HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 17 lis 2019, 3:10. Pogledaj neodgovorene postove
Dalaj Lama
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
sv.Franjo legenda

Spol: muško
PostanoPostano: sub 02 svi 2009, 19:29
PostNaslov : Dalaj Lama
Citiraj i odgovori

meni ovaj lik nije baŔ nikada sjeo... Predstavlja se kao veliki mirotvorac a ustvari Ŕiri svoju vjeru po svijetu.
a državnici jedva ĆØekaju da se slikaju s njim. Nevjerojatno mi je da se smatra velikim mirotvorcem... A Å”to je npravio?
biskup Komarica je uĆØinio viÅ”estruko a nitko ga ne Å”ljivi....
Nedavno sam negdje proĆØitao da se papa odbio susresti s njim... Mislim da mu ne želi davati publicitet.
mnogi tibet zamiÅ”ljaju kao raj prije dolaska kineza, a ustvari nije baÅ” tako kako se želi prikazati filmovima sa brad pittom i sliĆØno....
Jeste li se ikada razmiŔljali o ovome?
Taj lik je stalno po novinama....

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Pancho

PostanoPostano: ned 03 svi 2009, 7:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

meni je simpa, stalno se smije :) a vjerojatno tako razmiÅ”lja i veƦina ljudi ;)
stvarno je zvijezda, slažem se

When someone ignores you, sing louder.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 03 svi 2009, 11:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pancho napisa:
meni je simpa, stalno se smije Smile a vjerojatno tako razmiÅ”lja i veƦina ljudi Wink
stvarno je zvijezda, slažem se

hehehe važno je smjeŔkati se jako sretan Wink

davorseljan

PostanoPostano: pon 04 svi 2009, 11:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tip želi biti u centru pažnje.
Non stop mi na mail stižu njeove poruke od ljudi koji mu vjeruju.
Ne znam kako se od toga zaŔtitit jer to je poslao bolesno koliko toga stiže.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
ja

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 04 svi 2009, 13:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne razumijem zaŔto bi trebalo guŔiti slobodu govora.

Ljubiti nekog ĆØovjeka znaĆØi vidjeti ga onakvim kakvim ga je Bog zamislio. (F. M. Dostojevski)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 04 svi 2009, 18:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja napisa:
Ne razumijem zaŔto bi trebalo guŔiti slobodu govora.

de objasni?
nisam baŔ shvatio tko guŔi slobodu govora?

ja

PostanoPostano: pon 04 svi 2009, 19:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

To je bilo moje retoriĆØko pitanje na prvi post. Odnosno, pitanje mi se nametnulo na tvoju konstataciju da je dalai lama neprestano po novinama i da je medijski jako eksponiran, a pogotovo na reĆØenicu "predstavlja se kao mirotvorac a ustvari Å”iri svoju vjeru po svijetu". Iz toga ispada kao da je zloĆØin javno govoriti o svojim uvjerenjima.

To Å”to dosta ljudi viÅ”e favorizira istoĆØnjaĆØke duhovnosti od krÅ”Ć¦anske vjere i pristupa istoĆØnjaĆØkim duhovnim voĆ°ama je drugi par rukava. Ali mislim da je to iskljuĆØivo propust Crkve, a ne dalai laminog prevelikog publiciteta. Nije da zagovaram dalai lamu, ali smanjiti mu publicitet i "držati ga u granicama Tibeta" da neki mlaki vjernik ili vjernik na papiru ne bi ĆØuo da postoji koja druga religija osim krÅ”Ć¦anske, po meni je samo zatvaranje oĆØi pred puno dubljim problemom.

Ljubiti nekog ĆØovjeka znaĆØi vidjeti ga onakvim kakvim ga je Bog zamislio. (F. M. Dostojevski)
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 05 svi 2009, 12:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

gledaj on Ŕiri vjeru pod krinkom borbe za ljudska prava i neovisni tibet a njihova vjera je u svojoj srži diskriminacijska.
Radi se o tom da se o njemu priĆØa samo o superlativima. Zar to nije ĆØudno?

Gladijator

PostanoPostano: uto 05 svi 2009, 16:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja napisa:
To je bilo moje retoriĆØko pitanje na prvi post. Odnosno, pitanje mi se nametnulo na tvoju konstataciju da je dalai lama neprestano po novinama i da je medijski jako eksponiran, a pogotovo na reĆØenicu "predstavlja se kao mirotvorac a ustvari Å”iri svoju vjeru po svijetu". Iz toga ispada kao da je zloĆØin javno govoriti o svojim uvjerenjima.

To Å”to dosta ljudi viÅ”e favorizira istoĆØnjaĆØke duhovnosti od krÅ”Ć¦anske vjere i pristupa istoĆØnjaĆØkim duhovnim voĆ°ama je drugi par rukava. Ali mislim da je to iskljuĆØivo propust Crkve, a ne dalai laminog prevelikog publiciteta. Nije da zagovaram dalai lamu, ali smanjiti mu publicitet i "držati ga u granicama Tibeta" da neki mlaki vjernik ili vjernik na papiru ne bi ĆØuo da postoji koja druga religija osim krÅ”Ć¦anske, po meni je samo zatvaranje oĆØi pred puno dubljim problemom.
Nije tu problem ni dalaj lama niti crkva,problem smo mi sami,jer nemože se dalaj lama sam Å”iriti,nego ga mi Å”irimo.Mene osobno jedino žalosti,da mi krÅ”ĆØani pokraj biblije,Isusa,Marije,stotine svetaca i muĆØenika,karizmatika,sveĆØenika,pa i bližnjih,stalno gledamo u tuĆ°e dvoriÅ”te i upijamo ko suhe spužve.Umijesto da svima navijeÅ”tamo Krista i evanĆ°elje mi Ga guramo u stranu.E to mene žalosti!!!! Mislim da je i sam dalaj lama ili neki sliĆØan istoĆØnjaĆØki voĆ°a jednom rekao,"da nema vas takvih krÅ”ĆØana,davno bi mi prihvatili Krista"!!Mislim da je s ovim sve reĆØeno.
ja

PostanoPostano: uto 05 svi 2009, 18:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gladijator, jednom praktiĆØnom vjerniku (u naÅ”em sluĆØaju katoliku) ne znaĆØi puno Å”to u medijima govori jedan dalai lama u smislu da to prihvati kao svoje novo religijsko uvjerenje. Vjernik koji živi svoju vjeru, zna kome je povjerovao (Isusu). Tako mi nije jasna ova tvoja konstatacija da gledamo u tuĆ°e dvoriÅ”te i upijamo ko suhe spužve.

InaĆØe, Crkvu ĆØine njezini ĆØlanovi, pa kad sam rekla da je to propust Crkve, onda sam rekla da je to ujedno propust svih nas.. Smile

Zadnja promjena: ja; uto 05 svi 2009, 18:49; ukupno mijenjano 1 put.

Gladijator

PostanoPostano: uto 05 svi 2009, 18:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja napisa:
Gladijator, jednom praktiĆØnom vjerniku (u naÅ”em sluĆØaju katoliku) ne znaĆØi puno Å”to u medijima govori jedan dalai lama u smislu da to prihvati kao svoje novo religijsko uvjerenje. Vjernik koji živi svoju vjeru, zna kome je povjerovao (Isusu). Tako mi nije jasna ova tvoja konstatacija da gledamo u tuĆ°e dvoriÅ”te i upijamo ko suhe spužve.

InaĆØe, Crkvu ĆØine njezini ĆØlanovi, pa kad sam rekla da je to propust Crkve, onda sam i mislila na nas. Smile
U potpunosti se slažem sa tobom,iako mi je u vezi crkve zvuĆØalo kao da misliÅ” na instituciju ili na same sveĆØenikeda možda ne rade dovoljno.I nisam mislio na prave i praktiĆØne vjernike da gledaju u tuĆ°e dvoriÅ”te,nego na formalne krÅ”ĆØane.Ustvari nerazumijem u ĆØemu se neslažeÅ” jer moje miÅ”ljenje se nerazlikuje baÅ” od tvoga.Ja osobno o tom dalaj lami baÅ” neznam puno niti me baÅ” zanima,jer ni svoju vjeru nisam joÅ” dokuƦio ni 30%, i bilo bo glupo da tražim neÅ”to drugo.Nikakav Bog ni u jednoj vjeri se nije predao kao Krist za nas,i Å”to nam treba viÅ”e.
ja

PostanoPostano: uto 05 svi 2009, 18:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Samo mi se ĆØinilo da se nismo razumjeli. Wink

enkidu

PostanoPostano: pet 22 svi 2009, 17:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dalaj Lama je vjerski poglavar tibetanskog budizma, inkarnirani Budha i vladar u izagnanstvu.
Kinezi su na Tibetu uĆØinili i genocid i kulturocid straÅ”nih razmjera. Nekada su ruÅ”ili i ubijali, a danas razaraju jednu kulturu svojom kiĆØ-ponudom turizma koji bi trebao doĆØarati bajkovitost tibetanske duhovnosti pa u tu svrhu u nekim ashramima oblaĆØe ĆØak vojnike u redovnike za turistiĆØku predstavu.
Mi nikada neƦemo dobiti pravu sliko o tome kako je nekad bilo i Å”to se to sve dogodilo na Tibetu, jer se snimaju propagandni filmovi crno -bijelo obojeni....
Zapad je u nekoliko navrata ''otkrivao'' Tibet i ono Å”to je bilo toliko privlaĆØno to nije ĆØisti budizam nego mjeÅ”avina ezoterije, magije i tajnih rituala kakvima ta religija obiluje, jer je to mjeÅ”avina budizma i predbudistiĆØkih animistiĆØkih vjerovanja.
Mnogi osnivaĆØi tajnih druÅ”tava na Zapadu, napose oni pod kraj 19. i poĆØetkom 20.st. hvalili su se da su inicirani u najviÅ”e rangove tibetanske duhovnosti od nekih lama.....
DanaÅ”nji Dalaj Lama bori se za osloboĆ°enje Tibeta na svoj naĆØin. Na Zapadu postoje mnoge sekte tibetanskog budizma koje nije on osnovao, nego im je svojevrsna maskota. Koriste njegovu popularnost za svoje probitke....
Objektivno ne postoji neki strah da Ʀe zapadnjaci masovno prihvatiti bilo koju duhovnost koja traži i najmanje odricanja, osim možda sladunjavog new agea koji niti Å”to traži niti Å”to pruža.
Mi se ne trebamo bojati neke tamo dalekoistoĆØnjaĆØke duhovnosti. ViÅ”e bismo trebali otkrivati bogatstvo izvorne krÅ”Ć¦anske duhovnosti, koja je nekada cvala i u IstoĆØnoj i u Zapadnoj Crkvi, a danas se priklanjamo halabuci jeftine, nazovi duhovnosti koja je plod krivo shvaƦenog protestantskog krÅ”Ć¦anstva.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: ja, sv.Franjo legenda
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sub 23 svi 2009, 13:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

enkidu napisa:
ĆØisti budizam nego mjeÅ”avina ezoterije, magije i tajnih rituala kakvima ta religija obiluje, jer je to mjeÅ”avina budizma i predbudistiĆØkih animistiĆØkih vjerovanja.

kada sam pokrenuo temu nisam mislio da Ʀe me se komentirat u smislu " trebamo se viÅ”e okrenuti sebi"... naravno da i ja isto mislim, al treba biti svjestan i znati da dalaj lama nije baÅ” simpatiĆØni dedica koji propagira mir i nevinost koju su im kinezi oduzeli.
kao Ŕto si napisao iznad , njihova religija je mjeŔavina ezoterije i sl stvari....
zato mi je taj lik i ono Ŕto predstavlja tako odbojno.

ƈovjek ima apsolutno pravo da se bori za nezavisni tibet ako ga njegov narod podržava... te ne želim dovoditi u pitanje.

enkidu

PostanoPostano: pet 29 svi 2009, 5:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mi krÅ”Ć¦ani bismo trebali usvojiti neke naĆØelne odrednice po kojima bismo se odnosili prema drugim religijama.
Uzor u tome nam je sam naÅ” Gospodin, koji je bio vrlo tolerantan prema vjernicima izvan židovstva. ƈak je u pojedinim primjerima isticao njihovu vjeru, a da pri tome nije ni pomiÅ”ljao od sadržaja poganskog vjerovanja prihvatiti bilo Å”to, nego je hrabro navijeÅ”tao ono zbog ĆØega je doÅ”ao na svijet.
Drugi izvor koji nas upuƦuje kako se odnositi prema drugima, koji nisu naÅ”e vjere je crkveni nauk. U koncilskoj konstituciji I. Vat. koncila LG jasno je je reĆØeno da je u Duh Božji prisutan u svakoj vjeri u onom intenzitetu koliko je ta u skladu s Istinom.
Bilo je i ima velikih i zadivljujuƦih primjera vjere i plemenitih djela meĆ°u inovjercima, jer jedan je Duh koji vodi sve ljude i potiĆØe ih na dobra djela.
Bog se nije nikada odrekao onih koje je stvorio.
O tome je posebno dobro razmiŔljati u ovo preduhovsko vrijeme.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali, ja
Magali
mod team

PostanoPostano: pet 29 svi 2009, 6:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa i pape i veliki biskupi potiƦu meưureligijski dijalog.
Mi trebamo takoĆ°er raditi na tome...
u naŔem svakodnevnom životu.

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.