HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 16 srp 2019, 20:52. Pogledaj neodgovorene postove
Zlatko Sudac i karizma
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Gladijator

Spol: muško
PostanoPostano: čet 25 lip 2009, 17:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
Ajde, lijepo, ohladi i budi pristojan.
Ja imam pravo na to da mi onakva omotnica bude odvratna i da je ne vidim kao neko silno promoviranje Krista, nego samoga sebe - ja posjedujem Krista

Kakvo pravo imaÅ” ti koji si na smrt osuĆ°en pa poslije svakog buĆ°enja manje dana ti preostaje?UnatoĆØ naporima da budeÅ” pravedan i svet,ni križ nad grobom neƦe ti dati nikakava prava,nago se i tu pogrebna povorka moli za Božje milosrĆ°e prema tvojoj duÅ”i.Stoga urazumi se dok je vrijeme,da te ne zaskoƦi sudbina rasipnoga sina koji se u evanĆ°elju jedini spominje kao onaj koji je od Oca tražio svoje pravo.........................Å to je tu bilo nepristojno,osim tvoje rijeƦi "odvratna"????!!!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Mara

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 25 lip 2009, 18:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kakvo bezvezno filozofiranje. Bar se prepiri kao ĆØovjek.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
Žan
mod team leader

PostanoPostano: čet 25 lip 2009, 19:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajde, kak bi moj vjerouĆØitelj iz osnovne rekao: "deca, mir!" Wink Ljudi smo i svatko doživljava i interpretira stvari i dogaĆ°aje na svoj naĆØin, i ne vidim smisao u raspravama iz kojih se stvara dojam da jedna strana želi nametnuti svoj subjektivni doživljaj drugoj kao jedini ispravan. Nekima se omot sviĆ°a, drugima ne, svatko ima svoje razloge zaÅ”to da i zaÅ”to ne, vlĆØ. Sudac je dao svoje objaÅ”njenje, i to je to. Izražavanje miÅ”ljenja i rasprave na ovom forumu nek budu usmjerene savjetima iz Pravilnika foruma, bez omalovažavanja, vrijeĆ°anja, primjereno i dostojno katolika Smile

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Gladijator

PostanoPostano: čet 25 lip 2009, 20:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovo "filozofiranje" sam prepisao iz odliĆØne knjige jednog divnog sluge Božjeg.ImaÅ” pravo Žan,nema smisla,povlaĆØim se iz ovakvih rasprava,jer mi je žao Å”to se ovako piÅ”e o nekome koga se uopĆØe ne poznaje.
enkidu

PostanoPostano: pon 29 lip 2009, 10:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Wink Izgleda da smo svi mi ljudi u prosudbi drugih previŔe subjektivni i ono Ŕto je najgore od drugih previŔe tražimo.
Nakon Å”to sam sam napisao neke kritike u svezi vlĆØ. Zlatka u posljednje vrijeme poĆØeo sam taj fenomen sagledavati, onako, malo Å”ire i objektivnije.
Nepobitno je da vlĆØ. Zlatko nikada ne govori niÅ”ta Å”to bi bilo u suprotnosti s naukom Crkve. DapaĆØe, on je jedan konzervativniji sveƦenik.
Kao umjetnik daje si viÅ”e slobode u oblaĆØenju, u kojem kao da je pomijeÅ”ao lonĆØiƦe, pa izvan liturgije oblaĆØi liturgijsko ruho. Ali to joÅ” nije grijeh.
Ljudima se jako sviĆ°a Å”to je u propovijedima i nagovorima jednostavan i svima razumljiv. Meni se osobno dopada Å”to je dinamiĆØan. Kod njega ne možeÅ” zaspati. Laughing Sva ta njegova egzaltacija nije niÅ”ta prema tromosti, monotonosti i mrtvih fraza koje možemo ĆØuti u naÅ”im propovijedima. Pa ako se tako propovijeda pred tv. kamerama za cijelu Kroaciju, kako je tek onih obiĆØnih nedjelja?
Vjernici imaju snažne ''obrambene mehanizme'' kad su propovijedi u pitanju; jednostavno se iskljuĆØe. Svaka ĆØast onima koji uvijek sluÅ”aju. Vjerovali ili ne ima takvih. Da bih animirao djecu da nauĆØe sluÅ”ati Božju rijeĆØ, ponekad pitam i onda skupljaju bodove. Pitam neko ime iz ĆØitanja Starog Zavjeta i na moje veliko iznenaĆ°enje ĆØujem kako im stariji Å”apƦu.
Kad u propovijedi kažem neŔto Ŕaljivo i cijela crkva se nasmije, onda oni kojima je mozak u stanju mirovanja pitaju susjeda: Ŕto je rekao?
Tako da je naÅ” vlĆØ. Zlatko zapravo osvježenje u Crkvi.
E, sad, ako biskupi znaju neÅ”to viÅ”e Å”to nije u redu, prosim lepo ja se hvuto ne bi meÅ”al. Dobro je znano tko to treba odraditi i ĆØija je to briga.
Pa ni rasprava o možebitnim felerima nije baŔ pristojna rabota. Barem si ja tak mislim.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: CroStorm
Gladijator

PostanoPostano: pon 29 lip 2009, 11:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ljudima jednostavno treba netko takav ,malo drugĆØiji da se mao probude iz svoje uĆØmalosti.Neki ljudi koje znam,koji su iÅ”li kod njega vidim istinsku promjenu,samo da to potraje.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.