HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 22 srp 2019, 1:57. Pogledaj neodgovorene postove
Djeca leptiri...
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Magali
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 18:35
PostNaslov : Djeca leptiri...
Citiraj i odgovori

U ovoj temi Ʀemo obraưivati teme vezane za pomoƦ djeci sa ovakvim bolestima...
U postu koji slijedi vidjet Ʀete kako odmah možete pomoƦi.
Hvala unaprijed na odazivu...

Vi, Ti možeÅ” uĆØiniti mnogo!!!

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Magali
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 18:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dobih ovaj mail od drage nam forumaÅ”ice...o pomoci za jednog dragog deĆØka:

"Mreža za Danijela"

Zamislite život s bolnim ranama, sliĆØnim opekotinama koje prekrivaju gotovo cijelo tijelo. Zamislite djeĆØaka koji ne zna kako je to trĆØati, skakati, jer bi najmanji fiziĆØki napor mogao oÅ”tetiti njegovu kožu. Zamislite prehranu koja se sastoji samo od tekuƦe ili mekane hrane, jer bi svaka druga mogla oÅ”tetiti probavni trakt? Zamislite mladu osobu kojoj su prsti davno veƦ srasli jedan za drugoga? To je samo dio života s buloznom epidermolizom.
Zamisli da si bolestan, da nemaÅ” i neƦeÅ” nikada imati vlastiti novac, da si nemoƦan i da ne znaÅ” Å”to Ʀe biti s tobom?

NaÅ” prijatelj Danijel od roĆ°enja boluje od bulozne epidermolize i za život mu nedostaje joÅ” 2000kn mjeseĆØno - za medicinsku njegu, pomoƦ u kuƦi, hranu, režije, lijekove koji ne idu preko ministarstva.

Danijel ima 25 godina i djetinjstvo je proveo u Novskoj s roditeljima. Majka, koja se najviÅ”e brinula o njemu tijekom djetinjstva, poginula je tijekom rata kao civil. Danijel od 1996. boravi u Zagrebu, a ove godine zavrÅ”ava Å”kolovanje za grafiĆØkog tehniĆØara i time prestaje njegovo subvencionirano stanovanje koje ukljuĆØuje i medicinsku njegu u Centru za odgoj, obrazovanje i osposobljavanje mladeži "Dubrava". Iako je poslao veliki broj molbi za posao niti na jednu nije dobio odgovor (ĆØak ni negativan).
Danijel jedino u Zagrebu ima potrebnu medicinsku njegu, tim specijaliziranih lijeĆØnika za buloznu epidermolizu, prijatelje s kojima bi volio provesti vrijeme. Otac, koji je nedavno preminuo, prije svoje smrti uspio je pronaƦi i kupiti stan prikladan za Danijelove specijalne potrebe, te ujedno potroÅ”iti i svu svoju uÅ”teĆ°evinu.

"Mreža za Danijela" je mreža dobrih ljudi koji Ʀe se mjeseĆØno odricati makar i male (20kn) sume (koliko sami odluĆØe da žele izdvojiti) koju bi mjeseĆØno uplaƦivali za Danijela.
Broj Danijelovog raĆØuna je:

Danijel SubanoviƦ
ZagrebaĆØka banka, Zagreb

Kod plaƦanja e-zabom u raĆØun primatelja treba upisati slijedeƦe: 2360000 - 3112916704.
Poziv na broj ostaje prazan.

Za plaƦanje u poÅ”ti, Fini ili banci, Nalog za plaƦanje treba ispuniti na sljedeƦi naĆØin:

Primatelj: Danijel SubanoviƦ

Model: 14, Broj raĆØuna primatelja: 2360000-1000000013

Poziv na broj: 3112916704

(ako se uplaƦuje u ZagrebaĆØkoj banci nema naknade)
(naknada za plaƦanje u PoÅ”ti je 5kn)

Unaprijed zahvalni na pomoƦi naÅ”em prijatelju,
Eva PokrivaĆØ, 091 36 33 726, eva.pokrivac@vip.hr
Jasna Horvat, 098 271 036, jasna.horvat@vip.hr
Za viŔe informacija o buloznoj epidermolizi pogledajte:

http://www.debra.org/
http://www.ebinfoworld.com/
http://www.silviaskingdom.com/nicky_eb.htm
http://dermatology.stanford.edu/research/research.html#eb

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: klara, davorseljan
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: uto 28 tra 2009, 9:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

S obzirom da piÅ”em i humanitarni blog ovo sam stavio i tamo tako da se nadam da Ʀe barem netko uplatit koju kunu.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.