HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 19 stu 2017, 8:19. Pogledaj neodgovorene postove
Zborovi mladih
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
osjecanka

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 08 tra 2008, 21:34
PostNaslov : Zborovi mladih
Citiraj i odgovori

Neznam da li sam na dobrom mjestu stavila temu. Zanima me da li medju vama ima onih koji pjevaju zboru i sto obicno pjevate na misi?

Svi smo mi andjeli sa samo jednim krilom, moramo se zagrliti da bismo mogli letjeti!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Bubica

PostanoPostano: uto 08 tra 2008, 22:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa evo, pjevam u zboru u župi od kad znam za sebe...prvo u dječjem, a sad s mladima...
Repertoar je različit, ali obzirom na instrumente koje imamo (2gitare, flauta, sint) tako biramo i pjesme...
Moraju se liturgijski uklapati, riječima i melodijom!
npr. za ulaz pjesme kao što su: Uđite s hvalama, Na čvrstoj stijeni, Ohrabri se, Ovo je dan...za Gospodine, Slavu, Svet i Jaganjče vrtimo u krug par verzija koje znamo pjevati i nastojimo proširiti program i imati svoju misu; za pričest pjesmu uvijek biramo prema evanđelju; za kraj je uvijek neka Marijanska (obzirom da smo u Marijanskom svetištu)... Ali sve su to pjesme iz pjesmarica za mise s mladima ili naše autorske.
Najbitnije je da pjesme na misi budu vise kao ukras nego u središtu pozornosti! Ne smijete zaboraviti zašto ste tu i komu pjevate! Kada ste toga svjesni, sve će zvučati savršeno jer ćete Njemu i za Njega uvijek davati sve od sebe i ono najbolje od sebe! Wink
Loše je kada se mladi opterećuju s time kako su pjevali na misi, ili kada pak kažu nakon mise: "Joj, bila je grozna misa" misleći pritom na svoje pjevanje, a to se često može čuti... tuzan

"Neka te blagoslovi Gospodin i neka te čuva!
Neka te Gospodin licem svojim obasja, milostiv neka ti bude! Neka pogled svoj Gospodin svrati na te i mir ti donese!" (Br 6, 24-26)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: sri 09 tra 2008, 12:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam pjevao u Kefi od 1991 do 1999 godine, nakon toga sam prešao u Navještenje gdje sam pjevao do 2006 godine.
Znam jako puno zborova jer se u slobodno vrijeme bavim novinarstovom koji među ostalim prati duhovnu glazbu.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: sri 09 tra 2008, 19:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pjevam od kad sam se rodila...
neki govore da nemam sluha, al to nije ni bitno ako se slavi Gospodin...
pa cak je i bakice lijepo za čut...
jer ne kaze se zabadava...
"Tko pjeva, dvostruko moli..."

Inace mi je 10 godišnjica pjevanja u HKZ "MI"...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
osjecanka

PostanoPostano: sri 09 tra 2008, 20:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam jesenas pocela pjevati u zboru mladih i to sasvim slucajno. Nagovarala sam jednu legicu da ona pocne, ona je mene i tako smo obje zavrsila e zboru. Ja sama za sebe mislim da nemam sluha, ali od kada sam u zboru, primjetila sam sama sebe slusajuci da pomalo napredujem. Od jesenas imamo i novu voditeljicu zbora, inace profesoricu solo pjevanja. Trenutno nas je u zboru oko cetrdesetak, od onih koji su u prvom srednje, do nas koji smo presli tridesetu. Pjevamo nedeljom na vecernjoj svetoj misi u pola sedam. Repertoar nam je sirolik, pretezno su duhovne sansone, ali pjevamo i "klasiku". Za Uskrs smo pjevali Gunoovu (neznam kako se tocno pise) misu, Ave Verum te O salutaris hostia. Dobivamo puno pohvala i mnogi dolaze na tu misu, samo da bi nas slusali. Dobili smo dosta poziva za gostovanje, i sad to sve treba dogovoriti.
Za sada imamo jednu svoju pjesmu, koja uvijek izmami osmjehe na licima kada ju pjevamo. A jos neke su u pripremi. Mislim da je nekako najdraza pjesma uz ovu koju je napisao jedan nas clan i Zove se Nevjerojatno, jos pjesma Spoznaja.

Svi smo mi andjeli sa samo jednim krilom, moramo se zagrliti da bismo mogli letjeti!
osjecanka

PostanoPostano: uto 20 svi 2008, 11:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nisam znala gdje ovo napisati!
Pozivam sve Vinkovcane i one koji mogu doci 1.6. u 10 sati, u zupu sv.Vinka Pallottia, gdje mi, (zbor mladih zupe Preslavnog Imena Marijina, iz Osijeka) pjevamo na misi.

stih

PostanoPostano: uto 20 svi 2008, 13:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

http://www.youtube.com/watch?v=h_UM9FPdOWc
To je ta pjesma? Very Happy
Jako dobro zvučite!

....želim koračati s Tobom zajedno! Smile
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
osjecanka

PostanoPostano: uto 20 svi 2008, 13:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, to je Spoznaja. A imas i Nevjerojatnu. Ne znam da li smijem staviti link na blog, gdje su nase snimke.
Hvala na pohvali! Smile

davorseljan

PostanoPostano: sri 21 svi 2008, 13:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dobro zvučate i upjevani ste.
Šteta što niste nastupali na UF-u.
Sigurno bi dobili koju nagradu.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
osjecanka

PostanoPostano: sri 21 svi 2008, 20:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nismo "stigli" pripremiti se, ali od jeseni krecemo!

5rich
mod team

PostanoPostano: čet 22 svi 2008, 15:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

osjecanka napisa:
Nismo "stigli" pripremiti se, ali od jeseni krecemo!

savjet...ua UF krenite s pripremama na ljeto(ne znam kad je USskrs slijedeće godine(mislim negdi oko 10.4.što je relativnoi brzo)...vrijeme brzo prolazi,a za UF ipak treba uvježbat skladbu vokalno i instrumentalno,snimit demo,itd Wink Wink

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
osjecanka

PostanoPostano: čet 22 svi 2008, 21:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

osjecanka napisa:
Nisam znala gdje ovo napisati!
Pozivam sve Vinkovcane i one koji mogu doci 1.6. u 10 sati, u zupu sv.Vinka Pallottia, gdje mi, (zbor mladih zupe Preslavnog Imena Marijina, iz Osijeka) pjevamo na misi.

Promjena, pjevamo u pola sedam navecer!

osjecanka

PostanoPostano: sri 10 ruj 2008, 19:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Htjela bih pozvati sve koji mogu u petak, 12.9. oko pola osam navecer doci na proslavu crkvenog goda zupe Preslavnog Imena Marijina. Razlog moga poziva je to sto mi pjevamo na pocetku programa, koji ce se odvijati kraj restorana Javor, na dravskoj obali!

Magali
mod team

PostanoPostano: uto 02 pro 2008, 22:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Što mislite da napravimo popis zborova naših župa, ali i ostalih kršćanskih zborova i bendova?
Uz naziv bi bilo dobro dodati koja župa.

Pa krenimo redom:
* Božja slava bend
* Emanuel (V. Gorica)
* Zakon neba
* Sve boje ljubavi
* VIS Dujam
* Zbor mladih Allegro (Stupnik-Lučko)
...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 03 pro 2008, 14:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

na stranici duhovne scene se nalazi popis većine popularnih bendova duhovne glazbe u hrvata.
Sadrži i opširan životopis+ albumi+ hitovi+ kontakt.....

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: čet 04 pro 2008, 7:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tnx sv. Franjo, znam za ovu informaciju.
Poanta je bila da mi pokažemo drugima gdje pjevamo, sviramo, dirigiramo i da povežemo naše zborove u župama.
Također ovo vrijedi i za bendove, ako netko svira, pjeva u njima.
Prethodne bendove sam navedla samo kao primjer...ali vjerujem da netko od forumaša je i tamo...odnosno u "velikim" zborovima-bendovima...tipa IGK, Palma i sl.

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: čet 04 pro 2008, 8:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
* Božja slava bend
* Emanuel (V. Gorica)
* Zakon neba
* Sve boje ljubavi
* VIS Dujam
* Zbor mladih Allegro (Stupnik-Lučko)

ima još jedan Emanuel: u Župi sv. Mihaela u Donjoj Dubravi

Svevišnji, dični Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, čvrstu nadu i savršenu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvršim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
osjecanka

PostanoPostano: čet 04 pro 2008, 10:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zbor mladih župe "Preslavnog Imena Marijina" Osijek 3

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.