HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 22 ruj 2017, 20:23. Pogledaj neodgovorene postove
Zajednička molitva u VELJAČI!
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš uređivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Magali
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 01 vel 2009, 8:53
PostNaslov : Zajednička molitva u VELJAČI!
Citiraj i odgovori

U veljači za zajedničku molitvu imati ćemo malo drugačiji koncept.
Pokušati ćemo vam na neki način približiti molitvu časoslova i to ovaj put u obliku dijelova iz Povečerja (jednog od časova). Ovim molitvama željeli bismo se zahvaliti Gospodinu za sve što nam je darovao, zahvaliti mu se za prethodni dan koji nam je prošao. Molitva se moli prije odlaska na počinak.

Koncept će biti sljedeći:

1. Dan se bliži kraju – večernja molitva
DAN SE BLIŽI KRAJU(klikni)
Povlačim se u svetište svoje nutrine gdje jezgra moje osobe, srce, svime ravna i sve doživljava i upravlja svim pokretima moga tijela i moga duha. Ovdje se želim susresti s Tobom, moj Gospodine i Bože. Tu sam blizu Tebe, kao u blizini draga čovjeka, puna pouzdanja i bez ikakvih uvjeta. Prihvaćam sve što mi pružaš i darivaš i u tome priopćavaš svoju radosnu vijest. Radujem se svemu što mi činiš i darujem Tebi svoju zahvalnost i svoju ljubav.
Dan se bliži kraju, vraćam se evo natrag k Tebi. Ovdje doživljavam Tvoju ljubav i blizinu. Išao si sa mnom kroz ovaj dan. Darivao mi život, snagu i radost. Zahvaljujem Ti što sam povezana s Tobom. Dopusti da ovu noć dobrota djeluje i sazrijeva. Ispuni me novom energijom za sutra: otvorenošću i radošću za moju okolinu, blagonaklonošću i ljubavlju za moje bližnje, pozornošću za Tvoje vodstvo, zanimanjem za sve dobro i lijepo. Blagoslovi sve ljude s kojima sam povezana. Budi uz bolesne, siromašne, progonjene. Daj nam mirnu noć i ujutro radosno buđenje.

2. Dio iz molitve Povečerja – Pohvale i čitanja za svaki dan u tjednu.
R: Bože, u pomoć mi priteci.
O: Gospodine, pohiti da mi pomogneš.
Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu. Kako bijaše na početku, tako i sada i vazda i u vijeke vijekova. Amen
Ispovijedam se Bogu svemogućemu i vama, braćo da sagriješih vrlo mnogo mišlju, riječju, djelom i propustom: moj grijeh, moj grijeh, moj preveliki grijeh. Zato molim Blaženu Mariju vazda Djevicu, sve anđele i sete, i vas, braćo da se molite za me Gospodinu Bogu našemu.

HIMAN:
Već mrak se hvata, gine dan,
O Stvoritelju, čuj nam glas,
Po beskrajnoj ti blagosti
Iznad nas bdij i štiiti nas.

Nek srca naša miruju
I tebe kroz noć sanjaju.
Nek tvoju slavu vječitu
Do zore, tiha, pjevaju

Za život čestit molimo,
Obnovi našu gorljivost.
Nek tvoja svjetlost obasja
Zle sjene što ih tama tka.
Podijeli, oče milostiv
Po kristu našem Isusu
U vijeke koji sa Tobom
I Duhom vlada Presvetim.
Amen

POHVALE iz Franjinog časoslova
Svet! Svet! Svet! Gospodin Bog, Svevladar! Onaj koj bijaše, koji jest i koji dolazi (Otk 4, 8 ):
I hvaljen i uzvisivan dovijeka. Dostojan si, Gospodine, Bože naš, primiti hvalu, slavu i čast i blagoslov (usp. Otk 4, 11):
I hvaljen i uzvisivan dovijeka. Dostojan je zaklani Jaganjac primiti moć i božanstvo i mudrost i snagu i čast i slavu i blagoslov (usp. Otk 5, 12):
I hvaljen i uzvisivan dovijeka. Blagoslivljajmo Oca i Sina sa Svetim Duhom: I hvalimo i uzvisujmo ga dovijeka. Sva djela Gospodnja blagoslivljajte Gospoda (Dan 3, 57):
I hvalimo i uzvisujmo ga dovijeka. Hvalite Boga našega sve sluge njegove, svi koji se njega bojite, i mali i veliki (Otk 19, 5):
I hvalimo i uzvisujmo ga dovijeka. Neka ga slavnoga hvale nebesa i zemlja (Ps 68, 35):
I hvalimo i uzvisujmo ga dovijeka. Sve stvorenje, i na nebu i na zemlji, i pod zemljom i more i sve što je u njemu (usp. Otk 5, 13):
I hvalimo i uzvisujmo ga dovijeka. Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu: I hvalimo i uzvisujmo ga dovijeka. Kako bijaše na početku tako i sada i vazda i u vijeke vjekova. Amen. I hvalimo i uzvisujmo ga dovijeka.
MOLITVA. Svemogući, presveti, svevišnji i najviši Bože, svako dobro, vrhovno dobro, sve dobro koji si jedini dobar (usp. Lk 18, 19), tebi uzdajemo svaku hvalu, svaku slavu, svaku zahvalnost, svaku čast, svaki blagoslov i svako dobro. Tako budi, tako budi. Amen.

ČITANJA:
PON: 1 Sol 5, 9-10 Bog nas je odredio da imamo spasenje po Gospodinu našem Isusu Kristu, koji je za nas umro da – bdjeli ili spavali zajedno s njime živimo.
UT: 1 Pt 5, 8-9 Otrijeznite se! Bdijte! Protivnik vaš, đavao kao ričući lav obilazi, tražeći koga da proždre. Oprite mu se čvrsti u vjeri!
SRI: Ef 4, 26-27 Srdite se, al ne griješite! Sunce nek ne zađe na vašom srdžbom i ne dajte mjesta đavlu.
ČET: 7 Sol 5, 23 Sam Bog mira neka vas posvema posveti, i cijelo vaše biće – duh vaš i duša i tijelo – neka se besprijekornim, savršenim sačuva za Dolazak Gopsoidna našeg Isusa Krista.
PET: J 14, 9 Ti si Gospodine među nama, mi se tvojim ovemo imenom: nemoj nas ostaviti, Gospodine, Bože naš.
SUB: Pnz 6, 4-7 Čuj, Izraele! Gospodin je Bog naš, Gospodin je jedan! Zato ljubi Gospodina, Boga svoga, svim srcem svojim, svom dušom svojom i svom snagom svojom! Riječi ove što ti ih danas naređujem, nek ti se urežu u srce. Napominji ih svojim sinovima. Govori im o njima kad sjediš u svojoj kući i kad ideš putem; kad lijegaš i kad ustaješ.
NED: Otk 22, 4-5 Gledat će lice njegovo, a ime će im njegovo biti na čelima. Noći više biti neće, i neće trebati ni svjetla od svjetiljke, ni svjetla sunčeva. Obasjat će ih Gospodin Bog, i oni će kraljevati u vijeke vjekova.

Otpjev:
R:U ruke tvoje predajem duh svoj. 2x
O: Otkupio si nas, Gospodine, Bože vjerni. Predajem duh svoj. Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu.
Mirnu noć i sretan svršetak udijelo nam svemogući Gospodin. Amen

Na kraju slijedi molitva:

3. Molitva Anđeo Gospodnji
Anđeo Gospodnji navijestio Mariji, I ona je začela po Duhu Svetomu.
Zdravo, Marijo ...
Evo službenice Gospodnje, Neka mi bude po riječi tvojoj.
Zdravo, Marijo ...
I Riječ je tijelom postala, I prebivala među nama.
Zdravo, Marijo ...
Moli za nas, sveta Bogorodice, Da dostojni postanemo obećanja Kristovih.
Pomolimo se: Milost svoju, molimo te, Gospodine, ulij u duše naše, da mi, koji smo po anđelovu navještenju spoznali utjelovljenje Krista, Sina tvoga, po muci njegovoj i križu k slavi uskrsnuća privedeni budemo.
Po istom Kristu Gospodinu našem. Amen.
Slava Ocu ... (tri puta)

Ovdje preuzmite verziju za ispis
zajednicka-molitva-veljaca.pdf

Svi koji će moliti na ovaj način u veljači neka kliknu 'hvala' na ovom postu, tako da znamo tko sve sudjeluje.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: 5rich, Jopica, Rina, davorseljan, teta Jeja, fratar, Žan, terezija.tere
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš uređivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.