HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 19 stu 2017, 21:14. Pogledaj neodgovorene postove
Svibanj u molitvi Mariji i s Marijom
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš uređivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
teta Jeja
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: sub 02 svi 2009, 17:23
PostNaslov : Svibanj u molitvi Mariji i s Marijom
Citiraj i odgovori

Mjesec svibanj posvećen je Blaženoj Djevici Mariji, pa ćemo joj se uteći molitvom otajstava svete krunice.
Neka Marija, naša majka, zagovara i štiti posebno mlade koji lutaju tražeći cilj i smisao svoga života. Neka im pomogne rasti i napredovati u vjeri i ljubavi.

Vrijeme molitve u danu nije određeno i svi su pozivani da svakodnevno zastanu ovdje pri svom dolasku na forum i odvoje vrijeme za molitvu.

Svi koji će moliti, neka kliknu 'hvala' na ovom postu, tako da znamo tko sve sudjeluje.

Svaki ćemo dan izmoliti jednu deseticu Krunice uz koju će biti stavljeno razmatranje (meditacija).

Zahvaljujmo našoj Majci za sve primljene milosti, kojih toliko često puta nismo ni svjesni...
Zahvaljujmo joj za Njeno djevičansko i majčinsko Srce koje pod posebnim djelovanjem Duha Svetoga uvijek prati djelo svog Sina te ide ususret svima koje On prihvaća svojom neizmjernom ljubavlju.

Molimo za ovu našu forumašku zajednicu, da i dalje nastavimo zajedno hoditi na Putu koji je Istina i Život, da jedni drugima budemo oslonac, a ne kamen spoticanja, da se možemo zvati braćom i sestrama u punini te riječi, koji će po Njenom zagovoru i Gospodnjom milošću zadobiti čisto srce, srce koje je spremno opraštati i koje je spremno ljubiti... I tu ljubav i pokazati!
    Ostale nakane neka budu nakane vašeg srca...
Budimo ustrajni, a na tom putu molitve neka nas prati Marijin zagovor i Božji blagoslov!

Zadnja promjena: teta Jeja; sub 06 lip 2009, 7:38; ukupno mijenjano 1 put.

Svevišnji, dični Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, čvrstu nadu i savršenu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvršim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: coldplayer, Jopica, Magali, LJUBIČICA
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: sub 02 svi 2009, 17:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

SUBOTA, 02.05.
prvo radosno otajstvo

Majko, rekla si svoje DA anđelu, nisi ustuknula, nisi pitala zašto, rekla si svoje DA i pustila da te vodi Duh Sveti na tvome putu. Bilo je možda teško, ali kroz svoj prihvat odgovornosti potvrdila si koliko si snažna kao osoba.

Gospodine podaj i nama snage da Ti kažemo da, da prihvatimo naš put i križ koji nam je namjenjen. Dopusti nam da se vodimo za onim dobrim i uočavamo svjetlo, uočavamo da svojim djelovanjem kao vjernici, kao Božja djeca možemo učiniti mnogo. Gospodine, daj da Te prihvatimo i spoznamo kako je lijepo biti u Tvom očinskom zagrljaju.

Oče naš ...

Zdravo Marijo, milosti puna, Gospodin s tobom, blagoslovljena ti među ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje Isus
koga si Djevice, po Duhu Svetom začela
Sveta Marijo, Majko Božja, moli za nas grješnike sada i na času smrti naše.
Amen.

Slava Ocu ...

O, moj Isuse, oprosti nam naše grijehe, sačuvaj nas od paklenoga ognja i dovedi u raj sve duše kojima je najveća potreba tvojega milosrđa.

NEDJELJA, 03.05.
drugo radosno otajstvo

Marijo, već si pohodom dragoj prijateljici, počela svojim primjerom navještati Isusov lik i djelo. Iako toga nisi bila svjesna, samom prisutnošću podno tvoga srca, Elizabeta je radosno progovorila i postala dionik prisutnosti svoga Spasitelja te Marijine posebnosti i svetosti.

Gospodine, iako smo ocrnjeni ljagom istočnog grijeha, mi nosimo to svjetlo Isusova lika u svom životu i primamo mogućnost našim krštenjem za djelovanjem po Tvojem planu. Mi smo ti koji se moramo truditi biti ''sveti'', i svojim životom raditi na svetosti, jer sveci su također bili obični ljudi koji su svojim djelovanjem i služenjem Tvojoj riječi postali trajni dionici Tvoga vječnoga doma. Mi moramo biti ''sveti'' i ostaviti taj znak svojim budućim naraštajima.

Oče naš ...

Zdravo Marijo, milosti puna, Gospodin s tobom, blagoslovljena ti među ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje Isus
koga si Djevice, Elizabeti u pohode nosila
Amen.

Slava Ocu ...

O, moj Isuse, oprosti nam naše grijehe, sačuvaj nas od paklenoga ognja i dovedi u raj sve duše kojima je najveća potreba tvojega milosrđa.

PONEDJELJAK, 04.05.
treće radosno otajstvo

Djevice, bila si prognana, zajedno sa zaručnikom odbijena, ali ipak si na najodbačenijem, najsiromašnijem mjestu rodila nam Spasitelja. Svjedoci su ti bili pastiri i životinje koji nisu gledali kakvi ste, nego što sjaji u vašem srcu. Na Tvome licu nije bilo boli, sve To si nosila hrabro i kada si primila Spasitelja u svoje naručje, znala si da je to tek početak, početak milosti.

Slava Gospodine, što si nam poslao svoga Sina, slava Njemu na nebesima. Radujmo se svakim danom što si nam pružio da, iako ponekad odbačeni, umorni, tužni, nađemo svoje mjesto u Tvome naručju i budemo mala djeca, nevini, a potpuni. Gospodine, hvala Ti što nas uvijek primaš, bez obzira na naše odijelo, porijeklo, status. Hvala Ti što ne radiš razlike, nego nam daješ ono po čemu smo zaslužili biti Tvoja djeca. Gospodine hvala Ti što nas tješiš i daješ nam novu nadu čak i kad padnemo. Uvijek nas prati svojim korakom, svojom nevidljivom sjenom, da se osjećamo sigurno i da se ne bojimo hodati grbavim i prašnjavim putem.

Oče naš ...

koga si Djevice, rodila
Amen.

Slava Ocu ...

UTORAK, 05.05.
četvrto radosno otajstvo

Četrdeseti dan, pohodila si hram Oca nebeskoga. Dala si svoga Sina u ruke Šimuna, starca koji je svojim proroštvom nagovijestio patnju koju ćeš podnositi kada Jaganac bude prinesen, žrtvovan. Mač kojeg ćeš osjetiti, mač je kojeg nikada niti jedna majka neće osjetiti jer dijete koje si tada prinijela, blagoslovila, je dijete koje je postao Spasitelj svijeta, umro radi spasenja svih duša. Hvala Ti majko što si tada u tom trenutku bila majka sviju, hvala ti što si to i danas.

Gospodine, slave koju smo dobili proroštvom i prikazanjem Isusovim, neka uvijek budemo prisebni. Neka toga mača i tih rana budemo svjedoci. Sjetimo se da mi ranjavamo svakoga dana Isusa, ali istoga dana mi smo ti koji ga trebamo slaviti. Jer on je dao svoj život za nas, on je put, uskrsnuće i život. Zato hodajmo Njegovim stazama, svjedočimo za Istinu jer Istina Gospodin.

Oče naš ...

koga si Djevice, u hramu prikazala
Amen.

Slava Ocu ...

SRIJEDA, 06.05.
peto radosno otajstvo

Majko, već tada u tom trenutku kada si našla svoga Sina u domu Oca svoga kako propovijeda, već tada je on činio čuda. Znala si da ga ne možeš držati pored sebe, da On mora ići dalje, širiti riječi života vječnoga. Tada je On bio siguran, siguran da se nalazi na pravom mjestu, iako je bio dijete. Već tada je on svjedočio da kraljevstvo Njegovo nije od ovoga svijeta i da budemo spremni, spremni za ono što dolazi.

Iako se teško rastati od obiteljskog doma, od onog gdje nalazimo zaštitu, naša prava obitelj uvijek i zauvijek treba biti Gospodin. Mi smo ti koji trebamo naći uvijek svoj put k njemu. Mi smo ti koji se ne trebamo bojati svjedočiti Riječi koje nam je Isus donio. Mi smo ti koji se sada, upravo u ovom trenutku trebamo spremiti za ono što slijedi, jer dan kada će se suditi može biti već sutra. Živimo sada, ovdje u ovom trenutku i podajmo mu slavu, podajmo mu njegovu baštinu. Neka naše duše budu isprepletene tajnom Njegova spasenja i spremne na baštinjenje života vječnoga.

Oče naš ...

Koga si Djevice u hramu našla
Amen.

Slava Ocu ...

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: LJUBIČICA, klara
Magali
mod team

PostanoPostano: čet 07 svi 2009, 20:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Od danas ponovno imamo radosna otajstva krunice.
Molimo zajedno za sve iskazane nakane.
Mir vama...u molitvi zajedno...
_____

ČETVRTAK, 07.05.
prvo radosno otajstvo

Majko, rekla si svoje DA anđelu, nisi ustuknula, nisi pitala zašto, rekla si svoje DA i pustila da te vodi Duh Sveti na tvome putu. Bilo je možda teško, ali kroz svoj prihvat odgovornosti potvrdila si koliko si snažna kao osoba.

Gospodine podaj i nama snage da Ti kažemo da, da prihvatimo naš put i križ koji nam je namjenjen. Dopusti nam da se vodimo za onim dobrim i uočavamo svjetlo, uočavamo da svojim djelovanjem kao vjernici, kao Božja djeca možemo učiniti mnogo. Gospodine, daj da Te prihvatimo i spoznamo kako je lijepo biti u Tvom očinskom zagrljaju.

Oče naš ...

koga si Djevice, po Duhu Svetom začela
Amen.

Slava Ocu ...

PETAK, 08.05.
drugo radosno otajstvo

Marijo, već si pohodom dragoj prijateljici, počela svojim primjerom navještati Isusov lik i djelo. Iako toga nisi bila svjesna, samom prisutnošću podno tvoga srca, Elizabeta je radosno progovorila i postala dionik prisutnosti svoga Spasitelja te Marijine posebnosti i svetosti.

Gospodine, iako smo ocrnjeni ljagom istočnog grijeha, mi nosimo to svjetlo Isusova lika u svom životu i primamo mogućnost našim krštenjem za djelovanjem po Tvojem planu. Mi smo ti koji se moramo truditi biti ''sveti'', i svojim životom raditi na svetosti, jer sveci su također bili obični ljudi koji su svojim djelovanjem i služenjem Tvojoj riječi postali trajni dionici Tvoga vječnoga doma. Mi moramo biti ''sveti'' i ostaviti taj znak svojim budućim naraštajima.

Oče naš ...

koga si Djevice, Elizabeti u pohode nosila
Amen.

Slava Ocu ...

SUBOTA, 09.05.
treće radosno otajstvo

Djevice, bila si prognana, zajedno sa zaručnikom odbijena, ali ipak si na najodbačenijem, najsiromašnijem mjestu rodila nam Spasitelja. Svjedoci su ti bili pastiri i životinje koji nisu gledali kakvi ste, nego što sjaji u vašem srcu. Na Tvome licu nije bilo boli, sve To si nosila hrabro i kada si primila Spasitelja u svoje naručje, znala si da je to tek početak, početak milosti.

Slava Gospodine, što si nam poslao svoga Sina, slava Njemu na nebesima. Radujmo se svakim danom što si nam pružio da, iako ponekad odbačeni, umorni, tužni, nađemo svoje mjesto u Tvome naručju i budemo mala djeca, nevini, a potpuni. Gospodine, hvala Ti što nas uvijek primaš, bez obzira na naše odijelo, porijeklo, status. Hvala Ti što ne radiš razlike, nego nam daješ ono po čemu smo zaslužili biti Tvoja djeca. Gospodine hvala Ti što nas tješiš i daješ nam novu nadu čak i kad padnemo. Uvijek nas prati svojim korakom, svojom nevidljivom sjenom, da se osjećamo sigurno i da se ne bojimo hodati grbavim i prašnjavim putem.

Oče naš ...

koga si Djevice, rodila
Amen.

Slava Ocu ...

NEDJELJA, 10.05.
četvrto radosno otajstvo

Četrdeseti dan, pohodila si hram Oca nebeskoga. Dala si svoga Sina u ruke Šimuna, starca koji je svojim proroštvom nagovijestio patnju koju ćeš podnositi kada Jaganac bude prinesen, žrtvovan. Mač kojeg ćeš osjetiti, mač je kojeg nikada niti jedna majka neće osjetiti jer dijete koje si tada prinijela, blagoslovila, je dijete koje je postao Spasitelj svijeta, umro radi spasenja svih duša. Hvala Ti majko što si tada u tom trenutku bila majka sviju, hvala ti što si to i danas.

Gospodine, slave koju smo dobili proroštvom i prikazanjem Isusovim, neka uvijek budemo prisebni. Neka toga mača i tih rana budemo svjedoci. Sjetimo se da mi ranjavamo svakoga dana Isusa, ali istoga dana mi smo ti koji ga trebamo slaviti. Jer on je dao svoj život za nas, on je put, uskrsnuće i život. Zato hodajmo Njegovim stazama, svjedočimo za Istinu jer Istina Gospodin.

Oče naš ...

koga si Djevice, u hramu prikazala
Amen.

Slava Ocu ...

PONEDJELJAK, 11.05.
peto radosno otajstvo

Majko, već tada u tom trenutku kada si našla svoga Sina u domu Oca svoga kako propovijeda, već tada je on činio čuda. Znala si da ga ne možeš držati pored sebe, da On mora ići dalje, širiti riječi života vječnoga. Tada je On bio siguran, siguran da se nalazi na pravom mjestu, iako je bio dijete. Već tada je on svjedočio da kraljevstvo Njegovo nije od ovoga svijeta i da budemo spremni, spremni za ono što dolazi.

Iako se teško rastati od obiteljskog doma, od onog gdje nalazimo zaštitu, naša prava obitelj uvijek i zauvijek treba biti Gospodin. Mi smo ti koji trebamo naći uvijek svoj put k njemu. Mi smo ti koji se ne trebamo bojati svjedočiti Riječi koje nam je Isus donio. Mi smo ti koji se sada, upravo u ovom trenutku trebamo spremiti za ono što slijedi, jer dan kada će se suditi može biti već sutra. Živimo sada, ovdje u ovom trenutku i podajmo mu slavu, podajmo mu njegovu baštinu. Neka naše duše budu isprepletene tajnom Njegova spasenja i spremne na baštinjenje života vječnoga.

Oče naš ...

Koga si Djevice u hramu našla
Amen.

Slava Ocu ...

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: uto 12 svi 2009, 9:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Od danas molimo slavna otajstva krunice.

UTORAK, 12.05.
prvo slavno otajstvo

Marijo, tvoj sin je usksnuo od mrtvih. Dao nam je novi život, dao nam je snagu da nastavimo dalje. Svojom objavom anđeo navješćuje radosnu vijest o Isusovom uskrsnuću pozivajući da vjerujemo i da ga ne tražimo među mrtvima, nego među živima. Bitna je stvar da anđeo govori Mariji Magdaleni i učenicima da se ne boje, jer On živi. Život je pobijedila smrt.

I mi vjernici moramo ići za tim pozivom. Ne smijemo se bojati hodati. Ne smijemo hodati u tami nego na svjetlu. Isus je uskrsnuo i otkupio nas svojom smrti na križu. On živi sada, ali živjet će zauvijek. Biti nam naš prijatelj kada nikoga neće biti. Biti će kao naša sjena i nevidljiva utjeha. On, koji je svladao tamu i donio svjetlo.

Oče naš ...

koji je od mrtvih uskrsnuo
Amen.

Slava Ocu ...

SRIJEDA, 13.05.
drugo slavno otajstvo

Nakon uskrsnuća, Isus se ukazuje učenicima. Govori im o stvarima o kojima ih je naučio. Podsjeća ih na zakone koji su zapisani u njihovim srcima. Oni su svjedočili o prispodobama, o velikim djelima koje je on učinio. Ujedno ih je ohrabrio da se moraju odvažiti krenuti u svijet i govoriti, govoriti o najsavršenijoj Ljubavi, o Ljubavi kojom smo svi ljubljeni.

Budimo i mi kao učenici, spremni prihvatiti riječi koji su zapisane u knjizi života, učimo se svakoga dana od njih i darujmo tu spoznaju drugima. Budimo svjesni Isusovog uzašaća na nebo i riječi koje nas je naučio. Učimo se razumijeti te riječi i živjeti po njima.

Oče naš ...

koji je na nebo uzašao
Amen.

Slava Ocu ...

ČETVRTAK, 14.05.
treće slavno otajstvo

Na dan Pedesetnice, učenici su primili Duha Svetoga i njegove darove. Primili su najčišću ljubav koja je darovana poslije Sina. Primili su treću Božansku osobu i počeli govoriti različitim jezicima. Tada su primili darove koje mi primamo utvrđenim sakramentom Svete Potvrde. Možda tada u tom trenutku nisu znali koji su ti darovi, ali to je bio dan, kada je još jednom promjenjen njihov život, ali i dan kada su stekli novu odgovornost.

Mi darove Duha Svetoga primamo sakramentom Svete Potvrde. Ali ne samo tada, mi te darove primamo svakoga dana iako ih možda nismo ni svjesni. No trebamo se učiti spoznati naše talenate i učiniti ih oruđjem za rad po Kristovim riječima. Da, trebamo preuzeti i odgovornost koja nam je dana i svjesno činiti sve kako te talente ne bi zadržali za sebe, nego ih na nesebičan, individualan dan darovati drugima, kako bi i oni spoznali Njegovu veličinu i slavu. Mi imamo dare, ali i odgovornost...Neka svaki naš primljeni dar, bude samo na Njegovu slavu. Ne trebamo činiti čuda, jer možda su neki od darova samo način pomoću kojeg mi možemo darovati srce.

Oče naš ...

koji je Duha Svetog poslao
Amen.

Slava Ocu ...

PETAK, 15.05.
četvrto slavno otajstvo

Marijo, Ti nisi imala grijeha, tvoje tijelo i tvoja duša su bili čisti i ostali su čisti nakon tvoje smrti. Zbog toga si kao najsvetija među svim ljudima bila uzdignuta na Nebesko kraljevstvo kako bi bila poticaj i zagovor svima koji hodaju ovom zemljom. Ti si Marijo postala Kraljicom nad kraljicama, kako bi postala svjetlo i pokazala put nama do Krista.

Djevice, svojim životom i uzašaćem si potvrdila da svi trebamo težiti svetosti. Svi trebamo sjajiti kao zvijezde. Trebamo se truditi kako bi bili bliže tvojem liku, a po njemu Tvome Sinu, jer Ti si kao zaštita i zagovor velika pomoćnica u našem duhovnom rastu. Budimo blizu i molimo Te, jer svaka molitva koja je prikazana Tebi, Tebi koja si najbliža svome Sinu, može biti uslišana po Tvojoj svetosti.

Oče naš ...

koji je Tebe, Djevice na nebo uzeo
Amen.

Slava Ocu ...

SUBOTA, 16.05.
peto slavno otajstvo

Bila si Isusova Majka, okrunjena na nebu po svojoj milosti. Zbog svoje iznimne snage i ufanja postala si majka nad majkama, majka sviju nas na zemlji. Tebe su okrunili da se boriš i na nebu i to za spas duša, da se boriš protiv zla. Darovana ti je moć da kao svete Majka privodiš malene k Ocu i Sinu.

Molimo Te Majko, da naše duše otvoriš svojoj milosti, da vjerujemo u Tvoje milosrđe i Tvoju zaštitu. Molimo Te da nam pokazuješ kako razaznati dobro od zla i kako slijediti dobro, a boriti se protiv zla. Mi smo ti koji sada, u ovom trenu trebamo činiti sve kako bi primljenim darovima, pokušali voditi borbu protiv svih loših sila i zabluda koje nas okružuju. Mi smo ti koji u tom svjetovnom svjetu moramo naći pravi smisao, ali taj jedini i pravi smisao je On sam. Budimo hrabri svjedoci Nebeskog kraljevstva. Po Kristu Gospodinu našemu. Amen

Oče naš ...

koji je Tebe, Djevice na nebu okrunio
Amen.

Slava Ocu ...

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: klara
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: ned 17 svi 2009, 6:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I slijedećih pet dana razmatramo slavna otajstva zauzimajući se za obnovu u Kristu - da svi dođu Isusu, posvete se i predaju Isusu i njegovoj Majci.

NEDJELJA, 13.05.
prvo slavno otajstvo

Marijo, tvoj sin je usksnuo od mrtvih. Dao nam je novi život, dao nam je snagu da nastavimo dalje. Svojom objavom anđeo navješćuje radosnu vijest o Isusovom uskrsnuću pozivajući da vjerujemo i da ga ne tražimo među mrtvima, nego među živima. Bitna je stvar da anđeo govori Mariji Magdaleni i učenicima da se ne boje, jer On živi. Život je pobijedila smrt.

I mi vjernici moramo ići za tim pozivom. Ne smijemo se bojati hodati. Ne smijemo hodati u tami nego na svjetlu. Isus je uskrsnuo i otkupio nas svojom smrti na križu. On živi sada, ali živjet će zauvijek. Biti nam naš prijatelj kada nikoga neće biti. Biti će kao naša sjena i nevidljiva utjeha. On, koji je svladao tamu i donio svjetlo.

Oče naš ...

koji je od mrtvih uskrsnuo
Amen.

Slava Ocu ...

PONEDJELJAK, 18.05.
drugo slavno otajstvo

Nakon uskrsnuća, Isus se ukazuje učenicima. Govori im o stvarima o kojima ih je naučio. Podsjeća ih na zakone koji su zapisani u njihovim srcima. Oni su svjedočili o prispodobama, o velikim djelima koje je on učinio. Ujedno ih je ohrabrio da se moraju odvažiti krenuti u svijet i govoriti, govoriti o najsavršenijoj Ljubavi, o Ljubavi kojom smo svi ljubljeni.

Budimo i mi kao učenici, spremni prihvatiti riječi koji su zapisane u knjizi života, učimo se svakoga dana od njih i darujmo tu spoznaju drugima. Budimo svjesni Isusovog uzašaća na nebo i riječi koje nas je naučio. Učimo se razumijeti te riječi i živjeti po njima.

Oče naš ...

koji je na nebo uzašao
Amen.

Slava Ocu ...

UTORAK, 19.05.
treće slavno otajstvo

Na dan Pedesetnice, učenici su primili Duha Svetoga i njegove darove. Primili su najčišću ljubav koja je darovana poslije Sina. Primili su treću Božansku osobu i počeli govoriti različitim jezicima. Tada su primili darove koje mi primamo utvrđenim sakramentom Svete Potvrde. Možda tada u tom trenutku nisu znali koji su ti darovi, ali to je bio dan, kada je još jednom promjenjen njihov život, ali i dan kada su stekli novu odgovornost.

Mi darove Duha Svetoga primamo sakramentom Svete Potvrde. Ali ne samo tada, mi te darove primamo svakoga dana iako ih možda nismo ni svjesni. No trebamo se učiti spoznati naše talenate i učiniti ih oruđjem za rad po Kristovim riječima. Da, trebamo preuzeti i odgovornost koja nam je dana i svjesno činiti sve kako te talente ne bi zadržali za sebe, nego ih na nesebičan, individualan dan darovati drugima, kako bi i oni spoznali Njegovu veličinu i slavu. Mi imamo dare, ali i odgovornost...Neka svaki naš primljeni dar, bude samo na Njegovu slavu. Ne trebamo činiti čuda, jer možda su neki od darova samo način pomoću kojeg mi možemo darovati srce.

Oče naš ...

koji je Duha Svetog poslao
Amen.

Slava Ocu ...

SRIJEDA, 20.05.
četvrto slavno otajstvo

Marijo, Ti nisi imala grijeha, tvoje tijelo i tvoja duša su bili čisti i ostali su čisti nakon tvoje smrti. Zbog toga si kao najsvetija među svim ljudima bila uzdignuta na Nebesko kraljevstvo kako bi bila poticaj i zagovor svima koji hodaju ovom zemljom. Ti si Marijo postala Kraljicom nad kraljicama, kako bi postala svjetlo i pokazala put nama do Krista.

Djevice, svojim životom i uzašaćem si potvrdila da svi trebamo težiti svetosti. Svi trebamo sjajiti kao zvijezde. Trebamo se truditi kako bi bili bliže tvojem liku, a po njemu Tvome Sinu, jer Ti si kao zaštita i zagovor velika pomoćnica u našem duhovnom rastu. Budimo blizu i molimo Te, jer svaka molitva koja je prikazana Tebi, Tebi koja si najbliža svome Sinu, može biti uslišana po Tvojoj svetosti.

Oče naš ...

koji je Tebe, Djevice na nebo uzeo
Amen.

Slava Ocu ...

ČETVRTAK, 21.05.
peto slavno otajstvo

Bila si Isusova Majka, okrunjena na nebu po svojoj milosti. Zbog svoje iznimne snage i ufanja postala si majka nad majkama, majka sviju nas na zemlji. Tebe su okrunili da se boriš i na nebu i to za spas duša, da se boriš protiv zla. Darovana ti je moć da kao svete Majka privodiš malene k Ocu i Sinu.

Molimo Te Majko, da naše duše otvoriš svojoj milosti, da vjerujemo u Tvoje milosrđe i Tvoju zaštitu. Molimo Te da nam pokazuješ kako razaznati dobro od zla i kako slijediti dobro, a boriti se protiv zla. Mi smo ti koji sada, u ovom trenu trebamo činiti sve kako bi primljenim darovima, pokušali voditi borbu protiv svih loših sila i zabluda koje nas okružuju. Mi smo ti koji u tom svjetovnom svjetu moramo naći pravi smisao, ali taj jedini i pravi smisao je On sam. Budimo hrabri svjedoci Nebeskog kraljevstva. Po Kristu Gospodinu našemu. Amen

Oče naš ...

koji je Tebe, Djevice na nebu okrunio
Amen.

Slava Ocu ...

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: pet 22 svi 2009, 19:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Danas krećemo s OTAJSTVIMA SVJETLA.
Ova nam otajstva, poizišla iz pera blagopokojnog pape Ivana Pavla II. na početku 25. godine svoga pontifikata, pokazuju Isusa koji je poslan ljudima, Boga koji postaje u svemu sličan čovjeku, osim u grijehu. Pokazuju ljubljenog Sina, kojeg će Otac na početku njegovog spasiteljskog djela predstaviti na Jordanu.
Neka nas zajednička molitva slijedećih dana nadahnjuje da puni ljubavi nastavimo djela koja je On započeo: post, molitvu, propovijedanje i svjedočenje Evanđelja, računajući uvijek na Njegovu ljubav i ljubav Njegove Majke, koja se očitovala kako u Kani galilejskoj tako i u dvorani Posljednje večere.
Neka nas otajstva svjetla uvedu u našu misiju, u naše poslanje, da se oduševimo za Isusa, a onda da živimo i ustrajemo na Njegovu putu.

---------------

PETAK, 22.05.
prvo otajstvo svjetla

Voda rijeke Jordan, snagom Kristova Krštenja teče - izlila se i izlijeva se na sve nas, krštene u Njegovo Ime, i uvijek će se izlijevati, dok god bude onih koji žele slijediti Isusa. Krštenje Isusovo, izvor je moga i tvoga krštenja. Izvor Novoga Života - Života u izobilju. Izvor Novoga rođenja - krštenje Duhom Svetim. Po Isusu smo i mi svi postali, zamisli časti i veličine, ljubljeni sinovi i kćeri - miljenici Božji.

Isus koji je postao sličan meni, želi s tom sličnošću biti i u mojoj blizini. On je to učinio svojim krštenjem, na Jordanu. Činom prihvaćanja, Isus je i mene prihvatio; obukao me u haljinu spasenja, podario mi je vječni život. Ocu je On sve bio, Sin Jedinac, kojeg je dao iz ljubavi prema meni, iz ljubavi prema svim ljudima. Darovao mi je taj dar s neba, jer me voli!

Oče naš ...

koji je za nas na Jordanu kršten bio
Amen.

Slava Ocu ...

SUBOTA, 23.05.
drugo otajstvo svjetla

Isus, sama Radosna vijest-Evanđelje, na jednom radosnom ljudskom veselju, na svadbi u Kani Galilejskoj, kada, međutim, nasta mučna situacija za domaćina, nestalo je vina, žalost pretvara u radost svojom Božanskom moći. To se događa, na posredovanje njegove Majke Marije koja reče poslužiteljima: Što god vam rekne učinite.

Njegovo vrijeme još nije došlo! No, njegova prisutnost je nazočna među nama, ona je u nama. Čovjek današnjice očekuje čuda, vidljive znakove vremena, kako bi nečemu ili nekomu povjerovao. Isusova majka nam je pokazala, da čovjekova čvrsta vjera može, i čini čuda.
Danas i meni želi reći. Sve što mi je potrebno jest vjera, poslušnost i ljubav prema onome koga danas želim sebi i drugima navijestiti. Dovoljan je moj izgovoreni: Neka mi bude, da postanem dionikom te stvarnosti.

Oče naš ...

koji nam se na svadbi u Kani objavio
Amen.

Slava Ocu ...

NEDJELJA, 24.05.
treće otajstvo svjetla

Uvijek čovjek postavlja pitanje: zašto? Ta evo, jedini koji je uvijek jasan je naš Isus Krist. Trebamo se obratiti, pošto mi ljudi to rijetko možemo odjednom, Bog nam daje priliku da se dok smo živi, obraćamo i vjerujemo Evanđelju, Radosnoj vijesti, jer, približilo se, ni manje ni više, nego sam Bog i Njegovo kraljevstvo.

Čovjek često puta zna zatajiti. Zaboravlja da je stvoren od praha. No, u isto vrijeme postaje svjestan da je stvoren od Boga, na njegovu sliku, sliku božanskoga. Ovime čovjek dolazi do zaključka da nije samo čovjek, čovjek od praha; postaje živim svjedokom, da je on Božja duša, duša stvorena ne samo za prolazne stvari, nego duša koja je pozvana na više: na svetost!
I danas nas Gospodin poziva poticajnim riječima: Budite sveti kao što je svet vaš Otac koji je na nebesima.

Oče naš ...

koji nam je kraljevstvo Božje navijestio i na obraćenje nas pozvao
Amen.

Slava Ocu ...

PONEDJELJAK, 25.05.
četvrto otajstvo svjetla

Novost u glasu iz oblaka, u objavi iz oblaka, naspram onoga na krštenju jeste: Slušajte ga! Isus se apostolima pokazao u slavi: lice mu kao sunce sja, a haljine bijele kao svjetlost. Ako se i mi želimo preobraziti, ako želimo biti svjetlo, ako i mi želimo biti u društvu i drugih miljenika Božjih, kao Isus sa Mojsijem i Ilijom, onda, slušajmo ga.

Na mjesto Petra, Jakova i Ivana, danas i mene i tebe Isus želi povesti na visoku goru. Želi da postanemo svjedocima njegova preobraženja – svjedocima Istine i Ljubavi, koju budi u nama. Stojimo zapanjeni pred likom Isusa, u tišini noći šutimo i osluškujemo Očeve riječi, koje nas čine bližima njegovom Sinu: Ovo je Sin moj, Ljubimac! Njega slušajte!

Oče naš ...

koji se na gori Taboru preobrazio i svoju nam slavu objavio
Amen.

Slava Ocu ...

UTORAK, 26.05.
peto otajstvo svjetla

A što nam nije darovao? Čak i sebe kao hranu, pod prilikama kruha i vina, u svetoj pričesti, da bismo imali snage u ovoj suznoj dolini, i sigurno stigli po euharistijsko-vazmenom Otajstvu koje ovdje na zemlji slavimo, do vječne Euharistije - Gozbe Ljubavi, Gozbe zahvalnosti, Gozbe radosti, vječne Gozbe. A što znači, vječno spasenje.

Ustanovljenjem euharistije, s Isusom smo postali zajednica koja moli; Crkva, sazidana na kamenu temeljcu, po kojem se spašavamo. Njegovo tijelo i krv, nama postade hranom za vječni život, život s Ocem po Njemu. Gledaj ga i ti sada širokim pogledom, pogledom ljubavi, poniznosti koja će cijelo tvoje biće, svojom prisutnošću prožeti. Postat ćeš komadić u vječnom mozaiku njegove ljubavi

Oče naš ...

koji nam se u otajstvu euharistije darovao
Amen.

Slava Ocu ...

Magali
mod team

PostanoPostano: sri 27 svi 2009, 19:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Od danas imamo ponovno OTAJSTVA SVJETLA s drugim meditacijama.
Molite do kraja svibnja u ovom Marijanskom mjesecu, posebno na Marijin zagovor. Molitve mogu biti uslišane, pogotovo kada imamo Mariju kao zaštitnicu.
Približavamo se i blagdanu Duhova. Spomenimo se i u ovim otajstvima darovima koje primamo i sjetimo se kako nam je Isus pokazao put koji vodi do Kraljevstva Nebeskog. Spoznajmo da samo u poniznosti, pokori i uz Njegovu pomoć možemo svladati naše svakodnevne borbe i doživjeti potpunu sreću i život vječni.

---------------

SRIJEDA, 27.05.
prvo otajstvo svjetla

Isus je došao na Jordan ponizna srca, znajući da se tamo treba dogoditi nešto veliko. Prišao je Ivanu Kristitelju, koji je vidjevši tko stoji pred njim rekao da nije dostojan da on Isusa Krista krsti. Ali Isus je znao da se treba izvršiti Zakon. Primivši krist vodom, dogodilo se čudo. Duh Sveti sišao je s nebesa i nadvio se nad Isusom. Tada u tom trenutku Otac je priznao svoga Sina.

Kao što je Isus bio ponizan, znao je puteve kojima treba ići, puštao ga je da ga vodi Njegov otac. Tako i mi trebamo pustiti da nas Otac vodi kako bismo primili krst, kako bismo poslije krštenja i brisanja Istočnog grijeha primili krst Duha Svetog koji nam daje darove i odgovornosti. Budimo stoga otvorena srca. Molimo se za svakodnevnu ustrajnost da ne gubimo nadu nego izgrađujemo s primljenim darovim svoj život, ali i život drugih tako da im darujemo to što mi primamo.

Oče naš ...

koji je za nas na Jordanu kršten bio
Amen.

Slava Ocu ...

ČETVRTAK, 28.05.
drugo otajstvo svjetla

Isus je tada učinio prvo čudo. Pretvorio je vodu u vino na osnovi molitve svoje drage Majke. Time je on učino ne samo jedno čudo. Učinio je čudo da učenici i sudionici svadbe povjeruju u Njega i Njegovo poslanje na zemlji. Ovim činom objavio je svoju slavu.

Mi smo ti koji trebamo vjerovati. I to ne vjerovati samo u čuda jer i sama vjera je čudo.
Mi trebamo biti svjesni da je Isus činio čuda. Već samim svojim rođenjem, On je postao čudo. To je i bit vjere, da vjerujemo u ono što možda ne vidimo, ne poznajemo. Molimo Te Majko da nam u toj vjeri uvijek budeš potpora, te da nam ukazuješ na čuda koja svakodnevno doživljavamo. Bože molimo te da budemo svjesni tih malih čuda koje nam činiš.

Oče naš ...

koji nam se na svadbi u Kani objavio
Amen.

Slava Ocu ...

PETAK, 29.05.
treće otajstvo svjetla

Isus nam je svojim riječima navijestio ono što dolazi i postanak Kraljevstva nebeskog. Pozvao nas je na obraćenje koje mora biti sada i odmah. Pokazao nam je put kojim trebamo ići kako bi dosegli Kraljevstvo Nebesko i obećao nam je da tko hoda s njim, imati će život vječni.

Budimo uvijek svjesni Isusovih riječi, Isusovog poziva i zapovijedi, njegove poruke. Pokušajmo da je svaki novi dan u našem životu jedno novo obraćenje na bolje. Svaki dan učinimo nešto što će nas približiti Kraljevstvu nebeskom. Bože molimo te za te milosne trenutke našeg obraćenja k Tebi. Molimo Te za snagu u teškim trenutcima i hrabrost da ne okrećemo leđa. Molimo te Gospodine...

Oče naš ...

koji nam je kraljevstvo Božje navijestio i na obraćenje nas pozvao
Amen.

Slava Ocu ...

SUBOTA, 30.05.
četvrto otajstvo svjetla

Isus se na gori Tabor preobrazio, pokazao je milim učenicima svoje pravo lice, svoju svjetlot, svoju veličinu. Tada u tom trenutku Otac je ponovno potvrdio Isusa za svog sina i obzanio je učenicima da je u Isusu sva milina. Iako su se učenici bojali, nakon Isusovog poziva shvatili su što im Isus govori.

Slava je sva u Isusu Kristu, u Njegovom licu, srcu, Njegovim pruženim rukama kojima nas doziva da mu dođemo. Stalno nas zove. Mi smo ti koji trebamo čuti taj poziv. Nikada nije kasno, ali nikada ne znamo kada će stići smrtni čas. Sada, sada čujmo što nam Isus govori. Sada, sada se približimo Njegovoj slavi jer jedino u Njemu počiva naš spas. Marijo, moli za nas da čujemo što trebamo čuti, vidimo što trebamo vidjeti, osjećamo što trebamo osjetiti. I sve to za Isusa.

Oče naš ...

koji se na gori Taboru preobrazio i svoju nam slavu objavio
Amen.

Slava Ocu ...

NEDJELJA, 31.05.
peto otajstvo svjetla

Na dan Posljednje večere, Isus je ustanovio euharistiju. Ustanovio je sakrament kojim nas okuplja oko svoga stola, uvijek i zauvijek. Dao nam je priliku da se stopimo s Njegovim tijelom i krvlju, da budemo dio Njegove muke, kojom nas je otkupio. Dao nam je mogućnost da ga slavimo u ovom sakramentu. Pružio nam je predivnu radost ponovnog sjedinjenja s Njim.

Oče molimo te da nas ponovno vraćaš u svoj dom, da blagujemo posljednju večeru i prekrasnu gozbu slave Gospodnje. Oče sjeti se svih onih koji nemaju običaj ići na svetu misu i blagovati. Molimo te i za one koji ne primaju pričest da smognu snage pomiriti se s Tobom. Molimo Te da dostojno slavimo sakrament koji nam je Isus darovao kako bismo imali veću priliku biti dionicima Isusove slave.

Oče naš ...

koji nam se u otajstvu euharistije darovao
Amen.

Slava Ocu ...

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš uređivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.