HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 21 stu 2017, 23:15. Pogledaj neodgovorene postove
Moderne opasnosti za vjeru
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
sv.Franjo legenda

Spol: muško
PostanoPostano: uto 10 vel 2009, 20:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mislim da je najveća moderna opasnost za vjeru kroničan "Nedostatak vremena"
Namećemo sebi obveze il ih izmišljamo... Ne postavljamo prioritete. Na kraju nemamo vremena il sve radimo na pola...

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Rina, JeLeNkO, Magali, antea, lucija
angelous

PostanoPostano: pet 13 vel 2009, 21:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

lakovjernost...(pa čak i prema samome sebi)...što ni ne čudi s obzirom na sve što se danas stavlja pred ljude Neutral

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Specijalac

PostanoPostano: sub 14 vel 2009, 22:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
mislim da je najveća moderna opasnost za vjeru kroničan "Nedostatak vremena"
Namećemo sebi obveze il ih izmišljamo... Ne postavljamo prioritete. Na kraju nemamo vremena il sve radimo na pola...

Slažem se sa ovime ali bi malo preoblikovao.
Mislim da je najveća opasnos šta MI mislimo da nemamo vremena, a zapravo uopče nismo svjesni da nam je svo vrijeme koje imamo darovano od Bog. (tu misao sam baš danas čuo)

Ko zna (ah, niko, niko ništa ne zna. Krhko je znanje!)

BVB
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
klara

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 15 ožu 2009, 21:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nisam bila sigurna napisati li ovo ovdje ili na temu Crkva ...
moderatori neka slobodno premjeste ... Wink

znakovi vremena ili još bolje u "grozota pustoši"...
skinuto s www.christnet.cz 12.3.2009, preveo bernard...

Nove smjernice za škole prisiljavaju katolike postupati protiv svoje savjesti

Ateistička kampanja u Velikoj Britaniji ne ograničava se samo na neškodljive plakate u autobusima. Britansko ministarstvo prosvjete pripremilo je nove smjernice koje prisiljavaju učitelje kršćanskih vjeroispovjesti postupati protivno svojoj savjesti. Radi se o promidžbi drugih religija i prava homoseksualaca. U teoriji se propisi pozivaju na prekrasne ideale jednakosti i raznolikosti. U praksi učitelj neće smjeti odbiti promidžbu materijala koje pripremaju organizacije homoseksualaca. Vjeroučitelj neće smjeti potvrdno odgovoriti na upit je li Isus jedini posrednik spasenja. Novi kodeks odnosit će se i na katoličke škole koje će biti moguće inkriminirati zbog promidžbe kršćanskog shvaćanja braka, a zabranit će mogućnost da učitelji katolici imaju prednost pri izboru na dužnost u upravu škole.

Prema engleskim biskupima prihvaćanje novog kodeksa dovest će do masovnog otpuštanja učitelja i zatvaranja katoličkih škola.

Prijetnja nije samo teoretska. Nedavno je Crkva bila prisiljena zatvoriti ustanove za usvajanje djece, jer su je vlasti prisiljavale posredovati usvajanje za homoseksualne parove. U Velikoj Britaniji se je više slučajeva progona ljudi koji se ne podređuju novim normama jednakosti i raznolikosti. Dnevnik Daily Mail navodi između ostalog slučaj otpuštene njegovateljice koja je pacijentici obećala da će moliti za nju, te kažnjavanje državnog službenika koji je htio izbjeći sudjelovati na „zarukama“ homoseksualaca.

Biskupi Engleske i Walesa uputili su službeni prosvjed britanskom ministarstvu prosvjete i još uvijek se nadaju da će vlada odustati od svojih kontroverznih nakana.

nadam se da ovo nećemo doživjeti i u Hrvatskoj ... Confused

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: sv.Franjo legenda, Jopica
lucija

Spol: žensko
Lokacija: tu...pa tamo...al uvik se vraća u Isusov zagrljaj;)
PostanoPostano: pon 16 ožu 2009, 13:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

čovječe, ostala sam malo šokirana na ovo Rolling Eyes ... nisan baš neka izgubljena u vremenu, ali kad ovako vidiš kako se konkretno sve više uvlače grozote u zakone pod nazivom jednakosti, tolerancije... tolerancija na sve osim na katolike, tako se nekako čini...

Nemojmo zaboraviti: ispunjajući Volju Božju prolazi se iznad poteškoća... ili ispod njih... ili sa strane. Ali se... prolazi! (Escriva)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 16 ožu 2009, 17:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

lucija napisa:
čovječe, ostala sam malo šokirana na ovo Rolling Eyes ... nisan baš neka izgubljena u vremenu, ali kad ovako vidiš kako se konkretno sve više uvlače grozote u zakone pod nazivom jednakosti, tolerancije... tolerancija na sve osim na katolike, tako se nekako čini...

moderna tolerancija= diktatura TOLERANCIJE.
Nejverojatno i naivno zvuči (proturiječno) al je tako.
Ovo sa tramvajima u Zg je djelo jednih te istih....
Oni se jako financiraju kao nevladine udruge a eto rezultata.
tolerancija prema svima osim kršćanima (većini)
ko je sad tu LUD? Shocked Laughing

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Dubravko

PostanoPostano: uto 17 ožu 2009, 12:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja bih rekao da svako vrijeme ima svoje "moderne" opasnosti za vjeru, u prošlim vremenima u nekim drugim oblicima, danas u obliku diktature tolerancije, sutra u nekom drugom obliku. Kampanja na tramvajima više govori o ljudima koji su je osmislili nego bilo čemu drugome, prema tome, može biti samo kontraproduktivna u odnosu na cilj koji ima. A te moderne opasnosti najbolje ćemo otkloniti živeći svoju vjeru svakodnevno, puno više svjedočenjem životom, nego spuštanjem na razinu inicijatora takvih kampanja.
Specijalac

PostanoPostano: čet 21 svi 2009, 17:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

http://www.youtube.com/watch?v=iiz4tfjSuPc

ovo sam dobio na mail. pogledajte jako je dojmiljivo

p.s. ovaj prosvjed je protiv obamine politike uvezi pobačaja

Ko zna (ah, niko, niko ništa ne zna. Krhko je znanje!)

BVB
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.