HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 18 lis 2019, 9:21. Pogledaj neodgovorene postove
Roditeljstvo
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Roko

Spol: neodrešen
PostanoPostano: uto 05 vel 2008, 7:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam jedna majka koja fiziĆØki,materijalno ,stambeno... nije trebala imati viÅ”e djece(a po doktorima nije ni mogla)Tako su stvari izgledale prije deset godina.Na drugom porodu sam iskrvarila do smrti,proÅ”la kliniĆØku smrt...Ali ĆØudni su putevi Božji.Moj život je bio odreĆ°en na Slavu Božju .Bez problema zaĆØela sam trece djete koje sam van svih medicinskih prognoza bez problema i nosila i rodila,a dok ovo piÅ”em ĆØetvrto mi sjedi u narucju.Slava Bogu viÅ”njemu ,gospodinu naÅ”emu!Moja vjera je stostruko bila nagraĆ°ena.Da je bilo lako -nije ,ali poruĆØujem vam NE bojte se ON je s vama!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Sarah
sv.Franjo legenda

Spol: muško
PostanoPostano: uto 05 vel 2008, 10:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ALELUJA!!!!!!
Kakvo ufanje i vjera!

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Žan
mod team leader

PostanoPostano: čet 10 tra 2008, 17:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljubite svoje stare roditelje!

Ja vas lijepo molim, ljubite svoje stare roditelje!

Drhtave ruke i sijede kose oĆØeva i pognutih dobrih majki.
Bore na licima, vene na rukama, izblijedjele umorne oĆØi.

Pomilujte sijede glave, poljubite ostarjele i izranjene ruke.
Zagrlite svoje stare roditelje. MuĆØili su se oni i s vama.
Od srca im ljubav pružite, a u starosti im oslonac budite.

Ne odvajajte ih u male sobice, niti ih Å”aljite u staraĆØke domove.
PosluÅ”ajte im vapaje, olakÅ”ajte im živote. Imajte za njih lijepe rijeĆØi
i osmijeh na licima u susretu s njima.

Zato vas lijepo molim, ljubite svoje stare roditelje.

Radili su oni puno da i vaŔ život bude bolji.
Oni su vas s radoÅ”Ć¦u prihvatili kad vas je Bog njima poslao.

Zato vas molim, poŔtujte svoje stare roditelje!

Kad ih Bog jednom pozove na vjeĆØni poĆØinak,
ostat Ʀe iza njih prazno mjesto.
A to prazno mjesto ti ƦeÅ” popuniti jer ƦeÅ” dotle i ti ostariti.
A sve Å”to ste vi ĆØinili svojim roditeljima,
to Ʀe vaÅ”a djeca vama uzvratiti.
Zato vas opominjem i unaprijed molim.

Volite i poŔtujte svoje stare roditelje!

Ivan Pavao II.

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Bepo

PostanoPostano: pet 11 tra 2008, 9:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tema me zaintrigirala pa bi i ja s vama podijelio svoje iskustvo.
Otac sam dvoje djece, curice od 3,5 godine i malog brace koji ima tek mjesec dana.

Živio sam u krÅ”Ć¦anskoj obitelji u kojoj sam imao samo brata jer majka nije mogla viÅ”e, nakon mene, iznijeti trudnoƦu do kraja. Iako je pokuÅ”ala joÅ” tri puta. Ali Božja volja je bila takva da sam imao samo brata. Ja vam osobno smatram da je to pravo siromaÅ”tvo jer možete li samo zamisliti kada vam je teÅ”ko u životu i ako vam je taj jedini brat dalek pa ga nema te uz sebe, a s druge strane poznajem obitelji s viÅ”e djece koji su kao lavovi uvijek su zajedno i u svemu se pomažu. Milina ih je vidjeti. ZAmislite život u tako velikoj obitelji.

Prvo dijete sam tek dobi nakon dvije godine braka, nikada se nismo "ĆØuvali" i ĆØesto sam kroz suze molio Boga da blagoslovi naÅ” brak, napokon se i dogodilo. RoĆ°enje moje djevojĆØice je za mene bio i ostao najveƦi dan u mome životu.
Poslije nje smo takoĆ°er ĆØekali dvije i po godine, takoĆ°er se nismo "ĆØuvali" ali nije bilo odgovora.
Pa i opet uz Božju milost smo dobili dijete.
I znate Å”ta, žena mi ne radi, radim samo ja i to u državnoj firmi, znate kako su tamo osrednje plaƦe, ali nije me strah. Ako Bog bude htio bit Ʀe joÅ” djece i to bar joÅ” dvoje, jer sam se jednom KOCKAO s BOGOM i rekao sam mu u molitvi " Molim te da mi daÅ” radost roditeljstva a ja Ʀu, koliko je do moje moƦi, POLA svoje djece dati tebi, a meni nek ostane pola!"
I ovo mi je slijedeƦa želj, Ako Bog naĆ°e milost da iz moje obitelji uzme za sebe SveƦenika ili Redovnicu znao bih da moj život na ovom svijetu nije bio uzaludan. Smatrao bih da sam ispunio svoju zadaƦu.

Zato malo ohrabrenje onima koji ne znaju Å”to je roditeljstvo evo vam moje definicije TO JE NAJSLAƐI KRIŽ KOJI MOŽETE POŽELJETI U ŽIVOTU.
Samo jedan osmije djeteta u trenutku kada ga možete VIDJETI vrijedi svih trud i odricanja.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Sarah
Roko

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pon 02 vel 2009, 7:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Roko napisa:
Ja sam jedna majka koja fiziĆØki,materijalno ,stambeno... nije trebala imati viÅ”e djece(a po doktorima nije ni mogla)Tako su stvari izgledale prije deset godina.Na drugom porodu sam iskrvarila do smrti,proÅ”la kliniĆØku smrt...Ali ĆØudni su putevi Božji.Moj život je bio odreĆ°en na Slavu Božju .Bez problema zaĆØela sam trece djete koje sam van svih medicinskih prognoza bez problema i nosila i rodila,a dok ovo piÅ”em ĆØetvrto mi sjedi u narucju.Slava Bogu viÅ”njemu ,gospodinu naÅ”emu!Moja vjera je stostruko bila nagraĆ°ena.Da je bilo lako -nije ,ali poruĆØujem vam NE bojte se ON je s vama!

Dok sam Vam pisala ovaj zadnji post zivjela sam u stanu od 58 kvadrata .Djeca su spavala u jednoj sobici jedno iznad drugog na krevetima na kat kao srdelice.Sada Vam na slavu Bozju objavljujem da smo iskljucivo Bozjom providnoscu kupili kucu od 360 kvadrata i da smo ovog Bozica uselili.Sad imam kredit za kucu i joÅ” cetri kredita(jer svako djete je kao jedan).Veliki je to teret na ledima ali ja se ne bojim jer znam da je On s nama.Za mene ja rijesenje stambenog pitanja bilo brdo koje sam mislila da nikad necu proci ali On je bio tu da pruzi svoju ruku kad je bilo najpotrebnije.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Jopica, robert, 5rich, antea
Sarah

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 05 vel 2009, 15:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala ti na ovom svjedoĆØanstvu jer tvoj život svjedoĆØi vjeru svjedoĆØi vjernost i Ljubav Božju.

Ako je Krist za nas, tko Ʀe biti protiv nas?!

Nije naŔe da se oslanjamo ni na koga (sebe, novac, državu, obitelj...) osim na Gospodina.

Neka vas Gospodin i dalje obasipa svojim blagoslovom! molitva

"Gospodin je moja snaga i moja pjesma."
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
klara

PostanoPostano: čet 04 lip 2009, 6:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sve "filozofije" o odgoju
najbolje bi se mogle sažeti u priĆØicu koju maloprije proĆØitah:

Jednom je nekog pjesnika posjetio ljubitelj njegovih pjesama. U razgovoru su se dotaknuli i djece.

"Mislim", reĆØe posjetitelj "da djeci moramo dati slobodu. Tako Ʀe se nauĆØiti samostalno odluĆØivati. I jedino Ʀe tako razviti svoje sposobnosti."

Pjesnik ga prekinu rijeĆØima:
"Rado bih ti pokazao svoj cvjetnjak", i povede ga u vrt.

VidjevŔi vrt, gost uzviknu:
"PA U TOM VRTU NE RASTE NIÅ TA OSIM DRAƈA!"

"NekoƦ je to bio cvjetnjak", odgovori mu pjesnik, "a ljetos sam pomislio da mu dam slobodu, da pustim sve u vrtu da raste kako hoƦe i nisam se brinuo za njega. Evo, to su plodovi."

.

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: vjernik, sv.Franjo legenda, 5rich
FIAT

PostanoPostano: čet 11 lip 2009, 10:23
PostNaslov : RODITELJSTVO
Citiraj i odgovori

Evo ja sam trudna cca 4 miseca i super se osjeƦam zbog toga. Mama sam neroĆ°enog djeteÅ”ca. Ne bojim se...Kad se se na tren zapitam kako Ʀu sve, hoƦu li voljeti svoje dijete kako treba, hoƦu li biti prava majka, isl...tada se sjetim Isusovih rijeĆØi o djeci, o tome kako se upravo Njegovo lice krije iza lica ovog maliÅ”ana, kao i u svemu treba se truditi da budemo kao naÅ” Gospodin pa tako i u roditeljstvu. Djeca nek nam budu primjer poniznosti i potrebnosti Božje Ljubavi, ovisnosti o Dobroti...Evo nadam se da Ʀe ovo nekoga ohrabriti da postane sustvaratelj...
veseo

HAJDE ZA MNOM I PUSTI NEKA MRTVI POKAPAJU SVOJE MRTVE
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: 5rich
FIAT

PostanoPostano: čet 11 lip 2009, 10:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

bravo Bepo! volila bi da i moje dite bude sveƦenik ili redovnica veseo

Bepo

PostanoPostano: sri 17 lip 2009, 20:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ima neÅ”to Å”to me jako muĆØi, a to je spoznaja da Ʀe jednoga dana moja djeca kada odrastu biti dobrim dijelom kopije mene i moje žene. Ono Å”to me smeta je upravo ĆØinjenica da Ʀe pokupiti od mene i one loÅ”e stvari kojih ima i na pretek.

Zbilja razmiÅ”ljam na naĆØin da ova djeca nisu moja, veƦ da su Božja, a da sam ja njihov privremeni skrbnik, ako me razumijete, neÅ”to sliĆØno kao Å”to se dogaĆ°alo svetom Josipu. RazmiÅ”ljam kako imam dosta naĆØina da upropastim, nesvjesno, svoju djecu.

Mislim se kako je sv. Josipu moralo biti teÅ”ko sa spoznajom da mu je Bog povjerio upravo svoga sina, tj. ono najdragcjenije Å”to je imao, i sada jednom obiĆØnom smrtniku povjerio zadatak roditelja. I sve je to radio bezprijekorno i Å”utke. VeliĆØina njegova i danas inspirira svakog oca, biti tu, biti sve, biti jak, a ne ĆØuti se, biti neprimjetan, biti tih, biti neznatan.

To je za mene jedina težina roditeljstva, ne uplitati se previŔe u njihove živote, a opet biti stup i oslonac,
ne forsirati previŔe svoje ideje, a opet biti putokaz,
ne živiti svoj život kroz njihov, a dozvoliti da sve ono dobro Ŕto je Bog u mene usadi, ne nestane bez traga.

Uz sve to razmiÅ”ljam kako u meni žive moji roditelji, kako Ʀu i ja živjeti u svojoj djeci i na kraju misterij neprekinutosti koji generacijam egzistira kroz sva prethodna i buduƦa pokoljenja u mojoj obitelji.

O moj Bože, budi jedro i kormilo mojoj obitelji, sada i uvijeke.

VeliĆØa duÅ”a moja Gospodina
i kliĆØe duh moju u Bogu Spasitelju mome
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Žan
FIAT

PostanoPostano: čet 18 lip 2009, 9:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

PoŔtovani,
razumijem tvoja pitanja.
Brak je poziv od Boga dan, jedinstvo muŔkarca i žene, jedinstvo njihove ljubavi, ne ljubavi koju su oni sami proizveli, nego one koju im Gospodin daje, ulijeva iz trena u tren u njihovo novo tijelo.
Ljubav je nepobjediva, nesruÅ”ljiva, ona sve može, ona može otjerati svaku zloƦu, svaku tvoju pogreÅ”ku, ona može kroz tebe i ženu odgojiti vaÅ”e dijete....

Ako nesvjesno i uĆØiniÅ” kakvu pogreÅ”ku naravno da Ʀe ti biti oproÅ”tena, važno je da dajete sve od sebe da budete divni roditelji, a vaÅ”e mane, bolesti!? - zaÅ”to ih jednostavno ne predate Isusu, u Svetoj Misi, na Euharistijski stol....Tamo Ʀe Njegovom Krvlju biti oprane, uniÅ”tene, izbrisane! zar misliÅ” da Ʀe neÅ”to od zla ostati? nemoguƦe. Krist je prejak da bi se to dogodilo. On Ʀe u svojoj Ljubavi i Kreativnosti dopustiti da jednom tvoja žena, ti i dijete koje vam je povjereno budete zajedno s Njim, da proslavite sve ono Å”to je ON ĆØinio preko vas[i], nazdravi veƦ sad s naÅ”im Gospodinom jer je saĆØuvao i vaÅ” brak i vaÅ”e dijete, gledajte u to. Gledaj u ono Å”to Krist ĆØini, ne mi, samo ƦeÅ” se spoticati gledajuƦi u svoje krive radnje, ti ih ĆØiniÅ” On ih briÅ”e! Ne bojte se! molitva

5rich
mod team

PostanoPostano: sri 12 kol 2009, 8:33
PostNaslov : Jedan sasvim moj tata
Citiraj i odgovori

nisam sigurna na koju temu ovaj tekst spada,
pa nek zasad bude tu Wink Wink
jednostavno sam se naÅ”la u ovoj priĆØi,
pa sam je htjela sa vama podijeliti Wink

Jedan sasvim moj tata:

SinoƦ mi doÅ”ao stari da popravi neke kvarove u kupaoni. Prevalio je oko 300 km. Rekla sam mu da nema potrebe, da Ʀu platit majstoru da to uradi. Nije htio ni ĆØut. Kao, platit Ʀu puno, a on Ʀe to za ĆØas. I pregledat ako imam joÅ” kakvih sitnica po stanu, malo me obiƦi i tako.
ƈitav sam život taj odnos uzimala zdravo za gotovo. Pa on je moj tata. Tata Ʀe sve popravit. 'Ko Ʀe ako neƦe tata?
Gledala sam ga sinoƦ kako se priprema za krpe. I tad me presjeklo. Neka neutjeÅ”na, nužna tuga.Nostalgija, strah od 'ko zna ĆØega. SinoƦ sam prvi put na njemu duboko doživjela njegovih 60 godina. Noge pune proÅ”irenih vena, lagano artritisni prsti, ramena koja su se sužavala i povlaĆØila prema naprijed, dalek pogled, '' 'ko zna o ĆØemu on sad misli''ā€¦Brižljivo je slagao svoje stvari u svoj koferiƦ i izvadio kutijicu sa svojim tableticama, za tlak, za vlak, za smirenjeā€¦i preko John Wayne dugih gaƦa (koje oblaĆØi za Svisvete, a skida za Prvi maj) obukao pidžamu.

Jutros kad sam doŔla na posao, zvala sam da vidim jel ustao, jel jeo, jel si naŔao u frižideru (koji sam dan prije natrpala samo zbog njega jer bi valjda umro od muke kad bi vidio da je prazan i mislio bi da sam stalno gladna)

I shvatila sam da viÅ”e nema ''tata Ʀe''. Ne samo da viÅ”e nema, nego dolazi vrijeme kad se ja poĆØinjem brinut za njega. Za njih. I ok je to. Al Å”lusnulo me straÅ”no. Spoznaja da se bliže te godine. Ta njihova starost, kad svaki dan može bit zadnji iz prirodnih razloga. I da ne mogu uĆØinit ama baÅ” niÅ”ta da to zaustavim.
I onda mi je palo na pamet koliko ja u stvari vremena gubim na uistinu nepotrebne odnose, na suviÅ”ne ljude, koliko nebitnih povlaĆØenja repova iz proÅ”losti, a sve pretakanje iz Å”upljeg u prazno. Ovu sam ljubav uzimala zdravo za gotovo vjerojatno milijun puta jer je uvijek bila tu i nikad nisam na njoj ''radila'' na naĆØin da sam svjesna svog truda kao s ljudima koji su manje bitni. I to mi se uĆØinilo tako nepoÅ”teno.
I cijeli dan danas nosim taj osjeƦaj na ramenima. Da je kraj puno, puno bliže nego dalje, da Ʀe jednom otiƦ i da Ʀu ostat sa spoznajom da sam dala premalo. Ljuta na sebe zbog onih kojima sam dala previÅ”e.

(kopirano sa temeJedan sasvim moj tata na forumu.hr,post by Lyla)

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Jopica, coldplayer
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.