HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 17 pro 2017, 17:41. Pogledaj neodgovorene postove
Studentski prosvjedi "opravdani ili ne?"
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
sv.Franjo legenda

Spol: muško
PostanoPostano: sub 25 tra 2009, 10:38
PostNaslov : Studentski prosvjedi "opravdani ili ne?"
Citiraj i odgovori

vjerujem da pratite što se ovih dana događa na filozofskom fakultetu.
vaše mišljenje?
Može li netko reći malo više o tome što zapravo traže studenti. Koliko sam ja skužio oni traže mnogo toga... tuže se na cijenu studiranja, bolonjski proces......

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
angelous

PostanoPostano: sub 25 tra 2009, 11:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da samo na filozofskom...na svim sveučilištima Wink

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Magali
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: sub 25 tra 2009, 14:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Podrzavam na neki način ovaj prosvjed iako ni jedan od mojih fakseva nije u njemu...
mi smo se isto jednom tak pobunili peticijom i tribinama al bas nismo nista postigli...
no totalno mi je nelogicno (i mi se pokusavamo boriti nekak) da se daljnji nastavak studija tkz. magisterij mora plaćati, a prema bolonji i cijelom sustavu to tak i ne bi trebalo bit...
puno je tu toga za pricati i diskutirati...
al opet kad treba nešto konkretno odraditi jako malo studenata je zainteresirano...Sad

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
lucija

Lokacija: tu...pa tamo...al uvik se vraća u Isusov zagrljaj;)
PostanoPostano: sub 25 tra 2009, 15:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ukratko, studenti traže mogućnost za besplatnim obrazovanjem i na diplomskom studiju. Reakcija studenata se javila kao otpor uvođenju plaćanja diplomskog studija za sve studente...

Ja podržavam akciju, kako je i moj fakultet uključen, pratim šta se događa... Fascinantno je kako su studenti iz više gradova i fakulteta složni u svojim zahtjevima, svi uključeni su prihvatili isti kodeks ponašanja (maksimalno korektan) Very Happy Istina je da nisu svi studenti sa uključenih fakulteta angažirani, ali mnogo njih jest, a uključuje ih se sve više i više (ni ja nisam dosad bila aktivna, al od sutra sam na plenumima i ostalim događanjima na faxu Smile )

studenti iz zg i ri su pokrenili i blogove, a također i grupe na facebooku, koji prate i najavljuju daljnja događanja, pa koga zanima... Wink

Nemojmo zaboraviti: ispunjajući Volju Božju prolazi se iznad poteškoća... ili ispod njih... ili sa strane. Ali se... prolazi! (Escriva)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
vjernik

PostanoPostano: sub 25 tra 2009, 17:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da jedni na druge prebacuju lopticu... tko ubire novac sveučilišta ili ministarstvo. Studenti su se hrabro odvažili iako znaju da mogu i izgubit "bitku". Samo mi je žao za odgodu predavanja.
Nakupilo se ipak dosta toga.
Koliko znam moje Pulsko sveučilište je jedino koje ne štrajka, barem ne još.

"Objavljeno ti je, čovječe, što je dobro,
što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: sub 25 tra 2009, 19:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Broj dolazaka u NSB se od štrajka nije promijenio.
Što se tiće štajka mislim da će uskoro i profesori i svi u viskom školstvu u štajk jer nam plaće koje su i ovako male smanjuju.
Tako ćemo imati da jedni radi plačanja a drugi radi plača.
Smile

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Živac

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 2:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Studenti koji blokiraju fakultete imaju samo jedan cilj: besplatno obrazovanje za sve.

Nemam svoje mišljenje oko toga treba li obrazovanje biti besplatno ili ne. Pobornici sustava sa plaćanjem i sustava bez plaćanja imaju svoje argumente.

Smatram da u hrvatskom obrazovnom sustavu postoji puno veći problem od ovoga, a to je drastičan pad kvalitete. Zbog toga nisam zadovoljan što ovi studenti o tome uopće ne govore i zapravo ih nije briga za to, nego samo ponavljaju ovaj jedan cilj.

Ipak, zadovoljan sam što su se studenti ipak uspjeli diguti oko nečega, i vidim ovo kao priliku da se preko njih, ili radi njih, poboljša situaciju i po pitaju kvalitete. Radi toga svakodnevno sudjelujem na plenumima i nastojim govoriti o tim problemima.

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo će vam se nadodati.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 7:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Živac,slažem se u skoro u svemu s tobom..

cijeli obrazovni sustav jednostavno ne valja,
svi noviteti koji se unose u sustav dolaze na vrat,na nos Rolling Eyes

a kaj se tiče plaćanja-žalosno je da za viši stupanj obrazovanja,moraš osvojit na lotu...žalosno je da godina doktorata dođe do 100 000 kn na nekim fakultetima,..

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
Lalaith

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 7:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Apsolutno se slažem da obrazovanje treba biti besplatno. Na kraju krajeva ionako ga već plaćamo preko poreza Smile
a što se tiče prosvjeda....mislim da se to malo otelo kontroli....
Mislim da si ekipa blokiranjem nastave samo šteti.
Postoje i drugi načini da se skrene pozornost javnosti, a smatram da je ovaj najlošiji jer je sam po sebi kontradiktoran. S jedne strane svi pričaju o tome kako je obrazovanje bitno, kako treba biti svima dostupno, bla bla, a istovremeno sprečavaju održavanje nastave....

Voli jer samo hrabri vole, a kukavice čekaju da budu voljene Smile
Živac

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 11:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lalaith napisa:
Postoje i drugi načini da se skrene pozornost javnosti...

Nažalost, ne postoje. Niti jednim drugim načinom ne bi uspjeli ovoliko skrenuti pozornost na sebe. Prosvjedi, peticije, razgovori i sve tog tipa je već isfurano, nitko to ne primjećuje, i vlasti ignoriraju.

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo će vam se nadodati.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 11:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Čitam danas izjave tipa da studenti traže besplatno stjecanje znanja jer ga ne cijene... ili izjave tipa sveučilišta gdje se mnogo plaća studiranje bolje funkcioniraju... Jasno je da će ta sveučilišta bolje funkcionirat (pogotovo na istraživačkom planu) jer imaju više novca. Al ne spominju da roditelji u americi štede cijeli život i osnivaju fondove da školuju jedno dijete. cijena studiranja ide čak i preko 30 000$ na godinu. To nije pravedno. To me podsjeća na vrijeme od prije 100 godina kada je u hercegovini cijela obitelj radila da bi se samo jedno dijete školovalo.
Nama Ameri zavide na našem sustavu školstva i zdravstvenog. vjerovali ili ne. Samo mali dio njih iskusi sve dobrobiti njihovog sustava.
Zato podržajem u potpunosti incijativu besplatnog studiranja.

Gladijator

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 12:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sve što je besplatno,nije besplatno jer netko i to mora platit.A država je ionako preopterečena(sva je manje priljeva u državnu blagajnu od premalo zaposlenih),mislim da bi se trebalo bar nešto plačati da se malo i samo od sebe pogura,mene osobno je sramota da pokraj zdravih ruku i nogu idem tražit besplatno.Mislim da nešto treba država pomoči ali i nešto sami,bar ćemo više cijeniti.Ili ako hoće besplatno,neka kasnije vračaju kad završe i zaposle se!
Lalaith

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 13:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Neki dan sam čula da su studenti odbili pregovore dok bjeliš i primorac ne dođu k njima na filozovski. Postoji li ovdje netko ko stvarno vjeruje da će bjeliš i primorac doći na filozofski i natezat se sa 500 studenata???
Budimo realni-neće....Jednom će i javnosti dosadit slušat o studentskim prosvjedima-evo već stiže svinjska gripa koja će ih zasjenit.
Mislim, ekipa tamo sebi blokira svoj vlastiti fax i predavanja- pitam se tko će imat najgore posljedice svega ovoga kad to završi?
Ja i dalje mislim da postoje civiliziraniji načini za isto.

Zadnja promjena: Lalaith; ned 26 tra 2009, 13:09; ukupno mijenjano 1 put.

davorseljan

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 13:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nitko ne misli na profesore kojima je standard na niskoj grani da jedva koroje kraj s krajem.
Što bi bilo da i profesori sada odu u štrajk u tjeku ispitnih rokova kada mnogima godina visi o glavi.
Što bi bilo da se sve knjižnice zatvore tjekom ispitnih i seminarskih rokova zbog plača zaposlenika.
Podržavam studente ali isto tako tražim da oni podrže nas u viskom školstvu kojima su plače sramotno male.
Ja konkretno da nema majke nebi mogao preživit od plače do plaće.

U radu je spas.
angelous

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 14:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gladijator napisa:
sve što je besplatno,nije besplatno jer netko i to mora platit.A država je ionako preopterečena(sva je manje priljeva u državnu blagajnu od premalo zaposlenih),mislim da bi se trebalo bar nešto plačati da se malo i samo od sebe pogura...

a knjige? a hrana? a stan/dom? a prijevoz? a kojekakve prijave i slično?
i to je puno samo za sebe...bez školarina Confused
Citat:

Mislim, ekipa tamo sebi blokira svoj vlastiti fax i predavanja- pitam se tko će imat najgore posljedice svega ovoga kad to završi?

pa čuj ako budu ustrajni pa blokadu održe sve dok im ne ispune obećanja, dobro će završit. Mislim da im nije svejedno kad su im fakulteti na više sveučilišta blokirani Wink

Citat:
.Jednom će i javnosti dosadit slušat o studentskim prosvjedima-evo već stiže svinjska gripa koja će ih zasjenit.

za to ima jedno drugo ministarstvo. Wink

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Lalaith

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 14:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
.Jednom će i javnosti dosadit slušat o studentskim prosvjedima-evo već stiže svinjska gripa koja će ih zasjenit.

za to ima jedno drugo ministarstvo.

mislila sam na pažnju medija, koja je moraš priznat dosta bitna u ovom slučaju. Jer ako javnost ne zna što se događa onda će i učinkovitost biti puno manja.

Citat:

pa čuj ako budu ustrajni pa blokadu održe sve dok im ne ispune obećanja, dobro će završit. Mislim da im nije svejedno kad su im fakulteti na više sveučilišta blokirani Wink

istina, ali fakultet je prvenstveno namjenjen studentima i oni su prvi koji imaju (barem bi trebali imati) interes da im se održava nastava.
Što znači da će do trenutka kada će to nekome značiti dovoljno da udovolji zahtjeve studenata, studenti već biti na puno većem gubitku (naravno oni kojima je stalo do studiranja)

Citat:
sve što je besplatno,nije besplatno jer netko i to mora platit.A država je ionako preopterečena(sva je manje priljeva u državnu blagajnu od premalo zaposlenih),mislim da bi se trebalo bar nešto plačati da se malo i samo od sebe pogura,mene osobno je sramota da pokraj zdravih ruku i nogu idem tražit besplatno.Mislim da nešto treba država pomoči ali i nešto sami,bar ćemo više cijeniti.Ili ako hoće besplatno,neka kasnije vračaju kad završe i zaposle se!

Pa mi već plaćamo obrazovanje iz poreza Smile

Živac

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 15:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lalaith napisa:
Postoji li ovdje netko ko stvarno vjeruje da će bjeliš i primorac doći na filozofski i natezat se sa 500 studenata???
Budimo realni-neće....

Bjeliš je došao još pred dva dana. Informiraj se.

5rich
mod team

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 15:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lalaith napisa:

da,ali ne nažalost visokoškolsko,
već samo osnovno i srednjoškolsko

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
lucija

Lokacija: tu...pa tamo...al uvik se vraća u Isusov zagrljaj;)
PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 16:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lalaith napisa:

Ja i dalje mislim da postoje civiliziraniji načini za isto.

Ovo boldano ti je stvarno pitanje na mjestu... Jer već sada počinju lagano problemi, jer se raspravlja o dopuštenju održavanja nekih kolokvija koji su studentima važni i bilo bi jako dobro da se održe kad je i predviđeno... Ali, za sve to postoje plenumi (dogovori, obrazloženja, dogovori sa profesorima). Svi se trude (barem na mom faxu) loše posljedice blokade smanjit što je više moguće...
Samo se bojim da će propast ako potraje predugo...

Nemojmo zaboraviti: ispunjajući Volju Božju prolazi se iznad poteškoća... ili ispod njih... ili sa strane. Ali se... prolazi! (Escriva)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
angelous

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 18:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
mislila sam na pažnju medija, koja je moraš priznat dosta bitna u ovom slučaju. Jer ako javnost ne zna što se događa onda će i učinkovitost biti puno manja.

kakva god pažnja javnosti bila, mzos ima na brizi visokoškolsko obrazovanje, i blokade su njihovo područje. Njihova zainteresiranost nebi trebala padati s interesom javnosti. Wink

Citat:
Što znači da će do trenutka kada će to nekome značiti dovoljno da udovolji zahtjeve studenata, studenti već biti na puno većem gubitku (naravno oni kojima je stalo do studiranja)

izbori su blizu. a i da nisu...nije mala stvar kad ti se nekoliko sveučilišta digne na noge. Kako za ministarstvo, tako i za vladu...sad, tko će tu biti na većem gubitku ako ne popusti, teško je reći Wink

Otk 19, 11,14
Lalaith

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 20:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Citat:

da,ali ne nažalost visokoškolsko,
već samo osnovno i srednjoškolsko

svi profesori primaju plaće iz državnog proračuna, a proračun se puni porezima -> svi plaćamo obrazovanje i osnovnoškolsko, i srednjoškolsko i fax Smile

Citat:
Bjeliš je došao još pred dva dana. Informiraj se.

malo sam u zaostatku Smile ispričavam se Smile

Gladijator

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 21:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Država je u krizi i jednostavno nije u redu da se baš sve dobija besplatno,jer porez od proizvodnje nemože sve pokriti.Nije u redu da sad kad nema ni za plaće i mirovine svi hoće besplatno,jedino ako nam i amerika počne slati pare od svoga poreza.I nije u redu da se za sve naše probleme i nevolje mora brinuti država,priznajte da ne plačamo baš toliki porez.Za tri godine če se tražiti da nam Primorac riješava ispite!
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 21:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

gladijator napisa:
Država je u krizi i jednostavno nije u redu da se baš sve dobija besplatno

ne sve... samo školstvo i zdravstvo. To se može.

Gladijator

PostanoPostano: ned 26 tra 2009, 22:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
gladijator napisa:
Država je u krizi i jednostavno nije u redu da se baš sve dobija besplatno

ne sve... samo školstvo i zdravstvo. To se može.
Ali pod školstvo pada pun stvari,i hrana,karte,knjige...itd.Ma nisam ja protiv pomoći,ali trebamo malo i sami stisnuti.Imam i ja 5 male dijece,pa nikog ništa netražim,a svi znamo koliko su cijene nabrijane za diječju hranu,pelene,čajeve,kreme,lijekove,maramice,šampone,odiječa i obuča koštaju skoro kao i za odrasle malo bolja čak i skuplje.Netražimo ribu,nego udicu.Nikad me Bog nije ostavio bez ičega,iako imam skromnu plaču i posao.Moramo misliti i na druge koji su krvavo zaradili mirovine,na radnom mijestu ili na bojištu,hoće li ih dobiti sutra.
angelous

PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 7:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gladijator napisa:
I nije u redu da se za sve naše probleme i nevolje mora brinuti država,priznajte da ne plačamo baš toliki porez.

za naše prilike ipak je velik Wink

Otk 19, 11,14
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.