HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 19 stu 2017, 8:23. Pogledaj neodgovorene postove
Rock glazba i sotonizam
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Specijalac

Spol: muško
PostanoPostano: ned 14 lip 2009, 12:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kaj nije Bon Jovi svirao papi.?

Inače ofco jako mi se svidio onaj "maratonski post". I definitivno se mogu složiti sa njim (malo je i meni promjenio misšljenje veseo ). Samo ti tako dalje

Ko zna (ah, niko, niko ništa ne zna. Krhko je znanje!)

BVB
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
ofca

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 14 lip 2009, 16:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ah, hvala hvala andjelcic

ne znam je li svirao papi, ali pročitala samda je rođen kao katolik i nisam naišla na informaciju da se igdje toga odrekao pa mislim da je i moguće da je... nadam se da je Smile
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Kruno_sirko

Spol: muško
PostanoPostano: pon 29 lip 2009, 12:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bog ljudi, evo ja bih htio reći nešto što ja mislim..(ak smijem, hehe)

Čitao sam o ovome što ste pisali, ali bih htio reći nešto o samom naslovu, da se vratim na početak: rock i sotonizam.
Pa ja ne znam, kad slušam neku glazbu, bitna mi je i melodija jer uistinu volim rock, ali mi je bitna i poruka ili ono o čemu pjesma govori. Tako sam naprimjer "naletio" na Civil war od Guns n rosesa- skužio sam da je dobra stvar što se glazbe tiče, ali kad sam pogledao spot i malo stavio naglasak na riječi; čovječe, stvarno nešto super.

Činjenica je da ljudi pomoću glazbe mogu iznijeti ono što misle, što žele, može se i prosvjedovati na taj način, svašta. E, neki u jednu od tih svrha ubacuju fore pa kad se sluša unatrag čuje se nešto sasvim deseto, neki nešto drugo i tak jer žele biti posebni i štovati nešto što ni sami ne znaju i ne bi trebali.

Ja konkretno jako volim rock, mislim da se prek te vrste glazbe može također puno toga dobroga iznijeti i da se rock jako dobro može uklopiti na duhovnu glazbenu scenu; narano ne "pretjerani" rock, hehe.
Jedan mi je svećenik pričao da je slušao neku duhovnu pjesmu u rock stilu i da su ljudi sasvim pristojno prikazali rastrganog čovjeka između svjeta i Boga, dobra i zla.

Tako da je glazba jako širok pojam, njome se može stvarno sve izreći, a ljudi kao ljudi- kako sve, tako su neki i sotonizam uvrštavali.

Ja sam radije za onu plemenitu stranu rocka Laughing
Bog s vama! molitva
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Patrisha, Specijalac, fratar
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.