HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 15 srp 2018, 22:55. Pogledaj neodgovorene postove
Djeca leptiri...
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Magali
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 18:35
PostNaslov : Djeca leptiri...
Citiraj i odgovori

U ovoj temi ćemo obrađivati teme vezane za pomoć djeci sa ovakvim bolestima...
U postu koji slijedi vidjet ćete kako odmah možete pomoći.
Hvala unaprijed na odazivu...

Vi, Ti možeš učiniti mnogo!!!

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Magali
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 27 tra 2009, 18:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dobih ovaj mail od drage nam forumašice...o pomoci za jednog dragog dečka:

"Mreža za Danijela"

Zamislite život s bolnim ranama, sličnim opekotinama koje prekrivaju gotovo cijelo tijelo. Zamislite dječaka koji ne zna kako je to trčati, skakati, jer bi najmanji fizički napor mogao oštetiti njegovu kožu. Zamislite prehranu koja se sastoji samo od tekuće ili mekane hrane, jer bi svaka druga mogla oštetiti probavni trakt? Zamislite mladu osobu kojoj su prsti davno već srasli jedan za drugoga? To je samo dio života s buloznom epidermolizom.
Zamisli da si bolestan, da nemaš i nećeš nikada imati vlastiti novac, da si nemoćan i da ne znaš što će biti s tobom?

Naš prijatelj Danijel od rođenja boluje od bulozne epidermolize i za život mu nedostaje još 2000kn mjesečno - za medicinsku njegu, pomoć u kući, hranu, režije, lijekove koji ne idu preko ministarstva.

Danijel ima 25 godina i djetinjstvo je proveo u Novskoj s roditeljima. Majka, koja se najviše brinula o njemu tijekom djetinjstva, poginula je tijekom rata kao civil. Danijel od 1996. boravi u Zagrebu, a ove godine završava školovanje za grafičkog tehničara i time prestaje njegovo subvencionirano stanovanje koje uključuje i medicinsku njegu u Centru za odgoj, obrazovanje i osposobljavanje mladeži "Dubrava". Iako je poslao veliki broj molbi za posao niti na jednu nije dobio odgovor (čak ni negativan).
Danijel jedino u Zagrebu ima potrebnu medicinsku njegu, tim specijaliziranih liječnika za buloznu epidermolizu, prijatelje s kojima bi volio provesti vrijeme. Otac, koji je nedavno preminuo, prije svoje smrti uspio je pronaći i kupiti stan prikladan za Danijelove specijalne potrebe, te ujedno potrošiti i svu svoju ušteđevinu.

"Mreža za Danijela" je mreža dobrih ljudi koji će se mjesečno odricati makar i male (20kn) sume (koliko sami odluče da žele izdvojiti) koju bi mjesečno uplaćivali za Danijela.
Broj Danijelovog računa je:

Danijel Subanović
Zagrebačka banka, Zagreb

Kod plaćanja e-zabom u račun primatelja treba upisati slijedeće: 2360000 - 3112916704.
Poziv na broj ostaje prazan.

Za plaćanje u pošti, Fini ili banci, Nalog za plaćanje treba ispuniti na sljedeći način:

Primatelj: Danijel Subanović

Model: 14, Broj računa primatelja: 2360000-1000000013

Poziv na broj: 3112916704

(ako se uplaćuje u Zagrebačkoj banci nema naknade)
(naknada za plaćanje u Pošti je 5kn)

Unaprijed zahvalni na pomoći našem prijatelju,
Eva Pokrivač, 091 36 33 726, eva.pokrivac@vip.hr
Jasna Horvat, 098 271 036, jasna.horvat@vip.hr
Za više informacija o buloznoj epidermolizi pogledajte:

http://www.debra.org/
http://www.ebinfoworld.com/
http://www.silviaskingdom.com/nicky_eb.htm
http://dermatology.stanford.edu/research/research.html#eb

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: klara, davorseljan
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: uto 28 tra 2009, 9:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

S obzirom da pišem i humanitarni blog ovo sam stavio i tamo tako da se nadam da će barem netko uplatit koju kunu.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.