HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 14 pro 2019, 19:56. Pogledaj neodgovorene postove
MOLITVENIK
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
klara

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 14 lis 2008, 8:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Udostoj se OĆØe

Udostoj se, OĆØe dobri i sveti,
da mi darujeÅ” razum koji Te shvaƦa,
osjeƦaj koji Te prepoznaje,
duŔu koja se u Tebi raduje,
marljivost koja te traži,
mudrost koja te nalazi,
duh koji Te poznaje,
srce koje te ljubi,
misao koja je stalno na tebe usmjerena,
djela koja slave Tebe,
uÅ”i koje Te ĆØuju,
oĆØi koje Te vide,
jezik koji Te ispovijeda,
rijeĆØ koja se tebi sviĆ°a,
strpljenje koje te slijedi,
ustrajnost koja te ĆØeka,
savrŔeni svrŔetak i tvoju svetu prisutnost,
uskrsnuƦe, nagradu i život vjeĆØni.
Amen.

Sveti Benedikt

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
klara

PostanoPostano: uto 14 lis 2008, 8:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Milosrdni OĆØe

SvemoguƦi Bože, milosrdni OĆØe, dobri Gospodine
smiluj se meni greŔniku i oprosti moje grijehe.
Oslobodi me od svih zamki,
ne dopusti da padnem u napasti
i ne prepusti me neurednim strastima u mislim, rijeĆØima i djelima.
Daj da izbjegavam ono Ŕto Ti ne želiŔ
i vrŔim tvoju svetu volju
te da vjerujem, nadam se, ljubim i živim na naĆØin na koji ti želiÅ”.
Udjeli mi pobožnost i poniznost, suzdržljivost i pokoru
da Te ljubim, molim, slavim i dopadam Ti se tako
da svaki ĆØin i misao budu prema tebi usmjereni.
Daj mi ĆØist i jednostavan duh, pobožan, iskren i djelatan.
Daj mi mudrost i ljubav, lakoƦu u vrÅ”enju tvojih zapovjedi.
Daj da se ne umorim hodeƦi prema dobru.
Ne zapusti me, moj Gospodine,
ne prepusti me ni mojoj ljudskoj slabosti ni neznanju,
niti mojim zaslugama ni bilo ĆØemu drugome
Ŕto nije po tvojem milosrdnom naumu spasenja.
Ti sam dobrohotno raspolaži i upravljaj mnome,
mojim mislima i djelima po tvojoj volji
da se u meni i po meni uvijek vrŔi tvoja volja.
Oslobodi me od zla i vodi me putem vjeĆØnog života.
Amen.

Sveti Anselmo iz Aoste

klara

PostanoPostano: uto 14 lis 2008, 22:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molitva za osloboĆ°enje od ovisnosti i neurednih sklonosti

Pouzdanje u Kristovu Krv

Gospodine Bože, Ti si mi dao život i zdravlje,
no nisam poŔtivao Tvoje darove.
Svojom lakomislenoÅ”Ć¦u i zanemarivanjem postao sam ovisnik.
Nepotrebno sam popuÅ”tao kuÅ”njama, a sada se osjeƦam kao u zatvoru.
Moja sloboda je ograniĆØena, moje zdravlje slabo.
Postao sam problem drugima i samom sebi.
Želim se osloboditi moje ovisnosti, ali mi nedostaje snage.
Toliko sam puta pokuÅ”avao zapoĆØeti novi život,
ali svaka izgubljena bitka bi poveƦala moju nutarnju prazninu,
odbojnost prema samom sebi i prema životu uopƦe.
A ipak, želim živjeti, želim zapoĆØeti nanovo,
želim pobijediti ono Å”to me ograniĆØava i drži u lancima.

(Navedi u srcu svoje konkretne ovisnosti, kojih se želiŔ osloboditi)

PosvjeÅ”Ć¦ujuƦi sebi da je Krv Tvoga Sina pobijedila pakao i smrt,
želim se otvoriti i primiti tu Božansku snagu, taj lijek s neba.
Znam da vlastitim snagama ne mogu niŔta promijeniti,
zato se želim boriti zajedno s anĆ°elima
i sa svima koji se uzdaju u snagu Kristove Krvi.

UĆØvrsti moju slabu volju Svojom ljubavlju,
da ne bih tražio utjehu kod ljudi i da se viŔe ne vratim ovisnosti.
Želim razborito izbjegavati susrete, poznanstva,
situacije koje su za mene kuÅ”nja i ustrajati u molitvi s RijeĆØju Života,
kada me vuĆØe sila zla.

Daj mi mudrost kako bih znao kada trebam izdržati u borbi,
a kada je najbolja borba izbjeƦi kuÅ”nju.

Gospodine Isuse, svako oslobaĆ°anje od ovisnosti je bolno.
Bojim se toga trpljenja, no ipak, želim gledati na Tebe,
koji si ustrajao na Križnom putu.
Snagom Tvoje Krvi želim ustrajati i kada imam dojam
da viŔe nemam snage i da nisam u stanju izdržati.
Neka me Tvoja ljubav uĆØvrsti i daje mi ustrajnost.
Neka Duh Sveti, koji je dao snagu i pobjedu muĆØenicima,
spasi takoĆ°er i mene i sve koji žele novi život,
dostojan ĆØovjeka i krÅ”Ć¦anina.
Amen

klara

PostanoPostano: pet 17 lis 2008, 7:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molitva za mudro ureĆ°enje života

Udijeli mi, milosrdni Bože,
da žarko želim Ŕto je tebi milo,
razborito istražujem,
istinski prepoznajem i savrŔeno ispunjam
na hvalu i slavu tvoga Imena.

Uredi, moj Bože, moje življenje:
ono Å”to od mene tražiÅ” da ĆØinim, daj mi da znam,
i podaj da to izvrŔim kako treba
i kako koristi duŔi mojoj.

Daj mi, Gospodine Bože moj,
da u sreƦi i protivÅ”tinama ne zakažem,
da se u njoj ne uznesem,
a u njima ne postanem maloduŔan.
Nek se niĆØemu ne radujem ili ni zbog ĆØega ne žalim,
osim onomu Ŕto vodi k tebi,
ili zbog onoga Ŕto odvodi od tebe.
Nek se nikome ne želim svidjeti
ili nek se nikome ne bojim zamjeriti,
osim tebi.
Nek mi omrznu, Gospodine, sve prolazne stvari,
a nek mi drago bude sve Ŕto je tvoje.
Nek mi bude mrska radost koja je bez tebe,
i nek ne želim niŔta Ŕto je izvan tebe.
Nek mi se sviĆ°a, Gospodine, rad za tebe,
a nek mi je dosadan svaki poĆØinak
koji je bez tebe.
Daj mi, Gospodine, da ĆØesto k tebi podignem srce svoje,
a u svom se pomanjkanju stalno kajem,
s odlukom da se popravim.

UĆØini me, Gospodine Bože moj,
posluŔnim bez protivljenja,
siromaŔnim bez maloduŔnosti,
ĆØistim bez patvorenja,
strpljivim bez mrmljanja;
poniznim bez pretvaranja,
veselim bez raspuŔtenosti,
žalosnim bez maloduŔnosti,
zrelim bez tromosti;
pokretljivim bez lakoumnosti,
bogobojaznim bez oĆØajanja;
istinitim bez dvoliĆØnosti,
i da dobro ĆØinim bez preuzetnosti;
da bližnjega opomenem bez oholosti
te potiĆØem na dobro, rijeĆØju i primjerom,
bez pretvaranja.

Daj mi, Gospodine Bože, srce budno,
da ga ni jedna radoznala misao ne odvrati od tebe,
daj srce plemenito da ga ni jedan nedostojan osjeƦaj
ne povuĆØe dolje;
daj srce ispravno da ga nijedna naopaka nakana
ne usmjeri nakrivo;
daj srce ĆØvrsto da ga ne slomi
ni jedna nevolja;
daj srce slobodno da ga ni jedan silovit osjeƦaj
sebi ne podvrgne.

Udijeli mi, Gospodine Bože moj,
um koji Ʀe te spoznati,
marljivost koja Ʀe te tražiti,
mudrost koja Ʀe te naƦi;
ponaÅ”anje koje Ʀe ti se sviĆ°ati,
ustrajnost koja Ʀe te pouzdano ĆØekati,
i pouzdanje koje Ʀe te konaĆØno zagrliti.
Daj da ovdje u duhu pokore podnosim kazne,
da se na ovom putovanju po milosti
služim tvojim dobroĆØinstvima
i da u slavi u nebu uživam tvoje radosti.
Koji živiŔ i kraljujeŔ, Bože,
u sve vijeke vjekova.
Amen.

Sv. Toma Akvinski
[izd. Parmensis, t. 24., str. 242]

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Jopica
klara

PostanoPostano: sri 22 lis 2008, 19:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Osmodnevna pobožnost u korist sv. DuÅ”a u ƈistiliÅ”tu

Bože na pomoƦ moju nastoj!
Gospodine pohiti mi pomoƦi!
Pokoj vjeĆØni daruj im, Gospodine
I svjetlila im svjetlost vjeĆØna!

I. dan
Iz dubine vapim k Tebi, Gospodine; Gospodine, usliŔi glas moj.

Dragi Isuse, koji si dragovoljno tolike muke pretrpio, da otkupiÅ” duÅ”e iz pandža neprijatelja, koji ih nastoji u ponor pakleni strmoglaviti, daj smiluj se ovim Tebi vjernim duÅ”ama, koje su doduÅ”e izbjegle vjeĆØnim mukama pakla, all su zapale u straÅ”ne muke ƈistiliÅ”ta. UsliÅ”i ih premilostivi Gospodine, oslobodi ih premilostivi Gospodine, oslobodi ih od one nepodnoÅ”ljive vatre, u kojoj utonule, neprestano jauĆØu i mole Te, da se s Tobom združe i na vijeke Te uživaju. Amen.

OĆØe naÅ”... Zdravo Marijo... Pokoj vjeĆØni...

II. dan

Neka paze uŔi Tvoje na glas molitve moje.

0 predobrostivi i premilosrdni Gospodine, ljubezni OĆØe, ne ogluÅ”i se na zdvojne vapaje onih blaženih duÅ”a, koje Te usred ražarene peƦi ne prestaju zazivati. Mole te bijednice i neprestano te mole za milosrĆ°e, da ugasiÅ” onu vatru, koja ih toli užasno muĆØi. ƈuj ih predragi Isuse Kriste i ispuni njihove svete želje, sjedinivÅ”i ih s Tobom u nebu za uvijeke. Amen.

0ĆØe naÅ”... Zdravo Marijo... Pokoj vjeĆØni...

III. dan
Ako bezakonja gledaÅ” Gospodine; Gospodine, tko Ʀe opstati?

O predobrostivi Otkupitelju naÅ”, tko Ʀe ostati pred Tvojom pravednoÅ”Ć¦u i zadobiti vjeĆØno blaženstvo, ako ƦeÅ” gledati na naÅ”e grijehe? Oprosti stoga duÅ”ama u ƈistiliÅ”tu sve njihove dugove i kazne, koje imaju pretrpjeti po neizmjernoj pravednosti Tvojoj i privedi ih k Sebi, da se s tobom vesele na vijeke. Amen.

IV. dan
Ali je u Tebe praÅ”tanje i radi zakona Tvoga ĆØekam Te, Gospodine.

Sa potpunim se pozdanjem k Tebi utjeĆØu, o preblagodarni Isuse, sv. duÅ”e u ƈistiliÅ”tu, buduƦi da su osvjedoĆØene, da Ti praÅ”taÅ” odmah, ĆØim Te tko zamoli. Radi toga iskaži im svoju ljubav, u koju toliku nadu polažu i oslobodi ih onog vatrenog vrtloga i privedi ih u vjeĆØnu slavu. Amen.

V. dan
ƈeka duÅ”a moja rijeĆØ Njegovu; Uzda se duÅ”a moja u Gospodina.

O preslatki Isuse, sv. duÅ”e u ƈistiliÅ”tu oslanjujuƦi sa na Tvoje rijeĆØi, ne prestaju vapiti za milosrĆ°e. Ti si im obeƦao oproÅ”tenje, zato uzdajuƦi se u Tvoje obeƦanje, od Tebe se nadaju milosrĆ°u. Neka im ne budu uzaludne nade, preblagi Gospodine; stoga ih pridruži onim sretnicima, koji Te veƦ uživaju, da im se veƦ jednoƦ ispuni želja i da otpoĆØinu u Tebi u rajskoj slavi. Amen.

VI. dan
Od straže jutarnje sve do noƦi uzda se Izrael u Gospodina.

Daj, sjeti se premilostivi Gospodine, bijednih duÅ”a u ƈistiliÅ”tu, Tvojih ljubljenih zaruĆØnica, kao izabranih kƦeri novog Izraela. Pa zar se ne može ljubijeni Izrael nadati u svog ljubljenog Boga? Od rane zore sve dok ne izĆØezne zadnji trak sunca, uvijek Ʀe se ufati, da ƦeÅ” mu iskazati ljubav i milosrĆ°e. Pruži im stoga pomoƦnicu ruku i izbavi ih iz ognja, koji im tolike muke zadaje i dopusti im, da te zauvijeke u nebu slave. Amen.

VII. dan

Jer je u Gospodina milosrĆ°e i obilno je u Njega otkupljenje.

O preljubezni Spasitelju i Otkupitelju naÅ”, Isuse Kriste! Tvoje je milosrĆ°e neizmjerno i neizreciva je cijena Presvete Krvi Tvoje, koju si za nas prolio, pa ipak dopuÅ”taÅ”, da Te one vjerne duÅ”e tako dugo prose za milost. Ne daj dalje, ne daj dalje, da ih žeže onaj proždiruƦi oganj, ugasi ga veƦ jednom i dopusti da oƦute Tvoje veliko milosrĆ°e i obilno otkupljenje. Amen.

VIII. dan

On Ʀe otkupiti Izraela od svih bezakonja Njegovih.

Neizmjerni Bože, 0ĆØe blagosti! Ti si se svojevoljno odluĆØio, da otkupiÅ” Izraela. Mi smo Tvoj Izrael ā€“ kako Ti govore one vjerne duÅ”e u ĆØistiliÅ”tu ā€“ mi smo puk Tvoj i tebi odani. Pak ako nas ljubiÅ”, o ĆØemu mi ni najmanje ne dvojimo, zaÅ”to nas tako dugo od sebe rastavljaÅ”? Ako si za nas prolio i zadnju kap Svoje presvete Krvi kako možeÅ” dopustiti, da se do kraja ne izvrÅ”i naÅ”e otkupIjenje. Zaboravi, ponizno molimo, naÅ”e grijehe i izbavi nas iz ovih muka, koje smo za njih zaslužili. Tako Te mole, o premilostivi Isuse, one bijedne duÅ”e, a tako molimo i mi za njih.

Od vrata paklenih.
lzbavi, Gospodine duŔe njihove.
PoĆØivali u miru,
Amen.
Gospodine usliŔi molitvu moju.
I vapaj moj k Tebi da doĆ°e.

Pomolimo se
Bože, Stvoritelju i Otkupitelju svih vjernih, oprosti sve grijehe duŔama sluga i službenica Tvojih, da oproŔtenje, koje su vazda želile, pobožnim proŔnjama postignu. Koji živiŔ i kraljujeŔ u vijeke vijekova. Amen.

Pokoj vjeĆØni daruj im, Gospodine.
I svijetlila im svjetlost vjeĆØna.
PoĆØivali u miru,
Amen.

klara

PostanoPostano: pet 24 lis 2008, 23:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

UVOD

ƈovjek je biƦe u nastajanju, biƦe u odnosu. Najbitniji njegov odnos trebao bi biti odnos s njegovim Ocem i Stvoriteljem, s Bogom. No, mnogo toga ĆØovjeku smeta, odvodi ga od kvalitetnog odnosa. Kada primijetimo da smo izgubili radost u molitvi, da viÅ”e ne ĆØitamo redovito Božju rijeĆØ i da gubimo "tek" za nju, kada nam polako blijedi želja za svim Å”to nazivamo duhovnim, treba posegnuti za "vitaminima i mineralima" koji Ʀe nas vratiti u život s Bogom. Neka i ova Devetnica Majci Milosti bude ponovo buĆ°enje ljubavi prema Ocu i stvoritelju, prema Isusu i Ljubavi Božjoj, Duhu Svetomu, a sve po zagovoru i posredovanju Najsvetije i NajĆØistije Majke.

U ovoj devetnici želimo Bogu predati sve ono Å”to nije ĆØisto i istinito. Imamo pravo na to jer nas je sam Isus pozvao da mu doĆ°emo "kad smo umorni i optereƦeni i on Ʀe nas sam odmoriti" (usp. Mt 11,25-30); uzet Ʀe naÅ”e strahove, probleme, grijehe i sve Å”to smo mu spremni dati.

(Predložene tekstove pažljivo i pobožno proĆØitaj i neko vrijeme ostani razmiÅ”ljanju i molitvi.)

Devetnica Majci Milosti

Prvi dan
VRIJEME

U Å”estom mjesecu posla Bog anĆ°ela Gabrijela u Galilejski grad imenom Nazaret k djevici zaruĆØenoj s mužem koji se zvao Josip iz doma Davidova, a djevica se zvala Marija. AnĆ°eo uĆ°e k njoj i reĆØe: "Zdravo, milosti puna! Gospodin s tobom!" Na tu se rijeĆØ ona smete i stade razmiÅ”ljati kakav bi to bio pozdrav. No anĆ°eo joj reĆØe: "Ne boj se, Marijo! Ta naÅ”la si milost u boga. Evo zaĆØet ƦeÅ” i roditi sina i nadjenut ƦeÅ” mu ime Isus. On Ʀe biti velik i zvat Ʀe se Sin SveviÅ”njega. Njemu Ʀe Gospodin Bog dati prijestolje Davida, oca njegova, i kraljevat Ʀe nad domom Jakovljevim uvijeke i njegovu kraljevstvu neƦe biti kraja." (Lk 1, 26-33)

Majko Milosti,
danas želim Isusu dati svoje vrijeme. I On se meĆ°u nama rodio u vremenu i koristio vrijeme svoga života na zemlji za dobro. Zato te molim, Majko, reci Isusu da žalim Å”to svoje vrijeme nisam uvijek koristio(la) za dobro.
Moje proÅ”lo vrijeme, to je cijeli moj život. Nemam nikakve vlasti nad tim dijelom vremena. NiÅ”ta ne mogu promijeniti. Mogu ga samo predati u tvoje ruke, Majko, da ga predaÅ” Isusu i zamoliÅ” ga da uniÅ”ti sve ono Å”to nije bilo dobro, ĆØasno i poÅ”teno, a da gleda samo ono Å”to je uspjelo.
Izmoli mi milost da sadaÅ”nji trenutak živim pred Njim koji pozna moje srce i moju volju. Želim ĆØiniti drugima ono Å”to želim da oni ĆØine meni.
(PokuÅ”aj s ovim odmah danas! Ne ĆØekaj na sutra!)
Tvoj Sin Isus, živeƦi meĆ°u nama, posvetio je naÅ”e vrijeme. Molim te, Majko, izmoli mi Njegov blagoslov i dar razuma, da vrijeme ne troÅ”im na ono Å”to je prolazno, jer je veoma kratko i brzo prolazi.
Svoju buduƦnost, Majko, stavljam u tvoje Srce da me uzmeÅ” za ruku i vodiÅ” k Isusu, PoĆØetniku i DovrÅ”itelju vjere.
Zdravo Marijo ...

Drugi dan
STRAH

Na to Ʀe Marija anĆ°elu: "Kako Ʀe to biti kad ja muža ne poznajem?" AnĆ°eo joj odgovori: "Duh Sveti siƦi Ʀe na tebe i sila Ʀe te SveviÅ”njega osjeniti. Zato Ʀe to ĆØedo i biti sveto, Sin Božji. A evo tvoje roĆ°akinje Elizabete: i ona, u starosti svojoj, zaĆØe sina. I njoj, nerotkinjom prozvanoj, ovo je veƦ Å”esti mjesec. Ta Bogu niÅ”ta nije nemoguƦe!" Na to Marija reĆØe: "Evo službenice Gospodnje, neka mi bude po tvojoj rijeĆØi!"
I anĆ°eo otiĆ°e od nje. (Lk 1,34-38 )

Majko Milosti!
Ponesi danas Isusu moj strah. Ti si poznavala strah pred zadatkom koji je Bog stavio preda te i pitala si: "Kako Ʀe to biti?" Mene muĆØe mnogi strahovi, Majko. Bojim se za svoj život, za obitelj, za radno mjesto, za pravednu plaƦu, za dobar glas. Bojim se, takoĆ°er, neuspjeha, grijeha, bolesti, smrti. Ti koja si pitala: "Kako Ʀe to biti?", utjeÅ”i moje srce da se viÅ”e ne boji niĆØega, jer vjeruje Isusu koji je jaĆØi od svakoga straha.
Zdravo Marijo...

TreƦi dan
BRIGE

Tih dana usta Marija i pohiti u Gorje, u grad Judin. UĆ°e u Zaharijinu kuƦu i pozdravi Elizabetu. ƈim Elizabeta zaĆØu Marijin pozdrav, zaigra joj ĆØedo u utrobi. I napuni se Elizabeta Duha Svetoga povika iz svega glasa: "Blagoslovljena ti meĆ°u ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje! Ta otkuda mi da majka Gospodina mojega doĆ°e k meni? Gledaj samo! Tek Å”to mi do uÅ”iju doprije glas pozdrava tvojega, zaigra mi ĆØedo u utrobi. Blažena ti Å”to povjerova da Ʀe se ispuniti Å”to ti je reĆØeno od Gospodina!" (Lk 1, 39-45)

Majko Milosti!
Tebe je Elizabeta nazvala blaženom jer si vjerovala da Bog ispunja svoja obeƦanja. Svoj si život stavila u njegove ruke zajedno sa svim pitanjima i brigama. Želim uĆØiti od tebe. Zaista, svojim brigama ne mogu niÅ”ta promijeniti. Zato te molim, uzmi danas moje brige i daj ih Isusu, jer vjerujem da On brine za me. (Nabroj odmah sada sve svoje brige) Izmoli mi milost, Majko, da moja jedina briga bude: živjeti ĆØestito pred Bogom i ljudima, da bi moj život bio Njemu na ĆØast i slavu.
Zdravo Marijo ...

ƈetvrti dan
GRIJESI

U one dane izaĆ°e naredba cara Augusta da se provede popis svega svijeta. BijaÅ”e to prvi popis izvrÅ”en Kvirinijeva upravljanja Sirijom. Svi su iÅ”li na popis, svaki u svoj grad. Tako i Josip, buduƦi da je bio iz doma i loze Davidove, uziĆ°e iz Galijeje, iz grada Nazareta, u Judeju ā€“ u grad Davidov, koji se zove Betlehem ā€“ da se podvrgne popisu zajedno sa svojom zaruĆØnicom Marijom koja bijaÅ”e trudna.
I dok su bili ondje, navrÅ”ilo joj se vrijeme da rodi. I porodi sina svoga, prvoroĆ°enca, povi ga i položi u jasle jer za njih nije bilo mjesta u svratiÅ”tu.
A u tom kraju bijahu pastiri: pod vedrim su nebom ĆØuvali stražu kod svojih stada. AnĆ°eo im Gospodnji pristupi i slava ih Gospodnja obasja! Silno se prestraÅ”iÅ”e. No anĆ°eo im reĆØe: Ā»Ne bojte se! Evo, javljam vam Blagovijest, veliku radost za sav narod! Danas vam se u gradu Davidovu rodio Spasitelj ā€“ Krist, Gospodin. I evo vam znaka: naƦi Ʀete novoroĆ°enĆØe povijeno gdje leži u jaslama.
I odjednom se anĆ°elu pridruži silna nebeska vojska hvaleƦi Boga i govoreƦi: Slava na visinama Bogu, a na zemlji mir ljudima, miljenicima njegovim! (Lk 2,1-14)

Majko Milosti!
Ti si bila prva koja je meĆ°u nama ĆØula glas Spasiteljev i vidjela Njegovo milosrdno Lice. UzdajuƦi se u tvoju ljubav i tvoj zagovor, donosim ti danas sve grijehe svoga života i molim te da ih pokažeÅ” Isusu kojega je anĆ°eo odmah poslije roĆ°enja nazvao Spasiteljem, Kristom, Gospodinom. On je na sebe uzeo i na križu pobijedio grijehe cijeloga svijeta. Neka i u meni pobijedi svaku greÅ”nu misao i želju.
Izmoli mi srce ĆØisto, istinito i vjerno Bogu i ĆØovjeku, srce koje Ʀe moƦi u svakom bratu i sestri, u svakom Božjem stvorenju, vidjeti Lice svoga Spasitelja i Gospodina, Isusa Krista.
Zdravo Marijo ...

Peti dan
PLANOVI

ƈim anĆ°eli otiĆ°oÅ”e od njih na nebo, pastiri stanu poticati jedni druge: "Hajdemo, dakle, do Betlehema! Pogledajmo Å”to se to dogodilo, dogaĆ°aj koji nam obznani Gospodin." I pohite, te pronaĆ°u Mariju, Josipa i novoroĆ°enĆØe gdje leži u jaslama. PoÅ”to sve pogledaÅ”e, ispripovjediÅ”e Å”to im bijaÅ”e reĆØeno o tom djetetu. A svi koji su to ĆØuli divili se tome Å”to su im pripovijedali pastiri. Marija u sebi pohranjivaÅ”e sve te dogaĆ°aje i prebiraÅ”e ih su svome srcu. Pastiri se zatim vratiÅ”e slaveƦi i hvaleƦi Boga za sve Å”to su ĆØuli i vidjeli kako im je bilo reĆØeno. (Lk 2, 15-20)

Majko Milosti!
Tebi koja si u svome srcu pohranjivala sve dogaĆ°aje u vezi s Isusom, koja si gledala njegovo odrastanje, povjeravam danas sve svoje planove.
Moram priznati da sam ĆØesto planirao(la) život bez Isusa, vodeƦi se uglavnom svojim sebiĆØnim željama. Vrlo mi je žao i kajem se zbog toga. Sve proÅ”le planove predaj, majko, milosrĆ°u moga Spasitelja, a sve sadaÅ”nje oĆØisti od sebiĆØnosti i neodgovornosti za druge i vlastitu vjeĆØnu sreƦu. Neka svaki moj plan bude prije svega na dobo meni, mojoj obitelji, onima s kojima živim i radim, te na ĆØast Bogu. Izmoli mi srce posluÅ”no volji OĆØevoj.
Zdravo Marijo...

Å esti dan
MOLITVA

Na to ga sabrani upitaÅ”e: "Gospodine, hoƦeÅ” li u ovo vrijeme Izraelu opet uspostaviti kraljevstvo?" On im odgovori: "Nije vaÅ”e znati vremena i zgode koje je Otac podredio svojoj vlasti. Nego, primit Ʀete snagu Duha Svetoga koji Ʀe siƦi na vas i bit Ʀete mi svjedoci u Jeruzalemu, po svoj Judeji i Samariji i sve do kraja zemlje." Kada to reĆØe, bi uzdignut njima naoĆØiglet i oblak ga ote njihovim oĆØima. I dok su netremice gledali kako on odlazi na nebo, gle, dva ĆØovjeka stadoÅ”e kraj njih u bijeloj odjeƦi i rekoÅ”e im: "Galilejci, Å”to stojite i gledate u nebo? Ovaj Isus koji je od vas uznesen na nebo isto Ʀe tako doƦi kao Å”to ste vidjeli da odlazi na nebo."
Onda se vratiÅ”e u Jeruzalem s brda zvanoga Maslinsko, koje je blizu Jeruzalemu, udaljeno jedan subotnji hod. I poÅ”to uĆ°u u grad, uspnu se u gornju sobu gdje su boravili: Petar i Ivan i Jakov i Andrija, Filip i Toma, Batolomej i Matej, jakov Alfejev i Å imun Revnitelj i Juda Jakovljev ā€“ svi oni bijahu jednoduÅ”no postojani u molitvi sa ženama i Marijom, majkom Isusovom, braƦom njegovom. (Dj 1,6-14)

Majko Milosti,
danas te molim da predaÅ” Isusu moju molitvu. Znam da nije uvijek bila iskrena i ĆØista. ƈesto mi je bila samo obaveza pored svih drugih, a ponekad ĆØak i teret koji sam nastojao(la) ''skinuti s leĆ°a.'' Zamoli ga da mi oprosti takav stav prema molitvi i obnovi u meni duh istinske, životne molitve, koja je prije svega razgovor s Njim. Moli ga da mi dade dar zahvaljivanja za život, roditelje, djecu, braƦu i sestre, braĆØnog druga prijatelje i neprijatelje, progonitelje, Domovinu.
Izmoli mi od Isusa iskrenu molitvu koja Ʀe biti na ĆØast Presvetog Trojstva, ĆØista i postojan, zagovorniĆØka, za sve patnike svijeta, molitvu koja Ʀe moƦi promijeniti moj život.
Zdravo Marijo ...

Sedmi dan
MISLI, RIJEƈI, DJELA

TreƦeg dana bijaÅ”e svadba u kani Galilejskoj. Bila ondje Isusova majka. Na svadbu bijaÅ”e pozvan i Isus i njegovi uĆØenici. Kad ponesta vina, Isusu Ʀe njegova majka:"Vina nemaju." Kaže joj Isus: "Ženo, Å”to ja imam s tobom? JoÅ” nije doÅ”ao moj ĆØas!" Na to Ʀe njegova mati poslužiteljima: Ā»"to god vam rekne, uĆØinite!"
A bijaÅ”e ondje Židovima za ĆØiÅ”Ć¦enje Å”est kamenih posuda od po dvije do tri mjere. Kaže Isus poslužiteljima: "Napunite posude vodom!" I napune ih do vrha. Tada im reĆØe:"Zagrabite sada i nosite ravnatelju stola." Oni odnesu. Kad okusi vodu Å”to posta vinom, a nije znao odakle je ā€“ znale su sluge koje zagrabiÅ”e vodu ā€“ ravnatelj stola pozove zaruĆØnika i kaže mu: "Svaki ĆØovjek stavlja na stol najprije dobro vino, a kad se ponapiju, gore. Ti si ĆØuvao dobro vino sve do sada."
Tako, u Kani galilejskoj, uĆØini Isus prvo znamenje i objavi svoju slavu te povjerovaÅ”e u njega njegovi uĆØenici. Nakon toga siĆ°e sa svojom majkom, s braƦom i sa svojim uĆØenicima u Kafarnaum. Ona ostadoÅ”e nekoliko dana. (Iv 2,1-11)

Majko Milosti,
danas ti želim povjeriti svoje misli, rijeĆØi i djela. Zauzmi se za mene kod Isusa kao Å”to si se zauzela za svatove u Kani. Tebi Isus ne može niÅ”ta odbiti. Izmoli preobrazbu mojih misli iz loÅ”ih u dobre; izmoli preobrazbu mojih rijeĆØi, da postanu za bližnje kao dobro vino koje razveseljuje srce.
Reci Isusu, Majko, da mi je žao svih grubih, nepromiÅ”ljenih i beskorisnih rijeĆØi. Reci mu da želim zbog svih djela koja nisu bila na radost ni Njemu ni bližnjima, ali ni meni.
Zdravo Marijo...

Osmi dan
RADOSTI

Tada Marija reĆØe:
"VeliĆØa duÅ”a moja Gospodina,
klikƦe duh moj u Bogu,
mome Spasitelju,
Ŕto pogleda na neznatnost službenice svoje:
odsad Ʀe me, evo, svi naraÅ”taji
zvati blaženom.
Jer velika mi djela uĆØini Svesilni,
sveto je ime njegovo!
Od koljena do koljena dobrota je njegova
nad onima Ŕto se njega boje,
iskaza snagu miŔice svoje,
rasprŔi oholice umiŔljene
Silne zbaci s prijestolja,
a uzvisi neznatne.
Gladne napuni dobrima,
a bogate otpusti prazne.
Prihvati Izraela, slugu svoga,
kako obeƦa ocima naÅ”im:
spomenuti se dobrote svoje
prema Abrahamu
i potomstvu njegovu dovijeka."
Marija osta s Elizabetom oko tri mjeseca, a onda se vrati kuƦi. (Lk 1,46-56)

Majko Milosti,
danas ti povjeravam sve svoje radosti i molim te da ih predaÅ” Isusu! Znam da moje radosti nisu baÅ” uvijek bile potpuno ĆØiste. Ponekad sam se radovao(la) tuĆ°em zlu, neuspjehu. Zamoli Isusa da mi oprosti sve takve ''radosti''!
Reci mu, Majko, da imam jednu jedinu želju: da On bude od danas moja jedina i prava radost, da se moje srce raduje samo dobru, istini, samo Njemu! Želim si srce koje Ʀe se radovati zato Å”to je On moj Spasitelj, Å”to znade za mene i ljubi me.
Zamoli ga da mi dade svoju radost koja ostaje trajno i koju mi nitko ne može oduzeti!
Zdravo Marijo...

Deveti dan
ŽIVOT

Uz križ su Isusov stajale majka njegova, zatim sestra njegove majke, Marija Kleofina, i Marija Magdalena. Kad Isus vidje majku i kraj nje uĆØenika kojega je ljubio, reĆØe majci: "Ženo! Evo ti sina!" Zatim reĆØe uĆØeniku: "Evo ti majke!" I od toga ĆØasa uze je uĆØenik k sebi. (Iv 19, 25-27)

Majko Milosti!
Tebi želim predati danas svoj život, sebe.
Primi me kao Å”to si primila Ivana i izmoli mi blagoslov da i ja tebe mogu uzeti za svoju Majku i TjeÅ”iteljicu, u svoju kuƦu, u svoj život.
Reci Isusu da mu predajem svoj život iz zahvalnosti za njegov život, za njegovu veliku ljubav koju mi je pokazao svojom smrƦu i uskrsnuƦem. Predajem mu svoj život jer On nije Å”tedio svoga života da mene spasi, oslobodi, vodi, opraÅ”ta mi i ĆØeka me na kraju vremena. Zamoli ga da me primi i blagoslovi svim blagoslovima zemaljskim i nebeskim.
Zdravo Marijo...

ZAKLJUƈNA MOLITVA
Majko Milosti!
Hvala ti za ovih devet dana!
Hvala ti za tvoju majĆØinski prisutnost u mom životu!
Hvala ti za sve milosti koje si mi posredovala u ovoj devetnici!

Pomozi mi da ostanem vjeran(na) svojim obeƦanjima: da Ʀu vjerovati u Krista, da Ʀu mu svaki dan predati sve svoje strahove, brige, radosti, da Ʀu odgovornije živjeti svoj život pred Njim i pred ljudima kojima želim dati svjedoĆØanstvo da je On živi Bog! Amen.

klara

PostanoPostano: pet 31 lis 2008, 20:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Trodnevnica za oboljele
po zagovoru sv. Rite

Prvi dan

Bože svemoguƦi, svrni svoj pogled ljubavi na N. (navesti svoje ime),
koji s uzdanjem od Tebe molim zdravlje.
Molim Te, da me u svome MilosrĆ°u ozdraviÅ” po zaslugama svete Rite,
koja je s toliko ljubavi pomagala bolesnike.
Draga svetice, moli Boga, Oca naŔega dobroga i prepuna milosti.

Drugi dan

Predrago Srce Isusovo,
s uzdanjem i ljubavlju kojima su ti bile upuƦene rijeĆØi:
"Gospodine, evo onaj koga ljubiÅ”, bolestan je"
i ja Ti se obraƦam i molim Te za zdravlje, s nadom da ƦeÅ” odgovoriti :
"Ta bolest nije na smrt, nego na slavu Božju,
da se po njoj proslavi Sin Božji."
Udijeli mi svoju milost po zaslugama svete Rite,
koja je u teŔkim mukama i boli sudjelovala u Tvojoj muci.
Draga svetice, moli za mene koji s pouzdanjem oĆØekujem zdravlje i okrepu.

TreƦi dan

Božansko Srce Isusovo,
koje na zemlji i na nebu vjeĆØno pružaÅ” milost ljudima u patnji,
pogledaj me, koji se s pouzdanjem od Tebe nadam zdravlju.
Ti jedini znaÅ” koliko patim.
Ako je volja Tvoja, ozdravi me.
Molim Te po zagovoru svete Rite
po ĆØijim rukama poklanjaÅ” blago MilosrĆ°a Svoga, usliÅ”i moje molbe.
Draga svetice, moli za me da dobijem ozdravljenje koje molim.
UsliÅ”aj me i zbog ĆØetiri zadnje godine tvog zemaljskog zivota,
koje si provela u teŔkoj bolesti.
Moli i isprosi mi, ne samo ozdravljenje tijela, veƦ i svetost života.
Amen.

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: LJUBIƈICA
Magali
mod team

PostanoPostano: pon 03 stu 2008, 20:31
PostNaslov : Molitva sv. Bernarda
Citiraj i odgovori

Molitva sv. Bernarda

S pouzdanjem crpim
iz Gosponje nutrine
sve Ŕto mi nedostaje,
jer odatle teĆØe milosrĆ°e.
A postoje otvori
kroz koje se
ta nutrina prelijeva:
proboli su njegover uke i noge,
presjekli su njegov bok
kopljem...
Željezno koplje koje je prodrlo u njega,
za mene je postalo kljuĆØ
koji mi otvara otajstvo njegovih namjera...
Željezno koplje probolo mu je druŔu i dirnulo
srce,
tako da on sada dobro zna
suosjeƦati s mojim slabostima.
Tajna njegova srca
pokazuje se iz tih rana na njegovu tijelu,
otvorenim se pokazuje
veliki misterij njegove dobrote (1 Tim 3, 16),
ta milosrdna nutrina naŔega Boga,
Sunca koje nas je poghodilo s visine (Lk 1, 7Cool

Homilije o Pjesmi nad pjesmama, 61, 3-5

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: ned 09 stu 2008, 20:32
PostNaslov : Molitva naÅ”eg djetinjstva
Citiraj i odgovori

Molitva naŔeg djetinjstva

Evo legoh, ne znam hoƦu li ustati.
Ako ustanem, Bogu hvalu uzdajem!
Ako preminem, Bogu duŔu predajem!
Zovem Boga za Oca,
A Mariju za Majku!
Svi anĆ°eli bili oko nas,
Bježite neprijatelji od nas!
Ne vjerujem u vas,
eƦ u Boga Oca i Sina i Duha Svetoga. Amen!

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: ned 09 stu 2008, 21:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molitva Pape Ivana XXIII

DuŔe sveti, Branitelju,
usavrÅ”i u nama djelo Å”to ga je Isus zapoĆØeo:
daj da postane jaka i trajna molitva
koju upuƦujemo u ime cijeloga svijeta:
ubrzaj za svakoga od nas
vrijeme dubokog unutarnjeg života,
daj uspjeha naŔem apostolatu,
koji treba doseƦi sve ljude i sve narode,
sve koji su otkupljeni Kristovom Krvlju i njegova baŔtina.

Tajna je u tom da pustimo Gospodina neka nas nosi
i da mi njega nosimo.

Osim volje Božje
za mene ne postoji
niŔta zanimljivo.

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: pon 10 stu 2008, 16:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

MOLITVA ZA SRETNU UDAJU I BLAGOSLOVLJEN BRAK

Bože moj,

stvorio si me da budem žena. PrihvaƦam tvoj naum sa mnom.
I, evo, prepoznajem se kao žena. Prepoznajem u sebi da trebam
biti neĆØija pomoƦ i majka. Dok to ne postanem, nemirno je srce moje.

Ali poznajem svoju slabost i sa žaljenjem ti svako svoje zlo priznajem.
Zato se Tebi, Stvoritelju svome, utjeĆØem. Spasi me od napasti da,
u pustinji svoga srca, sama tražim muža. I spasi me od tuĆ°ih napasnih
želja da me na svoj naĆØin udaju. PrihvaƦam jedinoga muža za kojeg si me
pripravio veƦ onda kada si me stvorio kao ženu. Ne znam gdje je on.
Ne znam tko je on. Možda sam ga veƦ i vidjela, ali ga bez tvoga Duha
nisam mogla prepoznati. Zato Ti predajem srce i sav svoj život.

UĆØini me blagoslovljenom ženom tvoga sluge, a moga blagoslovljenog muža.
U njemu Ti doĆ°i po mene te nam budi ĆØuvar braka i obitelji. Na tvoju slavu želim
živjeti svoj brak i tvojoj slavi posveƦujem svoju plodnost. Kada se on preda mnom
pojavi, a Ti mi u mome srcu objaviÅ” da je to on, neƦu se opirati jer Te poznajem, Ljubavi.

Znam da nisi ni Ŕum Ŕto prolazi uŔima, ni strast u udovima Ŕto se diže kao lav
da onda kao smrt s plijenom života nestane. Nisi ni rumenilo zbunjenih obraza,
nego si Ljubav vjeĆØna; vjeĆØni lahor srca Å”to sve podnosi i iza svega ostaje.
Na stupovima istine leži tvoj hram, a predvorje mu puno nepatvorene dobrote
i rijeke života izviru iz njega. Taj hram je ĆØovjek Å”to si ga stvorio; taj hram je brak.

U svetiÅ”tu me ĆØekaÅ”, nadspoznatljiva Tajno, da mi svoje lice otkrijeÅ”
i da me uĆØiniÅ” svojim živim oltarom.

Predajem Ti se i posveƦujem zauvijek.
U Tebe se uzdam.
Tako neka bude!
Amen

SveviÅ”nji, diĆØni Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, ĆØvrstu nadu i savrÅ”enu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvrŔim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Magali
mod team

PostanoPostano: pon 10 stu 2008, 18:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

OĆØe nebeski

OĆØe moj nebeski,
Predajem se tebi.
ƈini od mene Å”to se tebi svidi.
Å to god uĆØiniÅ” sa mnom,
bit Ʀu ti na svemu zahvalan.
Na sve spreman.
Sve prihvaƦam!
Samo nek se vrŔi tvoja volja
u meni i u svim stvorenjima.
NiŔta drugo ne tražim, dobri Bože!
Svoju duŔu predajem u tvoje ruke.
Predajem je, Bože,
sa svom ljubavlju svog srca.
Jer te ljubim
I jer mi je potrebna tvoja ljubav.
Predajem se u tvoje ruke
s potpunim pouzdanjem
JER SI TI MOJ OTAC!

(Charles de Fouchauld)

klara

PostanoPostano: uto 11 stu 2008, 7:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molitva za pokojne

Nebeski OĆØe,
od Tebe dolazi naÅ” život i Tebi se svatko vraƦa.
Dao si nam taj boravak na zemlji
kako bismo se pripremili na sudjelovanje
u Tvojoj vjeĆØnoj ljubavi.

Ne koristimo uvijek dobro ovo vrijeme i neki, na žalost,
odbijaju Tvoje prijateljstvo.
Drugi, pak, žele biti s Tobom, tražeƦi istinu, pravednost i dobrotu,
no ljudska slabost zamraĆØuje ĆØistoƦu duÅ”e.
Zato nakon smrti trebaju najprije proƦi kroz ĆØiÅ”Ć¦enje,
kako bi se konaĆØno mogli susresti s Tobom,
licem u lice.

Molimo te za sve naÅ”e pokojne koji trpe u ĆØistiliÅ”tu,
prepoznavajuƦi jasno u svjetlu Tvoje ljubavi
vlastitu nesreƦu, propuste i grijehe zemaljskog života.

OĆØe milosrĆ°a, oslobodi od trpljenja one
za koje je Tvoj ljubljeni Sin
prolio svoju Predragocjenu Krv.

Znamo da prazna rijeĆØ ili mnoÅ”tvo rijeĆØi
ne mogu pomoƦi ni spasiti naÅ”e pokojne.
Zato želimo, zajedno s Isusovom Krvlju,
prikazati i svoju krv kao znak ljubavi i solidarnosti.
Neka trud naŔega rada, vjernost Bogu,
strpljivost u trpljenju i uzajamna ljubav probijaju granicu smrti
te pridonesu skorom i potpunom sjedinjenju naŔih pokojnih s Tobom.

Molimo prije svega za sve one
kojima dugujemo posebnu zahvalnost,
od kojih smo primili život, vjeru i druga dobroĆØinstva.

U svome milosrĆ°u,
takoĆ°er pogledaj na one kojih se nitko ne sjeti.
Amen!

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: sub 15 stu 2008, 14:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

KRUNICA U ƈAST SEDAM RADOSTI MARIJINIH (FranjevaĆØka krunica)

Otajstva:

1. Koga si Neoskvrnjena Djevice, s radoÅ”Ć¦u po Duhu Svetom zaĆØela.

2. Koga si Neoskvrnjena Djevice, s radoÅ”Ć¦u Elizabeti u pohode nosila.

3. Koga si Neoskvrnjena Djevice, s radoÅ”Ć¦u rodila.

4. Koga si Neoskvrnjena Djevice, s radoÅ”Ć¦u Svetim trima kraljima na poklon pokazala.

5. Koga si Neoskvrnjena Djevice, s radoÅ”Ć¦u u hramu naÅ”la.

6. Koga si Neoskvrnjena Djevice, s radoÅ”Ć¦u prav nakon UskrsnuƦa pozdravila.

7. Koji je Tebe, Neoskvrnjena Djevice, s radoÅ”Ć¦u na nebo primio i za Kraljicu neba i zemlje okrunio.

Na kraju se dva puta izmoli Zdravo Marijo...

Po nakani sv. Oca Pape se izmoli: OĆØe naÅ”, Zdravo Marijo i Slava Ocu.

Vjerovanje...

Zdravo Kraljice...

klara

PostanoPostano: čet 20 stu 2008, 13:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Najsvetije Ime Isusovo
budi u mom srcu,
budi u mojim ustima.
Presveto Ime Isusovo,
prosvijetli moj razum,
oĆØisti moju maÅ”tu, moju fantaziju,
ojaĆØaj moju volju.
Presveto Ime Isusovo,
budi u meni, budi nada mnom, budi preda mnom,
budi u svim mojim mislima, rijeĆØima i djelima.
Presveto Ime Isusovo,
budi moja zaŔtita protiv svih zlih iskuŔenja i svih napasti.
Presveto Ime Isusovo,
oĆØuvaj me od turobnih misli,
od svake bojažljivosti i svake maloduŔnosti,
od svake straŔivosti.
Presveto Ime Isusovo,
budi moje stalno i neustraŔivo pouzdanje,
moja snaga i moj oslonac,
budi moja nada i moje uvjerenje,
moja sigurnost.
Amen.

molimo ĆØesto ovu molitvu ...
zazivanjem Presvetog Imena Isusova
iskazujemo najveƦe poÅ”tovanje prema nebeskom Ocu ...
Njegova milost potrebna nam je svaki dan ...
ono Ŕto u naŔem vremenu najviŔe manjka jest molitva ...
molimo kako nas je Isus savjetovao:
Molite bez prestanka, da ne padnete u napast ...

klara

PostanoPostano: sub 22 stu 2008, 5:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molitva u nevolji

Bože,
nemam drugog tko bi mi pomogao,
nemam drugog oslonca osim Tebe,
OĆØe moj nebeski.
K Tebi vapijem, Tebe zazivljem,
Tebi se molim,
jer mi samo Ti možeÅ” pomoƦi.
Potreba u kojoj se sada nalazim velika je.
ViÅ”e ne znam Å”to bih uĆØinio.
Ako je tvoja volja,
oslobodi me iz ove nevolje.
Pokaži mi da si Ti jaĆØi od svake nevolje
i od svih mojih neprijatelja.
Ti me ne ostavljaÅ” u nevolji.
To dobro znadem.
Amen.

.

klara

PostanoPostano: sub 22 stu 2008, 5:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Litanije poniznosti
Molitva Majke Terezije

Gospodine, smiluj se!
Kriste, ĆØuj nas!
Kriste, usliŔi nas!
OĆØe nebeski, Bože, smiluj nam se!
Sine, Otkupitelju svijeta, Bože, smiluj nam se!
DuŔe Sveti, Bože, smiluj nam se!
Isuse blaga i ponizna Srca,
UĆØini srca naÅ”a po Srcu svome!

Od želje da budemo poŔtovani,................................... oslobodi nas, Isuse!
Od želje da budemo voljeni,
Od želje da budemo slavljeni,
Od želje da budemo hvaljeni,
Od želje da budemo voljeni viŔe od drugih,
Od želje da nas pitaju za savjet,
Od želje da budemo priznati,
Od želje da budemo omiljeni,
Od straha da ne budemo poniženi,
Od straha da ne budemo prezreni,
Od straha da ne budemo pokoreni,
Od straha da ne budemo oklevetani,
Od straha da ne budemo zaboravljeni,
Od straha da ne budemo ismijani,
Od straha da ne budemo osumnjiĆØeni,
Od straha da nam ne nanesu nepravdu, ................................... oslobodi nas, Isuse!

Da drugi budu voljeni viŔe od nas, ................................... Isuse, daj nam milosti da to želimo!
Da drugi budu poŔtovani viŔe od nas,
Da drugi budu izabrani, a mi ostavljeni po strani,
Da drugi budu hvaljeni, a mi neprimijeƦeni,
Da u oĆØima svijeta drugi mogu rasti a mi se smanjivati,
Da drugi imaju prednost pred nama u svemu,
Da drugi postanu svetiji od nas,
s time da mi postanemo sveti koliko možemo, ................................... Isuse, daj nam milosti da to želimo!

JaganjĆØe Božji, koji oduzimaÅ” grijehe svijeta,
oprosti nam, Gospodine!
usliŔi nas, Gospodine!
smiluj nam se, Gospodine!

Pomolimo se.
Gospodine Isuse Kriste, koji si kazao:
ā€œIÅ”tite i primit Ʀete, tražite i naƦi Ʀete, kucajte i otvorit Ʀe vam se!ā€,
daj nam, molimo Te, Božansku svoju ljubav,
da Te svim srcem, ustima i djelima ljubimo i nikad Te hvaliti ne prestanemo.
Daj nam, Gospodine, da se Tvoga svetoga imena bojimo i ujedno ga uvijek ljubimo,
jer nikad ne prestajeÅ” ravnati one koje u svojoj ljubavi utvrĆ°ujeÅ”.
Koji živiŔ i kraljujeŔ u vijeke vijekova.
Amen!

.

Magali
mod team

PostanoPostano: sub 22 stu 2008, 20:35
PostNaslov : Molitva na ĆØasu smrti
Citiraj i odgovori

Molitva na ĆØasu smrti

Kad svjetlo ovog svijeta obasja me zadnji put mog zemlajskog života, Marijo, moli za me.
Kad zadnji put budem ĆØuo zvuk zvona, koja te pozdravlja, dobra Majko moli za me.
Kad moj pogled bude promatrao zadnji put tvoju sliku i križ Isusov, Marijo, moli za me.
Kad zadnji put moja ista budu izgovarala ime tvoje i ime Isusovo, milostiva Majko Marijo, moli za me.
Kad sotona bude posljednji put navaljivao na mene, sveta Majko Marijo moli za me.
Kad moja duŔa napusti ovaj svijet, moja Majko Marijo, primi me.

klara

PostanoPostano: sri 26 stu 2008, 6:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

.

on line Devetnica u ĆØast sv. Franji Ksaverskom (klikni)

Devetnica se moli na posebnu nakanu ā€“ za ono Å”to želiÅ” da ti Bog udijeli.
Moli za vlastite potrebe, potrebe onih koje voliÅ” ili za potrebe svijeta.

Ova devetnica se moli od 4. do 12. ožujka, tj. do dana proglaŔenja svetim Franje Ksaverskoga,
ali se može moliti i prije kalendarskoga blagdana 3. prosinca (dana njegove smrti) ili tijekom godine,
ako se tko osjeti potaknutim da moli zagovor sv. Franje Ksaverskoga u životnoj potrebi.
Devetnica se može moliti uz sv. misu ili privatno.
Može joj se dodati i himan sv. Franje.
Uz tradicionalni oblik molitve na stranici (gornji link) je dodana i nova verzija molitve.

Prva devetnica u ĆØast sv. Franji Ksaverskome izmoljena je u Goi, u Indiji, 1615. godine,
kada je ozdravio djeĆØak koji je od roĆ°enja bio bogalj.

Nakon proglaŔenja Franje Ksaverskoga svetim 12. ožujka 1622. godine
devetnica se sve viŔe Ŕirila po svijetu.

.

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Jopica
klara

PostanoPostano: pon 01 pro 2008, 11:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Litanije bl. Alojzija Stepinca

Gospodine, smiluj se!
Kriste, ĆØuj nas!
Kriste, usliŔi nas!

OĆØe nebeski, Bože! ................................... smiluj nam se!
Sine, Otkupitelju svijeta, Bože!
DuŔe Sveti, Bože!
Sveto Trojstvo, jedan Bože!
Isuse, dobri pastiru!
Isuse, jakosti muĆØenika!
Isuse, uĆØitelju apostola!
Isuse, svjetlosti istinita!
Isuse, dobroto beskrajna!
Isuse, kruno sviju svetih! ................................... smiluj nam se!

Sveta Marijo! ................................... moli za nas!

Blaženi Alojzije StepinĆØe! ................................... moli za nas!
Pastiru siromaŔnih!
Hrabri svjedoĆØe Božje ljubavi!

Branitelju crkvenoga jedinstva!................................... moli za nas!
Uzore krÅ”Ć¦anske mirne savjesti!
Zrno umrlo za plodove vjeĆØnosti!
Jasni svjetioniĆØe u tami nasilja!
Cvijete niknuli u vrtu Božje rijeĆØi!
Blaga roso duhovnih darova!
Žarka iskro sveƦeniĆØke duhovnosti!
Vidljivi smjerokazu krÅ”Ć¦anskoj mladeži!
ƈisto ogledalo opraÅ”tanja neprijateljima!
Vjerni nasljedovatelju Kristova križa!
Navjestitelju Božje istine!
Uzorni ĆØastitelju Blažene Djevice Marije!
Primjeru ispovjednika Kristova imena!
ProkuŔani služitelju euharistijskoga otajstva!
Vjerodostojni pronositelju poniznosti!
Ljubitelju svete Majke Crkve!
TjeÅ”itelju nevino osuĆ°enih!
Strpljivi hodoĆØasniĆØe na putu trpljenja!
Uresu crkvenoga zajedniŔtva!
Donositelju Kristove radosti ožaloÅ”Ć¦enima!
ZaÅ”titniĆØe potlaĆØenih i napuÅ”tenih!
ProtivniĆØe svake nepravde!
Mudri uĆØitelju bogobojaznosti i poÅ”tivanja života!
PropovjedniĆØe pravednosti i novoga svijeta!
Gorljivi tražitelju pomirenja!
Revni graditelju sloge meĆ°u narodima!
Budni ĆØuvaru ljudskoga dostojanstva!
Neprijeporni zagovorniĆØe vrijednosti obitelji!
Gromki glasu onih kojima je glas oduzet!
Potporo slabih i odbaĆØenih!
Neumorni suputniĆØe klonulih!
Prijatelju svakoga ĆØovjeka u potrebi!
Postojani stožeru u naŔim kuŔnjama!
NesebiĆØni darivatelju primljenih dobara!
Promicatelju istinskoga domoljublja!
Dragocjeni daru Crkvi u Hrvata! ................................... moli za nas!

oprosti nam, Gospodine!
usliŔi nas, Gospodine!
smiluj nam se, Gospodine!

Iz ljubavi prema tebi podnio je trpljenja i kuŔnje.
I zauvijek sjaji u tvojoj Crkvi, primivŔi vijenac života.

(ili: Moli za nas, blaženi Alojzije,
da dostojni postanemo obeƦanja Kristovih!)

Pomolimo se.
Gospodine, Bože naŔ,
ti si blaženom Alojziju Stepincu
dao milost ĆØvrste vjere uz Isusa Krista
i spremnost da trpi za Njega
sve do muĆØeniĆØke smrti.
Pomozi nam slijediti njegov primjer,
da bismo ljubili Krista kako ga je on ljubio
i služili Crkvi kako joj je on služio.
Po Kristu Gospodinu naŔemu.
Amen.

sastavio: dr. sc. Ivan ŠaŔko
izdaje: Postulatura bl. A. Stepinca, Kaptol 31, Zagreb
odgovara: dr. Juraj Batelja, postulator

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: 5rich
klara

PostanoPostano: pet 19 pro 2008, 16:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

30 - dnevna pobožnost na ĆØast sv. Josipa

UVOD
Molitve svetom ZaÅ”titniku kroz 30-dana posebna je pobožnost na ĆØast sv.Josipa, radi zadobivanja osobitog zagovora u nekoj velikoj potrebi.
Sve se te molitve obavljaju svakodnevno tijekom 30 dana u sjeƦanje na 30 godina Å”to ih je sv.Josip proživio s Isusom, Božjim Sinom i s njegovom djeviĆØanskom majkom Marijom u Nazaretu.
Budemo li se s pouzdanjem obraƦali sv.Josipu, bit Ʀe nam darovane izvanredne i brojne milosti.
Sveta Terezija Avilska rekla je sljedeƦe: Ā»Tko to ne želi posve vjerovati, neka jednom pokuÅ”a i potpuno Ʀe se u to uvjeriti.Ā«
Sv.Josip može za nas izmoliti viÅ”e milosti ako najprije u dobroj ispovijedi oĆØistimo svoju vlastitu duÅ”u i primanjem priĆØesti je iznova ukrasimo.
Tu 30-dnevnu pobožnost možemo isto tako uĆØiniti plodonosnijom ako istodobno spremno pomažemo siromasima. Možemo mirno moliti za neku veliku milost, ali je preporuĆØivo da se ta pobožnost sv.Josipu požrtvovno posveti umiruƦima i pokojnima.
PokuÅ”amo li obrisati suze siromaÅ”nih i nevoljnih i umiruƦih, tada Ʀe sv.Josip i nama pomoƦi i utjeÅ”iti nas sada i na smrtnom ĆØasu. S ljubavlju Ʀe nas zakriliti svojim ogrtaĆØem. Sv.Josip nije hranio i Å”titio samo svetu obitelj, veƦ voli i blagoslivlje sve nas i želi nas dobro i sigurno dovesti do vjeĆØnog spasenja.

Preporuka za svakodnevnu molitvu (i poslije ove pobožnosti):
O sv. Josipe, hranitelju Isusa Krista i zaruĆØniĆØe djeviĆØanske Majke Božje Marije,
moli za nas i za umiruƦe ovoga dana (ili ove noƦi).

30 ā€“ DNEVNA POBOŽNOST U SLAVU SV.JOSIPU

+ U ime Oca + i Sina + i Duha Svetoga. Amen.
Isuse, Marijo i Josipe, prosvijetlite nas, pomozite nam, spasite nas.
Amen.
Slava Ocuā€¦
(3x, u zahvalu presvetom Trojstvu za uzdizanje sv.Josipa na njegov izvanredno visok položaj).

Predanje
Gledaj, tu sam pred tobom u poniznom predanju, o sv. Josipe. U velikom Å”tovanju prema tebi posveƦujem ti ovu pobožnost i molim ĆØitav nebeski dvor da me pri tome prati. Istodobno bih želio rasti u ĆØaÅ”Ć¦enju tebe i poticati ga u drugima.
Pomozi mi, sv.Josipe, da ti ĆØitav svoj život ostanem odanim u pobožnosti i ljubavi. A tada mi osobito
pomozi u smrtnom ĆØasu, onako kao Å”to su tebi pomogli Marija i Isus pri tvom umiranju, kako bih te jednom mogao vjeĆØno ĆØastiti u nebeskoj radosti. Amen.
O, ĆØasni sv.Josipe, u pobožnom predanju i radosnog srca polažem pred tvoje noge to dragocjeno blago molitve i mislim na brojne vrline koje su krasile tvoj sveti lik.
I u tebe se ispunio san egipatskog Josipa, tvog prethodnika. Ti nisi bio obasjan samo divnim zrakama božanskog Sunca, veƦ i blagom svjetloÅ”Ć¦u mistiĆØnog mjeseca, Marije.
Jakov je poÅ”ao na put u Egipat da ĆØestita svom sinu Josipu koji je sjedio na kraljevskom prijestolju.
Njegov su primjer slijedili svi njegovi sinovi. Neopisivo je ljepÅ”i bio meĆ°utim primjer Isusa i Marije koji su te okružili svojim velikim poÅ”tovanjem i svojom odanoÅ”Ć¦u. To me potiĆØe da ti se hrabro uteĆØem ovom pobožnoÅ”Ć¦u, moj sveti moƦni žaÅ”titniĆØe, da po tebi postanem Bogu mio.
Kao Å”to egipatski Josip nije odgurnuo svoju greÅ”nu braƦu, veƦ ih je primio pun ljubavi,Å”titio i spasio od gladi i smrti, tako neƦeÅ” ni ti, o sveti Josipe, odbiti mene s mojom molbom. Priskrbi mi nadalje milost da me Bog na tvoj zagovor nikada ne napusti u toj dolini suza i da me uvijek ubraja meĆ°u one koji su u životu i umiranju sigurni pod zaÅ”titom tvoga ogrtaĆØa.

Molitve

Pozdravljam te, o sv. Josipe, kao upravitelja nedostizivih blaga neba i zemlje i kao hranitelja onoga koji hrani sve stvorove svemira. Ti si poslije Marije svetac koji je najdostojni da ga volimo i Å”tujemo. Ti si meĆ°u svim svecima onaj koji je imao veliku ĆØast da odgaja, vodi, hrani i grli Mesiju, njega za kojim su ĆØeznuli da ga vide toliki proroci i kraljevi. Sv.Josip, spasi moju duÅ”u, priskrbi mi od milosrdnog Boga milost za koju ponizno molim(ā€¦)
Ishodi i za duÅ”e pokojnika da se ublaže njihove patnje. Amen. Slavaā€¦(3x)
O sv.Josipe, ti si Å”irom svijeta odreĆ°en za zaÅ”titnika i pokrovitelja svete Crkve. IzmeĆ°u svih svetaca zazivam tebe, najsnažnijeg zaÅ”titnika slabih i potrebitih pomoƦi i želim tisuƦu puta ĆØastiti ljubaznost tvoga srca koje je spremno pomoƦi uvijek i u svakoj nevolji.
Tebi se, o sv.Josipe, obraƦaju udovice i siroĆØad, napuÅ”teni, potiÅ”teni i potrebiti svake vrste.
Nema boli, jada i nevolje na koje se ti ne bi obazirao. Daj stoga i meni ona pomoƦna sredstva Å”to ih je sam Bog položio u tvoje ruke, kako bih primio milost za koju molim.
A vi, sve duÅ”e u ĆØistiliÅ”tu, molite se usrdno sv.Josipu za mene. Amen. Slavaā€¦(3x)
VeƦ su nebrojni ljudi prije mene molili i iskusili tvoju pomoƦ. O, sv.Josipe, koji pun si ljubavi, ti poznajeÅ” moje nevolje i moju želju da ih se oslobodim. Nijedan ĆØovjek, pa ni onaj najbolji, ne bi mogao razumjeti moj problem i doista mi pomoƦi.
S mnogo pouzdanja utjeĆØem se tebi. Ta u rukopisima velike svete Terezije piÅ”e: Ā»Svaka milost koja se moli od sv.Josipa, bit Ʀe sigurno dobivena.Ā«
O, sv.Josipe, tjeŔitelju potiŔtenih, pomozi mi u mojoj nevolji, a moje molitve usmjeri i k duŔama
pokojnika, kako bi uskoro osjetili radost i blaženstvo. Amen. Slavaā€¦(3x)

O, ti uzviÅ”eni sveĆØe, u svojoj potpunoj pokornosti Bogu imaj samilosti prema meni. Ti, sa svojim svetim i zaslužnim životom, podupri moju usrdnu molbu.
Pomozi mi svojim premilim imenom.
Å titi me blagoÅ”Ć¦u i moƦi svoga srca.
Osnaži me svojim svetim suzama.
Zagovaraj me snagom svojih sedam žalosti.
UtjeŔi moje srce melemom svoji sedam radosti.
Oslobodi me od svakog zla tijela i duŔe.
Spasi me od svake nevolje, svakog jada.
Milostivo izmoli za me ono nužno, milost Božju.
Priskrbi za pokojne u ĆØistiliÅ”tu brzo izbavljenje iz njihovih muka. Amen. Slavaā€¦(3x)

O slavni sv.Josipe, bezbrojni su dokazi milosti koju ti izmoliÅ” za nevoljnike. Bolesni svake vrste, potiÅ”teni, odbaĆØeni, izdani, neutjeÅ”eni, gladni i potrebiti pomoƦi, svi oni dolaze k tebi sa svojim teÅ”koƦama i nalaze usliÅ”anje svojih molbi.
Molim te, ne dopusti, predragi sv.Josipe, da budem jedina osoba meĆ°u svima njima koja u svojoj molbi ne bi bila usliÅ”ana. Pokaži i meni svoju milostivu i moƦnu pomoƦ. Bit Ʀu ti za to zahvalan
i uvijek Ʀu te ĆØastiti, o slavni sv.Josipe, moj zaÅ”titniĆØe i osloboditelju nevoljnih duÅ”a u ĆØistiliÅ”tu. Amen. Slavaā€¦(3x)

O, vjeĆØni Bože i OĆØe na nebu, po zaslugama tvoga Sina i njegove presvete Majke Marije usrdno te molim za osobitu milost. U Isusovo i Marijino ime bacam se na koljena pred tobom i iskazujem Å”tovanje tvojoj ĆØudesnoj nazoĆØnosti. Molim te, prihvati moju spremnost i moju ĆØvrstu odluku da uvijek ostanem meĆ°u onima koji žele živjeti pod zaÅ”titom hranitelja svete obitelji i po njemu se obraƦati tebi svojim molitvama. Blagoslovi u svojoj dobroti ovu svetu pobožnost, sasluÅ”aj i usliÅ”i moju molbu. Amen. Slavaā€¦(3x)
Sveti OĆØe, brani svetu Crkvu od svake neugodnosti i svakog neprijateljstva i ogrni sve nas svojim zaÅ”titniĆØkim ogrtaĆØem.

Povjerljiva prizivanja u spomen na skrovit život svetog Josipa s Isusom i Marijom

Sveti Josipe, moli Isusa da posveti moju duŔu.
Sveti Josipe, moli Isusa da prosvijetli moj razum.
Sveti Josipe, moli Isusa da razbukta ljubav u mome srcu.
Sveti Josipe, moli Isusa da osnaži moju volju.
Sveti Josipe, moli Isusa da proĆØisti moje misli.
Sveti Josipe, moli Isusa da On upravlja mojim osjeƦajima.
Sveti Josipe, moli Isusa da On vodi moje želje.
Sveti Josipe, moli Isusa da blagoslovi moja djela.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost da nasljedujem tvoje vrline.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost poniznog srca i duha.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost blagosti i dobrote srca.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa mira u mome srcu.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost krotkosti i strahopoŔtovanja prema Bogu.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost rastanka poslije svrŔetka mog zemaljskog života.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost ĆØistoƦe srca.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost strpljivosti u kuŔnji i patnji.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost blagog karaktera.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost spoznaje vjeĆØnih istina.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost razlikovanja duhova.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost ustrajnosti u ĆØinjenju dobra.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa hrabrosti u noŔenju križa.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost osloboĆ°enja od svjetovnih vezanosti.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost ĆØežnje za nebom.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost snage da izbjegavam grjeŔne prigode.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost dobrog smrtnog ĆØasa.
Sveti Josipe, ne daj da ikada budem udaljen od tebe.
Sveti Josipe, pomozi mi da se moje srce nikada ne umori voljeti te i hvaliti.
Sveti Josipe, prihvati me kao svoje posvojĆØe.
Sveti Josipe, pomozi mi da volim Isusa kao Ŕto si ga ti volio.
Sveti Josipe, nikada me ne napuÅ”taj, osobito ne u smrtnom ĆØasu.
Isuse, Marijo i Josipe, predajem vam svoje srce i duŔu.
Isuse, Marijo i Josipe, prosvijetlite me, pomozite mi, spasite me.
Amen. Slavaā€¦(3x)

Zazivanje svetog Josipa

O najĆØiÅ”Ć¦i zaruĆØniĆØe Majke Božje Marije i moj najdraži zaÅ”titniĆØe, sveti Josipe: joÅ” se nikada nije ĆØulo da nisi usliÅ”ao i utjeÅ”io nekoga tko te je molio za zaÅ”titu i pomoĆØ. ZnajuĆØi to dolazim i ja k tebi s pouzdanjem. Sveti Josipe, sasluÅ”aj me i usliÅ”i moju molbu. Amen.
Slavni sveti Josipe, zaruĆØniĆØe Marijin i djeviĆØanski Isusov pooĆØime, misli na mene i bdij nad mnom. NauĆØi me koraĆØati putem svetosti. Primi sve moje usrdne molbe na svoju svetu brigu i pod svoju oĆØinsku zaÅ”titu. Odstrani sve zapreke i teÅ”koƦe koje smetaju mome moljenju i daj da usliÅ”anje moje molbe joÅ” poveƦa slavu Božju i bude spas moje duÅ”e.
Neka ti kao znak moje velike zahvalnosti služi moje obeƦanje da Ʀu se prema svojim moguƦnostima posvuda zauzimati za tvoje visoko Å”tovanje. S radoÅ”Ć¦u hvalim Boga koji ti je dao toliku posredniĆØku moƦ na nebu i na zemlji. Amen.

Litanije svetom Josipu

Gospodine, smiluj se.
Kriste, smiluj se.
Gospodine. smiluj se.
Kriste, ĆØuj nas.
Kriste, usliŔi nas.
OĆØe nebeski, Bože, smiluj nam se.
Sine, Otkupitelju svijeta, Bože, smiluj nam se.
DuŔe Sveti, Bože, smiluj nam se.
Sveto Trojstvo, jedan Bože, smiluj nam se.
Sveta Marijo, moli za nas.
Sveti Josipe, ā€¦.
Slavni porode Davidov,
Svjetlosti patrijarha,
ZaruĆØniĆØe Bogorodice,
Stidljivi ĆØuvaru Djevice,
Hranitelju Sina Božjega,
Brižni branitelju Kristov,
Glavaru slavne obitelji,
Josipe pravedni,
Josipe preĆØisti,
Josipe premudri,
Josipe jaki,
Josipe pokorni,
Josipe vjerni,
Ogledalo strpljivosti,
Ljubitelju siromaŔtva,
Uzore radnika,
Uresu domaƦega života,
ƈuvaru djevica,
Potporo obitelji,
Utjeho bijednih,
Ufanje bolesnih,
ZaÅ”titniĆØe umiruƦih,
Strahu zlih duhova,
Pokrovitelju svete Crkve, moli za nas.

oprosti nam, Gospodine.
usliŔi nas, Gospodine.
smiluj se nama.
Postavio ga je gospodarom doma svojega.
I upraviteljem svega imanja svojega.
Pomolimo se: Bože, koji si se neiskazivom providnoÅ”Ć¦u dostojao izabrati blaženoga Josipa za zaruĆØnika presvetoj Majci svojoj, daj molimo da koga kao pokrovitelja ĆØastimo na zemlji, zavrijedimo imati zagovornikom na nebu.
Koji živiŔ i kraljujeŔ u sve vijeke vjekova. Amen.

ZavrŔetak molbe

O, slavni sv.Josipe, Bog te je izabrao za glavu i zaÅ”titnika najsvetije od svih obitelji; budi i s neba moj najmoƦniji zaÅ”titnik. Usrdno te molim, zadrži me uvijek pod okriljem svog svetog ogrtaĆØa.
Danas te izabirem za oca, zagovornika, pratioca i zaÅ”titnika. Predajem ti sve: svoje tijelo i svoju duÅ”u; sve Å”to jesam i Å”to imam, ĆØitav svoj život, pa i svoje umiranje.
ƈuvaj me kao svoje dijete i brani od vidljivih i nevidljivih neprijatelja. Pomozi mi u svakoj nevolji.
UtjeÅ”i me u teÅ”kim trenucima, a osobito u smrtnoj borbi. Kaži samo rijeĆØ za mene premilom Spasitelju, koga si kao dijete smio držati u svome naruĆØju, i presvetoj Djevici Mariji ĆØiji si smio biti voljeni zaruĆØnik. Priskrbi mi one milosti koje Ʀe me odvesti vjeĆØnom spasenju. Želim posluÅ”ati i tvoj savjet i slijediti tvoj primjer i uvijek ti biti zahvalan.

Sveti Josipe, ponizan i ĆØist, daj da budem tvoje posvojĆØe.
DuÅ”u mi i tijelo drži ĆØistima, da mogu ostati u milosti Božjoj.
Sveti Josipe, hranitelju, zaruĆØniĆØe Djevice ĆØiste, voĆ°a mi i savjetnik budi, pomozi mi, Bože, da odan budem.
Amen.

OĆØe naÅ”ā€¦
Zdravo Marijoā€¦
Slavaā€¦
+ U ime Oca + i Sina + i Duha Svetoga. Amen.
Hvaljen Isus Krist. Dovijeka. Amen.

klara

PostanoPostano: uto 23 pro 2008, 7:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molitva bl. Majke Terezije

O, Gospodine,
u ĆØijim je rukama spasenje,
bacam se na koljena pred Tobom,
jer svaki dobar i savrŔen dar
dolazi od Tebe.

Molim te,
udijeli mi vjeŔte ruke,
bistrinu duha,
velikoduŔno srce puno razumijevanja.
Udijeli mi iskrenu nakanu
i snagu koja pridiže barem dio bremena
trpeƦih ljudi punih pouzdanja.
Udijeli mi da ostvarim zadaƦu koja me ĆØeka.

Ukloni iz mog srca
svaki grijeh i zapreke,
tako da se djetinjom vjerom
mogu pouzdati u Tebe.
Amen.

Bl. Majka Terezija

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali, Jopica
klara

PostanoPostano: uto 17 vel 2009, 7:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molitva za zdravlje po milosrdnom Isusu

Milosrdni Gospodine,
Ti si primjerom pokazao kako s pouzdanjem u Boga
treba prihvatiti patnju i nositi svoj križ.
Svrni svoj pogled na nas i ozdravi naŔe duŔe i tijela.

Daj da Tvoja Predragocjena Krv prokola naŔim bolesnim tijelima,
daj da nam olakŔa boli , donese utjehu,
a ako je volja Tvoja, i u potpunosti neka nam vrati zdravlje.

Tvojoj se svetoj volji u potpunosti predajemo,
pa ako treba trpjeti,
neka to bude iz ljubavi prema Tebi!

Daj nam jakosti i ustrajnosti nositi teŔki križ bolesti i trpljenja
te ga neprestano prikazivati Tebi,
u znak zadovoljŔtine za sve uvrede
koje se nanose Tvom Presvetom Srcu,
na nakanu za svetu Crkvu,
za svetog Oca Papu i sve koji su u potrebi.

Isuse ja se uzdam u Tebe,
smiluj se nama i cijelom svijetu.
Amen.

klara

PostanoPostano: pon 23 vel 2009, 10:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ižarivati Krista

ova molitva bila je jedna od najdražih molitava Majke Terezije ...
ovu je molitvu odabrala kao prvu molitvu
koju Misionarke Ljubavi mole svaki dan nakon svete priĆØesti ...

Dragi Isuse,
pomozi mi da posvuda Ŕirim miomiris Tvoje ljubavi.
Preplavi mi duŔu svojim duhom i svojim životom.
Prožmi cijelo moje biƦe,
tako da moj život bude samo odsjaj Tvoga života.
Obasjaj me svojim svjetlom,
da svatko koga sretnem osjeti Tvoju prisutnost u mojoj duŔi.

Neka podigne pogled i ne vidi mene,
nego samo Tebe, Isuse.
Ostani sa mnom da svijetlim kao Ti
i da postanem svjetlo drugima.
To Ʀe svjetlo, Isuse, dolaziti od Tebe, a ne od mene;
Ti ƦeÅ” preko mene svijetliti drugima.

Daj da Te slavim onako kako Ti najviŔe voliŔ:
obasjavajuƦi ljude oko sebe.
Daj da Te propovijedam bez propovijedanja,
ne rijeĆØima nego primjerom,
privlaĆØnom snagom, ljubaznim utjecajem svojih djela,
oĆØitom puninom ljubavi
kojom moje srce gori za Tebe.
Amen

kardinal J. H. Newman

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Jopica, LJUBIƈICA
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: ned 01 ožu 2009, 9:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Trinaest utoraka sv. Antunu Padovanskom

Pripravna molitva
(moli se samo prvi put):

Da si mi zdravo, ti slavni i ljubavlju užgani prijatelju Božji, ti moƦni zagovorniĆØe kod Boga!
Od srca se radujem radi mnogih i velikih milosti, Ŕto ih je Bog udijelio i kojima sjajno sjajiŔ
na nebu i zemlji. O sveĆØe, sv. Ante, ti si veƦ mnogima, koji su te molili za zagovor, isprosio
od Boga usliÅ”enje i pomoƦ. I ja te pun pouzdanja molim za zagovor. Isprosi mi pomoƦ
u mojoj nevolji, isprosi utjehu i olakÅ”icu mojem ražaloÅ”Ć¦enom srcu, milost iskrenog pokajanja
za grijehe, da tebe u krepostima slijedim i time zavrijedim da me Bog usliŔa.
Izmoli mi ĆØvrstu vjeru, trajno ufanje i goruƦu ljubav prema Bogu, da tako budem Å”to ugodniji Njemu.
O sveti prijatelju Božji, toliko si ljubio Isusa, da je u obliku djeteŔca tebi na ruke siŔao
i tolike ti milosti iskazao; Isus kod koga si na nebu, neƦe ti niÅ”ta uskratiti, Å”to budeÅ” za spasenje
moje molio. Izmoli mi pomoƦ u mojoj nevolji da se duÅ”a moja utjeÅ”i i da ubuduƦe živim život ugodan Bogu.
Amen.

(Svaki put prvo se moli: Ak' ĆØudesa tražiÅ”, zatim Krunica sv. Antuna pa
molitva za taj put):

Ak' ĆØudesa tražiÅ”, gle! Smrt i bludnja, nevolje, Vrag i guba nestaju. Zdrave bolesnici.

More, lanci padaju, Uda, stvari propale Mole i dobivaju Mladi pa i starci.
IÅ”ĆØezava pogibelj, Prestaju i potrebe. Neka kaže tko to zna, Pa i Padovanci!

More, lanci...

Slava Ocu.

More, lanci...

Moli za nas sveti Ante, da dostojni postanemo obeƦanja Kristovih.
Crkvu tvoju, Bože, neka razveseli zavjetni spomen svetog Antuna,
priznavaoca tvojeg i nauĆØitelja da se uvijek utvrĆ°uje duhovnom pomoƦi
i bude dostojna uživati radost vjeĆØnu. Po Kristu Gospodinu naÅ”em. Amen.

Krunica sv. Antuna

1. Slavni sveti Ante,
svetim i moƦnim zagovorom kod Boga mnoge si saĆØuvao od zla i izbavio iz same smrtne opasnosti.
Molimo te, ĆØuvaj i nas od najveƦeg zla grijeha i izbavi nas iz najstraÅ”nije opasnosti - smrti vjeĆØne.
Slava Ocuā€¦

2. Krive nauke, zli primjeri i prividna sreƦa zemaljskih zavodljivosti odvode mnoge u zabludu i grijeh.
Sveti Antune, propovjedniĆØe istine i uzore svetosti, izmoli nam svjetlo prave vjere i ustrajnost u milosti Božjoj.
Slava Ocu...

3. Dobri sv. Antune!
Ti si svojom ljubavlju prema svima pritjecao u pomoƦ u nevoljama, tjeÅ”io u žalostima, izbavljao iz tjeskoba.
Budi i nama u pomoƦi u svim potrebama! Izmoli nam milost da strpljivo s Isusom nosimo svoj križ.
Slava Ocu...

4. Sv. Petar nas opominje da budemo trijezni i da bdijemo jer "naÅ” protivnik, Ć°avao, obilazi kao riĆØuƦi lav,
tražeƦi koga da proždre". Sv. Antune, ti si strah i trepet zlih duhova. Å titi nas od svih njihovih nasrtaja
i daj nam da ih pobijedimo jakoÅ”Ć¦u vjere.
Slava Ocu...

5. NaÅ”i su grijesi guba koja nagrĆ°uje ĆØitavo naÅ”e biƦe i stavlja u opasnost i samu naÅ”u vjeĆØnu sreƦu.
Sveti naÅ” pokrovitelju, izmoli nam da se oĆØistimo od gube grijeha.
Slava Ocu...

6. NajveƦe vremenito dobro jest zdravlje. Možda smo ga ĆØesto puta pokvarili svojim neumjerenim životom.
Ozdravitelju bolesnih, sv. Antune, izmoli nam trajno zdravlje duŔe i tijela.
Slava Ocu...

7. NaÅ” je život sliĆØan laĆ°i na uzburkanu moru: valovi neurednih strasti i oluje zlih primjera prijete naÅ”em spasenju.
Divni sv. Antune, sjajnim svojim svjetlom privedi nas u luku vjeĆØnoga spasenja.
Slava Ocu...

8. NaŔi grijesi i zle navike sputaŔe nas u lance. Sv. Antune, izmoli nam milost da se oslobodimo okova grijeha
i zlih navika i da uživamo potpunu slobodu djece Božje.
Slava Ocu...

9. MoƦni sv. Antune, ti si ĆØudesno iscjeljivao udove i oslobaĆ°ao od svih boli.
ƈuvaj nas duhovno i tjelesno zdrave i postojane u jedinstvu vjere i ljubavi.
Slava Ocu...

10. Sv. Antune, tvoja se slava raÅ”irila po svem svijetu jer pomažeÅ” da se naĆ°u izgubljene stvari.
Svojim smo grijesima izgubili Božje prijateljstvo i duŔevni mir.
Po tvom zagovoru daj da ih ne izgubimo nikada viŔe i izmoli ih onima koji ih joŔ ne posjeduju.
Slava Ocu...

11. Mnoge nam pogibli prijete na putu zemaljskoga života. Sv. Antune, ĆØuvaj nas od svih pogibli
i izmoli nam milost da radosno služimo Bogu i bližnjemu i sretno prispijemo u vjeĆØnu domovinu.
Slava Ocu...

12. Milostivi sv. Antune! Ti pomažeÅ” svima koji se k tebi utjeĆØu. SliĆØan si suncu koje sve obasjava.
I meni siromahu pruži pomoƦ i usliÅ”i me kad te molim.
Slava Ocu...

13. Sv. Antune, ti nisi svetac jednoga mjesta ili zemlje, ti si svetac gotovo ĆØitavoga svijeta.
Neka se tvojim zagovorom Božje kraljevstvo joŔ viŔe Ŕiri po svijetu i donese mir, ljubav i spasenje svim ljudima.
Slava Ocu...

Molitve za pojedine utorke:

-1-

Sveti Ante, pobjedniĆØe smrti,
koji si po moƦnom zagovoru kod Boga mnogima tjelesno mrtvima vratio život tijela,
a joÅ” viÅ”e duhovno mrtvima, život duÅ”e vratio: saĆØuvaj moje tijelo, moƦnim svojim zaslugama
i zagovorom od prijeke i zle smrti, duÅ”u od vjeĆØne smrti, da Isus moj jedini život, u meni nikada ne umre.

O sveti oĆØe,
kako velike opasnosti ĆØekaju me u posljednjoj borbi,
kad me boli smrti obuzmu i pakao protiv mene nasrne.

Tu mi budi u pomoƦi i uĆØini svojim zagovorom da Isus utoĆØiste svih koji umiru
i njegova sveta Majka budu sa mnom da njihovom pomoƦi u vjeĆØni mir uĆ°em.

Smiluj se sv. Ante i duŔama umrlih,
osobito mojih poznanika i roĆ°aka, koji se joÅ” nalaze u ĆØistiliÅ”tu.
Moli za njih da Å”to prije postignu vjeĆØno radost u nebu.
Amen.

-2-

O uĆØitelju i svjetlo svete Crkve, sv. Ante, ljubitelju božanskog zakona.
Moli se za nas kod Sina Božjega, da stalno ustrajemo u vjeri
i s tvojom pomoƦi, vrÅ”imo, ono Å”to si rijeĆØju i djelom uĆØinio.

O sv. Ante,
koji si neukima put pokazao i zabludjele po pravoj pokori Bogu priveo:
isprosi i meni svojim zagovorom stalnost u vjeri, a onima, koji su se svojom nevjerom od Krista,
jedinoga i istinskog Puta udaljili, priteci u pomoƦ, rasvijetli tmine njihova razuma,
olakŔaj upornost njihove volje, da se vrate u krilo spasonosne Crkve i da se paklu otmu.
Amen.

-3-
Ah, u kakvim se bijedama nalazi ĆØovjek, o blagi utjeÅ”itelju svih nevoljnih sv. Ante!
Ti vidiÅ” muke i nevolje, koje trpim, neƦeÅ” li mi u pomoƦ priteƦi?
Ti tjeÅ”iÅ” sve, koji ti se utjeĆØu.

Znam, da me neƦeÅ” zapustiti, stoga ti pun pouzdanja i poniznim srcem vapim,
da me u mojoj nevolji ne ostaviÅ”.

O preblagi, sv. Ante,
pogledaj mene i sve nevolje onim blagim okom, kojim si obiĆØavao gledati nevoljne.
UtjeÅ”i potlaĆØene, priteci nam u pomoƦ u svim bijedama i nevoljama,
vodi nas jednom iz ove suzne doline u domovinu,
gdje Ʀe ljubljeni Spasitelj i Otkupitelj, otrti suze s oĆØiju svojih svetaca.

Ti pa tako i Ti, dobri Isuse postupaj sa mnom po svom milosrĆ°u,
kako ti znaŔ da je mojoj duŔi korisno i spasonosno.
HoƦeÅ” li da trpim, to neka bude tvoja sveta volja.
Daj mi samo svoju strpljivost, a u nebu vjeĆØnu radost.
Amen.

-4-

O Gospodine Isuse Kriste, jaki lave roda Judina!
Evo, naÅ” neprijatelj Ć°avao obilazi riĆØuƦi i traži, ne bi li koga proždro,
pomozi nam, da ne izgubimo.

O Isuse,
ti si svoga slugu sv. Antu oboružao protiv paklenih nasrtaja; ojaĆØaj i moju slabost,
da Ć°avolske napasti pobijedim i u tvojoj milosti do smrti ostanem.

Ti, pak sv. Ante uzmi oružje i Ŕtit,
pohiti nam u pomoƦ, saĆØuvaj naÅ”e duÅ”e i tijelo od svih zasjeda Ć°avolskih,
da idemo putem Božjih zapovijedi te dospijemo cilju vjeĆØnog blaženstva.
Amen.

-5-

Ti si o sv. Ante, od Boga dobio moƦ, da gubu tjelesnu lijeĆØiÅ”.
No, mnogo je opasnija i pogubnija duŔevna guba, a to je grijeh; stoga te molim,
o moj ljubezni zaÅ”titniĆØe, saĆØuvaj mi tijelo od tjelesne gube, ako je to volja Božja,
ali joŔ viŔe duŔu od grijeha. Ah! Ja sam sagrijeŔio duŔu svoju i srce okaljao;
od množine grijeha ne osuĆ°ujem se oĆØi k nebu podignuti.

O revni sv. Ante revni ljubitelju ĆØista srca,
olakŔaj mi svojim zagovorom pristup pri božanskom Srcu Isusovu,
kojem se ponizno pod noge bacam i kleĆØim: Gospodine, ako hoƦeÅ” možeÅ” me oĆØistiti.

O, moj Isuse, kajem se, mrzim sve grijehe svoje, stvori u meni ĆØisto srce,
izlij na mene kapljicu svoje dragocjene Krvi i ja Ʀu biti ĆØist.
Prije želim umrijeti, nego tebe ikad viŔe uvrijediti.

To ĆØvrsto odluĆØujem s tvojom miloÅ”Ć¦u i po zagovoru sv. Ante.
Amen.

-6-

ProkuÅ”ani lijeĆØniĆØe duÅ”e i tijela, sv. Ante, zdravlje bolesnika,
koji se tvome zagovoru preporuĆØuju, obrati oko svoga milosrĆ°a na mene,
svog Å”tiƦenika i na sve bolesnike, koje je teÅ”ka bolest napala te k tebi uzdiÅ”u!

O, veliki prijatelju Božji,
po tvom moƦnom zagovoru i po tvojim zaslugama bolesnici ne samo ozdravljaju,
nego se i samoj smrti otimaju.

Stoga te molim,
po tvojem milostivom srcu prema bolesnicima, sliluj mi se, prinesi moje uzdisaje
i molitve prijestolju Božjem, da me od moje bolseti oslobodi.

Istina, ja sam nevoljan greŔnik i ne zaslužujem biti usliŔan,
no, nadam se da Ʀu tvojim posredovanjem ozdraviti.

Predobri Isuse, ĆØovjeĆØe boli, zaruĆØniĆØe krvi,
koji si neizmjerne slabosti i boli podnosio, usliŔaj me i smiluj se mojoj slabosti.

IzlijeĆØi moju duÅ”u, sagrijeÅ”io sam pred tobom, ozdravi po zaslugama sv. Ante moje tijelo,
da se otmem smrti i da Ti u tvojoj crkvi zahvaljujem.
Amen.

-7-

NaŔ Gospodin i Spasitelj, Isus Krist, koga sluŔa vjetar i more,
usliŔuje i tebe, o sv. Ante, kad moliŔ za one, koji putuju morem.

Vjetrovi i valovi sluÅ”aju tvoju rijeĆØ i voze mornare sigurno k luci.

UsliŔaj i naŔu molitvu, koju Bogu Ŕaljemo za putnike na moru, prinesi je pred lice Božje,
da oni tvojom pomoƦu, morno, zdravo i veselo dospiju do žuĆ°ene obale.

Moli i za nas, o sv. Ante, koji po opasnom moru ovoga svijeta brodimo
uz tako teÅ”ke oluje, da sretno doĆ°emo u luku vjeĆØnoga blaženstva.
Amen.

-8-

K tebi, o sv. Ante, ljubezni tjeŔitelju žalosnih,
dolazimo s molbom za nevoljne zarobljenike.

O, kako mnogi krÅ”Ć¦ani uzdiÅ”u pod jarmom ropstva.

Po tvom moƦnom zagovoru pucaju željezni okovi.

O, sv. Ante,
koji si vlastitog oca iz tamnice izbavio, usliŔaj moje molitve
za zarobljene krÅ”Ć¦ane i izbavi ih iz njihovoh okova i nevolja.
Amen.

-9-

Sretni sv. Ante!
Ti si cijelo svoje tijelo bio Bogu za žrtvu prikazao i po tom zaslužio da Isusa
u obliĆØju premilog djeteÅ”ca u svoje ruke primiÅ”, zagrliÅ” i svojim ĆØistim usnama poljubiÅ”.

Po onoj neprocjenjivoj slasti, koju si pri tom uživao, molim te, da pogledaŔ
na ovo moje bolesno osjetilo ili organ, po onoj ljubavi, koju si imao prema božanskom djetetu Isusu,
smiluj mi se kao svomu bolesnom Å”tiƦeniku i izbavi me iz ovoga moga bolesnoga stanja.

Ravnaj mojim osjetilima i udovima, da umrem svijetu i budem
ĆØisti hram Božji, te da zdravim tijelom, ako to Bog hoƦe, privinem uz Isusa moga.
Amen.

-10-

O Isuse!
ZaÅ”ao sam kao ovĆØica, zaboravio na tvoje zapovijedi, udaljio se od tebe i
upravo sam možda radi grijeha izgubio ovo vremenito dobro.
Da ga opet naưem, ne gledaj Isuse na moju nevrijednost, veƦ na zagovor
sluge svoga sv. Ante, komu si dao moƦ da izgubljeno nalazi.

Stoga se tebi obraƦam, o pouzdani nalazitelju izgubljenih stvari, sv. Ante.

Svima, koji su iskrenim srcem molili, vraƦaÅ” izgubljeno; odjekuju rijeĆØi:
izgubljeni novac, dobro, sreƦu, stvar - vraƦa zagovor sv. Ante!

UsliÅ”aj i moju molitvu, te mi vrati Å”to sam nesreƦom ili krivnjom izgubio.
Znam da mi je Bog dao i oduzeo, stoga vapijem s tobom:
Ime Gospodnje budi blagoslovljeno!

No, ne znajuƦi Å”to mi je Božja Providnost namijenila, dolazim k tebi, sv. Ante,
moleƦi te ponizno, isprosi mi svojim zagovorom, ako je Božja volja,
da opet naĆ°em Å”to sam izgubio.
Amen.

-11-

Kadgod te, o jaki zaÅ”titniĆØe sv. Ante, tvoji Å”tiƦenici pouzdano zazovu nestaje pogibelji.
Zato te i ja poniznim srcem pozdravljam i vapim za pomoƦ protiv svim pogiblima duÅ”e i tijela.

Budi mi u pomoƦi i Å”titi me od vidljivih i nevidljivih neprijatelja, oslobodi nas od kuge,
gladi i rata, od suÅ”e i oluje, Å”to nas može snaƦi sada i na ĆØas smrti naÅ”e.
Amen.

-12-

Nestalo je, o sv. Ante,
po tvom zagovoru nužde kod svih, koji su ti pouzdano vapili.

ƈuj proÅ”nju i mene nevoljnoga, koji sam u velikoj nuždi i siromaÅ”tvu.
Radi siromaŔtva, kukavno živim, gladujem, golotinju i dug trpim.
Ti vidiŔ moje tužno stanje. Ah, smiluj mi se!

O Isuse,
usliŔaj sv. Antu, koji za me moli po onoj ljubavi, kojom si Ti,
u obliĆØju predragog djeteta, na njegovim ĆØistim rukama poĆØivao.
Izbavi me iz moje nevolje, kako je tebi najdraže.

No, hoƦeÅ” li da dulje trpim, to mi daj i milost strpljivosti po zaslugama
sv. Ante, da Tebi za ljubav trpim i da križu ne podlegnem.

Ja svoje siromaŔtvo sjedinjujem s tvojim presvetim siromaŔtvom.
Amen.

-13-

SkruŔenim i poniznim srcem dolazim k tebi, o tjeŔitelju žalosnih,
preblagi sv. Ante i molim, pogledaj na moju muku i na moj teŔki križ, pod kojim uzdiŔem.

Priteci mi u pomoƦ, jer ti pomažeÅ” svima, koji te zazivaju.

Moli za me kod naÅ”ega Gospodina Isusa, koji naÅ”e molitve po svojem milosrĆ°u sluÅ”a,
no radi naÅ”e nevrijednosti pravedno nam pomoƦ uskraƦuje.

Ti, pak, o sv. Ante, koji si njegov vjerni službenik, sve možeÅ” kod njegova oĆØinskoga Srca;
a ovaj pravedni Sudac ne može odbiti tebi svome vjernom prijatelju.

Stoga, o slatki zaÅ”titniĆØe, prije svega te molim, da mi isprosiÅ” oproÅ”tenje mojih grijeha,
da tim lakÅ”e zadobijem traženu pomoƦ u svojoj muci.

UsliŔaj me u nevolji, da ja ovdje za kratko, a gore navijek velikoga Boga hvalim i slavim.

Amen.

ZavrŔna molitva (za 13. utorak):

Milostivo primi, o Bože, moju proŔnju i okruni moje smjerno pouzdanje, koje stavljam u zasluge Isusove i zagovor sv. Ante,
utjeÅ”i moje ražaloÅ”Ć¦eno srce i miloÅ”Ć¦u mi pomozi u ovoj nevolji. Pokaži se na meni pravim pomoƦnikom, kao Å”to te veliĆØaju
i slave bezbrojni, koje si tako milostivo usliŔao i iz njihove ih nevolje oslobodio.
Tebe, veliki prijatelju Božji, sveti Ante, ponovno molim za tvoje vanredne milosti, kojima si na zemlji svijetlio i kojima si
nedokuĆØivo blaženstvo u nebu postigao te za onu svetu ljubav, kojom si pobožno svoje srce ĆØesto Bogu i Spasitelju predavao,
da me svojim zagovorom u mojoj nevolji podupreÅ” svojom moƦu, koju ti je Bog dao, te meni od Njega potrebitu milost isprosiÅ”.
Amen.

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: antea, LJUBIƈICA
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.