HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 11 pro 2019, 21:14. Pogledaj neodgovorene postove
Molitva u korizmi - Križni put
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
5rich
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 26 vel 2009, 15:29
PostNaslov : Molitva u korizmi - Križni put
Citiraj i odgovori

Dragi forumaŔi,
doŔla nam je korizma, i, kao svake godine,
molit Ʀemo križni put.
Ove godine poĆØinjemo s križnim putom
koji smo sastavili sami...

Svi koji Ʀe moliti, neka kliknu 'hvala' na ovom postu,
tako da znamo tko sve sudjeluje.

Za danaŔnju molitvu klikni ovdje

Svaki dan, u korizmi, izmoli se i razmatra jedna postaja križnog puta te se na kraju izmoli Molitva za milost ustrajnosti do kraja

Uvodna molitva:
Gospodine,
Doveo si nas ovdje pred svoje lice, da Te joŔ viŔe upoznamo, da se u ovoj korizmi joŔ viŔe pokuŔamo približiti tvojim sjajnim skutima.
Bio si poput nas ljudi, ali bio si najvjernija slika Božje stvarnosti.
Isuse daj nam da hodamo tvojim stopama svjesni tvojih bolnih rana i najveƦeg tajanstvenog otajstva, UskrsnuƦa nakon dana patnji, boli, kuÅ”nji.
Gospodine, daj nam snage i mudrosti da ustrajemo u molitvi, u naŔim nastojanjima i budemo vjerni pratitelji na križnom putu.

1. postaja: Isusa osuĆ°uju na smrt
davorseljan

Klanjamo ti se, Kriste, i blagoslivljamo te.
Jer si po svojem svetom križu otkupio svijet.

Isusa osuĆ°uju na smrt. On sluÅ”a presudu i priprema se za ono najgore.

Koliko si puta ti Isusa osuĆ°ivao radi toga Å”to nije neÅ”to krenulo prema boljem. Nisi dobio ono Å”to si želio? Isus sluÅ”a narod koji ga osuĆ°uje. Oko njega je narod koji ga ne razumije.
Koliko su tebe osuĆ°ivali i kako ti je bilo? Nije ti bilo ugodno, znam. Stavi se sada na Isusovo mjesto i vrati se u proÅ”lost. Napravio se sve najbolje i nejde kako treba. Kolege te osuĆ°uju da je to loÅ”e napravljeno. U takvim trenucima stavi se upravo na njegovo mjesto i trpi.
Mladi ĆØesto osuĆ°uju Isusa upravo radi toga.
PokuÅ”aj se sjetit ovoga svaki put, kada nekog osuĆ°ujeÅ”.

* Smiluj nam se Gospodine!
* Smiluj nam se!

Zadnja promjena: 5rich; pon 06 tra 2009, 17:02; ukupno mijenjano 1 put.

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: davorseljan, Jopica, antea, lucija, mala_ive21, Magali, klara, Lalaith, fratar, terezija.tere, teta Jeja
5rich
mod team

PostanoPostano: pet 27 vel 2009, 14:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

2. postaja: Isus prima na se križ
Magali

Da, reƦi Ʀu DA. NeƦu pobjeƦi. Primit Ʀu ono Å”to Ʀe me spasiti. Prihvatit Ʀu odgovornost i zadaƦu. Primit Ʀu križ koji znaĆØi neÅ”to viÅ”e od tvrdog drveta. Prinjet Ʀu ga svojim umornim, izbiĆØevanim leĆ°ima i reƦi Ʀu da.
Uzimam te kao sredstvo kojim Ʀe patnja biti prekinuta, kao svrhu moga života u kojem patnja znaĆØi iskupljenje.
ReƦi Ʀu DA svom vlastitom križu i pružit Ʀu sam sebi drugu Å”ansu, Å”ansu koja vodi do vjeĆØnog života...Ti...Ti si mi pružio ovu moguƦnost. Daj mi snage da Te slijedim...
Amen

* Smiluj nam se!

Molitva za milost ustrajnosti do kraja

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: mala_ive21, davorseljan
5rich
mod team

PostanoPostano: sub 28 vel 2009, 9:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

3. postaja: Isus pada prvi put pod križem
Lalaith

Padovi. To je naÅ”e podruĆØje. Tu svi imamo iskustva. Svi znamo Å”to to znaĆØi pasti. Možemo reƦi dasu padovi tipiĆØni za nas ljude. I baÅ” zato se sad pitamo: ZaÅ”to je i Bog morao pasti?
Dovoljan je samo trenutak nepažnje, krivi korak pa da se spotakneÅ” i padneÅ”. Neopisivo je lako pasti. I onda kad veƦ ležiÅ” na tlu, zaÅ”to ne bi tamo i ostao? Kada si jednom na zemlji viÅ”e ne možeÅ” pasti. To bi te poÅ”tedilo teÅ”kog napora ustajanja. To bi te poÅ”tedilo susreta s podrugljivim, ili joÅ” gore, sažaljivim, pogledima ljudi koji te gledaju odozgo. To bi te sasvim sigurno poÅ”tedilo novog pada koji je za tebe, ovako oslabljenog, joÅ” izgledniji.
Isus je proÅ”ao sve to. A on je iÅ”ao na Kalvariju-u smrt. U ljudskim oĆØima za njega je sve izgubljeno. Pa ipak on ustaje. Pao je zato da mi viÅ”e nikada ne bismo bili sami u svojim padovima. ViÅ”e nas nigdje ne ostavlja same, silazi k nama u sve naÅ”e mrakove da nam pruži ruku.

"Reknem li:"Nek' me barem tmine zakriju
i nek' me noƦ umjesto svjetla okruži!"
ni tmina tebi neƦe biti tamna:
noƦ sjaji kao dan
i tama kao svjetlost" (Ps 139).

Svojim padom On ljudskim karakteristikama daje božanski odsjaj jer kao Ŕto je sasvim ljudski pasti, tako je božanski nakon svakog pada ustati i nastaviti dalje.
Dragi Isuse!
Hvala Ti Å”to si pao kako bi mene, kako bi nas nauĆØio kako ustati nakon svakog pada. Hvala Ti Å”to nam svaki dan strpljivo govoriÅ” da ustanemo jer smo prevrijedni da bismo puzali po praÅ”ni. Oslobodi nas licemjerja i podrugljivosti i nauĆØi nas da u svakom ĆØovjeku vidimo brata koji treba naÅ”u ruku kako bi ustao i hodao uspravno.
Amen

Slava Ocu.

* Smiluj nam se!

5rich
mod team

PostanoPostano: ned 01 ožu 2009, 9:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

4. postaja - Isus susreƦe svoju Svetu Majku
5rich

Nezamisliva je bol koju je Tvoja Majka osjetila vidjevÅ”i Te kako nosiÅ” taj križ. No, ona je htjela biti na putu koji Tebe vodi u smrt,ali i putu koji vodi mnoge duÅ”e u život vjeĆØni.
Zahvaljujem ti, Marijo, na tolikoj ljubavi i poniznosti. Tvoje: ''Neka bude po rijeĆØi tvojoj'', je bio samo poĆØetak tvoje ljubavi,ĆØije plodove mi joÅ” danas osjeƦamo.
Molim Te za sve mlade, za njihovo obraƦenje, da kad pomisle da nemaju roditelja, se sjete Tebe. TakoĆ°er te molim i za sve tvoje sinove i kƦeri koji nose težak križ bolesti.
OlakÅ”aj im ga kao Å”to si ga olakÅ”ala i Isusu, jer puno je lakÅ”e prebroditi životne brige i poteÅ”koƦe kad imaÅ” pored sebe nekog tko se pozna u duÅ”u.
Amen

Slava Ocu.

* Smiluj nam se!

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: pon 02 ožu 2009, 20:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5. postaja: Šimun Cirenac pomaže Isusu nositi križ
anny

Isuse, radnik Šimun prihvatio je dio tereta tvog križa. Ponio ga je, a nije bio ni
svjestan da su to bila vrata k spasenju njegovu.
Gospodine, mladi danas padaju u oĆØaj, sve vijesti su pune oduzimanja života.
ƈesto su to samoubojstva a nerijetko i ubojstva drugih. Å to viÅ”e materijalno imamo to smo sve siromaÅ”niji duhom. Nedostaje nam unutarnja blagodat... Sa svih strana reklamiraju se razne metode smirivanja, obogaƦenja psihe, svi nude razne terapije... Nije to, Isuse, loÅ”e. No neÅ”to nedostaje... nedostaje osoba spremna pomoƦi bez pitanja i osvrtanja, osoba koja neƦe pitati za cijenu nego Ʀe joÅ” platiti oĆØajnima osmjehom i pruženom rukom.
Isuse, blagoslovio si nas prijateljima. Hvala ti! Oni su ĆØesto naÅ” Å imun Cirenac. Ali nemaju svi taj blagoslov, nisu ga svi prepoznali, nisu uoĆØili da pored njih u tiÅ”ini stoji onaj Å”to ĆØeka barem pogled pun pouzdanja.
Isuse, molim te pogledaj milosrdno na sve mlade koji su "prazni" i lutaju. Otvori im oĆØi neka hrabro kroĆØe krivudavim stazama. Molim te, pogledaj i ohrabri srca onima Å”to žele nositi križ drugoga. Otvori im uÅ”i kako bi ĆØuli tihi vapaj brata u nevolji. Hvala ti za sve redovnike i redovnice, sve misionare koji su otvorenih ruku za svakoga u potrebi. Isuse, i ja želim biti nekome Å imun... pokaži mi brata Å”to križ ne može nositi... pokaži mi ga, Otkupitelju. I ja želim putem Svjetla kroĆØiti.
Amen

Slava Ocu.

* Smiluj nam se!

SveviÅ”nji, diĆØni Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, ĆØvrstu nadu i savrÅ”enu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvrŔim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: uto 03 ožu 2009, 8:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

6. postaja: Veronika pruža Isusu rubac
5rich

Kroz silnu svjetinu,koja je pratila Isusa, uspjela se probiti sitna i ponizna žena, Veronika, puna dobrote i samilosti,sa željom da pomogne i suosjeƦanjem. Njeno srce zna da su osudili Pravednika,i zato Ti pruža svoj rubac, briÅ”e praÅ”inu i znoj sa Tvojeg svetog,ali iznemoglog lica.
Isuse, pomogni nam da budemo Veronike naÅ”eg doba. Daj da i ja znam postupati kao ona, da znam priƦi bližnjemu sa suosjeƦanjem, podijeliti patnju naÅ”e braƦe i sestara. Daj da ljubim druge kao Å”to si ti nas ljubio i ostvarujem puninu svoje vjere. Daj da to sve uspijem dati i drugima da i oni sve to vide.
Amen

Slava Ocu.

* Smiluj nam se!

Zadnja promjena: Magali; sri 04 ožu 2009, 13:44; ukupno mijenjano 1 put.

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: sri 04 ožu 2009, 13:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

7. postaja: Isus pada drugi put pod križem
terezija.tere

Isuse drugi put padaŔ pod križ, pao je na zemlji, izmoren si, iscrpljen, tvoje ruke i noge su krvave kako si pao na praŔini. GrliŔ kamenje jer naŔa srdaca nisi mogao izgrliti, jer naŔa je nevjera ucinila svoje.
Svjet je uz tebe stajao, urlao je i vikao, prjetili su ti, a samo poneka duŔa gledala je i Ŕutjela. Nekolicina njih ti govori da ustaneŔ da Križ nosiŔ uz puno uvreda i prijetnji...
Majka Marija je uz tebe, zbunjena je i trpi jako u svome srcu jer ne može shvatit koliko te svijet prezire.
Pomozi nam da i ja shvatim kolika je znaĆØajna blizina onih koji stoje pored nas...i pomažu mi.
Amen

Slava Ocu.

* Smiluj nam se!

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: čet 05 ožu 2009, 11:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

8. postaja: Isus tjeŔi Jeruzalemske žene
Jopica

Gospodine daj mi snage da se tako uzdam u Tebe, da si sva moja snaga i smiraj iz
kojeg Ʀu izranjati utjehu za druge.
Kada me satare težina moga križa, bol paralizira i tuga izbriŔe, da se iz Tvoje
milosrdne ljubavi osnažim biti za druge utjeha i luka.
Radostan/na sam kad mogu za druge davati, sebe zaboravljati u svojoj boli, jer to
znaĆØi da si zaista uz mene, da me baÅ” Ti izbavljaÅ”.
Amen

Slava Ocu.

* Smiluj nam se!

Magali
mod team

PostanoPostano: sub 07 ožu 2009, 8:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

9. postaja: Isus pada treƦi puta pod križem
Jopica

Kako tada dalje živjeti kada ĆØovjek uvijek nanovo pada u svoj grijeh i bol je sve
jaĆØa, a mi sve slabiji?
NapuÅ”teni, sami sa tim jadom, kako ustati? Sa samoga dna Ʀu ustati poput Tebe, neƦu tada znati zaÅ”to to ĆØinim, niti odakle mi snaga. Neka Ʀe me topla smirenost voditi da se suoĆØim sa sobom, kada sve drugo blisko meni mine.
Tada kada neƦu znati zaÅ”to živim, a živim, tada ƦeÅ” u mome srcu trijumfirati najviÅ”e. Gubim sve, ali i tada znam: zauvijek si moj, jedini moj oslonac do kraja!
Amen

Slava Ocu.

* Smiluj nam se!

Zadnja promjena: Magali; sub 07 ožu 2009, 8:45; ukupno mijenjano 1 put.
Magali
mod team

PostanoPostano: sub 07 ožu 2009, 8:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

10. postaja: Isusa svlaĆØe
anny

Isuse, svukli su s tebe odjeƦu tvoju i mislili kako su te do kraja ponizili. Eh, kako li se prevariÅ”e jer ne znadoÅ”e da poniziti ti možeÅ” jedino sam sebe.
Isuse, mladi su danas ĆØesto na "stupu" srama. Ako ne znaju strani jezik ne mogu dobiti posao, ako su informatiĆØki neobrazovani to je viÅ”e nego da pisati ne znaju, ako ne nose markiranu odjeƦu nisu dostojni pojaviti se u druÅ”tvu.OsramoƦeni i poniženi ĆØesto bivamo.
Molim te, Isuse, poÅ”alji mladima Duha Jakosti i Razuma kako bi razluĆØili dobro od zla. Danas se teÅ”ko nositi sa svime i mnogo mladih se skriva jer se boje "svlaĆØenja". Isuse, pomogni nam svuƦi lažnu masku i obuƦi istinu. Danas je vojnika,koji bacaju kocku na svakom uglu. Daruj nam hrabrost kako bismo im se ĆØista srca i vedra duha suprotstavili.
Hvala ti, Isuse, za sve mlade koji usprkos porugama kroĆØe kroz "sramotu" i ne obaziru se. I ja želim tako iƦi, želim se osmjehom i molitvom suprotstaviti neprijateljima svojim.
Amen

Slava Ocu.

* Smiluj nam se!

Magali
mod team

PostanoPostano: ned 08 ožu 2009, 14:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

11. postaja: Isusa pribijaju na križ
fratar

I danas, preko 2000 godina nakon tvoga križnog puta, mi te i dalje pribijamo na križ. Iz dana u dan teÅ”kim ĆØekiƦem udaramo zahrĆ°ale ĆØavle u tvoje ruke i tvoje noge. Svojim te grijesima svaki dan iznova pribijamo na taj križ.
Pomozi nam da shvatimo veliĆØinu tvoga križa, te odbacimo ĆØekiƦ i ĆØavle i odluĆØimo viÅ”e ne grijeÅ”iti te punim srcem krenuti putem tvoje ljubavi i dobrote.
Amen

Slava Ocu.

* Smiluj nam se!

5rich
mod team

PostanoPostano: pon 09 ožu 2009, 20:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

12. postaja:Isus umire na križu
Magali

Koliko puta se zapitam ima li svjetla u tami. Da pao sam, malen sam. Bol je dosegla granicu i moja duÅ”a umire sa hladnim željezom. Probodeno je moje srce, guĆ°i me moja stvarnost....umirem od slabosti...I pitam se? Å to, Å”to mi preostaje do molitve?
Moja duÅ”a gubi se, tinja i gasi poput svijeƦe. Ima li joÅ” života za mene. Ima li nade? Život je usaho, postao je isprazan, ja sada samo osvrƦem pogled prema nebu i tiho u Å”aptu govorim ā€“ Milost, milost molim...
Amen

Slava Ocu.

* Smiluj nam se!

5rich
mod team

PostanoPostano: pon 09 ožu 2009, 20:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

13. postaja:Isusa skidaju s križa
5rich

Neizmjerna je bol majke koja gleda svoje mrtvo dijete. Ispunilo se pismo: I tebi Ʀe samoj maĆØ boli probosti srce.Ono djeteÅ”ce koje je rodila,s puno ljubavi odgojila sada leži u njenom naruĆØju,potpuno beživotno.

A poŔto si ti Marijo,i naŔa majka, tu bol proživljavaŔ svaki puta kada tvoje dijete izgubi život svoje duŔe, kada nas svlada naŔ grijeh,naŔa ljudskost i slabost.
Zato te molimo, budi uz nas kad nam je najteže,kao Ŕto si bila i uz Isusa, i budi s nama u tren naŔe smrti,a nakon tjelesnog života privedi naŔu duŔu k svome Sinu i moli za nas

Slava Ocu.

* Smiluj nam se!

5rich
mod team

PostanoPostano: uto 10 ožu 2009, 20:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

14. postaja:Isusa polažu u grob
davorseljan

Dali si kada razmiÅ”ljao o ovom dogaĆ°aju. Isusa nakon Å”to su ga skinuli sa križa stavlaju u grob kao obiĆØnog smrnika. To i nas ĆØeka jednog dana. Ali Isusov grob nam neÅ”to govori. Govori nam da ovo na neki naĆØin nije kraj, mada se dolazimo molit na njegov grob kako da je on tamo prisutan. On nam govori da nas ĆØeka gore na nebesima. Kada su položili Isusa u grob nakon nekog vremena nisu naÅ”li njegovo tijelo. On je uskrsnuo. Isus na i u ovom trenutku govori da vjerujemo u ono Å”to se dogodilo i da živimo za vjeĆØnost. Koji put je to teÅ”ko. I zato zamolimo Isusa da nam dade život vjeĆØni.

Slava Ocu.

* Smiluj nam se!

ZAVRÅ NA MOLITVA:
Gospodine, hvala Ti na životu kojeg si nam dao da iskusimo prekrasan svijet naÅ”e stvarnosti. Hvala ti Å”to si nas dodirnuo na bezbroj skrivenih naĆØina i dao nam tisuƦu malih znakova Tvojeg savrÅ”enstva.
Gospodine hvala Ti Å”to si nas doveo do kraja naÅ”eg puta u ovoj korizmi. OjaƦao si naÅ”u duÅ”u i produbio naÅ”u vjernost...
Hvala Ti Gospodina, Å”to si nam dao da spoznamo veliĆØinu Isusovih rana i njegovog DA smrti na križu. Hvala Ti Å”to si nam pružio novi život po Kristu, BogoĆØovjeku.

5rich
mod team

PostanoPostano: sri 11 ožu 2009, 20:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Narednih 14 dana molit Ʀemo ovo razmatranje Križnog puta:

Znakovi naŔi svagdanji na putu križa

Gospodine, ĆØesto sam ti obeƦao potpuno ti se predati. JoÅ” ĆØeÅ”Ć¦e obeƦao sam ti biti vjeran. A, onda, kad si baÅ” to od mene i oĆØekivao ā€“ odustao sam, sklonio se i rekao da te ne poznam. Da, takav sam ĆØovjek. Oprosti. No, ipak slijedim te danas ā€“ tebe ĆØovjeka i Boga dok nosiÅ” križ, pod njim padaÅ”, dok sreƦeÅ” majku, primaÅ” Å imunovu pomoƦ i Veronikinim rupcem briÅ”eÅ” lice, dok imaÅ” hrabrosti i nakon drugog pada podiƦi se, ĆØak i utjeÅ”iti rasplakane žene, pa ponovno ustati, dok ti razgoliƦuju tijelo i pribijaju ruke, dok prolaziÅ” kroz iskustvo smrti i na koncu spoznajem: doista, Sin si Božji. NadajuƦi se u Uskrs, evo Gospodine odmah kreƦem za tobom.

1. ƈovjek
UzevÅ”i lik ĆØovjeka, postavÅ”i ljudima sliĆØan, želiÅ” Gospodine biti blizak onima radi kojih si doÅ”ao. ƈovjeku donijeti i pokazati mu Å”to je ljubav. Ljubav koja se bez ustruĆØavanja daje. Bolest, patnja, teÅ”koƦe ljudskog biƦa bliske su ti na ovom putu, tvom putu križa. Ti Gospodine budi ĆØovjeku u problemima utjeha, u radosti , a u nadi za vjeĆØnost ā€“ nagrada.

Prva postaja poziva nas na ustrajnost do kraja. Gospodin, koji je utjelovivÅ”i se postao ĆØovjekom, neka nam u tome i pomogne.

Slava Ocu...

* Smiluj nam se!

Magali
mod team

PostanoPostano: ned 15 ožu 2009, 10:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

2. Križ
Stvarnost ljudskog života neminovno nameƦe otajstvo križa kao ĆØinjenicu skritu pod tolikim teÅ”koƦama i životnim problemima. Gospodine, tek Å”to su te osudili na smrt, navaliÅ”e ti križ da bi te raspeƦem joÅ” viÅ”e osramotili. Ta sramota viÅ”e je i od boli Å”to je nosi sama smrt. Otajstvo tvoga križa uĆØi nas strpljivosti u prihvaƦanju svakodnevnih problema.

Gospodin, koji pokoravajuƦi se ljudskim zakonima vrÅ”i volju Božju, neka nam bude uĆØitelj u podnoÅ”enju teÅ”koƦa.

Slava Ocu...

* Smiluj nam se!

Magali
mod team

PostanoPostano: ned 15 ožu 2009, 10:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

3. Pasti
Puka svakodnevica prisila nas ponekad da padnemo. A u odnosu s drugima ĆØesto se srozamo u oĆØima drugih ljudi. Kriste, tvoj pad i brzo ustajanje uĆØi nas hrabrosti opraÅ”tanja u naÅ”im meĆ°uljudskim odnosima. Tvoj pad opominje nas da nitko ne bi trebao pasti u oĆØima drugih, pasti u svojim djelima. No, ti nam i u takvim prilikama nudiÅ” moguƦnost ustajanja. Svakodnevno nas uĆØi da je moguƦe ustati i iz životnih neprilika na bolji ā€“ vjeĆØni život.

Gospodin, koji je u ljudskoj slabosti pao na zemlju, neka nam pomogne ustati iz loŔih ljudskih odnosa.

Slava Ocu...

* Smiluj nam se!

Magali
mod team

PostanoPostano: ned 15 ožu 2009, 10:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

4. Majka
Susret sa majkom oplemenjuje sve naÅ”e majke u poteÅ”koƦama odgoja. Marijino iskustvo boli koje je ponijela sa ovog susreta, potiĆØe nas Gospodine na iskrenije poÅ”tovanje i ljubav prema majkama ā€“ nositeljicama života. MaĆØ boli probada beskrajnu veliĆØinu majĆØina srca. ProroĆØanstvo se ispunilo. ProroĆØanstvo je to koje nas opominje da majke trpe radi djece. Ti nas Gospodine trajno potiĆØi da Å”to manje nanosimo boli svim onim ljudima koji su nam osigurali život i dobar životni standard te dali da budemo ovo Å”to jesmo.

Gospodin, koji je cijenio Marijino majĆØinstvo, neka majkama ā€“ nositeljicama života bude trajna nagrada.

Slava Ocu...

* Smiluj nam se!

Magali
mod team

PostanoPostano: ned 15 ožu 2009, 11:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5. NemoƦ
Ljudska nemoƦ rezimirala bi možda novim padom zbog osjeƦajnog susreta sa majkom da u pomoƦ nije pritekao Å imun. Gospodine, prihvaƦaÅ” Å imunovu pomoƦ i tim ĆØinom oplemenjujeÅ” sve koji olakÅ”avaju drugima trenutke bolesti, nemoƦi i samoƦe. Tvoja nemoƦ osvjetljava nam naÅ”e ljudske nemoƦi, kazuje kako takvo stanje ne može imati zadnju rijeĆØ. Å imunov ĆØin ohrabruje sve ljude. Gesta ljubavi prema tebi, trajno nas nadahnjuje u naÅ”im nastojanjima iskazivanja ljubavi.

Gospodin, koji prihvaƦa ljudsku pomoƦ u nemoƦi, neka nas trajno podiže u naÅ”im nemoƦima.

Slava Ocu...

* Smiluj nam se!

klara

PostanoPostano: uto 17 ožu 2009, 8:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pozaspali?

ponedjeljak, 16. ožujka

6. Lice
Ljepota ljudskog lica Božji je dar svakom ljudskom biƦu. no, i taj dar naÅ”a ljudska slabost spremna je nagrditi ili uniÅ”titi sebi ili drugome. Ne treba nam puno da loÅ”im rijeĆØima pljunemo nekome u lice. Gospodine, ovaj trenutak razmatranja zaustavlja nam pogled na tvome licu. ZloĆØinaĆØko srce nanijelo mu je ljagu u koju Veronika nije mogla slobodno i mirno gledati. Rubac s tvojim likom slika nam je ljubavi u kojem promatramo ljepotu lica tvoga i lica brata ĆØovjeka.

Gospodin, kome na putu križa lice nagrdiÅ”e, neka nam pomogne navjeÅ”Ć¦ivati ovom svijetu ime Božje i otkrivati ljepotu lica ĆØovjekova.
Slava Ocu...

* Smiluj nam se!

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali, 5rich
klara

PostanoPostano: uto 17 ožu 2009, 8:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

7. Hrabrost
Pojam hrabrosti vežemo uz tvoj drugi pad, Gospodine. ƈovjeku - vjerniku tvoja hrabrost kojom ustajeÅ” ohrabrenje je u životnim padovima. Hrabrosti da slobodno priznamo sve svoje padove, pogreÅ”ke i slabosti nauĆØio nas je tvoj drugi pad. PouĆØi nas ustrajnosti ustajanja iz pada u grijeh i pomozi nam u slabostima da uopƦe ne upadamo u prilike koje nas udaljuju od tebe. A tvoja milosrdna ljubav neka nam uvijek bude prilika hrabrog ustajanja.

Gospodin, koji je ponovno pao na putu naÅ”ega spasenja neka nas pouĆØi ustrajnosti obraƦenja.

Slava Ocu...

* Smiluj nam se!

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali, 5rich, antea
Magali
mod team

PostanoPostano: sri 18 ožu 2009, 8:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

8. Žena
Gesta suosjeƦanja jeruzalemskih žena svjedoĆØi o osjetljivosti koju samo žena može pokazati za patnju i bol bližnjega. Ta je gesta uvelike bila prisutna u trenutcima tvoje muke. Žene su se naÅ”le na putu križa i suosjeƦale s tvojom majkom želeƦi ublažiti tvoju bol. Tvoja ljubav, dajuƦi ženi stvarateljsku moguƦnost raĆ°anja novog biƦa u suradnji s mužem, uzdiže ženino dostojanstvo, koje istini za volju mi ljudi ĆØesto nepravedno pogazimo. NauĆØi i nas, Gospodine pokazivati iskrenu ljubav i poÅ”tovanje prema ženama i majkama.

Gospodin, koji blagoslivlje žene koje suosjeƦaju u njegovoj boli, neka i po nama trajno uzdiže njihovo dostojanstvo.

Slava Ocu...

* Smiluj nam se!

klara

PostanoPostano: čet 19 ožu 2009, 9:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

9. Ustati
TreƦi pad u sebi krije krajnji cilj svakog pada, a to je; ustati. Ovaj nas pad, Gospodine, ne iznenaĆ°uje. Jasna nam je tvoja bol koju sve do sada u sebi nosiÅ”, ali iznenaĆ°uje nas tvoja spremnost ustati i nakon ovog najtežeg pada. Konac ovozemnog života i sramotna smrt na križu sve je bliža i potrebno je podnijeti joÅ” koji korak i obilje uvreda da se prinese prinos Ocu. PouĆØi nas ovim padom, Gospodine, da je moguƦe ustati i iz teÅ”kog grijeha i uskrsnuti nad sve padove u koje slabi padamo.

Gospodin, koji pridiže klonule, neka i nas ohrabri da je uvijek nakon pada moguƦe ustati.

Slava Ocu...

* Smiluj nam se!

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali
5rich
mod team

PostanoPostano: čet 19 ožu 2009, 19:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

10. Tijelo
Ova nas je postaja, Gospodine, uspela na Golgotu. JoÅ” jednom bacaÅ” pogled na kraj za ĆØiju si sudbinu i suzu ispustio, a sada i krv prolijevaÅ”, njima za svjedoĆØanstvo. Razmatramo ovog trenutka o ljudskom tijelu. Tijelo nas podsjeƦa na otajstvo tvog utjelovljenja. Ti, Gospodine, uzimaÅ” ovu naÅ”u tjelesnost i posveƦujeÅ” ju. UĆØini nas Gospodine blagoslovom za braƦu koju susreƦemo i obdari nas poÅ”tovanjem prema tijelu svakog ĆØovjeka. Daj da u njima prepoznajemo tvoju sliku.

Gospodin, koji utjelovljenjem uzima naŔe ljudsko tijelo, neka nas i po otkupljenju pridruži slavi neba.

Slava Ocu...

* Smiluj nam se!

5rich
mod team

PostanoPostano: pet 20 ožu 2009, 20:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

11. Ruke
Promatramo Gospodine mržnju koja doseže svoj vrhunac. Križ koji si nosio jeruzalemskim ulicama uz pogrde postaje sredstvo na koje te razapinju. Ruke, stvorene za kreativan rad, razapinju ih, ne znajuƦi da tako grle i pozivaju svakoga tko iskreno zamoli: Gospodine, sjeti me se kada doĆ°eÅ” u Kraljevstvo svoje. Gospodine, raÅ”irenim rukama ā€“ tim molitvenim stavom, sve nas pozivaÅ” na žarku molitvu, postojanu vjeru, ustrajniju nadu i djelotvorniju ljubav. Obdari nas spoznajom da je dobro djelo žrtvovati se za druge, po uzoru na otajstvo tvog raspeƦa.

Gospodin, koji razapetim rukama moli oproŔtenje, neka nam udijeli snagu trajnog opraŔtanja jedni drugima.

Slava Ocu...

* Smiluj nam se!

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.