje uzveliĆØati jedan veliki djeĆØji zbor od 150 maliÅ”ana sastavljen od djeĆØjih zborova ƈarobna frula i VrapĆØiƦi (prof. Marijan MiliƦ), Mozartine (prof. Sonja Rem), AnĆ°eli iz RoviÅ”Ć¦a (prof. Biserka Horvat), djeĆØji zbor Angelus iz Donje Stubice (prof. Jural IvaniƦ), ZagrebaĆØki djeĆØaci (prof. Jasenka OstojiƦ RadikoviƦ), Zlatne note Glazbenoga ateliera Angelus (prof. Paule Fabinger- OreÅ”koviƦ).

Na orguljama Ʀe ih pratiti prof. Eva Kirchmayer BiliƦ.

Misna ĆØitanja bit Ʀe takoĆ°er povjerena mladima tako da sve bude u rukama onih na kojima ostaje buduƦnost. Mi vjerujemo da ova inicijativa ima dubok duhovni smisao jer osim sudjelovanja u svetom misnom ĆØinu, iziskuje istinsko osobno sudjelovanje najmlaĆ°ih vjernika u vrednovanju patnje i stradanja njihovih vrÅ”njaka ĆØije je mjesto u zajednici vjernika osigurala i RimokatoliĆØka crkva ustanovivÅ”i blandan Nevine djeĆØice.

To Ʀe im pomoƦi da bolje shvate znaĆØenje svetosti svakog ljudskog života bez obzira koliko on trajao na zemlji. Ovakve inicijative mogu poslužiti kao svjedoĆØanstvo poÅ”tovanja života naspram sve prisutnije kulture smrti u dobu u kojem živimo.

Organizacijski odbor akcije Svetom misom djeca za djecu zahvaljuje preĆØasnom gospodinu Josipu KuhtiƦu, rektoru zagrebaĆØke katedrale na razumijevanju i pomoƦi oko realizacije ovoga misnoga slavlja.

Zahvaljujemo takoĆ°er, prof. Jasenki PoliƦ BiliÅ”ko predsjednici i ostalim ĆØlanovima udruge Hrvatska baÅ”Ć¦ina kao i gĆ°i Mariji Å epiƦ tajnici Instituta za crkvenu glazbu koji su nam u svakom trenutku bili pri ruci.

Molimo sve koji su na bilo koji naĆØin u moguƦnosti da o ovome izvijeste župnike, vjerouĆØitelje i medije da se ŽURNO jave Evi Kirchmayer BiliƦ (0959040553) ili Tugi Tarle(0919258381).

Molimo i sve ljude dobre volje da nam putem svojih mreža i kontakata pomognu proÅ”iriti ovu obavijest na Å”to viÅ”e adresa kako bismo dali priliku svima koji osjeƦaju potrebu iskazati svoju solidarnost sa djecom bez doma, bez ljubavi i bez prava na život da zajedno s nama molitvom i pjesmom slave Boga.

SRETAN BOŽIƆ!

Za akciju Svetom misom djeca za djecu Tuga Tarle i prof. Eva Kirchmayer, prof.

Magali
mod team

PostanoPostano: čet 08 sij 2009, 11:12
PostNaslov : Koncert...župa sv. Ivana Krstitelja
Citiraj i odgovori

BožiƦni koncert 10.01.2009.

Pozivamo Vas na 4. tradicionalni božiƦni koncert u organizaciji mladih župe sv. Petra u ZapreÅ”iƦu!

Koncert Ʀe se održati u kripti crkve sv. Ivana Krstitelja s poĆØetkom u 19h
Nastupaju:
Klapa LAVANDINE
Klapa FUREÅ TI
Zbor APOSTOLI (MKA, ZapreÅ”iƦ 2)
Zbor PLAM (Sv. Nikola TaveliƦ)
Zbor BIJELI SAN (Sv. Obitelj)
Zbor STIJENE (domaƦini)
Band NEMA LOVE
ULAZ SLOBODAN!! jako sretan
Nakon koncerta svi ste pozvani na veliki tulum u skromnim prostorijama župe u izgradnji Smile

Magali
mod team

PostanoPostano: čet 08 sij 2009, 11:24
PostNaslov : SEMINAR KRÅ Ć†ANSTVO I NEW AGE
Citiraj i odgovori

Najava seminara KRÅ Ć†ANSTO I NEW AGE
13.-15.02.2008.

O detaljima možeÅ” saznati na slijedeƦem linku:

http://forummladi.hbk.hr/viewtopic.php?p=148258#148258

BuduƦi da je ovo zanimljiva tema, nadam se da Ʀe prisustvovati mnogo mladih. ProÅ”irite svojim prijateljima vijest.

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Jopica
Žan
mod team leader

PostanoPostano: ned 18 sij 2009, 10:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molitvena osmina za jedinstvo krÅ”Ć¦ana pod geslom ā€žDa budu kao jedno u Tvojoj ruci!" (Ez 37,17) obilježit Ʀe se od 18. do 25. sijeĆØnja u Zagrebu i ZagrebaĆØkoj nadbiskupiji.
  • Ekumenski hod po crkvama grada Zagreba, u kojemu Ʀe sudjelovati predstavnici krÅ”Ć¦anskih Crkava s podruĆØja grada, zapoĆØinje u ĆØetvrtak, 22. sijeĆØnja u 19 sati u baptistiĆØkoj crkvi, RadiƦeva ulica 30.
  • SlijedeƦa ekumenska molitva održat Ʀe se u subotu, 24. sijeĆØnja u 19 sati u hramu Preobraženja Gospodnjeg na Cvjetnom trgu.
  • SrediÅ”nje ekumensko slavlje bit Ʀe u nedjelju, 25. sijeĆØnja u 19.15 sati u rimokatoliĆØkoj crkvi Sv. Blaža, Prilaz Gjure DeželiƦa 64.
Ekumenski hod po crkvama ZagrebaĆØke nadbiskupije održat Ʀe se prema slijedeƦem rasporedu:
  • u nedjelju, 18. sijeĆØnja u 16 sati u svetiÅ”tu Majke Božje BistriĆØke;
  • u ponedjeljak, 19. sijeĆØnja u 18 sati u crkvi Sv. Terezije Avilske u Bjelovaru te u 18.30 sati u crkvi NavjeÅ”tenja BDM u Velikoj Gorici;
  • u utorak, 20. sijeĆØnja u 18 sati u crkvi Sv. Martina biskupa u Dugom Selu te UzviÅ”enja Sv. Križa u Sisku;
  • u srijedu, 21. sijeĆØnja u 18 sati u crkvi Sv. Lovre u Petrinji te u 18.30 sati u crkvi Sv. Ane u Križevcima;
  • u ĆØetvrtak, 22. sijeĆØnja u 18 sati u crkvi Majke Božje Snježne u Kutini te u crkvi Marije Kraljice apostola u ZapreÅ”iƦu;
  • u petak, 23. sijeĆØnja u 18 sati u crkvi Sv. Anastazije u Samoboru i Sv. Tri Kralja u Karlovcu - Banija te u 17 sati u crkvi Sv. Nikole biskupa u Krapini;
  • u subotu 24. sijeĆØnja u 11 sati u crkvi Sv. Stjepana prvomuĆØenika u Å tefanju, u 18 sati u crkvi Sv. Nikole biskupa u Jastrebarskom te u 18.30 sati u crkvi Svih svetih u Sesvetama;
  • u nedjelju, 25. sijeĆØnja u 11 sati u crkvi Sv. Ivana Nepomuka u Glini.

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali, Specijalac, Jopica
Lux

PostanoPostano: čet 22 sij 2009, 15:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U subotu, 24. sijeĆØnja s poĆØetkom u 20 sati u župi Marije PomoƦnice na Knežiji održava se Don Bosco Fest. Na ovom festivalu duhovne glazbe nastupiti Ʀe zborovi i bendovi mladih iz Zagreba, Splita, Rijeke, LoÅ”inja, BiH i Vojvodine.

Magali
mod team

PostanoPostano: pet 23 sij 2009, 10:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi svi,

Pozivam vas na molitveni susret koji ce se odrzati u subotu 24. sijecnja u zupi Stenjevac II zajednice Emanuel pod nazivom "Susret s Emanuelom".
Svi ste dobrodosli...pitajte i ostale...ovo popodne s Gospodinom moze biti plodonosno za sve...

Maknite se od ispita, testova...maknite se od svojih uobicajenih stvari, poslova, problema i dodjite Gospodinu...

Pocinje u 16 h sa molitvama pohvala, zatim imamo kratko predavanje, onda je sveta misa i klanjanje te ce vj. biti prilika za ispovijed.
Nakon svega imamo neformalno druzenje u zupnoj dvorani...

klara

PostanoPostano: sri 28 sij 2009, 10:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Trodnevnica sv. Ivanu Boscu
od 28. do 30. sijeĆØnja na zagrebaĆØkoj Knežiji

Salezijanska župna zajednica Marije PomoƦnice na zagrebaĆØkoj Knežiji,
duhovno se pripravlja trodnevnicom od srijede 28. do petka 30. sijeĆØnja
za proslavu blagdana - salezijanske svetkovine - sv. don Ivana Bosca,
utemeljitelja salezijanske družbe.

Prvu veĆØer trodnevnice misno slavlje u 18.30 sati predvodi don Stjepan PasariƦ,
a tema propovijedi je "Don Bosco i zvanja";

drugu veĆØer don Ivo NediƦ predvodi misu
te propovijeda na temu "Don Bosco i obitelj",

a treƦu veĆØer misu predslavi don Damir StojiƦ
a propovijeda na temu "Don Bosco i mladi".

Na sam blagdan u subotu 31. sijeĆØnja
mise su po nedjeljnom rasporedu,
u 7, 9, 10.30, 12 i u 17h.

SveĆØanu veĆØernju misu u 18.30 sati predslavi i propovijeda
gospiƦko- senjski biskup Mile BogoviƦ.

Lux

PostanoPostano: čet 05 vel 2009, 11:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Koncert za afriĆØke misije

U crkvi Svete Ane u RudeÅ”u u nedjelju, 8. veljaĆØe, s poĆØetkom u 19 sati održati Ʀe se humanitarni koncert od kojega prihod ide za afriĆØke misije. Koncert organiziraju salezijanci suradnici i salezijanska mladež iz RudeÅ”a. Nastupaju bendovi ANimA i Aves Dei, a posebni gosti su Rafael DropuliƦ, Jeronim MariƦ iz grupe Adastra i Mihaela MajciniƦ, bivÅ”a ĆØlanica benda koji je prije animirao mise u RudeÅ”u. Održati Ʀe se i prigodna aukcija predmeta iz Afrike. Ulaznice se neƦe naplaƦivati, veƦ Ʀe se prikupljati dobrovoljni prilozi. Nakon koncerta biti Ʀe prigodno druženje na kojemu su svi dobrodoÅ”li.

Do crkve u RudeÅ”u doĆ°ete tako da uĆ°ete na glavnu cestu (rudeÅ”ku i zatim peta ulica desno. Ulica se zove Toplnica.

Magali
mod team

PostanoPostano: ned 08 vel 2009, 13:00
PostNaslov : Vikend s Emanuelom!
Citiraj i odgovori

Vikend Zajednice Emanuel

Pozivam Vas na vikend Emanuelovaca koji Ʀe se održati 28.02. i 01.03.
Vikend Ʀe se održati u kuƦi Misionara Krvi Kristove u Mlinovima, Razgled 3,
s direktnim pogledom na južne padine Medvednice. PoĆØet Ʀe u subotu dolaskom u 14 sati i zavrÅ”iti u nedjelju nakon ruĆØka, oko 14.30. Do kuƦe se može doƦi javnim prijevozom (autobusom br. 101 iz Britanca do zadnje stanice - Gornje Prekrižje), a kome odgovara, može raĆØunati i na kolonu vozila koja u 13.30 kreƦe iz Medpotoka bb, preko Selske ceste, Svetog Duha i Bijenika prema odrediÅ”tu.

"Neke Ʀe taknuti Božja RijeĆØ u molitvi ili klanjanju, druge misao s predavanja ili rada u skupinama, treƦe radost zajedniÅ”tva ili ljepota slavlja. DoĆ°imo na Vikend s velikom ili malom željom u srcu! Dopustimo Bogu da nas osobno i po bližnjima iznenadi, ohrabri, razveseli ili preporodi, te tako budemo dar jedni drugima."

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Jopica, davorseljan
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.