HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 21 ruj 2017, 5:04. Pogledaj neodgovorene postove
Prodaje se..
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Pitanje : Biste li svoju domovnicu za milijun USD mijenjali za tuđu?

Da, bez razmišljanja, za bilo koju drugu 
8%
 8%  [ 3 ]
Ne, jer mi je Hrvatska svetinja 
77%
 77%  [ 27 ]
Možda, draga mi je Hrvatska ali i milijunček 
14%
 14%  [ 5 ]

Ukupno glasova : 35

Autor Poruka
arkandeo

Spol: muško
PostanoPostano: čet 17 stu 2005, 7:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sike ja čisto sumnjam da bi ti netko za promjenu vjere nudio veliku hrpu love. Rolling Eyes

Tko je kao Bog?
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: čet 17 stu 2005, 8:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da ovo već ulazi u sferu nečega što se zove dogoj pojedinca i njegov moralni stav prema svemu tome. naravno da osoba kojoj vjera i njegovo/njezino porijeklo nešto znaće ne bi to učinila, tj. prodala se, ali jedan nacinalni relativizam i vjerski indiferentizam su itekako odlična podloga za takvo što. Što znači nekome prodati svoje nacionalne ili vjerske osjećaje ako to njemu ili njoj ne predstavlja ništa. Uostalom, danas je sve na prodaju.
Malena-Vtc

Spol: neodređen
PostanoPostano: čet 17 stu 2005, 20:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

potpuno se slazem s Danielom! Bravo legendo!!! Mr. Green
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
mathe

Spol: neodređen
PostanoPostano: čet 17 stu 2005, 20:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Malena Vtc napisa:
svi smo mi posebni i veliki dar ovoj zemlji samo se trebamo darovati i dopustiti da drugi uzivaju u nasem daru!

Meni je ova rečenica u zadnje vrijeme kao neka vodilja i smatram da je ispravno postupati u skladu s njom

ali... gdje je tu mjesto odlasku, bježanju od onih kojima si dan Question Question Question Question

Cool Cool

O Ljubavi ja pjevam, o Isusu mom kralju i za njega čuvam najljepše riječi - ISUSE VOLIM TE!!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: ned 20 stu 2005, 0:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Baš čitam nešto u vijestima...
Izgleda da će se Duje ipak predomislit i ostat u Hrvatskoj Shocked jako sretan

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: čet 08 pro 2005, 13:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U međuvremenu se ipak nije predomislio..Šteta za Hrvatsku i hrvatsko plivanje
Nisam mogao a s tugom ne sjetiti se njega gledajući doček tenisača u Zg-u.
Siguran sam da bi se tako nešto i njemu spremilo nakon SP-a ili Pekinga 2008.
Znate onu reklamu kad je Liga prvaka?
Neprocjenjivo..

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 08 vel 2006, 14:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hop pljesak miiir

Nije tražio ispisnicu od Hrvatskog plivačkog saveza, niti je riješio svoj status preko HOO-a. Ono što se naslućivalo, moglo bi dobiti potvrdu - Duje Draganja i dalje će plivati pod hrvatskim stijegom.

Ono što se naslućivalo, dobilo je svoju potvrdu na sjednici Vijeća Hrvatskog olimpijskog odbora poslije koje je predsjednik HOO-a Zlatko Mateša u kratkim crtama prepričao razgovor s Draganjom.
"Duje Draganja i ja imali smo dug i koristan razgovor, mislim da je uspješno okončan i na temelju toga on je uvršten u potencijalne A olimpijske kandidate za OI u Pekingu 2008.", Matešina je izjava iz koje se vidi da bi sjajni hrvatski plivač mogao i dalje plivati za domovinu.
Naravno, nije sve tako jednostavno kako izgleda. Na Dujin konačni odgovor još ćemo morati sačekati. Splićanin prvo treba pregledati spoznorske ugovore koji su mu ponuđeni, a ako ih potpiše, Hrvatska će zadržati svojeg vrhunskog plivača.
Upitan je li se Draganja možda malo poslužio i ucjenom, predsjedniku HOO-a nije se dao navući na tanak led. Diplomatski je odgovorio da je priča o Dujinom odlasku u Katar za njega završena i da se ne želi na nju vraćati.
"Činjenica je da Duje Draganja nikad nije zatražio ispisnicu iz matičnog kluba Primorja EB-a, nikad iz Hrvatskog plivačkog saveza, a sukladno Statutu MOO-a dužan je bio zatražiti i rješavanje statusa u HOO-u, no ni to niej učinio, pa je od današnjega dana uvršten je na popis stipendista HOO-a za Peking", zaključio je Mateša.

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
merkat

PostanoPostano: sri 08 vel 2006, 18:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Znate l' priču o Vasi Ladačkom? I ja sam je tek onomad čuo.
Jednom devet dana nije izlazio iz birtije, kažu da je bio čudna sorta...

Otac mu je bio sitni paor, 'ranio je sedam gladnih usti'.
Mati mu je bila plava, tiha, nežna, jektičava,
umrla je s trideset i nešto...

Imali su par jutara zemlje, malu kuću na kraju sokaka.
Na astalu navek hleba, taman tol'ko kol'ko treba,
al' je Vasa hteo mnogo više...

Želeo je konje vrane, po livadi razigrane,
sat sa zlatnim lancem i salaše...
Želeo je njive plodne, vinograde blagorodne,
u karuce pregnute čilase, ali nije mog'o da ih ima.

Voleo je lepu al' sirotu, uz'o bi je, samo da je znao:
voleš jednom u životu, sad bogatu il' sirotu,
to ne bira pamet nego srce...

Sve se nad'o da će ljubav proći. Zanavek je otiš'o iz sela.
Nikad nije pis'o nikom, venč'o se sa miraždžikom,
jedinicom ćerkom nekog gazde...

Dobio je konje vrane, po livadi razigrane,
sat sa zlatnim lancem i salaše...
Dobio je njive plodne, vinograde blagorodne,
u karuce pregnute čilase, sve je im'o ništa im'o nije.

Propio se, nije proslo mnogo, dušu svoju Đavolu je prod'o.
Znali su ga svi birtaši, tražio je spas u čaši,
ali nije mog'o da ga nađe...

Mlad je, kažu, bio i kad je umro, sred birtije, od srčane kapi.
Klonula mu samo glava, k'o da drema, k'o da spava
i još pamte šta je zadnje rek'o...

Džaba bilo konja vranih, po livadi razigranih,
džaba bilo sata i salaša...
Džaba bilo njiva plodnih, vinograda blagorodnih,
džaba bilo karuca, čilaša...

Kada nisam s onom koju volem,
kada nisam s onom koju volem.

Kad ja nisam s onom koju volem,
E, kad nisam s onom koju volem.

Wink

Što će mi život bez vjere ?
Što će mi vjera bez života ?
sike

PostanoPostano: ned 12 vel 2006, 20:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Još samo da nju vratimo.. jako sretan

Svoj bijes zbog poraza tenisača austrijski je tisak iskalio na mladoj Vukovarki. Zasmetalo im je Mirnino navijanje za Hrvatsku. Austrijski sponzori joj čak prijete otkazivanjem suradnje.

Daniel

PostanoPostano: ned 12 vel 2006, 20:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

to je to, u stranoj zemlji uvijek si stranac, ma koliko se trudio prilagoditi. kad tad će ti to predbaciti. tuzan
sike

PostanoPostano: pon 13 vel 2006, 13:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kod Mirne je stvar što je njen otac odlučio uzet austrijsko državljanstvo za cjelu obitelj kad je ona imala 14 godina i prije toga postizala već vrhunske rezultate dok je nasupala za svoj Vukovar a od onda do sada postala jedna od najboljih plivačica Europe.A tek su joj 19 godina..

Shvatila je koliko su mediji surovi i baš sam čitao na njenim web stranicama kako je napadju jer je sva uplakana rekla da joj Austrijanci ne mogu kupiti njezine osjećaje,kad su je napali da je navijala za Hrvatsku u tenisu protiv Austrije.

Vjerujem da bi se i za nju našlo sponzora samo da se vrati u Hrvatsku..

Daniel

PostanoPostano: pon 13 vel 2006, 13:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Čitao sam o tome danas. Možda sada uvidi gdje je dom.
sike

PostanoPostano: pon 13 vel 2006, 13:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ona odavno zna gdje joj je dom,a ovim je potvrdila to!A i kažem,to je bila prvenstveno odluka njenog oca.
Samo sad je previše sponzorskim ugovorima vezana uz Austriju a vjerojatno bi bilo i komplikacija oko državljanstva da bi mogla nastupati za Hrvatsku..

Puno smo tako sportskih veličina izgubili:od nogometaša Ivice Vastića i Josipa Webera,do plivačice Đurđice Bjedov, a kako što sad vidim,u Torinu na Olimpijadi za Sloveniju nastupa naša Riječanka Dijana Grduček,jer su joj Slovenci ponudili bolje uvjete..

Daniel

PostanoPostano: pon 13 vel 2006, 13:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Ona odavno zna gdje joj je dom,a ovim je potvrdila to!A i kažem,to je bila prvenstveno odluka njenog oca.

Nisam to mislio, nego da će možda sada i sama pokušati vratiti se u Hrvatska, a možda ovo potakne i nekog sponzora.
sike

PostanoPostano: pet 17 vel 2006, 11:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

S jedne strane smiješno a za ovu temu žalosno što Goran Bezina,rođen u Splitu nastupa na Olimpijskim igrama u Švicarskoj - u hokeju. Ne treba ni spominjati da u Hrvatskoj postoji samo jedan led,i to onaj u Zagrebu,pa čovjek ode iz Splita,uzme državljanstvo u Švicarskoj da bi igrao hokej na ledu za njih.. tuzan

A kad smo kod Mirne,evo što je izjavio po tom pitanju predsjednik HOO-a Zlatko Mateša:

"Koliko znam, iz Hrvatskog plivačkog saveza poslat će Mirni poziv da se vrati. Naravno, kakav će biti njezin odgovor ne znam i ne bi bilo dobro nešto prognozirati". jako sretan

merkat

PostanoPostano: sub 18 vel 2006, 12:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bezina je nastupio za švicarsku jel naši ionako nemogu nigdje nastupiti jel nam nit hokej liga nije niš. A i većinu života živi tamo.

Duje ostaje jel ga na kraju nisu htjeli pošto je kataru propala akcija za dovođenjem kompletne štafete. Naime, nitko osim jude nije prihvatio ponudu. Toliko o rodoljublju u svijetu, da se malo pogledamo u ogledalo. I oni liberalni mediji koji su se natjecali u razumijevanju za judu.
Sad on kao se vraća sam jel je shvatio da mu je mjesto u hrvatskoj, mislim, kad ga nisu htjeli tamo na kraju krajeva.
A da je otišao ipak na knap, pričao bi ziher da je kap koja je prelila čašu u odlasku u katar neki mediji koji mu nisu podilazili.
Joj kak mi se gade takvi ljudi, sorry ljudi al tak je.
Kad se sjetim kako je na olimpijadi zadnoj u štafeti se štedio što su mi svi plivači zamjerili kako bi imao snage za svoju samostalnu dispiplinu gdje je osvojio srebro. To je jednostavno čovjek koji pliva samo za sebe i država mu ne znači ništa više od prilike za promociju koja mu na kraju donosi ugovore i sponzore !
Izgleda da propade vic:
Koja je razlika između duje i muje ?
Dva milijuna dolara
! Cool

Mirna, malu potpuno podržavam kao i njenu obitelj da je otišla u austriju jel nije imala priliku nit trenirati, dakle uopće uspjeti u plivanju kod nas.
Tata joj nije neki lovac na lovu nego nešto kao Ante Kostelić, radnik i borac koji nije imao nikakve šanse te da nije otišao u austriju nebi njegova Mirna nikada nastupila za nit jednu reprezentaciju, ovako se možda i vrati kod nas a ako ne bar će biti primjer kako se ne radi sa našim talentima !
Tata joj je inaće bio posljednji zapovjednik obrane Borova Naselja !

Austrijske novine su razapele Mirnu što je navijala za hrvatsku, što me čudi jel ako su ju platili da osvaja medalje za njih što je i činila, nisu je platili da i navija još !
Mirna je izjavila kako joj austijanci ne mogu kupiti osjećaje !

Što će mi život bez vjere ?
Što će mi vjera bez života ?
sike

PostanoPostano: čet 20 srp 2006, 21:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dinamov Brazilac Etto dobit će hrvatsko državljanstvo..
Znači,sad je obrnut slučaj od onog Draganjinog kakvog smo ga ovdje sagledavali:sad netko od nas traži državljanstvo..

Ne znam,čini mi se da ćemo uskoro imati repku sastavljenu od stranaca

A i očito naša Domovbica na tržištu ima cijenu kao kikiriki pa kad s enekom sprdne može postat Hrvatom

Tić

PostanoPostano: uto 25 srp 2006, 17:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja sam svoje rekao na svom blogu već davno o temi domoljublje tak da sad ne ću. SVE ZA HRVATSKU, HRVATSKU ZA NIŠTA evo ješ jednom pitam dal ima tko pjesmu HRVATSKA MATI ME RODILA?? ja ju ne mogu NIGDJE naći. ljudi pomozite ako možete.

čovjek je čovjeku svetinja
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 15 stu 2006, 13:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Iako je ovo tema započela kao sportska,nije nužno da bude samo takva jer ima svježih primjera koliko hoćeš,npr.prodaja naših mozgova u vidu hrvatskih znanstvenika sa svjetskim dostignućima kojihs e kod nas ne cijeni..Od Tesle nadalje..
No,sport mi je bliži pa bih sad samo kratko o novom slučaju u gimnastici.
Seligman,dečko iz osijeka,među prvih 5 na konju s hvataljkama nije zanimljiv nama ili bar tako izgleda kad je stalno sukob između njega i predsjednika Gimnastičkog saveza.

Pa se postavlja pitanja:jesu li nam važniji Seligman i njegovi rezultati svjetskog glasa u sportu gdje stoljećima nismo imali nekog važnog ili jedan običan predsjednik saveza kojem je očito ovaj posao odskočna daska za sportski ili politički napredak?

A,jesmo trula država kad žrtvujemo blago radi privatnih interesa jednog šerifa..

biser

PostanoPostano: sub 11 srp 2009, 10:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tražio prigodnu temu...po naslovu je našao, al po strukturi baš i ne Laughing

"prodaje se"....znači.

Prodajem tamburu (bisernicu-prim) za 1500kn. Jako očuvana i održavana. Majstor tambure je gospon Gilg iz Novog Čiča pokraj Velike Gorice.
Razlog prodaje: potreba novca, i više ne sviranje....šteta da tambura sakuplja prašinu.....

...ako koga znate tko bi htio kupiti samo ga lijepo uputite k meni Wink
Hvala

(ovo su slike)

http://img380.imageshack.us/img380/4288/p5040181pq2.jpg
http://img373.imageshack.us/img373/3897/p5040182lu7.jpg
http://img373.imageshack.us/img373/4022/p5040185lt4.jpg
http://img373.imageshack.us/img373/4378/p5040188td2.jpg

. . . Jer velik si, činiš djela velika, nitko nije kao TI . . .
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.