HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 15 stu 2019, 16:31. Pogledaj neodgovorene postove
Presveto Srce Isusovo
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Magali
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 10 lip 2009, 8:07
PostNaslov : Presveto Srce Isusovo
Citiraj i odgovori

Dragi moji,
znam da je ova pobožnost dosta raŔirena u Hrvatskoj.
Bilo bi lijepo kada bi ovdje iznjeli svoje molitve i zahvale kao i molitve koje su stvorene za zagovor Srcu koje gori od ljubavi za nas...

Pred nama je i devetnica Srcu Isusovu pa Ʀemo imati i kratka razmiÅ”ljanja koja su preuzeta sa web stranice Prostora duha.

BVB
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: sri 10 lip 2009, 8:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Devetnica u ĆØast
Presvetom Srcu Isusovu
"Kristova ljubav prema nama"

Pozivamo te da nam se u sljedeƦih devet dana pridružiÅ” u devetnici u ĆØast Presvetom Srcu Isusovu.

Ova devetnica pomoƦi Ʀe ti da se pripraviÅ” za svetkovinu Presvetoga Srca koju slavimo u petak 19. lipnja. MožeÅ” je moliti samostalno ili zajedno s drugima tijekom devet dana. Svaki dan devetnice odvoji malo vremena koje ƦeÅ” provesti u tiÅ”ini kako bi imao kratku meditaciju koja je predviĆ°ena za taj dan. ProĆØitaj pozorno odlomak Svetoga pisma, jednom ili viÅ”e puta. Tema devetnice je Kristova ljubav prema nama. U razmatranju (razmiÅ”ljanju) produbljujemo kako tu Kristovu ljubav prenosimo u svom svakodnevnom životu.
Ako nekoliko ljudi obavlja devetnicu zajedno promiÅ”ljanja mogu biti temelj za zajedniĆØku izmjenu iskustava na temelju Svetoga pisma. Devetnicu zavrÅ”i predviĆ°enom molitvom i u nju ukljuĆØi bilo koju nakanu koju imaÅ”.

Molitva devetnice
Gospodine Isuse, potrebe ljudi otvorile su tvoje srce za svakoga od nas. Ti se brineÅ” za nas kada smo izgubljeni, suosjeƦaÅ” s nama u naÅ”oj osamljenosti i tjeÅ”iÅ” nas u naÅ”oj boli; najbliži si nam kada smo najslabiji. Ti nas ljubiÅ” viÅ”e nego Å”to mi ljubimo sebe, opraÅ”taÅ” viÅ”e nego Å”to mi možemo oprostiti sebi i pozivaÅ” nas da navijeÅ”tamo tvoju ljubav kako najbolje možemo.

Gospodine Isuse, tvoje je srce dirnuto i puno suƦuti kada patimo, kada nam je potrebna tvoja pomoƦ i kada molimo jedni za druge. Molim te, usliÅ”i moju molitvu tijekom ove devetnice i udijeli Å”to molim (ovdje u tiÅ”ini izreci svoje nakane). Ako to Å”to molim nije dobro za mene i za druge udijeli mi ono Å”to ti misliÅ” da je najbolje, te da mogu graditi tvoje kraljevstvo ljubavi u naÅ”emu svijetu. Amen.

_______

Kroz ovu devetnicu predlažemo ti da svaki dan:
proĆØitaÅ” predloženi tekst iz Svetog pisma
zadržiŔ se nekoliko minuta u razmiŔljanju nad predloženim mislima
izmoliÅ” ponuĆ°enu molitvu devetnice

________

Prvi dan (srijeda, 10. lipnja): Jedna i jedina zapovijed

Sveto pismo: Mk 12,28ā€“31
Tada pristupi jedan od pismoznanaca koji je sluÅ”ao njihovu raspravu. VidjevÅ”i da im je Isus dobro odgovorio, upita ga: "Koja je zapovijed prva od sviju?" Isus odgovori: "Prva je: SluÅ”aj, Izraele! Gospodin Bog naÅ” Gospodin je jedini. Zato ljubi Gospodina Boga svojega iz svega srca svojega, i iz sve duÅ”e svoje, i iz svega uma svoga, i iz sve snage svoje! Druga je: Ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga. Nema druge zapovijedi veƦe od tih."

Razmatranje/razmiŔljanje:
N itko ne može voljeti Boga, a da ne voli braƦu i sestre. I Isus Ʀe kasnije, bez spominjanja Boga, reƦi svojim uĆØenicima: "Ljubite jedni druge kao Å”to sam ja vas ljubio." Voljeti one oko nas znaĆØi voljeti i Boga. Gdje je ljubav, tamo je i Bog (1 Iv).

Molitva
Isuse, pomozi mi da shvatim da istinski mogu reƦi da te ljubim onda kada sam u svome životu istinski usredotoĆØen na dobro drugoga.

Presveto Srce Isusovo, smiluj mi se!

Molitva devetnice...

Zadnja promjena: Magali; čet 11 lip 2009, 9:00; ukupno mijenjano 1 put.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: klara, teta Jeja
Magali
mod team

PostanoPostano: čet 11 lip 2009, 8:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Drugi dan (ĆØetvrtak, 11. lipnja): Primanje dolazi od davanja

Sveto pismo: Lk 6,35-37
Nego, ljubite neprijatelje svoje. ƈinite dobro i pozajmljujte ne nadajuƦ se odatle niĆØemu. I bit Ʀe vam plaƦa velika, i bit Ʀete sinovi SveviÅ”njega jer je on dobrostiv i prema nezahvalnicima i prema opakima. Budite milosrdni kao Å”to je Otac vaÅ” milosrdan. Ne sudite i neƦete biti suĆ°eni. Ne osuĆ°ujte i neƦete biti osuĆ°eni. PraÅ”tajte i oprostit Ʀe vam se.

Ljubiti neprijatelje ne znaĆØi pretvarati se da su nam najbolji prijatelji. Isus od mene zahtijeva da želim dobro svakoj osobi. U zauzetosti oko dobra drugih možemo iskusiti ozdravljenje.

Molitva
Isuse, dok su krvnici zabijali ĆØavle u tvoje ruke vapio si: "OĆØe, oprosti im jer ne znaju Å”to ĆØine!" Pomozi mi da uvidim da oni koji mrze i vrijeĆ°aju nisu svjesni koliko u stvari mrze i vrijeĆ°aju sebe.

Molitva devetnice
Gospodine Isuse, potrebe ljudi otvorile su tvoje srce za svakoga od nas. Ti se brineÅ” za nas kada smo izgubljeni, suosjeƦaÅ” s nama u naÅ”oj osamljenosti i tjeÅ”iÅ” nas u naÅ”oj boli; najbliži si nam kada smo najslabiji. Ti nas ljubiÅ” viÅ”e nego Å”to mi ljubimo sebe, opraÅ”taÅ” viÅ”e nego Å”to mi možemo oprostiti sebi i pozivaÅ” nas da navijeÅ”tamo tvoju ljubav kako najbolje možemo.

Gospodine Isuse, tvoje je srce dirnuto i puno suƦuti kada patimo, kada nam je potrebna tvoja pomoƦ i kada molimo jedni za druge. Molim te, usliÅ”i moju molitvu tijekom ove devetnice i udijeli Å”to molim (ovdje u tiÅ”ini izreci svoje nakane). Ako to Å”to molim nije dobro za mene i za druge udijeli mi ono Å”to ti misliÅ” da je najbolje, te da mogu graditi tvoje kraljevstvo ljubavi u naÅ”emu svijetu. Amen.
Magali
mod team

PostanoPostano: pet 12 lip 2009, 18:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

TreƦi dan (petak, 12. lipnja): Dati i ne gledati koliko koÅ”ta

Sveto pismo: Mk 12,42-43
DoĆ°e i neka siromaÅ”na udovica i baci dva novĆØiƦa, to jest jedan kvadrant. Tada Isus dozove svoje uĆØenike i reĆØe im: "Doista, kažem vam, ova je sirota udovica ubacila viÅ”e od svih koji ubacuju u riznicu."

O no Ŕto je sirota i pobožna žena ubacila u hramsku riznicu bilo je samo mrvica u usporedbi s onim Ŕto su ubacivali bogati. Razlika je bila u tome da je ona dala sve Ŕto je imala. Ona simbolizira Isusa koji je iz ljubavi prema svakome od nas dao sve. Koliko sam ja velikoduŔan?

Molitva
Isuse, ĆØesto želim pokazati koliko te volim sa svime Å”to posjedujem, ali sam ĆØesto u napasti zadržati za sebe, za svaki sluĆØaj. NauĆØi me, Gospodine, da budem velikoduÅ”an, da dajem ne tražeƦi naknadu, da ljubim ne obaziruƦi se na rane. Moja jedina briga neka bude nasljedovanje tebe, da idem tvojim stopama.

Molitva devetnice

Magali
mod team

PostanoPostano: sub 13 lip 2009, 9:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈetvrti dan (subota, 13. lipnja): U potpunu zajedniÅ”tvu s Isusom

Sveto pismo: Iv 6,54-55
Tko blaguje tijelo moje i pije krv moju, ima život vjeĆØni; i ja Ʀu ga uskrisiti u posljednji dan. Tijelo je moje jelo istinsko, krv je moja piƦe istinsko.

IƦi na priĆØest" nije samo pasivno iskustvo po kojemu Isus dolazi k meni. "Jesti" i "piti" izražava posve aktivnu želju s naÅ”e strane kao tijela Kristova da se potpuno poistovjetimo s Isusom, naÅ”om Glavom, da budemo jedno s njegovim naukom i oblikovanjem naÅ”ega života po uzoru na njegov, u naÅ”emu predanju i služenju drugima.

Molitva

Isuse, molim da blagovanje tvoga Tijela i Krvi bude istinski znak moje želje da budem vidljivi svjedok poruke evanĆ°elja u svim mojim rijeĆØima i djelima.

Molitva devetnice

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Magali
mod team

PostanoPostano: ned 14 lip 2009, 20:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Peti dan (nedjelja, 14. lipnja): Kvalitete jednoga uĆØenika

Sveto pismo: Mt 5,5-7.9
Blago krotkima... Blago gladnima i žednima pravednosti... Blago milosrdnima... Blago mirotvorcima...

Kaže se da su blaženstva vlastiti Isusov portret. Jasno je, takoĆ°er, da su i portret pravoga Isusova sljedbenika. Kako je divno ako nas netko poznaje po krotkosti i blagosti, nastojanju oko pravednosti, naÅ”oj dubokoj suƦuti za one u potrebi, po naÅ”oj vjeÅ”tini uklanjanju zaprjeka koje toliko Å”tete nanose svijetu.

Molitva
O Isuse, krotka i ponizna srca, ispuni moje srce dubokom ĆØežnjom kako bih razmatrao tvoje kvalitete u mome životu. Daj mi snagu s blagoÅ”Ć¦u, toleranciju s osjeƦajem za pravednost, ĆØvrstoƦu s osjeƦajem za slabe, jasnu viziju mojih ciljeva koji me joÅ” uvijek drže u zajedniÅ”tvu s drugima koji misle drukĆØije.

Molitva devetnice

Magali
mod team

PostanoPostano: pon 15 lip 2009, 20:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Å esti dan (ponedjeljak, 15. lipnja): Svjetlo svijeta

Sveto pismo: Iv 8,12; Mt 5,13-14
Isus im zatim progovori: "Ja sam svjetlost svijeta..." Isus im reĆØe: "Vi ste svjetlost svijeta... Vi ste sol zemlje..."

O kupljeni u zajednicu i obdareni posebnim darovima krÅ”Ć¦ani su bilo gdje u svijetu vidljivi znak prisutnosti uskrsnuloga Krista. Mi smo tijelo Kristovo u kojemu je on prisutan. I nama je biti isto Å”to i on: Svjetlo svijeta.

Molitva
Gospodine, živim u svijetu u kojemu je dosta tame i nedostatka razumijevanja. Svatko od nas ima udjela u toj tami. Ispuni me, Isuse, svojim svjetlom i nauĆØi me kako da svijetlim u tami koja me okružuje.

Molitva devetnice

Sedmi dan (utorak, 16. lipnja 2009.): Pronalaženje Boga u onima koji nas okružuju

Sveto pismo: 1 Iv 4,20
Rekne li tko: "Ljubim Boga", a mrzi brata svog, lažac je. Jer tko ne ljubi svoga brata kojega vidi, Boga kojega ne vidi ne može ljubiti.

A postol Jakov kaže nam da nema smisla željeti dobro braƦi i sestrama, a ne ĆØiniti niÅ”ta kada su u potrebi. Uz sve za Å”to molimo kao zajednica, kao tijelo Kristovo u svijetu, prihvaƦamo i odgovornost za sve Å”to se dogaĆ°a doprinoseƦi najboljemu rjeÅ”enju.

Molitva
NauĆØi me, Gospodine, da sva moja ljubav prema tebi ima vrijednost jedino ako je izražena na isti naĆØin kao tvoja prema Ocu: donoseƦi suƦut, ozdravljenje i mir svima koji me okružuju.

Molitva devetnice

Zadnja promjena: Magali; sri 17 lip 2009, 14:09; ukupno mijenjano 3 put/a.
Magali
mod team

PostanoPostano: uto 16 lip 2009, 10:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Osmi dan (srijeda 17. lipnja 2009.) : Iskren prinos

Sveto pismo: Mt 5,23-24
Koliko ĆØesto sebe vidimo kao "dobre" katolike zato jer idemo na misu i priĆØest itd. No, sve to nema vrijednosti ako u mome svakodnevnom životu ljubav prema Bogu nije izražena u obliku harmonije s onima koji su oko mene i spremnosti na opraÅ”tanje i pomirenje. Neka bude mir na zemlji i neka poĆØne sa mnom.

I suse, ĆØesto osjetim mir kada te primim u svetoj priĆØesti ili kada molim ispred svetohraniÅ”ta; pomozi mi da shvatim da je pravi ispit moje ljubavi spremnost da u ljubavi doprem do ljudi koji su moje najveƦe iskuÅ”enje u svakodnevnomu životu.

Molitva
Isuse, pomozi mi da shvatim da istinski mogu reƦi da te ljubim onda kada sam u svome životu istinski usredotoĆØen na dobro drugoga.

Molitva devetnice

Magali
mod team

PostanoPostano: čet 18 lip 2009, 12:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Deveti dan (ĆØetvrtak, 18. lipnja 2009.): Poruka onima na rubu druÅ”tva

Sveto pismo: Lk 15,1-2
Okupljahu se oko Isusa svi carinici i greŔnici da ga sluŔaju. Stoga farizeji i pismoznanci mrmljahu: "Ovaj prima greŔnike, i blaguje s njima."

M nogi "sveti" ljudi sablažnjavali su se jer se Isus družio s oloÅ”em i odbaĆØenima od druÅ”tva. Isus se družio s njima jer su oni bili najpotrebniji da ĆØuju poruku Božje ljubavi i dobrote. Upitaj se: tko u naÅ”emu druÅ”tvu prvi treba ĆØuti Isusovu poruku? I kako ja mogu biti jedan od glasnika te poruke?

Molitva
Dragi Isuse, radujem se zbog darova koje sam primio od dobrote tvoga Srca. Ispuni me istom velikoduÅ”noÅ”Ć¦u prema mojoj braƦi i sestrama s kojima si dijelio život donoseƦi im ozdravljenje i dajuƦi im do znanja da su bezuvjetno voljeni.

Molitva devetnice

Magali
mod team

PostanoPostano: čet 18 lip 2009, 12:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Posvetna molitva Srcu Isusovu

Gospodine Isuse Kriste zahvaljujem Ti za sve darove koje si mi dao: za dar života i zdravlja, za milost vjere i dar pripadnosti KatoliĆØkoj Crkvi. Danas se posveƦujem Tvome Božanskom Srcu.

Ovim ĆØinom najprije ispovijedam i potvrĆ°ujem svoju krÅ”Ć¦ansku vjeru i svoje opredjeljenje za Tebe; potvrĆ°ujem svoje prihvaƦanje svih katoliĆØkih istina vjere kako nas uĆØi sveta Crkva u kojoj si mi dao milost da sam roĆ°en i odrastao.

PotvrĆ°ujem svoj krsni savez s Tobom i svoju odluku da po njemu živim. Priznajem Te svojim Gospodarom i Kraljem. Izjavljujem da ƦeÅ” mi od sada Ti sa ljubavlju Tvoga Božanskog Srca biti najviÅ”a vrijednost moga života koju primam u svoje biƦe. Pomozi mi da mogu živjeti dostojno Tvoje ljubavi i da njome usreƦujem svoje bližnje.

SlijedeƦi primjer brojnih tisuƦa hrvatskih mladiƦa i djevojaka koji su se prije stotinu godina posvetili Tvome Presvetom Srcu i ja zajedno s njima ispovijedam i kliĆØem: "DuÅ”om tijelom vijek sam Tvoj..." Tvoj hoƦu biti i ostati sada i uvijeke!

Amen.

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Magali
mod team

PostanoPostano: čet 18 lip 2009, 12:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sutra je veliki dan,
Blagdan Presvetog Srca Isusova!

Presveto Srce Isusovo, izvore svaki milosti,
ja Ti se klanjam, vjerujem u Te,
ufam se u Te, ja Te ljubim,
i kajem se za sve svoje grijehe.
Tebi poklanjam ovo moje siromaŔno srce,
uƦini poniznim, strpljivim i Ʀistim, i da u svemu odgovara
Tvojim željama.
Daj o dobri Isuse, da ja živim u Tebi i Ti u meni.
Štiti me u opasnostima, tjeŔi me u nevoljama i žalostima,
udijeli mi zdravlje tijela, blagoslovi sav moj rad,
i daj mi milost svete smrti Amen...!!

klara

PostanoPostano: pet 19 lip 2009, 6:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Presveto Srce Isusovo
doĆ°i i potpuno me obuzmi, tako da moje pobude budu - Tvoje pobude,
moje želje - Tvoje želje, moje rijeĆØi - Tvoje rijeĆØi, moje misli - Tvoje misli,
a onda mi dopusti da uưem u najveƦu dubinu Tvoga Presvetoga Srca
i poniŔti me potpuno.

Å tovat Ʀu Tvoje Presveto Srce iz dubine svoga srca.
ObeƦavam da Ʀu gorljivo služiti Tvome Presvetom Srcu.
Sa žarom Ʀu Ti služiti, gorljivije nego do sada.

Ja sam slaba, ali znam da Ʀe me Tvoja snaga poduprijeti.
Nemoj dopustiti da Te izgubim iz vida
i nemoj dopustiti mome srcu da kamo odluta.

Samo Ʀu tražiti Tvoje Presveto Srce i samo Tebe željeti.

Presveto Srce Isusovo
uĆØini da mi omrzne sve Å”to je suprotno Tvojoj Svetosti i Tvojoj Volji.
Podvrgni me provjeri kako bih bila sigurna
da ni jedan takmac ne boravi u meni.
Od sada pojaĆØaj veze ljubavi kojima si me privezao
i uĆØini da moja duÅ”a žeĆ°a za Tobom,
a moje srce da bude bolno od ljubavi za Tobom.

Presveto Srce Isusovo, ne ĆØekaj!
DoĆ°i i obuzmi cijelo moje biƦe plamenom svoje žarke ljubavi .
Od sada, Ŕtogod budem radila
bit Ʀe uĆØinjeno samo za Tvoje probitke i za Tvoju slavu,
a niŔta za mene.

PosveƦujem Ti svoj život, i od sada sam rob Tvoje ljubavi,
žrtva Tvojih goruƦih želja i Tvoje Muke,
prinos Tvojoj Crkvi i radost Tvoje duŔe.
UĆØini da moje crte nalikuju onim Tvojima u raspinjanju
zbog gorĆØine kroz koju Ʀu prolaziti u gluhoƦi duÅ”a.
Podaj mojoj duŔi njezinu puninu.

Presveto Srce Isusovo
ne Ŕtedi me od svog križa, kao Ŕto ni Tebe Otac nije Ŕtedio.
ZatoĆØi moje oĆØi, moje misli i moje želje
da budu zatoĆØenici Tvoga Presvetoga Srca.
Nevrijedna sam i niŔta ne priželjkujem,
ali pomozi mi da proživljavam svoje djelo posvete,
da Ti budem odana,
da nikad ne prestanem zazivati Tvoje Sveto Ime.
UĆØini da moj duh prihvaƦa samo ono Å”to si Ti.

Presveto Srce Isusovo
daj da moja duŔa viŔe nego ikada do sada nosi biljege Tvoga tijela
za obraƦenje duÅ”a.

Dragovoljno podvrgavam svoju volju
Tvojoj Svetoj Božanskoj volji od sada, pa za vijeke vijekova.
Amen!

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.