HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 14 lis 2019, 1:33. Pogledaj neodgovorene postove
Sinoda
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Jo

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 12 ožu 2004, 15:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da takvo nesto fali svim teolozima koji ne rade i ne djeluju u ni jednoj zajdnici, i nemaju kontakt s mladima, djecom... I kad takvi jedan dan dodju u skolu - pomrĆØina -! Na ovim skolama animatora koje imamo u 4 biskupije sudjeluju sveƦenici, a najvise ih je u DjakovaĆØo -srijemskoj i s maldima prolaze program i oni sami su odusevljeni i rekli su nam koliko im ovo koristi te na taj nacim i bolje upoznaju svoje mlade s kojima suradjuju u zupi, a i samim tim je suradnja bolja!

Lav je u zraku
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
spavanko

Spol: neodrešen
PostanoPostano: čet 18 ožu 2004, 22:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

friske vijesti: na 2. predsinodalnom susretu 03.04. na salati bit ce nazocan i kardinal i odgovarat ce na sva nasa pitanja. ljudi spremajte se!!!

make love, no war
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
bogoslov-zd

PostanoPostano: pon 22 ožu 2004, 16:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

LJudi Božji, pa niste mi baÅ” informirani. Sve pritužbe, prijedloge, boli i patnje Smile i sve ostalo Å”to želite a ne možete. ili naÅ”to tome sliĆØno lijepo u jednom mailu napiÅ”ite i obrazložite Tajniku sinode. to možete lijepo napraviti na mail:

sinoda@zg-nadbiskupija.hr

Želite sveƦenice u crkvi? a dobro, vi predložite... Pa Å”to bude...
Želite jaĆØe ozvuĆØenje u katedrali? ma Å”to ĆØekate... Laughing

itd

bez ustruĆØavanja!

pozdrav
spavanko

PostanoPostano: uto 23 ožu 2004, 9:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma poslali smo mi vec to sve tamo, samo se spremamo za pitanja nadbiskupu 03.04. pa mozda nekog uspijemo raspravama na ovom forumu inspirirati za rjesenja koja mi ne vidimo

make love, no war
Jo

PostanoPostano: uto 23 ožu 2004, 17:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma znamo ti mi to! Hvala Spavanko na obavijesti!

Lav je u zraku
spavanko

PostanoPostano: čet 01 tra 2004, 23:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dakle u subotu 03.04.04 je 2. predsinodalni okup mladih gdje ce kardinal odgovarati na upite mladih. uz to ce biti i smotra katolickih udruga. sve to na salati u nadbiskupijskoj gimnaziji od 10 do 18 . budete izvjesteni o rezultatima

make love, no war
Jo

PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 14:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bas me zanima kak je bilo! Pa javi sto prije!

Lav je u zraku
petrica

PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 15:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

bilo je suuuuper...

culi smo izvjestaje o odgovorima mladih na radni list za sinodu, pitali kardinala puno lijepih pitanja, druzili se u radu po grupama, slusali o buducim projektima povjerenstva i renovabisa i jos na kraju svi isli besplatno u cinestar gledat Pasiju...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Mash

PostanoPostano: sub 11 vel 2006, 21:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo, bilo bi konaĆØno vrijeme da malo oživimo ovu temu jako sretan

naime, u mojoj župi su poĆØele pripreme nas animatora za susrete vezane
uz sinodu..
dobili smo dosta materijala-knjige,radne listove,cd-e...
i sada slijedi prirema susreta...

zanima me kako je po tom pitanju u vaŔim župama, jeste li
veƦ možda osmislili koji susret, kakvi su vaÅ”i planovi i ideje u vezi toga?!

piŔite jako sretan

BVB

"Iskustvo nas uĆØi
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

Ycteris

Spol: muško
Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: ned 12 vel 2006, 9:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mi smo tek proÅ”li tjedan dobili papire tak da se planiramo prvo tokom drugog mjeseca prvo sami pripremit, a onda Ʀemo poĆØet susrete.

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: ned 12 vel 2006, 16:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U nekim župama su veƦ poĆØeli susreti.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: ned 12 vel 2006, 18:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U moju župu su materijali za predsinodske rasprave stigli prije recimo mjesec dana... Grupu naÅ”ih animatora za Sinodu saĆØinjavaju 3 kateheta, sveƦenik, i 4 animatora za mlade meĆ°u kojima sam i ja. A dogovor je ovaj bio: mjeseĆØno Ʀemo jednom, dvaput, imati raspravu sa odreĆ°enim skupinama kako je predviĆ°eno za pojedinu temu ukljuĆØujuƦi i pozivajuƦi najprije sve zainteresirane vjernike... Župnik je naravno to razglaÅ”ao neko vrijeme... Prije dva tjedna smo odabrali teme koje bi mogle zanimati ljude u naÅ”oj župi i napravili plan: na svakoj raspravi Ʀe prvo bit uvodno izlaganje o temi koje Ʀe imati jedan od kateheta. Ako Ʀe bit viÅ”e ljudi, nakon tog uvoda napravit Ʀemo podjelu na manje grupice od najviÅ”e 10-15 ljudi. U tim grupicama Ʀe rasprave voditi kateheti, a u svakoj Ʀe biti jedan od animatora mladih koji Ʀe biti zapisniĆØar. Da bi ljudi na neki naĆØin doÅ”li pripremljeni, odluĆØili smo tjedan dana prije u župnom listiƦu dati neko objaÅ”njenje teme koja Ʀe se obraĆ°ivati naredni tjedan, a uz to i pitanja za raspravu... Nakon rasprave, svi animatori Sinode rade zajedno sažetak zapisnika koje se zatim Å”alje na Kaptol...

Eto, tako smo se mi sve lijepo dogovorili Smile I veƦinu od toga i ostvarili Smile Rasprava je bila poslije Mise u 10 sati. Ostalo je 25 ljudi. Jedan od kikseva je bio taj kaj smo ostavili grupu u komadu, nismo je podijelili na dva dijela. Zbog toga je dolazilo do pasivnosti, a raspravu je vodilo 30% prisutnih... Na to moramo ubuduƦe jako pazit, da svatko izrazi svoje miÅ”ljenje, ma kakvo ono bilo. Isto tako, poÅ”to je bila prva rasprava, ljudi doÅ”li s raznim pitanjima i kritikama, normalno da je katehetu bilo teÅ”ko držati sve pod kontrolom, pa se znalo dogodit da ljudi skrenu sa same teme, al dobro... Glavno da ima ljudi koji žele svojim prijedlozima i primjedbama pomoƦi naÅ”oj Nadbiskupiji Smile Nadam se da Ʀe na drugoj raspravi biti viÅ”e ljudi, tj. da Ʀemo iskoristit sva 4 kateheta Cool
Kaj se tiĆØe animatora mladih, i oni Ʀe voditi neke rasprave vezane za mlade. U naÅ”em dekanatu u tijeku je dogovor animatora pa Ʀe se najvjerojatnije radit razmjene: jedni animatori Ʀe vodit rasprave u drugoj župi, drugi u prvoj itd. s ciljem veƦe povezanosti župa unutar dekanata...

Mislim da Ʀe ove predsinodske rasprave jako pozitivno utjecat na ljude koji Ʀe sudjelovat u njima. Teme su odliĆØno odabrane i obraĆ°ene. Te rasprave su na neki naĆØin i vrsta nauka, vjerskog nauka, i mogu itekako pomoƦi u životu katolika koji želi živjeti u koraku s Crkvom... Ima puno zanimljivih stvari, ĆØak su se i neki kateheti iznenadili na neke stvari, tj. nisu oĆØekivali da to tak i tak mora biti...

Ja osobno mislim da Ʀe meni ovo jako puno pomoƦi u samoj naobrazbi i boljem shvaƦanju svega Å”to je naÅ”a Crkva živjela i Å”to živi. Jako mi je drago kaj mogu u tome sudjelovati Smile Nadam se da Ʀe i kod ostalih ljudi ove rasprave potaknuti stvaranje novih smjernica koje Ʀe biti viÅ”e i jasnije usmjerenije na ono Å”to nas Crkva uĆØi... Crkva je kao jedna veeelika barka kojom upravlja nevidljiva ruka naÅ”eg Kapetana Smile Na nama je da uredimo unutraÅ”njost da bi mogli Å”to bolje živjeti unutar te barke kroz naÅ” život Smile
Aj, toliko za sad, živili zivio

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pet 21 tra 2006, 15:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kako idu predsinodske rasprave kod vas?
Mi smo imali pauzu od mjesec dana, a u petom mjesecu nastavljamo jako sretan

(Iv 13, 35)
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: pet 21 tra 2006, 19:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

TakoĆ°er tako neÅ”to i kod mene, sad poslije Pule kreƦemo dalje, nadam se u veƦem broju! Wink

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
pocahontas

PostanoPostano: sub 22 tra 2006, 11:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kod nas rasprave joÅ” nisu ni poĆØele. Imali smo samo uvodno predavanje o sinodi, za sve župljane.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
Chico

PostanoPostano: čet 15 lip 2006, 17:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

di je zastalo sa sinodom????

evo mi u župi imali veƦ 5 rasprava i bilo je jako zanimljivio,puno novosti u lijepim temama te puno dobrih prijedloga

kak ide kod vas???

tvoj prijatelj je odgovor na sve tvoje molitve
sike

PostanoPostano: čet 15 lip 2006, 21:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prije koji dan je na tv-u bila reportaža o sinodi i bilo je zanimljivo kad su proveli anketu po zagrebu o tome da li ljudi znaju Ŕto je sinoda..Kao da si ih pitao koji je recept Coca Cole

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
petrica

PostanoPostano: pon 19 lip 2006, 20:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i da znas da me to jako rastuzilo...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
.bubamara.

PostanoPostano: pet 27 lis 2006, 23:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eh eh te rasprave... Laughing Laughing Laughing
VeĆØeras smo na susretu mladih imali jednu raspravu (tema za mlade)... I bilo je stvarno super samo kaj kad smo se zalaufali nekak viÅ”e ni nismo znali di i kak stati... Tolko je toga u župi o ĆØemu bismo mogli priĆØati, a vrijeme nam samo bježi tak da smo u sat vremena uspjeli proƦi samo polovicu onih pitanja Rolling Eyes Rolling Eyes al slijedi nastavak!!! Wink
Pale su neke ideje i želje, al opet ne znam kak Ʀe to uspjeti poboljÅ”ati i zadovoljiti potrebe mladih naÅ”e župe, prvenstveno zbog naÅ”eg sveƦenika koji je inaĆØe jako teÅ”ka osoba (sve mora biti kak si on zamisli) tak da ni nama samima koji smo sudjelovali u raspravi nije pretjerano jasno dal Ʀe biti ikakvih plodova o nje...

Nadamo se i molimo da bude jako sretan Wink kao i od cijele Sinode jako sretan

... s Tobom želim poƦ ... srce
... i ostati s Tobom zauvijek... in love

zaljubljeni
Žan
mod team leader

PostanoPostano: sub 24 vel 2007, 23:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kako teku rasprave kod vas? Moram priznat da je u mojoj župi negdje zaÅ”tekalo... Confused To su trebali vuĆØi teolozi, al sve mi se ĆØini da se to njima ne da ili kaj... Rolling Eyes

(Iv 13, 35)
Živac

PostanoPostano: ned 25 vel 2007, 15:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Rasprave su bile predviĆ°ene za 2006. godinu. Å to se sad radi, ne znam. Zna li tko?

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo Ʀe vam se nadodati.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: sri 14 ožu 2007, 21:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kod nas nema nicega...radimo nas 15 vjeronauĆØne susrete...a ostali svi stekaju...zaokupljeni svakodnevnim problemima...a tako je lijepo dijeliti misli sa prijateljima...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: sub 20 lip 2009, 13:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Živac napisa:
Rasprave su bile predviĆ°ene za 2006. godinu. Å to se sad radi, ne znam. Zna li tko?

Evo, piŔe IKA neŔto o tome Wink
ika.hr napisa:
Na Nadbiskupskom duhovnom stolu u Zagrebu održana je u ĆØetvrtak 18. lipnja pod predsjedanjem zagrebaĆØkog nadbiskupa kardinala Josipa BozaniƦa deseta sjednica SrediÅ”njega pripremnog povjerenstva Druge sinode ZagrebaĆØke nadbiskupije, objavio je Ured za odnose s javnoÅ”Ć¦u ZagrebaĆØke nadbiskupije. Nakon molitve i pozdrava, kardinal BozaniƦ dao je pregled dosadaÅ”njeg tijeka sinodske pripreme. Istaknuo je kako se mnogo toga zbilo u pripremnom razdoblju, koje je iznjedrilo mnoge prijedloge i projekte, od kojih se neki veƦ ostvaruju u ZagrebaĆØkoj nadbiskupiji.
U nastavku sjednice generalni tajnik pripremnog razdoblja Sinode dr. Tomislav MarkiƦ predstavio je sažetke tema predsinodskih rasprava, u kojima je sabrano 2499 zapisnika s predsinodskih susreta u župnim i drugim zajednicama diljem nadbiskupije, a na kojima je sudjelovalo oko 41.500 vjernika i dvije tisuƦe animatora. PrihvaƦajuƦi predstavljenu graĆ°u ĆØlanovi Povjerenstva su potom dogovorili buduƦe korake u pripremi Sinode. Stoga Ʀe pripremljeni sažeci biti predani voditeljima sedamnaest studijskih skupina, koje su u procesu nadbiskupijskoga savjetovanja bile izradile ukupno 123 radna lista, na daljnju obradu i pripremu graĆ°e za radni dokument same Sinode.

ZnaĆØi, joÅ” uvijek je u tijeku obrada i priprema... Polako, ali sigurno Wink

(Iv 13, 35)
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.